Inwonertal gemeente Loon op Zand verminderde in 1967 met 2 personen Gemeenteraad Loon op Zand akkoord met sporthal Loop der|bevolkino in gemeente LoonopZand Cabaretavond „Vogelvriend" was een groot succes Vlijmense Boys moet eer aan Veerse Boys laten 0-1 Waalwijk Neem óók TWIN •M Wie beweert, dat hij vaster op het ijs staat omdat hij TWIN rookt, overdrijft natuurlijk sterk! prettig rollen, lekker roken! Abonneert U op dit blad BURGEMEESTER L. VAN ERP HIELO NIEUWJAARSREDE Of U nu op schaatsen rijdt of op Uw zitvlak glijdt: neem in elk geval TWIN. U rookt er voortreffelijk van. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 JANUARI 19fiS Aantal arbeidsplaat sen nam eveneens af Belangrijke projecten Loon op Zand NIK V-bijeenkomst Vrouwenbeweging mannen vrouwen totaal 8400 8059 16459 168 146 314 284 240 524 8852 8445 17297 443 397 840 Alvorens tot de behandeling van de agenda over te gaan, hield burgemeester L. van Erp van Loon op Zand donderdagavond in de openbare vergadering van de gemeenteraad zijn gebruikelijke nieuwjaarsrede, waarin hij op de allereerste plaats de leden van de raad dankte voor de homogeniteit en eens gezindheid, die het kenmerk waren van deze raad in het afgelopen jaar en wenste hen, ook in hun gezinnen, een voorspoedig nieuwjaar toe. Burgemeester van Erp moest meteen beginnen met een minder prettige mededeling te doen toen hij de loop van de bevolking over 1967 onder de loupe nam. Deze bleek met twee te zijn afgenomen, hetgeen de burgemeester een nare zaak noemde. De gemeente telde op 31 dcember 1966: 16.459 zielen, t.w. 8400 mannen en 8059 vrouwen. Er waren 314 geboorten en 124 personen overleden, zodat er een geboorte-overschot was van 190. In 1966 bedroeg dit 168. Het aantal vestigingen bedroeg 524 personen tegen 637 in 1966, terwijl er 716 personen vertrokken. In 1966 was dit getal 571. Nadat de gemeente in 1966 voor het eerst sedert verscheidene jaren een vestigingsoverschot had (66 pers.), was er nu een vertrekoverschot van niet minder dan 192 personen. De gemeente telde nu op 31 december 1967 16.457 inwoners, waarvan 8403 mannen en 8054 vrouwen. De gemiddelde natuurlijke aanwas in de jaren 1945 - 1960 bedroeg 17 pro mille. In het jaar 1966 was dit 14,3 pro mille. Thans een achteruitgang van 0,2 pro mille. Het aantal huwelijken steeg van 168 in 1966 tot 182 in het afgelopen jaar. Het aantal arbeidsplaatsen is even eens afgenomendit daalde van 4908 tot 4850 plaatsen. De beroepsbevol king van de gemeente nam toe met 50 mannen en 15 vrouwen. Totaal omvat de beroepsbevolking 4800 man. De uitgaande pendel steeg van 700 naar 825 mannen en van 210 naar 215 vrouwen. Daarnaast daalde de inkomende pendel van 900 naar 665, hetgeen alles samen geen flat terend beeld geeft van de aantrek kingskracht der gemeente op de in dustrie. Het werklozencijfer liep van 42 in 1966 op tot 110 in 1967. De mededeling, die burgemeester Van Erp deed met betrekking tot de bouwaktiviteiten waren evenmin hoopvol. In de loop van 1967 kwa men 137 woningen gereed, hetgeen 113 minder is dan in 1966. Hij hoop te dat de gemeente voor 1968 een extra contingent woningwetwoningen toegewezen zou krijgen. Hoewel hij meende dat de kans hierop niet groot was, zou dit contingent dan alleen nog zijn voor krotopruiming. Het doel dat met de bouwstroom in sa menwerking met Drunen en Heusden werd nagestreefd is niet geslaagd. Volgens de heer Van Erp zijn B. en W. te weinig op de hoogte van de werkelijke situatie van de woning nood in de gemeente. De poging om hierin meer inzicht te krijgen door formulieren huis-aan-huis te ver spreiden, werd geen succes, omdat slechts enkele honderden formulieren werden ingeleverd. Er diende een grondige enquête te worden gehou den om na te gaan hoe het met de woningnood gesteld is. Het aantal woningzoekenden daalde in de loop van 1967 met 7,7 procent. Gezien dit lage cijfer, hebben B. en W. be zwaar tegen liberalisatie van de hu ren op korte termijn. Burgemeester van Erp wees ver volgens op enkele belangrijke pro jecten voor dit jaar. Dat betreffen o.a. een ingrijpende wijziging van de Markt in Kaatsheuvel met uitbrei ding van het winkelcentrum. Plan nen staan op stapel voor de realise ring van twee nieuwe centra, t.w. in Kaatsheuvel-West en Kaatsheuvel- Oost, zulks ten voordele van de kleine middenstander, die de helpen de hand van de overheid dringend nodig heeft. Het is wel jammer dat De Efteling ter ver van het centrum van Kaatsheuvel ligt, waardoor de bezoekers van dit natuurpark er niet toe komen in Kaatsheuvel te kopen. Verkeerstechnisch of stedebouwkun dig was dit echter moeilijk te veran deren. Met de subsidie, die men voor aan vullende werkgelegenheid krijgt, wil men verschillende noodzakelijke rio leringswerkzaamheden in het centrum van Kaatsheuvel laten uitvoeren. Naast de drie uitstekend ingerichte bejaardentehuizen in Kaatsheuvel, worden thans plannen ontwikkeld voor 'n vernieuwd bejaardencentrum in Loon op Zand met een aantal be jaardenwoningen. In dit complex zal plaats zijn voor 65 bejaarden. Sprekend over het onderwijs wees de burgemeester o.a. op de grondige restauratie van de Openbare School in de Moer in het afgelopen jaar en 5 B 2 HO de noodzakelijkheid dat zo spoedig mogelijk in de parochie Berndijk een nieuwe kleuterschool wordt gereali seerd. Binnen afzienbare tijd zal hiermee een begin worden gemaakt Men wacht nu op de urgantieverkla- ring. Met betrekking tot de recreatie werden de volgende cijfers gegeven: het aantal overnachtingen op cam pings bedroeg in 1967 35.611 waarvan 4079 buitenlander?. In '66 bedroeg het totaal 63.595. Het aantal overnachtingen in bungalows in '67: 33.372. In 1966 waren dit er 34.490. Aantal overnachtingen in hotels over 1967: circa 2500. In 1966 toen een hotel meer beschikbaar was, bedroeg dit 4452. Aantal overnachtingen in pensions in 1967: 647, in '66: 631. Aantal overnachtingen op kampeer boerderijen in 1967: 13.738 perso nen, in 1966: 11.000. In totaal heb ben in 1967 in de gemeente over nacht 139.631, tegenover 116.461 in 1966. Over 1967 waren daaronder 5224 buitenlanders, waarvan 2500 Canadezen, 1210 duitsers, 1102 bel- gen, 246 engelsen, 48 fransen en 118 van verschillende andere nationali teit. Bezoekers Efteling: 1.240.000 in 1967, waarvan 30 procent buitenlan ders, voornamelijk Belgen. In 1966: 1.250.000 bezoekers. De conclusie van burgemeester Van Erp was, dat de gemeente het dit jaar niet gemak kelijk zou krijgen, maar dat het met vereniging van ieders krachten wel 'zou lukken. Met de bouw van het nieuwe gemeentehuis verliep het vlot en hij hoopte in ieder geval daar de eerstkomende nieuwjaarsreceptie te houden. Na de nieuwjaarsrede van burge meester L. van Erp, die ongeveer an derhalf uur in beslag nam, ging de raad over tot behandeling van de elf punten tellende agenda, waar men zich vrij vlot doorheen werkte. Op 't voorstel tot verkoop van een strook grond achter een aantal woningwet woningen in Loon op Zand aan de heer G. Bruurmijn, had de heer J. Huijbregts enkele bemerkingen, die echter door de voorzitter werden ont zenuwd. De burgemeester deed name lijk de toezegging dat voor een aan gepaste achteringang voor de bewo ners der voorliggende panden zal worden gezorgd. Bij het voorstel om een crediet be schikbaar te stellen voor het afraste ren van het schoolterrein behorende bij de kleuterschool Pannehoef om het vandalisme van de omwonende jeugd tegen te gaan, informeerde de heer Hornman of voor 'n vervangen de speelgelegenheid gezorgd zal wor den, verzekerde burgemeester Van Erp dat gezorgd zou worden dat deze jeugd elders speelmogelijkheden zal krijgen ter voorkoming dat het plaat sen van de afrastering verschuiving van moeilijkheden zal geven. Minder vlot van stapel liep de stemming over de leden, die zitting zullen hebben in een commissie, die met B. en W. van gedachten zal moe ten wisselen over een belastingnota, die het gemeentebestuur van plan is in te dienen. Nadat bij de eerste stemming de heren G. Eijkemans, L. Hornman, J. Beerens en J. Soeter- boek waren gekozen, moest nog twee keer gstemd worden voor het vijfde lid van deze commissie. Bij herstem ming werd tenslotte de heer F. Els- hout met de kleinst mogelijk meer- EXCURSIE VOOR LANDBOUWERS Do landbouwers en diegenen die er in teresse bij hebben kunnen zich opgeven voor een excursie om de mogelijkheden te gaan bezien over nieuwbouw en verbouw van rundvee- en varkensstallen. Zij kunnen zich melden bij de zaakvoerder van het C.A.V. Ook de dames kunnen meegaan. De excursie is bepaald op dinsdag 6 fe bruari en het is de bedoeling dat om 10 uur v.m. wordt vertrokken. 11 '^VERDIEPINGSDAGGEN voor N.C.B.-LEDEN In de retraitehuizen De Guldenberg te Helvoirt en Huize Seppe, Cenakel te Til burg e.a. zullen verdiepingsdagen voor de leden van de N.C.B. worden gehouden. Men kan kiezen voor welk tehuis men zal inschrijven. De vergoeding is 10 gulden per persoon. Voor KaatsheuvelGuldenberg, Helvoirt 22 februari; Cenakel Tilburg op 8 februari. Voor Loon op Zand: Huize Seppe dinsdag 13 of woensdag 14 februari; Guldenberg Helvoirt: 1 of 2 februari; Ce nakel Tilburg: 8 februari a.s. Het bestuur hoopt dat hieraan deelgenomen wordt. De aanmelding voor Loon op Zand is bij de secretaris van de N.C.B. derheid van negen tegen acht stem men aangewezen. Bij de behandeling van het voorstel tot het instellen van een sportraad spraken zowel de heer J. van Nieuw- stadt als de heer G. Eijkemans hun grote waardering uit over de uitge-, breide sportnota, die B. en W. daarbij hadden aangeboden. Deze sportraad heeft ten doel het bevorderen van de lichamelijke opvoeding en de sport beoefening, alsmede de samenwer king tussen organisaties en personen op dit gebied, het bevorderen van voorlichting en het adviseren van het gemeentebestuur over het tot stand brengen, beheren en onderhouden van gemeentelijke sportaccomodaties, het vaststellen van regels voor het ge bruik daarvan en het verlenen van subsidies. Burgemeester van Erp ging gaarne akkoord met het voorstel van de heer Eijkemans om in de bijge voegde concept-verordening alsnog de bepaling op te nemen, dat aan het dagelijks bestuur van de sportraad 'n lid van de gemeenteraad wordt toe gevoegd. De vergadering van de Vrouwen beweging van het NKV afd. Waal wijk werd gehouden op donderdag 18 januari in de Theresiaschool in de Wilhelminastraat. Zoals uit de goede opkomst bleek waren er veel dames die iets meer wüde weten en horen over de Memisa d.w.z. de Medische Missie Actie. Voor de pauze legde Pater Hom bergen het doel van de Memisa uit. Het is het medisch thuisfront voor alle missies over de hele wereld en dan op medisch terrein. De Me misa is in 1925 opgericht. Maande lijks gaan er kisten vol naar de mis sionarissen die nooit tevergeefs hun hulp vragen bij de Memisa. Pater Hombergen gaf goed weer dat in de ongelofelijke toestanden in de verschillende missiegebieden alleen de christelijke liefde uit komst kan brengen. Christelijke liefde met de daad zal meer door slaan dan christelijke liefde met het woord. In de pauze werden er loten verkocht en was de opbrengst voor de Memisa. Ook hadden de da mes oude brillen en kleding mee gebracht die gaarne door de pater aanvaard werden. Na de pauze liet hij door middel van een klankbeeld de doelstelling van de Memisa nog duidelijker zien. Ook in ons land zijn er meisjes die door het bezie lende woord van pater Hombergen een beslissing nemen om voor drie jaar naar de missie te gaan om zich daar daadwerkelijk in te zetten voor de nood van de evenmens. De me dische missie-actie verwacht van de Memisa weer heel veel. HALF ZWARE SHAG TWIN is alleen een prima half zware shag. Prettig om te rollen, omdat hij lang gesneden is. Lekker om te roken, omdat hij goed gemengd is. Stand der bevolking op 31 december 1966 Vermeerderd door Geboorte Vestiging Vermindering door Overlijden 69 mannen 55 vrouwen V ertrek 374 mannen 342 vrouwen Stand der bevolking op 31 december 1967 8409 8048 16457 Stand der bevolking per 31 december 1966: 16459 Stand der bevolking per 31 december 1967: 16457 V ermindering 1967 2 Er was een geboorte-overschot van 190 personen en een vertrek-overschot van 192 personen. Het aantal huwelijken bedroeg 182. Als sluitstuk van het 15-jarig be staan organiseerde de vogelvereniging „De Vogelvriend" voor leden en do nateurs alsmede voor andere belang stellenden jl. zaterdagavond 'n groots opgezette cabaretavond. Dat de Vo gelvriend een zeer knap programma had samengesteld bleek wel uit de grote belangstelling die voor deze avond bestond. Reeds ruim voor acht uur was de zaal geheel uitverkocht en velen moesten zich tevreden stellen met een staanplaats. Onder de vele aanwezigen merkten we ook op het college van Burgemeester en wethou ders. De heer Snijders, voorzitter van de Vogelvriend, sprak een kort ope ningswoord waarin hij de goede geest belichtte die er in de vereniging heerste. Onze leden zijn partners van elkaar, zo zeide hij, en juist daardoor is er een grote eenheid in onze ver eniging. Burgemeester van Prooijen, die vervolgens het woord verkreeg, feliciteerde de vereniging met dit ju bileum. Reeds vorige week op Uw re ceptie hebben wij van onze belang stelling getoond 'en reeds toen heb ik de felecitaties van het gemeentebe stuur mogen overbrengen. Dat wij ook deze avond tegenwoor dig zijn getuigt ook nu van onze gro te belangstelling voor Uw vereniging. Het is mij bekend met welk een groot enthousiasme door U de kleurkana- ries worden verzorgd. Uw vereniging is een vogelvriend. Uw naam zegt dat voldoende. Het is mij ook bekend, dat ook de echtgenoten van de leden Uwer vereniging U in Uw hobby bij staan. Want als de man overdag naar het werk is, zorgt de echtgenote voor de verzorging van de vogels. Spreker bracht nogmaals de felicitaties van 't gemeentebestuur over en hoopte dat de vereniging tot een nog grotere bloei zal komen. Als gemeentebestuur zijn wij dankbaar voor de goede gang van zaken in Uw vereniging en wij hopen eveneens, dat Uw vereniging met veel voorspoed mag optrekken naar het volgende lustrum. Hierna was het woord aan het cabaretgezelschap van lohnny Hoes. Als eerste trad op de 17-iarige jeugd kampioen van Nederland met zijn ac cordeon Wil Corree. Wat deze jonge man uit zijn accordeon haalde was werkelijk verbluffend. Met groot ge noegen luisterde de zaal naar zijn mu zieknummers. Een ander optreden, dat de zaal in verrukking bracht wa ren de zangnummers van de Zangeres zonder Naam. Met een groot enthou siasme bracht zij haar nummers en de zaal reageerde dan ook met een dave rend applaus. Meermalen moest zij opnieuw voor het voetlicht komen om het applaus van de zaal in ontvangst te nemen. Wat natuurlijk niet ont brak aan dit cabaret was de gooche laar. Wat Mister Hervey op het ge bied van de magische kunst liet zien was ongelooflijk. De aanwezigen wa ren verstomd over de goocheltrucs die Mister Harvey vertoonde. Iets min der, maar toch aantrekkelijk, was het optreden van het artiesten du De Al Preston en Valerie. De hoofdmoot van deze avond was natuurlijk het optreden van de cabaretier, tekstdich ter en liedjesschrijver Johnny Hoes. Met veel bravour bracht hij zijn lied jes voor het voetlicht. Met grote aan dacht volgde de volle zaal zijn optre den. Natuurlijk zong hij ook enkele liedjes waarvan het refrein uit volle borst door alle aanwezigen werd mee gezongen. Na afloop dankte de heer Snijders het cabaretgezelschap voor de wijze waarop het deze avond had verzorgd. Speciaal dankte hij de lei der van het gezelschap, Johnny Hoes. Spreker bood ieder van de medewer kenden aan dit programma een fraai boeket bloemen aan. Tot slot was het woord aan Johnny Hoes. Hij dankte alle aanwezigen voor de wijze waarop zij hadden gereageerd op het optre den van de diverse artisten. Speciaal bracht hij dank aan zijn oud-kame raad uit de diensttijd, nl. de secretaris van de Vogelvroend, de heer lan Timmermans. Met Jan heb ik veel be leefd in onze dienstperiode en toen hij bij mij kwam om voor zijn vereni ging deze avond te verzorgen heb ik direct toegehapt. Het is mij een groot genoegen, dat ik dit voor mijn oude kameraad Jan mag doen. Johnny Hoes deelde nog mede, graag eens terug te komen in Sprang-Capelle en het liefst op een zaterdag. Zou dit nog eens gebeuren, dan wil ik hier aan graag verbinden een talenten jacht. Eenieder die iets meent te kun nen presteren zal ik dan gaarne in de gelegenheid stellen een liedje voor te zingen of te spelen om er een plaat van te maken. Misschien komt er uit Sprang-Capelle nog wel eens een groot artiest(e) te voorschijn. Het verdere gedeelte van deze avond werd verzorgd door een Boerenkapel. De vereniging ,,De Vogelvriend" kan met zeer veel genoegen terugzien op de haar georganiseerde festiviteiten verband houdende met dit 15-jarig jubileum. GEVESTIGD M. J. A. STEEMERS accountant lid NIVRA Kloosterweg 60. Waalwijk tel. 04160 - 3675 Waalwijk, jan. 1968 Zondag j.l. speelde Vlijmense Boys een vriendschappelijke wedstrijd te gen Veerse Boys. Het was een mati ge wedstrijd en het was te zien dat de gedwongen rust geen goed ge daan had. Om beurten kwamen bei de ploegen in de aanval, maar de schoten waren te slecht gericht. Veerse Boys kwam er wat beter in maar doelman Vos was op zijn post en redde nu en dan fraai. De aanvallen van de Boys had de ver dediging van Veerse Boys al enke le keren in moeilijkheden gebracht, maar het juiste schot ontbrak. Door de steeds dichter wordende mist werd het steeds moeilijker voetbal len. Vlak voor de rust nam Veerse Boys de leiding door hun midvoor, die goed inschoot: 01. Even later floot de scheidsrechter voor het ein de van de wedstrijd, want het was meer een schimmenspel geworden. Al met al een nuttige oefenwed strijd voor beide ploegen. Vlijmense Boys 2 speelde uit te gen VOAB, en weer met succes werd de overwinningsreeks voort gezet. Het werd 15 in het voor deel van Vlijmense Boys 2, dat nog steeds de leiding heeft.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 7