waalwijkse en UnqstRAAtse coimrrt Gemeente Waalwijk heeft tekort in 1988 van driekwart miljoen WAALWIJK Woningwetcontingent 1968 in Noord Brabant verdeeld VERWIEL BEGROTINGSMODEL EENVOUDIGER Italië heeft altijd iets voor U! iedereen weet dat! Croissants KAATSHEUVEL RUYS&CO Sociale dienst „De Vriendenkring" Gouden bruiloft J. van Riel-Damen zoekt Inkomsten Drunen REISAGENTEN tandartsendienst In de Langstraat „DE BIEKORF" LUXE BAKKERIJ Rikconcours In een door bruidjes symbolisch getrokken auto werd het gouden echtpaar, resp. 75 en 74 jaar, op weg naar de kerk voorafgegaan door de drumband van de K.G.V. Pastoor H. Simkens' droeg het misoffer op en hield daarna een toespraak tot het paar en zijn familieleden. Na de mis begaf de stoet zich via de feestelijk versierde woning naar de zaal van café-rest. „De Steenbakker", waar eerst de ontbijttafel alle eer werd aangedaan en vervolgens 's middags een receptie werd gehouden. Aange zien de heer en mevrouw Van Riel in Kaatsheuvel zijn geboren en geto gen en de bruidegom in het schoen makersvak is opgegroeid, waardoor een uitgebreide kennissenkring is ontstaan, was het begrijpelijk dat zij met hun vier zoons en twee dochters, alsmede 19 kleinkinderen, vele ge lukwensen in ontvangst mochten ne men. Dat daarbij de nodige geschen ken en bloemen niet ontbraken om de vriendschap te onderstrepen, is voor de hand liggend. De buurtbewoners hadden zich uiteraard ook niet onbe tuigd gelaten en bij monde van de voorzitter van het comité, de heer C. Steenbergen, boden zij 'n fraaie Zaanse stoeltjesklok aan. Natuurlijk hoort er bij zo'n gebeurtenis een mu zikale hulde en daarvoor zorgde 's avonds het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" met enkele pittige mar sen. betrekking een hulp in de huishouding VRIJDAG 26 JANUARI 1968 89e JAARGANG No. 8 De echo van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN' Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 - Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002" Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) 0,32 p mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO' Ook dit jaar heeft het gemeentebestuur van Waalwijk de raad de gemeente begroting 196b aangeboden. Het gemeentebegrotingsmodel is eenvoudiger van opzet dan andere jaren en meer aangepast aan zekere principes van een moderne bedrijfsadministratie. De opzet van het model heeft enige tijd ge kost, daar de cijfers van 1966 en 1967 moesten worden omgewerkt. Het voordeel is echter, dat de voorbereidingstijd belangrijk zal worden verkort en dat voor een tijdige indiening van de begroting kan worden zorggedragen. Het begrotingstekort voor 't dienst jaar 1968 is geraamd op f. 736.247 een stijging ten opzichte van het jaar 1967 met f. 215.547, - Om aan de eisen van een aanvullende uitkering van het gemeentefonds te voldoen, dienen de algemene middelen aanmer kelijk tekort te schieten in de voor ziening van de noodzakelijke be hoeften. Daarbij moeten de in komstenheffingen een redelijk peil bereiken. Het College van B. en W. meent, dat door de verhogingen van de verschillende belastingen in het jaar 1967, voldaan is aan de door de Minister van Binnenlandse Zaken ge stelde eisen. Wil er van een uitkering sprake zijn, dan zal er een tekort van structurele aard dienen te zijn, het geen inhoudt, dat de inkomsten van de gemeente over een reeks van jaren tekort moeten schieten om te voor zien in de dekking van de uitgaven. De budgettaire positie van de ge meente is in de loop der jaren aan merkelijk verslechterd. Op basis hier van kan geconstateerd worden, dat 't voorzieningenpeil van de gemeente in de huidige situatie niet voor belang rijke uitbreidingen vatbaar is. Aan het begrotingstekort zijn verschillen de oorzaken te geven. De resultaten van de exploitatie van de gemeente bedrijfven zijn ongunstiger geworden. Enkele afdelingen behaalden posi tieve resultaten, zoals het slachthuis en de vleeskeuringsdienst en het waterbedrijf; enkele afdelingen be haalden negatievere resultaten zoals het sportparkbedrijf (inclusief de sporthal), de gemeentelijke sociale werkplaats en het gasbedrijf. Dit laatste onder invloed van de invoe ring van het aardgas. Door middel van het ten laste brengen van diverse bedragen van de winstreserve en di verse uitkeringen kunnen deze bedra gen worden verminderd. De groei in de uitgaven voor so ciale zorg zijn toe te schrijven aan de sterke stijging van de verpleegkosten. De totale kosten bedragen 1.760.000 gulden, terwijl voor 1968 een uitke ring wordt genoten uit het gemeente fonds van f. 1.355.000,-. Als ge volg van de inwerkingtreding van de Algemene Wet Ziektekosten zullen de ten laste van de gemeente komen de uitgaven worden verminderd. De bedragen op de gemeentebegroting 1968 uitgetrokken voor subsidies be lopen een bedrag van f. 103.411,- Bij de beoordeling of al of niet over gegaan dient te worden tot subsidië ring, dient overwogen te worden, of enig plaatselijk gemeenschapsbelang wordt gediend. Aan de inkomstenzijde kan een vermindering worden geconstateerd van de zogenaamde garantie-uitkering uit het gemeentefonds als gevolg van de Financiële Verhoudingswet 1960. Bovendien zullen de uitkeringen uit het gemeentefonds om het normale uitgavenaccres op te vangen, niet verhoogd worden. Na de in 1967 toegepaste tariefsverhogingen, zo stellen B. en W.( is het alsnog niet verantwoord om nieuwe belastingver zwaringen toe te passen. Mocht het toekennen van een aanvullende uitke ring andermaal aan hogere eisen op belastinggebied worden getoetst, dan zullen B. en W. hun standpunt ter zake opnieuw dienen te bepalen. DOKTERSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: dokter Verhaak. AGENDA Hoge Braken: Zaterdag en zondag 8.30 uur: „Verdorven Liefde". 18 jaar. Zondag 4 uur: „Olie in Okahoma". Alle leeftijden. Zondag 6.15 uur: „Hombre". 14 jaar. KERKDIENST In het kader van de internationale bid week werd dinsdagavond in de St. Lamber- tuskerk een kerkdienst gehouden volgens de Byzantijnse-Slavische ritus. De belangstel ling voor deze kerkdienst was zeer groot. De gezangen werden uitgevoerd door het Byzantijns koor uit Tilburg o.l.v. Frater F rederico. 13-Daagse reis vol pension per touringcar (le dag geen maaltijden) 6-daagse rondreis door Duitsland/Zwitserland/ Oostenrijk/Italië en een 7-daags verblijf in Sestri Le- vante v.a. 331, Inlichtingen/boekingen Grotestraat 226, Waalwijk (VVV-kantoor) Geopend van 914.00 uur tel. 04250 - 31070 ZONDAGDIENST ARTSEN Zaterdag 27 en zondag 28 januari Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Arts: dr Bonnier Apotheek: Nijman Zaterdag 27 januari Uitsluitend voor spoedgevallen van 17.00 tot 17.30 uur: Tandarts: A. Woning, Kaatsheuvel ZONDAGDIENST VOOR WIT GELE- EN GROENE KRUIS Zaterdag 12.00 uur tot maandag 8.00 uur Zr. A. Fuikschot, Mr. van Cooth- straat 52, tel. 3185. ZONDAGDIENST PASTORIëN van 13.00 tot 24.0o uur Zondag 28 januari Pastorie: St. Antonius, Burg. Smee- lelaan 68, tel. 3531 N.H. KERK WAALWIJK Zondag 28 januari 10.00 uur v.m.: Ds. Ph. Kroes Bediening H. Avondmaal 6.30 uur n.m.: Ds. Ph. Kroes Voortzetting H. Avondmaal N.H. KERK BESOYEN Zondag 28 januari 10.00 uur v.m.: Ds. J. Vink Viering H. Avondmaal 6.30 uur: Ds. W. Heijboer 's Gravenmoer Dankzegging H. Avondmaal N.H. KERK BAARDWIJK Zondag 28 januari 9.30 uur: Ds. J. J. Kooman GEREFORMEERDE KERK WAALWIJK Zondag 28 januari 10.00 uur: Ds. J. Goldschmeding, Dussen 5.00 uur: Ds. W. R. Barkema Minister Schut heeft zich akkoord verklaard met het voorstel, dat Gede puteerde Staten hebben voorgelegd betreffende de verdeling van het aan Noord-Brabant toegewezen woning wetcontingent 1968. Zoals bekend, is de bouw van ongesubsidieerde wonin gen en van gesubsidieerde particulie re woningen (huur- en eigen wonin gen) niet meer aan contingenten ge bonden. Bij de verdeling van de ge subsidieerde particuliere woningen zullen zowel de grenzen van de rijks begroting als een redelijke geografi sche spreiding in acht worden geno men. Thans zijn dus uitsluitend woning wetwoningen verdeeld. Het gehele, aan Noord-Brabant toegewezen con tingent, bedraagt 6.521 woningwet woningen: 4.648 initieel contingent, 1.761 voor wat thans genoemd wordt ,,grote-elementenbouw" (in het verle den „industriële bouw" genaamd) en 112 voor ontwikkelingskernen. Het initieel contingent bedraagt ca 1.000 weningen minder dan vorig jaar. Dit geringere aantal heeft uiteraard zijn weerslag op de aan de gemeenten toe gewezen aantallen. De 112 woning wetwoningen voor de ontwikkelings kernen zijn als volgt verdeeld: pri maire kernen Bergen op Zoom en Oss ieder 40, secundaire kernen Bla- del, Cuyk, Etten en Uden ieder 8. Het contingent voor de Langstraatse gemeenten is: Sprang-Capelle 15, Vlijmen 15, Waalwijk 20, en voor in dustriebouw 120, Waspik 11 en de combinatie Drunen, Heusden en Loon op Zand (Kaatsheuvel) 70. Raadhuisplein - Waalwijk Telefoon 04160 - 2351 MEER DAN 8000 ARTIKELEN PINKSTERGEMEENTE Kloosterweg 62, Waalwijk Zondag 28 januari 1.00 uur: Doopdienst in het Sport- fondsenbad in Den Bosch GESLAAGD Voor de Technische Hogeschool in Delft slaagde voor Ingenieur in de scheikundige technologie de heer A. J. de Rooij uit Waalwijk. BM W-GLAS-SHOW Vrijdag neemt Autobedrijf H. v. d. Meijdenberg N.V. 'n nieuw be drijfspand aan de Prof van 't Hoff- weg 14 in Waalwijk in gebruik. Bij gelegenheid van deze opening is er vrijdag (16.00-22.00 uur), zater dag (10.00-22.00 uur) en zondag (10.00-18.00 uur) een speciale BMW- Glas-Show. AANRIJDINGEN Bij een botsing tussen de wiel- rijdster A. T. en een bromfietsbe rijdster N. v. D. in de Dr. N'olens- laan te Waalwijk is de bromfiets bestuurster gewond geraakt. Zij moest niet een hersenschudding naar het ziekenhuis in Waalwijk worden overgebracht. De wielrijd- ster kwam er zonder lichamelijk letsel af. Op de Baardwijkse brug in Waal wijk is woensdagmorgen in alle vroegte een bestelauto over de kop geslagen. Oorzaak van het over de kop slaan van de bestelauto, die zwaar beschadigd werd, was het vastlopen van een van de voorwie len. „Smaak het genoegen van 't goede te genieten" Grotestraat 309 Waalwijk - Tel. 2617 PAN-OPTIKUM Eind vorige week verscheen het tweede nummer van de tiende jaar gang van Pan-Optikum, het school blad van het Dr Mollercollege te Waalwijk. Het geheel ziet er zeer verzorgd uit en telt 59 pagina's tekst over allerlei wetenwaardigheden van de Mollergemeenschap. Enkel§ redac teuren namen afscheid van de redac tie wegens het bereiken van de eind examenklas. Er staan veel artikelen in over uiteenlopende zaken, die de Mollergemeenschap raken. Tevens is in het blad een fotoquiz opgenomen, die zich in een grote belangstelling kan verheugen. Ook wordt in teken- vorm de censuur onder de loupe ge nomen, die volgens de redactie van Pan-Optikum op het blad drukt. Als laatste dan de gewoontegetrouwe kro niek, waarin op een quasi-spottende manier getracht wordt de draak met een en ander te steken. Een goed ver zorgd blad, een contactpunt voor de Mollergemeenschap. Voor het rikconcours dat de Spaar- vereniging De Vriendenkring in de afgelopen weken in café-restaurant De Molenvliet bij de heer A. Van Cromvoirt organiseerde, bestond 'n overweldigende belangstelling. Cir ca 200 rikkers(sters) hebben aan dit concours meegedaan. Ook de belangstelling van hen die niet aan de wedstrijden deel namen was uitermate groot, zodat ei- dikwijls geen stoel meer was te krijgen. Het was er alle dagen druk en gezellig. De voornaamste prijs- winnaars waren: 1. J. van Gelder 143 pnt. 2 B. van Gelder 135 pnt. 3. mevr. v. d. Mast 126 pnt. 4. C. Pelders 120 pnt! 5. B. van Velthoven 118 pnt. 6. mevr. de Negro 118 pnt De damesprijzen werden behaald door: 1. mevr. v. d. Mast met 126 pnt.; 2. mevr. de Negro met 188 pnt. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes H G M zv J G H ThomassenLeijtens; Carolina M G C dv M M G van Rijsewijk-van Opstal; Maria J P C dv A M van Wanrooij-Severeijns te Loon op Zand; Jurgen J F M zv J M Pullens van de Wiel; Yvonne J M dv A A Zijlmans-Stoop; Angélique dv P M J van der Heijden-van der Laar; Cornelia A M dv L J Broek-Ver hoeven te Drunen; Johanna HAM dv A van Son-de Laat te Vlijmen. Overleden: Johannes Knops 85 j echtg J Oosterwaal; Goverdina Schenkels, 74 j wed N Verbeek; Petronella C Leijtens 72 j wed C van Loon. Gehuwd: P H H A Dekkers 24 j en JAP Timmermans 23 j beiden te Waalwijk. Huwelijks-aangiften: JAW Beek mans 54 j te Loon op Zand en A T G van Bree 42 j te Waalwijk. Ingekomen: V A de Ceuster van België; J de Jong en gezin van Weert; H J A Schauwaert en gezin van 2ierikzee; G J J M Verhoeven van Dussen; E. Turhan van Tur kije;! H Arpotz van Ned Antillen; K Cekic van Turkije; A M M Slist van Nuenen ca; P A J M P van Daal van Amsterdam; G H Gielen van Sittard. Vertrokken: G C H R Neuraij naar Den Bosch; G M L Heijs naar Den Bosch: W P J Maas naar Den Bosch; J J M Gieben naar Den Bosch; F J Kersten naar Den Bosch; H Ke- not naar Den Bosch; G L M Brok ken en echtg naar Heusden; P M G van Veldhoven naar Loon op Zand; ACM van Mosselveld en gezin naar België; C H de Peffer en gezin naar Drunen; K Nawil naar Rijssen; H J Vrijhoeven naar Breda; W J Marcelis naar Wage- ningen; G Roosenbrand en gezin naar Tiel; J W Pangemanan en ge zin naar Breda. S Aydogdu naar Loon op Zand: JAM van Haaren naar Duitsland; J T M van Daelen naar Loon op Zand; G Kuis naar Heusden; P J J L Kobben naar Am sterdam; J 'van den Broek naar Heusden; A E M Sperber naar Den Bosch; J D Eskens naar Roermond. De Heer en Mevrouw Hermans-van Opstal danken voor de ontvangen beste wensen voor het nieuwe jaar en wensen allen weder kerig een voorspoedig 1968. Maandag heeft 't echtpaar J. v. Riel- Damen uit de v. Heeswijkstr. z'n 50- jarig huwelijksfeest gevierd, waardoor een buurtcomité de nodige voorbe reidingen had getroffen en een feest programma had samengesteld. De ouverture hiervan bestond uit een plechtige Eucharistieviering in de pa rochiekerk St. Jozef. GOUDEN BRUILOFT Op woensdag 7 februari a.s. hopen de heer en mevrouw Tuerlings-Van Dun hun gouden huwelijksfeest te vieren. Op de vooravond van deze dag, 6 februari, wordt in de R.K. parochiekerk St. Jan een gezongen H. Mis opgedragen. Op 7 februari is er een receptie tussen 15.30 en 17.00 uur. VOLKSUNIVERSITEIT Donderdag 29 januari komt de heer W. M. van Andel, hoofdinspec teur van politie, chef afdeling Voor lichting te 's-Gravenhage, voor de leden van Volksuniversiteit spreken over een actueel onderwerp dat als titel heeft „Jong en oud, gezag en vrijheid, contact en conflict". De le zing wordt gehouden in de Levens school aan de Mgr Völkerstraat en begint om 20.15 uur. KAATSHEUVEL'S JEUGDKOOR Het Eerste Kaatsheuvelse Jeugd koor brengt vrijdagavond aanstaande, 's avonds om half acht, onder leiding van Joop van der Linden in de zaal van „De Gildenbond" de première van een geheel nieuwe show. Aange zien dit gezelschap in het verleden meermalen met succes voor de dag kwam, zijn de verwachtingen voor dit hernieuwde aptreden weer hoog ge spannen. Na de uitvoering in Kaats heuvel staan er nog diverse avonden eldeds op het programma, waarvan als belangrijkste genoemd mag wor den het optreden op 21 maart - en dat voor de vijfde maal - in de Schouwburg te Rotterdam voor de Kon. Invaliden Vereniging „Streven doet Herleven". COLLECTE MEMISA De collecte voor de Medische Mis sie Actie (Memisa), welke zondag jl. werd gehouden, heeft te Kaatsheuvel een mooi resultaat opgeleverd. De opbrengst bedroeg namelijk f. 2350,-. Wanneer we bedenken dat vorig jaar f. 1950, - werd geschonken, dan be tekent dat Memisa thans f. 400, - meer ontving. AGENDA Apollotheater: Donderdag 20.15 uur: „Dodemans- dollar voor Ringo". 14 jaar. Vrijdag 20.15 uur; „Dodemansdollar voor Ringo"; 23. - uur: „Verleiding in opdracht". Geest. volw. Zaterdag 18.45 en 21.- u.: „Meis jes op bestelling". 18 jaar; 23.45 u.: „Verleiding in Opdracht". Zondag 15.- uur: „Kolder op zol der". Alle leeftijden; 18.45 en 21.- uur: „Dodemansdollar voor Ringo". Dinsdag 20.15 en woensdag 20.15 uur: „Meisjes op bestelling". Gildenbond; Vrijdag 19.30 uur: première show „Eerste Kaatsheuvelse Jeugdkoor". Levensschool: Donderdag 20.30 uur: lezing voor Volksuniversiteit. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerkstr. 99, Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige M. v. Vlerken, Ru bensstraat 8, Kaatsheuvel, tel. 04167- 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst en neemt voor bevallingen te vens waar voor dokter Van Tuijn. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag vanaf 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie H. H. i Martelaren van Gorcum, Erasstraat 6 tel. 2517. BRABANTSE OPERETTESPELERS EN „EUPHONIA" EN ST. JAN CONCERTEERDEN Zondagavond gaven de Brabantse Operette Spelers uit Tilburg onder leiding van hun dirigent Bertus van der Vliet in de zaal van hotel-rest. „Euphonia" te Kaatsheuvel een uit voering in concertvorm van de ope rette Banditenstreichevan Frans von Suppé. De redelijk bezette zaal heeft met volle teugen genoten van dit bijzon der moeilijke werk, waardoor de exe cutanten over 'n behoorlijke zang techniek moeten beschikken om tot een aanvaardbare en verantwoorde vertolking te komen. Over het alge meen wisten zowel solisten als koor, waarbij we enkele schoonheidsfoutjes gaarne over het hoofd zien, hieraan ruimschoots te voldoen. Vooral so praan mevrouw Van de Sanden-Wij- nants, en de tenor Rini Hesselberth, die als gasten optraden, zongen hun partij met veel overtuiging en verve, terwijl Corry Claesen-Aarts, alt, Ber tus Vloemans, tenor, A. Willeke, ba riton en A. Gehring, bariton, zich uit stekend bij dit duo aansloten. Pianist Fr. Dreesens toonde zich een zeer vaardig begeleider en regisseur K. Dreessens zorgde tijdens de uitvoe ring met 'n verbindende tekst, dat men bekend werd met de"inhoud van deze komische operette, waarvan op 24 maart a.s. in de Stadsschouwburg te Tilburg bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de uitvoerende vereniging de Nederlandse première zal worden gegeven. Aan deze muzikale avond werd meegewerkt door het Kon. Muziek gezelschap „Euphonia" en de Kon. erk. harmonie St. Jan uit Kaatsheu vel, twee korpsen die spijtig genoeg duidelijk aan bloedarmoede lijden. Student, 20 jaar, diploma Gymnasium B, voor halve dagen, liefst administratief of eventueel in winkel. Brieven onder nr. 6334 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD in een gezin met kinderen, gedurende 3 dagen per week. Nadere inlichtingen te ver krijgen bij Mevr. Dullaart, Nieuwevaart 2 Sprang-Capelle tel. 04168 - 300 Heb gemeentewoning; doorzonkamer, hoekhuis, aparte schuur, drie slaap kamers. Huur 7.10 per week. WIL RUILEN tegen andere woning. Hogere huur geen bezwaar. Waalwijk of om geving. René de Clerqstraat 1 Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13