Prestatie van aannemer fa. Wed, Aarts en Zn, - Waalwijk ALS STREEKZIEKENHUIS VAN GROTE BETEKENIS lïïïïlflw WAALW IJK „Met de bede, dat de overwinning van het licht op de duisternis, van liet leven op de dood, in christelijke zin voor u allen inspiratie zal geven, verklaar ik dit St. Nicolaasziekenhuis in Waalwijk voor geopend", zo sprak vrijdagmiddag dr. C. N. M. Kortmann, Commissaris van de Koningin in de Pro vincie Noord-Brabant. Hij was naar Waalwijk geko men om tijdens een officiële bijeenkomst in de kapel hel nieuwe St. Nicolaasziekenhuis te onenen. Van te voren had Mgr. Drs. J. W. M. Bluyssen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, het ziekenhuis ingezegend. „Op het gebied van geneeskundige voorzieningen staat de Mgr. ü&Sisyssen voB lof ©ver Waalwsjks initiatief provincie N.-Brabant nog niet bovenaan in Nederland. Een goede gezondheidszorg is van wezenlijk belang, j Nu in deze streek, op particulier initiatief een nieuw ziekenhuis is gereed gekomen, is de voldoening des te groter. Dit initiatief mag dan ook in het volle licht worden geplaatst", aldus dr. Kortmann. Burgemeester J. Teijssen van Waalwijk was als voorzitter van het College van Regenten zichtbaar verheugd dat het zie kenhuis, waaraan ruim drie jaar is gebouwd, officieel geopend kon worden. Het ruim 14 miljoen kostend St. Nicolaasziekenhuis neemt een centrale* plaats in, in 't voorzieningenpatroon van de gemeente Waalwijk. VoB vreugde Voldoening Onbetaalbaar Centrale plaats Vocaal en Instrumentaal CONCERT Historisch overzicht Hoofdredakteur JAN TIELEN WAAL WIJ 1^6 £11 lAnGStRAAtSG COURAUT P (Van onze verslaggever) Een groot aantal genodigden woon de de officiële openingsplechtigheid in de kapel bij. Naast de medische en verplegende staf van het zieken huis was het gemeentebestuur van Waalwijk, burgemeesters uit de streek en een groot aantal notabe len uit de Langstraat aanwezig, evenals een deputatie van vier pa tiënten. De gehele plechtigheid werd via de ziekenhuisradio uitge zonden. De plechtige concelebratie werd geleid door Mgr. Drs. Johan nes W. M. Bluyssen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, met als concele branten Deken p. Maessen en Rec tor A. Weijling. Een dames- en zus- terkoor luisterde, onder leiding van de heer G. Duyvelaar, deze eucha ristieviering op. „Vandaag zijn wij bijeen om God te danken. Terecht zijn we dank baar, want met het volste vertrou wen kan ik zeggen dat dit gebouw een aanwinst voor Waalwijk en de streek is. Een gebouw waarin op velerlei wijzen tegemoet wordt ge komen aan het verdriet, pijn en leed van de mensen", aldus Mgr. Bluyssen in zijn toespraak. De Bis schop van Den Bosch haalde het evangelie aan, waarin God de mens in zijn geheel gelukkig wil maken. „Het werk dat hier wordt verricht past in dit evangelie. Het is een groot goed dat er goede sociale voorzieningen zijn en dat de voor zieningen in het ziekenhuis de men sen op een zoals het lijkt ge makkelijke manier tegemoet komen. Moge dit ziekenhuis een oase vhn hoop, vertrouwen en verlossing zijn. Dat wens ik allen toe. Ik hoop dat iedereen blij is met dit gebouw. Dat de werkers hierin elkaar in spiratie moge geven. Ik hoop, dat de zieken hier niet alleen verlich ting van het lichamelijk lijden mo gen ontvangen, maar tegelijkertijd de moed en het vertrouwen, dat zij vanuit Christus' evangelie hebben aangeboden gekregen. Bidden om genezing is goed. Laat ons echter op de eerste plaats bidden om ge loof, het geloof dat hier in dit huis leeft. Moge alle werk door dit ge loof gedragen worden", zo besloot Dr Kortmann tijdens zijn toespraak in de kapel. Het fraaie St. Nicolaas-ziekenliuis Mgr. Bluyssen zijn toespraak. Na afloop van de plechtige eucharis tieviering zegende Mgr. Bluyssen het gebouw in. Nadat de voorzitter van het Col lege van Regenten, de heer J. L. P. M. Teijssen, Dr. Kortmann en zijn echtgenote, Mgr. Bluyssen en in 't bijzonder ook de priesters en pre dikanten had verwelkomd ging de Commissaris van de Koningin in de Provincie Noord-Brabant, dr. Kort mann nader in op de betekenis van het ziekenhuis. „Met grote vreugde begroeten we de geboorte van een mens. Met luis ter vieren we de wijding van een kerkgebouw. Met soortgelijke ge voelens zijn we vandaag bijeen om de feestelijke opening van het zie kenhuis in Waalwijk te vieren. Ik vind het treffend en in mijn loop baan is het de eerste keer, dat een dergelijke plechtigheid in een kerk ruimte wordt gehouden". Dr. Kort mann trok een vergelijking tussen de kerk en het ziekenhuiswezen. Onder leiding van dr. De Vetten bezochten de heer en mevr. Kort mann en Mgr. Bluyssen de ziekenzalen. „Heeft het ziekenhuis niet de meest grijpbare tekenen waarom de Aller hoogste tot ons komt", zo vroeg de Commissaris. „Het wachten op de wonderen des levens geeft niet de uitkomst. Gods werk ligt in men senhanden. Allen die dienst verle nen aan de mens getuigen hiervan. Als vertegenwoordiger van de Provinciale overheid ben ik ver heugd over de tot standkoming van dit St. Nicolaasziekenhuis. Het is een grote voldoening vooral diege nen die hier de beste krachten aan gaven. Hier voltrekt zich een inte gratie in verschillende levensgroe- pen om te komen tot een optimale bediening. Graag wil ik de regiona le samenwerking in dit deel van Brabant prijzen. Een goede struc tuur heeft er toe geleid, dat door vermijding van hiaten aan de be volking een uitstekend pakket van voorzieningen kan worden geboden. Op het gebied van de geneeskundi ge voorzieningen staat Noord-Bra bant nog niet bovenaan in ons land. Een goede gezondheidszorg is van wezenlijk belang. De voldoening in deze streek is dan ook des te gro ter. Dr. Kortmann prees het parti culier initiatief. „De bouw en het voortdrijven van een ziekenhuis is geen eenvoudige zaak. Een derge lijke miljoenenzaak leent zich niet voor amateuristisch bedrijf. Daar om prijs ik uw College van Regen ten, dat als bestuurscollege geen gemakkelijke taak heeft. Het aan trekken van deskundig personeel is eenmoeilijke zaak. Het menselijk contact mag nooit uitgesloten wor den. Het is een van de taken van het bestuur om hier op toe te zien. De patiënt mag nooit het gevoel hebben dat hij een nummer wordt. De lijdende mens moet in deze tijd de herinnering wakker houden aan medeleven, aan zelf wegcijfering. De geneeskundige zorg spreekt ons al len aan. Dat kan niet van elk dienstbetoon worden gezegd". Dr. Kortmann wees er wel op dat on betaalbaarheid van dit alles 'n pro bleem kan worden. Een billijke dis tributie van de gezondheidszorg is volgens hem hierbij nodig. „Voor de hoofdingang staat het monument dat de strijd om het leven uitbeeldt van de mens die hier binnen komt. Met de bede, dat de overwinning van het licht op de duisternis, van het leven op de dood, in christelijke zin voor u al len inspiratie zal geven, verklaar ik dit St. Nicolaas-Ziekenhuis voor ge opend", aldus de Commissaris van de Koningin. Nadat Leo de Vetten (fluit) enke le werken had uitgevoerd, dankte de heer Teijssen dr. Kortmann. „U heeft een indringend woord gespro ken, vol van diep menselijke, gees telijke gedachten. Dit ziekenhuis zal Bij de totstandkoming van het nieuwe St. Nicolaas-Ziekenhuis is zeker een woord van lof op zijn plaats aan de aannemer, de Firma Wed. A. Aarts Zn. in Waalwijk en de architect J. Strik in Boxtel. Het St. Nicolaas-Ziekenhuis kan gezien worden als 't grootste bouw werk dat er in Waalwijk staat. Het is ook het grootste werk dat het aannemingsbedrijf Wed. A. Aarts Zn. heeft uitgevoerd. Directeur C. Aarts is bijzonder tevreden over zijn werk. „Ik heb prettig gewerkt en met mij, de 90 personeelsleden. Het is een erva ring die ik nooit had willen missen, de bouw van een ziekenhuis. Door dat alles zo goed voorbereid was, konden we binnen de gestelde ter mijn klaar komen". Het mag een fraaie prestatie ge noemd worden dat dit Waalwij kse aannemingsbedrijf het miljoenen bouwwerk perfect heeft weten uit te voeren, tot volle tevredenheid van het College van Regenten. De totale kosten, inclusief terrein, installaties en inventaris, bedragen 14.192.183,wat neerkomt vop 85.000,per bed. C. Aarts te geven door: LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK" dirigent: Louis Sars en „WAALWIJKS SYMPIIONIE-ORKEST" dirigent: Jan Plinsinga op woensdag 31 januari om 8 uur in de Ned. Hervormde Kerk te Waalwijk Uitgevoerd zullen worden werken van: A. Corelli Pergolesi, Joh. Chr. Bach en W. A. Mozart door gemengd koor met orkest. Solisten: Nel Dupont, sopraan; Corrie Aarts, alt; Rinus Hesselberth, tenor; Sjef Langerwerf, bas. Plaatsverkoop vanaf 7 uur aan de kerk. in het leven van stad en streek ie dere dag veel betekenen, het ver vult een voorname functie in de sa menleving en neemt een centrale plaats in, in het voorzieningenpa troon. Velen hebben verlangd naar de totstandkoming van dit zieken huis. Ik hoop van harte dat dit zie kenhuis voor velen in de loop van Het gezelschap in de keuken. V.lji.r. Wethouder C. van de Hoven, mevrouw Kortmann, Mgr. Bluyssen, Reotor Weijjlling, de heer M. Lips en Commissaris dr. N. Kortmann. de tijd een goed gezegend teken is, de mogelijkheid tot verzachting en verlichting. Graag wil ik dit ziekenhuis aan bevelen in zorg aan de direktie, ge neesheer-direkteur drs. H. Verhoe ven, adj.-direktrice Zr. Henrito I Evers en ekonoom drs. K. Schret- len". De heer Teijssen besloot zijn toespraak: „als op dit werk Gods zegen mag rusten, mag gezegd wor den dat dit werk dubbel is ge slaagd". Na de officiële openingsplechtig heid volgde een receptie in de hal bij de hoofdingang. De genodigden kregen hier 'n fraa>i boekwerkje aangeboden, waarin de geschiedenis van de ziekenverzorging in Waal wijk is beschreven door drs. G. J. de Vries, oud-secretaris van de pa rochie St. Jan. Het boekje werd verzorgd door de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen in Waalwijk. Tijdens de receptie maak ten de genodigden een rondgang door het ziekenhuis. MAANDAG 29 JANUARI 1968 89e JAABGANG N„ 9 L)e tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen ft ft Abonnement Gironummer 1069687 ViV/ÜKiAl I U p kwrt (3,65-f 10 ct. inc.k.) 3,75 Dit blad verschijnt 2x per week p. kwrt. p. post f 4,25 bij girobetaling Losse nummers 20 cent (b,J mcass0 P" P°stkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Opgericht 1878 r-.»<>- jContractadvertenties: speciaal tarief Bureau,: Grou,m,.., üli-, Waahvijk Tel. 04100-21-21-2749 - KaaUn.-uvo! D„ van Paardenstraat 9 f. lM„r, Telegram-adres „ECHO' Or het C. Kortmann opende vrijdag nieuwe St. Nicolaasziekenhuis

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 1