Zeer geslaagde bijeenkomst voor leden KNMTP WAALWIJK Vlijm. Boys blijft meetellen door 2-0 zege op Valkenswaard DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 JANUARI 1968 3 Verbouwing of vernieuwing Raad Drunen vergadert woensdag Plannen Garantie AFWEZIG E. L. Steens Schaken „MOEDERS VOOR MOEDERS" •J l» De ziekeniiuisverpleging in Waalwijk vanaf 1931 tot opening nieuwe ziekenhuis In het ziekenhuisgebouw, Grotestraat 244, dat in 1931 ingebruik werd genomen, werden de eerste opera-ties verricht door Dr Hoogveld uit 's-Hertogenboscli. Zr Ceciliani wordt de eerste zuster. De heer H. Klaassen neemt de taak van administrateur op zich. Een van de belangrijkste dagen uit de geschiedenis van het ziekenhuis is 28 september 1934, wanneer Dr H. G. Langemeijer wordt benoemd tot geneesheer-directeur. Naast zijn drukke praktijk van huisarts neemt hij de zorg en leiding op zich van een veertig bedden tellend ziekenhuis. Als medicus en voorla ook als mens heeft hij voor talloze oude en jonge, bedroefde en angstige mensen heel, heel veel betekend. Een bijzonder mens! Hij was het ziekenhuis Zo lezen we in het gedenkboekje, dat bij de opening werd uitgegeven. De tijd gaat verder, Waalwijk breidt zich uit; mensen komen en men sen gaan, ook in het ziekenhuis. Pastoor Heezemans (welke Waalwij- ker herinnert zich hem niet!) volgt Deken van Kiel op; Zuster Ceci liani wordt opgevolgd door Zuster Josephtine en wanneer deze na een jaar naar de missie vertrekt, verschijnt Irmengarde een naam die met ere in deze kroniek vermeld moet worden! Dr Hoogveld maakt in 1934 plaats voor Dr Nuboer; een jaar later wordt Dr Nuboer profes sor in Utrecht en Dr Karthaus doet zijn intrede. Namen, méér dan na men, begrippen voor velen die hun goede zorgen en hun bekwaam heid hebben ervaren De nacht van de bezetting kwam ook over het ziekenhuis, maar was niet in staat het duister volledig te maken. „The ladies with the lamp" bleven waakzaam helpen en slaagden erin, méér dan alleen maar op medisch gebied goed te doen. Het is weer vrede. Een storm achtige ontwikkeling zet zich in Waalwijk door, een ontwikkeling, waarin het ziekenhuis niet kan en mag achterblijven. Maar véél ge beurt er de eerste jaren niet. Het Kerkbestuur van „St. Jan", waar van ondertussen Pastoor Ras de lei ding heeft gekregen, weet moeilijk een keus te maken uit de twee mo gelijkheden: óf het bestaande huis verbouwen en uitbreiden óf een nieuwe inrichting bouwen, bijvoor beeld op de plaats, waai- nu het Dr Mollercollege gevestigd is. En de jaren verstrijken en er gebeurt niets, totdat de toestand werkelijk onhoudbaar dreigt te worden. De huisartsen van Waalwijk en omgeving, met Dr Langemeijer aan het hoofd, slaken hun eerste nood kreet. Ze nemen een motie aan, waarin onomwonden wordt ver klaard dat de mogelijkheid tot op name van patiënten te beperkt is, dat de polikliniek te klein is en dat er een nieuw ziekenhuis zal móeten worden gebouwd. Ze versturen deze motie aan de gemeentebesturen van Waalwijk en omliggende plaatsen, aan kerkbesturen en kerkeraden en aan de Geneeskundige Inspecteur van de Volksgezondheid in Noord- Brabant. Dat gebeurt op 27 oktober 1950. Een eerste resultaat is, dat aan Ir J. v. d. Laan te Leiden verzocht wordt de mogelijkheid in studie te nemen omtrent de uitbreiding van het bestaande ziekenhuis. Het ad vies van deze expert op het gebied van ziekenhuisbouw is afwijzend. Ondertussen is het september 1952 geworden, als het kerkbestuur van „St. Jan", dat nu onder voorzitter- De raad van de gemeente Drunen komt woensdag in openbare vergade ring bijeen. De agenda luidt: 1. Opening van de vergadering, waarna de voorzitter een over zicht geeft van de gang van za ken over het afgelopen jaar. 2. Vaststelling notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van burgemester en wet houders tot het nemen van be paalde salarismaatregelen voor 't gemeentelijk personeel. 5. Voorstel tot verlening van ge meentelijke garantie t.b.v. parti culiere premiebouw. 6. Voorstel tot wijziging van de huur van gasgeijsers. 7. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding per leerling ex arti kel 101 der L.O.-wet voor 1968 en vaststelling van de voorschot ten voor de lagere scholen en R.K. ULO-school voor 1968. 8. Voorstel tot het verlenen van een vergoeding voor vakleerkrachten bij de R.K. ULO-school en vast stelling van een voorschot voor 1968. 9. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de gemeente Waal wijk in de inrichtingskosten van het bureau van de centrale scho lenadministratie. 10. Voorstel tot het vaststellen van een voorlopig bedrag per lokaal en per kleuter ingevolge de Kleuteronderwijswet en vaststel ling van de voorschotten op de exploitatievergoeding aan de kleuterscholen voor 1968. 11. Voorstel tot het voteren van een crediet voor de bouw van een verkoopruimte bij het zwembad. schap staat van Dr B. van den Hurk, besluit „een stichting te formeren die óók met de exploitatie van het ziekenhuis belast zou worden". In februari 1953 brengt de ekono- misch direkteur van het St. Ignatius Ziekenhuis te Breda, de heer F. van Aalst, hiertoe aangezocht, zijn eer ste rapport uit over de ekonomische mogelijkheden tot oprichting van een nieuw streekziekenhuis. De kos ten zouden bedragen tussen 27.000 en ƒ30.000 per bed. Nadat ondertussen Zuster Irmen garde, die bijna twintig jaren haar beste krachten aan het ziekenhuis heeft gegeven, vervangen is door Zuster Regnera en nadat de moge lijkheden tot dienstverlening ver groot zijn door samenwerking met het „St. Liduinaziekenhuis" te Box tel, wordt op 10 december 1953 de akte van oprichting van de „Deken van Kiel Stichting" gepasseerd. De ondertekenaars zijn: Dr B. van den Hurk, Drs G. J. de Vries, A. de Kort, H. Klaassen, Dr Langemeijer, G. van Loon en A. C. van den Meij- denberg. Enkele weken later treden als regenten toe: notaris M. van Gurp, J. W. van Heesbeen en bur gemeester J. Teijssen. Per 1 januari van het jaar 1954 wordt Dr A. L. de Vetten benoemd als chirurg en, na 18 jaar, neemt Dr Karthaus af scheid. Op 10 september 1954 komen de huisartsen van Waalwijk en omge ving opnieuw bij elkaar. Weer ma ken zij hun desiderata bekend, nu in een brief aan het bestuur van het ziekenhuis, waarin zij erop aandrin gen een nieuw ziekenhuis te bou wen, dat medisch en sociaal gezien noodzakelijk is en in het belang van het rayon. Enkele dagen later richt. Dr Langemeijer een brief aan Dr H. Slettenaar, voorzitter ziekenhuis commissie, waarin hij de plannen voor het stichten van een nieuw streekziekenhuis uiteenzet. Intussen gaat de ontwikkeling van het St. Nicolaas Ziekenhuis in de Grote straat door. Per 1 januari 1955 neemt de „Deken van Riel Stich ting" de exploitatie van het zieken huis van het kerkbestuur van de parochie St. Jan over. Op 14 augustus 1958 wordt een verzoek gericht aan Zijne Excellen tie de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid tot het bouwen van een nieuw streekziekenhuis, waarna reeds op 28 november de principiële goedkeuring wordt ont vangen. Inmiddels werd onder voor zitterschap van Dr H. Langemeijer, in samenwerking met de specialis ten en de ekonoom, een programma van eisen voor het nieuw te bouwen streekziekenhuis gemaakt, waarbij de samenwerking van ieder, werk zaam in het ziekenhuis, wordt ver kregen. Hierna volgt de opdracht Dr. Langemeijer aan architect J. Strik in Boxtel tot het maken van een voorlopig ont werp voor het streekziekenhuis, waarvoor nu ook de plaats gevon den is: het terrein dat nog steeds bekend staat als het SLEM-terrein, een herinnering aan de grote inter nationale tentoonstelling, die in '53 werd gehouden. In maart 1960 brengt het „Dr Veeger Instituut" te Nijmegen een sociaal-geneeskundig rapport uit, waarin de beddenbe hoefte van het rayon in 1985 bere kend wordt op minimaal 286 en maximaal 321 bedden. Een belangrijk feit valt te ver melden op 4 november 1960, wan neer de gemeenteraad van Waal wijk besluit de verplichtingen te garanderen ten aanzien van de le ningen die de stichting moet op nemen ter financiering van de nieuwbouw. Uitdrukkelijk moet hier vermeld worden de meer dan nor male medewerking van het gemeen tebestuur van Waalwijk bij de tot standkoming van het grote zieken huis. Op 9 juni 1961 wordt dan het be richt ontvangen, dat naar aanleiding van een gunstig advies van de Com missie Ziekenhuisbouw het Ministe rie van Sociale Zaken en Volksge zondheid zijn goedkeuring heeft ge hecht aan de plannen voor de bouw «van het nieuwe ziekenhuis. Februa ri 1961 volgt Zr Egidiane, Zr There- sette op. In augustus 1962 wordt Zr Henrito benoemd tot adj.-direktrice. Zó is de stand van zaken, wan neer op 1 november H. C. L. R. Verhoeven benoemd wordt als ge- neesheer-direkteur en hij kan in mei 1963 delen in de algemene vreugde, wamieer de rijksgoedkeuring ver kregen wordt voor de bouw van de verpleegstersflat (Deel I). In sep tember van dat jaar wordt door de aannemer, de Fa. Wed. A. Aarts Zn., te Waalwijk, met de bouw be gonnen. De zaak is rond, wanneer op 26 maart 1964 de goedkeuring wordt verkregen voor de tweede fase van de bouw: het ziekenhuis en het behandelhuis. De Fa. Wed. A. Aarts Zn. Waalwijk, begint met de bouw op 13 juli 1964. Zoda nig vorderen de werkzaamheden, dat op 1 oktober 1965 de verpleeg stersflat betrokken kan worden. En op dezelfde datum, twee jaren la ter: de grote verhuizing van Grote straat naar Kasteellaan; van St. Jan naar Hertog Jan. DR. VAN BEURDENSCHOOL Geslaagd Geslaagd voor het praktijkdiplo ma Duitse handels-correspondentie de heer A. van Dongen uit Kaats heuvel. Voor het praktijkdiploma boekhouden de heer J. Kamp uit Waspik en voor het diploma Mo dern Bedrijfsadministratie (MBA) de heer W. van Dongen uit Raams- donk. BENOEMING KERKMEESTERS Tot kerkmeesters van de paro chiekerk van Besoyen zijn benoemd de heren J. Swarts en J IJpelaér. ALGEMENE VERGADERING „DE VRIENDENKRING" Zondag j.l. hield de Spaarvereni- ging De Vriendenkring onder lei ding van voorzitter J. de Haan een algemene leden-vergadering, die zeer druk was bezocht. Deze ver gadering werd gehouden in het clublokaal café- restaurant „De Molenvliet bij de heer Ad v. Crom- voirt. Nadat de voorzitter allen had welkom geheten en de secretaris de notulen der vorige vergadering had voorgelezen, die onveranderd wer den goedgekeurd en vastgesteld, volgde een be;spreki(ng over een a.s. zaterdag te houden feestavond. Besloten werd om voor de leden zaterdagmiddag een rik- en barak concours te organiseren, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zullen worden gesteld. Het verdere ge- Zondag speeld Vlijmense Boys 'n thuiswedstrijd tegen Valkenswaard. Voor deze wedstrijd was grote be langstelling. Wie deze wedstrijd zou winnen bereikte de 2e plaats. De Boys zijn daar in geslaagd, maar 't vertoonde spel was van beide zijden niet denderend. Valkenswaard begon in 'n hoog tempo en in de eerste 5 minuten kregen zij een goede kans, maar het schot was slecht gericht en ging ver naast. De Boys werkten zich langzamerhand wat los. maar ook hun afwerking was te slordig voor succ.es. Weer kwamen de Boys te rug.' maar Van Overdijk richtte te hoog. Valkenswaard bleef ook niet stilzitten en forceerden enkele cor ners. Uit een van deze afgeslagen corners kreeg Oremans de bal die doorspeelde naar K. van Overdijk, die met een afstandsschot de Val- kenswaardse keeper verraste: 10. Valkenswaard zette alles op alles voor de gelijkmaker, maar de Boys verdediging werkte goed weg. De Boys kwamen weer terug en de bal kwam bij linksbuiten Van de Burg, die tegen een speler van Valkens waard schoot en de bal belandde in het doel: 2—0. Even later kwam de rust. Na de rust begon Valkenswaard met enkele snelle aanvallen, maar steeds ontbrak het juiste schot. Eenmaal dacht eenieder dat Val kenswaard een tegendoelpunt zou scoren, doch doelman Vos redde fraai. Het spel werd slordiger. Val kenswaard probeerde het spel te forceren, waardoor het spel niet mooier werd. De Boys verdediging hield echter stand en stond deze mooie voorsprong niet meer af. deelte van de avond zal op feeste lijke wijze worden doorgebracht, waarbij de leden hun beste beentje zullen voorzetten. Er staat de leden van De Vriendenkring a.s. zaterdag weer een gezellig middag en avond te wachten. Het slagen hiervan is deze Spaarvereniging wel toever trouwd. donderdag 1 en vrijdag 2 februari Tandarts RKC-JEUGDTOTO Inzet f 1796,80. Ie prijs H. Bergmans, Burg. Can- terstraat 23, Oisterwijk. Geraden f 1796,80. Ontvangt f 269,50. 2e prijs H. J. Kramer, Parallel weg 49, Waalwijk. Geraden f 1796,79 en ontvangt f 179,68. 3e prijs W. Duquesnoy, Baard- wijksestraat 165, Waalwijk. Gera den f 1796,71 en ontvangt f 89,84. Reclames tegen deze uitslag kun nen worden ingediend tot en met woensdag a.s. bij C. IJpelaar, Boe- kelaarstraat 20. Prijzen kunnen van af donderdag a.s. op hetzelfde adres worden afgehaald. De jeugdcommis sie hoopt ook de komende week op Uw aller deelname te mogen rekenen. ZILVERVLOOT-TOTO De inzet van de Zilvervloot-toto van de Stichting Andreas Zijlmans Groep bedroeg deze week f 519,75. De eerste prijs Q5, groot f 100,-, gaat naar A. W. Vermeren, Kerk straat 125, Waalwijk en W. de Rouw Andreas Zijlmansstraat 18, Waal wijk. Tweede prijs W25, groot f 60,-, is gewonnen door G. Wagenmakers, Julianastraat 22, Waalwijk, en W. Hens, Grotestraat 355, Waalwijk. De derde prijs Z24, groot f 40,-, gaat naar J. de Werth, Prof. No- lenslaan 40. Waalwijk. Op zaterdag 3 februari a.s. speelt de zilvervloot-toto voor de vijfde en laatste keer. JEUGDRALLEY Vrijdag 2 februari a.s. wordt er 's avonds om 8 uur een Jeugdralley gehouden met als thema „Als de wereld vergaat" door de jeugdevan- gelist en schrijver J. Frinsel uit Amsterdam. Het Bijbelschoolstuden- te koor verleent medewerking. De vereniging met de mooie naam: Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuin- en Plantkunde had in de afgelopen week haar le den uitgenodigd voor een bijeen komst in Hotel Verwiel. Een 100- tal leden had aan de uitnodiging gehoor gegeven. De heer A. van Bezoyen, leraar aan het Willem van Oranje College, sprak over de Loon. se en Drunense duinen. Een echt Waalwijkse aangelegenheid, die mis schien de overweldigende belang stelling verklaart. De heer Van Be zoyen toonde al gauw een aange naam en onderhoudend spreker te zijn. Vanaf het begin wist hij ieder te boeien. De overvloedige warmte in de zaal werd voelbaar minder, toen hij zijn gehoor meevoerde naar de vier Ijstijden; gelukkig waren er ook inter-glaciale perioden. In het Post- glaciaal zagen we het eerste optre den van de mens, de zwervende ja ger. Ds. A. P. van der Vlugt, tot 1945 bestuurslid van het Provinciaal Ge nootschap van Kunsten en Weten schappen, heeft in zijn Drunense jaren honderden stenen voorwerpen verzameld, die nu in Oudheidkun dige Musea zorgvuldig bewaard worden (zij het onder een dikke laag stof). Al gauw kwam het bekende „Fel- lenoord" ter sprake. Spreker toon de zich verheugd dat het gebied van 1400 ha. is aangekocht om het als een „ongerept natuurlandschap" voor het nageslacht te converseren. De schimmel op bomen was 'n be wijs dat de luchtverontreiniging hier hier nog niet was doorgedrongen. Het gebied blijft behouden als stu die-object en recreatieoord. Jammer dat de beschaafde mens soms de na tuur verwaarloost en verontreinigt. Een „dia" liet duidelijk zien in wel ke staat de mens dikwijls de natuur verlaat. Interessant beschreef hij de wijze waarop het onderzoek in de duinen nu nog wordt voortgezet. De boringen en vooral de pollenanalyse leveren nog steeds nieuwe gegevens over dit gebied. Het boekje van Fr. van Oostrum over de Loonse en Drunense duinen was in de pauze spoedig uitverkocht. Het beste bewijs dat de avond ge slaagd is, bleek uit het grote aantal dat zich als lid opgaf van „Brabants Heem". We hopen dat deze vereni ging, die het project „Fellenoord" CURSUS GEZINSZORG Voor de dames die in het kader van de gezinszorg werkzaam zijn als huishoudelijke hulp bij zelfstan dig-wonende bejaarden, is door Me vrouw Van Gemert, maatschappe lijk werkster voor de bejaarden, in samenwerking met het Skob (Stich ting katholieke opleiding bejaarden- werk) een cursus georganiseerd. Van 1 februari af zullen de help sters op 9 achtereenvolgende don derdagmiddagen, in de huishoud school aan het Vredesplein te Waal wijk, georiënteerd worden over de verschillende aspecten van hun werk, zoals de hygiëne, de voeding, de omgang met en de pastorele zorg voor bejaarden. RIKCONCOURS VAN IIET GILDE ST. CRISPINUS, BESOYEN Vrijdag j.l. heeft het Gilde St. Crispinus en St Crispinianus van Besoyen haar rikavond gehouden, welke georganiseerd was t-b.v. haar attributen-aanschaf. Dit concours, dat plaats had in zaal Hoevenaar, is bijzonder geslaagd geweest. Veel belangstelling was er en de deel name was goed. De prijzen waren als volgt: 1. W. Brekelmans; 2. B. Treffers; 3. H. van Dongen; 4. A. van Velt- hoven; 5. mevr. Bergmans; 6. G. van Velthoven; 7. J. Hoevenaar sr.; 8. mevr. de Louw; 9. Jac. de Jong; 10. R. Gouda. De voorzitter dankte allen harte lijk voor hun sportieve medewer king en vooral de schenkers van de vele mooie prijzen die voor dit con cours ter beschikking werden ge steld. BRAND n| Rond 11 uur zaterdagavond is brand uitgebroken in het schoen fabriekje van de fa. J. van Wan- rooij, gevestigd aan het Laageinde in de voormalige bakkerij Pullens. De Waalwijkse brandweer bestreed het vuur met zes stralen en een ho ge drukstraal en na een kwartier waren zij de brand meester. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De mogelijkheid van kort sluiting wordt niet onwaarschijnlijk geacht. Er ontstond aan het pand flinke brandschade. De schoenma chines bleven gedeeltelijk gespaard. M TEURLINGS DEELNEMER GÊW. KAMPIOENSCHAPPEN Als kampioen van het (district Waalwijk van de KNBB in de 3e klasse libre zal de heer M. Teur- lings van BV 't Zwaantje deelne men aan de Gewestelijke Kampi oenschappen in deze klasse, die van vrijdag tot en met zondag a.s. door ce BV DOS, gevestigd in café Doe- ne. Hoofdstraat 67, te Overzande (District w.z. Beveland) zullen worden georganiseerd. Behalve de heer M. Teurlings zullen aan deze kampioenswedstrijden deelnemen: G van Hoessel, Kerkdriel; H. Kup- pen. Mill; M. v. d. Akker. Breda; L. de Bont. St Willibrord; J. Knop jes, Sas van Gent; C. Vermeulen, Hansweert; H. Reinders, Bergen op Zoom. onder handen heeft genomen, door steun in staat wordt gesteld, haar voorgenomen plannen ten uitvoer te kunnen brengen. „Fellenoord" zal dan een centrum worden van studie en rust. Vooral de mensen die de drukte wensen te ontvluch ten en heerlijk willen genieten van de weldadige rust, zullen geen ge legenheid laten voorbij gaan, hier een bezoek te brengen. De voorzit ter de heer Th. v. d. Hoven, dankte namens allen de heer A. van Be- zo ij en en zijn helpers hartelijk voor de wijze waarop zij deze avond tot een succesvolle avond hadden ge maakt. Deze dankwoorden werden onderstreept met een spontaan ap plaus door alle aanwezigen. HEROPENING GALGENWIEL Er was grote belangstelling vrij dagmiddag j.l. tijdens de receptie ter gelegenheid van de officiële in gebruikname van de bekende café- bar Galgenwiel, dat voortaan door de heer en mevrouw J. Vissers-van Wezel zal worden geëxploiteerd. Besturen van tal van verenigingen die in deze zaak zijn gehuisvest, kwamen de heer en mevrouw Vis sers-van Wezel gelukwensen met de heropening. Een groot aantal bloemstukken warij vrijdag het be wijs hoezeer de heer en mevi'ouw Vissers worden gewaardeerd. Op vriendelijk voorkomende wijze ont- vingenzij hun gasten, die ook in de toekomst de weg naar Galgenwiel wel zullen weten te vinden. Daar bij komt dat beiden het horeca bedrijf in alle opzichten kennen, zo dat o.i. aan alle voorwaarden voor een goed bedrijf is voldaan. We wensen de heer en mevrouw Vis sers dan ook gaarne veel succes toe. DISTRICT WAALWIJK KNBB Uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde competitiewedstrij den. Klasse Cl: 't Zwaantje 1't Bruggetje 1 72 - - 8l 7—2 4—5 7—2 OOG 1—BSV 1 BSV 2—O.G. 1 HBS 1—N'.V 1 N.V. 2—'t Vosje 1 Klasse C2: O.G. 2't Zwaantje 2 't Vosje 2—KOT w 1 BVO 1—WIK 1 KOT e 1Keesje 1 HMS 2—OOG 2 Klasse C3: Keesje 2—HMS 3 KOT w 2—KNA 1 OOG 3—KOT e 2 't Vosje 3—BVO 2 Klasse C4: BSV 3—O.G. 3 't Vosje 4—BVO 3 KNA 2—Kot e 4 HBS 3Keesje 3 KOT w 3Centraal 5 KOT e 3—OOG 4 5—4 2—7 7—2 7—2 0—9 5—4 8—1 2—7 3—6 9—0 7—2 4—5 0—9 4—5 4—5 Langstraat 2 heeft zaterdag te Drunen verrassend zijn meerdere moeten erkennen in Gambiet 1. De overwinning van Gambiet was vooral te danken aan vechtlust en vertrouwen in eigen kracht, op het moment dat een nederlaag onont koombaar leek. Hierdoor wist het team een achterstand van 24 om te buigen in een 64 overwinning. Gambiet 1 bewees daarmee een homogener team te zijn dan Lang straat 2. De punten voor Langstraat werd gescoord door A. van Bladel en B. Reiber (beide 1 punt), R. Ek- hart. J. Hol. W. Postema en G. Cou- wenberg (allen punt). Persoonlijk Kampioenschap: De strijd om het persoonlijk schaak kampioenschap van Waalwijk en Omstreken is onbeslist geëindigd. Drie deelnemers delen de eerste plaats: B. Reiber, W. Goedhart en drs. J. Nijman, die er in is geslaagd zijn aanvankelijke achterstand van 2 punten volledig in te lopen. In 'n extra competitie zullen deze spe lers nu onderling het kampioen schap gaan betwisten. HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 2778, b.g.g. 2604 of 2126. van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mej. J. M. Wilmont, Stationsstraat 112. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden boven dien: vrijdagavond van 7.00 tot 8.00 uur. STICHTING WELZIJN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN OOSTERHOUT, WAALWIJK Sociaal Pedagogische dienst. Rayon: Drunen Heusden, Kaatsheu vel, Loon op Zand. Sprang-Capelle, V/aalwijk, Waspik, Soc. Pedagoog J Leeuwenberg, Grotestraat 238, Waalwijk, tel. 04160-2283. Spreek uren: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. STICHTING WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL Spreekuur directeur: 's woensdags van 2-3 en van 7-8 uur. Wilhelminastraat 4, tel. 3890.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3