DESK behaalt moeizaam overwinning op TOP: 1-0 Voorlichtingsavond in Loon op Zand over kankerbestrijding Timtur huldigde vrijdag twee jubilarissen uitbundig Keurslageraanbieding van der Wiel Nieuwjaarsrede burgemeester Mr. L. Schweitzer van Vlijmen Fa. RIGIO van betrekking te veranderen vrl. KANTOORBEDIENDE cJ-ean dc^Ctkène (f^.Wez <~Ylouó DE KEURSLAGER UW VOORKEURSLAGER LI li 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 JANUARI 1968 6 Loon op Zand 6-3 2-7 2-7 2-7 62 56 54 46 45 35 32 30 Dankbetuiging v Dankbetuiging Gemeente Loon op Zand VOOR DIRECT GEVRAAGD op onze suède-afdeling Suède- en kinderkledingatelier Schotsestraat 3, Kaatsheuvel, tel. 2001 Gemeente Loon op Zand Werkster gevraagd Ontwerper/ modeleur ABONNEERT U OP DIT BLAD Schoenfabriek „BENIANKBNO" Fa. Gebr. Slaats Fa. L. M. v. Woensel tel. 4569 Waalwijk geldig tot 3 februari Rollette 500 gram 3.30 Schouder-carbonade 500 gram 2.88 Rib-carbonade 500 gram 3.48 WOENSDAG Kwaliteitsgehakt 500 gram 1.98 VOOR DE BOTERHAM Ham 100 gram Gebraden gehakt 150 gr. 98 88 Stationsstraat 83a, Waalwijk Tel. 2884 De langdurige rustperiode bleek de DESK-formatie geen goed te heb ben gedaan. Maar ook het spel van TOP had weinig inhoud en zodoen de werd het een wedstrijd met wel iswaar enkele spannende momen ten voor beide doelen, doch waar bij de ongeveer 1000 kijkers nim mer in extase werden gebracht door hoogstaand voetbal. De eerste aanvallen waren voor de bezoekers, waarbij de voorhoe de toonde over weinig fantasie te beschikken en de DESK-verdedi- ging de situaties steeds wist te be heersen. Voor de jeugdige DESK- doelman Lugters, opvolger van de gestopte Tausch, was er dus voor lopig geen werk aan de winkel be houdens een uittrap. Doordat TOP meteen het middenveld bezette, kon de DESK-voorhoede voorlopig niet aan bod komen. In de 10e minuut wist rechtsbuiten Frans Damen echter met een afgemete boogbal de vrijstaande midvoor Frank van Riel te bereiken, die vervolgens met 'n oerhard schot doelman Peters geen schijn van kans gaf: 10. Dit rug- gesteuntje bleken de geelblauwen hard nodig te hebben, want de Os- senaren bleven komen, waarbij linksbuiten Brands eenmaal een goede kans overschoot. Toen doel man Lugters te zwaar werd geatta- keerd keurde de arbiter het hieruit ontstane doelpunt af. De wedstrijd kreeg geleidelijk meer evenwichtig karakter, waarin de beide defensies heer en meester bleven en hoogte punten uitbleven. In de tweede helft aanvankelijk eenzelfde strijdbeeld, waarin TOP echter allengs meer 't initiatief had. Doelman Lugters werd eenmaal verrast door een ver re trap in de richting van zijn doel, maar gelukkig voor hem belandde de bal tegen de lat, waarna de DESK-verdediging schoon schip maakte. De uitvallen van DESK waren overigens veel verrassender, maar het ontbrak in de voorhoede aan voldoende mankracht om deze met succes af te ronden. Lugters verrichtte nog een fraaie redding bij een hoge voorzet en even later werd de doorgebroken Voogd aan de andere kant door twee tegenstan ders ten val gebracht, waarna Van Riel in het bezit van de bal kwam, wiens schot echter door Peters tot corner verwerkt werd. Toen Soe- terboek, op rechts doorgebroken, inschoot, boften de bezoekers dat de bal via het been van een der ver dedigers net langs het doel beland de. Uit de genomen hoekschop waagde doelman Peters zich te ver uit zijn doel en het volgende mo ment knalde Voogd op de verla ten veste, maar gelukkig voor de bezoekers had zich een der verde digers op de bedreigde plek gepos teerd en deze kopte de bal over het doel. Dit was het laatste hoogte punt want de resterende minuten speelden zich hoofdzakelijk af op het middenveld en toen de al te strak leidende arbiter Willemse het einde aankondigde, was daar nie mand rouwig om. OPENING DORPSHERBERG Donderdagmiddag had om drie uur de opening plaats van de nieuwe bar op de Hoge Steenweg 5, alhier. De heer en mevr. A. Vermeer-Pennings recipieerden daar bij deze gelegenheid. Tevens was daar de heer en mevr. Jansen-Krijnen. De eersten waren de eigenaren van de nieuwe zaak, de laat- sten de zaakvoerders. Onder de belangstel lenden zagen we vele uitvoerders van de nieuwe zaak en leveranciers. Veel bloem stukken getuigden van de sympathie en medeleven bij deze opening. De zaak is het ontwerp van de heer en mevr. Vermeer die veel hebben bijgedragen bij de uitvoe ring van het plan en de inrichting van de bar. De naam „De Dorpsherberg" is een in tieme aangelegenheid, welke sfeer gaf aan de uitvoering. De wanden welke verlicht zijn met aardige lampjes en de kroonluch ters bewerken dat ten zeerste. De fa. Hebing verrichtte het schilder werk, terwijl de stoffering en aankleding van de fa. Oprinsen uit Tilburg was. Dit is de tweede bar van de heer Vermeer in Loon op Zand. Bij de opening deek ook de Hengelosche Bierbrouwerij haar felicita ties gelden, aan wie deze bar is verhuurd. Het is een gezellige bar die Loon op Zand weer rijker is geworden en we geloven dat het daar aan klanten niet zal ontbreken, want de inrichting is bijzonder goed geko zen. De heer Jansen alsmede de heer Ver meer zij veel sukses voor de toekomst toe gewenst. SOPHIA HEEFT WEER PRIMEUR Dezer dagen werden de plannen bekend gemaakt van de nieuwe aanwinst van Har monie Sophia. Daar zij meerdere keren als show is gevraagd bij verschillende evene menten en hieraan de meest goede mede werking heeft kunnen verlenen, is de wens naar voren gekomen om met Majoretten de* drumband en harmonie te begeleiden. Hier door zal nog meer show gegeven kunnen worden. Welnu, op 10 februari, de statie dag van deze harmonie, zullen zij zich met aan het Loonse publiek presenteren. Het zullen de Sweet Seventeen worden. Onder bekwame leiding zijn zij reeds bezig met trainen om straks een waardige aanvulling van de harmonie te worden. Hiermede zal de „jeugdigheid" van de meer dan 100- jarige vereniging worden bewaarheid. Aan de oproep van de plaatselijke afde ling van het Koningin Wilhelmina Fonds om een voorlichting te geven aan het dorp inzake de kankerbestrijding, welke gehou den is op donderdagavond in het Cultureel Centrum, is spontaan gehoor gegeven. De avond werd geopend door mevr. v. Ulden- IJsselstein, die de leiding in Loon op Zand op zich heeft genomen. Zij zag gaarne ook dat Loon op Zand zich achter deze lande lijke organisatie zette. Dit is inderdaad don derdag gebleken, want er was een aandach tig gehoor, toen dr A. de Vries een uiteen zetting gaf over het kankerproces. Hij zei o.m. dat het voor hem de eerste keer was dat het woord „kanker" in het openbaar gebruikt werd; het is een over laden woord en men is er binnenshuis nog erg voorzichtig mee. Het is een met angst beladen woord, dat vermeden wordt (als 't kan), door arts, patiënt en familieleden. In zijn betoog wilde hij dit proces, dat heel veel slachtoffers eist in Nederland duidelijk onder de aandacht van het publiek brengen zonder er doekjes om te winden. Hij gaf een overzicht hoe de kanker wordt ontdekt bij en door iemand en dat het wel te gene zen zal zijn, maar dat het ook een lang durig proces is. Wat te verstaan onder kanker, werd hel der uiteengezet. Tevens de oorzaken, waar van men nog zo weinig afweet en waarom dit kwaadaardig gezwel ontstaat vertelde spreker. De oorzaken vormen een dagelijkse studie voor de geleerden. De kenmerken werden genoemd met de verschijnselen daaraan verbonden, waaraan men dit proces kan bemerken alsook de vraag: waar deze ziekte kan voorkomen. Een genezing, aldus spreker, kan er zijn, ook een wegneming van de haard, een uitstellen van het proces, of gedeeltelijke uitstelling om de patiënt weer in de dagelijkse dingen in te passen. Inderdaad zijn er mogelijkheden tot gene zing want de huidige moderne middelen staan ons te diensten; denken we aan de bestraling. Dr de Vries sprak over de mo gelijkheid om kanker te voorkomen, waar bij heel veel oorzaken een rol spelen. Voor al een vroegtijdige ontdekking van het pro ces kan voor het leven van een patiënt van zeer groot belang zijn. Dit laatste is de vraag van deze avond geweest en juist daarom is deze avond georganiseerd, om enigszins vertrouwd te raken met dit Na tionale Fonds, dat alles doet om de kanker met alle middelen te bestrijden. Er moet echter geen bangheid meer bestaan, van daar deze voorlichting. In een film werd aangetoond hoe deze vreselijke ziekte in ons volk leeft en hoe er gehandeld dient te worden. De heer Van Wijk van het hoofdbestuur gaf cijfers om trent de kosten die zusters, medewerkers, research, apparatuur, etc. bedragen. Hierop deed hij een beroep op de medewerking van de burgerij. In een vraaggesprek van man tot man heeft dokter De Vries vele open vragen met open antwoorden mogen geven. De dokter was blij dat zulke vragen in openbaarheid werden gesteld, omdat hier uit bleek dat iedereen hiermede gemoeid kan zijn. Om de plaatselijke afdeling ge stalte te geven zullen de Loonse medewerk sters deze week ieder bezoeken en om steun vragen in de vorm van lidmaatschap van het Kon. Wilhelmina Fonds, overschijvin- gen of bijdragen, die zullen medewerken tot de genezing en bestrijding van dit gevrees de proces. VLIJMEN - Een aantal indus trieën willen te samen met het ge meentebestuur van Vlijmen komen tot de oprichting van een „Stichting tot Bevordering van de Industiralisatie en de werkgelegenheid in de gemeen te Vlijmen". Er zal worden gepro beerd middels deze stichting en de gemeente Vlijmen 'n gunstig klimaat te creëren voor de vestiging van in dustrieën. Het plan werd aan de raad bekendgemaakt door burgemeester mr L. Schweitzer in zijn nieuwjaars toespraak. Hij kon mededelen, dat de werkgelegenheid in Vlijmen in het jaar 1967 met 53 arbeidsplaatsen was gegroeid. In totaal kwamen 75 woningen ge reed en het waren slechts premie woningen en woningen in de vrije sector. In 1968 daarentegen zullen wel een aantal woningwetwoningen gereed komen. Er kwamen in tien jaar tijd een kleine 1200 woningen gereed en bijna 30% hiervan betrof woningwetwoningen. Het aantal wo ningzoekenden liep op van 374 naar 417. Het aantal woningzoekenden zal echter door de reeds in aanbouw zijn de woningen tot meer als de helft teruggebracht kunnen worden. Op 1 januari bereikte de gemeente Vlijmen een inwonertal van 11.734, hetgeen een groei van 98 personen betekende. Dit minder gunstige cijfer was deels het gevolg van het vertrek van een aantal religieuzen door het opheffen in de gemeente Vlijmen van twee bejaardencentra. Voor 1968 zijn de perspectieven gunstiger mede door de komst van 30 beroepsmili tairen met hun gezinnen. Dit wekt de hoop, dat in het derde kwartaal van 1968 de 12.000 inwoners gehaald kunnen worden. BILJARTCOMPETITIE KAATSHEUVEL Brandaris moest thuis de eer laten aan HGL 2. HGL 3 verloos van Ons Genoegen die met 7 punten naar huis ging. Ook Poedelvrees kon thuis niet op tegen DJS. 't Centrum bleef baas in eigen huis. De uitslagen: Centrum 1 - HKS 2 Poedelvrees 1 - OJS 1 HGL 3 - Ons Genoegen 1 Brandaris 1 - HGL 2 De stand: Ons Genoegen 1 10 DJS 1 10 Centrum 1 10 HGL 2 10 HGL 3 10 Brandaris 1 10 Poedelvrees 1 10 HKS 2 10 Afgelopen vrijdag werden er bij Timtur twee jubilarissen gehuldigd. De heer J. v. d. Griendt wegens het 25-jarig dienstjubileum en mej. H. Rekkers van wege haar 12V2-jarig dienstjubileum. In de kantine werden de jubilarissen met hun familieleden en genodigden door de directie van Timtur velwelkomd. Na een kopje koffie met gebak werden de jubilarissen welkom geheten door de personeelschef, de heer A. v. d. Pol, die de grote belangstelling memo reerde, die volgens hem getuigde van medeleven en sympathie voor de beide jubilarissen. Hierna vond de huldiging plaats van de beide jubilarissen door de heer G. de Graaf, de directeur van het bedrijf. De heer De Graaf her innerde aan het feit, dat het jaar nauwelijks begonnen is en dat er nu al twee jubilarissen te huldigen waren. Hij memoreerde de onge dwongen sfeer, die de heer v. d. Griendt in het bedrijf heeft weten te scheppen. Bovendien vermeldde hij het veelvuldige en ongedwongen contact met de jubilaris in zijn hoe danigheid als lid van de onderne mingsraad. Bij zijn weten was de heer v. d. Griendt de enige per soon, die gediplomeerd onderne mingsraadslid is. De jubilaris werd een Zaanse klok aangeboden, ter wijl mevrouw v. d. Griendt verrast werd met bloemen. In zijn toespraak tot mej. H. Rek kers noemde hij het een bijzonder heid, dat een vrouw een 12V£-jarig dienstjubileum haalt, hetgeen toch wel getuigt van een prettige sfeer binnen het bedrijf. De heer De Graaf bood haar namens de direc tie een gouden polshorloge aan en bovendien nog een ander cadeau, vanwege het ,feit, dat zij juist op deze dag hadr verjaardag vierde. Ook de moeder van de jubilaresse v/erd verrast met bloemen. Daarna volgde een toast op de feestelingen en hun familieleden. Een bijeenkomst van de naaste me dewerkers en medewerksters ging vooraf aan de toespraak van de heer M. Kemmeren namens de bedrijfs leiding, die de kwaliteiten van de heer van de Griendt, werkzaam in de houten hakkenafdeling van het bedrijf, schetste. Mej. H. Rekkers, werkzaam als stikster. werd door hem ook in het zonnetje gezet van wege haar verdiensten voor het be drijf. Hij deed zijn toespraak verge zeld gaan van cadeaus voor de bei de jubilarissen. Als laatste sprak de heer L. Hoevenaars namens de on dernemingsraad en ook hij uitte zich in lovende woorden. Tevens haalde hij het veelvuldige contact aan met de heer van de Griendt als lid van de ondernemingsraad. Hij wees ver der ook nog op het gediplomeerd ondernemingsraadslid zijn van de heer v. d. Griendt en de kwalitei ten en verdiensten van hem in de ze ondernemingsraad. Ook hij bood de beide jubilarissen cadeaus aan. Hierna volgde een gezellig samen zijn onder het genot van een glaasje. Langs deze weg onze hartelijke dank, ook namens echtgenote, ouders en wederzijdse familie, voor het gezellige samenzijn en de fraaie cadeaus, bij ons '25- en 12 *6-jarig dienstjubileum aangeboden door de Directie en personeel van Timtur-Unischoen N.V. De heer J. van de Griendt en mej. H. A. Rekkers Waalwijk, januari 1968 Hiermede betuig ik, mede namens mijn echtgenote, mijn hartelijke dank aan de burgemeester voor de onderscheiding, die ik mocht ontvangen bij mijn 40- jarig dienstjubileum, bestuur en directie van Co-op Brabant, de Ondernemingsraad, mijn collega's bak kers en bezorgers, chefs van de diverse afdelingen, voor de prachtige cadeaux en bloemen, welke ik mocht ontvangen. Verder nog al degenen, die van hun belangstelling hebben blijk gegeven. Th. Witteveen Julianastraat 18a, Kaatsheuvel OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Loon op Zand brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn om een bouwvergunning te verlenen aan de Firma W. A. M. Valkenburg, Willem Il-straat 58, Tilburg voor de bouw van 'n berging en regenschuilgelegen- heid ten behoeve van een op te richten jachtschiet- school op het perceel, sectie E, nr. 3238, gelegen aan de Udenhoutseweg te Loon op Zand. De gevraagde bouwvergunning zal worden verleend met toepassing van artikel 20 van de Wederopbouw- wet, omdat het bouwplan afwijkt van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Belanghebbenden kunnen binnen 14 dagen na 29 ja nuari 1968 hun bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde bouwvergunning schriftelijk bij ons in dienen. Het bouwplan ligt gedurende voornoemde termijn ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken te Kaatsheuvel, ter inzage. Kaatsheuvel, 26 januari 1968. Burgemeester en wethouders van - Loon op Zand, Van Erp. De secretaris, Van Nieuwstadt. In plaats van kaarten. Op dinsdag 6 februari a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders H. A. KNIPPELS M. KNIPPELS-DAMEN de dag te herdenken dat zij veertig jaar geleden in het huwelijk traden. Tot hun intentie zal om 10.30 uur een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen in de St. Antoniuskerk te Waalwijk. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Waalwijk, januari 1968 le Zeine 78 Receptie van 2 3 uur. Dag-adres: Café Heemskerk Besoyensestraat, Waalwijk allround perser OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Loon op Zand brengen ter openbare kennis, dat vanaf heden ge durende drie maanden ten gemeentehuize, afdeling Algemene Zaken te Kaatsheuvel, voor een ieder ter lezing is neergelegd de op 2 november 1967 door de raad der gemeente Loon op Zand vastgestelde „Kap- verordening voor de gemeente Loon op Zand 1967", van welke verordening bij schrijven van 10 januari 1968, G nr. 39.924 van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant bericht van ontvangst is ontvangen. Kaatsheuvel, 29 januari 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, Van Erp. De secretaris, Van Nieuwstadt. voor schoonhouden van klein kantoor van instelling. Voor 5 uren per week. Burg. Verwielstraat 4 Waalwijk - Tel. 2859 tb in bet betere genre luxe- sport-gemakschoenen, wenst Brieven onder nr. 6343 aan het bureau van dit blad. Fa. J. A. J. van Gastel en Zonen Engelsestraat, KAATSHEUVEL telefoon 2610 vraagt voor directe indiensttreding Diploma typen vereist. Leeftijd pl.m. 17 jaar. Geachte Relatie, Hiermede stellen wij U er van in kennis, dat wij met ingang van 1 februari 1968 ons depót van gas en zuurstof van N.V. W. A. Hoek en N.V. Oxygenium hebben overgedragen aan Brandstoffenliandel Hoekeinde 1 3, Waalwijk Wij danken U hartelijk voor de aangename relatie, die wij in de afgelopen jaren met U mochten onder houden en voor het genoten vertrouwen. Gaarne maken wij van deze gelegenheid gebruik de nieuwe Depothouder bij U aan te bevelen, in de overtuiging dat bij Gebr. Slaats het depót in goede handen is. Loeffstraat 58, Waalwijk tel. 04160 - 2706 Een schoonheidsspecialiste van het bekende Franse Schoonheidshuis £fean cl' oQthènc komt bij ons (Chez Nous) OP DONDERDAG 1 FEBRUARI voor een unieke behandeling en advies voor make up en huidverzorging. Bel ons nu voor een afspraak De complete behandeling duur 20 minuten en is ge heel gratis en vrijblijvend. Wij ontvangen U graag in onze salon DAMESKAPSALON Grotestraat 326 C. MARKS

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 6