waal wij kse en UnqstRAAtse couiunt Diamantenfeest van RWB werd officieel tijdens jubileumvergadering gevierd WSC verloor duel van in spannend TAC: 1-0 M. v. Vugt Kon. onderscheiden met ere-medaille in zilver VOL HOOP OP DE TOEKOMST Raadsvergadering Sprang-Capelie DRUKBEZOCHTE RECEPTIE Verdienstelijke leden onderscheiden Lid van verdiensten Ere-lid Blik in de toekomst Gelukwensen Toewijding Gouden Bondsspeld Belangstelling Feest MAANDAG 5 FEBRUARI 1968 »yc JAARGANG No. 11 De echo vAn het Zuióen 89c JAARGANG No. 11 Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen KoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO' (Van onze verslaggever) WAALWIJK Het 60-jarig bestaan van de Waalwijkse voetbalver eniging R.W.B. werd vrijdagavond ingezet met een officiële herden kingsbijeenkomst in de vorm van een feestvergadering in het clublo kaal van R.W.B. Voorzitter M. Bruurmijn kontijdens deze bijeen komst de heer W. van Vugt tot ere-lid benoemen, terwijl de heer H. Bruurmijn het lidmaatschap van verdiensten kreeg aangeboden. De heren W. van Vugt, M. van Vugt, T. van der Heijden, W. Verhagen en II. Bruurmijn ontvingen bovendien de R.W.B.-speld. De officiële inzet van dit diamanten R.W.B.-feest kreeg zaterdag en zondag een grandioos vervolg, waarvan men in dit blad meer kan lezen. Voorzitter M. Bruurmijn herin nerde er in zijn openingswoord aan, dat het vrijdag 2 februari precies de dag was dat 60 jaar geleden een aantal enthousiaste voetballiefheb bers in Besoyen de vereniging Rood Wit Blauw oprichtten. Twee van de oprichters, de heren M. van Vugt en G. Gouda woonden deze feestelijke bijeenkomst bij. „Deze oprichters kunnen wat over R.W.B. vertellen. Zij weten wat het bete kent een voetbalvereniging door de moeilijke beginjaren te voeren. Zes tig jaar R.W.B. wil wat zeggen. Zes decennia heeft men alle ups en downs overleefd". „R.W.B. is thans een bloeiende vereniging met een groot aantal jeugdleden. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Laten we daar op hopen", aldus de heer Bruur mijn. Tien leden hadden 't bestuur verzocht de heer Hub. Bruurmijn te benoemen tot lid van verdiensten. De heer Bruurmijn heeft gedurende een groot aantal jaren een enorme aktiviteit aan de dag gelegd, met name bij het toto-werk. Met bijna algemene stemmen stemde de ver gadering in met de benoeming tot lid van verdiensten van de heer Bruurmijn. De voorzitter bood hem hierna een fraaie oorkonde aan. De aanwezige R.W.B.-leden stem den ook volledig in met de benoe ming tot ere-lid van de heer Wil lem van Vugt, die bij het gouden feest reeds tot lid van verdiensten was benoemd. Voorzitter Bruurmijn schetste de jubilaris, die 50 jaar lid was, als een trouwe supporter, die voor al het verenigingswerk klaar stond. Aan het fraaie jubileumboek, dat bij gelegenheid van het diaman ten feest door de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen was verzorgd, had de heer Van Vugt 'n belangrijke bijdrage geleverd. Ook de afgelopen 60 jaar riep voorzitter Bruurmijn in herinne ring. In vogelvlucht memoreerde hij de roemrijke R.W.B.-geschiedenis, die wij enige weken geleden uitvoe rig in ons blad memoreerden. In 't bijzonder ging hij terug op de be ginjaren bij Bart van Sjoos. Voor de overleden leden van R.W.B. werd een ogenblik stilte in acht genomen. Secretaris G. Treffers wierp een blik in de toekomst. „Terecht staat men stil bij een diamanten feest van een voetbalvereniging. We moe ten ook verder kijken, een blik in de toekomst werpen en met ons al len de omgelijkheden onderzoeken om R.W.B. nog verder uit te brei den. Met name voor onze jeugdaf deling ligt hier een maatschappelij ke taak. Een dankbare taak, die we met twee handen moeten aangrij pen. Met ere zijn we zestig jaar ge worden. Aan deze periode heeft ie der op zijn eigen wijze meege werkt". De heer Treffers deed een dringend beroep op iedereen die Een groot aantal supporters, een hard werkend elftal met volledige inzet, zijn niet altijd de factoren om een wedstrijd met succes te beëin digen, als daar tegenover een onge lukkig moment staat, waaruit de Tilburgers doelpuntten. Toch zagen we weer het oude spelletje dat in deze competitie zo vertrouwelijk is geworden: een belegerde vijandelij ke veste, die 30 minuten onder vuur werd genomen, doch geen doelpun ten opleverde. Wij mogen rustig concluderen dat wederom de WSC- aanval faalde, en de defensie, dat slechts 13 doelpunten toestond in 16 wedstrijden, gaat hierin vrijuit. Om half drie trapt v. Oudheus- den voor WSC af, dat aantrad met 3 invallers en 20 minuten voor tijd moest T. v. d. Steen worden ver vangen. WSC neemt het initiatief, om deze pl.m. een half uur lang te be houden. Reeds in de 3e minuut boft TAC, als een hard ver schot van Kleevens door de deklat wordt ge keerd. De verre trappen vanuit de Tilburgse defensie stichtten wel 'ns verwarring bij de WSC-verdedigers, doch zijn toch wel oplosbaar. Seri euze scoringskansen krijgen de Til burgers niet. Ook de oranje-zwart- aanval krijgt geen kans, want de blauw-witten leggen het accent op de verdediging, daar er steeds 7 man in de verdediging zijn; daarbij speelde WSC te kort, dat al hele maal goed paste in 't verdedigings systeem van TAC. Aangezien beide defenties volkomen de situatie mees ter waren, was de ruststand ook de beginstand; 00. De thee scheen WSC geen goed gedaan te hebben, want zij lieten de Tilburgers een offensief ontketenen van plm. 10 minuten, doch toen was het volkomen gedaan met de bl.- witten, wat niet wegnam dat zij juist vanuit de verdrukking in de 14e minuut na rust, het enige en kostbare doelpunt maakten van deze wedstrijd. Een hard naar voren ge plaatste bal kwam bij de rechtsbui ten, die op zijn beurt de bal hoog over de WSC-defensie schoot en z'n linksbinnen die doorsprintte, alleen voor De Mare bracht, die met een schuiver gepasseerd werd; 10. Dit is wel het enige wapenfeit van de Tilburgers in het verdere verloop van de strijd, want wederom kwam de WSC-aanval voor de zoveelste maal in deze competitie voor een onneembare vesting te staan, daar de Tilburgers zich terugtrokken en met alle mogelijke middelen hun doel verdedigden, zelfs zo fanatiek, dat WSC drie maal achtereen een vrije trap, kreeg in het strafschop gebied en enkele even daarbuiten, doch alle schoten belandden op een blauw-wit lichaam, of gingen rake lings naast of over. Een schot van de naar voren gekomen rechtsback De Ronde werd door de paal ge keerd. Alles bij alles een situatie om moedeloos onder te worden, en naarmate de tijd verstreek, werden de Waal wij kers nerveuzer. Soms kwamen de Tilburgers met 'n verre opluchtingstrap voor het WSC-doel, doch de enkele achtergebleven ver dedigers losten dit op en bij 't eind signaal verloor WSC deze zeer be langrijke ontmoeting met 10, dat voor voorlopig betekent dat de Waalwij kers, na maandenlang de eerste viool te hebben gespeeld in enkele uren aan R.W.B. wil beste den, hierbij vooral te denken aan de toekomst van de vereniging. „Eensgezind moeten we de toekomst in. Laten we bij dit 60-jarig bestaan daar van uitgaan", aldus de secre taris. Aan het slot van de officiële bij eenkomst werd terecht hulde ge bracht aan oprichter, ere-lid M. v. Vugt, die al het wel en wee van R.W.B. van nabij heeft meegemaakt. Ten overstaan van alle aanwezige leden werd hem dank gebracht voor het vele werk gedurende zestig jaar verricht. Ook de heer G. Gouda (met de heer Van Vugt de enige nog in leven zijnde oprichter) werd niet vergeten. Voorzitter Bruurmijn bood hem een kistje sigaren aan. Nadat de voorzitter van het feest comité, de heer De Gouw, het be stuur zijn felicitaties had aangebo den, volgde een gezellig samenzijn, waar de R.W.B.-leden zich als een familie verenigd voelden. Zaterdagmiddag hield de voetbalvereniging R.W.B. in café J. Hoe venaar een receptie ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. Het is een drukbezochte receptie geworden. Velen heben van de gelegenheid gebruik gemaakt om R.W.B. geluk te wensen met haar diamanten ju bileum. Als eerste kwam het voltallige college van B. en W. haar fe licitaties aan de jubilerende vereniging aanbieden. Tevens kon burge meester Teijssen meedelen dat het Hare Majesteit de Koningin be haagd had de heer M. van Vugt wegens zijn verdiensten op sportge bied te begiftigen met de zilveren medaille in de Orde van Oranje Nassau. Een erkenning voor zijn zeer grote verdiensten dus. Boven dien memoreerde hij de diverse functies door de heer M. van Vugt bekleed in de vereniging R.W.B. Tot het bestuur van de jubileren de vereniging werden door hem nog de volgende woorden gericht. „Er zijn velen aanwezig om U de hand te drukken voor hetgeen U in de afgelopen 60 jaar heeft verricht. Deze leeftijd bewijst wel, dat de vereniging wortel geschoten heeft. Dit is mogelijk geworden door de samenwerking en de clubgeest, die er altijd heeft geheerst. U bent een sportorganisator, die aan velen de gelegenheid biedt 'n band te schep pen". Bovendien ging hij in op de his torie van R.W.B. „R.W.B.", zo stelde hij verder, „is een van de vijf verenigingen in Noord-Brabant, die het 60-jarig be staan vieren. Niet alleen de presta ties op het veld gelden, maar ook vooral de prestaties die op maat schappelijk gebied tot stand geko men zijn. R.W.B. is dan ook van grote betekenis geweest voor de ge meente Waalwijk. De toekomst kan door de velé jeugdléden met opti misme tegemoet worden gezien. Het sportpark „Elzenhoven", dat door U bespeeld wordt, is voor U een goede gelegenheid en een middel, waar door de jeugd optimaal aan haar trekken kan komen. Er wordt door U sport beoefend in een goede sa menwerking en een goede geest, die alle leden aangaat". Hij bood dan ook iedereen zijn gelukwensen aan en overhanidgde namens het ge meentebestuur van Waalwijk een voetbal aan de jubilerende vereni ging. Links boven: Voorzitter M. Bruurmijn met het ere-lid W. van Vugt en het lid van verdiensten de heer H. Bruurmijn. Rechts boven: Burgemeester J. Teijssen biedt namens het gemeentebestuur de voorzitter een bal aan. Onder links: De heer M. van Vugt ontvangt uit handen van burgemeester J. Teijssen de koninklijke onderscheiding. Onder midden: De heer Brokx speldt de heer M. van Vugt de gouden speld van de K.N.V.B. op. Onder rechts: Oud-voorzitter van de K.N.V.B., de heer T. Schroder feliciteert de heer en mevrouw Van Vugt. Donderdag 8 februari a.s. des n.m. te 7.30 uur komt de raad der ge meente Sprang-Capelle in vergade ring bijeen. hun afdelirig, naar het 2e plan zijn verwezen. Enfin, de strijd is verloren, doch er is door de Waalwijkse elf hard gewerkt voor een goed resultaat. Dat dit niet is gebeurd, hebben zij niet alleen aan zichzelf te wijten, doch aan situaties die het voetbal spel zo wisselvallig en onberekend maken. De heer Braad had de wed strijd volkomen in handen en zijn leiding was correct. Gevaar voor het WSC-doel in de wedstrijd tussen TAC en WSC De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Machtiging tot het verstrekken van voorschotten op de per 1 ja nuari 1968 te treffen salaris maatregelen voor het gemeente- personeel. 5. Reorganisatie van de financiële administratie en het kasbeheer der gemeente. 6. Wijziging Verordening op de heffing van een Drank- en ho- recabelasting in de gemeente Sprang-Capelle. 7. Vaststelling bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs, bedoeld in artikel 55 bis der La- ger-Onderwijswet 1920 voor het jaar 1968. 8. Vaststelling bedrag per leerling voor het bijzonder uitgebreid la ger onderwijs ex art. 101, 5e lid, der Lager-Onderwijswet 1920 voor het jaar 1968. 9. Verlenen van voorschotten op de vergoeding der exploitatiekosten van de bijzondere scholen voor lager- en uitgebreid lager onder wijs, alhier. 10. Verlenen van voorschotten op de vergoedingen ex artikel 73, le en 2e lid, der Kleuteronderwijs wet aan de bijzondere kleuter scholen, alhier, voor het jaar '68. 11. Verlenen van een voorschot op de vergoeding ex artikel 126 der Kleuteronderwijswet over 1968 aan de Stichting Prot. Chr. Kleu terscholen te Sprang, alhier. 12. Vaststelling exploitatievergoedin gen ex artikel der Lager-Onder- wijswet 1920 over het jaar '67. 13. Vaststelling vergoedingen ex ar tikel 73, le en 2e lid, der Kleu teronderwijswet over 't jaar '67. 14. Aangaan overeenkomst inzake aan- en verkoop van grond met de heer H. Kerst te Sprang-Ca pelle. 15. Aankoop grond van de heer C. Vos te Sprang-Capelle. 16. Verkoop grond aan de N.V. PNEM te 's Hertogenbosch. 17. Verkoop grond aan de fa. S. Rempt en Zn, te Sprang-Capelle. 18. Aangaan rekening-courant-over eenkomst met de stichting Dorps huis Sprang-Capelle. 19. Voorlopige vaststelling rekening grondbedrijf dienstjaar 1965. 20. Voorlopige vaststelling gemeen terekening dienstjaar 1965. 21. Vaststelling begroting gemeente lijke grondbedrijf voor 't dienst jaar 1968. 22. Vaststelling begroting van in komsten en uitgaven der ge meente voor het dienstjaar '68. 23. Mededelingen. 24. Rondvraag. 25. Sluiting. Door burgemeester en wethouders zullen aan de gemeenteraad tevens 'n inluidende nota met betrekking tot de begrotingen van de gemeente voor 't dienstjaar 1968 worden aangeboden. Voor de heer M. van Vugt had burgemeester Teijssen nog een per soonlijk woord. In 1958, zo sprak hij, waren er nog vier oprichters van de vereniging in leven. Nu zijn het er nog maar twee, te weten, de heren G. Gouda en M. van Vugt. Gedurende 25 jaar heeft U met toe wijding en zorg het ambt van secre taris vervuld. Bovendien was U consul van de Brabantse Voetbal bond en later van de KNVB. Tevens bent U nog actief scheidsrechter ge weest. Door de KNVB zijn U reeds in het verleden versierselen uitge reikt. Tot zijn grote vreugde kon bur gemeester Teijssen de heer M. van Vugt meedelen, dat hem de zilveren medaille, behorende bij de Orde van Oranje Nassau, kon worden uitge reikt. Onder luid applaus van alle aan wezigen speldde burgem. Teijssen de heer M. van Vugt de versierselen op. De heer M. Bruurmijn, voorzitter van R.W.B., dankte het college van B. en W. voor hun komst en dankte tevens voor de ridderorde van de heer M. van Vugt. De KNVB werd vertegenwoordigd door de heer Brokx, voorzitter van de v.v. T.S.C. Hij stelde, dat er in de KNVB geen nozem- en provo probleem bestaat, doordat de leden in de vele verenigingen zo goed op gevangen worden. R.W.B. kan, wat dit betreft, een voorbeeld zijn voor velen. Hij sprak verder de hoop uit dat R.W.B. in de toekomst mag bloeien en groeien. Tevens bracht hij het gemeentebestuur dank voor het prachtige sportcomplex „Elzen hoven". Namens de KNVB bood hij een Delftsblauw wandbord aan. Ook de heer M. van Vugt werd door hem in de hulde betrokken en dit vooral, waar het de werkzaam heden van de toto betrof. Hij kon hem de gouden speld van verdien sten van de KNVB opspelden. Velen gaven hierna acte de pré- sence, waarbij wij o.a. opmerkten: de heer v. Heeswijk namens „Ani ta", G. Knepflé, KNVB-consul, Postduivenvereniging, Concordia- SVD, oud-voorzitter Snels, Waal wij ks Belang, een deputatie van RWB-pupillen, Flamingo's uit Den Haag. EHBO, de heer A. M. Hellings Jeugddrumband „Ons Genoegen", SSC, de oud-voorzitter van de KN VB, de heer A. Schroder, Q. v. Zon, deputatie Pinkstervoetbaltoernooi, de oud-trainers de heren v. d. Don der, Knier, Matthijssen en Kauf man, gymnastiekvereniging .Kracht en Vlugheid', TTVW, Sportraad Waalwijk, OJC, Heusden, Gemert, RKC, Baardwijk, WSC, Bedrijfs- en Zomeravondvoetbal, Vlijmense Boys Reusel Sport, Wit Zwart, Dongen, Scheidsrechtersvereniging „Lang straat". Scheidsrechterscommissie jeugdtoernooien, gilde St. Crisp ij n, Berkdijk, een deputatie van het 5e elftal, OOG, KNBB, Hockeyclub Waalwijk, De Gezellige Spaarders vereniging en de Christelijke Gem. Zangvereniging. Velen deden hun gelukwensen vergezeld gaan van cadeaus. De heer Van Heeswijk bood na mens de firma Anita R.W.B. twaalf shirts voor het eerste elftal aan. Zaterdag- en zondagavond werd het feest voortgezet in de zaal van „De Gecroonde Leersse". Medewer king verleenden aan deze zeer ge slaagde avonden o.m.: Het Cocktail Trio, André van Duin, Rita Corita, Imca Marina en Albert Brosens. Vanavond worden de festiviteiten besloten met een avond, aangebo den aan de jeugd van R.W.B.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 1