WAalwijkse en LanqstRAAtse coupant Uitgaan in het weekend <SS dCcvaxemi W-o 196S CARNAVAL Collecte voor Rheumafonds van 18-25 febr. in Waalwijk Musis Sacrum Apollo 1^0°, üenseensGhapshuSs El Mas Berg en Dal Romantica Ïaxandria-Bar lid® I HAZELNOOTCAKE g 1è* U BRABANTS ORKEST CONCERTEERT 22 FEBR, IN WAALWIJK Laszlo Revesz speelt vijfde vioolconcert van Mozart LAAT HEN NIET ALLEEN STAAN De vier geweldenaars Les liaisons dangereuses Drie op de divan Geheimagent Fred FBintstone James Tont, operatie U.N.O. SSaaf van zijn driften drukkerij van engelen Liefde en hartstocht m de Zuidzee Tarzan, de aapmens Prinses Margriet ontvangt „gouden" Ans Schut Dit weekeinde nationaie titelstrijd 4e klas Bibre in Kaatsheuvel Waspik Drogisterij MIOCH BANKETBAKKERIJ VAN MIL I Vlijmen VRIJDAG 16 FEBRUARI 1968 89e JAARGANG No. 14 De tcho van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 -"Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8. tel. 04167W Abonnement P week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 P mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p kwrt. (3,65 10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief De schatrijke rancher Grant huurt een groepje vechters-avonturiers om zijn jonge vrouw te bevrijden uit gevangenschap bij de Mexicaan se guerillastrijders van de beruchte Raza, die 100.000 dollar losgeld eist. De tocht van de bevrijdingsexpedi tie leidt door grimmig woestijn- en berggebied. Tijdens hun tocht ont moeten zij verkenners van Raza. Er volgen hevige gevechten, waarbij de verkenners vluchten. Grant en zijn mannen zetten de achtervol ging in. Plotseling ontdekken zij dat Raza een treinoverval voorbe reid. Daar steken zij echter 'n stok je voor. 'Donderdag, vrijdag en zondag. Valmont en' zijn vrouw Juliette zijn bijzonder op elkaar gesteld; zij ziin er trots op dat hun huwelijk stand houdt, terwijl verscheidene van hun studiegenoten inmiddels gescheiden zijn. Zij geloven dat dit te danken is aan hun verstandige, reële instelling. Zij zijn overeenge komen elkaar toe te staan zich uit te leven, zodat van „bedriegen" in hun huwelijk geen sprake is. Voor waarde is dat deze „dingen" tijde lijk zijn en dat het „hart" er nooit bij betrokken is. Hoe dit allemaal afloopt kan men vrijdagavond om 11 uur zien. De Amerikaanse schilder Chris topher Pride (Jerry Lewis) wint 'n grote prijs, hij zal een jaar in Parijs kunnen gaan wonen en daar een muurschildering maken. Direkt wil hij met zijn verloofde Elisabeth, 'n charmante psychiater trouwen. Zij wil echter niet vertrekken voordat ze drie jongedames, die door onge lukkige liefdes tot mannenhaatsters zijn geworden, heeft genezen. Chris heeft geen geduld en besluit een handje te helpen samen met zijn vrienden, die de meisjes voor zich willen winnen. Zaterdag, maandag en dinsdag. De Flintstones gaan met vakantie. Ze gaan kamperen met de caravan. Fred en Wilma nemen Pebbles mee en natuurlijk ook hun goede vrien den Barney en Betsy met hun Bam Bam. Fred Flintstone wordt ge heim agent en de families moeten naar Europa waar zij leuke avon turen beleven. Fred heeft er wel snel genoeg van. Hij gaat met zijn vrienden liever vissen. Zondagmiddag 3 uur. v-t— De vermaarde geheime agent Ja mes Tont haalt uit de maag van een overrompelde spion een micro film, waaruit blijkt dat de Chine zen een of ander complot smeden. Hij gaat de zaak onderzoeken bij de platenstudio van Goldsinger. Deze wil hem uit de weg ruimen. Tont biedt alle aanvallen het hoofd en ontdekt, dat Goldsinger voor de Chinezen het hoofdkwartier van de VN in New York in de lucht wil blazen. Met ware doodsverwachting maakt Tont zich meester van de bom. De VN zijn gereed en Tont heeft een nieuwe glorie toegevoegd aan zijn grote naam. Donderdag, vrijdag, zondag. In een grote stad wordt voor de vijfde maal een lustmoord gepleegd. tweede zeine 6a - waalwijk - telefoon 4173 Op een dag gaat een zucht van ver lichting door de stad. Alexander, een barpianist met sexuele afwij kingen, wordt als bedrijver van de moorden gearresteerd. De film gaat bij de rechtszaak terug naar de on menselijke sexuele misdrijven van de verdachte. Hij symboliseert het aantal toenemende delicten van de laatste jaren. De film toont, vol gens de makers, de gevaren die de meisjes bedreigen, doch die zij in de film vaak zelf in de hand werken. Zatedag, dinsdag en woensdag. Op een expeditie in de Stille Zuid zee zinkt het schip van professor fieldt. De professor, zijn knappe dochter Larry en zijn assistent Fern spoelen aan op een onbewoond eiland. Als de professor overlijdt beseffen Larry en Fern, dat zij ver liefd op elkaar zijn. Het tweetal voert een huwelijksceremonie op in een groen tropisch verblijf en on dergaan het geluk van hun eerste huwelijktijd. Dit wordt verstoord als er smokkelaars op het eiland komen. Zij nemen Larry mee. Uit eindelijk loopt alles voor dit ver liefde paar weer goed af. Nachtfilm vrijdag en zaterdag. Jane, haar vader en haar vriend Holt maken een tocht naar Ivoor- stad. waar een fortuin voor het op rapen ligt. Zij worden gevangen ge nomen door vijandige Pygmeeën Tarzan weet Jane en Holt te red den. Zij ontsnappen op een gewon de olifant. Jane besluit in het oer woud te blijven, neemt afscheid van Holt en keert met Tarzan terug naar diens hut in een boomtop. Zondagmiddag 3 uur. In het Gemeenschapshuis in Baard wijk is het dit weekeinde alleen zondagavond dansen. Zaterdag blij ven de deuren gesloten. De tieners en twens kunnen zondag komen luisteren en kijken naar Andy and the Starfighters, een orkest dat weer volop belangstelling zal trekken. In de Kaatsheuvelse jongerenso- ciëteit El Mas spelen zondagavond The Tramps. El Mas is nu reeds druk bezig met de voorbereidingen voor de komende carnavalsdagen, die groots beloven te worden. Ook zondagmiddag kan men weer rustig genieten van het ensemble The Blue Birds dat van 2 tot 6 uur in De Roestelberg speelt. Sweet Nothing, dit bekende or kest is zaterdagavond in Romantica te vinden. Dit orkest heeft nog niet zo vaak in de Langstraat gespeeld. Een reden te meer om een bezoek aan Romantica te brengen. Iedere zondagavond wordt het ge zelliger in Bar-Dancing Taxandria. Zondagavond verzorgt wederom Ra dio Arwimo de muziek. Een uitge breide discotheek met de aller nieuwste beat- en popmuziek staat ter beschikking. Ook zaterdagavond kan men dansen op muziek van de eigen discotheek. Iedere zaterdagavond is het Lido te klein als daar Bob Smit en zijn Duke City Sextet speelt. Voor de liefhebbers speelt zondagmiddag tijdens het The Dansant, de beat- group The Ceders. Zondagavond kan men in Lido terecht voor The All Stars, ook deze keer weer met zang van Frank Scott. Prinses Margriet zal op de dag, dat Ans Schut uit Grenoble in Apeldoorn terugkeert (vermoedelijk 20 februari) de kampioene op de 3000 meter op paleis 't Loo ontvangen. Daarbij zul len ook aanwezig zijn haar ouders, verloofde en de burgemeester van Apeldoorn, mr A. L. des Tombe. De ze ontvangst door prinses Margriet staat in het kader van de feestelijke huldiging, die haar bij aankomst n Apeldoorn wacht. KAATSHEUVEL - Vrijdag, za terdag en zondag wordt in café-rest. Kerkzicht in Kaatsheuvel het Kam pioenschap van Nederland van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond, 4e klas libre verspeeld. Deze titelstrijd wordt georganiseerd door de biljartvereniging „Poedelvrees". „Poedelvrees" heeft dit kampioen schap toegewezen gekregen in het kader van de viering van het 25-jarig bestaan. Het toernooi wordt vrijdag avond om 6.30 uur geopend door de districtsvoorzitter, de heer J. van der Kaa. De eerste ronde begind om 19.- uur. Er wordt gespeeld volgens het A.V.-systeem, zodat telkens na elke ronde de beste winnaar tegen de slechtste verliezer speelt. De partij lengte is 75 carambols. De alg. gem. grenzen zijn 1.25 - 2.00. De kampi oen ontvangt van de KNBB een ver guld zilveren medaille. Zaterdagmiddag beginnen de par tijen om 14.00 uur; zondagmiddag reeds om 12.00 uur. De finalepar tijen worden om 16.30 uur gespeeld, waarna rond kwart voor zes de prijs uitreiking is. De deelnemers zijn: A. Amijs, Helmond; B. Bouwmeester, Nwe. Weetering; J. Brouwers, Mar graten; K. van Krugten, Ammerzo- den; C. Sloot, Halfweg; A. Ritsen- ma, Groningen; G. Staal, Zutphen en E. van Zwaai, Driebergen. VOETBAL Het eerste team van Waspik staat zondag weer voor een niet eenvoudige opdracht. Het zal in Tilburg de strijd aan moeten gaan binden met SET, dat destijds in Was pik een bijzonder goede partij speelde. Toch, als Waspik vrijuit wil voetballen kun nen dc punten mee naar Waspik komen. Om de reputatie enigszins op te houden zijn de winstpunten broodnodig. Eén puntje uit de drie laatste wedstrijden is voor een team als Waspik een te schamele oogst. UW HUID VERSLAPT? 'n GEHEIM VERKLAPT Ons nieuwe schoonheidsmiddel Mar- chal Rimpelcorrector bevrijdt U onmiddellijk van rimpels en kraaie- pootjes acht uur achtereen Prijs flacon (voldoende voor maan den) 8,75 Gratis folder bij: Grotestraat 327, tel. 3071 Waalwijk Kees: Peer: Kees: Peer\ Kees: Peer: Kees: Peer: Kees: Peer: Kees: Peer: Kees: Peer: Kees: Peer: Kees: Peer: Verrek Peer we zedde toch weinig thuis tegesworrig? Ja, Kees ik zij bezig meei un aksie. Net wek docht, ut heei zeker iets meei de a.s. karneval te maoken? Sust, de hedde gij mer knap geraoien. Ik zeg tegen oons Keei: „Peer heei we oan de haand we ik oe smoes". Ik zal oe nie langer in ut onzekere laoten Kees. Nou, stekt mer us van wal Peer, ik^ij benieuwt. Kekte s,avus wel us naar de televisie, Kees? En veural nou meei de komende karneval. Nou dan moette us goed oplette, ut Verbond van Veilig Verkeer luidt un nijj aktie in meei de karneval. O ja, de hek al gezien, ge bedoelt de menneke van hoe hiet ut ok al wir? Krek, ,,Glaoske op laot oe rijen". We moette gij daor aan doen Peer? Es ge nou precies wil weten we tur gedaon wordt, veuruit dan mer: In practies alle zaken en danszalen, worren balonnen en raam biljetten opgehangen, ge wit wel meei de bewuste menneke er op, ok zallen de kasteleins de bierviltjes meei oew borreltje presen teren, terivijl veur heel de jeugd van Wolluk balonnen worren uitgereikt, de zal gebeuren zondags meei den optocht. Dè zal heel we worren Peer op hoeveul balonnen hedde gerekend? Ik heb er 4000 we neer komt op 2000 veur de keinder en de rest geef ik af aan de zaken van Wolluk, ik hoop desse allemaal in haken op deez aksie. Nou Peer daor zulde echt nie bang veur behoeven te zijn, want zij zullen meer es wie ok begrijpen de veurkomen van verkeers ongevallen een zeer goei eigenschap is, allee ik gaoi wijer, ik heur nog wel iets van oe war Peer? De week zeker Kees, want ik kom nog terug op de verrassing die de bewuste balonnen veur de jeugd in petto heei, nou houw doe war I DAMESKAPSEL OF HERENCOIFFURE Grijze haren herkrijgen hun na tuurlijke kleur binnen 3 minuten, dank zij borstelen met Crème Mar- chal. Absoluut veilig èn bestand tegen water. Ook verkrijgbaar in diepzwart. GROTESTRAAT 234 WAALWIJK TELEFOON 2312 WAALWIJK - Aan het concert dat Het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans op donderdag 22 februari 1968 onder auspiciën van de Waalwijkse Kring om 20.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te Waalwijk zal geven, wordt solistische medewerking verleend door de tweede concertmeester van Het Brabants Orkest Laszlo Revesz, die het Vijfde Vioolconcert in A-Dur KV 219 van Mozart zal spelen. Laszlo Revesz werd geboren te Ujpest (Hongarije) in 1908. Hij was leerling van Jeno Hubay van het Conservatorium te Boedapest, waar hij het virtuositeitsdiploma behaalde in 1930. Als lid van het Gertlerkwartet maakte hij concertreizen naar Frank rijk, Nederland, Zwitserland, Groot Brittanië, Polen, Italië en Spanje. Na het verlaten van het Gertlerkwar tet in 1942 ontplooide hij na de oor log zijn muzikale activiteit in België. Hij gaf tarijke radioconcerten en so- natenrecitals met de uitstekende Bel gische pianist Jean Louël. Met de beroemde pianist Stefan Asiccnase voerde hij alle sonaten voor viool en piano van Mozart uit. In 1951 speel de Laszlo Revesz in het Palais des Beaux-Arts de zes solo-sonaten van Bach en begeleid door het Orchestre Symphonique de la Radio het concert voor altviool van Bela Bartok als eerste uitvoering in België. In 1951 maakte hij als altist deel uit van het speciale Festival-Orkest, samengesteld uit bekende musici van Laszlo Revesz de gehele wereld ter gelegenheid van het tweede Casals Festival te Perpig- nan. Sinds 1952 maakt Laszlo Revesz deel uit van Het Brabants Orkest en treedt hiermede als solist op. Hij is tweede concertmeester van Het Bra bants Orkest. Reumapatiënten lijden niet alleen aan een ziekte die hun veel pijn en ongemak veroorzaakt. Zij kunnen er zelfs invalide door worden. Totale invaliditeit bij reuma komt veel meer voor dan U wellicht denkt. Tiendui zenden landgenoten zijn door reuma gehandicapt. Duizenden kunnen hun huis vrijwel niet meer verlaten. Voor hen krimpt de ivereld iedere dag meer ineen. Juist reumapatiënten moeten de strijd blijven volhouden. Tegen hun pijn en ontmoediging. Het is mensen plicht hen hierbij te helpen, zodat zij weten in hun moeilijke strijd niet ai- leen te staan. Wij mogen blij zijn met de vooruitgang in de medische weten schap en met de telkens beter worden de sociale voorzieningen. Dit neemt niet weg dat het particulier initiatief nog steeds niet gemist kan worden. Want hulp aan reumapatiënten kost geld, heel veel geld. Wie de reuma tiek bestrijden wil stelt zich een enor me taak. In ons land lijden immers 12 van de 100 mannen en 19 van de 100 vrouwen aan deze gevreesde ziekte. Het Nationaal Rheumafonds staat voor deze mensen op de bres. Onder meer door financiële steun te verle nen bij de bouw en inrichting van reumaklinieken en het wetenschappe lijk researdiwerk, met zijn dienst Mo biele fysische therapie zodat in afge legen streken wonende reumapatiën ten de noodzakelijke massagebehan deling kan worden verstrekt door ver schaffing van rolstoelen of appara tuur om de gehandicapte huisvrouw in staat te stellen haar huishoudelijke werkzaamheden te blijven verrichten. Maar ook bezorgt het invalide reu mapatiënten, die vaak hun huis of kamer niet meer kunnen verlaten, 'n zorgeloze vakantie in een voor hen geschikt hotel of in het Reuma- vakantiecentrum te Bussum. Wie dit alles betaalt? Dat bent U, die tijdens de collecte voor de reu mabestrijding in Waalwijk van 18-25 februari een bijdrage in de collecte bus deponeert. U, die ons nog nim mer teleurgesteld heeft. Daarom re kenen wij ook nu weer op U. Wordt U geen collectebus voorgehouden, dan is uw bijdrage op giro 324 ten name van het Nationaal Rheuma fonds, 's-Gravenhage, eveneens van harte welkom. KNOTWILGENDAM OP DE BRES VOOR DE JEUGD Verkoopactie van Geheime Wapentjes Telkenjare organiseert Knotwilgendam een actie voor de jeugd, voor de jeugdcar- neval en het jeugdwerk in de vacantie. Na de klompjes en zogenaamde Witte Harten zullen dit jaar 1500 geheime wapentjes door Knotwilgendam worden aangeboden. 50 pCt van de opbrengst is voor de ge noemde jeugd. Dit jaar wordt de jeugd van de Vliedberg er ook bij betrokken. Tot jeugdprins en prinses zijn dit jaar door de schooljeugd gekozen. Prins Juan van der Heijden en Prinses Mirjam van Oerle. als de vroegere carnavalsviering heeft succes als vroegere carnavalsviering heeft succes gehad. Naast de groepen die deelnemen zijn er een 6-tal verenigingen die met een wagen zondag in de optocht deel zullen nemen. Over een en ander komen wij terug in het volgende nummer. De hofkapel „De Experciestekers" zullen zaterdag 17 februari optreden op een be sloten avond van een soos in Gouda. POSTDUIVENVER. „DE REISDUIF" Zaterdag 17 februari wordt de maand vergadering van de postduivenvereniging „De Reisduif" in café H. Boom- v. d. Wiel gehouden. Aanvang 8 uur. Belang rijke punten staan op het programma. Ver schillende extra prijzen zullen door enkele leden worden aangeboden voor wedvluchten seizoen 1968.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9