waalwijkse en LanqstRAAtse couRAnt Karnaval Wolluk 1868 1 WAALWIJK Jeugdcarnaval in Waspik dit jaar groots opgezet 2.5 DEN BOSCH TILBURG BREDA KAATSHEUVEL DRUNEN VLSJ3IVJENI HAARSTEEG „De Lange Jan" in de £fteBing zender hoefd Het weer Gaasje-op" aktie tijdens carnaval VRIJDAG 23 FEBRUARI 1968 89e JAARGANG N„. 16 De tcho vm het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotcslraat 205, Waalwijk Tel. OWO--^! -746 -&„,,,uvol D„ Y~ Beu,-der,.straat 8 Contractadvertenties: speciaal tarief Abonnement P week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 P kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 Pukwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (by incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Het carnavalsfeest in Brabant Zondag 12.11 uur: feestelijke aankomst van Z.K.H. Prins Amadeiro XX. 12.44 uur: intocht in het versierde Oeteldonk. 13.11 uur: officiële ontvangst van Z.K.H. door het gemeentebestuur. 14.11 uur: Oeteldonks Matjenee '68 in het Casino. 16.55 uur: plechtige onthulling Boer Knillis op de Markt. Maandag 14.55 uur: vertrek van de optocht, waarvan de KRO-televisie kleur- opnamen zal maken. Dinsdag 14.55 uur: vertrek Oeteldonkse kin deroptocht. 23.55 uur: begrafenis van Boer Knillis. Zaterdag 14.15 uur: aankomst Prins op het station en ontvangst door het ge meentebestuur 16.00 uur: onthulling van Zeiker op de Heuvel. Zondag 13.30 uur: vertrek carnavalsoptocht waarna prijsuitreiking. Maandag De gehele dag feest in de versierde stad. Dinsdag 23.30 uur: sluiting carnaval bij Zei ker. Zaterdag 15.00 uur: aankomst Prins Driekus I op Stationsplein. Zondag 14.00 uur: kinderoptocht. Maandag 14.30 uur: grote carnavals-optocht. Dinsdag 20.03 uur: verbranding van Kiske en Wiske. Zondag 13.00 uur: Verzamelen jeugdige deel nemers carnavalsoptocht op de Markt, vanwaar rondgang door 't centrum van Kaatsheuvel. Zondag 14.00 uur: Aankomst Prins Dwerg III bij café P. Klerkx. De Prins zal hier ontvangen worden door zijn Raad van Elf, Hofkapel en Carna valsgroepen. Na een welkomst woord trekt de groep door de Grotestraat naar het gemeente huis. Na ontvangst aldaar stelt de stoet zich weer op en trekt verder. Er wordt door een aantal groepen deelgenomen. 19.30 - 23.00 uur: Café-bezoek door de Prins en zijn gevolg (Hofkapel en Raad van Elf). Maandag 14.30 uur: Kinderoptocht. Hieraan mogen deelnemen alle school gaande kinderen, mits zij gekos tumeerd zijn. Na afloop van deze optocht is er weer de gebruikelij ke film en traktatie voor de deel nemers in de Hoge Braken. De deelnemers stellen zich om 14.00 uur op in de Dr Akkermanstraat. Vertrek om 14.30 uur. Dinsdag In de loop van de middag zal de Prins de inmiddels traditioneel geworden bezoeken afleggen aan de Overzeese Gebiedsdelen (Giers- bergen en Duinrand). 19.00 - 23.00 uur: Café-bezoek door de Prins en zijn gevolg. Zondag 13.30 uur: Vertrek jeugaoptocht voor' rondgang door dorp. Maandag 19.30 uur: Begin groepenlopen langs plaatselijke gelegenheden. Zaterdag V.m. traktatie kleuterscholen. N.m. traktatie zieken (langdurige bed legerige). 20.00 uur. Officiële opening van de car navalsfestiviteiten door de edelachtbare heer burgemeester met een groots opgezette bonte carnavalsavond voor bejaarden in café-restaurant „Den Braai". Zendag 13.30 uur: Aankomst Prins c.s. bij de Kennedybrug, waarna onthulling Knillis op het Plein. 13.45 uur: Ontvangst Prins c.s. ten gemeentehuize. Gelijktijdig op stellen van, optocht in de Melie- straat/Julianastraat. waarna ver trek optocht 14.30 uur. Maandag 10.3o uur: Feestelijke bijeenkomst Prins c.s. en carnavalsverenigin gen. 13.45 uur: Ontvangst van de Jeugd prins c.s. ten gemeentehuize. Ge lijktijdig opstellen van de jeugd- optocht in de Meliestraat/Juliana- straat. Vertrek om 14.30 uur. 16.00 uur: Défilé voor hotel „Het Zwarte Schaap", waarna prijsuit reiking en traktatie aan alle deel nemende kinderen. Dinsdag 10.30 uur: Feestelijke bijeenkomst Prins c.s., carnavalsverenigingen en overige „vroege" feestneuzen in cafe H. Boom- van de Wiel. 18-30 uur: Aanvang groepenwedstrij- den en bezoeken Prins c.s. alle deelnemende gelegenheden. 00.15 uur: Taptoe op het plein met verbranding van Knillis. Zaterdag 19.00 uur: Carnavalsavond voor be jaarden in café „De Hut". Zondag 13.00 uur: Opstellen deelnemers op tocht bij de woning van de heer M. Vuchts. 16.00 uur: Défilé wagens op 't plein Maandag 20.00 uur: Groepslopen langs deel nemende café's en rondtrekken Raad van Elf. Dinsdag 14.30 uur en 20.00 uur: Rondtrekken Raad van Elf en 's avonds groeps lopen. Het hoofd van 'De Lange Jan', ook wel 'De Lange Nek' ge noemd is uit het sprookjesbos van 'De Efteling' te Kaatsheu vel verdwenen. Dit gebeurde op 'n zeer geheimzinnige wijze. In het gesloten seizoen wordt de lange nek omlaaggehaald en krijgt om hem tegen de winter te beschermen 'n dek over zich heen. Personeel van De Efte ling ontdekte deze euvele daad. Onmiddellijk werd het Kaats- heuvelse recherche-apparaat in geschakeld. dat tot op heden zonder resultaat bleef. Men denkt in dit verband sterk aan een vroege carnavalsgrap, terwijl het ook niet tot de on mogelijkheden zou behoren, dat Tilburgse studenten hier de hand in zouden hebben gehad. Enfin, men hoopt op een spoe dig terugvinden, want de direc tie van De Efteling is natuur lijk zeer gedupeerd. Peer. Kees: Peer: Kees: Peer: Kees: Peer: Kees: Peer: Kees: Peer: cawaval Kees: Peer: Kees: Peer: Kees: Peer: Moeder ik geleuf dè ter gebeld wordt, ik zij benieuwd wie dè nou wir ies Hallo Peer, hier zèk dan, ge wit toch wel wè ge meej me afge sproken het war O, ja natuurlijk Kees, gij komt informeren over die aksie „Veilig Verkeer". Krek, zo ies ut, laot mèr us heuren wè ge allemaol in oewe kop het hangen. Nou zo es ge wit, worren er balonnen uitgerekt im zondag. Joa dè ies me bekend, maar apropo, hoe ies dè meeiwerking gegaon Peer In een woord geweldig Kees, zelfs in Heusden, Herpt en Vlijmen hebben ingehaokt op dees aksie. Was ut daor ok te doen Peer, ik heb ur nikt van vernomen Nie dèk weet mèr ik heb de meensen, die ur belangstelling veur han, ook mèr ingeschaokeld. Ik geleuf Peer, dèt tur nog teveul meensen denken, dè alleen de meensen die nun auto besturen vermaond worren mee: ,,Glaoske op laot oe rijen". Daor konde wel us gelijk in hebben Kees, mèr zo ies ut toch nie hor, ieder die un fiets, brommer, scooter of nun auto bestuurt en kar- neval gaoi vieren 'en behoorlijk wè nattigheid op heei, die meensen kunne der eige ut beste laote rijen, als is ut desnoods in nun keinder- waogen. De hoofdzaok ies dè ge goed thuis komt en gin ongelukken maokt, dan pas zijn we waor we zijn moeten. Mèr nou over oew verrassing meei die balonnen Peer, dè zok wel us willen weten. Nou daor gaon we dan Kees: „Ur zen un aontal balonnen die un bepaolde afwijking hebben, die ik oe bekend zal maoken, naomelijk: nun ballon meei un menneke dur op die gin glaoske op zunne kop heej, zen de ballonnen die tur ekspres zijn bijgedaon. Ies ur nou un keind dè zonne ballon heej en er meej bij mijn komt, ontvangt un prachtige draogmedallie en ies ut opgenomen in de Ridderorde van ut „Verbond Veilig Verkeer". Nou Peer des maagtig, daor zal de jeugd wel oren naor hebben. Wel zok de keinder willen adviseren zelf un stukste touw of iets meej te brengen dan kannen zum meteen opblaozen en in dun optocht meenemen, want ge begrept dè tè onbegonnen werk ies zon 2000 ballonnen zelf klaor te maoken. nrn -■nf1-T|„i„i|ll||inin[|1MMIiaMimMllt[lJ Jao, dè ies zo, mèr apropo in veul winkels en zaken zèn ze in de etelage, dè gift un mooi effect Peer. Daor ies ut om begonnen es nou de aksie zo slaogt, dè we practies gin een ongeluk meej ut verkeer belève, dan ies de aksie pas geslaogd Kees, en hoop ik dè ok bij feesjes en partijen, zo deur ut jaor, er ok aon gedocht wordt, n.l. „GLAOSKE OP LAOT OE RIJEN, OM ONGELUKKEN TE VERMEIJEN". Kees ge komt meej karneval nog mer us aon meei Keeie, de deur in de Poolsestraot 24 staoi altijd open, houdoe Kees, tot kijk. Telegram-adres „ECHO ZONDAG 25 FEBRUARI 1968 2. - uur 2.15 uur: 2.30 uur: 4.15 uur: 5-6 uur en 7.30 - 12. - uur: 5. - uur: Opstellen van de deelnemers op het Vredesplein. Wagens opstellen bij de aangewezen nummers. Kinderen opstellen op de aan te ivijzen plaatsen. Ontvangst van Prins Adriaan den Eerste en Jeugdprins Ad den Eerste met hun raden van elf op het stadhuis. Vertrek karnavals-optocht vanaf het Vredesplein; route: Prins Bernhardstr., Stationsstr.Raadhuisplein, Grotestraat, Mr v. Coothstraat, Julianastraat, Stations straat, Noorder Parallelweg, Putstraat, Grotestraat, Raadhuisplein ontbinding). Na afloop van de optocht zal een tractatie worden uit gereikt aan alle schoolgaande kinderen op de speel plaats van de Broedersschool. Toespraak van Prins Adriaan den Eerste tot de kar- navalsverenigingen op het Raadhuisplein. Bezoek van Prins Adriaan den Eerste aan de clubhuizen van de diverse karnavalsverenigingen. Bezoek van de jeugdprins met de Raad van Elf aan het ziekenhuis. MAANDAG 26 FEBRUARI 1968 2 en 4 uur: Fiim voor de schoolgaande jeugd van Waalwijk in de zaal van Musis Sacrum (plaatsengeld 10 cent). Het jeugdbal voor de jeugd van 13 tot 16 jaar, kan wegens gebrek aan ruimte niet doorgaan. Het carnavalsfeest zal dit jaar in Waspik een nieuw hoogtepunt berei ken. Grote activiteiten van de com missie jeugdcarnaval hebben er toe geleid dat er in alle oorden van Was- pik hard gewerkt wordt aan de for matie van een karnavalsoptocht, spe ciaal voor en door de jeugd. Dit wil echter geenszins zeggen dat de vol wassenen achterwege blijven. Juist zij rijn het die acht omvangrijke besturen vormden van evenzovele buurtvereni gingen waarin Waspik ter voorberei ding van het carnavalsfeest werd ver deeld. Er is gecollecteerd, er werd gul gegeven en het resultaat zal tast baar zijn. Vijfentwintig tot dertig praalwa gens zijn in opmaak, waarop en/'of omheen 600 kinderen zondag a.s. de opening van het carnavalsfeest zullen meemaken. Bij de hooiperserij op 't Vaartje zal de carnavalsoptocht wor den geformeerd om vandaar via de Veerstraat en de Roonlaan in plan Noord te arriveren waar achter het gemeente-plantsoen een podium zal worden opgesteld. Hier zal de nieuwe jeugdprins Bartje de Eerste worden geïnstalleerd met alle ceremoniën daarom heen, zoals het afkondigen van de proclamatie, het optreden van de danseresjes e.d. Een grote attrac tiewedstrijd tussen de 8 wijken zal hier worden uitgevochten, middels evenzovele ballonnen van een door snede van 4 Yï meter. De stoet trekt verder naar de grens met Raamsdonk om daarna in de richting Waspik-Boven te koersen, ondermeer door Oude dorpsweg en Vaarkant. Bij de Theresiakerk is de prijsuitreiking, een tractatie en ont binding van de optocht. Het ligt in de bedoeling bij het Wit-Gele Kruisge- bouw een grote pop te plaatsen, die zo mogelijk dinsdagavond rond 1 u. zal worden verbrand. Om half 2 's maandags zal de prin senwagen, met muziek, de jeugd van 4 tot en met 12 jaar vanaf het dorps plein naar Waspik-Boven begeleiden waar om 2 uur een film wordt ge draaid. Om half 8 's avonds begint hier ook het jongeren-carnavalsbal. Dinsdags is er voor de 4 tot 12-jari- gen een hokus-pokus-kindershow in het gemeenschapshuis in de Kerkstr. Dan zal de jeugd vanaf de kerk in Waspik-Boven worden afgehaald Weersverwachting, medegedeeld door het KNMI, geldig tot woensdagmorgen GIN WEER WE'N WEER Zon op, zon onder; maan op, maan onder; doorlopend sterren. De aktie „Glaasje op. laat je rij den" krijgt voor de zuidelijk pro vincies een verlengstuk tijdens de carnavalsdagen. De aktie is voorbe reid in samenwerking met een groot aantal carnavalsverenigingen. Het verbond voor veiligverkeer heeft voor deze aktie nieuw materiaal la ten vervaardigen: zo zullen onder de carnavalsvierders in Brabant en Limburg 100.000 ballonnen worden verspreid. De carnavalsaktie start op zater dag 24 februari, wanneer Prins Drie kus I in Breda zijn glorieuze intocht houdt. In de stoet rijdt mee het be kende „Glaasje-op manneke", maar nu in levende lijve. Het ligt voorts in de bedoeling tijdens de dolle drie daagse aan enige carnavalsprinsen die in het geheim benoemd zijn tot ere-vaandeldragers in de verhe ven huisorde van het manneke van Veilig Verkeer met het glaasje de versierselen behorende bij deze onderscheiding uit te reiken. In diverse carnavalsoptochten (on der andere in Tilburg) verkondigen vele praalwagens de glaasje-op ge dachte. Het publiek zal bovendien op de aktie attent worden gemaakt door 50.000 voor dit doel bestemde affiches, die onder meer in 5000 ca fé's worden verspreid. door de prins, ook om half 2. Het jeugdbal is dan 's avonds ook in de Kerkstraat. Prins Bartje zal 's Maan dags de zieke kinderen bezoeken en dinsdags de bejaardensociëteit.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5