wAaLwijkse en lAnqstRaatse couRant Nog geen commissie advies inzake uitbreidingsplannen in Drunen Carnaval in Waalwijk was een groots festijn Het carnavalsfeest is begonnen BEGROTING 1968 ZONDER HOOFDELIJKE STEMMING AANGENOMEN De Spotnicks namen 1e prijs mee naar Zweden Uitgaan met de carnaval DRUNEN Alvorens de gemeenteraad van Drunen zich donderdagavond schrap zette voor de behandeling van de begroting, was er eerst nog een agendapunt aangaande de verhoging van de reinigingsrechten. De heer Snoeren vond, dat door deze 100 pet. verhoging de kleine man de dupe zou worden. Hij beschouwde echter 't feit dat op deze dienst 'n verlies geleden wordt Reinigingsrechten werden verhoogd Inspraak Krotopruiming Winkels Hoge Braken Voorstel Riolering als een heel normale zaak. De heer Nass vond de ver hoging nog te laag. Ze komt alleen vrij abrupt zo stelde hij. Voor de verhoging in de toekomst zal derhalve 'n geleidelijkheid betracht moeten worden. De heren v. Venrooij, Fortuijn en v. Helvoirt waren het met de verhogingen volledig eens, maar vonden de hoogte van de verhoging ineens.te drastisch. Subsidies Raad Drunen vergadert vrijdag j Veel belangstelling langs de route 't Vosje Apollo Roestelberg Het feest is begonnen. De carnavalsleut is zaterdagmiddag los gebarsten. Ook in de Langstraat wordt volop feest gevierd. Hier over leest u elders in dit blad meer. De foto is een beeld uit een van de vele carnavalsoptochten die gisteren door het „zuidige" carnavalsland trokken. MAANDAG 26 FEBRUARI 1968 89e JAARGANG No. 17 De Ucho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" pw- - In zijn antwoord stelde burgemees ter Stieger, dat de reinigingsrechten niet zo maar verhoogd zijn. En om bi] de heer Snoeren het misverstand weg te nemen, wat betreft het niet sluitend zijn van deze post, merkte hij verder op, dat het niet de bedoe ling is, dat de gemeenten elkaar gaan beconcurreren in steeds weer lagere tarieven. Van tijd tot tijd echter is een bezinning nodig over aanpassing van belastingtarieven. De verhoging in Drunen houdt in, dat men voor de eerste emmer f 20,- gaat betalen, voor de tweede emmer f 15,- en voor de derde en volgende emmers f 10,-. De gezinnen mogen in het algemeen niet te zwaar be last worden en daarom streeft het college van b. en w. er naar om ieder jaar een bepaalde belasting te ver hogen. Na nog eer korte discussie werd het voorstel zonder hoofdelij ke stemming aangenomen. De heer v. Drunen bracht als eer ste in de rij der sprekers de samen stellers van de begroting dank. Hij memoreerde de zorg en de toewij ding, die aan het geheel was be steed. Mevr. Bosman informeerde naar de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten, die haar nog niet ge heel duidelijk was. De heer Fortuijn stelde dat een bedrag van f 50.000,- uitgetrokken voor de openbare lees zaal, wel aan de hoge kant was; hij vroeg dan ook hoe het plan was op gezet. Hij bracht verder de sanering ia de kom van de gemeente ter spra ke, iets wat op korte termijn toch wel zeer wenselijk zou zijn. De heer van de Wiel bepleitte bij diverse piojekten inspraak van de raad. In belangrijke zaken wenste hij, dat de raad tijdig zou worden ingelicht. De mening van de raad over bepaal de belangrijke plannen vóór het voorstel in de raad komt, kan zeer belangrijk zijn. Hij vroeg verder de aandacht voor het eventueel cre- eren van gemeenschapshuizen in de nieuwe wijken. Wat de sporthal be trof, hoopte hij. dat deze zo spoedig mogelijk gerealiseerd zal zijn. De sportraad heeft nuttig werk ver richt. maar tot zijn spijt had hij toch moeten constateren, dat de activi teiten van deze sportraad om nieu we sporten binnen de gemeente te halen tot nu toe niet erg groot wa len geweest. Hij opperde de moge lijkheid. dat een eenzijdige samen stelling van de sportraad wel eens het gevolg kon zijn. Verder vond hij een wijziging in de benoemingspro cedure reëel. In verband met de functie, die de Prins Bernardstraat in de toekomst gaat krijgen ten aan zien van de nieuwe Langstraatweg, vond hij een verbetering op zijn plaats, die dan gepaard zou moeten gaan met de aanleg van parkeer havens. De heer Brok vroeg de aandacht voor de riolering van het wandel- I-adgedeelte van de Bosscheweg. Er is een slechte afvoer. Hij hoopte, dat dit jaar hier nog voorzieningen zouden kunnen worden aangebracht. V/at de brandweer betrof vroeg hij of de vergoedingen niet aangepast zouden kunnen worden. De heer Snoeren vroeg waarom de krotwo ningen aan de Schoolstraat nog steeds niet afgebroken zijn. Reeds verschillende jaren is dit door mij onder de aandacht van het college van b. en w. gebracht. Zijns inziens zou de prijs de grootste vertragende factor zijn. Er zijn gelukkig nog geen ongelukken gebeurd, maar voorkomen is nu eenmaal beter dan genezen. tevens was het postkantoor slecht geplaatst. Hij kon begrip voor de moeilijkheden opbrengen, maar vroeg zich toch af of voor de toe komst bepaalde plannen niet te combineren zouden zijn. Hij kwam dan ook met het voorstel ter tafel om een raadscommissie te benoe men van advies inzake uitbredings- plannen. Van de bestaande jeugd raad wilde hij een onofficieel ad viesorgaan maken. Verder vroeg hij cle aandacht voor de riolering in de Emdstraat Kleinestraat. Dit was zonder meer een noodzakelijkheid betoogde hij. De heer de Kruyff vioeg naar de bouw van bejaarden woningen en de plannen van het stadsgewest, waar we allen zeer be nieuwd naar zijn. Tevens vroeg hij de aandacht voor een nieuwe ambts woning voor de burgemeester. De heer van Venrooy betoogde blij te zijn met de uitbreidingen in Els- hout, maar vroeg ten zeerste de aandacht voor de riolering ter plaat se, die zeer urgent is. Hij vroeg zich af of de post onvoorzien hier geen oplossing zou kunnen bieden. Ver der vroeg hij speelruimte voor de jeugd in Elshout. Na een schorsing van de vergadering, beantwoordde burgemeester Stieger de gestelde vragen. Wat de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten betrof kon hij opmer ken, dat de kosten hiervan voor de gemeente aanmerkelijk zullen da len. Over de realisering van nieuwe winkelpanden in de gemeente Dru nen kon hij opmerken, dat deze ma terie ter bestudering was voorge legd aan het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf te Am sterdam. Er zal worden bekeken aan welke branches in de toekomst in Drunen behoefte bestaat. Vooral had dit betrekking op de te projekteren winkels in de Oranjestraat en in 't nieuwe uitbreidingsplan „Vennen- Oost". Conceptplannen zijn reeds ge reed. Wat de openbare leeszaal en bibliotheek betrof kon hij opmerken dat de gedachte bestaat om een be staand gebouw hiervoor te bestem men. Geprobeerd zal verder worden om van het Rijk en de Provincie 'n subsidie te verkrijgen. Aan de sane ring van Schoolstraat Eindstraat hoopte hij, dat op korte termijn iets gedaan zou kunen worden. In ver- Land met de inspraak van de raad in verschillende aangelegenheden, wilde hij wel toezeggen, dat met de wensen van de raad rekening ge houden zal worden De heer Nass begon met het ste- dtbouwkundig aspect van de zoge naamde „Koningshuisbuurt" onder de loupe te nemen. De lay-out was bier bepaald slecht te noemen, en In „Vennen-Oost" is, zo stelde turgem. Stieger voldoende ruimte gecreëerd om te komen tot het op zetten van gemeenschapshuizen. Hij vroeg zich wel af of het noodzake lijk was, dat iedere wijk een eigen gemeenschapshuis zou hebben. Eén gemeenschapshuis is voorlopig vol- doende. De Hoge Braken blijft het centrum voor de diverse activiteiten, i Hij kon verder mededelen, dat er nauw overleg was met de huidige stichting om tot een geheel nieuwe opzet te komen. Hij sloot de moge- liikheid van exploitatie en eigendom niet uit. Binnenkort valt hierover 'n concreet voorstel te verwachten. De sportraad is niet eenzijdig, zo be klemtoonde wethouder van Gorkum. Er worden vele activiteiten ont plooid. Zo is men druk bezig om te komen tot de oprichting van een at- letiekclub in Drunen. De nieuwe binnensporten zullen echter moeten wachten tot de sporthal gereed zal zijn. De verbetering van de Prins Bernardstraat is momenteel nog niet opportuun. Dit zal gaan afhangen van de situatie, die nauwlettend door b. en w. in het oog zal worden gehouden. kans om gerealiseerd te worden. Dit kan namelijk nog niet gebeuren in verband met het nog niet ge reedkomen van de nieuwe Lang straatweg. Het verkeer zal moeten worden omgeleid gedurende een zeer geruime tijd. Hij kon verder mededelen, dat Eindstraat Kleinestraat de meeste prioriteit heeft. De heer Snoeren antwoordde hij, dat krotopruiming niet zo gemakkelijk is als men denkt Dit mag niet ten koste gaan van een exorbitant hoge vraagprijs. Over dit punt werd verder nog een korte, maar felle discussie gevoerd. De term „ongelukkig", die de heer Nass, in verband met oude uitbrei dingsplannen, had laten vallen, vond de voorzitter een sterk woord. De eisen worden steeds stringenter en het ene plan is nu eenmaal meer geslaagd dan het andere. Over de speelruimte kon hij mededelen, dat binnenkort hierover een nota ver schijnt. Overleg is gaande tussen di verse instanties. Wat het stadsge west betrof, stelde hij, dat 13 maart een gesprek zal plaatshebben op het gemeentehuis met een sociograaf over de activiteiten in dit gebied, ook in verband met het interge- gcmeentelijke struktuurplan. Hierna was aan de algemene be schouwingen een einde gekomen en hield de raad zich nog een tijd be zig met de lijst subsidies. Aan deze lijst werd niets veranderd en slechts enkele punten, die van onderge schikt belang waren, werden aange roerd. Aan het einde van de verga dering werd er nog druk gesproken over de reeds bovengenoemde com missie inzake uitbreidingsplannen. Burgemeester Stieger betoogde, dat liet zeer moeilijk lag daar nog geen concrete taakstelling van deze com missie ter tafel ligt. Hij wilde dan ook alleen maar wachten hiermee, totdat er een concrete taakstelling zou zijn. De heer Nass verlangde stemming over zijn voorstel. De stemming had tot resultaat, dat alleen de heer Nass voor het voorstel was. Alle andere raadsleden konden zich verenigen met de door burg. Stieger gedane toezeggingen. De begroting werd hierna zonder hoof delijke stemming aangenomen. Over rioleringen in het algemeen merkte burgemeester Stieger op. dat hij zich bewust is, dat er in het oude gedeelte nog vele wensen zijn. Deze wensen zijn niet alleen kost baar, maar ook hebben ze nog geen 1 i De raad van de gemeente Drunen komt vrijdag 1 maart a.s. in open bare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststellen notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het garanderen van geldleningen ten behoeve van de Stichting Woningbouw Drunen. 4. Voorstel tot verkoop en tot in trekking van twee reeds eerder genomen besluiten tot verkoop van grond. 5. Voorstel tot aankoop van grond. 6. Voorstel tot het geven van straat- j namen in een gedeelte van plan j „Vennen Oost". 7. Voorstel tot vaststelling tarieven sta-caravans zuidelijk terrein kampeercentrum. 8. Voorstel tot vaststelling van ge- j bruiksregelen behorende bij het algemeen bestemmingsplan j (voormalige uitbreidingsplan in hoofdzaken). 9. Voorstel tot het voteren van een j crediet t.b.v. de aanleg van trot- toirs in bestemmingsplan „Bra- ken West II". Zondagmiddag beleefde Waalwijk weer de jaarlijkse carnavalsoptocht. Dat het met het carnaval in Waal wijk vooruitgaat, is nu wel weer duidelijk bewezen. Niet alleen door het grote aantal wagens en groe pen, maar ook dankzij het vele pu bliek werd het een groots festijn. De wagens waren bovendien het aanzien zeker waard. De stoet maak te een tocht door het centrum van Waalwijk en werd op het gemeente huis door burgemeester J. Teijssen ontvangen. Twee prinsenwagens reden mee in de stoet, namelijk die van Prins Adriaan I en die van jeugdprins Ad I. Op het Raadhuisplein werden de deelnemers door Prins Adriaan I toegesproken. Ook werden de prij zen uitgereikt, die in drie catego rieën te behalen vielen. Bij de wa gens ging de eerste prijs naar „De Spotnicks", de tweede naar „De Lange Jan", die, zoals eerder vermeld, uit „de Efteling" was ver- dwenen; de derde prijs ging naar „De Uitschieters". Bij de groepen was de eerste prijs voor „Cornu Copiae" en de tweede voor de „Tekswippers". In de derde categorie tenslotte, die de kinderen omvatte, was de eerste prijs voor Ponyclub 21 en de tweede prijs voor ponyclub 13. Wel mag worden vermeld dat de groep „Koning Win ter" ook zeer goed voor de dag kwam. Peer van de Muggenheuvel reikte aan de kinderen de ballon nen uit. Hierna werd de stoet ont bonden. De jeugdprins bracht- rond 5 uur nog een bezoek met de Raad van Elf aan het ziekenhuis en deelde diverse tractaties rond. Gedurende de avond volgde een bezoek van Prins Adriaan I aan de clubhuizen )>an de diverse carnavalsverenigin gen. Vanmiddag zijn er om 2 en 4 uur filmvoorstellingen voor de school gaande jeugd van Waalwijk in Mu sis Sacrum. Het is gebleken dat carnaval in Waalwijk groeit en dat we niet zo ver meer af zijn van een volwaar dig carnaval. Zoals uit de artikelen over carna val en ook uit de advertenties dui delijk is gebleken, kan men met de carnavalsdagen in de Langstraat volop leut maken. Over de meeste gelegenheden waar orkesten spelen, schreven we reeds in onze editie van donderdag. Graag laten we nu nog een drietal zaken volgen. In café bar-dancing 't Vosje is het ook vandaag en morgen volop feest. Vanavond en ook morgenavond treedt het bekende dansorkest The Blue Birds op. Als attractie voor de jeugd heeft 't Vosje vanmiddag een groot carnavalsbal van half drie tot vijf uur. Alle jongens en meisjes van 13 tot 17 jaar zijn dan welkom. Prins Jul I en zijn gevolg brengt een bezoek. In het Apollo-theater, Hotel Smit in Kaatsheuvel, spelen vandaag en morgen P.J.L. Loving Words, de vroegere Kingstones. Aan 't ham mondorgel speelt met deze dagen de hammondorganist Joop Ven boom. Een goed carnavalsprogram ma dus in Kaatsheuvel. Aan de Roestelberg bij Jan van Eeuwijk is het vanmiddag om 2 uur een gecostumeerd bal, waarbij de best gecostumeerden in de prijzen vallen. Dinsdagmiddag is er een ge zellig samenzijn voor de ouderen.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 1