Carnaval in De Langstraat Carnavalsfeest in L' op Zand had bijzonder goede start Keurslageraanbieding van der Wiel administratieve medewerker(ster) n.v. Holland Heating AFDELINGSCHEF Kosten/ Prins Jul I bracht bezoek aan Spaarvereniging café Heemskerk LISSONE LINDEMAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN DE KEURSLAGER UW VOORKEURSLAGER Busroute van de BBA in Kaatsheuvel verlegd DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 FEBRUARI 1968 ft 2 U.L.O.-scholen in Waalwijk vierden carnaval Sneeuwwitje beste groep in Kaatsheuvel Prins Dwerg III regeert in Drunen Bejaarden openden carnavalsfeest in Vlijmen N.E.O. Capelle NU OOK BIJ DE EFTELING Voor uw vakantie- en zakenreizen ABONNEERT U OP DIT BLAD LI J Rollette 500 gram 3f30 Biefstuk Tartaar 2 stuks 1,38 Gehaktballen 3 stuks 1,28 WOENSDAG VOOR DE BOTERHAM Lunchworst 150 gram 0,88 Gebraden gehakt Verenigde Schoenmachine Maatschappij (UNITED SHOE MACHINERY COMPANY N.V.) Taxandriaweg Waalwijk Zorg ervoor, dat u goed verzekerd bent. Het laatste nieuws advertentie-pagina's 2 Vrijdag had een spaarvereniging, gevestigd in café Heemskerk, haar jaarlijkse teeravond. Omdat deze avond juist samen viel met de car naval, had het bestuur besloten die avond op carnavalleske manier te doen plaats vinden, waarin het op bijzondere wijze is geslaagd. Het bestuur had daarom Prins Juli met zijn gevolg uitgenodigd, aan welke uitnodiging door het ge hele gezelschap werd deelgenomen. Om circa 22.30 uur stapte de Prins met zijn Raad van Elf en hofdames onder de luide tonen van „Mien waar is mijn neus" de feestzaal bin nen. In een mum van tijd was de gehele zaal veranderd in een hek senketel. Na een lange polonaise kwam Prins Jul I aan het woord. Hij dankte voor de uitnodiging en sprak de wens uit dat uit dit feest vierend gezelschap spoedig 'n car navalsclub zou groeien. Daarna had een huldiging plaats. Het eerst werd mevr. Heemskerk geridderd, dit in verband met haar altijd vriendelijk karakter; vervolgens de heer Berens voorzitter van de spaarvereniging. De Prins sprak woorden, dat hij weldra voorzitter zou zijn van de nieuwe carnavalsclub. De heer Be rens zeide er zijn uiterste best voor te zullen doen en met een driewerf „lang zal hij leven" werd de avond voortgezet. Als Kaaischijters hebben wij on derwonden dat het in Besoyen ook goed feestvieren is en dat de spaar vereniging een goede gastheer is en het uur van vertrek veel te vlug was aangebroken. Met een laatste groet van Prins Jul I: „Mannen, houden zo!", kwam het einde van deze voortreffelijke avond. Donderdag 22 februari hielden de twee vierde klassen van de jongens- U.L.O., samen met de vierde klas van de meisjes-U.L.O. een carna valsbal in de St. Michaëlschool. Het feest begon met „Mien, waar is je feestneus", wat er meteen inging. De leerlingen hosten door de zaal, die echter te klein bleek te zijn en men ging door de gang en de klas sen verder. Op een gegeven moment kwam een van de leerlingen met 't idee naar voren, de leraren op de dansvloer te roepen. Men draaide de „Bostella" en de docenten hosten mee op de dansvloer. In de week dat alles opgezet werd, zei een der leraren die uit Zuid- Limburg kwam, dat ze hier geen carnaval konden vieren. Tussen het spelen door werd hij naar de micro foon geroepen en men vroeg hem hoe hij het vond. De leraar nam z'n woorden die hij gezegd had terug, want hij vond het fantastisch en feestte met frisse moed verder. De avond was volkomen geslaagd. Na afloop gaf juffr. Hendriks 'n overweldigende speech weg, die nog overtroffen werd door die van mr. Van Warmerdam, waarin beiden de leerlingen dankten voor de eerste U.L.O.-school carnavalsavond. Door het klassen-bestuur van de jongens-U.L.O. werd mededeling ge. daan over de actie voor „de gehan dicapten", waaraan allen spontaan hebben bijgedragen. Een bedrag van 102,75 werd voor dit doel bijeen gebracht. Ruim 600 kinderen verzamelden zich zondagmiddag tegen één uur op de Markt te Kaatsheuvel om deel te nemen aan de carnavalsoptocht voor de jeugd. De harmoniegezel schappen Apollo, Euphonia en St. Jan, in boerenkiel gestoken, brach- j ten de onmisbare opgewekte klan ken met „de feestneus van mien" als favoriete nummer, terwijl de jeugd drumband van de Kaatsheuvelse gymnastiekvereniging eveneens voor de rythmische begeleiding zorgde. Een tiental grotere en kleinere wagens brachten wat variatie in de langgerekte stoet, die een duidelijk verzorgder indruk maakte dan die van vorig jaar. Dit laatste was dan vooral te danken aan de afvaardi gingen van de St. Jozef-parochie (stichting Jeugdbelangen) en de buurtschap ,,'t Hoekske", die qua aankleding zelfs uitstekend voor de dag kwamen en de optocht, in feite „maakten". In dat opzicht kwamen de andere wijken van Kaatsheuvel maar pover voor de dag. Nadat de stoet door het grootste deel van Kaatsheuvels centrum had getrok ken, volgde aan het eindpunt voor het gebouw van Openbare Werken de bekendmaking van de beoorde ling en werden alle deelnemende kinderen op een traktatie onthaald. De uitslag van de beoordeling was: 1 Wagen Sneeuwitje en dwergen, f 25,-; 2. Wagen Pipo de Clown, f 15,-; 3. Wagen Prins met gevolg, f 10,- 4. Groep Clowns f 10,-; 5. Sprookje Lange Nek f 5,-; 6. Groep Indiaantjes f 5,-. Geen jaar wordt Prins Dwerg III van Drunen door zijn onderdanen in de steek gelaten. Ook gisteren toon den zij zich weer geschikte onder danen. Burgemeester Stieger memo reerde bij de ontvangst op het ge meentehuis nog de prachtige inzen dingen. Hij overhandigde de Prins de sleutels van de stad. De wagens wa ren prachtig en vooral de wagen „Moulin Rouge" mocht er zijn. Vele karnavalsverenigingen hebben zich ingespannen en de resultaten waren 's Avonds begaven Prins en gevolg zich naar de diverse gelegenheden, waar zij de feestelijkheden opluister den met hun aanwezigheid. Ongetwijfeld heeft de Loonse kar naval een zeer goede start gehad. In de diverse gelegenheden gaat het - als we dit schrijven - steeds nog verder. Het waren de leden van de Stichting Jeugdbelangen die vrijdag avond reeds met een feest begonnen en wel voor de leden van de Stichting en hun ouders. Het was de bedoeling dat hier de ouderen ook waren, om juist door hun opkomst de kas van deze onmisbare Stichting voor de ge hele jeugd in het dorp te spekken. Helaas was er een 70-tal jonge men sen met de besturen van de stichting. De zaal ivas bijzonder goed versierd en toch hebben de toen daar aanwe zigen echt plezier gehad. De Oele wappers hebben de muziek verzorgd, die bijzonder in de smaak is gevallen. Zaterdag was een jeugdoptocht door het dorp het uiterlijk vertoon. Deze was weer door Jeugdbelangen opgezet. Hieraan hebben zeer veel kinderen deelgenomen. Na afloop werden zij allen onthaald op het kar- navalsfeest in het Cultureel Centrum waar iedereen ook de ouders van vele kinderen - mee dansten met de kleintjes. Zelfs mijnheer kapelaan kan goed karnaval mee vieren. De kinderen werden nog getrakteerd. Hierbij zijn muzikanten van de har monieën betrokken geweest, welke de muziek in de optocht en in de zaal verzorgden. Kortom de Jeugd had 'n fijne middag. Beat en nog eens beat was er za terdagavond in het Cultureel Cen trum. De Bubbles zorgden voor de muziek. Beat- en karnavalsmuziek klonk er van de beste soort. Toen was het Cultureel Centrum dan ook danig gevuld met gasten; dit maakte de vrijdagavond weer goed. De voetbalvereniging Uno Animo had zaterdag in zaal Vermeulen haar karnavalsbal. Hier verzorgde het SKO-orkest voor de muziek. Het was een echte voetbal-familieavond, wel ke nog lang zal heugen. Zondag op het middaguur waren de kindermatinees in zaal Concordia, zaal Sophia en in De Echo der Dui nen. Veel ouders hebben hun kinde ren naar deze zalen gebracht en met de kleintjes feest gevierd. Deze klei nen moeten het immers ook leren. Zondagavond trad bij Concordia de TV-ster Karin Kent op met het bekende orkest Het Midnight Kwar tet. Daarin zijn de bloemetjes bijzon der buiten gezet. De intieme sfeer zorgde voor een pracht karnaval. Dat gaat zo door tot en met dinsdag. Za terdagavond was daar een bal voor de leden van de groep Vedehova van de Middelbare Vakschool te Waal wijk. Bij Sophia werd zondag tijdens het bal om 11.11 uur Prins Harshof II met zijn Raad van Elf en de Hofka pel ingehaald, die drie dagen zal re geren. Prins Harsof II zal op dins dagavond om 11.11 uur begraven worden. In de zaal bij Belga is ook goed feest gevierd, alsook in de an dere café's en bars van Loon op Zand. Vermeld zij echter nog de ge zelligheid door de muziek van De Meikneuzers in zaal Van Gompel. Zaterdagavond hebben de bejaar den het karnavalsfeest in Vlijmen ge opend. Ruim honderd karnavalesk uitgedoste personen hebben zowel burgemeester Schweitzer als de Prins met zijn gevolg een grootse intocht bereid, in café Den Braai. De avond, die zeer geslaagd genoemd mag wor den, werd ondermeer opgeluisterd door de Hofkapel. Zondagmiddag bleek met wat voor ijver er door verschillende verenigin gen in de afgelopen tijd gewerkt is. Burgemeester Schweitzer overhandig de Prins Huipino de sleutels van de stad. Hierna trok de stoet, met zeer fraaie wagens erbij, door Vlijmen, v/aar veel publiek op de been was. De uitslag van deze optocht was: 1. Vlijmense Boys 171 pnt 2. Tilatijnen 165 pnt 3. Pallassen 1 159 pnt 4. Piassen 1 158 pnt 5. Barbaraschuts 157 pnt 6. Noten 149 pnt 7. Kwasten 2 148 pnt 8. Parels van Carnaval 144 pnt 9. Concordia 144 pnt 10. Kwasten 1 138 pnt Zaterdag j.l. speelde NEO de uit gestelde thuiswedstrijd tegen Woud- richem. In de eerste helft begon NEO, met prachtge combinaties, di rect al aanvallend te spelen. Na 'n zestal minuten gaf W. de Rooy de bal mooi voor, maar P. Paulides mist. Naar later zou blijken was dit de enige reële scoringskans van NEO in de eerste helft, NEO bleef het eerste kwartier beduidend ster ker, maar naarmate de wedstrijd vorderde daalde het tempo en werd het spel harder. Woudrichem kon echter geen vuist maken, zodat de NEO-doelman weinig gevaarlijke momenten kreeg. In de tweede helft moest dan ook de beslissing komen en NEO zet dan ook alles op alles. In de 20e mi nuut mocht A. Vos een vrije trap nemen, maar zijn hard schot werd door de keeper van Woudrichem nog net gestopt. Na enkele incidentjes wist NEO dan in de 25e minuut toch het beslissende doelpunt te scoren. A. Vos schoof de bal door naar P- Paulides, die handig een Woudri- chem-tegenstander omspeelde en daarna beheerst inschoot: 10. Woudrichem probeerde nog terug te komen madr de NEO-achterhoede wist zich uitstekend te handhaven. Een verdiende overwinning voor NEO. GESLAAGD Op het te Den Haag gehouden examen voor hoofdwerktuigkundige voor de Koop vaardij slaagde onze oud-dorpsgenoot, de heer A. Pruijssers Pzn. VOETBALVER. S.S.C. Van de zijde van het bestuur van de voetbalvereniging SSC wordt er nu reeds aandacht op gevestigd, dat a.s. zaterdag op het terrein gelegen aan de Wilhelminastraat de wedstrijd SSC - Noordwijk wordt ge speeld. Hierop komen we in het volgend nummer uitvoeriger terug. JAARVERGADERING „KUNST NA ARBEID" Op woensdag 21 februari j.l., kwamen de leden van de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" bijeen voor de algemene leden- Burgemeester en wethouders van Loon op Zand zullen de gemeente raad een voorstel doen tot 't beschik baar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen ten behoe ve van het verleggen van de busroute Den Bosch - Tilburg v.v. in Kaats heuvel. Met de N.V. B.B.A. en de Stichting Natuurpark „De Efteling" is overleg gepleegd over de proble men, welke samenhangen met de aan- én afvoer van Eftelingbezoekers door middel van de gewone lijndiensten van genoemde busonderneming. Dit overleg heeft geleid tot de suggestie de bestaande busroute te verleggen, waardoor een vaste lijn dienst-bushalte dicht bij de ingang van „De Efteling" kan worden ge vestigd. Momenteel leidt de busroute via de Gasthuisstraat en de Van Heeswijkstraat naar de provinciale weg. Bij aanvaarding van het verleg gings plan zou de route voortaan via de Gasthuisstraat, Van Heeswijkstr. (gedeeltelijk), Parkstraat en Europa- weg naar de provinciale weg leiden. Teneinde de bestaande busroute op de hiervoor omschreven wijze te kunnen verleggen is het nodig, dat nabij de Europaweg een aantal voorzieningen worden getroffen. Aan de noord- en zuidzijde van deze weg zullen par keerhavens worden aangebracht met een lengte van elk 45 meter, welke plaats bieden voor het opstellen van telkens drie bussen. Bij elke parkeer haven zal een groot formaat wacht huisje worden geplaatst. Daarnaast zal nog een zebra-pad op twee rij stroken worden aangebracht. Op het grondgebied van „De Efteling" ten slotte zal een opstelplaats voor acht bussen worden ingeruimd. De kosten voor deze voorzieningen (exclusief wachthuisjes) worden geraamd op f. 12.250,-. De Stichting Natuur park „De Efteling" heeft zich bereid verklaard 50 procent van deze kosten voor haar rekening te zullen nemen. Het aan de noordzijde van de Euro paweg te plaatsen wachthuisje zal naar raming f. 2.500, - kosten, ter wijl de kosten van het zuidelijke wachthuisje (vergroot) f. 4.000, - zullen bedragen. Deze kosten komen voor gezamenlijke rekening van de N.V. B.B.A.„De Efteling" en de gemeente Loon op Zand en wel zo danig, dat elk een derde gedeelte draagt. Indien het zuidelijk gelegen wachthuisje in de Efteling-stijl wordt uitgevoerd, waardoor genoemd be drag van f. 4.000, - wordt over schreden, dan komen de meerdere kosten voor rekening van „De Efte ling". vergadering. In het openingswoord heette voorzitter A. H. Kerst de aanwezigen har telijk welkom en in het bijzonder de be schermheer Dr. N. L. Gerlach. Uit het jaar verslag bleek dat K.N.A. in 1967 vele ma len, zowel binnen als buiten Sprang-Capelle, heeft opgetreden. Het financiële jaarverslag toonde aan, dat ook ln een muziekvereni ging de kosten hoger worden, terwijl er aan inkomsten vrijwel geen verhoging te zien is. De voorzitter roept dan ook alle leden op, de vereniging te steunen bij eventuele acties ten behoeve van de verenigingskas. Het bestuur heeft geen wijziging onder gaan. Aftredend waren, voorzitter A. H. Kerst en penningmeester Joh. Rosenbrand. Beiden heren werden herkozen. De vele vragen, welke in de rondvraag naar voren kwamen, konden naar aller te vredenheid opgelost worden. Voorzitter Kerst sprak verder een woord van dank uit tot de dirigentr de heer L. W. Beaart, voor het vele werk dat deze voor de vereniging in het afgelopen jaar heeft verzet, waarna de heer Beaart het bestuur en de leden bedankte voor hun medewerking. kunt U terecht bij Neerlands oudste reisorganisatie, die sedert vele jaren haar con tact heeft in Waalwijk Corresp. Lambert van Oudheusden Grotestraat 194 - tel. 2315 geldig tot 2 maart Kwaliteitsgehakt 500 gram 1.98 150 gram 0,88 Stationsstraat 83a, Waalwijk Tel. 2884 Voor onze afdeling boekhouding zoeken wij een Leeftijd tot 23 jaar. Voor deze functie komen in aanmerking, zij, die in teamverband kunnen werken. Het bezit van een M.B.A.-diploma geeft de voorkeur. Eigenhandig geschreven sollicitaties met volledige gegevens te richten aan de afdeling Personeelszaken, Postbus 57, Waalwijk. LUCHTTECHNISCHE APPARATEN FABRIEK WAALWIJK Voor de productie afdeling Montage hebben wij een plaats beschikbaar voor een Gegadigden voor deze leidinggevende functie moeten een goede opleiding hebben genoten en organisatorisch over de nodige bekwaamheid beschik ken. Sollicitaties voor deze functie te richten aan de directie van bovengenoemde N.V. A POTHEKE De steeds hogere onkosten in geval van ziek te geven vaak dubbele zorg. Tref bijtijds uw maatregelen. Overleg met een onafhankelijk assurantie-bezorger wat voor u de beste ziektekostenverzekering is. Van hem krijgt u een deskundig en onpartijdig advies. Zekerheid bij verzekeren? Vraag 't een onafhankelijk assurantiebezorger. A. A. DIJKSTRA makelaar in assurantiën Ambrosiusweg 47, Waalwijk LID VAN DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN ASSURANTIEBEZORGERS vindt U óók op de van

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 2