Inspecteur J. Hoog Antink nam afscheid als korpschef in {Waalwijk WAALWIJK J. Boons onderscheiden met ere-medaiile Orde Oranje-Nassau druk bezochte afscheidsbijeenkomst op gemeentehuis KMTSHEÜVEL mi 40 JAAR BIJ VAN DOOREN-DE GREEFF DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 FEBRUARI 1968 Twintig jaar korps chef in Waalwijk Geschenk Namens het korps lof over de werkwijze van inspecteur Hoog Antink, die steeds bijzonder meeleefde met het korps reserve-po- litie, dat hij destijds zelf oprichtte. Ook al hebben we weinig praktische dienst gedaan, u stond ons steeds met raad en daad terzijde", aldus de heer Beerens, die zei het afscheid te be treuren. Hij bood de korpschef een geschenk aan. Kolonel Ruigrok Dankwoord Bambino opent 2de Baby-speciaalzaak te Waalwijk Eerste etappe ©Bympla's Tour A'cüam—Waalwijk Man in Waalwijk door verstikking om het leven gekomen Dodelijk ongeval in Waalwijk Drs. J. Nijman schaakkampioen Waalwijk e.o. Onderscheiding Handbalsport Raad Sprang-Capelle vergadert vrijdag Sprang-Capefie Vlijmen (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Na 20 jaar aan het hoofd van het politiekorps in Waalwijk te hebben gestaan nam inspecteur J. H. P. Hoog Antink vrijdagmiddag offi cieel afscheid als korpschef. In de raadzaal van het gemeentehuis werd hem dank gebracht voor het vele en verantwoordelijke werk dat hij in het belang van de Waalwijkse gemeenschap had verricht. De bijeenkomst werd naast het college van B. en W. en de leden van het korps gemeentepolitie en reserve politie door een groot aantal genodigden bijgewoond. Zo waren aan wezig mr. R. J. J. Lambooy, burgemeester van Den Bosch, de heer A M. M. Kieboom, chef van het kabinet van de Commissaris van de Koningin, kolonel M. C. Ruigrok, Territoriaal Inspecteur van de Rijkspolitie en een groot aantal korpschefs uit Midden Brabantse gemeenten. Burgemeester J. Teijssen stelde het afscheid van inspecteur Hoog An tink, aan wie eervol functioneel leef tijdsontslag was verleend, tegen' de achtergrond van de burgerij. Juist over het welzijn van de inwoners heeft de scheidende politie-functio naris 20 jaar moeten waken. De heer Teijssen herinnerde er ook aan dar de burgemeesters verantwoordelijk zijn voor het politionele beleid. Vanaf 1931 is de heer Hoog Antink - die begon bij de gemeentepolitie van Rot terdam - in politiedienst. Na tal ven juncties bij rijks- en gemeentepolitie vervuld te hebben benoemde burge meester mr R. Lambooy de heer Hoog Antink in 1948 tot korpschef van de gemeentepolitie in Waalwijk. „In de afgelopen 20 jaar hebt u de stad zien groeien. Het inwonertal nam toe en de planologische uitbouw was sterk. De welvaart steeg en met dit welzijn de behoefte aan ontspan ning. In dat kader bezien moest de politie de rechtorde trachten te hand haven. Geen eenvoudige opgave. De problemen werden echter steeds uit stekend opgelost. De voortdurende ontwikkeling is ook niet aan hei po litiekorps voorbijgegaan. U mijnheer Hoog Antink hebt daar veel aan bijgedragen. Als bestuurslid van het Opleidingsinstituut van Ge- meente-politie in Zuid-Nederland heeft u een belangrijke bijdrage ge leverd aan de opleiding van jonge agenten. Onder uw leiding is ook de sterkte van het korps verdubbeld. Van 15 man in 1948 naar 30 perso neelsleden in 1968. Op uw eigen wij ze heeft u getracht het korps de ta ken goed te laten vervullen. Vandaag zijn we bijeen om afscheid te nemen. Vandaag ook staat de po litie in de belangstelling. Dat is lan delijk vorig jaar ook nogal eens ge beurd. Gelukkig zijn er in Waalwijk nooit moeilijkheden geweest", aldus burgemeester Teijssen, die memoreer de dat de nieuwe korpschef, inspec teur Van Hooff, de taak wel weer met andere methoden zal vervullen. „Er zijn vandaag heel wat genodig den die met u dit afscheid komen vie ren. Ongetwijfeld heeft u naar deze dag toegeleefd. Ik hoop dat u in volle gezondheid van de rust mag genieten. Onze waardering is groot. Wij heb ben u altijd beschouwd als een man met een uiterst correcte levenshou ding, die ook met trots terug kan zien op gezin en familie. Deze dag zal ongetwijfeld nog lang in uw her innering leven". Als blijk van waar dering overhandigde burgemeester Teijssen de scheidende korpschef een geschenk onder couvert. Mevrouw Hoog Antink bood hij een boeket bloemen aan. Namens het korps sprak brigadier Hellings een afscheidswoord. „Ik heb alle jaren, dat u korpschef was, onder u gediend. In deze periode heb ik gezien, wat u voor ons korps hebt gedaan. U spoorde ons aan cursussen te volgen om zo te kunnen promove ren. Ook de dactyloscopische afde ling en de fotografische dienst stelde u in. Dat wij thans beschikken over een modem wagenpark is mede aan u te danken. Door de groei van Waalwijk groeide ook het korps. De taak van de korpschef werd daar niet gemakkelijker door. Voor het korps bent u steeds een uitstekend leider geweest. Dank ook namens de sport - commissie voor uw medewerking bij sportevenementen". Brigadier Hel lings bood namens het korps een ste reo-radio aan. De commandant van de reserve- politie, de heer Beerens, was ook vol Kolonel M. C. Ruigrok, Territori aal Inspecteur van de Rijkspolitie roemde de steun die inspecteur Hoog Antink met zijn korps steeds aan de rijkspolitie had gegeven. Door dit nauw samenwerken zijn wij steeds tot een oplossing van de moeilijkheden kunnen komen. Daarvoor onze harte lijke dank. In de functie van vice- voorzitter van de Vergadering Korps chefs Brabant en Zeeland, van welke vergadering de heer Hoog Antink 'n trouw bezoeker was, dankte kolonel Ruigrok hem voor zijn inbreng. Na mens de gezamenlijke korpschefs bood hij een geschenk aan. Woorden van lof en waardering sprak Brigadier Marcelis namens de R.K. Politiebond St. Michaël. Ook hij verraste inspecteur Hoog Antink met een geschenk. Mevrouw Hoog Antink bood hij bloemen aan. Na mens de hoofden van dienst van de gemeente roemde mr H. Kuypers, ge meentesecretaris, de collegaliteit van de scheidende inspecteur. De heer J. Pot liet het ook niet bij woorden en bood namens het brandweerkorps een geschenk aan. Een goed antwoord te geven op de vele toespraken vond de heer Hoog Antink geen gemakkelijke taak. „Het gaan is niet zo prettig als het komen. Ik heb altijd met veel plezier gewerkt in Waalwijk en kan met ge noegen aan het politievak, dat er niet gemakkelijker op is geworden, terug denken." Hij hoopte dat ook zijn op volger het in Waalwijk naar zijn zin zou hebben. Nadat een toast op de heer en mevr. Hoog Antink was uitgebracht kwa men talloze Waalwijkers en deputa ties van verenigingen en instellingen de scheidende korpschef tijdens de afscheidsreceptie in de trouwzaal de hand drukken. Het politiekorps kreeg later op de dag een diner aangeboden, terwijl er s-avonds in Hotel Verwiel een feestavond volgde. Mr. Lambooy, burgemeester van Den Bosch en oud-burgemeester van Waalwijk, schudt Inspecteur Hoog Antink de hand (boven). Ook de nieuwe korpschef van Waalwijk, Inspecteur L. van Hooff was aanwezig. (foto onder) Dr. VAN BEURDENSCHOOL Geslaagd voor praktijkdiploma boekhouden van de Ned. Associatie, de heer J. v. Baardwijk (Sprang- Capelle). A.s. donderdag om 15.00 uur wordt in Waalwijk een tweede baby-spe ciaalzaak van Bambino in de Wil- helminastraat geopend. Bambino heeft daardoor te Waalwijk bijna 70 m'-' meer expositieruimte gekre gen. Vorig jaar werd reeds haar ruimte aanzienlijk vergroot, door dat in het pand Grotestraat 142-144 de woonruimte bij de zaak werd ge trokken. Het was daardoor moge lijk reeds complete baby-kamers te tonen en de collectie uit te breiden met gordijnstoffen voor de kinder kamer en exclusieve slaapkamer kleedjes met dierenfiguren. Toch bleek de ruimte nog te klein en daarom wordt nu de afd. baby- en kleuterkleding naar het pand Wil- helminastraat gebracht. Nu kan dan ook de sortering ledikantjes en kin. derwagens worden vergroot. In 't pand Wilhelminastraat vindt U een zeer exclusieve sortering ba by- en kleuterkleding, zowel de Franse Petit Bateau als de Belgi sche, Italiaanse en Nederlandse merken. Alles is nu zeer overzich telijk opgesteld en de veelheid van juist bijzondere artikelen zal de keuze soms niet eenvoudig maken, maar voldoening geven als men eens iets voor een geboortegeschenk zoekt. aanvankelijke achterstand op W. Goedhart in een voorsprong om te zetten. Drs. Nijman is nu degene die Waalwijk zal vertegenwoordi gen in de wedstrijden, die uiteinde lijk de kampioen van Brabant zul len a.anwijzen. Gezien de huidige vorm, meent zijn club in hem een waardig vertegenwoordiger te heb ben. RKC-TOTO Inzet f 1505,80. Ie prijs H. de Graaff, Victoriestr. 16, Waalwijk. Geraden f 1505,61 en ontvangt f 225,87. 2e prijs P. van Bakel, Benelux- laan 5, Vlijmen. Geraden f 1505,60 en ontvangt f 50,19 en P. Timmer mans. Schotsestraat 11, Waalwijk. Geraden f 1505,6o en f 1506,- en ont vangt 2x f 50,19. 3e prijs R. Damen-Brok, Leeu wenbekstraat 8, Waalwijk. Geraden f 1505,57en ontvangt f 75,29. Reclames tegen deze uitslag kun nen tot woensdag a.s. worden inge diend bij C. IJpelaar. Boekelaar- straat 20. Prijzen kunnen vanaf don. derdag a.s. od hetzelfde adres wor den afgehaald. NCVB AFD. WAALWIJK e.o. De jaarveradering van de Vrou wenbond werd gehouden op 21 fe bruari. De presidente, mevr. J. Bar- kema-ten Kate werd bij de bestuurs verkiezing met algemene stemmen herkozen voor 4 jaar. De 2e pen- '•.inpmeesteres. mevr. E. J. Rijken- Oerlemans werd eveneens met al gemene stemmen herkozen. Als de- clamatrice trad od mevr. J. J. van Wijk-Kieboom, die op een zeer hu- moristische wiize een tweetal stuk jes uit de Achterhoek ten gehore Dracht. De fancy-fair, ten bate van het Jubileumgeschenk van de NC VB aan Bartimeus bracht een in- teressant bedrag op. De eerstvolgen de bijeenkomst zal zijn op 20 maart dan zal de heer Boertien, lid van de Tweede Kamer, een discussie lei den over Democratie en Gezag; ook heren zullen op deze avond van harte welkom zijn. VROUWEN WERELD GEBEDSDAG Zoals reeds vele iaren zal ook dit jaar te Waalwijk de Vrouwen We reld Gebedsdag gehouden worden. Deze gebedsdag vindt over de ge hele wereld plaats, waar de Chris telijke religie beleden wordt. Als datum koos men de eerste vrijdag in de lijdenstijd. Zo zal op vrijdag avond om 8 uur in de Gereformeer de Kerk aan de Ambrosiusweg de ze bijeenkomst gehouden worden. De opbrengst van deze avonden zal bestemd worden voor allerlei Chris telijke doeleinden. Iedereen is har telijk welkom. KOPEREN JUBILÉ BIJ DE FIRMA FRANS SCHILDERS Zaterdag 24 februari jl. herdacht de heer G. Vermeer uit Kaatsheuvel de dag dat hij voor 12% jaar gele den in dienst trad bij de Fa. Frans Schilders als chauffeur. 's Morgens werd hij met zijn echt genote thuis afgehaald en ten kan tore ontvangen. De heer Schilders noemde hem een hard werker, die ook veel voor de zaak heeft gedaan. (Vermeld mag worden dat hij 12% jaar schadeloos gereden heeft). De heer Schilders bood hem een ge schenk onder couvert en een hor loge aan; z'n echtgenote kreeg bloe men. Ook mocht hij voor 12% trou we dienst het chauffeurs-diploma -+- insigne ontvangen. De samenkomst werd nog onder een gezellig glaasje voortgezet en tot slot een dineetje bij De Steen bakker te Kaatsheuvel. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames'en heren van de Liedertafel Oefening en Vermaak in de Ned. Herv. Kerk, daarna in De Twee Kolommen". Zondag 12 uur repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. Olympia's Tour door Nederland belooft dit jaar zeer interessant te worden. Er is een wedstrijd in el kaar gezet door Bram Koopmans en zijn adviseurs, die de vergelijking met buitenlandse wedstrijden kan doorstaan. Nieuw in de 17e versie \an Olympia's Tour is op de eerste dag de individuele tijdrit in het Amsterdamse Bos. Uit het buitenland komt een grote deelname als gevolg van het feit, dat het Nederlandse wielerevene- ment gunstig ligt ten opzichte van de internationale wielerkalender. Contacten werden reeds gelegd met Rusland, Polen. Tsjechoslowa- kije. België, Frankrijk en Zwitser land. Het route-schema voor Olym pia's Tour ziet er als volgt uit. 24 mei: Amsterdamse Bos: individu ele tijdrit en ploegentijdrit elk over ongeveer 5100 meter. 24 mei: Am sterdam-Waalwijk 158 km, 25 mei: Waalwijk-Heerlen 184 km, 26 mei: Heerlen-Geleen 127 km, 27 mei: Ge- leen-Oploo 164 km, 28 mei: Oploo- Nijverdal 175 km en 29 mei: Nijver- dal-Amsterdam 187 km. In de nacht van vrijdag op zater dag is in Waalwijk de 27-jarige J. Vogtlander door verstikking om het leven gekomen. Bij thuiskomst in zijn pension aan de Noorder Parallelweg had dhr. Vogtlander zijn jas over een elek trische kachel gehangen. Onder sterke rookontwikkeling is de jas verkoold, hetgeen het slachtoffer noodlottig is geworden. Vorige week donderdag vond in Waalwijk een ongeval met dodelij ke afloop plaats. Het 82-jarige slacht offer G. N. werd nog naar het zie kenhuis in Tilburg overgebracht, maar het mocht niet meer baten. De strijd om het persoonlijk schaakkampioenschap van Waalwijk en omstreken is beëindigd. In de be slissende partij tegen W. Goedhart heeft drs. J. Nijman met een su bliem behandeld toreneindspel de titel voor zich opgeëist. Drs. Nijman heeft zijn kampioen schap te danken aan zijn sterke spel in de laatste ronden van het tour- nooi. Hierdoor lukte het hem een Foto-onderschrift van de carnavalsoptocht van de foto op de voorpagina Beelden »it de carnavalsoptocht van Waalwijk. Op de bovenste foto Prins Adriaan I met zijn raad van Elf. De wagen onder beeldt de toe komst van het ziekenhuis in Waalwijk uit. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Vrijdagmorgen werd de heer J. Boons door direktie en personeel van de Waalwijksche Chroomlederfabriek Van Dooren de Greeff gehuldigd in verband met zijn 40-jarig dienstjubileum als ma gazijn-chef van dit' bedrijf. Burge meester J. Teijssen, die de bijeen komst bijwoonde, speldde de jubi laris de ere-medaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau op. Van direktie en perso neel ontving de heer Boons enkele fraaie cadeaus. De heer P. van Heesbeen, direk- teur van het bedrijf, wees er in zijn feestelijke toespraak op dat de ju bilaris 4o jaar geleden, toen hij als 15-jarige in dienst trad niet het ver moeden had 40 jaar bij dit bedrijf te blijven werken. „Destijds bent u idealistisch begonnen. Nu bent u vergroeid met het bedrijf waar u de scepter zwaait over het magazijn, I 'n bijzonder vertrouwensvolle plaats waarbij u aantoonde over rust en incasseringsvermogen te beschikken De direktie en commissarissen waar- j deren uw plichtsbetrachting en ver- antwoordelijkheid bijzonder. Voor al uw werk hartelijk dank". Burgemeester Teijssen zei met ge noegen gebruik te hebben gemaakt van de uitnodiging om bij de hul diging van de heer Boons aanwezig te zijn. Uit de woorden van de heer Van Heesbeen had hij de waarde ring beluisterd voor het werk en persoon van de heer Boons. „Uw functie vroeg verantwoordelijkheid en vertrouwen. U hebt getoond dit vertrouwen waard te zijn en aan al le verwachtingen die de direktie stelde beantwoord. Deze huldiging hebt u ten volle verdiend. Zowel direktie als per soneel hadden er behoefte aan u voor het voetlicht te plaatsen. Ook ik wil u graag complimenteren met dit jubileum en de wijze waarop dit werk is verricht", aldus burge meester Teijssen, die de heer Boons vervolgens de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, opspeldde. Als blijk van waardering verraste de heer Van Heesbeen mevrouw Boons op bloemen, terwijl hij de ju bilaris een geschenk onder couvert aanbood. De voorzitter van de per soneelsvereniging, de heer Muller, roemde de collegaliteit van de jubi laris. „Het magazijn hebt u met vaardige hand bestuurd. Heel het personeel wil u graag feliciteren met dit jubileum", aldus de heer Muller die ook een geschenk aan bood. Een zoon van de jubilaris sprak aan het einde van de bijeen komst een dankwoord Burgemeester J. Teijssen speldt de heer J. Boons de koninklijke onder scheiding op. GESLAAGD Aan de Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg slaagde voor het doctoraal examen bedrijfsecono mie, de heer D. P. C. M. Hornmann te Kaatsheuvel. JEUGDTOTO v.v. NIEUWKUYK Voor de eerste keer draait de jeugd foto al goed, de inzet was f 1199,70. Ie prijs is voor de heer B. Buui te Nieuwkuyk, die er 20 ct. naast geraden heeft. 2e prijs mevr. v. d. Ven te Hel- voirt, die 25 ct. naast de inleg zat. 3e orijs moet worden gedeeld door H. Blankers uit N'ieuwkuyk en F. van Son te Drunen, die een verschil van 30 ct. hadden. PROMOTIE HOOFDKLASSE ZAALHANDBAL IN DE TAXANDRIA-HAL A.s. zondag worden in Waalwijk de promotiewedstrijden zaalhandbal voor de hoofdklasse gespeeld. Dit is cie hoogste klas in Nederland. De ploegen welke naar Waalwijk ko men zijn: Dames: Sittardia uit Sit- tard De Schutters uit Den Haag en ujt Breda. De herenploegen zijn: Swift, Roermond, Tonido uit Goes en Hellas uit Den Haag. Hier uit blijkt dat er grote belangstel- 1-ng voor de Waalwijkse sporthal be slaat en dat deze hal voldoet aan de hoogste eisen die gesteld worden voor de zaalhandbal. Het is voor Waalwijk de 2de maal dat er top- ploegen uit Nederland in de Taxan- driahal spelen. In de week van de opening kwamen de Dames van Hel las en Swift, resp. Walcheren en Roermond en de Herenploegen Sit tardia uit Sittard en AHc uit Am sterdam tegen elkaar uit. Daar er nu de promotie op het spel staat kun nen we verzekerd zijn van technisch goede wedstrijden, maar meer nog van spanning en sfeer, welke nu eenmaal bij zulke wedstrijden hoort. De raad van de gemeente Sprang- Capelle komt vrijdag a.s. in open bare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling „Rangen- en Bezol digingsverordening 1968". 5. Verlening van eervol ontslag van de heer J. J. L. M. v. d. Meijs, als ambtenaar van de burgerlij ke stand. 6. Wijziging „Verordening school geld kleuteronderwijs 1956". 7. Straatnaamgeving. 8. Verkeersmaatregelen met be schikbaarstelling krediet. 9. Beschikbaarstelling krediet voor de aanschaffing van materieel voor de dienst van gemeente werken. IC-. Beschikbaarstelling krediet voor de bouw van een clublokaal op het bij de v.v. HNC in gebruik zijnde sportterrein aan de Juf- trouwsteeg en wijziging van de huurovereenkomst 11. Beschikbaarstelling krediet voor demping en riolering van een gedeelte van de sloot langs de Irenestraat. 12. Wijziging gemeentebegroting dienstjaar 1968. OPVOERING OPERETTE IN „ZIDEWINDE" Zaterdag 2 maart a.s. 's avonds om kwart voor acht zal in „Zidewindc" de operette „lm Weissen Rüssl" door de opercttevercni- ging „Reverence" uit Drunen worden op gevoerd, onder regie van de heer Theo Gelsing. Solistische medewerking verlenen: Piet Boenders, bas; Ad Driehuis en Cor Claasscns, tenorduet, Jeanne v. d. Lee en Annie de Jager, altduo en Frans van de Hoven, piano en accordeon. Verder werken mee: het Opercttekoor onder leiding van Frans van de Hoven, de Balletgroep, o.l.v. Jan van Dorcmalen. Het decor is van Ad Driehuis, grime de heer Asman, kostuums Ria Klijn en Brabants Costuumhuis. In de toneelbewerking zijn alle operette- figuren gehandhaafd en door toevoeging van een s'cenisch zang- en dansrepertoire met muzikale begeleiding is het gelukt een aantrekkelijke toneel-operette te presente ren. Men verwacht voor deze bijzondere avond in „Zidewindc" terecht grote be langstelling. Men zal er geen spijt van heb ben. DRAAIAVOND „MARIJKE" Zaterdagavond werd door „Marijke" een goed geslaagde draaiavond georganiseerd, waarvoor veel belangstelling bestond. Te vens had de trekking plaats van de grote verloting en velen gingen met mooie prij zen, bestaande uit kip, taart, fruitsechaal, wijn en worst, huiswaarts. BILJARTCOMPETITIE GR. VLIJMEN De uitslagen van de 17c en 18e ronde van de biljartcompetitic van Groot Vlijmen zijn als volgt: Klasse A: De Missers - DVS, 8-4; BVV- De Knoeiers 4-8; ONA - 't Hoekje 4 - 8; Onzcnoort-'t Centrum, 5-7; De Muntel - DPL 10-2; DVS - Avanti 6-6; DPL-BVV, 8-4; DSS - Onzenoort 6-6; 't Hoekje - De Missers 8-4; De Knoeiers-ONA 10-2. Klasse B: De Muntel 3 - De Knoeiers 3, 2-8; Avanti 2 - 't Centrum 3, 2-8; DVS 2 - De Missers 2, 1-9; De Knoeiers 2- BW 2, 6-4; 't Centrum 2 - Onzenoort 2, 2-8; DPL 2 - De Muntel 2, 4-6; De Missers 2 - De Knoeiers 3, 2-8; Avanti 2 - DVS 2. 7-3; BBV 2 - DPL 2, 8-2; Onzenoort 2 - DSS 2, 6-4; De Muntel 3 - De Knoeiers 2, 4-6; 't Centrum 3 -'t Centrum 2, 10-0. BILJARTUISLAGEN DISTRICT DEN BOSCH van de Vlijmense biljartverenigingen Klasse C I, poule A: NAO-Luk Raak, 4 - 5; Poedelvrees - St. Joris. Klasse C 1, poule B: Hart van Brabant - OBK, 0 - 9. Klasse C 2, poule A: NAO 2-Trvoli, 0-9. Klasse C 2, poule B: OBK 2 - Schutters hof 2 - 7. Klasse C 3. poule A: NAO 3-OBK 3, 7-2. Klasse C 3, poule B: De Unie-Poedel vrees 2, 0-9.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3