10% KORTING JAN HENSEN Te koop te Waalwijk: Smidje Verholen en de veedieven van Texas 3 LIEFDEIN OE STORM STIKSTERS, PLAKSTERS en SNIJDERS ervaren LEDERBEWERKER PERFECT zéér solide agentschap administratieve krachten PERSONEEL administratieve kracht stikkers of stiksters en leerlingen „C0WA" Confectie-ateliers N.V. BEKWAME M0DINETTES MEISJES JONGENS ADVERTEERT IN DIT DLAD s vrouwelijke DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 FEBRUARI 1968 TROKA N.V. op stoomgoed bij In- en verkoop Luxe- en Bedrijfsauto's Motoren enz. J. Oversberg net dagmeisje Bureau Jan Tuerlings mannelijke en vrouwelijke Metaalwarenfabriek Dema N.V. Schoenfabriek J. Rouwmaat en C. H. van de Zande Elzenweg 17, WAALWIJK vraagt met de meeste spoed voor de afdeling KLEDING: i i Voor de afdeling Luxe DAMESTASSEN In ons snel groeiend bedrijf bieden wij: een goede beloning een prettige sfeer gratis werkkleding tweemaal per dag gratis koffie tijdens de koffie pauze Aanmelding dagelijks aan de fabriek tot 6 uur n.m. na 6 uur: bij de heer J. Knuist Burg. van Heijstlaan 23, Waalwijk tel. 04160 - 2493 - 2690 dat door U zelf gebracht en gehaald wordt te WAALWIJK Grotestraat 361 teL 4589 Grotestraat 95 Bloemenoordplein 42 DEKKLEDEN en HUURDEKKLEDEN Zuid Ned. Dekkleden en Tentenfabriek L. HOEBEN N.V. Korte Schijf straat 10 TILBURG Tel. 04250 - 34840* Ruim gesorteerd. Wagens in alle prijzen; garantie, reparatie, service, mruil en speciale financiering. AUTOMOBIELBEDRIJF Stationsstraat 107 - 111, Waalwijk tel. 04160 - 3448 Een der grootste Verzekeringsconcerns van Neder land heeft te Waalwijk de beschikking over een be staand (Levens- en Varia-verzekering) Aan de functie is verbonden een vast salaris vakopleiding een maandelijkse onkostentoelage volledige sociale voorzieningen premievrij pensioen provisie regelmatige assistentie van h.h. inspecteurs Mulo-diploma minimum vereist. Beneden de leeftijd van 25 jaar onnodig te reflecteren. Eigenhandig geschreven sollicitatie-brieven kunt^U richten aan het bureau van dit blad onder nr. 6372. JONGENSHORLOGES vanaf 35,— MEISJESHORLOGES vanaf 39,75 (en ook nog zilverzegels) HORLOGER - JUWELIER Past. Kuypersstraat 24, Waalwijk tel. 2292 Mevr. Van Engelen-Voets Kloosterweg 32 te Waalwijk vraagt voor spoedige indiensttreding een Prettige en goedbetaalde werkkring in gezin van drie personen. Tel. 04160 - 2737 Voor advertenties en abon nementen blijft ons adres te Kaatsheuvel: Dr v. Beurdenstr. 8, tel. 2002 Kaatsheuvel Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opge nomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonné's aan ons bureau. Wegens huwelijk van enkele meisjes komen weer plaatsen vakant voor Inlichtingen en sollicitaties: Van Haren Schoenfabrieken N.V., Hoogeinde 35, Waalwijk, Tel. 2041 te Kaatsheuvel vraagt Aanmelden: Jan de Rooystraat 36 Voor spoedige indiensttreding gevraagd voor onze order-administratie Kennis van de duitse taal en enige kantoorervaring zijn vereist. Tevens vragen wij voor de stikkerij Sollicitaties aan Elzenweg 15, Waalwijk, Tel. 04160 - 3150 vraagt voor directe indiensttreding: vanaf 15 jaar, voor opleiding tot modinette. vanaf 14 jaar, voor de snij-afdeling en perserij. Interessant werk, goed loon en premie. Sollicitaties en inlichtingen dagelijks van 8.30 uur tot 17.30 uur en op maandagavond tot 19.00 uur aan ons adres: Loeffstraat 93 -101 te Waalwijk (achter het Gemeenschapshuis Baardwijk). Tel. 04160 - 4452 (3 lijnen) ROYALE MIDDENSTANDSWONING met flinke tuin aan de Thorbeckelaan. Indeling: hall, gang, keuken, kelderkast, door zonkamer, berging. Ie verd.: 3 slaapkamers, badcel met lavet. 2e verd.: 2 slaapkamers en bergkast. Vrij uitzicht. Leeg in overleg. Koopprijs: 36.000,k.k. MIDDENSTANDSWONING met tuin aan de Groenewoudlaan. Indeling: gang, toilet, keuken, doorzonkamer, berging. Ie verd.: 3 slaapkamers en douchecel. Prima staat van onderhoud. Vrij uitzicht. Koopprijs: 25.500,k.k. MIDDENSTANDSWOONHUIS met tuin aan de Kamperfoeiliestraat. Indeling: gang, toilet, keuken, berging, doorzon kamer. Ie verd.: 3 slaapkamers en douchecel. Direct leeg te aanvaarden. Koopprijs: 24.000,k.k. Makelaarskantoor Onr. goed. Lid N.B.M. Thorbeckelaan 20, Waalwijk tel. 04160 - 3059 COP>eGHT S'UOO AvAN 105. De oude controleur keek Verho len droefgeestig aan „Eh ja eh dat is.ik eh.stamelde hij. „Nou wat!" snauwde de smid. „Daar klopt iets niet, hé! Deze soep is nergens te koop! Vooruit, zeg op! Hoe kom jij daaraan?" „Ja. ik eh het het is misschien niet erg mooi wat ik ge daan heb", vervolgde de controleur, terwijl het duidelijk was, dat het huilen hem nader stond dan het lachen. „Ik heb een p paar van die pakjes soep gevonden op het pp. perron!" „Hé!?" zei Verholen verbaasd. „Op het perron!? Hoe ko men die pakjes nou in vredesnaam op een dorpsperronetje terecht!?" „De w. winkelier van Cowtown brengt er elke dag een massa vertelde de controleur verder. „Hij st stuurt ze met de g goederen trein naar New York toe. Ze zitten in vaatjes en zakjes en kistjes en pakken en kratten. En gisteren viel er per ongeluk een k kistje bij het inladen naar beneden en het viel stuk. Toen heb ik dat kistje zo goed en zo kwaad als het ging gemaakt. M maar ik kon al die soepblokken er niet meer inkr krijgen. Toen heb ik het restje zelf maar gehou den. Z zul je het aan niemand ver tellen. V Verholen? Het is eigen lijk diefstal, zie je. Dat kan me m'n b baantje kosten". Verholen dacht een ogenblik ingespannen na. Vaat jes. zakjes pakjes.kistjes dacht hij. Dat waren nou toevalli gerwijze nét de dingen, die Ezechiël Bottenbroek op zijn voorwereldrij- ke vrachtautootje had gehad. En Ezechiël had hem zelf gezegd, dat hij die dingen naar het winkeltje in Cowtown moest brengen! „Daar steekt wat achter!" gromde hij nors. ..Daar moet ik méér van weten!" Vervolgens richtte hij zich weer tot de oude controleur en hij zei: „Zeg, ouwe bibberaar, ken jij Ezechiël Bottenbroek soms? En weet jij mis schien waar die uithangt? Ik moet hem spreken, zie je". „J ja. die ken ik. Die z zit iedere avond in de s saloon", antwoordde de contro leur. „Daar dr drinkt hij een bor reltje en s speelt hij een spelletje biljart. Hij woont tóch alleen, dus geen wonder, dat hij veel in de sa loon komt om wat g gezelligheid te zoeken". „Mooi!" zei de smid ver heugd. „Ik ga er onmiddellijk heen. Ajuu en bedankt voor de soep!" Snel rende hij er vandoor, doch de oude controleur riep hem nog na: „Zul je heus aan niemand zeggen, dat ik eigenlijk gestolen heb?" „Welnee, man!" riep Verholen uit, die al een heel eind weg was. „Ik ben juist blij, dat je het gedaan hebt. Je bent een reuze kerel!" En waar om die Verholen dat riep, zal ons gauw duidelijk worden, want héél diep in de hersens van onze smid rijpte een ideetje FEUILLETON door Eleanor Elliot Canoll 34. Hier en daar was de bast van de boomstam verdwenen en was de op pervlakte glad en glibberig. Als ze nu eens viel! Die mogelijkheid was iets ontzettends voor haar. Die ge weldige kaken, de vreselijke tan den ze voelde ze bijna in haar li chaam! Haar knieën knikten. Ze voelde zich wegglijden. Ze gilde het uit van angst. Robin aarzelde geen seconde. Hij greep haar beet en tilde haar op. Ze klemde zich aan hem vast en verborg haar gelaat tegen z'n schou der. „Ik zal je er wel overheen dra gen", zei hij geruststellend. „Ver roer je niet en probeer niet te gaan staan, voordat we aan de overkant zijn. Houd je ogen maar dicht. Je zenuwen zijn een beetje van streek, dat is alles. Het gaat wel weer gauw voorbij". Met vlugge zekere stappen liep hij over de boomstam heen. En bij elke stap wenste hij, dat de afstand tweemaal zo ver mocht zijn. Eindelijk stonden ze dan weer op de vaste grond en naderden het doel van hun tocht. Voor hen lag een stuk open bos. De grond was met varens en mos bedekt. Het lopen ging gemakkelijk, maar nog steeds klemde Gwynne zich angstig aan hem vast, als wist ze nog steeds niet waar ze zich bevond. En hij zou lie ver zijn rechterhand gemist hebben, dan haar loslaten. Misschien zou het nooit meer gebeuren, dat hij haar tegen zijn kloppend hart mocht dra gen. Hij wilde die kostbare ogen blikken zo lang mogelijk laten du ren. Doch toen ze bemerkte, hoe ge makkelijk hij liep, kwam ze tot be zinning en keek op. Hij keek haar met zijn blauwe ogen zo vreemd aan, dat ze haar hoofd afwendde. „O! Zijn we er overheen?" vroeg ze verward en trachtte zich uit zijn armen los te maken, „dan kan ik nu wel weer zelf lopen. Ik schaam me dood dat ik me zo bang aange- steld heb. Bedankt wel bedankt!" j Maar zijn armen omklemden haar als een ijzeren band en lieten niet los. En de gespannend uitdrukking los. En de gespannen uitdrukking op zijn gelaat maakte haar nog ang- dil. Wat mankeerde hem? Hij keek zo woest. „Toe laat me los", smeekte ze, vruchteloos worstelend om vrij te komen. „Ik waardeer wel heel erg, wat je voor me gedaan hebt, maar ik ben nu weer helemaal goed in orde. Heus. Robin wat scheelt je toch? Waarom staar je me zo gek aan?" Het zweet droop van zijn voor hoofd. Hij zag akelig bleek, zijn mond stond strak en zijn lippen beefden. En het deed haar pijn, zoals zijn armen haar als 'n schroef omklemde. Ze snakte naar adem. Als hij nu maar iets zei.wat dan ook! „Ik laat je nooit meer los", zei hij eindelijk. „Jij hoort bij mij, met ziel en lichaam Wat stom van me, dat ik je verteld heb, hier aan deze kant iema nd gezien te hebben. La ten we teruggaan naar ons eigen huisen daar samen het geluk vin den!" „Robin toe nou!" smeekte ze bevend. „Je bent helemaal buiten jezelf; je hebt weer koorts. Luister nu toch eens! Toe laat me los!" Hij begon te lachen, dat het door het bos weerklonk. Het was een hees onnatuurlijk geluid, waarvan devogels schrokken. Hij boog zijn hoofd over het hare heen. Ze voelde, hoe de kracht haar ontzonk. Ze kon toch niet op tegen die krankzinnige kracht. En plotseling voelde ze zelfs geen behoefte meer om zich aan die kracht te ontworstelen. Het verle den was vergeten: totaalverdoezeld. Ze waren weer twee jonge geliefden lang door slagbomen gescheiden, maar nu eindelijk herenigd. Robin kwam het eerst tot bezinning. Hij liet haar onverwachts los. „Het spijt me", zei hij deemoedig, zonder haar aan te zien. „Het was een ogen blik van verdwazing van me. Ver geef het me. Ik beloof je, dat het niet weer zal gebeuren. Nee, dat niet, want daar kan ik niet voor in staan, Gwynne. Ik heb je nu een maal lief met heel mijn wezen. Dat zal ik blijven doenzelfs al haat je mij „Dat doe ik toch niet, Robin", snikte ze verdrietig. „Ik kan je niet zeggen, hoe me dat in mijn ogen verlaagt. Ik., ik kan je niet ha len". „Daar ben ik de hemel dank baar voor", zei Robin. „Laat me je dan ook nu vertellen, door welke ongelukkige omstandigheden ons ge luk verwoest werd en jij in de ar men van een anderen man bent ge dreven. Ik heb al lang door en door beseft hoe een afschuwelijke laf aard jij me gevonden moet hebben". „Hallo hallo daar!" Plotseling werd hun gesprek door een menselijke stem gestoord. Ro bin wendde zich verbluft om. „Wat was dat?" vroeg hij. „Ik dacht heus, dat ik een. „Ja, dat is zo, ik heb het ook ge hoord", zei Gwynne, volkomen be duusd, „en het kwam uit dat bosje, daar! Ik zie iemand door de struiken gaan, zie je wel? Daar heb je hem weer. een vreemde man met een zwarte baard Kijk maar Robin!" Hij volgde haar aanwijzing. Onge veer 30 meter van hen verwijderd bevond zich dicht struikgewas en was een man bezig een doortocht te banen. Elk ogenblik kwam hij naderbij. Nu stond hij achter een boom en bespiedde hen argwanend. Nu was hij weer verdwenen. Robin haalde zijn zakmes te voor schijn en maakte het open. Het was zijn enige verdedigingsmiddel, als er enig gevaar voor het meisje dreig- de. Het viel immers niet te zeggen, hoeveel anderen er nog achter die in de struiken sluipende schooier 'stonden en wat voor soort lui het waren? Blijf zo dicht mogelijk achter me", zei hij, zonder het hoofd om te wen den. „Ik zal hem daaruit zien te krijgen en vragen, wat hij van zins is". „Hallo daar" riep hij vervol gens luid. „Wie ben je?" Omzichtig ging hij verder, door Gwynne gevolgd. Het ogenblik van verzoening, dat zo nabij scheen te zijn, was nu wellicht voorgoed voor bij. Zelfs de atmosfeer om hem heen scheen geladen met drukken de zwoele spanning. BLIJDE HERINNERING Plotseling hield Robin zijn schre den in en staarde naar de gedaante, die uit de struiken te voorschijn ge treden, naar hem toekwam. Hij be duidde Gwynne, dat ze moest stil staan. „Hoe ziet hij eruit?" vroeg ze, zich achter zijn rug schuilhoudend. „Is het een blanke?" „Onmogelijk te zeggen, maar ik zal er dadelijk wel achtë komen". Opeens stiet Robin een luide vreug dekreet uit. „Grote genadige goedheid! Dat is Julian Faust!" En met die woorden sprong hij over een boomstronk heen en snelde de man tegemoet. Gwynne beschermde haar ogen met de hand en keek toe. Ze voelde haar hart tot in haar keel bonzen. Dokter Faust? Dat sjofele, verwaar loosde individu, dokter Faust? Le vend en welop dit verlaten eiland? Ze snelde vooruit, struikelde in haar opgewondenheid en stamel de een dankgebed je, toen ze de bei de mannen naderde, die elkaar de hand schudde en op luide toon te gen elkaar spraken. Het was werkelijk Julian Faust en zelden had ze zo'n schooierachtig wezen gezien als die vroeger zo on berispelijk keurige dokter. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 6