Woningbouwstichting gaat in Sprang- Capelle 94 huurwoningen bouwen Einde aan Loonse en snipperverkaveling Drunense duinen H.N.C. KRIJGT CLUBLOKAAL RAAD VAN DRUNEN KEURDE VOORSTEL GOED DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 MAART 1968 Op voorstel van B. en W. besloot de raad van Sprang-Capelle in zijn open bare vergadering van vrijdagavond tot het waarborgen van twee geldleningen van elk f. 1.500.000, - aan te gaan door de Woningbouwstichting Sprang- Capelleter financiering van de Stichtingskosten van 94 huurwoningen. De voorzitter lichtte het voorstel toe en zei dat de nieuwe regeling het mogelijk maakt keuzewoningen voor minder draagkrachtigen te bouwen, waarvoor de gemeente de financiering voor 100 procent kan garanderen. Het is natuurlijk de vraag of we het aangevraagde kwantum ten volle zullen krijgen, maar burgemeester Van Prooijen hoopte dat het tot realisering zou kunnen komen, temeer daar de financiering voor elkaar was, want hij had twee aanbiedingen voor leningen van elk f. 1.500.000, -welke aanbiedin gen echter slechts tot 20 maart gelden, zodat men voordien moest beslissen. De heer Heij toonde zich verheugd over het initiatief en op een vraag van de heer De Bie of de huur voor minder draagkrachtigen niet te hoog zou blijken, kon de voorzitter antwoorden dat in de huur van f. 26, - f.5.- voor cen trale gasverwarming is begrepen. Woningen komen in Vrijhoeven en in Capelle Verder ging de raad akkoord met het voorstel tot het verlenen van grond- en bouwvoorschotten aan de Woningstichting Sprang-Capelle voor de bouw van 17 woningwetwoningen. Door de toewijzing van 15 woningen te realiseren in de vorm van keuze woningen kreeg men 10 pet. extra, zodat het nu 17 woningen worden, die zullen worden gebouwd in het be stemmingsplan Vrijhoeve II. De rea lisering van de 94 woningen zal voor de helft in Vrijhoeve en voor de helft in Sprang plaatsvinden. De eerste zes agendapunten (de agenda werd in ons vorig nummer opgenomen) gingen zonder op- of aanmerkingen onder de hamer door. Bij het voorstel tot vaststelling van straatnamen in het bestemmingsplan Sprang, waarvoor het college de na men van belangrijke Nederlandse schilders voorstelde, merkte de heer Genuit op dat hij het jammer vond dat er nu ook buiten het bestem mingsplan ook een straat naar een schilder genoemd was, nl. de Hendrik Chabotstraat. De voorzitter beaamde dat en wil later overwegen ook deze naam in de nieuwe wijk te brengen en de bestaande straat t.z.t. een an dere naam te geven. De heer Winkel man vroeg of het geen verwarring zou geven, waar ook in Kaatsheuvel de hier voorgestelde straatnamen voorkomen, maar de voorzitter deelde dit bezwaar niet omdat ze in onze gemeente in de telefoongids onder 't hoofd Sprang-Capelle komen. Verkeers maatregelen Bij het voorstel tot het treffen van verkeersmaatregelen, waarbij wordt voorgesteld in een aantal straten in de nieuwe wijken aan een zijde een parkeerverbod zal worden ingesteld, werden verschillende vragen gesteld. Zo vroeg de heer Winkelman of het voorstel ook inhoudt dat men steeds in de richting zal moeten parkeren, wat b.v. uit hoofde van zijn beroep zal meebrengen dat men rondritten zal moeten maken om in de goede rij richting te komen. De voorzitter zei dat dit juist is, maar dat men er reke ning mee gehouden heeft, door bijv. in de Molenstraat aan de oostzijde te laten parkeren en in de Burg. Meijer- straat aan de westzijde. Als men de auto in de verkeerde richting par keert, zal men inderdaad in overtre ding zijn. Dhr Heij vroeg of men eventueel als blijkt dat niet de goede zijde gekozen is, het verbod zou kun nen wijzigen, maar dit zou zonder meer, volgens de voorzitter, niet mogelijk zijn, daarvoor zou B. en W. met een ander voorstel in de raad moeten komen. De heer Heij vroeg nog waarom de Jan de Rooijstraat niet in het voorstel is opgenomen, waarop de voorzitter antwoordde dat dit niet zonder de toestemming van G.S. mogelijk is. Men zou dit nog wel eens bezien, want de voorzitter achtte het moeilijk welke zijde daarvoor ge kozen moet worden. De heer De Vos was van mening dat ook de voor- rangsweg door de gemeente vele pun ten heeft waar een parkeerverbod zeer gewenst zou zijn. De voorzitter zegde ook hier toe een en ander nog eens te bekijken. De heer Dekkers attendeerde nog op het ontbreken van een maximum snelheid op een deel van de Wendelnesseweg, waarop de voorzitter antwoordde dat het bedoel de gedeelte niet in de bebouwde kom van de gemeente ligt. Het plan be staat bij Ged. Staten een voorstel in te dienen tot wijziging van de be bouwde kom. Er zijn namelijk meer plaatsen die in de bebouwde kom zouden moeten worden opgenomen. Als G.S. de bebouwde kom opnieuw vaststellen kan aan de wens worden voldaan. De heer Winkelman vroeg nog of een stukje van de Zuidhol landse dijk onder het terretoir van onze gemeente valt, dat door Sprang- Capelle wordt onderhouden, want 't was hem opgevallen dat daar veel wagens worden geparkeerd en gere pareerd en de overheid toch geen wegen aanlegt om daarop wagens te repareren. De voorzitter was het daarmee eens, maar het is daar een vreemde situatie, de weg is Sprang- Capelle en het trottoir is Loon op Zand. Het is daarom moeilijk daar een verbodsbepaling te gaan maken. Een crediet van f. 19.500,- werd beschikbaar gesteld voor de aanschaf fing van materiaal ten behoeve van de dienst gemeentewerken, nl. een trekkermaaier, een motormaaier en 'n rolveger. Clublokaal H.N.C. voor Het voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van f. 18.000, - voor het bouwen van een clublokaal op het bij de voetbalvereniging HNC in gebruik zijnde sportterrein aan de Juffrouwsteeg en tot wijziging van de huurovereenkomst, werd zonder hoof delijke stemming aangenomen, met de toevoeging dat de heer Rijkens geacht ruilde worden te hebben tegen gestemd. De voetbalvereniging zal f. 5.000, - bijdragen. De voorzitter wees er in zijn toelichting op dat ook t.z.t. voor de andere voetbalvereni ging een dergelijk voorstel te wach ten is. De heer Dekkers ruas niet te gen, maar vroeg of dit nu voor de gemeente reel verantruoord was. De voorzitter meende dat het niet onver antwoord is, daar men ook voor SSC en NE O dergelijke voorzieningen ge troffen heeft. De gemeente had in dertijd haar best gedaan voor fusie tussen de twee verenigingen, maar dat was niet gelukt en bii eventuele fusie is dit geld niet weg, want dan kan een dezer kantines tot kleedge legenheid worden omgebouwd, die dan ook nodig zal zijn. Het college heeft gezocht naar een bescheiden oplossing en meent die in het voorstel te hebben gevonden. De heer Heij was ook blij met het voor stel, maar drong aan op nogmaals te proberen tot fusie te komen, en hij stelde zich eventueel beschikbaar voor een commissie tot samenspre- king daarover, maar de voorzitter meende dat daarvoor thans de tijd niet rijp is. De heer De Vos sprak de hoop uit dat het college diligent zou blijven als er een mogelijkheid is tot fusie deze aan te grijpen. Op een vraag van de heer Van der Made, of het werk door de gemeente wordt uitgevoerd, zegt de voorzitter dat het in de bedoeling ligt het werk aan te besteden, en op een vraag van mevr. Van Suijlekom, zegt de voor zitter dat juist dezer dagen ook een verzoek van Wit Zwart was binnen gekomen. Mevr. van Suijlekom vroeg of het niet beter was beide plannen gelijk uit te voeren, maar de voorzit ter achtte het om technische redenen beter ze afzonderlijk uit te voeren. De heer Dekkers meende nog dat de oorzaak dat men niet tot fusie kwam was gelegen in het feit dat de raad het voetballen op zondag verbood, maar de voorzitter antwoordde dat HNC zich had afgescheiden omdat de andere vereniging op zondag voet balde. Fusie Wethouder Vos zei dat het college er zeker achter zou staan wanneer de raadsleden zouden kunnen bewerk stelligen dat tot fusie zou worden overgegaan. Op een opmerking van de heer Heij, dat de gemeente een stimulans zou kunnen zijn, zei de voorzitter dat in feite één club voor Sprang-Capelle het allerbeste zou zijn en twee,meer dan genoeg. Dan zou een groot sportpark kunnen worden aangelegd en zouden de bestaande terreinen toch nodie zijn voor trai ning. Besloten werd verder tot het be schikbaarstellen van een krediet voor demping en riolering van een gedeel te van de sloot langs de Irenestraat. Waarbij de heer De Bie nog vroeg of buizen van 60 wel groot genoeg zouden zijn, maar deze zijn onder de weg even groot en de zaak is met het waterschap besproken, zei de voor zitter, die meende dat de situatie zo is, dat er spoedig in moet worden voorzien. Een vijftal begrotingswijzigingen werden tenslotte goedgekeurd. Bij de mededelingen deelde de voorzitter mee dat in verband met een in te stellen onderzoek vanwege het Sads- gewest Waalwijk ter verkrijging van een intergemeentelijke structuurplan, dat door het sociaal geografisch bu reau van de Ver. van Ned. Gemeen ten zal worden verricht en waarvan 'n rapport zal worden uitgebracht, dat ook in de gemeenteraad zal worden behandeld, een hearing zal plaatsvin den in de verschillende gemeenten van het gewest. De bedoeling is in terviews te houden met B. en W. en de raad. Voor Sprang-Capelle is daartoe als datum vastgesteld 21 mrt a.s. De vergadering, waarbij de heer Kuijsten wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, werd hierna gesloten. Vlijmen Werkweek van Willem van Oranje College in Bilthoven Maandagmiddag om tien over één vertrokken wij van onze school. Eerst moesten er nog wat jongens en meis jes in Drunen, Vlijmen en Den Bosch opgehaald worden. Daarna ging het richting de „Witte Hei", bij Biltho ven. Om kwart voor drie kwamen wij aan. Wij maakten kennis met de staf van het huis. Het eerste kontakt was al direkt prettig. Het werd nog pret tiger toen we thee dronken in de kon- versatiezaal en het prettigst was het wel toen we geïnstalleerd werden op de slaapkamers. Oei, dat was pas 'n leuk begin van de week. 's-Avonds maakten we kennis met de heer Van de ploeg, de leider van de werkweek. Het thema van de week: „Leven en laten leven', werd besproken en weer gegeven in colleges. Na de avondsluiting gingen we naar bed. Dat was ongeveer 11 uur en om ongeveer 4 uur sliep iedereen. Na deze verkwikkende nachtrust stonden we 's-morgens om kwart over acht zo fris als een hoendertje (nou ja...), op om daarna te gaan ont bijten. Het eerste programmapunt was: het kind in de inrichting. Na een lezing van de heer van Regteren over het genoemde probleem, gingen we naar een inrichting voor moeilijk opvoedbare jongens: „Valkenheide" te Kaarsbergen. Het was bijzonder interessant om het leven van leeftijd genoten zo te zien. 's Avonds werd er nog een film over dit probleem ge toond. De woensdag werd besteed aan de problematiek van de reklassering cn een rollenspel. Vooral het laatste was erg boeiend. Bijzonder treffend was de ervaring van donderdag 22 febru ari. We kregen de opdracht om in Zeist, Bilthoven en Den Dolder inter views af te nemen over de Unesco er. de NOVIB. Het was verschrikkelijk om te zien en te horen hoe onwetend vele Nederlanders op dit gebied zijn. 's-Middags en 's-avonds werden er films en dia's over de ontwikkelings hulp getoond. Vrijdag de laatste werkdag, werd ingezet met een voor lichting over beroepskeuze. 's-Mid- dags wer er een nabespreking van de DRUNEN - De snipperverkaveling in Drunen is in de vrijdagavond ge houden raadsvergadering tot staan gebracht. De raad nam over deze materie na stemming, waarbij drie raadsleden tegenstemden, het voorstel van B. en W. aan. De raad stelde hiermee een aantal gebruiksregels vast, die behoren bij het algemeen bestemmingsplan. De regels behelzen de voorkoming van uit breiding van het aantal particuliere terreinen, waarop caravans geplaatst kunnen worden. Degenen, die vóór 2 januari - de regeling werd toen ter inzage gelegd - er reeds een caravan hadden staan, mogen blijven staan. Voor deze personen zal nog een datum worden vastgesteld, waarop zij even tueel verdwenen moeten zijn. Het nu ter tafel liggende voorstel werd al eens eerder in behandeling genomen, maar het haalde toen de eindstreep niet. Vrijdagavond bleek al snel, dat de meerderheid van de raad voor het voorstel van B. en W. was. De vragen en antwoorden wa ren betrekkelijk kort en meestal ging het om detailpunten in het voorstel. Mevr. Bosman vroeg als eerste spreekster, of in de toekomst de hui dige regeling, het stichten van een tweede kampeerterrein, zou toelaten. In zijn antwoord wees burgemeester Stieger op het feit, dat dit geen zaak van B. en W. is, maar dat de goed keuring hiervoor ligt bij de Provinci ale Kampeercommissie. De Provinci ale Kampeerverordening, die in 1952 is aangenomen vertoont enkele hia ten. Zou dit niet het geval geweest zijn dan hadden wij nu geen aanvul lende gemeentelijke regelingen nodig gehad. Waarde vermindering De heer Van Hel voort kantte zich het felst tegen het voorstel van B. en W. Hij stelde, dat de landbouwers ge dupeerd worden, omdat hun grond in waarde zal dalen. Er zullen namelijk minder mogelijkheden tot bestemming komen. Ook de grond van de reeds gevestigde kampeerders daalt -in waarde. Bovendien voorzag hij een teruglopen van de omzet van de plaatselijke middenstand nu er alleen dagrecreatie komt. De overheid be perkt de gewone man te zeer; de overheid krijgt zodoende teveel macht. Schadevergoeding Cultuurgrond behoudt zijn waarde, stelde burgemeester Stieger. Waarde vermindering van de grond zag hij dan ook beslist niet. Maar, zo stelde hij verder, men kan een eis tot scha devergoeding indienen. Wat het pro bleem van de middenstand betrof, kon hij het ook niet eens zijn met het door de heer Van Heivoort gestelde. Het aantal caravans zal stijgen nu we de mogelijkheid gekregen hebben om op het zuidelijke terrein van ,,De Klinkaert" een groot aantal caravans te plaatsen. Daling van de omzet voor de middenstand was er dan ook vol gens hem niet te vrezen. De heer Van Heivoort betoogde verder nog, dat door het plaatsen van verbodsborden in het bos- en duingebied het betre den van een groot deel daarvan niet meer mogelijk was. Burgemeester Stieger zegde toe dit te onderzoeken. De heer Van Heivoort verlangde stemming na de discussie. Het gevolg van deze stemming was, dat alleen de heren Van Heivoort, Van Huiten en Peijenborg tegen het voorstel waren. Sta-caravans Tevens was er nog een voorstel om te komen tot de vaststelling van de tarieven voor sta-caravans op het zui delijk terrein van het kampeercen- trum. Hiermede werd op de eerste plaats beoogd om de mogelijkheid te scheppen voor een vaste standplaats per jaar. Het is een apart terrein; namelijk het zuidelijke gedeelte van het kampeercentrum ,,De Klinkaert". Het zal per seizoen verpacht worden. De grootte van het terrein is ruim 200 m2 en 47 caravans kunnen er een plaats vinden. De noodzakelijke voor zieningen, zoals kampwinkel en sani tair, alsmede allerlei verdere facili teiten, zijn reeds aanwezig. Omdat 't nog een experiment betreft, zullen de tarieven het eerste jaar nog niet hoog zijn. De directeur van het kampeer centrum zal wellicht de supervisie over dit terrein krijgen, zo stet^e bur gemeester Stieger, op een vraag van Mevr. Bosman. Er zal verder dit sei zoen bekeken worden, hoe men het best deze zaak kan exploiteren. Woningen In het uitbreidingsplan „Vennen Oost" zal de N.V. Lips 56 woningen gaan bouwen van het type woning- ivetwoning met een aantal gardges. De ivoningen zullen bestemd worden voor de werknemers van de N.V. Lips. De N.V. Lips brengt zelf 10% van de bouwkosten in. Voor rente en aflossing werd de gemeente gevraagd om garant te staan. De heer Van de Wiel vroeg, naar aanleiding van dit voorstel, of het in de toekomst ook mogelijk zou zijn, dat dergelijke wo ningen ook voor de inwoners ian de gemeente Drunen gerealiseerd kon den worden. Burgemeester Stieger, die tevens voorzitter is van de Stich ting Woningbouw Drunen, noemde dit niet onmogelijk, maar noemde als bezwaar het feit, dat de Stichting momenteel nog niet in staat is om de vereiste 10% op tafel te brengen. In de nabije toekomst zal dit echter an ders komen te liggen. Bovendien stelde hij, dat de mogelijkheden in 't plan Vennen Oostmet de bouw van deze 56 woningen er bijna niet meer zijn en dat gewacht zal moeten worden, totdat meer grond bouwrijp gemaakt zal zijn. werkweek. Conclusie: volledig ge slaagd, ondanks het volle programma. De laatste dag werd besloten met een diner en een leuk feest, 's Zaterdags om 10 uur gingen we naar Waalwijk. Om 12 uur waren we thuis en het merendeel lag om kwart over 12 al op bed om uit te rusten van de ver- moeiennissen. Tenslotte wilde ik na mens de hele groep de heer Van Luyk en mej. De Bruijn heel hartelijk be danken voor hun prettige aanwezig heid. Het was een leuke en zijzondere leerzame week. Danny Schuwer Sprang-Capelle Capelle Vennen Oost" te de Huurprijs Voor de 116 in bouwen woningwetwoningen is huurprijs bepaald op f. 114,85 per maand. De kosten voor het centrale antennesysteem en centrale verwar ming vallen hier echter buiten. De bouwkosten per woning zullen iels meer dan f. 24.00, - bedragen. Voorstellen tot garanderen van geld leningen ten behoeve van de Stich ting Woningbouw Drunen, aan- en verkopen van grond en het voteren van een krediet ten behoeve van de aanleg van trottoirs in het bestem mingsplan „Braken West II" lever- Schaken BILJARTWEDSTRIJDEN DISTRICT DEN BOSCH van de Vlijmense biljartverenigingen Klasse C 1, poule A: De Unie-Poedel- vrees, 5 - 4; DES - NAO 4-5. Klasse C 1, Poule B: OBK - Pas Buiten 5 - 4. Klasse C 2, poule A: DVS- NAO 2, 7 - 2 Klasse C 2, poule B: DVS - OBK, 7 - 2. Klasse C 3, poule A: OBK-Tivoli, 2-7; Cadre - NAO, 7 - 2. Klasse C 3, poule B: Poedelsvrecs - DVS, 5-4. Standen: Klasse C 1, Poule A: 3e plaats Poedelvrees; 7e plaats voor NAO. Klasse C 1, poule B: OBK-4e plaats. Klasse C 2, poule A: NAO 2 op de 9e plaats. Klasse C 2, poule B: OBK 2 op de 11e plaats. Klasse C 3, poule A: OBK 3 op de achtste plaats; NAO 3 op de 9e plaats. Klasse C 3, poule B: Poedelvrees 2 op de 4e plaats. GOUDEN JUBILARIS BIJ „ST. WILLIBRORDUS" De afd. Vlijmen van de Bond van Werk nemers in de Industriële Bedrijven „St. Willibrordus" hield in café „De Vliedberg" een vergadering waarbij een Hd, de heer G. v. Engelen, werd gehuldigd in verband met zijn 50-jarig lidmaatschap bij St. Wil- librodus. Districtbestuurder, de heer Bes- selo uit Oss, sprak namens het hoofdbestuur woorden van waardering voor de grote ver diensten van de heer Van Engelen en over handigde de gouden jubilaris een cheque van f. 100,-. De nieuwe voorzitter, de heer J. v. Engelen, bood namens de afde ling een kistje sigaren aan. Tijdens deze vergadering sprak de heer Besselo over de nieuwe Ziekte- en Ongevallenwet. ORGELCONCERT Op woensdag 6 maart a.s. zal in de fraai gerestaureerde Ned. Hervormde Kerk van Vlijmen een orgelconcert worden gegeven. Organist P. v. Amerongen van de Christus Victorkerk uit Den Bosch komt hiervoor naar Vlijmen. Het orgelspel zal worden af gewisseld door samenzang. Ds. J. Chr. Fritzsche zal enkele verbindende teksten spreken. De bedoeling is nog meer concer ten te geven om meer bekendheid te geven aan het fraaie gebouw. SLOT-AVOND CARNAVAL In café 't Centrum had de slot-avond plaats van carnaval 1968. De belangstelling was zeer groot, verschillendg bekers werden uit gereikt en de prijzen werden bekendge maakt van de Groepenwedstrijden. Maan dagavond was de uitslag: 1. De Parels van Carnaval; 2. De Piassen; 3. De Kwasten; 4. De Paljassen; 5. Tierelantijnen; 6. J. B. en de Maskers; 7. De Nortjes. Voor dinsdag was het de carnavalsgroep De Paljassen die de eerste prijs behaalden. Alle groepen gaven nog een nummer van de groepwedstrijden ten gehore. De Prins sprak alle aanwezigen toe. De Hofkapel De Ekspersiestekers bracht er de goede stem ming in. Het was een gezellige avond. C.H.U. SPRANG-CAPELLE De Christelijke Historische Kiesvereni ging Sprang-Capellehoudt a.s. dinsdag 5 maart, s-avonds om 8 uur, een vergadering in „Zidewinde". Als spreker zal optreden de heer Korteweg uit Zevenbergen, die een actueel onderwerp zal inleiden. Verder zal een bestuursverkiezing plaatsvinden. OPBRENGST COLLECTE De collecte in de Ncd. Herv. Kerk te Capelle gehouden voor het Wcrelddiakonaat heeft f. 517,35 opgebracht. JEUGDAVOND Op zaterdag 9 maart a.s. 's-avonds om 8 uur, wordt in het Hervormd Jeugdcen trum te Sprang een jeugdavond georgani seerd, waar de jeugdleider van de Her vormde Knapenbond, de heer C. van Iter- son van Vreeswijk een probleem zal aan snijden dat de interesse moet hebben van jong en oud. De heer Iterson zal spreken over: „Moet de jeugd de vrijheid hebben om het geloof in eigen vormen te beleven?" Een forum zal trachten de te stellen vragen te beantwoorden. Toegang vanaf 16 jaar. JEUGDTOTO HNC De inzet voor de jeugdtoto van HNC bedroeg deze week f. 263,20. De eerste prijs ging naar H. de Gouw, Rozenstraat 14, Kaatsheuvel, met een geraden bedrag van f. 280,90. De 2e prijs is gegaan naar A. H. Kuijper, Baardwijksestr. 171. Waal wijk. met een geraden bedrag van f. 298 68 en de 3e prijs ging naar M. C. Wervers, Nicuwcvaart 102, Snrang-Gapclle, met een geraden bedrag van f. 300.76. FEESTAVOND HNC In de zaal van de heer P. Pruijssers, al hier, zal de V.V. HNC, op woensdag 13 maart a.s. voor leden en donateurs de jaar lijkse feestavond houden, waaraan mede werking zal worden verleend door het ca baretgezelschap „De Tobo's" uit Ti'burg. Aanvan? 7 45 uur. SPAARKAS „VELE KI PINTJES MAKEN EEN GROTE" De bovengenoemde spaarkasvereniging, gevestigd in café „De Witte Brug", fam. de Ruijter, houdt a.s. vrijdagavond, 8 maart, haar jaarlijkse feestavond. Aanvane 8 uur. ALGEMENE BFDPITFSGROEPEN CENTRALE De afd. Capelle van de A'gemene Be drijfsgroepen Centrale, houdt op vrijdag 15 maart a.s. in zaal P. Pruijssers, een alge mene ledenvergadering. Op de agenda ko men o.m. voor verslagen van secretaris en penningmeester, alsmede verslag van de kascontrolecommissie; bestuursverkiezing; de districtsbestuurder, de heer Scheele. zal op deze vergadering een korfe inleiding houden over de loon-ontwikkr'ing in de schoen- en ledc-inrlnctrip Annvang 8 uur. NUTS AVOND Het denartement Langstraat van do maat schappij tot nut van 't a'gomepn zal boden- avond in de zaal van hotel Verwiel te Waalwijk een nutsavond houden, waarbij door Wina en Han Born een causerie zal worden gehouden over Portugal met wijn proeverij. Aanvan" 8 uur VOLKSONDERWIJS De afd Sprane-Cancl'e van Vn"'«or>dpr- wijs zal op woensdag 13 maart en donder dag 14 maart a.s. eon pronaganda-foest- avond houden in zaa' De Ruiiter. aan de Nieuwevaart. Het hoofd der schoo'. de hoor L. Poldervaart, zal eerst een korte inlei ding houden over het onenhaar onderwijs, waarna de Capelsc toneelclub, gevormd door onderwijzend personeel der Kon lu'i- anasehool, kleuterschool en bekende actri ces en acteurs uit onze dorns«*emeonsehan zullen onvoeren „Betie Regeert", een blij spel in 3 bedrijven door Henk Rakker De hoofdrol in dit stuk wordt gesnee'd door Mevr. Cové-v. d. Haart. Aanvang 8 uur precies. INBRAKEN In de nacht van vrijdagavond werd inge broken in het levensmiddelenbedrijf van de heer J. v. Peer, alhier. De dieven hebben e»n aanzienlijk geldbedrag ontvreemd. Voorts werd ren inbraak gepleegd in het brood- en kruideniersbedrijf van Mevrouw Cové-Spuijbroek. Hier werden de inbrekers in hun werk gestoord, zodat zij ijlings het hazenpad kozen. De rijkspolitie heeft deze zaken in onderzoek. Langsraat 2Silva Ducis 64 Het tweede tiental van de Waal wij kse Schaakvereniging heeft in haar laatste wedstrijd van het sei zoen de overwinning behaald op 't sterke team van Silva Ducis uit Den Bosch. Door dit resultaat is Lang straat 2 in de eindrangschikking op een gedeelde 2e plaats gekomen. Daar beide teams in deze wedstrijd, waarin een eervolle eindklassering op het spel stond, op een gelijkspel mikten, is het begrijpelijk dat er 'n relatief groot aan>tal remlises tot stand kwam. Aan de borden, waar tot het uiterste om het punt werd gestreden, scoorde Waalwijk tenslot te de meeste punten. Voor Waalwijk v/onnen hun partij: B. Reiber, J. Kooy en R. Koopman. Een half punt werd gescoord door A. van Bladel, R. Ekhart. J. Hol. W. Postema, A. van Huiten en G. Couwenbergh. den weinig moeilijkheden op. Het voorstel tot het geven van straatna men 'in een gedeelte van het plan „Vennen Oost" werd uitgesteld tot de volgende vergadering.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3