wAalwijkse en LanqstRaatse couRant fefeiÜ! Inspecteur L. A. van Hooft geïnstalleerd als korpschef Raadsleden aan 't woord Bouwvereniging gaat in Waspik 16 keuzewoningen bouwen Eerste woningen in Braken- West in Drunen zijn gereed VEEL WAARDERING VOOR HET WERK VAN DE HEER K. J. VAN LAAK t TIJDENS PLECHTIGHEID IN RAADSZAAL VEEL BELANGSTELLING VOOR MODELWONINGEN SC. vaiD Laak nu als KamerlSd voor Waal wijk in de bres Groot genoegen Namens de raad Voldoening Nieuwe wethouder Venlo zag de heer Van Hooff niet graag vertrekken Hoge eisen Carrière WAALWIJK De bedrijfsbegrotingen en de ge meentebegroting van Waalwijk worden vanavond en donderdagavond door de raadsleden behandeld De fractieleiders van alle partijen schenken tij dens de algemene beschouwingen ruimschoots aandacht aan het wel en wee van de gemeente. Aan deze beschouwingen, die vanavond worden uitgesproken, hebben we in dit nummer uitvoerig aandacht besteed. Donderdagavond antwoordt het college van burgemeester en wethouders en wordt de begroting behandeld. Raad vergadert donderdag 14 maart Legesverordening Spreken MAANDAG 11 MAARt 1968 89ft JAARGANG No. 21 De rcho vau het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,30+ 2ct.inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 140 P- kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 - KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres ECHO M. van Eiji met algemene stemmen als wethouder van Waalwijk gekozen (Van onze verslaggever WAALWIJK Als nieuwe wethouder van de gemeente Waalwijk werd donderdagavond met algemene stemmen de heer M van Eijl gekozen. De heer Van Eijl volgt de heer K. van Laak op, die met ingang van <S' maart ontslag heeft genomen als wethouder. Met de kandidaatstelling van de heer Van Eijl door de Katholieke Unie, konden alle fracties zich unaniem verenigen. Donderdagavond werd ook officieel afscheid genomen van de heer Van Laak als wethou der. Burgemeester J. 1 eijssen schetste hem als een bijzonder harde werker die een belangrijke inhoud heeft gegeven aan het beleid van het college van b. en w. Zoals bekend heeft de heer Van Laak be sloten zijn /unciie van wethouder neer te leggen, in verband met zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer. De heer Van Laak is 5Vi jaar wethouder van Waalwijk geweest. Bij zijn intrede in de raad, de eerste dinsdag van september in 1962 werd hij direkt al gekozen tot wethou der. Waalwijk kreeg met zijn be noeming ook drie wethouders. De heer Van Laak kreeg de portefeuil le sociale zaken toegewezen. „Met grote inbreng heeft U zich aan uw werkzaamheden gewijd. De sociale dienst is als een afzonderlijke af deling onder uw leiding gegroeid, zo ook de sociale werkplaats, een uitermate belangrijk instituut. Het sociale overheidspatroon van de gemeente is door U gecreërd. U heeft de kunst verstaan een goed bestuurder en een goed vertegen woordiger van de kiezers te zijn. U wist banden te scheppen en te ver stevigen. Hierbij werd voortdurend veel tact en kennis van zaken ge vraagd. Ook al was uw portefeuille naar buiten uit niet zo spectaculair, de zaken vragen nu eenmaal op discretie, het college en de raad had steeds veel waardering voor uw werk. Mijnheer Van Laak, op het ter rein van het algemeen beleid heeft U een zeer belangrijke bijdrage ge leverd. door uw inbreng en per soonlijke houding. Wethouder Van Laak was nooit scherp, wel spits, nooit stug wel spontaan, nooit star, wel flexibel. Het was een groot ge noegen met U te mogen werken. Uw aanwezigheid heeft er mede toe bijgedragen, dat de teamgeest in 't college goed was. Steeds kon een beleid worden uitgestippeld, dat door het college unaniem werd ge dragen. Namens het college dank ik U voor alles wat U in uw functie van wethouder hebt verricht en gepres teerd. U heeft een belangrijke in houd aan het beleid gegeven. Dank ook voor uw warme genegenheid, als een rijke gave geschonken. Dank voor de vriendschap in de loop van de jaren gegeven. Wij zijn verheugd dat U niet helemaal uit ons midden verdwijnt. U neemt plaats aan de andere kant van de tafel, zodat er feitelijk slechts spra ke is van stoeltje verwisselen", al dus burgemeester J. Teijssen. Namens alle raadsleden felici teerde de heer G. Duyvelaar, nes tor van de raad, de heer Van Laak met zijn benoeming tot Tweede Ka mer-lid. „Het is U in de raad nooit zo moeilijk gemaakt. De raadsleden zijn niet zo ingewerkt in uw por tefeuille. Voor al uw werk hebben we diep respect. Ik hoop dat wij nu U als raadslid bij ons plaats neemt van uw kennis gebruik mogen maken. Het gaat U goed in uw nieuwe functie." „Als ik ooit tegen een raadsver gadering heb opgezien dan is het vanavond wel. Een periode van 5% jaar wethouderschap sluit ik nu af. Zeer belangrijke jaren in mijn le ven. Een periode waarin ik veel er varingen heb opgedaan, veel heb geleerd. Ik ben dan ook blij wet houder te hebben mogen zijn in Waalwijk. Ik heb ervaren hoe stormachtig de ontwikkelingen kun nen zijn. Met voldoening zal ik steeds terugzien op deze periode die een stempel op mijn leven heeft gedrukt. De functie van wethouder van sociale zaken is niet spectaculair, wel rijk van inhoud. Je kunt jezelf ten dienste maken van een ander. Ik dank mijn collega's voor de pret tige samenwerking, de raad voor 't vertrouwen dat men steeds in mij heeft gesteld en u burgemeester voor de begeleiding en krachtige leiding. Het was een genot als wet houder te mogen werken. Ik prijs me gelukkig om als lid van de raad nog voor Waalwijk te mogen blij ven werken", aldus de heer Van Laak. De verkiezing van de nieuwe wet houder leverde weinig problemen op De heer A. Meijs, waarnemend frac tievoorzitter van de Katholieke Unie las een verklaring voor, waarin de fractie de heer M. van Eijl kandi daat stelde. De heren Van Seters (Werknemers-fractie), Dercksen (Prot.-Chr. fractie) en Brouwer (eenmans fracties) zeiden, dat hun fracties unaniem besloten hadden de kandidatuur van de heer Van Eijl te steunen. Zij meenden dat de Katholieke Unie als grootste fractie recht heeft op een wethouder en dat hierdoor het evenwicht in het college blijft gehandhaafd. Met algemene stemmen werd de heer M. van Eijl dan ook gekozen als opvolger van de heer Van Laak. Maandagavond bij de behandeling van de gemeentebegroting, treedt de heer Van Eijl voor de eerste maal als wethouder naar buiten. De heer Van Eijl, die sinds 1962 lid is van de raad, werd door alle raads leden met zijn benoeming gefelici teerd. Hierbij voegen wij ook graag de onze. (Van onze verslaggever) WAALWIJK „Wij verwachten heel wat van U. Daarvoor is ook alle grond, want U heeft een prachtige staat van dienst; en uitste kende en gevarieerde politiepraktijk achter de rug, met goede theo retische basis. U beschikt over alle eigenschappen om deze functie op de juiste wijze te kunnen vervullen", zo sprak burgemeester J. Teijssen donderdagmiddag tot Inspecteur L. A. van Hooff die in een volle raadszaal werd geïnstalleerd als korpschef van de gemeen- tepolitie van Waalwijk. De heer Van Ilooff was van mening dat het wederzijdse vertrouwen van de korpsleden de basis is voor de juiste samenwerking. In zijn installatie-rede schetste hij op duidelijke wijze wat de taak van de politie is. Waalwijk heeft met de komst van inspecteur Van Hooff een uitstekend korpschef gekregen. Dat bleek over duidelijk uit de installatie-plechtig heid, waarbij tal van sprekers de kwaliteiten van de heer Van Hooff roemden. Commissaris Wolf van de Burgemeester J. Teijssen feliciteert inspecteur L. A. van Hooff met zijn benoeming tot korpschef van de gemeentepolitie in Waalwijk. Venlose gemeentepolitie zei blij te zijn voor de heer Van Hooff. dat de ze was benoemd tot korpschef. „Zijn heengaan in Venlo wordt echter al- lerwege betreurd", aldus de heer Wolf. Dat het Venlose politiekorps „hun" inspecteur niet was vergeten bleek wel uit de grote deputatie die naar Waalwijk was gekomen. Be langstelling was er genoeg, want burgemeester Teijssen kon naast de Venlose commissaris Wolf en diens echtgenote ook verwelkomen de Of ficier van Justitie Mr. M. J. Brui gom, de referendaris van het Kabi net van de commissaris van de Ko ningin mr. Th. Houwen, de Terri toriaal Inspecteur van de Rijkspoli tie Kolonel M. Ruigrok en tal van korpschefs en hoge politie-autoritei- ten uit de omgeving. „U maakt vandaag een belangrijke entree. Men heeft u de geschiktste man gevonden om de leiding van het politiekorps in Waalwijk te geven. Geen gemakkelijke functie. Zeker niet in deze tijd waarin zich vele vraagpunten opwerpen rond de or dehandhaving. Er is echter alle grond om te concluderen, dat van u heel wat mag worden verwacht. U heeft een uitstekende en gevari eerde politiepraktijk achter de rug. Alle eigenschappen om deze functie op de juiste wijze te kunen vervul len zijn in u te vinden. bijzonder erkentelijk voor alles wat gij als politieman hebt verricht en betekend. Tegen deze achtergrond is de verwachting gewettigd, dat u een uitstekend korpschef zult blij ken te zijn. Er is sprake van een wisselwerking politie-publiek. De taak van de politie evolueert. Haar optreden wordt steeds kritischer ga degeslagen. Het gezag moet echter onaangetast blijven. Uw eigen in zicht en opvattingen zult u 't korps commando voeren. U is de taak gegeven het politie korps zodanig te leiden, dat het korps geheel voldoet aan de eisen en normen die mogen en moeten worden gesteld. Het korps krijgt in u een uitstekende chef. die alle ver trouwen verdient. Ook de rijkspo litie is verheugd met uw komst naar Waalwijk, waar u nu goed werk kunt verrichten. In dit kader is ook nauw contact met de justitie van root belang", aldus burgemeester Teijssen. die de heer Van Hooff met een handdruk feliciteerde met zijn benoeming. Voor mevrouw v. Hooff, die vergezeld was van haar drié zoons, waren er bloemen. In Venlo heeft u in elk opzicht carrière gemaakt. Men is u daar „Elke politiefunctionaris die in dienst treedt neemt een grote ver antwoordelijkheid op zich. Ik ben blij en erkentelijk, dat men mij alle vertrouwen geeft. Dat heeft een korpschef nodig, want het is bepaald geen sinecure de politietaak uit te oefenen. Aan het leiding geven wor den hoge eisen gesteld. Het is van groot belang dat we in de pas blij ven met de evoluerende maatschap pij". aldus de heer Van Hooff, die sprekend tot de korpsleden op een nauwe samenwerking aandrong. „Samen moeten we trachten tot een taakvervulling te komen. Voort durend zullen we duidelijkheid moe ten betrachten. Een goede communi catie is hierbij belangrijk. Ik leef niet achter een facade. Het weder zijds vertrouwen is basis voor goe de samenwerking en zal de geest in het korps waar de juiste man op de juiste plaats behoor bevorde- IIet college van b. en w. van Waalwijk, zoals het er sinds vrijdag tS maart uitziet. Zittend v.l.n.r. wethouder en loco-burgemeester J. van Heeswijk, burgemeester J. Teijssen, gemeentesecretaris mr. J. Kuijpers. Staande links de nieuw benoemde wethouder M. van Eijl, rechts wethouder C. P. van den Hoven. Donderdag 14 maart a.s. komt de raad der gemeente Waspik om half t acht in openbare vergadering bijeen. I l)c hoofdschotel van de korte agenda vormt het voorstel tot het verlenen I van een garantie aan de bouwvereni ging Volksbelang te Waspik. Deze bouwvereniging wil in Waspik 16 zgn. keuzewoningen gaan bouwen. In september van het vorig jaar heeft het gemeentebestuur pogingen m het werk gesteld om voor een extra contingent woningwetwonin gen in aanmerking te komen. Deze pogingen leden weliswaar schip- breuk maar nu er sinds l januari nieuwe subsidie-bepalingen voor de i wonmg+ouw van kracht zijn gewor den, heeft het bestuur van de Was- 1 pikse bouwvereniging Volksbelang het plan van de gemeente overge nomen. Het betreft hier woningen met 'n huurprijs van ca. f 20,- per week, een woningtype waaraan in Waspik wel behoefte bestaat. Volksbelang heeft kans gezien een geldlening 2,anA? êafn, gelijk aan de volledige Ei ichtingskosten, d.i. f 448.000,- mist fle gemeente hiervoor garant blijft. Bovendien is de rente bij een lening met garantie lager De raad zal die voorstel zeker steunen. Van c.e Bank voor Ned. Gemeenten kreeg het gemeentebestuur bericht dat ge noemde bank de middelen heeft ge reserveerd voor de verstrekking van een vaste geldlening ter financiëring van de aankoop van gronden t.b.v. de woningbouw en t.b.v. de bouw van een nieuwe school. De lening beloopt totaal f 200.0G'0,- tegen een rente van 6%%. De legesverordening zal donder- aag ook op de helling gaan. Zij da teert nog van 1962 en hoewel deze wel enkele malen is gewijzigd dient deze nu toch aan bestaande landelij ke normen te worden aangepast. Aan de heren P. J. Verschuren Bur gemeester Kampstraat 5 en P. J M Kanters, Spoorstr. 29 zullen bouw percelen worden verkocht aan de zuid-oost kant van de Schoolstraat tegen een prijs van f 24,- per m2! Ook zal de rechtpositieregeling voor t gemeentepersoneel opnieuw wor den vastgesteld. Tenslotte vragen b. en w. aan de raad het recht om tegen J. C. Da- men, alhier, een rechtsgeding aan te gaan. De gemeente meent in deze f ^nStie nog een vei*ordening van f 20 - op de heer Damen te hebben inzake verrekening verkoop bouw grond. Overigens is het huis op dit bouwperceel al 14 jaar oud. In de cember vorig jaar kende de recht bank de verordening niet toe omdat geen raadsbesluit in deze was ge nomen. DRUNEN- Vrijdagmiddag werden in aanwezigheid van hel gemeentebe stuur van Drunen, de Stichting Woningbouw Drunen en diverse andere ge noegden de eerste twee snel gereedgekomen woningen aan de lepstraat in an Braken West 11 getoond. De eerste modelwoningen maken deel uit van een complex van 132 woningen. Op 25 woningen na heeft men nu reeds voor alle woningen huurders gevonden. Tegen half november zullen alle woningen opgeleverd zijn. Men kan dus wel stellen, dat er in Drunen in de woningbouwsector zeer hard gewerkt wordt. In nauw overleg met Bouwbedrijf Pepping N.V. uit Kaatsheuvel en de dienst Gemeentewerken, ontwierp ar chitect Verhagen uit Drunen een wo ning, die wel wat afwijkt van het nor male type. Nieuw in deze woningen is de Z-vormige kamer en de trap, die in deze kamer is ingebouwd en die aan het geheel iets bijzonders geeft Er is door diverse personen zeer hard gewerkt om de twee modelivo- ningen gereed te krijgen. De twee Drunense woninginrichters, de heren v. d. Hoof 'en hommers namen ieder ren. Nauw contact met de justitie is een eis. We moeten produkten van een zo hoog mogelijke kwali teit leveren". Ook de plaatselijke en regionale persvertegenwoordigers werden door de nieuwe korpschef niet vergeten. Hij hoopte op een nauw en vruchbaar contact. Welkomstwoorden werden er ge sproken door de heer Beerens, com mandant van de reserve-politie, de lieer Ilellings namens het korps,'bri gadier Marcelis namens de RK Poli tiebond St. Michael en Commissaris Herterscheid van de Bossche politie. Hierbij werden ook cadeaus en bloe men overhandigd. Allen hoopten op een prettige en nauwe samenwer king. Nadat de heer Van Hooff alle sprekers bedankt had werd een toast uitgebracht op de nieuwe korpschef van de gemeentepolitie van Waalwijk. een woning voor hun rekening. Over een maand zullen de andere 4 wonin gen uit het blok gereed zijn, zodat de huurders ze zullen kunnen betrekken. Burgemeester mr H. Stieger stak zijn vreugde niet onder stoelen of banken en roemde de snelle wijze waarop het een en ander gerealiseerd werd. De andere wonin gen zullen met een gemiddelde van 6 per maand worden opgeleverd. Half november zullen dan de woningen allen betrokken zijn. De huurprijs zal f. 165,- per maand bedra gen, exclusief de verwarming. Er is door de Stichting Woningbouw Drunen behoor lijk reclame gemaakt, daar men een door stroming wilde bereiken van de goedkope woningwetwoningen naar deze beter inge richte woningen met een hogere huur. De doorstroming heeft nog niet geheel aan de verwachtingen voldaan; slechts enkelen heb ben zich hiervoor aangemeld. Om deze stro ming te bevorderen wordt door de gemeen te Drunen een eenmalige vergoeding van f. 600,-, die verhoogd gaat worden. Hier omtrent op korte termijn een voorstel deen aan de raad. Tevens zijn in het plan 21 garages geprojekteerd, waarvoor veel inte resse is. Wat de woningen zelf betreft, valt aller eerst de grote Z-vorm kamer op. Het geeft het idee van een gescheiden woon- en eet gelegenheid. In de kamer is ook de trap, die naar de bovenverdieping leidt. Gelijk vloers wordt het geheel gecompleteerd door een grote keuken, ruime hal en toilet. Op de bovenverdieping bevinden zich 4 grote slaapkamers en badkamer met een tweede toilet, wastafel en douche. Op de grootste slaapkamer bevindt zich ook nog een was tafel. Te bereiken via een vlizotrap is de grote zolder met daarop de zeer weinig plaats inbeslagnemende verwarmingsinstal latie.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 1