Raad Loon op Zand niet akkoord met verlegging busroute via Europaweg WAALWIJK Mater Amabilisschool Waalwijk ontwikkelingslanden helpen gaat IN APRIL FANCY-FAIR 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 MAART 1968 7 Situatie was met alle bevoegde instanties besproken Opnieuw bekijken Diversen bracht een bedrag op van f 235,-. Fancy-fair rkc-jeugdtoto Hockey Heren - Waalwijk dichter bij kampioenstitel Zilveren jubileum PTT-besteller B. van de Ven A. Rijken opnieuw winnaar van Taxandria-cross toneeluitvoering dvsv Commandant Branweer - Drunen werd vrijdag door korps gehuldigd M. Quik nam afscheid van Van Gend Loos in Waalwijk Loon op Zand Harmonie Concordia vierde zaterdag 58ste jaarfeest Zomeruitverkoop in De Langstraat begint 11 juli De gemeenteraad van Loon op Zand heeft donderdagavond langdurig beraadslaagd over 't voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen ten behoeve van het verleggen van de busroute 's-Hertogenbosch-Tilburg v.v., dit laatste in verband met de problemen, welke samenhangen met de aan- en afvoer van Efteling-bezoekers door middel van de gewone lijndiensten van de N.V. B.B.A. B. en W. hadden hierover met genoemde busonderneming en de Stichting natuurpark „De Efteling" overleg gepleegd, hetgeen tot de suggestie geleid had de bestaande busroute, wel te verleggen als volgt: Gasthuisstraat, Van Heeswijkstraat (gedeeltelijk), Park straat en Europaweg naar de provinciale weg. Door deze verlegging zou dan bij de ingang van het natuurpark een vaste lijndienst-bushalte kunnen worden gevestigd en zouden bij de Europaweg een aantal voorzieningen moeten wor den getroffen, zoals parkeerhavens, wachthuisjes. De kosten van deze voor zieningen (exclusief wachthuisjes) werden, geraamd op f. 12.250, - waar van „De Efteling" 50 procent voor haar rekening zou nemen en het restant door B.B.A. en gemeente zou worden gedragen. Een grote meerderheid van de raad achtte dit voorstel in deze vorm absoluut onaanvaardbaar, 'en met 4 stemmen vóór en 13 tegen werd dit dan ook verworpen. Over het beschikbaar te stellen krediet werd door de raad nauwelijks of niet ge sproken. De bezwaren tegen het voorstel waren uitsluitend gebaseerd op de verkeers veiligheid. De heer J. Huijbregts was met het voorstel niet gelukkig, waarsan hij 'n chaotische toestand verwachtte. Hii onder streepte dit met het noemen van 'n aantal erwcerstechnische problemen; o.a. wees hij op het ontbreken van een maximum- snelheids bepaling voor de provinciale weg, de te smalle in- en uitvoerstrook richting Waalwijk en Tilburg, de onmogelijkheid om voor te sorteren voor de naar „De Efteling" gaande bussen ter hoogte van de Europa weg en de onmogelijkheid om het achterop komende verkeer doorgang te verlenen, de topdrukte bij de geplande bushaltes tijdens het hoogseizoen en het gevaar voor het daarbij overstekende publiek. De heer Huijbregts kwam ook nog met een schrijven op de proppen van de Hocres, de bond van hotel- café- en restauranthou ders, waarin de bezorgdheid werd uitge sproken voor de in de omgeving van de bus haltes aan de Van Heeswijkstraat gelegen zaken, wier klandizie zou worden weggeno men. Aan het slot van zijn betoog merkte hij op, dat hij bij de stukken over deze aangelegenheid een advies gemist had van de plaatselijke politie. Hij kon met het voorstel in deze vorm, dat geen oplossing maar een verslechtering zou geven, niet meegaan en stelde B. en W. dus voor dit terug te nemén. De heer G. Eijkemans stond volledig achter het betoog van de vorige spreker. Hij vroeg B. en W. of zij zich voldoende gerealiseerd hadden welke verkeersmoeilijkheden en verwarrende situ aties het verleggen van deze bushaltes naar de Europaweg tot gevolg zouden hebben. Met name dacht hij hierbij ook aan de pro blemen voor de buschauffeurs tijdens grote drukte. De heer L. Hornman, die evenmin achter het voorstel stond en van oordeel was dat hiermee de verkeerssituatie eerder verslech terd dan verbeterd zou worden, kwam met de suggestie éénrichtingsverkeer in te stel len, met name een deel van de Van Hees wijkstraat in één richting af te sluiten, waardoor er afzonderlijke routes voor in- en uitkomende bussen zouden ontstaan. Verder informeerde hij naar de mogelijkheden van het maken van langere fn- en uitvoerstro- ken langs de provinciale weg en aanleg van verkeersgeleiders. Burgemeester L. van Erp merkte aller eerste op dat met diverse instanties, o.a. politie, verkeersdeskundigen en A.N.W.B. deze aangelegenheid was besproken. Men diende zich te realiseren dat men als recre atiegemeente optimaal te zorgen had, dat de verkeersveiligheid prevaleerde, waarbij als uitgangspunt geldt de noodzaak om de per bus naar „De Efteling" reizende mensen zo dicht mogelijk bij de ingang af te zetten. De bushalten aan de Van Heeswijkstraat noemde de burgemeester verkeerstechnisch ondingen. Vooral omdat de faciliteiten ont breken voor het opstellen van passagiers voor de pendelbussen. De BBA had bezwaar om deze pendel bussen en de lijndiensten te scheiden. Hij was van mening dat de te smalle opstap plaatsen voor de buspassagiers, met aan één zijde een pad voor fietsers en brommers en aan de andere zijde de weg, niet waren te handhaven. De enige oplossing was vol gens hem dan ook het verplaatsen van het busstation naar de Europaweg, hoewel ook hij moest toegeven dat het moeilijkheden zou opleveren om daar snel en vlot op de provinciale weg te komen en dat de entree via de Van Heeswijkstraat veel aantrekke lijker en rianter is. Overigens moest men de voorgestelde regeling als 'n tijdelijke op lossing zien. Op de vraag wat de provin ciale waterstaat zou doen op het verzoek om technische verbeteringen aan te brengen moest burgemeester Van Erp het antwoord schuldig blijven. Hij zegde toe de zaak met deze instantie op te nemen. Men zou dan kunnen bezien of de berm van de provin ciale weg gedeeltelijk zou kunnen worden verhard, terwijl misschien dan ook aan an dere verkeerstechnische wensen van de raad tegemoet kan worden gekomen. Naast de beide wethouders J. Smulders en J. van Noije stemden voor het voorstel de heren J. Beerens en J. van Nieuwstadt. Welwillender stond de raad, en vooral de Loonse afgevaardigden, tegenover het voor stel tot het aanleggen van straten en wegen in hetbestemmingsplan „Molcnwijck" in het kerkdorp Loon op Zand, waarvan de kosten geraamd worden op f. 404.780. - en het daarvoor benodigde krediet ten ,aste van do begroting 1968 beschikbaar te sielien. Door het gedeeltelijk bouwrijp maken van dit be stemmingsplan, dat geprojecteerd is ten zui den van de Kloosterstraat, is thans een op lossing gevonden voor de urgente huisves tingsproblemen in Loon op Zand. Er zal daardoor 22.000 vierkante meter bouwter rein voor uitgifte beschikbaar komen. Na het gereedkomen van deze voorzieningen zullen circa 65 woningen in dit gebied ge bouwd kunnen worden. Burgemeester Van Erp kon ook nog de prettige mededeling doen, dat er ook al tamelijk concrete plan nen bestaan voor de bouw van omtrent 20 betaalbare woningen in dit plan, terwijl ver der ook de woningstichting Loon op Zand bezig is met het uitwerken van bouwplan nen. De overige agendapunten veroorzaakten geen op- of aanmerkingen en gingen in een snel tempo onder de voorzittershamer door. Zo werd besloten de onbcwoonbaarverkla- ring van de woning Kegelaar 1 op te heffen en ging men akkoord met een aantal onder wijszaken, waaronder het verlenen van me dewerking aan de Katholieke Stichting tot bevordering van het katholieke onderwijs in de parochie van de H.H. Martelaren van Gorcum voor de stichting van een nieuwe kleuterschool op het perceel, dat gedeelte lijk omsloten wordt door de Schubertstraat, Mozartstraat en Berndijksestraat, evenals aan het bestuur van de St. Jansschool te Kaatsheuvel voor het verbouwen van het ketelhuis van de centrale verwarming. Vast gesteld werden enkele wijzigingen van de begroting 1968 betreffende verbetering grasmatten van de terreinen van Uno Ani mo, aanschaffing van een nieuwe lichtdruk machine en uitbreiding personeel van de dienst Openbare Werken. Tenslotte wérden de heren J. Huijbregts, N. Kerssens en H. IJpelaar aangewezen voor de commissie, die de rekeningen van 1965 zal moeten on derzoeken. GRATIS LOURDES-REIS GELOOT De heer P. van Hoof (54), Aug. Sniederstraat 6 te Waalwijk heeft het geluk gehad uit de loterij van het AAZ-Ziekenfonds te Tilburg in de maand juni een gratis reis van 10 dagen, het inbegrip van alle kos ten, naar Lourdes te loten. Vermoe delijk zal zijn echtgenote, mevr. Chr. van Hoof-van Rijswijk (57) haar man op deze unieke reis, maar dan op eigen kosten, vergezellen. JEUGDDRUMBAND „ONS GENOEGEN" Het oudercomité van de Jeugd drumband Ons Genoegen heeft zich ook dit jaar wederom belast met de inning van de donatiegelden. Deze week vanaf donderdag a.s. kun U een van de colporteurs aan uw deur verwachten om een gave voor de jeugd. Wij weten, dat u de jeugd- De cursisten van de Mater Amabi- lisehool te Waalwijk hebben eind vorig jaar, naar aanleiding van de toen gehouden VredesWeek, de hoof den bij elkaar gestoken om te komen tot hulp voor de missie. Tijdens de Vredesweek werd door de MAS een avond georganiseerd, waarop spra ken de heren Kleisterlee en Van Engelen, die een inleiding hielden over de nood in de wereld en daar bij de honger, de discriminatie en de onderontwikkeling onder de lou pe namen. Uit de 129 cursisten wer den discussiegroepen gevormd. Hier werden de eerste gedachten geboren c m te komen tot een hulpverlening. Er werd geïnformeerd bij de ver schillende instanties en tenslotte loos men het projekt van de me dische missiezusters te Phalombe in Malawi Afrika. Er werd toen ge dacht aan een bedrag van f 1500,-, nodig om de zusters 14 kinderbedjes te geven. Er is daar namelijk een groot tekort aan kinderbedjes. Er werd al meteen onderling geld in gezameld voor 'n bedrag van f 450,-. Ook rond Kerstmis leefde onze ge dachte, toen Zr. Francine, verbon den aan het ziekenhuis, in Neder land met verlof was. Een collecte bracht f 90,- op. Ook werd al be gonnen tijdens de cursussen met daadwerkelijke steun, men maakte lakens en dekens voor de te zenden bedjes. Hierbij werd de steun ver kregen van de firma's Jeursen uit Voorschoten en Ploeg uit Bergeijk, die stof ter beschikking stelden. Van de Deken van Rielstichting te Waal wijk werd 14 oude bedden verkre gen. die door de leerlingen van de LTS worden omgebouwd tot kin derbedjes. Er moest ook een naam voor de actie gekozen worden en deze werd tenslotte MASWIA, Mater Amabili- school Waalwijk In Actie. Nu is ge bleken, dat een bedrag van f 2000,- r.odig zal zijn. waarvan men er al f 670 heeft. Een dansavond werd S°L,feds EZSnïleeld fUdeze Gele band: K. Duister; Groene band drumband een warm hart toedraagt. Daarom: helpt u ons de kinderen 'n prettige, nuttige en misschien zelfs een culturele vorming te geven. Zegt u nu niet te gauw, dat u de drumband nooit ziet Ondanks onze beste bedoelingen is het praktisch onmogelijk om alle straten ook maar één beurt per jaar te geven. Maar we zullen ons best blijven doen. Doet u van uw kant ook uw best en v/ij, bestuur, oudercomité en vooral de jeugd zullen weer erg dank baar zijn. JUDOCLUB „SHINGITAI" Zondag 10 maart j.l. zijn in de nieuwe dojo, Grotestraat 150, voor de eerste keer sinds de opening exa mens voor judo en jiu jitsu afgeno men door de heer Horsten, zwarte band 3e dan uit Tilburg, met assis tentie van de Waalwijkse zwarte band-dragers H. Mook. L. v. Veld hoven I. Pullen en J. v. d. Heuvel. De uitslagen waren als volgt: Jeugd: Witte band: Joke Ophorst en Mirjan Ophorst; Gele slip: Laurens Pelk; Marcel Pelk, Wouter de Jong, Twan v. d. Wiel, Hans Meyer en Tasoeli Goerli; Gele band: Jos Snoeren. Ro bert v. Buggenum, Charles Lange- meyer, Walter Heimann, Marli de Kort en Geert de Kort, Afgewezen: één; Oranje slip: Jos Duquesnoy en Arie Louter; Oranje band: Paul v. Buggenum en Ad de Peffer; Groene slip: Mathieu v. d. Krabben; Blauwe slip: Niek v. d. Water; Bruine band: Ton Korthout. Senioren: Om het resterende bedrag bij el kaar te krijgen houdt men nu 19, 20 en 21 april een Fancy Fair. Waar schijnlijk zal deze plaatsvinden in het jeugdgebouw De Terp aan de Irenestraat. Definitief is dit echter nog niet. Men wil van deze Fancy Fair iets groots maken met vele moderne attracties. Alles zal wor den gedaan door de cursisten van de MAS, terwijl organisatorisch nog medewerking zal worden verleend door Joop Hoffmans en Jo Snels. Tevens hoopt men op de bereidwil ligheid bij het schenken van prij zen van de Waalwijkse industrie en middenstand. Allerlei attracties zul len er zijn, terwijl ook een bar tot de attributen zal behoren. Verder hoopt men, dat enige amateurbands uit Waalwijk en omgeving hun me dewerking zullen willen verlenen. Inlichtingen daaromtrent kunnen zij krijgen bij De Terp in de Irene straat Daar de gezant van Malawi, die in Londen zetelt onlangs zijn ge loofsbrieven aan HM de Koningin lieeft aangeboden, hoopt men de opening door hem te kunnen laten verrichten. Contacten hierover zijn gaande en men hoopt, dat dit idee doorgang zal kunnen vinden. De voorbereidingen zijn dus in volle gang en de organisatoren hopen dan ook maar dat deze beloond zullen worden. M. J. JBraat; Blauwe band: Mej. E. Mous en de heer H. Ros; Bruine band: Mej. L. Ros en de heer J. L. Wijkmans. Inzet f 1540,00. Ie prijs A. Hensen, Noordstraat 186, Waajwijk. Geraden f 1540,04 en ontvangt' f 231,00. 2e prijs M. van Woensel, v. Hees- v/ijkstraat 8, Kaatsheuvel. Geraden f 1540,lo en ontvangt f 154,00. 3e prijs W. A. Kamerman. Ensche- straat 51, Drongelen. Hij heeft gera den f 1540,15 en ontvangt f 77,00. Reclames tegen deze uitslag kunnen tot woensdag a.s. worden ingediend bij C- IJpelaar, Boekelaarstraat 20, Waalwijk. Prijzen kunnen vanaf donderdag a.s. op hetzelfde adres worden afgehaald. Met deze toto is een einde gekomen aan een buiten gewoon succesvolle actie. De jeugd commissie is zeer dankbaar voor het feit, dat velen zich volledig hebben ingezet om dit succes te verzekeren. RKC heeft zich weer eens van zijn beste zijde laten kennen. En langs deze weg nu alvast ook dan aan de vele mensen die deze actie hebben gesteund. Een woord van dank even eens aan de.redaktie van „De Echo van het Zuiden" voor 't elke maan dag opnemen van de uitslag. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen". Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". Onder het oog van talrijke Waal wijkse supporters hebben de heren een zeer belangrijke klip omzeild. Op eigen veld bedwong KMHC on der abnormale slechte weersom standigheden Best met vlagen van zeer goed spel. Door blessures van v. Dongen en Schapendonk kon Waalwijk niet in de vertrouwde formatie spelen. Routinier Dumou- lin speelde en dat op uitstekende wijze midhalf, terwijl van Daal de rechtshalfplaats bezette. KMHC startte overdonderend, maar vooralsnog waren de rood-witte ac ties te gehaast om succesvol te zijn. Alleen een kogel van de mee op gerukte P. v. Helvoirt had beter lot verdiend dan door de lat gekeerd te worden. Toch kwamen de Waal wij kers nog voor de rust op winst toen de Jongh bij een goede sco ringskans in de cirkel onderuit ge haald werd en v. Helvoirt de toe gestane strafpush benutte. Na de hervatting hield de Waal wijkse druk aan maar schoten en solo-acties vonden geen genade bij de zich uitstekend werende groen zwarte verdediging. Knepflé zorgde ervoor dat KMHC de overwinning veilig stelde. Op beheerste wijze scoorde hij in samenwerking met Voss en v. Daal. Nog even kwam Best terug, maar de uitstekende Waalwijkse dêfensie bleef het ant woord niet schuldig en kapte de aanvallen resoluut af. Zo blijft KMHC aan de leiding met 1 punt voorsprong op Liberty dat met 1-0 de baas bleef over Middelburg. Spanning en sensatie dus met nog 2 wedstrijden te spelen. „STILLE OMGANG" AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN Programma van de bedetocht naar Amsterdam in de nacht van 16 en 17 maart a.s. 's avonds om 11 uur H. Mis in de Antoniuskerk te Waalwijk, 12 uur vertrek naar Amsterdam, 1.30 uur: aanvang Stille Omgang, 3.30 uur: aankomst in Amsterdam, 1.45 uur: vertrek uit Amsterdam. In verband met dit gewijzigd pro gramma is hierdoor een sterke tijd besparing verkregen. De zaterdag avond komt nu geheel vrij. Degene die zich alsnog willen opgeven om mee te gaan kunnen dit op onder staande adressen: (kosten 6.- en jongens beneden 16 jaar 2.- re ductie): J. Brokx, Bernardstraat 22, Was pik, H. v. d. Geld, Crispijnstraat 73 Waalwijk, M. Heesters, Julianalaan trixstraat 11, Dussen, P. Schellevis, 98, Raamsdonksveer, J. Merkx, Bea- Muilkerk 10 A, Dussen, W. Trim- bach, Willem 2-straat 1, Kaatsheu vel, C. v. Weert, Kapelstraat 3, Els- hout, Verder bij de broedermees- ters van uw wijk. Vertrektijden bussen: Dussen: 10.15 uur, Vrijheidsplein, Raamsdonks veer 10.30 uur Heereplein, Waspik 10.40 uur Kerk, Waspik-Boven 10.45 Kerk, Berkdijk, 10.45 uur Kerk St. uur Kerk, Kaatsheuvel 10.40 uur, Jan, 10.45 uur Kerk St. Jozef, Els- hout 10.40 uur Kerk, Drunen 10.45 uur Kerk, Waalwijk: 10.45 uur Kerk Besoijen, 10.50 uur Kerk Raadhuis plein, 10.55 uur Kerk Baardwijk. Zaterdag 9 maart j.l. herdacht de heer B. A. J. van de Ven alhier het feit, dat hij die dag 25 jaar in dienst was bij het Staatsbedrijf der PTT. Vergezeld van zijn assistent, de besteller voorman en een deputatie van het personeel, werd hij in de voormiddag van die dag door de directeur van het Postkantoor be zocht. In een toespraak tot de jubi laris liet zijn directeur, de heer Bockstael, zowel het ambtelijk, als het privé-leven van de heer Van de Ven - uiteraard in vogelvlucht - de revue passeren. Mede namens het Staatsbedrijf der PTT feliciteerde hij de jubilaris met het bereiken van deze mijlpaal Het was hem een groot genoegen de heer Van de Ven in verband hiermee het zilveren draagspeldje, ter onderkenning van 25-jarige PTT jubilarissen, te mogen laten uitrei ken. Hierbij liet de heer Bockstael zich graag assisteren door de echt genote van de jubilaris, aan wie hij vroeg, dit speldje op de rever van de jas van haar echtgenoot te wil len bevestigen, daarmede, aldus spr., symboliserende dat de steun die de echtgenote aan de man verleent bij het uitvoeren van diens taak, als 'n onmisbaar element moet worden gezien. Onder het uitspreken van woor den van dank voor de bewezen diensten in de voorbije jaren, daar bij de hoop uitsprekende ook in de toekomst op de volledige inzet van de jubilaris te kunnen rekenen, overhandigde de heer Bockstael vervolgens de bekende enveloppe met inhoud. Ook een felicitatiebrief van de directeur van het Postdistrict te 's-Hertogenbosch werd daarbij in handen gesteld van de jubilaris. De heer Sleenhoff, sprekende na mens het Attentiefonds van 't PTT- personeel, complimenteerde zijn col lega met diens jubileum en bood hem een fraaie schemerlamp-staan der ten geschenke aan. Door over handiging van een fraai bloemboe- ket werd ook Mevr. Van de Ven in de huldiging betrokken. Ofschoon de jubilaris te kennen had gegeven het feit zoveel moge lijk in besloten kring te willen vie ren, bereikten hem toch nog vele gelukwensen. Deze belangstelling, in talrijke gevallen vergezeld van een fraai bloemstuk, hebben er stellig toe bijgedragen dat 9 maart 1968 voor de jubilaris, zijn echtgenote en kinderen, tot een onvergetelijke zal blijven. Zondag werd de 2e Taxandriacross gehouden in de omgeving van de Taxandriasporthal. Er bestond voor deze cross ruime belangstelling. De door A. Rijken vorig jaar veroverde wisselbeker, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Waal wijk, ging weer met hem mee naar Vught. De beker beschikbaar gesteld door de Waalwijkse Sportraad werd veroverd door H. Bosma. De uitslagen zijn als volgt: 5000 meter: 1. A. Rijken PH Vught 14.29; 2. J. v. Grinsven PH Vught 14.32; 3. W. Dieden PH Vught 15.19. 3000 meter heren Volkscross voor niet-KNAU-leden: 1 H. Bosma, Hengelo 8.51: 2. R. Wa- gemakers. Sprang-Capelle 8.55; 3. P. Grint, Zaltbommel 8.58. 1000 meter dames: 1. N. van Gerven PH Vught 3.34; 2. M. Steenbergen, PH Vught 3.40; 3. A. Ketelaar, AC Waalwijk 3.48. 600 meter meisjes D: 1. A. Veneman. Typhoon Gorinchem 2.18; 2. G de Groot. Tpyhoon Gorin chem 2.22; 3. L. Stamhot, Typhoon Gorinchem 2.32. G00 meter meisjes C: 1. G. den Brejen, Typhoon Gorin chem 2.16; 2. M. Leijtens, AC Waal wijk 2.25; 3. R. Staphorst GM Best 2.30. 600 meter meisjes B: 1. M. Heutz OSS Volo Den Bosch 2.00; 2. M Mahieu AC Waalwijk 2.01 3. F. de Veer OSS Volo 2.02. 600 meter jongens D: 1. R. Snoeps AV Rotterdam 1.52; 2. P. van Gils, Excelsior Oosterhout 2.02; 3. J. Kollenburg OSS Volo Den Bosch 2.06. 1000 meter jongens C: 1. A. Wetermans OSS Volo Den Bosch 3.03; 2. R. Stadhouders, Excel sior Oosterhout 3.07; 3. C. Kieboom Excelsior Oosterhout 3.08. 1000 meter meisjes A: 1. A. van Gerven PH Vught 3.30; 2. T. de Ruyter AC Waalwijk 3.38; 3. E. Kleyn AC Waalwijk 3.39. 2000 meter jongens B: 1. J Mahieu Ac Waalwijk 5.47; 2. A. Knottnerus AV Baarn 5.49; 3. H. Cüssel Typhoon Gorinchem 5.53. 3000 meter jongens A: 1. L. Ketelaar AC Waalwijk 9.42; 2 F. van Dijk AC Waalwijk 10.04; 3. M. van Dongen AAC Amsterdam 10.09. UITGESTELD Wegens ziekte van twee hoofdrol spelers zal de opvoering van het toneelspel „Een maan voor de mis- deelden" niet kunnen doorgaan. De ze «opvoering is uitgesteld tot sep tember Het spijt DVSV ten zeerste, want zij zouden met dit stuk deel nemen aan het Internationaal Schel- de-Maas Toneeltournooi en moeten nu ook van deze deelname afzien. GOEDE RESULTATEN L'ECURIE - DISC-JOCKEY'S Op de op zaterdag en zondag ge houden (inter)nationale disc-jockey wedstrijd te Oirschot hebben de l'Ecurie-disc-jockey's Jan v. Lier en Frans v. d. Hoven het net niet tot de eerste drie plaatsen kunnen brengen. De drie eerst geplaatsten komen n.l. dinsdag a.s. in het VARA ladioprogramma „Zorro". Deze drie zijn: 1. Ludo Dosogne, Turnhout, België; 2. Bert Boer, Den Bosch en 3. Wim van Engeland, St. Oedenro- de. Een vierde plaats voor Jan van Lier en een zesde plaats voor Frans v. d. Hoven is echter toch nog een zeer goed resultaat bij een deelna me van ruim 30 disc-jockey's uit ge heel Nederland en zelfs één uit Bel gië. De heer Fr. Elshout, 35 jaar bij de Brandweer in Drunen, waarvan 25 jaar als commandant, werd vrijdag avond door het gemeentebestuur, in het bijzijn van het gehele korps, ge huldigd. Burgemeester Stieger wees in zijn toespraak op de grote verdien sten, welke de heer Elshout voor het korps heeft gehad. In 1933 trad de heer Elshout als spuitgast toe tot de vrijwillige brandweer. In 1943 werd de heer Elshout opperbrandmeester en daarna commandant. Tijdens de periode dat de heer Elshout comman dant was onderging de brandweer 'n grote verandering, zowel in organisa tie als materieel. Het was ook hier de heer Elshout die zich, na goede voorlichting, direct schaarde achter iedere verbetering. Bijzondere waardering had burge meester Stieger voor de wijze waarop de heer Elshout wist om te gaan met zijn mede-korpsleden. De burgemees ter liet zijn woorden vergezeld gaan van een onderscheiding, alsmede een geschenk. Voor mevr. Elshout waren er bloemen. Tevens werden dez eavond nog drie koperen jubilarissen gehuldigd, nl. de heren A. Vissers, H. Brok en H. Ca- lis. Ook deze werden hartelijk toege sproken door burgemeester Stieger, door de voorzitter van de brandweer vereniging, de heer A. Brok, en de ondercommandant, de heer H. Por tier. Ook hierbij werden geschenken overhandigd. De heer Elshout dankte voor de hem gebrachte hulde en stond in zijn dankwoord nog even stil bij de tijd in 1933, toen men met primi tieve middelen moest werken. Hij dankte ook bijzonder de leden van de brandweer, voor de goede samenwer king en kameraadschap, welke steeds werd betoond. Op een zeer drukbezochte recep tie herdacht de heer M. Quik, di recteur van het kantoor Waalwijk van Van Gend Loos, het feit dat hij 50 jaar in dienst was. Tevens nam hij op deze receptie, die gehou den werd in Hotel Verwiel, afscheid wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde ieeftijd. Bij het 40- jarig ambtsjubileum was hij reeds onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Velen kwamen de heer Quik ge lukwensen, waaronder ook de heer J. van Hassel namens de hoofddi rectie en de heer A. Dirksen namens de collega-directeuren. Ook gaven vele afgevaardigden uit het Waal wijkse bedrijfsleven van hun aan wezigheid blijk. Officieel zal de heer M. Quik nog gehuldigd worden tijdens de maandelijkse bijeenkomst op 11 april op het hoofdkantoor van Van Gend Loos in Utrecht. Dit keer was het de Kon. Erk. Harmonie „Concordia" die haar muzikale klanken door Loon op Zand liet schallen. De dag van de 58e jaarvergadering begon met de H. Mis in de parochiekerk, welke werd op gedragen door pastoor J. Simons. Onder de H. Mis werd door de harmonie gemusi ceerd. Zij vertolkte, onder leiding van Karei Jansen, „Nimrod" en Londondeéry-Air. Het xvas iets bijzonders toen de muziek de kerk ruimte vulde. Na de H. Mis werd térugge- marcheerd naar de zaal waar een huishou delijke vergadering wérd gehouden welke werd gepresideerd door voorzitter, de heer E. van Hoorn. Hij gaf een overzicht van het voorbije jaar, dat erg rustig is gepasseerd. In zijn beschouwing gaf hij enkele punten voor de toekomst, waarbij de harmonie zich geheel op de orkestmuziek zal gaan toeleggen en waarbij ook het show-element van het korps niet vergeten zal worden. In de maand juni zal het korps geheel zijn herschapen in een show-corps, dat ook zijn majorettcn heeft. Tevens zal alles nieuw geüniformeerd wor den. Het verheugde de voorzitter, namens alle bestuursleden te mogen constateren dat de geest in de harmonie zeer goed is en dat met het oog op de nieuwe plannen er heel hard gewerkt wordt. Staande de vergadering werd hulde ge bracht aan de oudste muzikant en oprichter, nog in leven, de heer Jac. van Loon. Hier bij betrok de voorzitter ook de heer Harry van Breugel, die nog zeer vitaal is en 55 jaar lang de harmonie heeft gediend. Voor al de opleiding van jongens en meisjes voor de toekomstige harmonie is voor een groot gedeelte het werk geweest van de laatste. Tijdens de vergadering werd gezamenlijk geluncht, waarna de middag gezellig werd ingezet met spelletjes, kegelen, etc. Om 4 uur was er een rondwandeling door het dorp, waarbij de jonge muzikanten de gelegenheid kregen onderweg in de café's, die zij aandeden, verschillende instrumentale nummers te laten horen. Om 7 uur waren ook de dames in de zaal, om gezamenlijk aan een welvoorzienen kof fietafel aan te zitten. Het was een groot ge zelschap - leden van de harmonie, drum band en toekomstige majoretten - dat heel veel plezier maakte. Tijdens de koffietafel sprak de vice-voorzitter de heer Jef van Lier. Hij wees op het mooie getal nieu welingen die thans worden opgeleid om nieuw bloed in de Concordiagelederen te brengen; de toekomst is gewaarborgd. Hij vroeg ook nu nog aller medewerking bij de volvoering van de plannen. De avond werd verder verzorgd door het orkest Eddy Kent uit Tilburg, dat dikwijls steun kreeg van Concordia's muzikanten. Zo werd gezamen lijk een onvergetelijke statiedag gevierd. VERWARDE TOESTAND IN HET OOSTEN Praag verwacht ieder ogenblik de val van staatspresident Novotny; in de straten van Warschau patrouil leren overvalwagens van de politie en vrachtwagens vol gewapende gendarmes. Roemenië heeft open lijk een uitdagende houding tegen over Sovjet-Rusland aangenomen door het ontwerp inzake de bestrij ding van de verspreiding van kern wapens af te wijzen en Oostduitse communistische leiders vertonen duidelijke tekenen van onrust en onbehagen. Zij vrezen dat de onrust in Tsjechoslowakije en Polen over slaat naar Oost-Duitsland. Kortom: het gehele Sovjet-blok van Oost- europese satellieten is in beroering, maar Moskou, wiens politieke en economische belangen hier in het geding zijn, zwijgt in alle talen. De 220 miljoen Russen hebben noch in hun kranten, noch over hun radio's ook maar één woord gelezen of ge hoord over wat er in Oost-Europa gaande is. De Franse Stafchef is met zijn vrouw en dochter en een aantal hoge officieren, bij een vliegtuig ongeluk om het leven gekomen. Een aantal KVP-Jongeren zijn uit de KVP getreden en gaan naar de Partij-Aarden. In de gemeente: Almkerk, Andel, Dongen, Drunen. Dussen, Eethen, Geertruidenberg, Giessen. 's Gra- x/enmóer, Heusden, Hooge- en Lage Zwaluwe, Loon op Zand, Made en Drimmelen, Raamsdonk, Rijswijk (N-Br), Sprang-Capelle. Veen, Waal wijk, Waspik, Werkendam, Woud- richem en Wijk en Aalburg is de aanvangsdatum van de zomeruitver koop 1968 vastgesteld op donderdag 11 juli a.s.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 7