wAAlwijkse en LanqstRAAtse coulant Uitgaan in het weekend Harmonie St. Crispijn hield drukbezochte jaarvergadering Musis Sacrum üpollo Romantica Lido Gemeenschapshuis Taxandria-Bar Berg en Dal De modeshow van Modehuis Van Dijk was ook nu weer af W, Timmermans en Zonen autoverzekering J. MAIBURG TOT VOORZITTER GEKOZEN BONNIE EN CLYDE MODE ONTBRAK NIET Lost command Kiss, the girl and make them die Het meisje van de zolderkamer Batman en Robin Spartaan contra Nero Lokkend haven kwartier Toryok, de furie der Barbaren Liefde op Staats- bevel Roode Kruis, afd. Loon op Zand - Kaatsheuvel Financieel verslag MAKELAARS IN ASSURANTIËN Pakjes Roklengte A. v. Veldhoven van B.V.O. kampioen u Feestavond Show Modecentrum schoen- en leder handel viel tegen 260 Doden bij aard beving in Kongo Huren mogen met 4% stijgen VRIJDAG 15 MAART 1968 89e JAARGANG No. 22 De tcho vati het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Uit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,30+ 2 ct. inc.k.) 0,32 p. mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) f 3,75 I>. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO' Het verhaal volgt een groep Fran se parachutisten van Indo China naar Frankrijk en vervolgens naar Algerije. De hoofdpersoon zijn ge boren vechters met een groot gevoel voor kameraadschap. Zij vechten met grote verbetenheid en doods verachting. Naar mate de film vor dert krijgt de toeschouwer met hen te doen, omdat steeds duidelijker wordt, dat er in deze wereld geen plaats meer is, voor deze vechters zonder vragen. Zij vechten voor 'n verloren zaak; de koloniale rijken houden op te bestaan Lost Command is een film met een onvoorstelbare hoeveelheid aktie en felle gevech ten in Arabische steden en dorpen. Donderdag, vrijdag en zondag. De rijke Amerikaanse fabrikant Ardonian droomt van een wereld waarin hij de enige potente man zal zijn. Hij heeft een systeem ontwik keld, dat hele werelddelen steriel kan maken indien een ruimtevaar tuig te juister plaatse bepaalde ul trasonische golven uitzendt. Ardo nian brengt mooie meisjes in een winterslaap; hij bewaart ze voor 'n .Wecksy seem" voor de mooie tijd waarin hij alleen heerser zal zijn. Zijn tegenstanders weten de sterili satie raket te veroveren en de we reld blijft open voor alle mannen. Zaterdag, maandag en dinsdag Een jonge Frangaise is naar Enge land gegaan om aan de verstikkende atmosfeer van haar ouderlijk huis te ontkomen. Na omgang te hebben gehad met een jonge acteur bemerkt ze dat ze zwanger is. Ze laat de relatie met de acteur varen en zoekt een goedkope kamer. Zij ontmoet de jonge schrijver Toby en vindt bij hem het geluk. Als zij hem ver telt een kind van een vroegere vriend te verwachten loopt Toby weg. Hij kan het niet verwerken, cok niet als het kind geboren wordt. Hij schrijft een boek: „De Zolder kamer", waarbij het meisje schrijft: ,.het zou een prachtig boek zijn, als het een einde had". Vrijdagavond 11 uur. Tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft Japan in de VS een spionage- organisatie, onder leiding van de si nistere prins Daka. De autoriteiten staan vrijwel machteloos, maar Da- ka heeft een gevaarlijke tegenstan der gevonden in Batman, een figuur in vleermuis-vermomming, die op onverwachte momenten met zijn jeugdige helper Robin de bende teistert. Batman beleeft spannende avonturen, waarbij prins Daka het onderspit moet delven. Zondagmiddag 3 uur. Het filmverhaal is gebaseerd op ware feiten uit de tijd, waarin de Romeinen een groot deel van de wereld overheersten. Tijdens de des potische en wrede bewind van Nero neemt de corrupte senator Lucius Quintilius een gladiator (Gaius Te- rentius) in dienst die sprekend op Nero lijkt. Met hem pleegt Quinti lius de grootste fraude uit de ge schiedenis. De gladiator moet zich voor Nero uitgeven en levert onder deze naam enkele veldslagen. Uit eindelijk doodt Spartacus, de sterke vrijheidsstrijder de schijn-Nero. Donderdag, vrijdag en zondag. De journalist Ilmari gaat een re portage maken over het steeds bran derder wordend probleem: het zede loze gedrag en het steeds toenemen de aantal vrouwen en meisjes in de Finse havens. Ilmari wordt met wantrouwen bekeken en wordt zelfs bewusteloos geranseld. Zijn door zettingsvermogen levert een kennis making op met Vuoko, de koningin van de „havenmeisjes". Ilmari raakt betoverd door deze aantrekkelijke schoonheid en denkt zelfs aan een huwelijk. Vuoko voelt veel voor de journalist, maar beseft dat een hu welijk voor geen van beiden een uit weg is. Uiteindelijk pleegt de vrouw Het oude vertrouwde en bijzonder populaire orkest Les Copains is weer terug in Waalwijk. We hebben John Desmares en zijn mannen enkele weken gemist. Zaterdagavond zal voor hun optreden in Romantica dan ook ongetwijfeld veel belangstelling bestaan. JUWELIER Het Duke City Sextet, steeds goed voor een volle zaak, is zaterdag avond weer in het Lido te vinden. zelfmoord. De journalist keert met Hob Smit blijft de grote trekpleis- een bekeerd" meisim temp ter' Zondagmiddag kunnen de tie- een „Dexeera meisje terug. nerg terecht om te beiuisteren naar en te dansen op de tonen van The Ceders. Het dansfestijn wordt zon- j dagavond besloten met het optre den van The All Stars met zang van Zaterdag, dinsdag en woensdag. In het dorp Capido leidt de be volking een rustig leven en staat op goede voet met het buurdorp Rutar. De leiders van beide dorpen Toryok en Surgut kunnen zelfs bij zonder goed met elkaar overweg. Deze rust wordt door een gruwelijke misdaad verstoord. De zoon van Surgut overvalt de mooie verloofde van Toryok en doodt haar medo- genloos in zijn angst. Er ontstaat 'n hevige strijd met gruwelijke gevech ten. Zondagmiddag 3 uur. In zieke en sadistische geesten is tijdens het „duizendjarige rijk" van Hitier het idee ontstaan om de „bi ologische voortplanting van het Noord Germaanse edelras" in orga nisatorische banen te leiden door de instelling van de „Lebensborn" ge dachten. In deze huizen ter bescher ming van de aanstaande moeder worden proeven gedaan om zuiver arische mensen te kweken. Tot wel ken afschuwelijke consequenties het feit, dat de liefde van twee mensen niet meer meetelde leidde, vertelt deze film. Vrijdagavond 11 ur. Zondagavond draait de Kaatsheu- velse jongerensociëteit El Mas weer op volle toeren. Het zijn dan The Old Timers die de jongeren naar zaal van Dun moeten trekken. El Mas is bijzonder goed tevreden over de gang van zaken. De soos draait al geruime tijd „lekker" en men ver wacht dit nog wel enige tijd te kun nen continueren. De R B group The Sheridans die vorige week een volle zaal in bet Gemeenschapshuis trokken zijn ook komende zondag in Baardwijk te vinden. Zaterdagavond is er geen bal in verband met de concertwed strijden die dan worden gehouden. Frank Scott. In de Taxandria-bar verzorgt ook dit weekeinde Radio Arwimo uit Waalwijk voor geschikte en gezel lige muziek. Naast de beat- en pop muziek hebben zij nu ook een uitge breide discotheek met soul-muziek. Zowel zaterdag als zondag kan men hier terecht voor een dansje en om gezellig te zitten. De trekpleister bij de Roestelberg blijft wel het Kaatsheuvelse orkest The Blue Birds, dat iedere zondag middag opnieuw heel wat mensen de tocht naar de Roestelberg doet maken. Ook komende zondagmiddag zijn er The Blue Birds te vinden. Enige tijd geleden is de Welfare- dienst van deze afdeling gestart met de verkoop van de gemaakte artike len door de patiënten van St. Jans hof, het St. Gerlachuspension en Huize Bethlehem. De produkten zijn tentoongesteld en werden verkocht bij de fa. Bak kers-Roeien, „Het Paddestoeltje" te Kaatsheuvel. Momenteel heeft de af deling de beschikking gekregen over de etalage van de vroegere schoen- handel Van de Assem in de Gast huisstraat nr. 12 te Kaatsheuvel. Hier zullen van nu af aan de gemaakte produkten te zien zijn en voor de kostende prijs aan de man gebracht worden. Het bestuur van het Roode Kruis, van deze afdeling, hoopt dat de artikelen gretig gekocht zullen worden, om b.v. als cadeau te kun nen dienen. Hiermede kan het Roode Kruis dan weer materialen kopen om het welfare-werk te bevorderen. Maandagavond hield harmonie St. Crispijn haar jaarvergadering in zaal „De Lindeboom" bij J. Timmer mans. De opkomst was goed te noe men. De vergadering werd geopend door de waarnemend voorzitter de heer J. Maiburg. Hij stelde, dat het repetitiebezoek beter was geworden. Na de notulen van de vorige verga dering, volgde het jaarverslag van de secretaris de heer A. van Loon. Deze schonk allereerst aandacht aan de leerlingenopleiding, die goed be zocht wordt en hopelijk over niet al te lange tijd haar vruchten zal afwerpen. Ook memoreerde hij de deelname aan de diverse festivals en het optreden van St. Crispijn bij de verschillende in Waalwijk voor gekomen festiviteiten. Ook kon hij mededelen, dat er weer 4 nieuwe leden waren toegetreden, zodat het ledenaantal momenteel 45 bedraagt. Het financieel verslag over 1967 van de heer H. Teurlings leverde geen moeilijkheden op. In dé nieu we kascommissie nemen zitting de heren v. d. Hoven en Nijssen. Als bestuursleden waren aftredend de heren H. Teurlings en A. Tielen. Beiden werden herkozen. Hierna vroeg de heer Fr. Smolders, ere voorzitter het woord. Het deed hem genoegen zoveel leden aanwezig te zien. Het voorzitterschap, waarvan hij september vorig jaar afscheid had genomen, was tot nu toe in han den geweest van de heer J. Mai burg. Hij somde de kwaliteiten van I de heer J. Maiburg op en stelde voor hem tot voorzitter te benoe- In de grote, met gezellige voorjaarsbloemen versierde zaal van Lido, waren wij dinsdagmiddag te gast bij Modehuis van Dijk voor de voorjaarsshow 1968. De mannequins, die deze show presenteerden, beginnen nu langzamer hand oude bekenden te worden voor de dames uit Waalwijk en verre omge ving. Het was namelijk weer het bekende vijftal Sonja, Mette, Eva, Jetty en vooral niet te vergeten Wilma, die vooral bij de oudere dames zeer gezien is daar zij de grote maat" vertegenwoordigt. De muziek werd verzorgd door Nol Kok aan zijn hammondorgel en de show werd aan elkaar gepraat door Maggy Sierenberg, die na zovele presentaties in Waalwijk naar onze mening wel wat afgezaagd begint te worden. De show werd geopend met de grote mode van het ogenblik, de bruin-wit te combinaties in jurken en pakjes. Daarna werden we verrast door de Bonnie en Clyde-mode, de lange rok, brede ceintuur, muts op een oor, com pleet met revolver. Na deze extravagantie kwamen we bij mooie en chique Weense mode aan, die toch ook altijd weer een tik keltje romantisch aandoet. Hierin waren prachtige pakjes, jurken en Grotestraat 341, Waalwijk tel. 04160-4131 KONKURRERENDE PREMIE speciaal tarief voor beperkt gebruik desgewenst premiebetaling in halfjaarlijkse termijnen AANTREKKELIJKE VOORWAARDEN no-claim: 10, 20, 30, 40 tot max. 50% na 5 jaar; overname mogelijk tot 30% fl bij schade door schuld vermindering van no-claim met slechts 20% nieuwwaarde clausule Inlichtingen: J. Groothuis, Prof. Nolenslaan 9, tel. 3098 W. Remmers, van Lovenlaan 18, tel. 3626 G. Dingemans, Victoriestraat 21, tel. 3292 complets te bewonderen in hele fijne tinten. Wij geloven dat iedere vrouw hier wel iets van in haar garderobe wil hebben. Vooral de pakjes van Erica Rössler zijn zeer bekend. Ook waren er prachtige mantel/jurk-com binaties van K.I.O., benevens mooie deux-pieces in fijne kleurstellingen. Dat bloemen jurkjes deze zomer nog favoriet zijn, liet modehuis van Dijk ons zien met diverse modellen in het zgn. mille fleurs dessin. Tweed blijft altijd mooi, zagen we deze middag weer. Diverse pakjes werden hierin getoond, maar voor ons stal de show een jurk/mantel combi natie van wit-zwart tweed; deze was werkelijk iets aparts. De in felle kleu ren afgebiesde yersey japonnetjes van Rodier staan altijd jeugdig en geven toch ook een vleugje Parijs weer. Pakjes a la Chanel blijven ook altijd mooi, zowel voor grote als kleine ma ten. Dat Modehuis van Dijk niet alleen maar jurken en pakjes verkoopt werd ons deze middag wel duidelijk ge maakt door de prachtige zomerman tels in diverse materialen, waaronder ook kamgaren. Voor alle maten is hier wel iets in te vinden van de heel kleine tot de heel grote maten in di verse mooie kleuren waaronder het nieuwe calypso rood. Jurken met jas jes zullen deze zomer zeker weer fa voriet zijn, dat toonde de mooie col lectie van Del Mod ons. Deze zijn te kust en te keur vertegenwoordigd bij v. Dijk. Ook de blauw-wit-rode com binaties zoals Parijs die op het ogen blik voorschrijft waren hier aanwezig. Voor geklede japonnen komt nu naast het wollen georgette de zuivere zijde weer meer en meer in de mode. Hier van zagen we enkele zeer chique com plets vooral voor grote maten en leu ke jurken met aparte rugpartijen. Zo kwamen we weer aan het einde van een gezellige mode-middag ivaar- op Modehuis van Dijk ons een beetje liet zien van de zeer uitgebreide col lectie die in de zaak aanwezig is. Nog enkele opmerkingen. De roklengte blijft in de buurt van de knie naar gelang de leeftijd. Mini werd prak tisch niet gedragen behalve enkele modelletjes voor het heel jonge meis je. De grote maten waren zeer goed vertegenwoordigd en werd door Wil ma bijzonder goed gepresenteerd. Maar nu zouden we tot slot nog iets vergeten, dat zeeT zeker vermel denswaard is. Al de prachtige hoeden die we zagen, werden door Maison van der Sanden geleverd en het valt ons ieder jaar weer op dat bij elke jurk, pakje of mantel altijd een mooie hoed het geheel completeerd. Waar lijk ook een pluim op de hoed voor Maison van der Sanden, die ook ie der jaar weer met zo'n modieuze col lectie weet te verschijnen. Op 7, 8 en 9 maart j.l. is in het clublokaal van de BV KOT. café J. van Beers, de finale gespeeld van bandstoten klasse b. De uitslag was: 1. A. van Veldhoven 294 158 14 1,86 10 2. J. Slaats 299 177 3 L. van Lieshout 233 137 12 4. G. van Veldhoven 267 169 14 5 J. van Geene 239 168 10 6. L. Amersdorfer 260 187 11 7. A. van Mook 261 182 9 Hoogste serie: A. van Veldhoven, G. van Velhoven en J. Slaats. 14 car. Hoogste partijgem. A. van Veldho ven, 2,77. Tournooigem. 1,61. De districtsvoorzitter, de heer Fr. v. d. Gouw, reikte het diploma en de districtstrofee uit aan de kampi oen. 1,86 1,70 1,57 1.42 1,39 1.43 14 1,68 10 men, hetgeen met een daverend ap plaus bekrachtigd werd. Het voorstel tot het houden van een feestavond op zaterdag 6 april v/as aanleiding tot enige discussie, doch een en ander werd tot tevre denheid van alle aanwezigen opge lost. Wat het concours betreft, merk te de heer J. Maiburg op, dat 20 ok tober naar een concours in Haar steeg zal worden gegaan. Na ten slotte nog de rondvraag, kon de voorzitter J. Maiburg deze geani meerde vergadering sluiten. Zaterdagavond werd er door har monie St. Crispijn een leerlingen avond georganiseerd. Hiervoor be stond grote belangstelling. De kwa liteiten van de door de diverse so listen gebrachte nummers mocht er zijn. Een geslaagde avond dus, die zeker voor herhaling vatbaar is. Het Modecentrum voor de schoen en lederbranche heeft blijkbaar geen gevoel voor de momenteel heersen de kleurenmode. Deze bestaat nu uit de kleuren rood, wit en blauw. Geen der modellen was representa tief voor deze kleuren. Bovendien werd een collectie buitenlandse mo dellen getoond, druk van garnering, weinig elegant van lijn. Ook de pre sentatie liet nogal te wensen over. Wat de schoenen verder zelf be treft: deze zien er zwaar en over dadig bewerkt uit. Enkele kleuren leer zijn er slechts, veel groen met geel, lichtblauw met bruin, maar niet in het minst aangepast aan de heersende modekleuren. Daar er echter in de buitenlandse collectie wel rekening mee gehouden is, is dit zeer gelukkig te noemen. Er wordt ook weinig verschil ge maakt tusen geklede en sportieve schoenen. Vrijwel alle schoenen hebben open hielen en brede ronde neuzen. De hakken verschillen vaak van vorm en kleur, maar zij blij ven laag en breed. De hoogste hak meet 6 centimeter. De vergelijking met de buitenlandse collectie valt in het nadeel van Nederland uit, daar bijvoorbeeld de Italiaanse mo dellen eleganter van leest en rus tiger van kleur zijn. Een aardbemng gevolg door een aardverschuiving heeft het dorpje Kazipa in de Kongolese provincie Ki- voe weggevaagd. Alle 260 inwoners kwamen om het leven. De ramp gebeurde vorige week donderdag, maar werd door de ge brekkige verbindingen pas dinsdag bekend. Het dorpje lag op de heuvel Mandjwi. De aardbeving kwam na 2 dagen van aanhoudende regenval. De heuvel werd in tweeën gespleten. Het grootste deel van de heuvel kwam naar beneden glijden en bedolf het dorpje. President Moboetoe heeft een dag van nationale rouw afgekondigd. De huren van de niet-gesubsidieer- de woningen mogen per 1 mei met 4 procent stijgen. De Tweede Kamer heeft dinsdag deze huurverhoging mogelijk gemaakt in die gebieden in Nederland waar de huren nog niet vrij zijn. Volgens het wetsontwerp mag de huurverhoging van 4 procent ieder jaar op 1 januari worden her haald. Minister Schut (Woningbouw) kreeg voor zijn huurwet de steun van alle regeringspartijen plus de radica len, D'66, de SGP en de heer Jonge ling (GVP). De Partij van de Arbeid, de PSP. de Boerenpartij en de com munisten hadden tegen de plannen van de bewindsman overwegende be zwaren en stemden tegen.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13