waaLwijkse en UnqstRAAtse coulant A. de Kort niet tevreden over werkwijze gemeentewerken Sportraad Drunen-Elshout stelde de sportkalender 1968 samen ^Bogaertó Voor ons is sparen opeens een stuk aantrekkelijker... dank zij het Premie Spaarpian! PREMIE SPAARPLAN Aktie „Kom over de brug" 18-22 maart in Kaatsheuvel nieuwe taakverdeling college b. en w. Laat Uw bril van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST U NIETS Veeü tijd gaat verloren IftBeine fracties Subsidies „Van den Brandt" - wint eerste wedstrijd „Coupe d'Europe" Brillenspecialist Optica Houdt Bogaot igen Spreiding van sport evenementen Lente wandeltocht Sportparade We sparen. En hoe! Mijn man en ik doen mee aan het Premie Spaar pian en kopen nu jaarlijks samen voor 500 gulden spaarbewijzen. Straks krijgen we dat bedrag terug mèt de rente en... daar boven op dan elk jaar nog eens 100 gulden premie van dit nationale plan. Belastingvrij! Reken maar dat we met dat geld direct weer verder sparen... Basis voor persoonlijk bezit Meer dispensatie gemengd huwelijk VRIJDAG 15 MAART 1968 89e JAARGANG No. 22 De rcho v an het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,304- 2ct. inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 I-. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167- 2002 Telegram-adres „ECHO' een (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Naar aanleiding van de gemeentebegroting hebben groot aantal raadsleden maandagavond algemene beschouwingen gehouden. In onze editie van maandag hebben wij hier reeds uitvoerig aandacht aan besteed. Voor de aanvang van de vergadering maakte burgemeester J. Teijs- Sen de nieuwe taakverdeling van het college van B. en W. bekend. Deze nieuwe verdeling werd nodig door de benoeming van de heer M. van Eijl tot wethouder in de plaats van de heer K. J. van Laak. Bij ziekte etc. wordt burgemeester Teijssen vervangen door wethouder J. van Heeswijk. Tweede en derde vervanger zijn wethouder Van den Hoven en wethouder Van Eijl. efficiënt gewerkt. Ook valt er bij een deel van het personeel een ze kere ongeïnteresseerdheid waar te nemen. De oorzaak hiervan ligt die per. Er is geen of weinig leiding. Men dient te beseffen dat met de gelden beter kan worden omge sprongen", aldus de heer De Kort. De voorzitter van het college van B. en W., burgemeester J. Teijssen heeft de volgende taken: algemeen financieel beleid, stadsontwikkeling en welstandtoezicht, havenbedrijf, industrialisatie en grondbedrijf. Wet houder J- van Heeswijk heeft het sportparkbedrijf, bad- en zwembe- drijf, de woonruimteverdeling, uit gezonderd de huisvesting van het gemeentepersoneel, sociale zaken en volksgezondheid, de gemeentelij ke sociale werkplaats en het hypo- theekbedrijf. Wethouder C. van den Hoven be houdt het gasbedrijf, elektriciteits bedrijf, waterbedrijf, woningbedrijf en slachthuisbedrijf. Wethouder v. Eijl kreeg toegewezen het bedrijf gemeentewerken, onderwijs, cultu- reele zaken en personeelszaken met inbegrip van de huisvesting van het gemeentepersoneel. Behalve de fractievoorzitter van de Katholieke Unie, de heer A. Meijs hield ook de heer De Kort een kort betoog, waarin hij hoofdzakelijk kri tiek had op enkele onderdelen van het bedrijf gemeentewerken. De heer De Kort vond het bedrag van i 61.000,- dat op de gemeentebegro ting staat voor verbouwing van de v.m. Chroomlederfabriek Holland aan de haven, waarin thans Ge meentewerken is ondergebracht te iaag, gezien de grote verbouwingen die hier hebben plaatsgevonden. „Wacht ons hier nog een verrassing" zo stelde hij. Ook vond hij veel tijd verloren gaan door de meldings plicht die het personeel heeft en waardoor men vanuit Waalwijk de tocht naar de haven moet maken. Dat er bij gemeentewerken niet overal even efficiënt wordt gewerkt toonde de heer De Kort met enkele voorbeelden aan. Zo wordt een vrachtwagentje dat bij de bewoners van Waalwijk materiaal moet afle veren bemand met twee personen. 1 gulden naar f 9000. B. en W. teke nen hierbij aan, dat de exploitatie van het museum daardoor lonend wordt. Op de lijst komen verder uit stad en streek voor: Wit Gele Kruis f 44.255, Groene Kruis f 8337. RK EHBO f 250; Ned. Bond EHBO f 250; Alg. TBC-commissie Waal wijk f 20o Rijwielpadenfonds Streek De heer Van Nooy sprekend na mens de Boerenpartij stelde enkele vragen over bemesting en over de verkoop van gerst met welke laat ste vraag hij enige hilariteit onder de aanwezigen veroorzaakte. Hij vroeg ook om herwaardering van de haventerreinen. De heer Louwerse (Partij v d Arbeid) vestigde de aan dacht op de sporthal. Hij vond de in aanbouw zijnde duplexwoningen niet geschikt als bejaardenwoningen en bleef nog even stil staan bij de industrialisatie. De heer Westenbur ger sloot zich aan bij de heer Van Seters en vroeg betere controle voor de gemeentewoningen. Hij was be nieuwd hoe het met de nieuwe vuil- j nisbelt staat. In de omgeving van de Noordstraat zag hij graag een speel terrein aangelegd. Donderdagavond (vanavond) ant woordden burgemeester en wet houders op de algemene beschou wingen. Dan wordt ook de begroting behandeld. Als gebruikelijk zijn er op de be groting voor 1968 van de gemeente Waalwijk weer een groot aantal subsidies opgenomen. Het totaalbe drag steeg zelfs met zo'n f 34.000. Nieuw op de lijst zijn ditmaal Ac- cordeola f 465,-, Gew. Sociale school f 450, Stichting Jeugdbelangen f 2500 gulden, Stichting nazorg b.o. Oos- lerhout-Waalwijk f 9063, Comité Agr Dagen Oostelijke Langstraat in Herpt f 75. Een opvallende verhoging van de subsidie is er ditmaal voor het Na tionaal Schoenmuseum nl. van 2400 VVV Brab Centrum f 1275; Volks feesten f 35.000; St. Crispijn 2500 •gulden; St. Jan f 1400; Cornu Copiae f 1000; Waalwijks Orkest i 1000; Ons Genoegen f 55; Gil den St. Ambrosius en St. Cris pijn en St. Crispinianus f 400; Soc. Jeugd- en Sportverenigingen 34.500 gulden; toneelverenigingen f 3144; openbare leeszaal en bibliotheek f 27.580; kunstkring f 3000; muziek school f 103.411; Kath. Jeugdbewe ging district Langstraat f 150; sub sidies jeugdhuizen f 11.479; Oefe ning en Vermaak" f 850; „Halle lujah" f 200; Bond van Ouden van Dagen f 400; comité van Ouden van Dagen f 250; Bond Oudstrijders i 100; RK Openbaar Bureau van Beroepskeuze in Waalwijk f 3450; Waalwijks Belang f 1500; Streek VVV Midden Brabant f 2200; Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde f 50. In het clublokaal van de BV Van den Brandt, bij de heer H. de Ruy- tei te Waalwijk, werden zaterdag avond wedstrijden gespeeld om de Coupe d'Europe, klasse driebanden. Tegenstanders van BV Van den Brandt was ditmaal BV Onder Vrienden uit Rotterdam. De spelers van Van den Brandt wisten deze ontmoeting met 62 te winnen. Al leen H. Snoeren, die J. van Alphen verving, moest de punten afstaan aan de heer Van Leuteren uit Rot terdam. Over het geheel is er niet bijzon der goed gespeeld. Het aantal winst punten van de jongens van Henny de Ruyter zijn er echter niet min- der om. Het tournooi om de Coupe d'Europe is echter pas begonnen en BV Van den Brandt zal nog heel wat top-teams moeten bekampen, cm de zo begeerde titel van lands kampioen voor clubteams te ver- werven. De eerste ontmoeting is echter be haald en BV Van den Brandt heeft in het verleden menigmaal bewe zen tegen de sterkste tegenstanders op te kunnen. Voor de wedstrijden van zaterdag j.l. was flinke belang- stelling. De sportraad Drunen-Elshout heeft ook voor dit jaar weer een aantal sport manifestaties vastgelegd die er binnen de grenzen van de gemeente Drunen zullen plaatsvinden. In overleg met de besturen van de plaatselijke sport verenigingen is de sportraad gekomen tot de sportkalender 1968 voor de meente Drunen. Hierbij is vooral gestreefd naar spreiding van de grote sportevenementenzodat de verenigingen elkaar zo weinig mogelijk in het vaarwater zitten. Dat deze coördinerende taak van de sportraad van groot belang is, is in het afgelopen jaar wel gebleken. De een chauffeurt en levert de ar tikelen af, de ander houdt alleen de adressen bij. De heer De Kort had ook geconstateerd dat twee werkne mers een hele dag nodig hadden om een klein oprijdammetje in de Irene- straat aan te leggen. Een werk dat in enkele uren had kunnen gebeu ren. „Er wordt in deze dienst weinig Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 Maandag de gehele dag geopend, dinsdag de gehele dag gesloten De organisatie van de grote toer nooien is in handen van de betreffen de organiserende verenigingen. Zelf organiseerde de sportraad in het af gelopen jaar, een lenteivandeltocht, een sportparade en een gala-avond voor de binnensporten, die als goed geslaagd kunnen worden beschouwd, vooral de wandeltochten en de atle tiekwedstrijden waren 'n succes. De sportraad hoopt met het organiseren van sportieve evenementen, die niet tot het werkterrein van de bestaande sportverenigingen in de gemeente Drunen behoren, te komen tot de op richting van nieuwe verenigingen op dit gebied. Met name wordt hier ge dacht aan de oprichting van een wan delvereniging en een athletiekklub. Door de aanleg van het prachtige gemeentelijke sportpark hebben de plaatselijke verenigingen, buitenge woon mooie kansen gekregen tot het organiseren van grote toernooien. De volleybalvereniging Quos Ego en de handbalvereniging Avanti hebben in de afgelopen jaren telkens een groot toernooi georganiseerd. De voetbal- vereniging RKDVC is daar in het af gelopen jaar ook mee begonnen en voor het lopende jaar vermeldt de Drunense sportkalender wederom 'n aantal aantrekkelijke en grote sport evenementen. De sportraad zelf opent de serie met de lentewandeltocht, op de eerste zaterdag van de lente, 23 maart. Verder volgen er: 19 mei: vol leybaltoernooi van Quos Ego, ge meentelijk sportpark; 1 juni: ballet demonstratie, trefpunt; 9 juni: voet baltoernooi-senioren, gem. sportpark; 16 juni: voetbaltoernooi-senioren, gem. sportpark; 23 juni: sportparade, gem. sportpark; 26 juni; openbare les ballet, trefpunt; 4 aug.Ronder van Drunen, circuit Hoge Schijf; 10 aug.: voetbaltoernooi-junioren, gem. sport park; 11 aug.: voetbaltoernooi-junio ren, gem. sportpark; 18 aug.: hand- baltoernooi Avanti, gem. sportpark; 24 aug. voetbaltoernooi-junioren, gem. sportpark; 25 aug.: voetbaltoer nooi-junioren, gem. sportpark. Naast de bovengenoemde evenemen ten zal de gymnastiekver. S.H.J. nog haar clubkampioenschappen organi seren. De zwemvereniging Drunen zal wederom komen tot de organisatie van de Drunense zwemkampioen- schappen en ook de Drunense K.P.J. kent haar jaarlijkse sportdag. Deze voert door het prachtige na tuurgebied van de Drunense Duinen. Zij zal worden gehouden over ver schillende afstanden. Zowel groepen als individuelen kunnen zich voor deelname opgeven. Opgave kan ge schieden via de hoofden van scholen, besturen van de plaatselijke sportver enigingen en onmiddellijk bij de leden van de sportraad. Iedere deelnemer- (ster), die de tocht volbrengt, ont vangt een herinncTingsmedaille en voor deelnemers in groepsverband zijn er bekertjes beschikbaar. Belang stellenden die mee zouden willen werken aan de totstandkoming van 'n wandelclub in Drunen worden ver zocht zich tot de sportraad (de heer Van Herpen, Grotestraat 19 en de heer Horsten, Esdoornstraat 1) te wenden voor nadere inlichtingen. Op zondag 23 juni hoopt de sport raad wederom de sportparade te or ganiseren. Het hoogtepunt van de sportparade zal ook dit jaar weer de athletiekwedstrijd zijn, tussen de ver tegenwoordigersisters) van de plaat selijke sportverenigingen. De sport raad hoop op deze manier, de moeder aller sporten: de athletiek, ook in Drunen een plaatsje te kunnen geven in de rangen van de Drunense sport verenigingen. Het gemeentelijk sport park biedt ook aan deze oude tak van sport een zeer goede accomodatie. Het werk van de sportraad dat voor een groot deel op het organisa torische vlak ligt, blijft dus niet be perkt tot het organiseren van sport evenementen als hierboven genoemd of het uitkeren van subsidies in naam, en als verlengstuk van het gemeente lijk bestuursorgaan, maar bestaat ver der ook uit het helpen en adviseren van de besturen van de plaatselijke sportvereniging in hun bestuurlijke taak. Het werk gaat nog verder, men Misschien is het Premie Spaarpian ook iets voor u. Even een briefkaartje aan Premie Spaarpian, Postbus 51, Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alle mogelijkheden (spaar- en effectenbewijzen, levensverzekeringen, hypo theekaflossingen, spaarkasinschrijvingen, garantiekredietaflossingen). Wilt u persoonlijk advies? Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken Postkantoren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfondsen Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarpian vertellen. Ook Kaatsheuvel zal over de brug komen! Nationale interkerkelijke ak tie voor overzee vraagt 1% van het jaarinkomen! Tien Nederlandse ker ken en het Leger des Heils werken samen in de aktie Kom over de brug die in de periode van 18 - 22 maart in ons land 21 miljoen gulden bij een wil brengen tot steun van het werk der kerken in de landen over zee. „Dit is hoognodig, broodnodig!" zegt prof. Verkuyl, de algemeen se cretaris van de Nederlandse Zen dingsraad. En zijn collega's van het Werelddiakonaat vallen hem daaHn hij: „Wij zullen een extra schep er bovenop moeten geven. Wij weten best dat men in Nederland niet op zo'n aktie zit te wachten, maar de mensen overzee wel!" En zo is het. Willen de kerken in de „arme landen" hun taak naar be horen kunnen vervullen, willen zij hun bijdragen kunnen leveren aan de opbouw van hun land, dan zul len wij ze daartoe moeten assiste ren. „Wij in het westen, wij zijn op schokkende wijze bevoorrecht", zo merkte dr Visser 't Hooft onlangs op. En hij voegde er aan toe: „Maar vij doen alsof we dat niet héél goed weten!" Honderdveertig maal kwam van overzee de vraag: „Help ons!" En in honderdveertig concrete projek- ten, tezamen tot een waarde van 21 miljoen gulden, zal het Neder- denke hierbij aan de plannen om te komen tot de bouw van een sporthal binnen de gemeente. De sportraad heeft in de korte tijd van haar be staan reeds meerdere keren haar be staansrecht bewezen. In de brochure die kortgeleden is uitgegeven door 't Provinciaal Opbouworgaan kan men lezen dat vele Brabantse gemeenten beschikken over een sportraad. Met betrekking tot het inwoneraantal vormt de gemeente Drunen in dit ka der een gunstige uitzondering. landse antwoord worden samenge vat. Projekten in Afrika, Azië. Zuid- Amerika. in Indonesië, in Suriname. Projekten op medisch terrein, op 't gebied van het onderwijs, van het vormingswerk, landbouwvoorlich ting, kraamklinieken zijn er bij, en bejaardentehuizen, jeugdcentra en mobiele klinieken, Hoe dit geld bij elkaar moet ko men? Maandagavond 18 maart a.s. krijgt ieder die tot de samenwer kende kerken behoort bezoek. Er wordt dan een folder plus een offer zakje overhandigd. De vrijdag daar op wordt het weer opgehaald, ho- penlijk gevuld met de gevraagde 1% van het jaarinkomen (het mag ove rigens ook in meerdere termijnen betaald worden!). Nog diezelfde avond ziet ieder via een extra tele visie-uitzending de uitslag van de aktie en de besteding van de gel den. Zó snel heeft nog nooit een ak tie in Nederland verantwoording af gelegd. Overigens: wie niet bezocht wordt, kan toch meedoen. Giro 7600 Amsterdam ontvangt graag elke gift. „Ik heb het nu met mijn eigen ogen gezien!" zei een van de journa listen, die overzee Kom over de brug-reportages gemaakt hebben. „Nu weet ik pas hoe nodig onze hulp is! Dit moet slagen!! En het zal slagen. Als wij werkelijk „over de brug komen!" U en ik! De rooms-katholieke bisschoppen van Nederland hebben ten aanzien van het gemengde huwelijk enkele nieuwe bepalingen afgekondigd die tot nog toe bestaande wetgeving rui mer maken. Van sommige eisen kan dispensatie worden verkregen. Deze kan worden verleend wanneer de ka tholieke partner wil doen wat in zijn of haar vermogen ligt voor de katho lieke doop en opvoeding van de kin deren.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5