Veel waardering voor scheidende inkoper Aktie Mgr. Bekkersgilde WAALWIJK Wit-Zwart heeft fraai clubblad WIJ LESSEN OOK MET SIMCA1000 Nieuwkuijkse bejaarden-, woningwet en premiewoningen opgeleverd Handbalver. „Schwarz und Gelb" uit Unna bezoekt Tachos Waalwijk de echo van het zuiden FREDERIKS FREDERIKS FREDERIKS AFSCHEID H. li. GRIEND! BIJ A.&J. DE KOUT U komt toch ook??? zoekt DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 APRIL 1968 2 Hilvaria—Waspik 4-2 Johnson niet langer kandidaat voor het presidentschap White Boys-Berkdijk 0-0 BeBgische verkiezingen. Winst voor extremisten 1024,56 30,- 15,- 5,- 2,50 5,- 5,- 3,01 1090,07 Volkswagen bijverdienste een meisjesfiets Veiling woonhuis met tuin OPZOLER PERSER gevraagd Voordelige Bes-abonnementen 10 lesuren 65,— Jan Lammers wasmachine UW advertentie is nieuw is unique is toonaangevend voor iedereen 5 april a.s. openen wij iwee zaken vol verrassingen. (En let vooral op onze advertenties) HOOFDSTRAAT 50f KAATSHEUVEL Donderdag zijn in uitbreidingsplan op de „Vliedberg" te Nieuwkuijk met enig officieel vertoon twee wooncom plexen in gebruik genomen. Burge meester mr L. Schweitzer kon in aan wezigheid van een groot aantal geno digden 't complex van 32 bejaarden woningen „De Bloemendaalin ge bruik stellen. Even later opende hij samen met mevr. Verhoeven, de be woonster van de woning Da Costastr. 2, de eerste van de hier door bouw bedrijf Pepping uit Kaatsheuvel ge bouwde 132 woningwet- en premie woningen. De woningbouwstichting gaf met het in gebruik nemen van beide complexen enige gestalte aan het feit, dat de stichting 5 jaar gele den werd opgericht. De 32 tot het complex bejaarden woningen 'De Bloemendaal' behoren de buizen zijn de eerste, die hier wer den gebouwd. Burgemeester Schweit zer meende, dat als extra's van dit object konden worden genoemd de ligging in bet centrum van de Vlied berg, direct naast de kerk en op 100 meter afstand van de winkelgalerij. Centrale voorzieningen als centraal alarmsysteem en een alarmeringssys teem maken het wonen in de huizen bijzonder aantrekkelijk. De bewoners van deze 32 woningen kunnen bogen op een grote mate van zelfstandigheid ondanks het feit, dat kan worden ge noten van enkele zaken, die het leven veraangenamen. Zuster van Kempen, die een van de 32 huisjes bewoont, is steeds bereik baar via het belsysteem. Dit mondt namelijk in haar woning uit. De vormgeving van dit complex van de werkgroep voor architectuur Van Tij gen, Boom en Posno is zondermeer 'n succes. De bewoners zijn bijzonder in genomen met hun nieuwe onderko men. Realisering en afwerking van 't complex door aannemingsbedrijf Jan sen heeft goedkeuring van allen. Elk van de woningen - opgezet in twee bouwlagen - bestaat uit entree, een flinke woonkamer, een slaapkamer, keuken, toilet en douche. Gelijkvloers heeft men een terrasje en op de bo venverdieping een balkon. Elk van de Door een 4-2 overwinning op Waspik heeft Hilvaria uit Hilvaren- beek haar kansen op de titel volledig in eigen hand gehouden. Dat waspik in Hilvarenbeek faalde vond zijn oor zaak in 't feit dat de anders zo hech te Waspik-defensie, met name in de eerste speelhelft, danig van de kook was. Op bijzonder goedkope wijze kwam Hilvaria zo nog voor de rust op een comfortabele 4-0 voorsprong. Ad Biemans opende de score na 15 minuten. Vijf minuten later pro fiteerde Guust Verheggen van de om standigheid dat het rechter verdedi- ginsblok van Waspik een levensgroot gat liet vallen, 2-0. In de 27e min. kon Kees de Kort namelijk simpel door de verdediging lopen en het was 3 - 0. Ad Biemans tenslotte bepaalde enkele minuten voor de thee de rust stand op 4 - 0. Het mag van Waspik een verdienste worden genoemd dat het na rust, ondanks de hopeloze achterstand, toch voor een beter re sultaat bleef werken. En juist toen kwamen de tekortkomingen, die Was pik voor de rust zo overduidelijk had geëtaleerd, ook bij Hilvaria aan het licht, zowel verdedigend als aanval lend. In nauwe samenwerking met Paul Smits scoorde Hans Bot na 15 minuten spelen in de tweede helft het eerste tegenpunt, 4-1. Vijf minuten voor tijd maakte Paul Smits er 4 - 2 van nadat Han Smits eerst de bal had ingeschoten. Een treffer van Hans Bot in de laatste minuut werd afge keurd. woningen heeft verder een eigen schuurtje. De ruimte tussen de vier blokken zal worden omgetoverd in 'n plantsoen met o.a. banken voor de bejaarden. De ingesloten ligging ga randeert weinig wind. MODELWONINGEN Drie woninginrichter met name Fitters, Verdonschot uit Vlijmen en Vughts uit Haarsteeg hebben een ge lijk aantal woningen ingericht aan de Da Costastraat. De andere vier in de ze rij werden eveneens betrokken. De bewoonsters van een deze woningen werd in de oplevering van het eerste deel van het complex van 136 wonin gen betrokken. Mevr. Verhoeven kreeg namelijk van de burgemeester de sleutel overhandigd, waarmee ze haar door architect J. Gillis en door bouwbedrijf Pepping gerealiseerde huis kon ontsluiten. Bij het in gebruik stellen van deze eerste woning vertelde de burgemees ter dat het op 19 maart vijf jaar ge leden was dat de woningbouwstich ting werd opgericht. Het is bijzonder verheugend, dat op de viering van dit feest 2 complexen in gebruik kun nen worden gesteld. Hij vertelde, dat de stichting nu 170 premie-, 146 wo ningwet-, 29 vrije sector- en 32 be jaardenwoningen had gebouwd. De woningen voldoen aan alle eisen en richtlijnen van oud-minister Bogaerts. Voor de Vliedberg is dit het eerste complex woningen met centrale ver warming. De aanvankelijke vrees, dat de woningen wat duur zouden uit vallen, is al met al nogal meegevallen. Het aantal gegadigden is zeer groot. Ook hier werden de drie modelwo ningen bezocht. Met uitzondering van een gebied ten noorden van de gedemilitariseer de zone heeft president Johnson een staking van de bombardementen op Noord-Vietnam gelast. Alleen vlak bij de 32e breedtegraad gaan de aan vallen nog door. Johnson kondigde tevens aan, dat hij zich terugtrekt als kandidaat voor de in november te houden presidents verkiezingen. Wat deze ommezwaai teweeg zal brengen valt op dit mo ment nog niet te voorzien. Maar één ding is zeker: vrede behoort nu in Vietnam tot de reële mogelijkheden. In Waspik-Boven hebben White Boys en Berkdijk de buit eerlijk ver deeld. Hierdoor werd Berkdijk de feitelijke overwinnaar want deze club stelde zich met dit ene puntje veilig. Omdat TVC won van PCP verkeert White Boys nog altijd in de gevaren zone. Het zal nu óf van Dussen óf van Nieuwkuijk een puntje los moe ten maken om niet gelijk met TVC en PCP te eindigen. Een laatste moge lijkheid is nog dat TVC haar laatste wedstrijd tegen SAB verliest maar gezien de resultaten van TVC in de laatste weken geloven we hierin niet. White Boys - Berkdijk was een gelijk- opgaande strijd. Beide ploegen misten een afwerker in hun aanval. De stand bleef 0-0. Vrijdagavond werd door de direc tie en het personeel van de schoen- fabriek A. J. de Kort afscheid ge nomen van de heer H. v. d. Griendt (69), inkoper van het bedrijf. Bijna 49 jaren is de heer van de Griendt in dienst geweest als inkoper van overleder en voeringleder. Direc teur J. de Kort. die namens de di rectie sprak, noemde de positie van inkoper een van de belangrijkste functies binnen het bedrijf. Voor de heer H. v. d. Griendt had de directeur, J, de Kort. niets dan lof. U heeft het bedrijf van de grond mee helpen opbouwen van 'n hand- schoenmakerij tot een industrieel bedrijf. In uw functie van inkoper, wat toch het voornaamste bestand deel van de kostprijs vormt, heeft u gedurende al die jaren het volste vertrouwen van de directie genoten. De heer De Kort memoreerde nog de diverse functies van de heer v. d. Griendt in het maatschappelijk leven, n.'l. bestuurslid van de Bond van Toezichthoudend Personeel en van de gemeentelijke adviescommis sie voor de sociale bijstand. Boven- De Belgische verkiezingen hebben gisteren een duidelijke winst voor de extremistische partijen opgeleverd. De grootste verliezer is de Christe lijke Volkspartij, die in Vlaanderen en Wallonië bijna 6 procent van de stemmen verloor. Opmerkelijk was de aantrekkings kracht van de tweetalige lijst van de demissionaire premier Van den Boey- nants in Brussel. Met grote meerder heid van stemmen werd Van den Boeynants, die zich scherp tegen het federalisme keerde, in het parlement gekozen. Saldo 29 maart IJssalon Van Hooff De heer D. Fam. H. Kaartgeld Beatbar 'Secco' Kinderen Dieltjes Loon op Zand Beatgroep ,The Patients' Totaal Men kan steun verlenen door geld te storten op de rekening van het Mgr Bekkersgilde van de Boerenleenbank in Waalwijk of door een enveloppe met inhoud te bezorgen bij het kantoor van ,,De Echo van het Zuiden", Grotestraat 205 in Waalwijk. Op de enveloppe duidelijk schrijven: ,,Mgr Bekkersgilde". Een bericht voor materiaal wordt graag ingewacht bij de heer v. d. Rijt, Ambrosiusweg 53, tel. 3253 te Waalwijk. De zaterdag gehouden luciferactie is tot nu toe geen doorslaand succes geworden; circa 60 procent is verkocht. Gaarne wordt nog een beroep gedaan op degenen, die nog bereid zijn lucifers af te nemen. dien was de heer- v. d. Griendt ja renlang een steunpilaar van de Gymnastiekvereniging „Ons Huis". De huidige situatie iii de schoen en lederindustrie werd door de heer De Kort ook nog onder de loupe ge nomen. Onder andere noemde hij 't te verwachten struktuurrapport van oud-minister Veldkamp. De huidige moeilijkheden waren zijns inziens nog te wijten aan de EEG. Op lan gere termijn zullen de tolmuren verdwijnen, noodzaak van contin- gentering uit goedkope landen en subsidie van de opleidingen. Hij stel de verder dat er in Waalwijk nog een personeelstekort heerst. Het om zetten van de middelbare vakschool voor leder- en schoenindustrie naar UTS was volgens de heer J. de Kort een stap op de goede weg. Namens de directie werd de heer van de Griendt een geschenk onder couvert aangeboden en werd me vrouw van de Griendt met bloemen verrijkt. Namens het personeel bood de heer J. van Mierlo een geschenk aan. KUNST EN KRACHT In Oisterwijk werd gisteren een spannend turn-duel gehouden tus sen de gymnastiekverenigingen Tax- andria en Kunst en Kracht uit Waalwijk. Beide clubs bleken goed aan elkaar gewaagd. Uiteindelijk ging Kust en Kracht toch met de overwinning naar huis. Zij wist n.l. in totaal 2973 punten bij elkaar té turnen en Taxandria 2941 punten. De 10' medailles die de turnsters en turners van Kust en Kracht wisten te winnen werden als volgt behaald: Afd. dames: 1 C. Verheijden, 2 Cor- iy Pullens, 3 Mary Schoemans. Afd. meisjes: 1 Wilma Barendrecht, 2 Toosje v. d. Westen. Afd. jongens asp.: 3 H. Keijdenier. Afd. meisjes asp. B: l Franka Bay- ens. Afd. meisjes asp A: 1 Anja de Vaan, 2 Elsje Couwenberg, 3 Ine Schoe mans. AFSCHEID TH. DE RONDE Vrijdag j.l. had het afscheid plaats bij de Fa. Mombers van de tech nisch medewerker bij zijn pensioen gerechtigde leeftijd de heer Th. de Ronden Déze gebeurtenis werd feestelijk gevierd in de kantine door de algehele directie en het voltallig personeel, waarbij het woord werd gevoerd door, de heren L. en P. Mombers en deze hierbij de heer De Ronde als een plichtsgetrouw en vooral harde werker kenschetste en waarbij als blijk van waardering geschenken onder couvert werden aangeboden. Daarnaast werd ook nog het woord gevoerd door de heer De Rouw vanwege het personeel en door de heer Prinssen van de tech nische afdeling. Hierbij werden di verse kistjes sigaren aangeboden. Mevrouw De Ronde werd ook in de hulde betrokken en door de directie en personeel in de bloemen gezet. Het afscheid werd besloten met de wens van alle, nog heel veel vrije dagen en veel geluk. Hierna dank te de heer De Ronde voor de hulde en de cadeaus, maar vooral voor de goede samenwerking. Hij wenste dat dit voor allen zo zou blijven. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen". Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". LENTE-TOTO INVALIDENBOND Inzet f 1121,90. Deelnemers: 1316. le prijs J. v. d. Linden. Leliestr. 39, Kaatsheuvel. Geraden f 1121,90 én ontvangt f 168,29. 2e prijs Th. Nederpelt, Juliana- straat 46. Poeldijk. Geraden f 1121,92 en ontvangt f 112,19. 3e prijs J. de Werd, Prof. Nolens- laan 40, Waalwijk. Geraden f 1121,95 en ontvangt f 56,10. De prijzen kunnen worden afge haald woensdagavond tussen 6 en 8 uur bij de heer J. Timmermans, Mgr. Prinsenstraat 16, Waalwijk. ONGEVAL Zaterdag overleed in het zieken huis te Tilburg de 22-jarige H. J. V. uit Waalwijk tengevolge van een ongeluk. Het ongeluk had afgelo pen maandag plaats in Capelle. De beide ouders en een tante, die zich ook in de auto bevonden, worden nog verpleegd in het ziekenhuis. FEESTAVOND LEDEN NVV Op vrijdag 29 maart werd de le den van de bestuursbond Waalwijk- Drunen een feestavond aangeboden in de Hoge Braken te Drunen. Op deze avond mochten twee leden de gouden bondsspeld ontvangen voor hun 40-jarig lidmaatschap. Het wa ren de heren Laarakker en Faro. Bondsbestuurder Corbijn sprak daar bij over de leden van het eerste uur, iets waartoe moed nodig was. De dames mochten bloemen in ont vangst nemen. Hierna volgde de op voering van het blijspel in drie be drijven „Carnaval der Liefde" het welk werd gebracht door de toneel vereniging „Ons Toneel" uit Utrecht. Het aanhoudend applaus bewees vol doende dat het gebodene in de smaak was gevallen. Tot slot volgde nog een bal verzorgd door de boe- renkapel uit Drunen. Deze slaagde er eveneens in om de toch al pri ma stemming nog wat op te voeren. Te gauw brak het sluitingsuur aan, en keerde men voldaan huiswaarts. Het was een bijzonder geslaagde avond, waarmee de organiserende NVV-bestuurders alle eer hebben ingelegd. CARNAVALSVERENIGING IN BESOYEN OPGERICHT Ook in Besoyen is nu een carna valsvereniging opgericht. De naam van deze vereniging is „De Vrolijke Hoef". Er is reeds een vergadering gehouden en al verschillende per-» sonen zijn lid geworden. Het be stuur is als volgt: L. Ophorst, voor zitter, H. Konings secretaris, L. Snels, penningmeester. P. Ophorst en R. Konings, bestuursleden. Op 19 april wordt weer vergaderd om de n'euwe leden op de hoogte te stel len van de gang van zaken. Nieuwe leden kunnen zich melden in café Hoevenaar, Grotestraat 41, Waalwijk GEZINSZORG Inlichtingen te vragen bij: Mevr. G. E. van de Veen-Kroon, Westeinde 5, tel. 2449, b.g.g. 2331. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden boven dien: vrijdagavond van 7.00 tot 8.00 uur. HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulD vra gen: tel. 2778, b.g.g. 2604 of 2726. STICHTING WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL Spreekuur directeur: 's woensdag van 2-3 en van 7-8 uur. Wilhelminastraat 4, tel. 3890. ..MOEDERS VOOR MOEDERS" van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haaff- van Helvoirt, le Zeine 12. REGIONALE STICHTING KATH GEZINSZORG LANGSTRAAT eo Maatschappelijk werkster: R. M. Adriasnsens, Hertog Janpark o lel. 2963. a STEDELIJK SOCIAAL CARITATIEF CENTRUM Par. St. Clemens en H. Bernadette- Maatsch. werkster A. C. M. Hoff- mans. Bureau Loeffstraat 54 tel 3410. Spreekuur Bernadette in de kleu terschool Hummeloord. maandag 6.30-7.30 uur, tel. 4588. Far St. Jan en O. L. Vrouw Maatsch. werkster M. A. M. Hoff- mans. Bureau: Grotestraat 244a, tel 2882. (voorm. Zusterklooster J.M.J.) Spreekuur in Besoyen in de Ber- nadetteschool: maandag van 4-5 uur Burg. Verwielstraat 2a. Par. St. Antonius: Maatsch. werker E. J. v. d. Stoop. Bureau Grotestraat 238, tel. 2882. Dinsdag 2-3 uur Muloschool, Hade- v.-ychstraat, tel. 3412. Ter gelegenheid van het dertig jarig bestaan heeft de voetbalver eniging Wit-Zwart een 22 pagina's tellend clubblad uitgegeven. Het blad groot formaat en gestoken in oranje omslag ziet er uitste kend verzorgd uit. Het zal iedere maand verschijnen. De redaktie kon digt aan in het volgend nummer 'n historisch overzicht te geven van de jubilerende vereniging. Ook zullen Zaterdagmorgen om 11.15 uur werd een delegatie van de Handbalver eniging Schwarz und Gelb uit Unna welkom geheten door de heer J. van Heeswijk en het voltallig bestuur van Tachos uit Waalwijk. Hierna ging het gezelschap naar de Taxan- drialial, waar deze sportaccomodatie bekeken werd. Voor Schwarz und Gelb is zo'n hal nog een ongekende luxe. In de bar werd koffie gedronken en al bij het begin van de bespre king bleken er al meer moeilijkhe den te zijn dan verwacht werd en vooral het verschil van competitie indeling, de diverse tournooien, het Waalwijks schoolhandbaltournooi op 18 en 19 mei, de vacanties die op verschillende tijden liggen, waren punten waarmee rekening gehouden moest worden. Dan nog buiten be schouwing gelaten dat Schwarz und Gelb 's zomers het 11 handbal speelt op groot veld en 's winters zaalhand bal, Tachos speelt 's zomers 7 hand bal op een klein veld en 's winters zaalhandbal. Na deze eerste bespre kingen werd bij prachtig zomerweer een rondrit gemaakt door de mooiste gedeelten van Waalwijk. Bij het Lido bood de heer J. van Heeswijk, namens b. en w., een diner aan. Hierna gingen de dames van het ge zelschap winkelen en de heren kwamen tijdens het wandelen in het Waalwijks recreatiegebied tot een mogelijke oplossing. In het Hotel „De Gouden Leeuw" werd officieel afscheid genomen, waarbij de heer Bremmer, namens de delegatie dank bracht voor de prettige ontvangst en de vriendschappelijke kontaken op sportgebied tussen Waalwijk en Unna. De heer J. van Heeswijk en het bestuur van Tachos dankten de delegatie voor hun komst en wens ten hen een prettige reis oe. daarin de standenlijsten worden ge. plaatst van de afgelopen 30 jaar. De leden van Wit-Zwart wacht eind april een feestavond. De da tum staat nog niet vast. Voorts zal begin mei op het terrein van Wit- Zwart een jubileum-wedstrijd wor den gespeeld. Wit-Zwart werd opgericht op 22 maart 1938. De Capellenaren speel den in de zaterdagcompetitie, maar gingen in 1941 het zaterdagvoet bal lag toen stil over naar het zondagvoetbal. In de oorlogsjaren en ook in de jaren na 1945 nam Wit- Zwart in de Langstraat een voor aanstaande plaats in. In 1958 moest Wit-Zwart het vierdeklasserschap prijsgeven en een paar jaar later degradeerde de club zelfs naar de 'tweede klas van de afdeling Bra bant. In i960 besloot Wit-Zwart de finitief over te gaan naar het zater dagvoetbal. Geleidelijk aan wonnen de Wit-Zwarten het verloren gegane terrein terug. Zij werden ongesla gen kampioen van de 2e klas van de afdeling Brabant en vorig jaar behaalden zij het kampioenschap van de eerste klas en promoveerden naar de vierde klas KNVB. In die afdeling is Wit-Zwart dit seizoen geëindigd op de vierde plaats. Ook het tweede elftal van Wit-Zwart (spelend in de tweede klas afdeling Brabant) kan op een uitstekende competitie terugzien Sedert de overgang naar het zaterdagvoetbal is Wit-Zwart een krachtige, gezonde en sterk groeiende vereniging ge worden. Plannen worden voorbe reid om te komen tot de bouw-var. een kantine. TE KOOP 98500 km. gelopen. In prima staat. Mr. Roëllstraat 22, Waalwijk JONGEMAN op zaterdag. In bezit van rij bewijs B E. Liefst magazijn en/of bestel dienst. Brieven onder nr. 6420 aan het bureau van dit blad. Te koop gevraagd: leeftijd 810 jaar. Aanbiedingen onder nr. 6419 aan het bureau van dit blad. Mr. W. Knoop, Notaris te Capelle (N.-Br), bericht, dat bij veiling op 28 maart 1968 werd ingezet het woonhuis met tuin, staande en gelegen te Sprang-Capelle aan de Heistraat nr. 161, kad. gem. Capelle sectie E nr. 1709, groot 3.25 aren, op ƒ7.600,-. Vrij te aanvaarden - mits toestemming overheids instanties - bij betaling van de kooppenningen vóór of uiterlijk op 16 mei 1968. Afslag op donderdag 4 april a.s. des avonds om 7 uur in café 't Bruggetje, Raadhuis straat 158 te Sprang-Capelle. Bezichtiging op donderdag 4 april a.s. van 's middags vier uur tot half zes. Nadere inlichtingen bij ge noemde Notaris (04168-316). Doberman - Pincher Kennel van Berkenlaantje biedt te koop aan: JONGE DOBERMAN-PINCHERS met stamboom Gecoupeerd. Te bevragen: A. van der Laan-v.d. Hoven Begoniastraat 36, Hilversum tel. 02150 - 51801 Met spoed: SCHOENFABRIEK SAFARI Grotestraat 153 a, Waalwijk Gediplomeerd Erkende AUTORIJSCHOOL Paul Krügerstraat 15, Waalwijk tel. 4271 Voor Kaatsheuvel: L. LAMMERS, Jac. Ruysdaelstraat 9 TE KOOP z.g.a.n. met Acme wringer Te bevragen: Besoyensestr. 35, Waalwijk in bereikt een KOOPKRACHTIG EN KOOPLUSTIG PUBLIEK FREDERIKS FREDERIKS

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 2