WAALWIJK Glas-evolutie van meer dan 4500 jaar ampe Cc ampe Raad van Loon agenda in op Zand werkte kwartier af LOON OP ZAND De geschiedenis van het klooster „Mariënkroon" in Nieuwkuyk adverteer m uw eigen streekblad, de goedkoopste manier om uw reclameboodschap onder de gezinnen te brengen, die er belang in stellen adverteer in DE ECHO VAN HET ZUIDEN GLAS HARDER DAN STAAL 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 APRIL 1968 6 Lustrumtoernooi badmintonclub FST in Waalwijk 'n Goed adres, 'n Uniek adres, in Tilburg: die krant leest toch iedereen De gemeenteraad van Loon op Zand heeft donderdagavond j.l. nog geen kwartier nodig gehad voor de openbare raadsvergadering. Behou dens een informatieve opmerking van een der leden, had niemand enige op- of aanmerking op de voorstellen en in hoog tempo gin gen de twaalf agendapunten onder de voorzittershamer van burgemees ter L. van Erp door. Ook van de rondvraag werd ditmaal geen ge bruik gemaakt. De voorstellen waarmee de raad accoord ging, hadden betrekking op de volgende onderwerpen. Vaststel ling van voorwaarden voor het ver huren van gasinstallaties voor warmwatervoorziening door het gasbedrijf ter vervanging van de tot dusver toegepaste voorwaarden. Sedert 1955 worden door het ge meentelijk gasbedrijf geysers ver-' huurd. De voorwaarden, welke daarbij werden aangehouden, heb ben in het algemeen bevredigend gewerkt, maar behoefden op enige onderdelen toch wat aanpassing. Was voorheen formeel schriftelijk toestemming vereist van de huisei genaren voordat -een geyser kon worden aangebracht, die echter bij na altijd achterwege bleef wat geen moeilijkheden bracht, nu is het overleggen van een schriftelijke toestemming slechts facultatief ge steld. Er is verder een omschrijving van de geyser toegevoegd, terwijl is vastgesteld welke kosten bij het aanbrengen van de gesyer voor re kening van het gasbedrijf komen en waarvoor dan de huurprijs geldt. De huur van de geyser gaat voor taan in op de eerste van de maand volgende op de maand van de in stallatie. De mogelijkheid om gey sers in huurkoop te verstrekken, waaraan geen behoefte blijkt te be staan, is in de nieuw opgestelde voorwaarden niet meer opgenomen. Evenals vorig jaar werd het aan tal gemeentelijke opcenten op de hoofdsom van de personele belas ting voor het belastingjaar '68-'69 vastgesteld op 200. -3 Het bestuur van de r.k. kleuter school in Pannehoef had, in ver band met de toename van het aan tal leerlingen en het feit dat de school is ingeschakeld voor de op leiding van kleuterleidsters verzocht om medewerking te verlenen voor de aanschaffing van meubilair en leer- en hulpmiddelen. Volgens het advies van de inspectrice diende 'n gedeelte van het gevraagde materi aal beschouwd te worden als eerste inrichting, waarvoor in 1967 reeds gelden beschikbaar zijn gesteld. Het alsnog goedkeuren van dit materi aal zou tot gevolg hebben, dat de normen voor eerste inrichting wer den overschreden. Door het aan schaffen van het overige materiaal zouden de normale eisen, aan het geven van kleuteronderwijs te stel len, niet worden overschreden. Daarom besloot de raad conform 't voorstel de gevraagde medewer king te weigeren, uitgezonderd voor wat betreft de kieskasten, de plak- figurenkastjes, de mozaïekdozen, de ongevulde dozen, de gavedozen, de lottorekjes en de stempelkist, waarvoor men wel medewerking zal verlenen. Aan het bestuur van de H. Hart- kleuterschool te Kaatsheuvel zal medewerking worden verleend voor het vernieuwen en verbeteren van de buitenriolering van deze school aan de Mgr. Völkerstraat. Het bestuur van de St. Emilius- school te Loon op Zand had een verzoek ingediend om medewer king voor het treffen van een aan tal voorzieningen, welke voor het merendeel betrekking hebben op 't herstellen en moderniseren van het meer dan 40 jaar oude schoolge bouw. De totale kosten worden geraamd op f 34.305,15. Aangezien het school bestuur zelf een reserve heeft ge vormd van f 10.000.- besloot de raad de gevraagde medewerking te ver lenen voor het gedeelte van de kos ten, dat de f 10.000.- overschrijdt. Een perceel bouwgrond werd ver kocht aan P. Grootswagers te Kaats heuvel voor de bouw van een dub bel woonhuis annex lunchroom met cafetaria van 954 m2. Aan b. en w. werd een algemene machtiging verstrekt tot het aan gaan van kasgèldleningen, rekening courant-overeenkomsten en andere kortgeld leningen gedurende 1968. Vastgesteld werden enkele wijzi gingen van de gemeentebegroting 1968. Naar aanleiding van de bemer kingen van de commissie uit de raad, die de gemeenterekening en de rekeningen van de takken van dienst over 1965 heeft onderzocht, deelden b. en w. middels een schrij ven de raad mee, dat met het be stuur van de Stichting Rosagaerde in principe overeenstemming is be reikt ten aanzien van de methode, welke gevolgd zal worden om te komen tot een totale delging van de bestaande huurschuld. Er is na melijk op voorstel van b. en w. overeengekomen behoudens goed keuring van gedeputeerde staten - dat de huurschuld, die per 31 de cember 1967 f 118.639,01 bedroeg, per 1 januari 1968 zal worden om gezet in een langlopende lening, te verstrekken door de gemeente. Met de opbrengst van de lening zal de Stichting de huurachterstand geheel voldoen. Op de lening zal voorts op de gebruikelijke wijze rente en af lossing worden betaald. B. en W zijn van mening, dat deze oplossing tot een betere financiële verhou ding tussen' gemeente en Rosagaer de zal leiden. Daarnaast delen b. en w. tenslot te nog mede, dat zij begrip hebben voor de opvatting van de commis sie, dat het werkende deel van de plaatselijke bevolking vooral des avonds onvoldoende in de gelegen heid is om het zwembad te bezoe ken. Zij zullen inzake de gelegen heid tot zwemmen, welke de Stich ting Natuurpark „De Efteling" biedt met het bestuur van deze stichting contact opnemen. OPENING VAN TANKSTATION Sedert enige weken is de heer Wijtvliet bezig met de inrichting en uitvoering van he[ nieuwe tankstation voor de verkoop van vrije benzine. Thans is het zover, dat deze op zaterdag 13 april tot de opening kan overgaan: Het terrein is bestraat. De twee pompen staan op een middenberm, zodat de auto s e.d. aan weerszijden kunnen worden geholpen. ONDERLINGE GYMNASTIEK Op donderdag 11 april zal de Stichting Jeugdbelangen een onderlinge gymnastiek- wedstrijd houden onder leiding van haar leider de heer Bruggeling in het Cultureel Centrum. Deze begint om 17 uur n.m. Het programma luidt: Jongens: touwtrekken, hoogspringen en kastspringen, t.w. in a. hurksprong, b. spreidsprong rechts, c. spreidsprong links, d. koprol op lengte kast. Op lange mat: a. dubbelkoprol, b. bokspringen koprol, c. handstand, overslag en d. salto met hulp. Brug: oefeningen met gelijke en ongelijke leggers. Meisjes: Evenwichlsbf.lk. Lengte mat: het zelfde als voor jongens m rodslag. Brug: hetzelfde als jongens, evenals het kastspringen en hoogspringen. De wedstrij den duren ca. 3 uur. Door een jury zullen de jongens en meisjes morden beoordeeld Per leeftijdsgroep zijn er 3 prijzen. VERTREKTIJDEN ROODE KRUISBES 180 personen hebben zich opgegeven als boleddonor voor het Roode Krui6 in l oon op Zand. Dit is een prachtig getal en over treft het getal van vorig jaar. De bloedaf name heeft plaats te Kaatsheuvel in de Gildenbond in de Mgr Völkersstraat op dinsdag 16 april a.s. Vanaf Loon op Zand zal een aparte bus rijden. De vertrektijden zijn: kwart voor 7 en kwart voor 8 n.m. De bus staat in de Willibrordusstraat - hoek Kerkstraat. BILJARTEN In de Loonse biljartcompetitie is de af gelopen week als volgt gespeeld: 2e week: 1. Brandaris 3, 3 gespeeld met 106 punten; 2. Belga, 3 met 94 pnt.; 3. Succes I, 2 met 77; 4. Brandaris II, 2 met 75; 5. Finance, 2 met 70; 6. Centrum I, 2 met 67; 7. Centrum II, 2 met 66; 8. Vriendenkring I, 2 met 66; 9. Vriendenkring 11, 2 met 66; 10. Brandaris I, 2 met 63; 11. Succes II, 2 met 35. In de wedstrijden, begint reeds spanning te komen. De komende week zullen de wed strijden zijn: 8 april: Succes II - Vriendenkring II; 8 april: Centrum II-Brandaris II. 9 april: Brandaris 1-Centrum I. 11 april: Brandaris II - Vriendenkring I. HU' WHOl V '-3SW Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de badmintonclub FST Waalwijk werd een lustrumtoer nooi gehouden in de Taxandriahal. Zaterdagmorgen is men met het toernooi begonnen met 164 deelne mers van 24 verschillende vereni gingen. Er waren door de FST 32 prijzen beschikbaar gesteld. De uit reiking van deze prijzen vond plaats door wethouder J. van Heeswijk. Voor de wedstrijden bestond beide dagen een grote belangstelling^^^ De uitslagen waren als volgt Klasse D. Dames-enkel: 1. Annelies de Jong, 2. S. Mateyssen. Heren-enkel 1. L. v. d. Broek, 2. L. Stehman. Dames-dubbel: 1. A. de Jong-E. To- mas. 2. L. Claessen-S. Mateyssen. Heren-dubbel: 1. Hr. v. Gameren- L. Stehman. 2. P. de Veer-V. Ven- rooy. Mixed-dubbel: 1. Mej. Mateyssen- Hr. Merx. 2. Verschuren-v. d. Dries. Klasse C. Dames-enkel: 1. Mej. Ga- briël. 2. Mej. Verhoeven. Heren-enkel: 1. Hr. Tahitu, 2. Hr. v. Broekhoven. Dames-dubbel: 1. Mej. Gabriël-mej. Verhoeven. 2. Tuapatinaya-Vermeu- len. Heren-dubbel: 1. Scharre-v. d. Vlist 2. Tahitu-v. Broekhoven. Mixed-dubbel: 1. Hr. de Jong-van Broekhoven, 2. Bastiaanse-Gij zei mans. „VAN DEN BRAND" KAN DONDERDAG KAMPIOEN WORDEN WAALWIJK Donderdagavond kan het biljartteam van „Van den Brand" uit Waalwijk kampioen van Nederland worden. Het treedt dan aan tegen het eerste team van DCB uit Breda. De winnaar van deze ontmoeting mag zich kampioen noemen en verwerft daarmee het recht deel te nemen aan de wed strijden om de Europa-cup van teams. Het Bredase team heeft een ge lijk aantal punten als „Van den Brand" zodat donderdag een bij zonder spannende strijd verwacht mag worden. Voor DCB komen uit Popeyus, Brosens, Machielsen en Hermus. „Van den Brand" treedt aan met Henny de Ruyter, Cor en Wim Soeterboek. Wie de vierde speler is, was vanmorgen nog niet bekend. De wedstrijd begint don derdagmiddag om 5 uur met de 4e partij. De slotpartijen worden om 8 uur en half tien verspeeld. „Van der^ Brand" behaalde zon dag een 6—2 overwinning op het team van Jan Doggen uit Roosen daal. Zowel de Ruyter, als de ge broeders Soeterboek wonnen hun partijen. Alleen Co de Nijs leed 'n nederlaag. AGENDA Liedertafel „Oefening en Vermaak" woensdag 8 uur: repetitie dames- en herenkoor in De Twee Kolommen, zondag 12 uur: repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. Dinsdagavond 9 april bloemschik avond van de KNMTP. Kosten p.p. f 2.50. SCHUTTERIJ ST. HUBERTUS De schutters van het gilde St. Hubertus hebben zondag hun seizoen geopend. Tra ditioneel zijn zij begonnen met hun koning- schieten op de bomen van café De Louw, alhier. Eveneens was hieraan een prijsver- schieting verbonden. De uitslag was: Koning opgelegd geweer werd de heer A. Bink. Koning vrije hand geweer werd de heer C. Ebbing. 1. J. W. Aarts; 2. A. Bink; 3. A. van de Broek; 4. G. v. d. Broek; 5. W. v. d. Broek jr.; 6. W. v. d. Broek; 7. P. van Noijc; 8. C. Ebbing; 9. J. Bruurmijn; 10. E. van Noije; 11. J. van Meel; 12. J. v. d. Dries; 13. J. Aarts; 14. J. van Seeters. VÉGÉ-KARAVAAN In het kader van de opening van de Végé- supermarkt heeft harmonie Concordia met de majoretten uit Oirschot de kameel met totale bepakking vergezeld, welke zaterdag middag door een deel van het dorp heeft getrokken. BOND VAN BEJAARDEN Binnenkort zal de plaatselijke afdeling van de Bond van Bejaarden 10 jaar bestaan. De leden en het bestuur zullen deze dag niet ongemerkt voorbij laten gaan, want de plannen zijn reeds besproken. ACTIE HET ZORGENKIND De actie hulp voor de hulpelozen is in Loon op Zand ook op zoek naar donateurs voor de stichting „Het Zorgenkind". Als een beroep op iedereen wordt gedaan dan is deze actie zeker op zijn plaats. Op kloos terstraat 8 verwacht men ve'e aanmeldingen voor dit sympathieke doel. HEARING VAN EN OVER DE GEMEENTE Reeds enkele keren hebben de Loonse mensen de gelegenheid gehad om van ge dachten te wisselen met burgemeester en gemeenteraadsleden. We denken hier b.v. aan de bijzonder interessante avond welke vorig jaar werd gehouden in ons Cultureel Centrum. Hier zijn heel veel gemeentelijke zaken aan het publiek bekend geworden. Toen heeft burgemeester Van Erp veel in teressants verteld. Dat er een behoefte be staat om steeds meer te weten te komen omtrent de gemeente is wel bekend. De tijd van fora en hearings is IN, daarom hebben de wethouder en de gemeenteraads leden, welke in Loon opZand wonen, be sloten een avond te houden om van gedach ten te kunnen wisselen over alles wat de gemeente en haar bewoners aangaat. Deze avond is gepland op dinsdag 23 april a.s. in het Cultureel Centrum om 8.30 uur. Zij die menen problemen te hebben of ze graag aangesneden zien, kunnen dat kenbaar ma ken op een briefje en inzenden aan postbus 10, alhier, tot en met 13 april, Paaszater dag. WIT-GELE KRUIS Enige weken is zuster M. Vloemans uit Waalwijk hier ter plaatse werkzaam in het Wit-Gcle Kruiswerk. Zij vervangt zr J. v. d. Weerden, welke momenteel ziek is. P.V. „DE LUCHTBODE" De postduivenvereniging 'De Luchtbode' heeft zondag 7 april haar eerste concours- vlucht gehouden vanuit Duffel; afstand 72 km. Deelname 343 duiven. Gelost om 8.30 uur. Aankomst eerste duif 9.19.27 uur. Laatste prijsduif 9.29.4 uur. Overduif C. IJpelaar. De uitslagen waren als volgt: G. IJpelaar 1 19; J. Aarts 2 84; H. v. d. Linden 3 39; P. v. Leest 4; Gebr. v. Noije 5 42; H. v. d. Velden, Dongen, 6 59 71; M. Vera 7 17 18 26 30 32 33 34 41 46 58 61 85; K. Aarts 8 29 36; P. Hooij- mayers 9 12 53 77; K. van Esch 10 13 15 16 48 60 72 76 82; P. v. Noije 11 14 50 52 68; Henk v. d. Velden 20 24 67; Gebr. v. d. Velden 21 54 57 64; A. Kuyten 22 55; J. v. Broekhoven 23 35 44; C. IJpelaar 25 28 31 37 43 83; A. J. van Dongen 27 40 62; A. Leermakers 38 66a; H. Leerma- kers 45; H. Vera 47 75 79; M. Maas 49 80 81; Gebr. Boons 51 66 78; B. v. Iersel 63; W. v. d. Velden 65; J. v. Dongen 70 74 86. Het Eurovisie songfestival 1968 is gewonnen door de Spaanse zange res Maria de Los Angeles Santama- ria met „La, la, la". Onze Ronnie To_ ber eindigde met „Morgen" op de laatste plaats. De stichting Etherreclame heeft in het afgelopen jaar ruim 44 mil joen verdiend. 40 miljoen krijgt de overheid en de rest is gebruikt voor verbetering salarissen en andere voorzieningen. In ons land zijn dit weekeinde 12 doden in het verkeer te betreuren. De secretaris-generaal der Ver enigde Naties Oe Thant, die een of ficieel bezoek brengt aan ons land heeft een bijeenkomst in Den Haag geleid ter herdenking van Ds. Mar tin Luther King, waarbij een 15.000 mensen voor het Vredespaleis te- woordig waren; ook elders werden herdenkingsbijeenkomsten gehou den. 2! Wie aan glas denkt heeft doorgaans een breekbaar, al of niet doorzichtig materiaal voor ogen. Dagelijks hebben wij met glas te maken. Hoewel de ontelbare toepassingen van glas ons nauwelijks meer opvallen, zijn er een aantal ontwikkelingen, die de moeite van het signaleren waard zijn. Zo bestaat er momenteel een glassoort, welke zes maal harder is dan het hardste staal. Er is glasdoek zo zacht als zijde. Voor de achterruiten van sommige sportauto's gebruikt men zeer buigzaam glas. Er bestaat ook 'dorstig glas', een term die niet uit de carnavalsfeer is overgebleven, maar betrekking heeft op een speciale glassoort, die ieder spoor van vocht in transistors op zuigt. Dit zou in de zeer gevoelige me chanismen van geleide projectielen kortsluiting kunnen veroorzaken, al dus een speciaal rapport in 't maart nummer van Het Beste. Het blad con stateert met Amory Houghton jr. van de Corning-glasfabrieken, dat de mens nu al 4500 jaren glas maakt, maar dat men nu eigenlijk pas goed de eindeloze verscheidenheid en fun damentele gebruiksmogelijkheden van glas leert onderkennen. Ongeveer 18 jaar geleden begon de toen nog be scheiden opmars van de wegwerp- blikjes voor bier en frisdranken en van papieren verpakking voor melk- produkten. Bezorgde glasfabrikanten begonnen inmiddels naar andere glas toepassingen te zoeken Zo is er bijvoorbeeld het fotochro- matisch glas ontwikkeld, dat bij zon licht zichzelf donker kleurt, doch bij duisternis lichter van kleur wordt. Tot nog toe heeft men dit glas ge bruikt voor zonnebrillen en nog niet voor andere toepassingen, aangezien glasexperts er nog niet in zijn ge slaagd om dikker glas snel van kleur te laten veranderen. Is dit eenmaal 't geval dan zijn talloze mogelijkheden voor dit nieuwe glasprodukt vrijwel onbegrensd. Daarbij denkt men na tuurlijk allereerst aan vensterruiten, maar daarnaast aan glas voor auto's schepen, vliegtuigcockpits, om slechts enkele voorbeelden te noemen. Een van de meest wonderlijke nieu we glassoorten werd bij toeval ondekt. Een wetenschapsman liet perongeluk een stukje lichtgevoelig glas in een oververhitte oven liggen. Toen hij het er voorzichtig uit wilde halen glipte het uit de tang en viel op de grond. Tot ieders stomme verbazing brak het niet, maar stuitte het omhoog. De in tense hitte had 't in een staal glas- ceramiek veranderd. Dit soort glas maakt nu deel uit van de neuskegels van ruimteraketten omdat het de ont zaglijke hitte van de terugkeer door de aardse damkring kan weerstaan. Het Beste noemt tal van toepas singen die weinig mensen bekend zijn, zoals de mogelijkheden voor de medische wetenschap. In het verleden konden artsen een hartklep uitslui tend rechtstreeks bekijken door de bijzonder moeilijke open-hartchi- rurgie. KWALITEIT jersey japonnen en pakjes, jumpers, rokken, blouses, nylons, shawls, pantalons, enz. enz. VAKWERK stofknopen, plisseren, ges pen, ajouren, ceintuurs, re pareren, borduren, verma ken, inkorten enz. i Heuvelstraat 14 4 Het is 14 mei a.s. 65 jaar geleden dat de communiteit van het kloos ter Pont Colbert te Versailles haar intrek nam op het kasteel „Onzen- oord". Van deze gelegenheid willen we de lezers wat vertellen over de laatste 25 jaar van het bestaan van de abdij „Mariënkroon". In 1892 stichtte Abt Marechal te Versailles het klooster Pont Col bert. Tien jaar later moest de com muniteit het klooster verlaten. In België vond toen de Abt voor zijn monniken een oud hotel als een voorlopige verblijfplaats. De huis vesting was slecht en ongezond, zo dat er naar een andere en betere huisvesting werd uitgezien. Toeval ligerwijze hoorde Abt Marechal van de verkoop van het kasteel „On- zenoord". Op 9 dec. 1903 kocht hij dit. Op 4 mei 1904 kwamen twee fraters om alles voor te bereiden. De bedoeling van Abt Marechal was dat Onzenoord alleen maar een toe vluchtsoord zou zijn en zo gauw mogelijk zou men dan weer naar Versailles terug keren. Op aandrin gen van de Nederlandse paters werd Onzenoort echter voorlopig niet verkocht en bleven twee paters en een broeder achter. Na de dood van Abt Marechal in '24 Het streek-nieuwsblad fungeert als overkoepelend orgaan voor alle dagbladlezers, heeft aantrek kelijke tarieven voor grote en kleine zaken en kan voor de winkelier een goedkope vertegen woordiger zijn. De verspreiding is dikwijls nagenoeg huis aan huis en de uitgever kan door zijn drukmethode de krant overzich telijker opmaken. Blijft de winkelier in het nieuws met waarheidsgetrouwe aanbie dingen, dan zal hij meer klanten winnen. Stimuleer uw verkoop vooral eerst in eigen plaats en streek; laat uw klanten weten dat U vlak bij hen bent. Het streeknieuwsblad blijft nog dagen na verschijning binnen 't bereik van de lezers; het is voor hen gemakkelijk hun eigen krant bij de hand te hebben om, indien nodig, deze nog eens na te slaan endaarom werken de adver tenties ook veel langer na, en daarom is adverteren in een streekblad veel goedkoper. werd pater Franciscus Jansens, Til- burger van geboorte, tot abt geko zen en zijn eerste werk was On zenoort weer een volledige klooster gemeenschap te geven. In 1928 werd Onzenoord als kloosterkanoniek op gericht met als eerste prior Stanis laus Viennot. In 1935 werd onder leiding van achitect van Dael uit Eindhoven een nieuwe vleugel ge bouwd. Een jaar later was het een rampjaar voor Onzenoort. Door de ongunst der tijden was het klooster in grote moeilijkheden gekomen. De communiteit ging over naar de Belgische Congregatie en het kloos ter kreeg de naam van Mariënkroon. Het begin van „Mariënkroon" was moei lijk, maar ondanks alles groeide 't convent. Gedurende de oorlog 1940- 1945 werd het kloosterleven niet verstoord en tijdens de bevrijdingsdagen in 1945 vonden er talrijke mensen veiligheid en voedsel. Dit is zo in het kort de 50 jaar geschiedenis \n. het klooster. En nu de laatste 25 jaar. Het hoogtepunt van de halve eeuw van het klooster was ongetwijfeld de tentoonstelling „Mariale kunst in Brabant van oude en moderne kunstenaars". Om het klooster, dat inmiddels haar kinderschoenen was ont groeid, tegemoet te komen, hebben toen 'n aantal leken uit Nieuwkuijk en omgeving het initiatief genomen tot oprichting van 'n vriendenkring. De Stichting Vrienden van Mariënkroon is ontstaan als een soor{ bouwfonds. Er wordt vooral hiermee ge streefd maar een jaarlijkse financiële bij drage met het doel Mariënkroon in staat te stellen haar opdracht in de kerk te ver vullen. Een van de belangrijkste data in de ge schiedenis van Mariënkroon is zonder twij fel de verheffing van de priory fot abdij. Door Johannes van Engelen, geboren te Haarsteeg wordt de eerste abt van Mariën kroon. Hij werd in 1929 tot tweede prior benoemd. Vanaf 1935 is abt Joannes sub prior en magister der fraters geweest. Ver der was hij vele jaren professor in de mo- raal-theologie. De wijding van de nieuwe, of lievei* de eerste abt, vond plaats op 14 september in de parochiekerk van Nieuwkuijk en werd verricht door de generaal-abt der orde Dom. €ieghard Kleiner. Onder de vele aanwezigen bevonden zich talrijke kerke lijke en burgerlijke autoriteiten. De gemeen te bood een staf aan. Een groot en moeilij kerprobleem was de behuizing geworden. In 1935 werd het oude en vervallen kasteel geheel vernieuwd. In 1958 had de aanbe steding plaats en werd gegund aan de Gebr. de Bont-van Dommelen, alhier. Het 's 'n onze tijd min of meer zo, dat de monniken door bedelen of anderzins in hun levens onderhoud voorzien. Daarom zijn er op Mariënkroon verschillende bedrijven voor een bestaan o.a. godsdienstlessen, zielzorg enz. Abt Joannes heeft in Rome als stemge rechtigde aan het concilie deelgenomen. Op 30 september 1963 vierde abt Joannes zijn 40-jarig priesterfeest. Meer dan 1500 mensen kwamen hun gelukwensen aanbie den waaronder o.m. Mgr Bluysen, auxilarius van de bisschop Den Bosch, verschillende abten van diverse kloosters, andere kerke lijke en burgerlijke ambtsdragers, vooraan staande personen uit het bedrijfsleven en talloze vrienden, bekenden en familie van Abt en Convent. Tot slot nog melding van de oecumeni sche gebedsdienst, die op 7 maart 1964 in de abdij werd gehouden. Er verzamelde zich toen 65 protestantse mede-christenen om samen met de bewoners van de abdij van het klooster voor de eenheid te bid den. De voorgangers bij deze samenkomst waren ds J. Ch. Fritzsche en pater Marti- nus Nieuwenhuis.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 6