wMlwijkse en UnqstRAAtse couuant Eerste „Efteling-Sprookjes" wandeltocht VLIJMEN Wit Zwart en H.N.C. kunnen samengaan Firma Frederiks heropende! fraaie zaak in Kaatsheuvel RKC sterker dan Oe Spechten Sprang-Capelle ORGANISATIE VM STICHTING JEUGDBELANGEN LOON OP ZAND Achterstand inhalen White Boys verloor fin Dussem Prijzenswaardig initiatief De tocht Capelle Verwant Rivaliteit Vlijmerase Boys MAANDAG 8 APRIL 1968 89e JAARGANG No. 29 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieien Hoofdredakteur JAN TIELEN' Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 De Stichting eugdbelangen van Loon op Zand bruist van aktiviteiten. Voornamelijk haar wandelclub De Loonse Duinkanters Lodukazal de komende weken alle aandacht vragen, niet alleen in het dorp maar ver daar buiten, want verzoeken om deelname zijn over het gehele land ver zonden. Deze actieve onder-afdeling heeft in de korte tijd van haar be staan aan diverse wandeltochten deelgenomen, zodat zij immer- al een goede naam heeft weten te verwerven. Deze eerste Efteling „sprvokjes- wandeltochtgeschiedt onder auspiciën van de Noordbrabantse Wandel sport Bond, waarvan de afdeling lid is. De reglementen van de NWB zijn dus toegepast. De tocht wordt gehouden op zondag 21 april 1968 door het mooiste deel van centraal Brabant, met als trekpleister een toch door het wereldvermaarde Efteling-sprookjespark. BU'MU.- Gnn.-lr.-KH 203. Waalwijk Tel. 04160--i.'01-274li - Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8. tel. 04167-9.007 Abonnement P week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief De plannen voor deze eerste Efte- Img Sprookjeswandeltocht zijn het initiatief van de jonge wandelclub van Loon op Zand en het is niemand minder dan burgemeester Van Erp, die deze hoog weet te prijzen. De tal rijke mogelijkheden die de Ef teling biedt en de schoonheid van de natuur in deze gemeente zullen er toe bij dragen dat vele vreemdelingen aan de uitnodiging van Lodukagevolg zullen geven. Wandelen, praten en zingen in Gods vrije natuur is gezel lig om het samen in Wandelsportver- band te doen. Moge velen hieraan meedoen is de wens dan ook van de burgemeester. Hij heeft dit in zijn voorwoord in de feestgids geschre ven. Het bestuur van de Stichting Jeugd- belangen zegt dat Loon op Zand rus tig en zelfvoldaan, onveranderd rond zijn oude kerk heeft gelegen. Thans is het zo, dat Loon op Zand ontdekt is door de vreemdeling die er zich komt vestigen om te genieten van de mooie rustige natuur. Het dorp groeit uit en zal zijn achterstand be slist gaan inhalen. Met deze evolutie - aldus de voorzitter gaat Jeugd- belangen mee. In overleg met de di rectie van de Efteling is het volgende plan dus tot uitvoering gebracht, wat uniek is in de wandelsport. Het eerste gedeelte volgt de rand van het natuurreservaat de 'Loonse- en Drunense Duinen, terwijl vervol gens langs de Eftelingse Siervijvers naar het beroemde sprookjesbos wordt gewandeld. Hierbij worden alle sprookjes aangedaan, met als hoog tepunt het vermaarde sprookje van Koningin Fabiola „De Indische Wa telelie". Ingeschreven kan worden voor 8- en 9-jarigen; 10 tot en met 15 jaar en 16 jaar en ouder. De leden van wan delbonden, schoolgroepen e.d. van 8 tot en met 15 jaar genieten een re ductie; ook de leden van de erkende wandelsportbonden. De inschrijfadressen zijn: W.S.V. Loduka, postbus 10 te Loon op Zand, tel. 329 en mej. A. Schoenmakers, Hoge Steenweg 79, Loon op Zand, tel. 276. Inlichtingen kan men beko men op Hoge Steenweg 117 en 79, alsook telefonisch op genoemde num mers. De startplaats is het Cultureel Cen trum in de Van Rijckevorselstraat te Loon op Zand, waar ook de kleed gelegenheid is. Parkeergelegenheid is er ook voldoende. De starttijd is op 21 april om 12.30 uur; het startbu reau is om 10.30 uur open. Bij de aanvang der wandeltochten zullen parcoursbeschrijvingen worden ver strekt. De route zal door pijlen aan gegeven worden. Zij, die de tocht vol brengen, verkrijgen een fraaie Efte- ling-herinneringsmedaille. De groeps- prijsherinnering wordt verstrekt bij deelname van minimum 11 personen. De prijzen worden bij binnenkomst aan het Cultureel Centrum per af stand uitgereikt. De te wandelen af standen zijn 5, 10 en 15 km; de tocht is officieel goedgekeurd door de NWB. per 30 maart 1968. Tot besluit van deze sprookjestocht biedt het organiserend bestuur de deelnemers(sters) een groot bal aan, dat eveneens iveer plaats heeft in het Cultureel Centrum te Loon op Zand. Moge de opzet van deze le Sprook- jeswandeltocht geen sprookje blijven, maar iverkelijkheid worden. Daar heeft de Loonse Wandelclub immers alles op gezet. Als de tocht tot het verleden behoort moeten velen kun nen zeggen: .Er was eens dan is het doel van de Loduka"-wandel club bereikt en zal men met de bur gemeester kunnen herhalen tot ziens op een volgende keer Telegram-adres „ECHO' GROTE VLOOIENMARKT Onder het motto „Oud voor Nieuw" zal in Vlijmen op 11 en 12 mei door dc harmo nie „Concordia" en de karnavalsvereniging „Knotwilgcndam" en de georganiseerde jeugdbeweging Nieuwkuijk en Vliedberg 'n Vlooienmarkt worden gehouden op 't oude bovs-terrein, achter café 't Centrum. Medewerking wordt gevraagd van geheel Vlijmen en vooral nu met de schoonmaak. Alles is welkom. De ophaaldienst zal op 4 mei huis-aan-huis verschijnen. PAASTOURNOOI Door dc Stichting Jeugdbelangen worden in de paarvakanties wedstrijden georgani seerd voor de schooljeugd in dc gemeente Vlijmen, Drunen en Heusden. Onder de naam Paastoernooi. Er zijn voor de kinderen 3 mogelijkheden om mee te doen aan het voetbaltoernooi op 18, 19 en 20 april en wel aan het korfbaltoernooi op 19 april; SPRANG-CAPELLE - In het 6600 inwoners tellende Sprang-Capelle gaan de laatste weken steeds meer stemmen op om tot een fusie te komen tussen de voetbalverenigingen Wit-Zwart en H.N.C. De reden daar van is, het besluit van de gemeenteraad H.N.C. een krediet van 18.000,te geven voor de bouw van een kantine. Inmiddels heeft ook Wit-Zwart een verzoek om subsidie ingediend voor het bouwen van een kantine. Een gang van zaken die men hoogst onbevredigend acht. Immers, het geld dat beschikbaar gesteld wordt, kan beter ge bruikt worden voor het totale welzijn van de voetbalgemeenschap in Capelle, zo redeneert men. aan het Cultureel toernooi od 18 april en het voetbaltoernooi. Hieraan doen 11 scho len uit de drie gemeenten aan mee met 13 e'fta'len. Korfbaltoernooi: 8 scholen. 13 teams van 8 meisjes in de hallen van Zaadhandel Mom- mersteeg. Het cultureel toernooi op 18 april is voor alle meisjes in de aula van 't Palet op de Vliedberg. Op 6 scholen zijn er drie mogelijkheden: declamatie voor klas 3, 4 en 5 en een opstelwedstrijd voor de klasse 5 en 6. Voor groepswerk zijn per school 3 groe nen, uit de klasse 4, 5 en waarvan uit elke klas een. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" De eerste wedvlucht van de postduiven vereniging „De Zwaluw" zit er al op. Het was zeer slecht vliegweer, maar toch wer den nog 128 duiven ingezet, die zondag om 9 uur in Diest werden gelost. De eerste duif werd geklokt om 10.04.36 en de laat ste prijsduif om 10.38.27 uur. „DE REISDUIF" De postduivenvereniging „De Reisduif" hield een africhtingsvlucht vanuit Heren thals, België. Ook deze duiven kwamen traag afzetten. AANBESTEDING CHR. SCHOOL SPRANG Waar dc cijfers van dc openbare aanbe steding van het bouwen van de Chr. school te Sprang nog niet werden gepubliceerd, verzoekt men ons deze alsnog te melden, waaraan wij hierbij voldoen. Gebr. Broekhoven, Oosterhout 409.000 Fa. Wed. Aarts, Waalwijk 442.250 De Bonth-van Huiten, Nieuwkuijk 443.150 H. H. van Oversteeg, Sprang-Capelle 469.000 Gebr. Bakkeren, Hardinxveld 469.000 Zoals bekend is het werk gegund aan de laagste inschrijver. ONGEVAL De timmerman M. G. uit de Molenstraat had op het werk het ongeluk met zijn hand onder een freesmachine te geraken, waar door hij 2 vingers moest missen en naar het ziekenhuis te Waalwijk overgebracht moest worden ter behandeling. GYMNASTIEKDEMONSTRATIE De Chr. Gymnastiekvereniging „Pro Pa- tria' gaf vorige week een demonstratie in de Sporthal „Zidewinde", waarvoor van de zijde der ouders en donateurs veel belang stelling bestond, zeker 400 - 450 personen woonden dc demonstratie bij. Het pro gramma werd vlot uitgevoerd en viel bij de aanwezigen zeer in de smaak, wat bleek uit het applaus na elk nummer. Onder dc aanwezigen bevend zich het volledige col lege van B. en W. De voorzitter, de heer Volkers, sprak een dankwoord tot de leden voor hun prestaties en allen die hadden meegewerkt om de avond te doen slagen. In het bijzonder dankte hij de leider de heer Hoes en de leidster mej. Annic de Rocn en bood beiden bloemen aan. OUDERAVOND OPENBARE LAGERE SCHOOL De openbare lagere school „De Koningin Juiianaschool" zal a.s. woensdag 10 april een Ouderavond hcuden in een der lokalen dezer school. Van 7 - 8 uur bestaat er ge legenheid tot bezichtiging van het werk der leerlingen en is er cok gelegenheid om met het onderwijzend personeel te spreken over de vorderingen, het gedrag etc. der leer lingen. De ouders worden ook opgewekt de handwcrktentoonstelling van gemaakte handwerken onder leiding van Mej. Ocrlc- mans en mevr. Poldervaart te bezichtigen. Om 8 uur vangt de huishoudelijke vergade ring aan. Naast het financieel verslag en benoeming ener kascommissie vermeit de agenda bestuursverkiezing. Na afloop der huishoudelijke vergadering zal het hoofd der school enkele impressies geven over een bezoek aan Tsjecho-Slowakije, het land, dat thans zo in de publieke belangstelling staat. Het geheel wordt toegelicht met kleuren dia's. DUIVENSPORT De postduivenvereniging „Dc Luchtvaart" hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Duf fel, afstand 72 kin. De uitslag was als volgt: A. Klootwijk 1 12 13 15; L. ten Berge 2 14 18 22 31 33 37 40: H. Brok 3 48; A. Bakkeren 4 19 45; M. v. d. Galiën 5; G. Treffers 6 7 24; W. de Rooij 8 9 27; A. van Beek 10 11 23 45; B. van Campen 16 21 29 41 49; J. Nieuwenhuizen 17; C. Blok 20; B. Pols 25 26 32 38 42; M. Baks 28; H. de Jong 30; B. van Campen jr 34 50; Jac. Verduijn 36 47; H. Verduijn sr 39 43; A. van Iersel 44; Dick de Jong 46. VOLLEYBAL Het herenteam van Explosie '67 heeft afgelopen zaterdag uit 2 wedstrijden vier Bovendien zijn de terreinen en 't clubhuis van beide voetbalvereni gingen vlak naast elkaar gelegen. Bij algehele samenwerking zou men kunnen beschikken over een grote kantine, twee kleedlokalen en bin nen afzienbare tijd ook over een derde sportveld. Bij een samengaan van beide clubs heeft men al direct de beschikking gekregen over twee goede sportvelden. Verschillende raadsleden hebben in één van de laatste raadsvergade ringen aangedrongen op samensmel ting van de Capelse clubs. Met een samengaan van Wit-Zwart en HNC zou aan een wens van heel wat voet balliefhebbers in Capelle worden tegemoet gekomen. Burgemeester en wethouders willen de clubs beslist niet dwingen te fusieren. Samen werking moet geschieden op basis van vrijwilligheid. Ook in historisch opzicht zijn Wit- Zwart en H.N.C. nauw aan elkaar verwant. Wit-Zwart werd in 1938 als zaterdagclub opgericht, maar ging in 1941 over naar het zondag voetbal. Een groepje Wit-Zwarters gaf zeven jaar later de wens te ken nen op zaterdag te spelen. Het gros van de leden voelde daar echter weinig voor, omdat het zaterdag voetbal in Brabant toen nog nau welijks enig perspectief bood. Er was geen vierde klas K.N.V.B. Na een rumoerige vergadering volgde een scheiding der geesten en in ok tober 1948 werd H.N.C. opgericht. In 1960 keerde Wit-Zwart dat al enkele jaren met een paar elftal len op zaterdag speelde in zijn geheel naar het zaterdagvoetbal te rug. Het gevolg hiervan was, dat er toen in Capelle twee op zaterdag spelende verenigingen waren. Een bekend feit is, dat er bij en kelen nog een persoonlijke wrok be staat tegen de „andere vereniging". De rivaliteit die er tussen de jeugd van beide verenigingen uit 't wes ten van de uitgestrekte gemeente bestaat, kan allesbehalve gezond ge noemd worden. Herhaalde malen zijn reeds pogingen gedaan Wit-Zw. en H.N.C. bij elkaar te brengen. De jongens van beide clubs moeten niet tegen elkaar voetballen, maar mèt elkaar, zegt men in Capelle terecht. Als oudste club voelt Wit-Zwart er weinig voor de naam van de ver eniging aan te passen aan de te vor men combinatie. Aan de andere kant willen de leden van H.N.C. niet onder de naam van Wit-Zwart gaan spelen. De enige voor de hand liggende oplossing is daarom de sa mengestelde naam Wit-Zwart/HNC in te voeren. Op deze wijze zou de „breuk van 1948" volledig kunnen worden hersteld. We kunnen ons niet voorstellen dat iemand ons van chauvinisme zal beschuldigen, wanneer we beweren dat in de verre omtrek geen zaak te vinden is die de heropende, thans in twee afdelingen gesplitste zaak van de firma Frederiks overtreft of zelfs maar evenaart. Dat architect Hub. Prins over een rijke fantasie beschikt en in zijn ontwerpen een scheppingskracht openbaart die voor geen probleem terugschrikt, is reeds algemeen be kend. De opdrachten door hem uit gevoerd, zijn daar de bewijzen van die iedereen ten volle waardeert. Opnieuw heeft hij dat bewezen in de ombouw van de meubelzaak Fre deriks, tot de speciaalzaak Ellen Mode en Frederiks' Binnenhuis kunst, beide gedistingeerd en voor- naem, beide lokkend tot zien en be wonderen. Burgemeester v. Erp stak 't niet onder stoelen of banken dat hij er grote prijs op stelt in het winkel centrum van de plaats weer 'n stijl vol bedrijf te mogen openen. En ook deze officiële opening stond in stijl. Mevr. v. Erp-Thomassen kreeg de eer de afdeling Ellen-Mode, de spe ciaalzaak, toonaangevend zowel voor klassiek als voor moderne dames kleding, te mogen openen. Zij deed dit door drukkend op een knop de electrische verlichting te ontsteken en het doek weg te trekken, dat in neonverlichting de naam „FREDE RIKS" vertoont. Na deze openlucht-ouverture wer den de genodigden binnen verzocht, waar burgemeester v. Erp z'n rijke woordenstroom in een overzicht van de totstandkoming van de nieuwe zaken spuide. Spreker kon niet ein digen zonder een compliment te brengen aan architect Prins voor z'n smaakvol ontwerp en aannemer Jos Kleijngeld voor de voortvarendheid waarmee deze in kort tijdsbestek, mogelijk wel eens in overtreding van de werktijd, de verbouwing heeft tot stand gebracht. In een kort woord bracht de heer Frederiks dank aan burgemeester v. Erp, aanvangende met zijn trots uit te spreken over hetgeen thans bereikt is. Hij voelde zich verplicht hiervoor in de geschiedenis terug te gaan tot 1920, toen vader en moe der Frederiks zich in magazijn „De Zon" vestigden. In 1928 werd in het huidige pand de speciale meubel afdeling gevestigd, waarvan de heer A. Frederiks tot 1959 de leiding hield, toen hij zich verplicht voelde de zaak in onze handen over te ge ven. Door de groei van Kaatsheuvel gedwongen, gingen wij ons twee jaar geleden specialiseren op bin nenhuis-interieur. De thans gerea liseerde beperking tot binnenhuis kunst en de opening van de Ellen- Mode heeft te maken met de nood zaak tot verdere specialisatie voor het middenstandsbedrijf en het be lang van ons gezin. Bij de realisa tie van onze plannen moet de heer Frederiks grote dank brengen aan architect Prins voor het prachtige ontwerp en de bijzondere zorgen hieraan besteed. In niet mindere mate moet hij daarbij de heer Joske Kleijngeld betrekken, die hier een tempo heeft weten te ontwikkelen dat bewondering eist. Voor deze toe wijding en de prettige sfeer die steeds behouden bleef, brengt hij kostbare punten behaald. De eerste wed strijd werd om 2 uur in de sporthal Zide winde gespeeld. Het was een inhaalwed strijd tegen Lima. De le set begon slecht voor Explosie. Er kwam geen enkele goede aanval en ht zag er dan ook.naar uit dat Lima bij een stand van 12-5 deze set ver diend zou gaan winnen. Maar deze stand was voor Explosie aanleiding om zijn naam waar te maken en de gevolgen bleven dan ook niet uit. Lima werd overspeeld en zo kon het gebeuren dat deze set werd gewon nen met 14- 16. De tweede set was toen maar een formaliteit. Het werd 2-15 en de eerste punten waren verdiend. Om zes uur werd in de sporthal te Tilburg de wed strijd tegen Automedon 3 gespeeld. Ook deze wedstrijd leek in het begin een forma liteit. In de le set nl. kwam Explosie met goede aanvallen en werd deze set met 15- 2 gewonnen. De 2e set werd een van de zwakste sets van het afgelopen seizoen. Bij een stand van 10-2 werd het voor het team van Explosie duidelijk, dat ook deze wedstrijd een gemakkelijke overwinning zou worden. Maar Automedon nam zijn kans waar toen Explosie dacht dat de resterende 5 punten van deze set voor het grijpen lagen en wat minder geïnspireerd zijn aan vallen ging opzetten. Het team van de Ti!- burgse kweekschool kwam terug tot 10-9 en toen werd het voor Explosie duidelijk, dat er om te winnen toch serieuzer gespeeld zou moeten worden. Dat deed men dan ook en zo werd er toch ook met 15-10 gewon nen, wat de twee resterende punten ople verde. Door deze twee overwinningen zijn dc kansen voor promotic nog niet verkeken. Er rest nog een wedstrijd en wel tegen een andere promotiekandidaat ni. Niegovoc. Deze wedstrijd zal de beslissing moeten brengen en wij wensen daarom het heren team van Explosie '67 al'e succes toe. Hoe wel Explosie pas een goed jaar bestaat zou het toch leuk zijn als er volgend seizoen 2 teams aan de competitie zouden kunnen deelnemen. Men wil daarom iedereen, die graag volleybal speelt,1 maar nog aarzelt zich op te geven, in de gelegenheid stel len eens een avond te komen spelen. De dames trainen dinsdagsavonds van 7-8 u. en de heren van 8 tot 9 uur in de sporthal Zidewinde aan de Julianalaan. Ook is er gelegenheid zowel voor dames als heren om vrijdagsavonds van 6 tot 7 uur in dezelfde sporthal kennis te maken met deze steeds groeiende tak van sport. Voor diegenen die dan ook aan de competitie mee willen doen, wijst men erop dat gemiddeld eenmaal in de 2 weken wedstrijden worden gespeeld en wel zaterdagsmiddags in de Gemeente lijke sporthal te Tilburg. BAZAR WIT-ZWART Donderdagavond werd de bazar ten bate van de voetbalvereniging Wit-Zwart offici eel geopend. De voorzitter van het bazar- ccmité, de heer H. M. J. Kommers, sprak een kort openingswoord tot de vele geno digden en zei, dat het bazar-comité zeer verheugd was dat burgemeester Van Prooijen de officiële opening wilde verrich ten. Spreker wenste tot slot eenieder enkele prettige bazar-dagen toe. Burgemeester van Prooijen vond het een goed idee deze bazar. Uit dit alles blijkt, dat er bij velen nog een liefde is om iets voor een vereniging te doen. Het gemeentebestuur stelt deze akti viteiten zeer op prijs. Spreker was ervan overtuigd, dat veel werk is verzet om tot een goede organisatie te komen. Burge meester van Prooijen hoopte, dat deze bazar goed zou mogen slagen. En daar ziet het wel naar uit. Vooral zaterdagavond was er een grote drukte. Het Rad van Avontuur trok grote belangstelling, vooral ook omdat men mooie prijzen had. Ook het ballcn- gooien en de schiettent stonden in dc be langstelling van de bezoekers. Heden, maandagavond is de laatste bazar-avond, waarop tevens de trekking zal plaatsvinden van de grote verloting. Wij wekken allen op om deze laatste avond de bazar nog eens te bezoeken. MAC „MARIJKE" Op 2e Paasdag, 15 april a.s. zal de mo torclub Marijke haar traditionele voorjaars- rit verrijden. Deze rit is uitgezet door de heren Stam en Van Beek vo'gens het ge combineerde K.N.M.V.-R.A.C. reglement, en gecontroleerd door de heren A. van Oversteeg en Minnaard geen onbekende op het gebied van oriënteringsritten. De prij- zentafel ziet er zoals vanouds weer prima verzorgd uit, mede omdat dit jaar de voor- iaarsrit voor de 20e maal zal worden. Lengte van de rit is ongeveer 55 km. Het Jos grote dank. Ook betrekt hij hierin de firma Pierre v. Wanrooij en v. Eulem, die de interieurs keu rig verzorgden. Verder de fa. Bie- mans en v. Houtum, die resp. ver lichting en schilderwerk voor hun deel hadden. Terugkomend op de interieurver zorging, gaat zijn grote waardering uit naar de etaleur v. Eerden, die van beide zaken een show wist te maken, die ongetwijfeld een attrac tie zal zijn voor het passerend pu bliek. Eindigend biedt spreker de burgemeester als aangename herin nering en dank een tinnen bord aan. waarna de erewijn gepresen teerd werd. Is Ellen-Mode ongetwijfeld voor de winkelende dames een toonaan gevende modezaak, Frederiks Bin nenhuiskunst biedt in kleinmeube- len, perzen, tafelkleden, rietwerk, koper, tin, smeedijzer, sierkussens,' kleedjes, kapstokken, aardewerk enz. een collectie, die beslist zijn weerga niet vindt. Wij wensen de ondernemer alle succes. startburcau is open vanaf 13 uur en de start vindt plaats om 13.30 uur bij café De Witte Brug, Nieuwevaart, alhier. BETROUWBAARHEIDSSPORT Nu het voorseizoen voor betrouwbaar- heidsritten is afgesloten staat onze plaatse lijke betrouwbaarheidsrijder C. van Beek in de 250 cc klasse junioren boven aan in het puntenklassement. Hij behaalde zilver en tevens de wisselbeker in de Blokterit te Lekkerkerk, 150 km. Goud behaalde hij in de gecombineerde OverijscI-KNMV voor- jaarsrit in Overijscl, 270 km en te Neede in de Twente Graafschap rit, 160 km. Ver der een gouden plak in Bakkevecn, 120 km. Tweemaal zilver in Waalwijk bij de Jan van Eeuwijk rit en Louis van Rijswijk rit. Het zag er met de rust nog niet naar uit, dat RKC zou winnen, want de thuisclub tond toen met 1—3 achter. Na de pauze maakte RKC 'n dankbaar gebruik van het wind- voordeel. Reeds na 5 min. nam RKc de lei ding door 'n doelpunt van rechts binnen P. de Werd, na prima voor bereidend werk van Passier en de Vaan. De Spechten bleven met suc ces aandringen. Na 22 min. werd het met een afstandsschot 11. Uit een verwarde situatie voor het RKC- doel bracht Heesakkers in de 29e min. de stand op 12. Vier minuten later verhoogden de Spechten de score met een strak schot. 1—3. Na de rust werden de rollen om gekeerd. Met een hard schot in de hoek reduceerde de Werd de achter stand na twee minuten al tot 23. In de 35e min. kwam de gelijkma ker. Het was een mooi doelpunt van Ilenk Passier 33. Doelman Kivits moest toen wegens een enkelbles sure zijn plaats afstaan aan invaller Kroet. Hij kwam enkele minuten voor het einde voor de taak te staan een strafschop te stoppen. P de Werd gaf hem echter geen kans. 43. Het ziet er naar uit dat White Boys samen met PCP en TVC op de laatste plaats van de ranglijst gaat eindigen. Zondag verloren de rood- witten uit Waspik-Boven met 2—0 van Dussense Boys dat hiermee de theoretische kans op de titel bleef behouden. Al na 2 minuten kreeg Dussen een strafschop toegewezen wegens hands. Van Luxemburg vol trok het vonnis. 1—0. Dit bleek ook de ruststand. Na de hervatting was het lang een gelijkopgaande strijd, maar in de 35e minuut schoot weer van Luxemburg White Boys naar een definitieve nederlaag. 20. Zaterdag 6 april speelde de Vlij- mense Boys een vriendschappelijke wedstrijd tegen de le klasser Gouda. De Boys speelden een goede wed- srijd. Oremans stond weer op de rechtsbuitenplaats en maakte het eerste doelpunt. Eekels was de ma ker van het 2e doelpunt. Van Over- dijk was weer de grote schutter en scoorde drie doelpunten. Hiertegen wist Gouda maar een doelpunt te maken, zodat de uitslag 5—1 voor Vlijmense Boys werd. UITSLAGEN BETAALD VOETBAL Bekerwedstrijden Roda JC—MVV 2—2 FortunaLimburgia 11 le divisie HVC—Fc VVV 3—1 ElinkwijkRBC 20 VeloxHolland Sport 13 2e divisie Helmond SportWageningen 1l HeerenveenPEC 20 Zwolse Boys—SC Drene 0—2 AMATEURS ïe klasse E RKCde Spechten 43 TSCVlissingen 30 2e klas A ValkenswaardESV 12 BoxtelBest Vooruit 21 2e klas B RoosendaalDosko 62 4e klas B RKDVCZaltbommel l1 GWBuren 31 Zaterdagvoetbal 2e klas DOTOAmstelveen 60 SHO—RVVH i_i Kozakkeh Boys—SSS 2—0 ArnemuidenSSC 11 Heerjansdam—Ter Leede 31 's-Gravenz. SVNoordwijk 23 (N'oordwijk kampioen) 3e klas RillandiaSVV Tern. BoysDinteloord SeoltoDe Meeuwen Roda Boys—AZVV Good LuckWoudrichem Nivo SpartaSprang Sprang kampioen) 4—3 2—1 1—5 4—0 2—2 0—2

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9