100 GOLDEN PIIML form Vereniging voor Latijnse liturgie afdeling Den Bosch-Langstraat Stassar anjer Smidje Verholen en de veedieven van Texas LIEFDE IN OESTORM meubelen iVOROL kuikentjes uitsluitend verkrijgbaar bi] OPRICHTINGSVERGADERING Verlovingsringen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 APRIL 1968 Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Sn het bos Paaseitjes Goed vooe- de huid het gehefe jaar door van Complete Woning inrichting De allermooiste voor de allerliefste HÉ flSJ HET BEHOUD VAN UW TANBEN Peppy en de^ Paaskuikentjes „Neee, dat kan niet, pas op vriendjes, we gaan met z'n allen naar de auauauü" Een kreet, een dreun, en daar ligt Peppy - boem - op de grond naast zijn bed je met de geblokte deken over zich heen. Hij vecht te gen z'n laken dat als een kluwen om hem heen zit. Maar dan voelt hij de harde vloer onder zich en ver schrikt opent hij zijn oogjes. Verbaasd kijkt hij rond. Waar zijn ze nu? De enorme boskevers, ze zaien ons toch achterna en waar zijn m'n vriendjes?" Peppy wrijft zijn oogjes uit en dan begrijpt hij opeens dat hij alles heeft gedroomd! „Oh,gelukkig maar", denkt hij, „wat een opluchting! Als ik nog aan die wilde boskevers denk, brr, ze waren zo vreselijk groot en hun bolle zwarte ogen keken zo dreigend naar ons, ze wilden ons natuurlijk met huid en haar opeten!" Peppy rilt nog als hij eraan denkt. Hij kruipt uit het la ken en legt de boel weer op zijn bedje. Zo zit hij een poosje heerlijk te ge nieten tot plotseling een stemmetje onder het raam roep: „Ha, ha, die Peppy! Dit zit zomaar in z'n hem- pie! „Hé, Rapje!" roept Peppy naar 't eekhoorntje, dat bij het raam op een tak zit, „Vrolijk Pasen!" Ja ik laat mijn baard even drogen in de zon, zie je, hij is net gewassen." „O ja. Zeg, schiet je een beetje op, Peppy, dan gaan we eieren zoeken in het bos. Alle dieren staan al bij je boom te wachten. Het kan leuk wor den, want Singeltje heeft er heel wat verstopt!" „Ja, ik kom direct", antwoordt Pep py, „even mijn baard kammen en dan m'n kleren aantrekken." Een minuutje later roetsjt Peppy al zijn laddertje af. Zijn vriendjes be groeten hem met luid gejuich. Sin geltje, het aapje, staat vooraan te springen van ongeduld. „Zoeken, Spaarvormen (evt. te combineren): effectenbewijzen levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen garantiekredietaflossingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren. Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of Vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan. Postbus 51, Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. zoeken!" roept hij luid, „verspreiden in groepjes van twee en de eieren hier verzamelen!" Vrolijk trekken de dieren het bos in. Peppy gaat samen met Rapje. Ze zoe ken overal naar de bont gekleurde eieren die Singeltje op de gekste plaatsen heeft verstopt: achter strui ken en bosjes, in konijneholletjes, tussen het mos, overal. Steeds als er weer iemand een ei heeft gevonden klinkt er een juichkreet op. Singeltje duikt overal op om te kij ken of alle eieren wel gevonden wor den en hij vindt het prachtig als de dieren pardoes langs een goed ver stopt paasei lopen! Zo wordt de berg eieren steeds groter en groter en als eindelijk alle eieren gevonden zijn, roept Singeltje zijn vriendjes bij el kaar om ze te verdelen. „Het grootste paasei..." roept hij, „is voor de beide dieren die de meeste eieren..." „Singeltje!" piept opeens een vogel stemmetje, „kijk nou eens!" Singeltje draait zich om en ook de andere dieren kijken verbaasd op. Nee maar, het ei! Het grootste paas ei! Het gaat barsten! En niet zo'n klein beetje ook, de barstjes worden scheuren en de scheuren gaan lang zaam open! Met open snavels en bekjes kijken de dieren wat er gebeurt... de schaal van het ei breekt in tweeën, en... „Een kuikentje!!" roept Peppy, „er komt een kuikentje uit het ei. Ooh, en kijk eens naar de andere eieren, Singeltje, hoe kan dat nou?!" Stomverbaasd kijken de vriendjes hoe het ene keurig geverfde paasei na het andere openbarst en kleine gele kui kentjes" eruit stappen. „Hoe, hoe..." stamelt het aapje verschrikt, „maar Peppy, ik dacht toch heus..." „Wat dacht je, Singeltje? Er is iets geks aan de hand. Waar heb je die paaseieren vandaan gehaald?" „Eh, die heb ik gekregen van Keffer, het „Haaa! roept hij, ,,dat is waar ook, het is vandaag Pasen! En de zon schijnt, wat heerlijk, dan kunnen we straks buiten eitjes gaan zoeken, jippieie!" Hij doet zijn raampje wijd open zodat de zon volop naar binnen kan schijnen. „Kijk es even, het heeft weer geregend van nacht, even m'n teiltje binnenhalen, dan kan ik me gaan wassen!" Peppy gooit het water in z'n wastobbetje en pakt z'n poesewashandje. Even later staat hij zich proes tend te wassen in z'n keukentje, hè, heerlijk, daar wordt een kabouter weer helemaal wakker van! Ook zijn baard krijgt een beurt. Peppy dompelt hem helemaal onder in het zeepschuim, spoelt hem uit en dan gaat hij hem flink droogzwaaien. „Zo nu een poosje voor het open raam, dan is-ie zó droog", mompelt het kabouter tje en hij gaat zómaar in z'n hemdje voor het open raam zitten. Het is toch zo warm, het kan best. hondje van de kippenboer aan de rand van het bos", zegt Singeltje, „hij zei dat ik het linkse mandje met eie ren mocht meenemen, of nee... het rechtse, of... was het tóch het link se...?" „Oh, Singeltje, jij hebt natuurlijk het verkeerde mandje meegenomen! Hoe kon je nu zo dom zijn? Kijk nou eens naar je mooie paaseieren, ze zijn allemaal kapot en daar lopen de kui kentjes!" Ja, claar lopen ze! Zo hard ze kun nen trippelen de kuikentjes weg, het bos in. De dieren kijken ze beteuterd na, tot Peppy weer begint te spreken. „Kijk, Singeltje", zegt hij, ,,het was natuurlijk dom van je om het ver keerde mandje mee te nemen, maar i TILBURG PIUSPLEIN 26-33 tel. 33080 Busdiensten ljjn 2 en 6 stoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur je hebt de eieren toch heel mooi ge verfd en je had ze erg goed verstopt. \Ve hebben er toch nog plezier van gehad. En daarom zal ik nu mijn ho- ningeitjes gaan' halen die de bijtjes voor mij gemaakt hebben, ze zijn erg lekker!" En zo komt alles toch weer goed. Peppy deelt z'n paaseitjes uit en alle vriendjes smullen er heerlijk van. Maar Singeltje neemt zich voor om het volgend jaar beter uit zijn ogen te kijken als hij weer paaseieren gaat ha len! Enige tijd geleden is te Utrecht op gericht de Vereniging voor latijnse liturgie die ten doel heeft vooral de artikelen 36 1 -54- 114a en 116 uit de constitutie over de heilige li turgie te propageren en mettertijd te doen beleven. De vereniging is geen pressie-groep, doch komt alleen op voor rechten van hen die de liturgie gaarne, in- of na bij hun woonplaats, in het latijn wen sen te vieren tot behoud van een groot kultureel goed. De Latijnse liturgie mag daarom niet weggedrukt worden en zijn co mité s van aktie in die plaatsen in Nederland dringend nodig dit te voorkomen. Het moet toch mogelijk zijn om in plaatsen met meer dan 1 parochie, elke zondag een gezongen hoogmis te vieren volgens de 14 eeuwen bestaande liturgie en één stil le latijnse mis per week. De afdeling Den Bosch i.o., initia tiefcomité Mevr. A. W. M. Mélotte- Athmer, Vught E. J. N. Felix, Den Bosch, Ir. N. van der Laan, Rosma len en G. H. J. Rovers, Gregorius- singel 15, tel. 04100-306518 heb ben daarom middels een circulaire de leden en vooral geintresseerden in s-Bosch, Vught, Rosmalen, den Dun- gen, St. Michielsgestel, Boxtel, Waal hout, Kerkdriel uitgenodigd een stichtingsvergadering bij te willen wonen die zal worden gehouden in 't Oranjehotel, Verwerstraat 27 te Den Bosch op woensdag 17 april a.s. om 8 uur. Iedereen is er welkom, geeste lijken en leken, priesters, seculieren en regulieren, zusters en broeders, gehuwden en ongehuwden, iedereen die belangstelling bezit voor de La tijnse liturgie. Het lidmaatschap van de vereniging is gratis voor diegene voor wie de contributie, minimaal f 5.- per jaar, een bezwaar is. De agenda vermeldt o.a. mogelijkhe den voor verzorgde latijnse liturgie vieringen te onderzoeken en moge lijkheden voor latijnse liturgie in Den Bosch en omgeving. Er komt een vak kundig spreker praten over de bete kenis en inhoud van de latijnse litur gie. STATIONSSTRAAT U WAALWIJK c l' in 1 8 krt en 14 krt goud verkrijgbaar COPT RIGHT STUOtC 114 Ja hoor, het was een auto, die daar aankwam. Je kon het geronk en ge knetter duidelijk horen en ook de koplampen waren goed te zien. Het duurde dan ook niet lang of smidje Verholen werd in de stralen van de koplampen gevangen. „Ha! Ben je daar eindelijk!" zei een opgelucht klinkende stem. „Ik begon me al ongerust te maken. Je bleef zó lang weg!" „Ah! Andy" zei smidje Verholen verheugd. „Ben jij het? Fijn zo, dan stap ik bij je in! En maak je maar niet ongerust hoor. Alles is in orde. Het geld heb ik veilig en wel bij me. Ik heb alleen een massa meegemaakt vanavond". „Nou, ik heb vanavond ook een boel gedaan", zei Andy, terwijl de smid zich naast hem in het vehikel- tje hees. „Mijn autootje was toch stuk, weet je wel? Nou, dat ben ik maar eens gaan maken. Toen het klaar was, dacht ik: Wat blijft die Verholen toch lang weg! Ik moest tóch even proefrijden, snap je? Toen ben ik jou meer tegemoet ge gaan. Afijn, je bent nu weer heei- huids boven water gekomen en daarom zou ik zeggen: kom op met je verhaal en vertel me wat jou al lemaal is overkomen. Smidje Ver holen begon te vertellen en hij hield pas op met zijn verhaal, toen Andy's oude autootje het voorplein van de hoeve opreed. „Het is een leuk verhaal," zei Andy. „Maar ik snap er eerlijk gezegd niet veel van. Waarom vind jij dat allemaal zo be langrijk?" „Omdat ik héél diep in mijn gedachten het idee heb dat deze dingen op een of andere ma nier iets te maken hebben met de veediefstallen", antwoordde de smid peinzend. „Ach, schei toch uit", zei Stinky Andy schamper. „Wat heb ben we een vervelende winkelier, een paar pakjes soep en een bewus teloze vent, die ergens langs de weg ligt, nou uit te staan met mijn ge stolen koeien. Allemaal onzin, wat ik je brom!" „Zeg jij maar, dat het onzin is", zei de smid. „Ik blijf er bij en het idee laat me niet los". En dat was ook zo, want toen de smid al lang in bed lag, peinsde hij nóg. „Die soepblokjes die soep blokjes mompelde hij. „Wat kunnen die soepblokjes ermee te maken hebben? Soepblokjes maak je immers van rundvlees, nietwaar? Zouden deze soepblokjes soms ge maakt zijn van Andy's koeien?" FEUILLETON door Eleanor Elliot Canoll 43 In gespannen stilte stonden ze sa men toe te kijken en af te wachten. Hij legde zijn arm om Inez heen. Ze stond te beven van zenuwachtig heid. Het schip scheen op hetzelfde punt te blijven liggen. Ook Julian werd angstig. Plotseling stiet Inez een schrille kreet uit. „Zie je dat lichtje daar naar ons toe komen Dat moet een sloep zijn, Julian. Ze hebben ons vuur gezien. Ze ko men naar ons toe!" Het was zo. Een sloep naderde 't eiland met vrij grote snelheid. Ze konden de mensen, die erin zaten reeds onderscheiden. „Je hebt ge lijk!" riep hij opgetogen uit. „Ze hebben ons gezien en zijn al bijna hier. Ik moet die jongelui waar schuwen, want die schijnen er niet van te merken". Hij draaide zich om en zette 'bei de handen voor zijn mond. „Gwyn- ne! Robin!" schreeuwde hij uit alle macht. „Kom gauw. We zijn gered! Ze hoorden hem roepen, zagen de vuurgloed en kwamen hand in hand aangehold. Maar noch Julian, noch Inez lette op hen. Ze gaven al hun aandacht aan de naderende sloep. Dichter en dichter kwam die nader. De kiel schuurde over het zand en drie mannen sprongen eruit in het ondiepe water en waadden onder leiding van een gezette man naar het stand. Inez was de eerste die zijn gezicht herkende en met uit gebreide armen wankelde ze naar hem toe. „Vader!" jammerde ze erbarme lijk, „O, Goddank, daar is vader!" Ambrose Maitland ving zijn doch ter in zijn armen op. Het duurde lang, voordat ze wat tot bedaren kwamen. Ze schudden elkaar de hand, omhelsden elkan der, en er vloeiden heel wat tranen. Er volgend opgewonden verhalen. Er waren verheugende berichten voor hen allen. Het gehele gezel schap, ook de kapitein en de be manning, was in de orkaannacht door een ander schip opgepikt en nadien had Maitland een stoom schip gecharterd en de omgeving van het wrak naar alle kanten af gezocht, was op een half dozijn ei landen naar vermisten wezen zoe ken, maar had tenslotte alle hoop opgegeven. „Maar op hetzelfde ogenblik dat ik jullie vuur zag zei Ambrose, wie de tranen de wangen stroomden, begreep ik terstond, dat een van jullie allen tenminste in leven moest zijn. Maar ik durfde niet te hopen, jullie allen levend en wel terug te vinden. Kom eens hier Gwynne, en laat me je eens vast pakken, om me te overtuigen, dat je het werkelijk bent in levende lijve!" Hij sloeg zijn vrije arm om haar tengere gestalte heen. Hij trok haar dichter tegen -zich aan en was geruime tijd zo ontroerd dat hij geen woord kon uitbrengen. Einde lijk vond hij zijn spraak terug. „En nu moeten we gauw naar Margaret terug. Zij is met Rachel aan boord van dat schip. Ze bidden samen voor jullie behouden terugkeer. Zeg, wisten jullie, dat we hier slechts een halve dagreis van Ha vanna af zijn?" In de sloep zaten Gwynne en Ro bin op dezelfde bank aan de achter steven en toen ze van het eiland wegroeiden, keken ze beiden nog eens om. Hun baken brandde nog steeds. „Onze tuin van Eden" fluisterde hij, „wil je wel geloven, dat het me echt spijt, dat ik dit eiland waar schijnlijk voor het laatst zie?" „Het paradijs is overal waar je liefde vindt", fluisterde ze terug en nestelde zich dicht tegen hem aan. IIUN TROUWDAG Een week later werd in Havanna het huwelijk tussen Gwynne en Gwynne en Robin gesloten. Neef Ambrose stond er wel verbaasd over, maar vroeg zich toch geen nadere uitleg. De verloving tussen zijn dochter en Robin Lee moest om of andere reden verbroken zijn, dat was duidelijk, maar verdere bijzon derheden zou hij nooit te weten ko men. Wel drong hij, zowel als zijn vrouw er bij het jonge paar op aan, de plechtigheid uit te stellen, tot ze in San Francisco terug waren. Want ze hadden besloten hun tocht naar New York niet door te zetten. Robin liet zich echter niet van zijn plannen afbrengen. Met een knipoogje naar Gwynne zei hij: „Binnen een paar weken gaan we naar Europa en vandaar een reis om de wereld maken met San Fran cisco als eindpunt. Dat is nu een maal afgesproken". Margaret paste zich aan de om standigheden heel handig aan en stond erop voor de uitzet der jonge bruid te zorgen. Het had er werke lijk veel van weg, j)f ze in die da gen niet genoeg voor de bruid kon doen. Onvermoeid ging ze met haar uit winkelen. Wat Ambrose de op merking ontlokte, dat ze, naar zijn mening, de Reilley en de Obispo Straat tot in alle hoeken en gaten kenden. Sportkleren, avondjaponnen, hoe den, schoenen en kousen werden bij dozijnen gekocht. Stapels zijden on derkleren. Gwynne protesteerde te gen zoveel buitensporigheid, maar Margaret was niet te overreden, minder te bestelen. „Ik moet mijn dankbaarheid tonen, lieve kind", zei ze. „Het is een soort zoenoffer. Ro bin is heel zijn leven min of meer een zoon voor me geweest en ik hoop zo, dat jullie veel zult willen vergeten al was het alleen ter wille van hem. Misschien komt er nog eens een dag, dat je zelfs van mij gaat houden". „Dat doe ik al", antwoordde Gwyn ne oprecht gemeend. „Is alles ver geven, Gwynne?" „Toe nou, nicht Margaret!" Ze duwde haar handje kinderlijk zon der een spoor van wrok in di<e van Margaret. En zo spraken ze samen zwijgend af, dat over het gebeurde nooit meer een woord zou gespro ken worden. Toen ze op de tdouwdag hun ho tel verlieten om naar de Trinity- kerk te gaan, straalde de zon in volle luister over het jonge paar. Ambrose Maitland geleidde de bruid naar het altaar. Met omfloer ste ogen keek hij naar het verheer lijkte gezichtje onder de kanten sluier, terwijl ze stonden te wach ten op de eerste tonen van re Hoch- zeitsmarsch. Onbetwist de beste tandpasta „God zegene je, Gwynne" mom pelde hij, „Hij beware je voor alle verdriet je hele leven lang"! Ze fluisterde iets terug maar ze hoorde zelf niet wat ze zei, want op hetzelfde ogenblik zette het orgel in en betraden ze het kerkgebouw. Het kleine gezelschap in de reus achtige kathedraal bestond niet voor haar. Ze waren daar slechts met hun beide alleen, als bevonden ze zich weer op een eenzaam eiland midden in de oceaan. Alleen was de toestand nu zo heel anders. Toen waren ze mijlen ver van elkaar ver wijderd. Nu stonden ze op het punt voor tijd en eeuwigheid verenigd te worden. Ze keerden terug naar het hotel, waar Gwynne zich zou ver kleden. Ze had willen trouwen in haar keurige reiscostuum, dat ze met die bedoeling had gekocht, maar Robin had erop gestaan, dat ze in een bruidsjapon zou trouwen. (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3