wAAlwijkse en UnqstRAAtse couratu ^Bogaertó MOGEN WIJ ALLEN EEN ZIJN van <:~YYlierlo Een grotere en mooiere Efteling opent met Pasen zijn poorten OPEN OOG IS Laat Uw bril van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST U NIETS RECREATIE IN EIGEN STREEK Heusden Voor Baby ALLE ATTRACTIES NU GRATIS Zwembad in Waal wijk is attractiever Campings in Kaatsheuvel Brillenspecialist Optica Grotestraat 220, Waalwijk Houdt Bogaerts voor ogen Telefoon 3560 Beekse Bergen -Qxcluóieve cJ-lerenkleding WAALWIJK Voor de kleuters VRIJDAG 12 APRIL 1968 89e JAARGANG No. 30 De tcho vad het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,30+ 2ct. inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO' Trek er met de Paasdagen in Midden Brabant np uit Met de komst van de lente al ligt die dan weer even achter ons wordt er door velen uitgekeken naar de vakantie. Maar ook de weekend-recreatie meent steeds meer toe. Als het weer het toelaat ziet men in de weekends de wegen en de rcreatie- plaatsen overstroomd met toeristen. Wij hebben het deze keer wat de vakantie en de recreatie betreft in de buurt gehouden. Velen zoeken met de vakantie het buitenland op, terwijl het toch ook wel eens aanbeveling dient om de diverse toeristische at tracties in eigen omgeving te gaan zien. Zo is een bezoek aan Waalwijk zeker de moeite waard. Waalwijk bezit in de zuid-oosthoek van de ge meente een uitgestrekt recreatiege bied. Centraal ligt hier het natuur bad „Het Hoefsven". Dit jaar zal er ook een uitbreiding van de ac- comodatie komen. De bassins zullen een ander verfje krijgen. Wat be treft het tot het zwembad behoren de ven kan worden opgemerkt, dat ten gerieve van de badgasten diver se vlotten op het water zullen ko men te liggen, opdat de zwemmers en zonnebaders ook hier verpozing kunnen vinden. Tevens ligt het in de bedoeling om waterfietsen op 't ven te stationeren. De naast het zwembad gelegen speelweide zal ook enige verbetering ondergaan. Verdere ontspanning kan men er vinden bij de roeivijvers, het her tenkamp de manege. Een tennis park en een jachthaven complete ren de ontspanningsmogelijkheden. Als bezienswaardigheden gelden de verschillende kerken en het raadhuis, terwijl ook een bezoek aan het schoenmuseum zeker de moeite waard is. Het zwembad zal worden opengesteld op 15 mei. In xr Drunen, de toegangspoort tot de Loonse- en Drunense Duinen, een gebied van 2500 ha. toegankelijk bos- en heidegebied omvattend, zijn er ook verschillende ontspannings mogelijkheden. Er bevindt zich ook een groot kampeercentrum „De Klinkaert" met een oppervlakte van 37 ha. Het kampeercentrum heeft een grote verbetering onder gaan. Een nieuw toiletgebouw werd geplaatst, de wegen op het terrein werden verhard, een afrastering om het gehele terrein kwam tot stand. Tevens is er ook ruimte gekomen voor de zogenaamde sta-caravans. Het kampeercentrum is geopend van 1 april tot 30 september. Zondag 21 april wordt er in Dru nen een vlooienmarkt annex an tiekbeurs gehouden. Een tweetal verenigingen organiseren in de voorzaal van de „Hoge Braken" dit festijn, te weten het meisjeskoor „Romantica" en de volleybalvereni ging Quos Ego. Heusden, het oude vestingstadje aan de Maas bewaart vele herinne ringen aan het roemrijke verleden. Als bezienswaardigheid moge gel den de goedbewaarde 16e eeuwse stadswallen en -grachten en de vele antieke praticiërs- en gildehuizen. Perspectief voor Heusden biedt in 't kader van de Delta-werken een fantastische jachthaven-accomoda- tie, doordat men een stroomvrije kom krijgt als gevolg van de ver legging van de rivierbedding. De gemeente Heusden zal binnen korte tijd ook beginnen met de aanleg van een viertal toeristische fietspa den, die niet langs de bestaande verharde wegen komen te liggen, maar nieuwe gebieden zullen ont sluiten. Zo komt er een fietspad langs de stadsgracht en een pad van bijna 4 km op de dijk van Heusden naar Hedikhuizen. Een 3e fietspad komt langs de Middenwe tering, terwijl daarnaast het Herpt- se Veld een fietspad zal krijgen. De totaal geplande lengte van de fiets paden zal ongeveer 8% km bedra gen. In Sprang bevindt zich een mo numentale laat-Gotische Hervorm de kerk uit de 15e eeuw met oude muurschilderingen. Wat het natuur schoon aangaat is de Duiver, een oude eendenkooi met moerasbos, rietlanden en grasland; een totale oppervlakte van 31 ha. Voor de ont spanning is er ook een zwembad, dat alle dagen, behalve zondag, ge opend. De openstelling is op 15 mei. mei. De gemeente Loon op Zand, qua opperplakte een van de grootste ge meenten van Nederland, grenst voor een groot gedeelte aan de Loonse- en Drunense Duinen, het uitgestrekte natuurreservaat. Twee landgoederen bevinden zich er na melijk: Plantloon en de Achterste POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Maandag de gehele dag geopend, dinsdag de gehele dag gesloten Hoeve, waar men vrij toegang heeft. Nog voor Pinksteren zal een derde camping in Kaatsheuvel wor den geopend, namelijk camping „De Roestelberg", gelegen aan de noord flank van de duinen. Het geheel heeft een oppervlakte van 4 ha., waarvan 2,5 ha. in gebruik zal wor den genomen. Er zal een sanitair blok worden opgetrokken. Tevens komen er een kantine en een beheerderswoning. De camping is vooral bedoeld als gezinscamping. Er zijn een honderd plaatsen waar men kan staan. Cam ping het „Hoekske" houdt even eens als vorig jaar met Pinksteren een interkerkelijke dienst. Weer zal ook de recreatietent geplaatst wor den waarin buiten de diensten al lerlei activiteiten plaats kunnen vinden. Voor verdere ontspanning is ook in Kaatsheuvel alle gelegen heid. Woudrichem, het oude vestings- en vissersstadje aan de samenvloe- ing van Maas en Waal, heeft vele herinneringen aan een oud verle den. Diverse bezienswaardigheden met op korte afstand het slot Loe- vestein. Er zijn fraaie rivierland schappen, terwijl men voor ont spanning het strandbad kan opzoe ken. Tevens kan men boottochten voor 4 personen 60 g (3 eetl.) Californischo blauwe rozijnen 1 ei 1 doosje kwark 200 g) 3 eetl. sinaasappel limonadesiroop 1 pakje vanillesuiker 2 sinaasappelen Wel de rozijnen 5 minuten in heet water en laat ze daarna uit lekken. Splits het ei. Roer de kwark, do eierdooier, de limonadesiroop, de vanillesuiker en de rozijnen door elkaar. Spatel er op het laatst het stijfgeslagen eiwit doorheen. Schil de sinaasappelen en snijd ze in plakjes (dus geen partjes), leg deze op een (glazen) schaal en doe op ieder plakje een beet je van het kwarkmengsel. maken naar de Biesbosch en op de grote rivieren. In Tilburg kan men verschillende musea bezoeken, terwijl ook een bezoek aan het dierenpark de moei te waard is. Ook voor ontspanning kan men terecht in de Stadsschouw burg. Op geringe afstand bevindt zich het watersportcentrum „De Beekse Bergen", waar men allerlei vormen van recreatie aantreft. Een bijzondere attractie wordt de wild- tuin, een safaripark met leeuwen. Op een terrein van 100 ha aan de westkant van het recreatieoord worden 40 leeuwen losgelaten in 'n wildtuin, die door automobilisten kan worden bezocht. Wij pretenderen niet, dat hierme de alle mogelijkheden zijn genoemd, maar hebben slechts een greep wil len doen. Voor nog meer bijzonder heden kan men zich wenden tot de VVV-kantoren in de verschillende plaatsen. Moge Uw Gekruisigde Zoon ons de kracht geven de geest van onze vermoorde broeder Martin Luther King in ons leven waar te maken. Mogen wij allen één zijn. Schenke hem de eeuwige vrede. Heer van alle leven, overwinnaar van de dood, wij smeken U, zend Uw adem over ons heen, geef ons mensen in V.S. of waar ook ter wereld de kracht om oorlog en geweld, produkten van onze eigen menselijke zwakheid, te overwinnen. ,,Niet voor hen alleen bid Ik, maar ook voor hen die door hun woord in Mij geloven, opdat zij allen één mogen zijn zoals Gij, Vader, in Mij en IkinU, dat zij ook in Ons mogen zijn zodat de wereld gelove, dat Gij Mij gezonden hebt." Donderdagavond 4 april maakte een kogel een einde aan het leven van ds. Martin Luther King. Een kogel, die, hoe paradoxaal 't moge klinken, een tragische wonde in ons sloeg en tegelijkertijd een warm te door ons heenjoeg een man gekend te hebben wiens mond vanuit het hart sprak; wiens handen verdraagzaamheid en geduld uitdeel den; een man gekend te hebben die ónze handen in zijn dood vast hield; een door God gezondene, een door God teruggeroepene ge kend te hebben iviens heengaan we nu herdenken. Mogen wij allen één zijn. Namens 't Bedrijfsapostolaat Albert Megens KAATSHEUVEL Zoals ieder jaar hebben tientallen technici en tuinlieden in de voorbije winterperiode weer vele verbeteringen en nieuwe uitbreidingen in Nederlands grootste ontspanningspark „De Efteling" in Kaatsheuvel tot stand gebracht. De enorme toeloop van de laaste jaren, met telkens V/i miljoen bezoekers, heeft deze uitbrei dingen nodig gemaakt. Bovendien beoogt een reeks voorzieningen een betere spreiding van het publiek over het grote domein. De speeltuin werd met een derde deel vergroot en vele nieuwe at tracties werden geplaatst. Ook het romantische, daarij gelegen thee huis werd verdubbeld en verschil lende rustieke schuilgelegenheden werden hier en in het sprookjesbos gebouwd. Met ingang van het nieuwe sei zoen op Paasmorgen a.s. zullen voor het eerst alle attracties, met uitzon dering van het zwembad, gratis voor de bezoekers openstaan. Deze- nieuwe regeling was alleen moge lijk door o.a. verbetering en uit breiding van de accomodatie bij de kano vijver en in de stoomcarrousel. JUWELIER Voor de rustzoekenden werden de paden van de siertuin aangepast en verhard. Er is een groot aantal zit plaatsen gebouwd met uitzicht op de kanovijver. Bij de ingang werd een fraai fontein geplaatst. Voor de kleuters zijn er even eens aanzienlijke verbeteringen aan gebracht. De waterzuivering en wa tervoorziening van het kleuterbad werden aangepast aan de massale toeloop. In de kleuterhof zijn zeer attractieve speelwerktuigen voor de allerkleinsten geplaatst. Al met al biedt het Natuurpark „De Efteling" in het nieuwe seizoen een ongeken de rijkdom aan attracties met als grote toeristische troef het koste loos genot van alle mogelijke, zelfs die van de enorme parkeerterrei nen. Het is misschien juist dit ele ment een bezoek aan „De Efte ling" tot een genoegen maakt. Een maal binnen kan de portemonnaie een hele dag gesloten blijven en zelfs als het mocht gaan regenen kunnen jong en oud in vele over dekte attracties genieten. Het sprookje van de Indische Waterlelies, nog steeds de grote trekpleister in het park „De Efteling'

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5