wAaLwijkse en UnqstRaAtse couRant Uitgaan in het weekend meubelbeurs anton timmermans Berg en Dal Musis Sacrum %ollo Romantica lido Ïaxandria-Bar El Mas Zidewinde i. Slagroombonbons V ft ft.ftft.ft.ft.ftftftft&&ftft.&ftK.&ft ft ft Goede nachtrust aangeboden meer voor uw spaargeld s.s.c. lèé w.s.c. The Sound of Music De vampier van Parijs Vrêj om te doden le gendarme a fcJew York Op een mooie zomermorgen Opstand, Madam Robin Hood der wilde zeeën Vlijmen NIEUW!! gp BANKETBAKKERIJ VAN MIL drukkerij van engelen R-K-C 215.- STATIONSSTRAAT 84 - WAALWIJK - TELEFOON 04160- 4379 R.W.B. Baardwijk Hockey Vlijmense Boys N.E.O. Wit Zwart Drunen Drogisterij MIOCH VRIJDAG 19 APRIL 1968 89e JAARGANG No. 32 De tcho vad het Zuióen Uitgever Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 'cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3.75 I>. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Maria, een jonge novice, moet op aanraden van Moeder Overste het klooster in Salzburg voor een tijdje verlaten. Ze komt in het gezin van kapitein Von Trapp. Tijdens een hevig onweer steelt ze de harten van alle zeven kinderen als ze met hen „My Favorite Things" zingt. Als de kapitein weg is, laat Maria de strakke teugels van zijn strenge opvoeding vieren. Wanneer Maria ontdekt dat ze verliefd is op de ka- piein keert ze terug naar het kloos ter. De kapitein vraagt haar ten hu. welijk en op aanraden van Moeder Overste sluit ze een eeuwig ver bond met Von Trapp. Met het gro te gezin gaat het jonge echtpaar^ deelnemen aan een festival waar het de eerste prijs wint. Donderdag t.m. dinsdag. Parijs is opgeschrikt door een se rie afschuwelijke moorden begaan met hetzelfde driehoekige steekwa pen. Drie vrouwen zijn het slacht offer en er zijn sporen die erop wij zen, dat de moordenaar een vampier is, iemand die mensenbloed drinkt. De politie gaat zoeken in het The- ter des Doods. De moorden gaan voort, ook een prostituee komt op dezelfde wijze om. Er zweeft een waas van verdenking rond de vreemdsoortig optredende Darvas, die echter plotseling verdwenen is. Uiteindelijk wordt de moordenaar gevonden in het Theater des Doods, waar de dood nu niet od het toneel, maar in werkelijkheid toeslaat. Vrijdagavond 12 uur. De sheriff van het stadje Emporia wordt in de strijd voor herstel en recht in het stadje op laffe wijze vejrmoord. De burgers willen de hulp inroepen van de beruchte re- volverheld Waco, die tot levenslang werd veroordeeld, maar amnestie krijgt als hij Emporia zal zuiveren. Als ook de dochter van de burge meester wordt aangerand is de maat vol. Waco wil de heerschappij van de stad tot zich trekken. De burgers verklaren zich op het laatste mo ment met hen solidair en in een hevige strijd wordt Emporia vrij en kan Waco in ere worden hersteld. De bevolking kiest hem dan tot nieuwe sheriff. Zondagmiddag 3 uur. De brigade van Saint Tropez gaat Frankrijk vertegenwoordigen op het inernationale congres voor gendar mes in New York. De dochter van wachtmeester Cruchot wil dolgraag mee; het is de gendarmes echter verboden iemand mee te nemen. De wachtmeester weet niet dat zijn dochter zich als verstekeling aan boord bevindt. Wel meende hij een passagier gezien te hebben die veel op zijn dochter lijkt. Cruchot wordt steeds ongeruster. De adjudant raadt hem aan zich te laten psycho- analyseren, want het zullen wel hallucinaties zijn geweest. Maar he laas, de dochter van Cruchot is wer kelijk in New York. Ludovic Cru chot weet zich te redden. Met be hulp van een koffer slaagt hij er haast in voor zijn chef zijn gebrek aan gezag tegenover zijn dochter verborgen te houden. Donderdag, vrijdag en zondag. De internationale gangster Kramer is naar Nice gekomen om zijn twee helpers te zoeken. Een ervan, Fran cis. voorziet in zijn onderhoud door diefstal van auto's en het plegen van chantage op mannen, die zijn zuster Monique verleidt. Met Mo nique neemt Kramer in Spanje deel aan de ontvoering van Zelda, de dochter van een multimiljonair De vader stemt er in toe een hoog los geld te betalen. Het verloopt alle maal niet zoals men graag wil. Er vallen doden, zodat uiteindelijk Francis (Jean Paul Belmondo) al leen achter blijft. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Anders dan de speelse titel zou doen vermoeden is het in de eerste plaats een zeer nuchtere benadering van het probleem van de emanci patie van de getrouwde vrouw. Cen traal staat de 30-jarige getrouwde Karin. Hoewel het huwelijk geluk kig is. voelt Karin zich niet tevre den. Ze voelt zich in de tredmolen van het huishouden vereenzaamd en beperkt en wil die beperking door breken door haar oude beroep van tolk op te nemen. Er lijk in deze wereld van mannen die haar wel willen, maar niet kunnen begrijpen geen oplossing voor haar proble men. Nachtfilm vrijdag en zaterdag. Laurent van Horn wordt piraat, radat zijn schip door de Spanjaar-, den tot zinken is gebracht. Aan boord van een Spaanse galjoen be vindt zich Franciska, dochter van de koning van Mexico. Na spannende avonturen sluit Van Horn met haar ren huwelijk aan boord van het pi- ratenschip. Als piraat beleeft Van Horn met zijn knappe vrouw roeke loze avonturen. Zondagmiddag 3 uur. John Desmares en het Tilburgse orkest Les Copains zijn zaterdag avond te gast in bar-dancing Roman tica. Les Copains, een groep die al heel wat jaartjes in dezelfde forma tie optreedt, heeft in de Langstraat veel fans. Dansen in het Lido op de tonen van het Duke City Sextet met zang van Bob Smit blijkt iedere zaterdag avond opnieuw voor velen een ge not te zijn. De tieners hebben zon dagmiddag hun „eigen" matinee, tij dens welke The Rowdies spelen. The All Stars met Frank Scott besluiten zondagavond het weekend. Bijzonder aanlokkelijk met dit mooie weer is een tocht naar De Roestelberg. Zondagmiddags kan men daar niet alleen heerlijk ver toeven maar ook dansen op de to nen van het Kaasheuvelse ensemble The Blue Birds. De gebroeders Moonen, die onder de naam Radio Arwimo ieder week end in de Taxandria-bar te vinden zijn, zorgen ook komende zondag v/eer dat de discotheek goed bediend wordt en er voor elk wat wils is. Zij hebben hun apparatuur uitge breid met een nieuwe disco-bar. Vrijdagavond zal het druk worden in de Kaatsheuvelse jongerensocië- teit El Mas. Dan speelt het bekende top-orkest Tee-Set, de hele avond van 7 tot 11.30 uur. Zondagavond .v., B.c, aiomnu o-» zijn in de soos Les Creoles te vin- 1 Eerste duif 9.53.23 uur; den. Een druk programma dus, met ------ goede attracties voor leden en intro- ducees. In het Cultureel Centrum Zide winde in Sprang-Capelle is zaterdag avond een grote dansavond. In de fraaie zaal speelt dan het orkest The Rowdies, dat voor leven in de Sprang-Capelse brouwerij zorgt. SCHERPSCHUTTERSVER. JULIANA Bij een onderlinge wedstrijd waaraan 20 schutters deelnamen, is de uitslag als volgt: 1. J. Nuij, Engelen; 2. A. v. Vught, Vlij men; 3. J. Hagen, Vlijmen; 4. J. de Laat, Vlijmen; 5. Schuurmans, Engeléfl. De extra eierprijs was voor J. van Beijnen, Nieuw- kuijk. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zondag hield de postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Geldenaken, België; afstand 11 km. Los 9 uur. Eerste prijsduif 10.33.54; laatste prijsduif 10.56.51 uur. De uitslag is als volgt: Fr. Libregts 1 3 6; M. de Laat 2 9 20 43 44 46; P. v. Bers 4 7 19 22 35; H. de Vaan 5; P. v. d. Vennen 8 34 61; H. Maas 10; Fr. v. Bokhoven 11 25 29 41 45; J. de Vaan 12 26 31 40 67; H. v. d. Wiel en Zn. 13 62; L. Klerkx 14 60; K. Kivit 15; W. v. Osch 16 21 55; Sj. v. d. Wiel 17 22 27 33 38; Am. Dekkers 18 63; J. van Engelen 23 47 58 59; H. Zeeuwen 24; Hans Parijs 28; Th. Stupers 30 49; P. Wijkmans 32 52 53; J. Kuijs 36 42; A. v. Engelen 37; J. Merkx 39; Hanny v. d. Dungen 41; A. de Vaan 48 68; L. Parijs 50 56; M. Libregts 51 66; H. van Overdijx 57; G. v. d. Hout 64; Th. van Esdonk 65; J. Dekkers 67. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zondag wedvlucht van De Zwaluw vanuit Chatelct; afstand 151 km. Inkorven zater dagmorgen van 10.30 tot 12 uur in café Ant. Klerks. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" Zondag hield de postduivenvereniging „De Reisduif" een wedvlucht vanuit Duf fel, Be'gië; afstand 84 km. Los 8.30 uur. Eerste duif 9.53.23 uur; laatste prijsduif 10.12.15 uur. De uitslag is als vo'gt: J. Boom 1 10 13; J. Koks 2. 12 22 27; P. Diepstraten 3 6 14; Koolen-Kuys 4 17 18; W. v. Ravensteijn 5 28; M. Klomp 7 24; R. Berkelmans 8 25; P. v. Dal 9 23; A. v. Heivoort F 11; W. v. d. Heuvel 15; C. IJpelaar 16; M. Stengcrs 17; J. v. d. San- den 18; Th. van Overdijk 20 26 27; H. Berkelmans 21. Zondag wedvlucht van „De Reisduif" vanuit Vilvoorde. België; afstand 102 km. Inkorven zaterdagmiddag in café H Bcom- v. d. Wiel. GROTESTRAAT 234 WAALWIJK TELEFOON 2312 9e JEUGDTOTO NIEUWKUYK Inzet f. 767,30. le prijs: J. v. d. Kerkhof, Sprang; precies geraden. 2e prijs: R. v. d. Lee, Waalwijk; A. Klcijs- scn. Waalwijk; A. Beekmans, Nieuwkuijk; G. 1 Jpelaar, Druilen; L. Cornelissen, Den Bosch. Mot 10 cent verschil geraden. 3e prijs: J. Konings, Waalwijk. Met 12 ct. verschil geraden. tweede zeine 6a waalwijk telefoon 4173 PROGNOSES VAN DE CLUBS Zondag speelt RKc haar laatste thuiswedstrijd van het seizoen en wel tegen Vlissingen. Vlissingen heeft dit jaar beneden de verwach tingen gespeeld en bezet zelfs nog een lagere plaats als RKC. Dat zij echter goed kunnen voetballen blijft buiten kijf. In Vlissingen werd het destijds een gelijkspel. Hopenlijk zal RKC zo spelen als de laatste wedstrijden, zodat winst tot de reële mogelijkheden behoort. Scheidsrech ter is de heer G. Defaix. Het twee de elftal speelt eveneens tegen Vlis singen en een puntenverdeling zal hier wel het resultaat zijn, omdat heide partijen niets meer te winnen of te verliezen hebben. Het hoofd klasse-elftal gaat voorlopig haar laatste wedstrijd spelen uit tegen Veerse Boys. Bij een overwinning mogen ze zich kampioen noemen. Wordt er verloren dan kan 'n even tueel gunstig uitvallen van een in gediend protest nog maken dat de kampioensvlag gehesen kan wor den. Er zullen wel vele supporters de reis naar Raamsdonksveer ma ken. Laat iedereen sportief aanmoe digen. Verder wordt gespeeld: Be Ready 2RKC 4 Een goede nachtrust is wat waard. Dat zult U met ons eens zijn. Als U echter pro fiteert van deze speciale voorjaarsaanbiedingen, kunt U om twee redenen verzekerd zijn van zo'n goede nachtrust: U koopt kwaliteit bij ons U houdt nog geld over Bovendien is er bij ons alleen bij ons de unieke mogelijkheid te kopen tegen renteloze gespreide beta ling! VOORJAARS VOORDEEL Slaapkamer Regina Een slaapkamer van ver fijnde, strakke vorm geving. Bekleed met af- wasbaar Skaicombi. Aangebouwde nacht kastjes. 2-pers. ledikant, 130 x 190 cm., met ge zondheidsspiraal (15 jaar garantie), 2 stoelen en tafel, compleet NU voor slechts VOORJAARS- VOORDEEL Matrassen van vooraan staande en bekende mer ken tegen ongelooflijk VOORdelige V OORj aarsprij zen. Bij Meubelbeurs Anton Timmermans houdt U inderdaad geld over! Matras 80 x 190 van 29,50 NU 19,50 Matras 80 x 190 van 85,NU 57,50 Matras 130 x 190 van 135— NU 98,— Door het gelijke spel in Gemert is de spanning voor de drie degradatie- candidaten, zijnde Woenselse Boys, Gemert en RWB, wel ten top ge stegen. Deze drie clubs saan met 14 punten uit 21 wedstrijden gelijk, waardoor de nog drie resterende wedstrijden voor elk elftal van zeer groot gewicht zijn Voor Besoyen is voor zondag de uitwedstrijd tegen Best Vooruit vastgesteld. Een voor spelling is in dit stadium niet te wagen, daar Best zelf op papier ook nog niet helemaal „veilig" staat. Wij kunen de RWB-ers alleen maar adviseren om zondag vooral te ge ven wat er te geven valt. Negentig minuten lang zal men de tegenstan der met het grootst denkbare élan tegemoet moeten reden en mede daardoor toch minstens een gelijk spel moeten behalen. Wanneer dit lukt, dan is er met 2 thuiswedstrij den voor de boeg nog van alles mo gelijk. Van de supporters verwach ten wij ook zondag weer de grootst mogelijke steun voor het elftal. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Ver trek om 1 uur. RWB 2 speelt a.s. zondag om 14.30 uur 'n bekerwedstrijd tegen Baard wijk 3 op het RWB-terrein. A.s. zondag speelt Baardwijk haar laatste wedstrijd van de competitie en wel uit tegen Zundert. Deze wed- stri'd is van beide zijden van weinig belang meer. toch zou het fantas tisch zijn als Baardwijk kans zag ook deze wedstrijd nog te winnen, om hierdoor dan nog eens te laten blijken dat de mooie tweede plaats op de ranglijst ten zeerste verdiend is. Baardwijkers, jullie hebben een prima competitie gespeeld, met iets meer geluk zou er zeker een kam pioenschap ingezeten hebben. Laat deze laatste wedstrijd een mooie af sluiting van de competitie worden en breng de 2 punten mee naar Waalwijk. Vertrek 12.45 uur. Zondag a.s. speelt WSC thuis te gen TAC, haar laatste competitie wedstrijd. Deze ontmoeting is een gevecht tussen 2 serieuze, doch re soluut teruggewezen kampioenscan- didaten Dat de Waalwijkers het be geerde kampioenschap niet haalde, daarover lopen de meningen nogal uit een, doch het euvel (waar blijk baar veel verenigingen mee worste len) moet en kan volgend seizoen worden opgelost, doch dit is slechts toekomstmuziek. We kunnen ons nu beter beperken tot de realiteit. Zon dag a.s. moet WSC aan TAc tonen, dat hun 10 overwinning in Til burg inderdaad geflatteerd is ge weest en zondag als sluitstuk van de competitie in deze ontmoeting als overwinnaar uit de strijd ko men. De leiding heeft de heer Chr. Soethout. Verder wordt gespeeld: WSC 5Veerse Boys 5 Haarsteeg 3WSC 6 A.s. zondag spelen de Waalwijkse hockeyers op eigen veld een vriend- s<happelijke wedtrijd tegen de wes telijke 2e klasser cisem uit Leiden. Bevrijd van kampioens- en kompe- tifiezorgen en weer geheel volledig kan KMHC er in de positie van „underdog" een aardige wedstrijd van maken. Bovendien is deze wed strijd voor de rood-witten een zeer goede voorbereiding op het twee daagse tournooi in Sittard op 27 en 28 april a.s.. Aanvang 14.00 uur op het sportpark aan de Olympiaweg. Zondag zal in Vlijmen de wed strijd worden gespeeld voor het kampioenschap van de 2e klasse A. Beide ploegen verspeelden zondag j.l. winstpunten. Wie zondag wint heeft de beste kansen. Zondag is het voor de Boys de dag, om zich te her stellen. Men moet zelf het initiatief nemen en niet zoals tegen Boxtel. Men moet zich vanaf het begin tot het einde voor de volle honderd pro cent inspannen, dan is succes mo gelijk. Dat Brabantia ook niet in topvorm is, werd zondag j.l. bewe zen. Supportes, zondag allen zeker present om uw favorieten aan te moedigen. Het zal nodig zijn. Aan vang 14.30 uur. Voor SSC staat a.s. zaterdag de wedstrijd tegen Amstelveen uit die gelijknamige plaats Od het program ma. De Amstelveners verkeren in degradatiegevaar en zullen er zeker voor vechten om tot een overwin ning te komen. Of hen dit zal luk ken valt nog te betwijfelen. Want ook SSC is er op gebrand om deze laatste competitiewedstrijd tot een goed einde te brengen. Indien SSC's voorhoede iets meer doortastender speelt dan ligt een overwinning in het verschiet. Aancang 2.30 uur. Verder wordt gespeeld: SSC 3—JPS 3 SCO 2—SSC 4 A.s. zaterdag staat er voor de kersverse tweede klasser de laatste wedstrijd van dit seizoen op het programma n.l. het prestigeduel te gen Good Luck uit Raamsdonksveer. De zwart-witten zullen natuurlijk er op gebrand zijn de kampioen te verslaan en hun tweede Dlaats te verstevigen, terwijl NEO natuurlijk wil laten zien dat zij de sterkste zijn in de derde klas. Al met al een in teressante ontmoeting met als prog nose een gelijkspel. Aanvang om 2.30 uur. Scheidsrechter is de heer Brouwer. Daar nog niemand de wedstrijdbal heeft afgehaald, die od 2e Paasdag is verloot, delen wij de lezers mede dat deze is gevallen op lot no. 32 (rood) Deze bal is af te halen bij het bestuur. BW WON ZILVEREN MOLEN BW uit Den Bosch won Tweede Paasdag het voor de vierde maal door de v.v. NEO georganiseerde Zilveren Molen-tournooi, een tour nooi voor junioren van 16 t.m. 18 jaar. De Bosschenaren zegevierden in de finale (na verlenging) met 21 ovr^r He-lmiond. Victoria uit Hilversum, dat vorig jaar en ook in 1966. in het bezit kwam van de Zil veren Molen, eindigde nu op de laat ste plaats. De beker voor de meest sportieve ploeg, beschikbaar gesteld door de gemeente Sprang-Capelle, v:as voor Alliance uit Roosendaal. Circa 500 toeschouwers woonden de v/edstrijden bij. De uitslag: l BW; 2. Helmond; 3. DESK; 4. NEO; 5. Rood Wit (Helmond); 6. Alliance; 7. Longa en 8. Victoria. Het tweede elftal van Wit-Zwart speelt zaterdagmiddag de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen tegen Rust Roest 2. Winnen de jon gens uit Eindhoven deze wedstrijd en verliest JPS in Breda van PTT 2, dan zijn zij kampioen Zowel Wit- Zwart 2-Rust Roest 2 als PTT 2- JPS is dus een belangrijk duel. On getwijfeld zal Wit-Zwart de Eind- hovense oranjezwarten flink partij geven en trachten tot een goed re sultaat te komen. Het zou mooi zijn als de Wit-Zwart-reserves er in zou den slagen op de eervolle derde plaats van de tweede klas te eindi gen. De wedstrijd begint om kwart ever vier. AVANTI-HEREN ZONDAG KAMPIOEN Het einde van de veldhandbalkomoctit'e komt zo langzamerhand in zich. Voor de heren van Avanti uit Drunen wordt het 'n belangrijk einde, want in de beide laatste wedstrijden staat het kampioenschap op het spel. Er resten nog 2 wedstrijden en het toeval wil dat beide wedstrijden moeten worden gespeeld tegen de heren van G.H.V. uit Goirle, de directe medegegadigden voor het kampioenschap. De avanti-heren behoe ven slechts 1 punt uit de heide wedstrijden te behalen om zich kampioen van de afde ling te noemen. Zondag a.s. om 13.00 uur vindt het eerste treffen plaats tussen de beide ploegen in het gemeentelijk snortoark te Drunen. Op diezelfde dag herdenkt Avanti haar 4-jarig bestaan en de heren zullen het bestuur een waardig verjaardaes- geschenk bezorgen als zij a.s. zondag het kampioenschap weten te behalen. Bmnen de vereniging wordt met dit kampioemchan ernstig rekening gehouden. De Avanti-heren zijn nog ongeslagen en zij hebben een voor sprong van 3 punten op G.H.V. Enkele weken geleden ontnamen zij Blauw-Wit uit Den Bosch de laatste hoon op een kampioenschap door een 22 - 11 overwinning. Ook in de laatste zaalcompe titie wisten de Avanti-heren het kampioen schap te behalen. Alle hoop op een nieuw kampioenschap schijnt gewettigd en het bestuur hoopt dat vele belangstellenden er getuige van zullen zijn. Alle damesteams zijn a.s. zondag vrij, zodat zij de kans krij gen om de sunportersschare te vergroten. De dames van het eerste team vormen het huldigingscomité, zij worden allen verzocht tijdig aanwezig te willen zijn. De heren-junioren komen a.s. zondag in Den Bosch uit tegen Blauw-Wit om 14.00 uur en de heren van het tweede spelen a s. zondag om 12.00 uur in Drunen tegen de heren van Heerle. 't IS ME TE GRIJS In een paar minuten borstelt U alle grijze haren weg als U Crème Mar- chal gebruikt. Grote tube voor 6 maanden 3,75. Ook verkrijgbaar in diepzwart. SCHOONHEID UIT EEN FLESJE Inderdaad: onze Marchal Rimpel- Gratis folder bij: corrector bezorgt U „a la minute" een prachtige, jeugdig-gave huid. Acht uur lang geen ergernis over rimpels of kraaiepootjes! Marcthal Rinipel-corrector: nu in de nieuwe, gehomogeniseerde samenstelling, gaat extra-lang mee! Prijs 8,75 per flacon (voldoende voor langere tijd). Grotestraat 327, Waalwijk - tel. 3071

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13