gerlachuspension gaat verdwijnen Loon op Zand bouwt nieuw bejaardencentrum „Huize de Venloene" WAALWIJK Kees Dekkers en Hans Ophorst winnen VVV-tekenwedstrijd i n ii t: i i: 0 Sn de tuin St. Jan A uit Kaatsheuvel won paasvoetbaltoernooi 19 HE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 19 APRIL 1968 19 Nieuwe stichting in 1967 gevormd De plaats Adviescommissie Nieuwbouw Cursus 8.T.W. van Kamer van Koop handel gestart Soos Memphis Gold draait uitstekeiid Uitslag Aktie van VVV Loon op Zand Drunen De ontwerp-tekeiiing van het nieuwe bejaardencentrum i Het oude vertrouxvde St. Gerlachuspension gaat verdwijnen. Hier hebben vele ouden van dagen hun laatste jaren doorgebracht onder de vertrouwe lijke leiding van de zustertjes van de Congregatie van Liefde te Schijndel Naast de zorg voor kleuters en school hebben zij zich gewijd aan de be jaarden van Loonopzand en daarbuiten, die bij hen hun intrek hebben ge nomen. Zij hebben dit ruim 40 jaar lang gedaan en nu, nu de tijden veranderen, verandert ook de bejaardenzorg mee in het dorp. Voor de ouden van dagen zijn reeds grote plannen getroffen welke reeds in een start-fase zijn. Na de benodigde toestemmingen zal dit jaar nog met de bouw van „Huize de Venloene" begonnen worden. Onder de naam Stichting Bejaar denzorg Loon op Zand" is op 19 sep tember 1967 een stichting gevormd die zich ten doel stelt in het dorp Loon op Zand een verzorgingstehuis voor bejaarden te bouwen met daar bij een 14-tal aangepaste bejaarden woningen. Het stichtingsbestuur be staat uit de volgende personen: E. v. Hoorn, voorzitterW. Couwenberg, secretaris; W. Brands, penningmees ter en de leden A. de Vries, H. Hen driks, J. W. van Noije, mevr. Van Loon-Beerens. Namens het kerkbe stuur neemt pastoor Simons aan de vergaderingen deel. Waar nu het oude St. Gerlachus pension staat zal het pieuwe „Huize de Venloene" verrijzen. Het zal ge realiseerd worden in de tuinen van 't klooster tussen Van Rijckevorselstr.- Doelen, Gerlachusstraat en Striecken- laan, op een terrein van 1.67.45 ha. Het gehele complex zal aantrekkelijk worden aangelegd met wandelpaden, plantsoenen en vijverpartijen en zal één geheel vormen met het oude deel van het dorp en het nieuwe deel in de noord-oost hoek. Veel onderhandelin gen zijn er gevoerd doch het bestuur is blij dat alles volgens de plannen is geregeld met de Congregatie van de zusters. Zij zullen echter wel tot 1 januari 1971 het oude gebouw met hun bewoners blijven beheren. Dan zal alles in handen van burgerlijk be stuur en lekenpersoneel overgaan. Deze maatregel is mede het gevolg van de weinig kloosterroepingen, waardoor de zusters zich ook enigs zins uit de bejaardenzorg zullen gaan terugtrekken. De wens van het nieu we bestuur en de eisen welke zij op hun programma hadden zullen met tertijd gerealiseerd worden en de reeds plaatsgehad hebbende bespre kingen zijn van dien aard, dat een en ander binnen korte tijd werkelijkheid wordt. Zo ligt het nieuwe bejaarden tehuis dan in de dorpskern, dicht bij de kerk en 't wijkgebouw, waardoor de ouden van dagen zich in elk geval immers temidden van de gemeenschap gevoelen waarin zij steeds hebben ge woond. Zodra de nieuwbouw is ge realiseerd zal het huidige Gerlachus- klooster verdwijnen na ruim 40 jaar dienst te hebben gedaan; het is in 1926 gebouwd. Wel is getracht de zuster hier te houden voor de be jaardenzorg, doch hei laat zich zien, dat dit niet mogelijk is en zeker niet op lange termijn; het is een verschijn sel dat zich overal voordoet. Ook was de congregatie niet in staat de nood zakelijke modernisering van het hui dige huis te doen geschieden, daarom is een moderne opzet gekozen, reke ning houdend met de sociale- en ex ploitatiemaatregelen welke thans ge steld worden. Met het bovenstaande geconfron teerd zijnde heeft de stichting een adviescommissie ingesteld welke op breed terrein de nieuwe maatregelen heeft bekeken. Bezoeken werden ge bracht aan diverse bejaardenhuizen en diverse voorlichtingen werden be studeerd. Het was niet gemakkelijk van het oude gebouw een modern te huis te maken, ivant het gaat niet om de verbouwing van heden, maar om de doelmatigheid van straks, om de funtionaliteit van de toekomst. Ver bouwing was dan ook niet de oplos sing. Een geheel nieuw complex mei alle mogelijke moderne aanpak was een beter resultaat. Aan de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel iverd opdracht gegeven een ontwerp te maken, na dat de stichting haar programma had bekend gemaakt. Thans is er een de finitief plan uit de bus gekomen, waarmede 't bestuur erg gelukkig is. Het is de bedoeling een tehuis te realiseren voor 60 bejaarden bedden. Men is uitgegaan van de thans aan wezige behoefte in Loon op Zand en die van de toekomst. Vooral zal de nadruk worden gelegd op de bewo ning door ouden van dagen vanuit Loon op Zand of door hen die enige binding met het dorp hebben. Het gehele plan is opgezet overeenkom stig de nieuwste richtlijnen bij het bouwen van dergelijke inrichtingen en volgens richtlijnen van de Rijksover heid. Zestig bedden zijn verdeeld over 48 eenpersoons flats en 6 over 2- persoons flats waarbij de 2-persoons kamers ieder een afzonderlijke zit- en slaapkamer hebben, met een portaal in Loon op Zand. waarin toilet, douche, kookgelegen heid, kasten e.d. De een-persoons ka mers hebben ook een portaal waarin eigen toilet, kookgelegenheid, kasten, doch geen douche. Elke vleugel van het gebouw heeft een eigen bad en douche. Verschillende kamers - aan de west- en zuid-zijde van het ge bouw - hebben een balkon. Diverse Logia's zijn er ook aanwezig. In het tehuis is een recreatiezaal, TV-kamer boven de ingang, een eet zaal, welke tevens dienst doet als aula, een kapel en een mortuarium. Dit laatste is ook voor het dorp be doeld en heeft een vrije ingang voor het publiek. De bovenste etage bevat een ziekenkamer, enige logeerkamers en 6 kamers voor het personeel. Be neden de hall met recreatie, die bij zonder riant zal zijn. De entree is aan de Van Rijckevorselstraat, waarbij 'n ruime parkeergelegenheid zal komen. De bouw is deels twee verdiepingen en deels drie verdiepingen. In de oude kloostertuin komen 14 bejaardenwoningen, waarvan enkele drie- en andere twee-persoons, met keuken en douche voor hen die zelf standig kunnen wonen. Deze bewo ners kunnen voor alles terugvallen op de bediening van 't hoofdgebouw. Voor het gehele project is een bedrag nodig van f. 2.700.000, - inclusief grond e.d. Zodra de beschikkingen en de geldelijke steun binnen zijn zal tot realisering worden overgegaan, kortom er zal 2 tot 2 Vè jaar mee ge moeid zijn. Het is een groots project dat Loon op Zand gaat verwezenlij ken, doch het is onmisbaar voor de toekomst. (Van onze verslaggever) WAALWIJK Dinsdag 16 april is in het gebouw van de Kamer van Koophandel in Waalwijk de door de Kamer georganiseerde cursus BTW (belasting toegevoegde waar de) van start gegaan. De cursus werd ingeleid door voorzitter J. Timmermans die er op wees dat de invoering van de BTW voor het be drijfsleven een aanpassing in alle bedrijfsgeledingen betekent. Om het bedrijfsleven in haar dis trict op een juiste en zo volledig mogelijke wijze te informeren om trent het nieuwe heffingssysteem der O.B. en omtrent de gevolgen die de invoering van dit systeem op de verschillende bedrijfssectoren kan hebben, organiseert de Kamer deze cursus. Voor de cursus, die wordt geleid door mr W. Zuidema, inspecteur der invoerrechten en accijnzen in Den Bosch, hebben zich reeds 600 personen uit ongeveer 500 bedrijven aangemeld. De cursus omvat drie a vier avonden. Voor de detailhandel en het ambachtelijke bedrijf in het Land van Heusden en Altena zal de cursus worden gehouden in Almkerk in de zaal van „Het Wa pen van Emmikhoven". Het cursus geld bedraagt f 10,- per persoon voor deelnemers uit de detailhandel en het ambacht en f 20,- per persoon voor deelnemers uit andere bedrij ven. De cursus zal worden gehou den in de maanden april tot en met november met uitzondering van de vakantiemaanden juli en augustus. WA AL WIJ K SE JUDO- KAMPIOENSCHAPPEN Zondag 21 april a.s. worden in de zaal van De Gecroonde Leersse de Waalwijkse judokampioenschappen gehouden voor senioren en jeugd, aanvang 12.00 uur. De aanvangs tijden voor de verschillende klas sen zijn: na de opening jongens van 20-25 kg; 13.00 uur jongens van 25- 00 kg; 13.45 uur: jongens van 30- 35 kg; 14.10 senioren van 63-70 kg; 14.50 uur: meisjes van 30-35 kg; 15.00 uur: jongens van 35-40 kg; 15.35 uur: jongens van 40-45 kg; Daarna 14 minuten pauze. Om 16.25 uur: senidren 70-80 kg; 17.05 uur: meisjes 40-45 kg; 17.10 uur: jongens 45-54 kg; 17.20 uur: meisjes 45-50 kg 17.35 uur: jongens 54-63 kg; 17.45 uur: senioren alle categoriën. De technische leiding is in handen van de heer J. Horsten, zwarte band 3e dan uit Tilburg. DE POSTDUIF WAALWIJK Zondag 14 april j.l. hield De Post duif een wedvlucht vanuit Vilvoor de. Eerste duif 9.55.49, laatste duif 10.11.57. De uitslag was als volgt: J. de Jong 1 48 77; Duivekam 2 93; J Hamers 3 35 106 128 149; J. Leij- tens 4 110; H. Pullens 5 6 23 30 43 104 154; Knippels 7 146; Snels 8 66 89 112 138 145; v. Mierlo 9 156; H. van Boxtel 10 26 62 100 125 158; L. van Son 11; Groeneveld 12 37 59 64 80 96; J. Verhagen jr. 13 148; J. v. Bladel 14 17 72 81; J. J. Timmer mans 15 20 21 40 46 55 95; Joh C. Verhagen sr. 16 50 51; P de Laat 18 44 122; A. van Huiten 19 87; Reu- ser 22 24 56 69 147; Kemmeren 25 41; de Ronde 27 115; Rekkers 28 29 31 33 38 54 88 101; Soelen 32; G. Schoemans 34 123 127 131; v. Gel der 36 52 61 118; Schilders 39 57 65; Merkx 42 76 83 99; Smid 45 63 102; Dekkers 47 136; v. Eeten 49 70 119; Vermeer 53 58 71 84; Schafer 60; J. v. d. Heuvel 67; J. Biekens 68 129; Jos Biekens 73; Fr Verhoeven 74 98 121; Mulder 75; Hoffmans 78; Kuijs 7990; v. Gerven 82 103; Bak- kere 85 124; M. v. d. Heuvel 86; Du- quesnoy 91 120; L. v. d. Heuvel 92 111 117 153; Th. v. d. Meijdenberg 94 113 116 126 139; v d. Schans 97; v. Spijk 105 140; G. de Man 107; Adr. Leijtens 108; v. Baardwijk 109; v. Beek 114 130 157; J. Verwiel 132; J. v. Daalen 133: v. Riel-de Louw 134 141 145 146; Schoelitz 135; v. d. Griendt 137; J. v. d. Meijdenberg 142 143; A. van Hilst 144; A. Verhoeven 150; v. Bokhoven 151. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelia L W M dv A J Veraa-de Benis; Dymphna F M dv Q Kuis-v d Wiel; William J zv J C J Kolk-Prenatt; Angelo MORE zv J N Gloudemans-Hagemans; Jaco bus L zv P Fijneman-Treffers; Ro- zalia A E dv E M de Haan-Stoop; Gabriëlle M M dv C J J T Marks- Hersbach. Overleden Maria van de Water 60 j echtg C L de Jong; Johannes Har- meling 72 j weduwn C v d Hoven, echtg M C W E Janssen; Johannes R Damen 43 j echtg c Mulder te Loon op Zand. Huwelijksaangiften: B G M Del peut 23 te Vianen en M A Spijkers 24 j te Waalwijk; TAM Maas 23 j en G C M H M Westerburger 20 j beiden te Waalwijk. Ingekomen: C de Rade van Raams- donk; L W Aalders en gezin van Haren; M J van Kleef van 's Gra- venhage. Vertrokken; H J Verduin naar Ra- venstein; J M Pullens en gezin naar Drunen; J W Eising en gezin naar Middelburg; J R J Toorop naar Den Helder; GAK Mous naar Gr. Brit- tannië. WAALWIJK De 'nieuwe Waal wijkse soos Memphis Gold slaat aan bij de jeugd van Waalwijk. De toe loop van de eerste soosavond was overweldigend. Veel jongeren moes ten zelfs teleurgesteld worden. Zon dagavond draait Memphis Gold op nieuw van half negen lot 1 uur. De in oud-Brabantse stijl inge richte discotheek is deze week op nieuw met een aantal zwarte schij ven uitgebreid o.a. singles van Per cy Sledge. Arthur Conley, Sam en Dave, Otis Redding en Aretha Franklin. Het ligt in de toekomst in de bedoeling rechtstreeks platen uit Amerika en Engeland te laten ko men. De bestuursleden Paul van Hest, Harry van de Meijdenberg, René Driessen en Harry Hens ver wachten ook voor zondagavond een grote toeloop. Iedereen, mits boven de 18 jaar, is welkom. JAARVERGADERING ST. WILLIBRORDUS WAALWIJK Op vrijdag 19 april om 8.00 uur zal in de zaal van café De Linde boom, St. Antoniusstraat. de jaar vergadering van de afd. Waalwijk van St. Willibrordus worden gehou den. Hierbij worden ook de vrou wen en verloofden uitgenodigd. De agenda vermeldt o.a.: Bestuursver kiezing. aftredend zijn de heren A. J. van Seters en C. van Vugt. Bei den zijn herkiesbaar. Verkiezing lid kascontrole, Verkiezing voorzitter. Verkiezing van afgevaardigden naar de distriktsraad. Huldiging jubilaris sen: leden die 40, 50 en 60 jaar lid zijn. KYNOLOGIE De op zondag 15 april j.l. gehou den internationale tentoonstelling te Leeuwarden, voor honden van al le rassen, hebben de leden van de Kyn. Ver. Waalwijk en omstreken weer prachtige resultaten behaald. Witte dwergpoedel White Jacky van de Molenvliet van mevr. v. Bokho- ven-v. d. Broek, behaalde 1 uitmun tend en werd tevens kampioen. Daarnaast nog de beste dwergpoedel reu. Met dit kampioenschap werd deze dwergpoedel definitief natio naal en internationaal kampioen. Zilvergrijze dwergpoedel Silver Kit ty van de Molenvliet van mevr. Beekmans-Lommers te Kaatsheuvel behaalde 1 uitmunend en werd re serve-kampioen. Witte dwergpoedel Lady Arlette of the White Jewels van de heer Blom behaalde 2 uitmuntend. Witte dwergpoedel White Sancho 1 an Erikshof van mevr Bruurmijn- Verhoeven uit Vlijmen behaalde 3 uitmuntend. De Wels Terrier Merthy's Mighty Mimosa van de heer W. van Son behaalde 1 uitmuntend. De Bedlington Terrier Charming Ambassador Quito van de heer en imevrouw v. d. Loo-uit Oisterwijk behaalde 1 uitmuntend en werd kampioen. Envy van Weyendaal evens van de heer en mevrouw v. d. Loo behaal de eveneens 1 uitmuntend en werd reserve kampioen. SOOS DUKDALF Zaterdagavond 20 april a.s. zijn bij Dukdalf te gast de nog onbe kende Waalwijkse groep Promotion. Deze groep kan zaterdag bewijzen cf ze hun naar eer aan doen. Het is aan de tieners om dit te beoorde len. Aanvang 7.30 uur. Toegang 16 jaar en ouder. (Van onze verslaggever) WAALWIJK De tekenwedstrijd die de VVV-Waalwijk bij de opening \t»n het nieuwe VVV-huisje aan het St. Jansplein, tijdens de Kerstva kantie had georganiseerd, is 'n groot succes geworden. Maar liefst 368 leerlingen van lagere- en middel bare scholen stuurden een werkstuk in. Woensdagmiddag vond tijdens 'n bijeenkomst in het VW-kantoor de prijsuitreiking plaats. Voorzitter J. de Kort was ver heugd dat de deelnemers de opzet \an de wedstrijd uitstekend hadden begrepen. Er moesten tekeningen worden gemaakt over Waalwijk De 368 werkstukken werden beoordeeld door een deskundige jury bestaande uit Mej. Bergmans, docente aan de Huishoudschool, Broeder Romualdus en de heer Verboom, tèkenleraar aan de LTS. De eerste prijswinnaars (er waren twee categorieën) Kees Dekkers en Hans Ophorst wonnen een vliegreis op een van de lijnen van de NLM. De reis was beschik baar gesteld door de direktie van het reisbureau Ruys en Co., welke organisatie het kantoor met de VVV deelt. De uitslag: lagere scholen: 1. Kees Dekkers (11) St. Jozefschool; 2. Ru- di Daalmans (7) Past. van Haaren- school; 3. Anton de Bree (8) St. Jozefschool; 4. Ger. Jansen (7) Past. van Haarenschool; 5. Elly Asman (7) Mariaschool; 6. Annelies Visser '7) Mariaschool. Overige scholen: 1. Hans Ophorst (13) LTS; 2. Kees Treuren (13) LTS; 3. Arie Ophorst (13) LTS; 4. Maria de Rooy (14) Huishoudschool; 5 Henny Knibbels (15) LTS; 6. Gerda Hulsenboom (12) ULO. De bekroonde tekeningen zijn in de vitrines van het VVV-kantoor te bewonderen. Voor het VVV-Werk is nu ook de drukke tijd aangebroken. De heer De Kort lanceerde tijdens de prijsuitreiking ook de aktie die beoogt het bedrijfsleven van Waal wijk warm te maken voor het VVV- werk. Zonder financiële steun kan dit belangrijke werk niet worden gedaan. De beide eers te-pr ijs winnaars van de VVV-tekenwedstrijd. samen met bestuursleden van de VVV en de heer H. P. Dingen, direkteur van Ruys en Co. De Atletiekvereniging AC Waal wijk '66, de sportleraren van de Waalwijkse scholen en de Stichting Sportraad Waalwijk organiseren op 30 april a.s. atletiek- en sportwed strijden. Geheel Waalwijk, van klein tot groot, weet dat de vier Oranjever enigingen jaarlijks op 30 april kin derspelen organiseren voor de jeugd van 7 t.m. 14 jaar. Wij vinden het diep treurig dat bovenstaande in stanties op 30 april hun wedstrijden organiseren. Wij hopen dat de voor zitter van het Centraal Oranje Co mité maatregelen neemt om deze wedstrijden op een andere dag te laten houden. Een aantal ouders van schoolgaande kinderen Dinsdag 'en woensdag werd op de sportvelden van het natuurpark „De Efteling" het jaarlijkse paasvoetbal toernooi gehouden voor schoolelftal len, waaraan werd deelgenomen door de St. Jansschool, Kaatsheuvel; Ma riaschool, Kaatsheuvel, ULO-school Pius X, Kaatsheuvel, Leonardus- school, Berndijk, Loon op Zand, De Moer, Openbare school, Zandschel en Chr. school, Zuidhollandsedijk. De uitslagen van de wedstrijden waren: St. Jan A - ULO B, 0-0; Loon op Zand A - Mariasch. A, 4-1; Leo- nardus A - ULO A 0 - 0; St. Jan A - Mariasch. A 4 - 1; Loon op Zand A - ULO A 1 - 0; St. Jan B - Chr. school 2 - 0; Leonardus B - De Moer B 2-0; St. Jan C - De Moer A 1 - 1Loon op Zand B - Mariasch. B 0 - 2; Chr. school - Leonardus B 1 - 1Leonar dus A - ULO B 3 - 0; Mariasch. A - ULO A 0-5; Loon op Zand A- ULO B 0 - 0; St. Jan A - Leonardus A 5 - 1St. Jan B - Leonardus B 0-2; St. Jan C - O.L. school 0-3; St. Jan B - Mariasch. C 3-1; De Moer A - Loon op Zand B 0 - 1De Moer B - Mariasch. C 5 - 0; Maria school B - O.L. school 1-3; Chr. school - De Moer B 2 - 0; Leonardus A - Mariasch. A 4 - 0; Chr. school - Mariasch. C 3 - 0; St. Jan B - De Moer B 1-0; St. Jan C-Loon op Zand 1-2; De Moer A - Mariasch. B 1 - 3; Loon op Zand B - O.L. sch. 0 - 1St. Jan C - Maria B 0 - 4 De Moer A - O.L. school 0-5; ULO B- ULO A 1-4; St. Jan A - Loon op Zand A 4 - 0; ULO B - Mariasch A 2 - 1Loon op Zand A - Leonardus 1-2; St. Jan A-ULO A 0 - 0. De eindstand in poule A werd: 1. St. Jan A, 8 punten; 2. Leonardus A, 7 pnt.; 3. ULO A, 6 pnt.; 4. Loon op Zand A, 4 pnt.; 5. ULO B, 4 pnt.; 6. Mariaschool A, 0 pnt. In poule B was de einduitslag: 1. Leonardus B; 2. St. Jan B; 3. Chr. school; 4. De Moer B; 5. Mariasch. C. Poule B 2: 1. O.L. school; 2. Ma riaschool B; 3. Loon op Zand B; 4. St. Jan C; 5. De Moer A. De eindstrijd tussen de nummers 1 tot en met 5 van deze beide poules om de eerste tot en met de 10e plaats was: Leonardus B - O.L. school 0-1, na verlenging; St. Jan B - Mariaschool B 0 - 0; winnaar St. Jan na straf schoppen; Chr. school - Loon op Zand B, 1-2; De Moer B - St. Jan C 1 - 0; Maria C De Moer A 1 - 0. „EFTELING SPROOKJES-WANDEL TOCHT" OP T.V. De mooie planneiv van de wandelclub van de Stichting Jeugdbelangen gaan vor men aannemen. Zij hebben zoals we reeds aankondigden een grote Eerste Sprookjes Efteling Wandeltocht uitgeschreven in sa menwerking met de Noord-Brabantse Wan- delbond. De inschrijvingen die zij hierop binnen kregen gaan de verwachtingen ie boven. Het zal op zondag 21 april a.s. een manifestatie worden in Loon. Voor de goe de orde delen we nog mede, dat in de TV-uitzending van vrijdag a.s. om 19.25 uur over Hilversum 2 in het programma „Open Oog" even de aandacht aar. deze sprookjes wandeltocht zal worden geschon ken. Het zal er zondag aan belangstelling niet ontbreken. HEARING VAN EN OVER DE GEMEENTE Reeds eenmaal hebben de Loonse men sen ac gelegenheid gehad om van gedach ten te wisselen met 'burgemeester en ge meenteraadsleden. We denken hier b.v. aan de bijzonder interessante avond welke voiig juar werd gehouden in ons Cultureel Cen trum. Hier zijn heel veel gemeentelijke za ken aan het publick bekend geworden. Toen heeft burgemeester Van Erp veel interes sants verteld. De tijd van fora en hearings is IN, daarom hebben de wethouder en de gemeenteraadsleden, welke in Loon op Zand wonen, besloten een avond te houden om van gedachten te kunnen wisselen over alles wat de gemeente en haar bewoners aan gaat. Deze avond is dinsdag 23 april a.s. in het Cultureel Centrum om 8.30 uur. Zij die menen problemen te hebben of ze graag aangesneden zien, kunnen dat kenbaar ma ken. BOERENLEENBANK De nieuwbouw van de Boerenleenbank in de Kerkstraat is thans zover gereed, dat a.s. maandag 22 april de bankzaken van dit kantoor in het nieuwe gebouw kunnen wor den gedaan. Dan is de overhuis achter de rug en kan iedereen voortaan op Kerkstraat 5 terecht in een zeer modern bankgebouw. De officiële opening heeft later plaats en wel op 16 mei. DOKTERSDIENST Het weekend zaterdag 20 en zondag 21 april zal de doktersdienst, alhier worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tclef. 04167 - 2550. DOKTERSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: dokter v. d. Wouw. VLOOIEN- EN ANTIEKMARKT TE DRUNEN Zondag a.s. zal in de „Hoge Braken" 'n vlooienmarkt worden gehouden waar de liefhebbers van oude materialen, oude arti kelen en gereedschappen hun hard kunnen ophalen. Men verwacht een zeer groot as sortiment van artikelen zoals schilderijen, schemerlampen, kandelaars, boeken, etc. Deze artikelen zullen zaterdag door de or ganisatoren worden opgehaald. Tevens zal in de Hoge Braken zondag ook antiek te zien en te koop zijn. Hiervoor zal een an tiquair aanwezig zijn. De organisatoren van dit alles zijn „Romantica" die bij haar eerste lustrum ook hun kas wil versterken. Dit kan men zondag a.s. op een prettige en gezellige wijze. ZIEKENTIDUUM Ook dit jaar zal voor Drunen, Elshout en Nieuwkuijk weer een zickcntriduum plaatsvinden. Dit triduum, van drie dagen, zal gehouden worden in het genade-oord Elshout op 7, 8 en 9 mei. Een speciaal co mité zal weer de organisatie verzorgen en dit comité houdt deze week, om de onkos ten te bestrijden, een huis-aan-huis collecte. Wie aan dit triduum wil deelnemen kan zich opgeven bij de wijkzuster van het Wit- Gele Kruis. GEMEENTERAADSVERGADERING Vrijdagavond om 7.30 uur zal de raad der gemeente Drunen in openbare vergade ring bijeenkomen ten gemeentehuizc. De agenda vermeld een aantal credieten welke worden gevraagd voor het onderwijs, het geven van straatnamen in Vennen-Oost, het vaststellen van grondprijzen in Vennen- Oost t.a.v. bungalow-terreinen. In deze ver gadering zal tevens het voorstel van B. en W. worden behandeld t.a.v. de stichting van een midgct-golfbaan nabij de rocivijver. Van een heel andere strekking is het voorstel van B. en W. om alle honden, binnen de be bouwde kom, aan de lijn te houden en het instellen van een weekmarkt. Tevens vra gen B. en W. aan de raad een krediet voor het laten maken van een advies-rapport in zake de toekomstige winkelvoorziening in de gemeente. Dit advies zal moeten worden uitgebracht door het Centraal Instituut voor ..et Midden- en Kleinbedrijf". Kortom een agenda die de raad enige tijd zal kosten.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 19