St. Willibrordus - Kaatsheuvel hield jaarvergadering Algemene vergadering Nederlandse Bond Oudstrijders in Waalwijk N.V. Autobedrijf Van Mossel opende garage in Kaatsheuvel Waalwijk hulp in de huishouding Natuui^pai^ De: Lfteling Smidje Verholen en de veedieven van Texas KAATSHEUVEL Abonneert U op dit blad keukenassistente VERKOOPSTERS ASSISTENTE 10 JUBILARISSEN GEHULDIGD 800ste lid leuke vriendin 8 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 APRIL 1968 8 Jubilarissen Ontvangst op gmeentehuis Contakt „MOEDERS VOOR MOEDERS" meisje of werkster een tuinman Verloren een aandrijfas damesfiets gem. kamer leerling- of halfwasvoegers HEROPENING café te heropenen P. Pruyssers hakker-bezorger chauffeur-bezorger Efteling Restaurants voor de administratie Donderdagavond hield de afdeling Kaatsheuvel van de katholieke bond voor werknemers in de industriële be drijven „St. Willibrordus" haar jaar vergadering in haar tehuis de „Gil denbond". In zijn openingswoord merkte de afdelingsvoorzitter, de heer J. Grootswagers, o.aop dat, gezien het aantal bedrijven in de schoenindustrie dat heeft moeten sluiten, men de toestand in deze branche zorgwekkend kan noemen. Volgens de heer Grootswagers was een van de facetten die de directies tot sluiten bewogen de komst van de kunststoffen, tengevolge waarvan met minder mankracht en grotere mecha nisatie een veel uitgebreider produc tie kan worden gehaald. Ook de E.E.G. en de opheffing van de tolmuren hadden daartoe veel bijgedragen. Hij noemde dit een ac tuele zaak voor deze streek. Naar de mening van de heer Grootswagers was het werk van de commissie-Veld kamp bij het instellen van een struc tuuronderzoek in de schoenindustrie een belangrijke tegemoetkoming en 't desbetreffende rapport werd met be langstelling tegemoet gezien. Het af delingsbestuur hoopt met het bonds- bestuur over deze aangelegenheid nog eens van gedachten te wisselen. De bijdrage van de bond moet zo sterk mogelijk worden gemaakt o.a. door een zo groot mogelijk ledental. Wat dit laatste betreft levert de afdeling Kaatsheuvel 'n zeer positie ve bijdrage. Tijdens deze vergadering werd door de districtsvoorzitter E. v. Hilst het 800e lid van de afdeling, mej. Groenendaal, aangebracht door het jeugdlid J. van Wezel, gehuldigd. De afdeling Kaatsheuvel heeft hier door het grootste aantal leden bene den de 21 jaar in Nederland. De heer Van Hilst achtte dit van veel belang om het werk van de bond in de toe komst te kunnen voortzetten. Zowel mej. Groenendaal als de heer Van Wezel bood hij als blijk van waarde ring een geschenkbon aan. Er was nog een ander onderdeel waaruit blijkt dat Kaatsheuvel een bijzonder florerende afdeling van St. Willi brordus is, namelijk de huldiging van een tiental jubilarissen. De heer Van Hilst bracht hulde aan de 60-jarige jubilaris P. Broe ders, de 50-jarige jubilarissen J. Bergmans, A. Bertens, J. Brijker, P. van Rijswijk, J. Verhoeven, Q. van Wanrooij en de 40-jarige jubilarissen H. Beckx, A. van Laarhoven en P. van Laarhoven, die hij naast zijn ge lukwensen een geschenk onder cou vert overhandigde, terwijl de 40-jari- ge jubilarissen tevens het bonds-in- signe ontvingen. Ook de bondspenningmeester, de heer W. van Geffen, zag in deze ju bilea een grote belangstelling voor 't leven van de vakvereniging en bood eveneens zijn gelukwensen aan. Staf functionaris Van Geffen hield tijdens deze vergadering een spreekbeurt, waarin hij een overzicht gaf van de wijze waarop de bondsfinantiën wor den besteed, hetgeen hij met 'n groot aantal voorbeelden toelichtte. De jaarverslagen van de secretaris en penningmeester kregen de goed keuring van de vergadering en ten slotte werden de heren J. Grootswa gers, voorzitter, en J. Verharen, pen-' ningmeester, die aan de beurt van af treden waren, als zodanig herkozen. Ter vervulling van de vacature van de heer G. Hultermans, die niet herkies baar was, werd de heer A. v. Wan rooij in het bestuur opgenomen. OPGEDRAGEN Het uitbreiden van een schoenfa briek voor rekening van M. J. Ves- ters schoenfabrieken N.V. „Leon Pare" te Kaatsheuvel aan het indus trieterrein aldaar, is onder architec tuur van de heer Hub. Prins te Kaats heuvel opgedragen aan de aannemer Jos Kleijngeld te Kaatsheuvel. Even eens onder architectuur van de heer Prins is aan de aannemer K. Mut- saerts te Loon op Zand opgedragen de bouw van een woonhuis voor de heer Bungener te Tilburg en van een bungalow door de heer Van Best, bei den aan de Van Hornestraat te Loon op Zand. JEUGDSOOS IN DE GILDENBOND De jeugdwerkgroep van „St. Wil librordus" afdeling Kaatsheuvel treft voorbereidingen om in de Gildenbond een jeugdsoos op te richten. Elk jeugdlid van de vakbonden ontvangt van genoemde jeugdwerkgroep gratis gratis een soos-kaart, waarop het op de verschillende soos-avonden reduc tie kan krijgen. Deze soos-kaarten zullen op vrijdag 26 april a.s. worden uitgereikt. Op deze dag, 's avonds om half 8, wordt er in de Gilden bond namelijk naar aanleiding van 't 60-jarig bestaan van de vakbond „St. De Nederlandse Bond van Oud strijders hield afgelopen zaterdag in Waalwijk in „De Gecroonde Leersse haar algemene jaarvergadering, 's Morgens werd de vergadering ge opend met de traditionele vaandel- wacht. Hierna werden telegrammen verzonden aan H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard; de laatste in zijn functie als beschermheer van de Bond. Aan het begin van de vergade ring werden door de voorzitter van de vergadering generaal G. J. Lefèvre de Montigny b.d. onderscheidingen uitgereikt aan 2 leden van de afde ling Waalwijk te weten de heren A. Rijken en J. Mahieu. Zij werden bei den begiftigd met het kruis van ver dienste in brons. In de gehele dag durende werkver gadering werden enkele belangrijke besluiten genomen. Het ledental van de Bond zal worden uitgebreid met oud-militairen. Verder werd besloten om zeer nauw te gaan samenwerken met het Veteranenlegioen Nederland. 's-Middags zaten de 115 deelnemers aan aan een Brabantse koffietafel. Daarna werd men ontvangen ten ge- In de voormalige deur en fabriek van Van Kuijk aan de Jan de Rooijstraat 47 heeft de N.V. Autobedrijf Van Mossel uit Waalwijk haar 2e auto mobielbedrijf in gebruik genomen. Daarmee beschikt ook Kaatsheuvel over 'n eigen Volkswagen-dealer. De leegstaande deuren fabriek van de T il- burgse firma is door het aannemers bedrijf Brekelmans uit Kaatsheuvel verbouwd en herschapen in een auto bedrijf, dat aan alle moderne eisen voldoet, en dat een oppervlakte heeft van 1300 vierkante meter. De helft van het ongeveer 100 meter lange be drijfspand heeft de bestemming van showroom gekregen, waarin tevens 'n kantoortje werd gebouwd. De resterende ruimte van het ge bouw heeft verschillende bestemmin gen gekregen. In een aan de straat zijde gelegen ruimte bevinden zich naast kantoor, de receptie, een kan tine en wasgelegenheid voor het per soneel. In de eigenlijke hal zijn dan verder een quickservice- en make-up afdeling met twee bruggen. Daar naast ligt de werkplaats met 4 brug gen, terwijl er tenslotte een groot magazijn is, waarin een wasserette werd gebouwd, waar men doorlopend dag en nacht zijn auto kan wassen. Behalve auto's gaat de heer Van Mos sel er ook autoaccessoires en wat kleine kampeerspullen showen. Het belangrijkste deel van de verkoopak- tiviteiten zal op Kaatsheuvel worden geconcentreerd. Daar heeft men n.l. betere expositiemogelijkheden voor de auto's. In het nieuwe bedrijf, waar ook andere merken voor reparatie en service welkom zijn en waar men ook steeds een voorraad van aantrekke lijke gebruikte automobielen heeft, werd dit weekeinde 'n openingsshow van het volledige program van Volks wagen-automobielen gehouden. Ten slotte is er op het ruime voorterrein een Mobil-benzinestation in gebruik genomen. Eigenaar-directeur W. van Mossel had burgemeester L. van Erp van Loon op Zand uitgenodigd deze nieu we vestiging in zijn gemeente offi cieel te openen, die daaraan gaarne had voldaan, omdat hij met deze aan- winst bijzonder ingenomen was, ge zien haar betekenis voor de gemeen schap. In zijn toespraak wees burge meester Van Erp, geheel in overeen stemming met de opening van het garagebedrijf, op de verkeersontslui- ting van deze streek, waarbij hij met name aanleg van de rijksweg Gorin- chem-Waalwijk-Tilburg en dringend noodzakelijke aangelegenheid noem de, alsmede een aansluiting voor de Langstraat op het Europese wegen net. Naast de gelukwensen van de burgemeester waren er die nog van de vertegenwoordigers van de benzi nemaatschappij Mobil, van de Volks wagenimporteur Pon-Amersfoort en diverse collega's waarna de aanwezi gen het bedrijf bezichtigden. meentehuize door het gemeentebe stuur, waar de honneurs bij uitstedig- heid van burgemeester J. L. P. M. Teijssen werden waargenomen door loco-burgemeester J. J. M. van Hees- wijk. Deze zei, dat het voor de ge meente Waalwijk een unieke gelegen heid was om door middel van deze ontvangst de activiteiten van de Bond van Oudstrijders te honoreren. Zelf ben ik ook lid van de Bond van Oud strijders, aldus de heer van Heeswijk en kan ik dus mijn deskundige waar dering uitspreken voor hetgeen ge daan wordt. Hij wenste alle aanwezi gen een prettige vergadering toe in Waalwijk. Generaal G. J. Lefèvre de Montig ny b.d., voorzitter van de Bond van Oudstrijders bracht dank voor de ge noten gastvrijheid. Hij benadrukte, dat het doel van de Bond is het con tact te bevorderen tussen burgers en militairen. Een deputatie van de af deling Waalwijk legde in de namitfc' dag een krans bij het verzetsmonu- ment van Raedeker. Voor de dames van de afgevaardigden had de afde ling Waalwijk in de morgen een be zoek aan het schoenmuseum georga niseerd en in de middag werd een rondrit door de Waalwijkse recreatie gebieden gemaakt, hetgeen bij allen zeer in de smaak viel. Rond 5 uur werd de vergadering gesloten door de voorzitter. Willibrord", afd. Kaatsheuvel, voor haar jeugdleden een feestavond geor ganiseerd. Deze avond is toegankelijk voor alle jeugdleden van de verschil lende vakbonden in de leeftijd van 14 tot en met 23 jaar. Voor het be komen van een sooskaart tijdens de feestavond moet men zorgen de be schikking te hebben over een pasfoto en tevens de lidmaatschapskaart van de vakbond mee te brengen. van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haaff- van Helvoirt, le Zeine 22. HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 2778, b.g.g. 2604 of 2726. STICHTING PROT. CIIR. SOCIAAL PEDAGOGISCHE ZORG IN N.B. Soc. Pedagoge: Mej. T. M. Volkers, Üdysseuslaan 27, Eindhoven, tel. 040-35275. Spreekuur: le donderdag van de maand in de Ireneschool, Molen straat, Waalwijk n.m. van 19.00 tot 20.00 uur. Boodschappen voor mej. Volkers worden in de Ireneschool aange nomen. STEDELIJK SOCIAAL CARITATIEF CENTRUM Par. St. Clemens en H. Bernadette: Maatsch. werkster A. C. M. Hoff- n.ans. Bureau Loeffstraat 54, tel. 3410. Spreekuur Bernadette in de kleu terschool Hummeloord. maandag 6.30 -7.30 uur, tel. 4538. 1 ar St. Jan en O. L. Vrouw- Maatsch. werkster M. A. M. Hoff- mans. Bureau: Grotestraat 244a, tel. 2882. (voorm. Zusterklooster J.M.J.) Spreekuur in Besuven in de Ber- nadetteschool: rr.aandag van 4-5 Uu Burg. Verwielstraat 2a. Par. St. Antonius: Maatsch. werker E. J. v. d. Stoon Bureau Grotestraat 238, tel 9882 Dinsdag 2-3 uur Muloschool," Hadp' wychstraat, tel. 3412. REGIONALE STICHTING KATH GEZINSZORG LANGSTRAAT co Maatschappelijk werkster: R. M. Adriaansens, Hertog Janoarlf o tel. 2963. y GEZINSZORG Inlichtingen te vragen bij: Mevr. G. E. van de Veen-Kroon Westeinde 5, tel. 2449, b.g.g. 2331' GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden boven dien: vrijdagavond van 7.00 tot 8.00 uur v* Op vrijdag 26 april hopen onze geliefde ouders A. L. VAN CROMVOIRT W. H. VAN CROMVOIRT-JANSSEN hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. - Ter gelegenheid hiervan zal een plechtige H. Mis worden opgedragen op vrijdag 26 april om 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Bernadette te Waalwijk. Hun dankbare kinderen: P. van Cromvoirt-Knulst Berry - Reniel Kees - Tonny Wim, Ad, Vincent, Corian, René Receptie van 6-8 uur in café-rest. „Molenvliet" Laageinde 30, Waalwijk. Waalwijk, april 1968 GEVRAAGD zelfstandig voor enkele halve dagen per week. Graag aanmelden na half acht 's avonds. Mevr. Polderman Dr. Mollerlaan 5, Waalwijk GEVRAAGD te Waalwijk: om 2 x per maand een siertuin bij te houden. Brieven onder nr. 6444 aan het bureau van dit blad, of adres op te geven aan Grote straat 205. MEISJE van 18 jaar zoekt Brieven onder nr. 6442 aan het bureau van dit blad. in de omgeving van de Taxandria-sporthal Terug te bezorgen bij: H. J. M. Appels Autobedrijf N.V. Laageindsestoep 1, Waalwijk tel. 04160 -2336 Wil degene die in de nacht van 12 op 13 april een geleend heeft, hoek Grote straatPutstraat, Waalwijk, deze weer op hetzelfde adres terugbezorgen? TE HUUR: met balkon, gebruik van keuken en douche, te Kaats heuvel. Brieven onder nr. 6443 aan het bureau van dit blad. VOEGERSBEDRIJF P. G. M. SCHOENMAKERS Seringenhof 20, Waalwijk vraagt - -7 "TJfc Zich melden 's avonds na 19.00 uur of telefonisch onder nr. 04160 - 3510 Op donderdag 25 april a.s. hopen wij ons geheel gemoderniseerd Het zal ons zeer aangenaam zijn om U op die dag, des avonds van half acht tot negen uur, te mogen begroeten. Wendelnesseweg-Oost 4 Sprang-Capelle Coöperatieve Bakkerij „ONS BELANG" SPRANG-CAPELLE vraagt of in bezit van rijbewijs B.E. Sollicitaties aan Jac. Vos, Julianalaan 36, Sprang- Capelle. PROTESTANTS CHRISTELIJK BEJAARDENTEHUIS „SAMARJA" TE WAALWIJK vraagt een bekend met koken en een Ons personeel heeft om de andere week vrij van vrijdagavond tot woensdagmorgen acht uur. Salaris volgens landelijke regeling. Sollicitaties te richten aan de Directrice, Mercator - laan 1, Waalwijk. KAATSHEUVEL Postbus 18 tel. 04167 - 3535 (toestel 21 of 22) Wij vragen voor het seizoen 1968 (1 mei 7 oktober) enige en een 1 Belangstellenden worden uitgenodigd, schriftelijk of mondeling contact met ons te willen opnemen. DO TOOMI vjr o ava 117 Wij kunnen niet anders zeggen dan dat die smidje Verholen groot gelijk had. Misdaad loont niet en misdaad stlfaft zichzélf. Dat kan eenvoudig niet uitblijven. Trouwens als we nog eens goed over dit ver haal nadenken, dan zien we wel, dat het altijd de boeven zijn, die de kous op hun kop krijgen. Jantje en Sjarl hebben tenminste al aardig vaak klop gehad, om nog maar niet eens te spreken van Sugarface en de norse winkelier. En Kaarttruc-Wil lem dan? En David N. Olliewoed? Die komen ook nog wel aan de beurt. Maak je maar niet ongerust. En nu we het tóch over deze twee lieden hebben, we zullen maar weer eens een kijkje gaan nemen in de ondergrondse ruimtes, waar David zijn hoofdkwartier gevestigd had. Jonge, jonge, wat was die David kwaad. Hij schold en hij brulde en hij sloeg met zijn vuist zo hard op tafel, dat de papieren, potloden, pennen en flesjes inkt ervan dans ten! Aan de andere kant van zijn bu reau stonden Sugarface, Platvink- Jantje en Franse Sjarl met beteu terde gezichten naar zijn gebrul te luisteren. „Ezelskoppen zijn jullie! Uilskuikens!! Zwijnebiggenü" brul de David. „Nog nooit heb ik zo'n stel sufferd bij elkaar gezien! Met z'n drieën kunnen ze die smidje Verholen nog niet aan! Een ongelo felijk pak slag, dat is alles waarmee ze thuis komen! Mooie jongens zijn jullie! Als ik naar mijn gemoed te werk ging dan kreeg je er van mij nog een pak slaag bij! En maak nou, dat je uit mijn ogen komt! Ga de machines in orde maken voor de volgende zending! Ruk in!" Even be teuterd als ze gekomen waren, slo pen ze weer weg. Nu bleven Kaart truc-Willem en David N. Olliewoed alleen achter. „De sufferds!" grom de David, terwijl hij een grote si gaar opstak, blijkbaar om zijn ze nuwen te kalmeren. „Dat stel zal onze mooie plannen nog in de war sturen! Ze hadden die smidje Ver holen al lang te pakken kunnen ne men!" „Dat is een treffend juiste opmerking", zei Kaarttruc-Willem. „Smidje Verholen vormt voor ons het grootste gevaar. Ge weet, dat ik doorgaans niet van drastische maatregelen houd, maar nu voel ik me toch genoodzaakt zelf dit kar weitje op te knappen. En terwijl Willem deze geheimzinnige woorden sprak, haalde hij een verrekijker en een mitrailleur uit de kast.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 8