wAAlwrjkse en UngstRAAtse coupant Bond van Weduwen en Weduwnaars wil afdeling in Noord-Brabant Bram Boelee solist bij uitvoering Brabants Orkest in Tilburg BURGHOUTS Nog heel veel jaren Mr Pieter van Vollenhoven BI mi Brabants zaterdagvoetbal Spranq-Capelle Geslaagde EHBO districts wedstrijden in Waalwijk RIJKE SORTERING ZOMER-, VAKANTIEKLEDING EN MODES s.s.c. ■rnmmm ORGANISATIE VANUIT WASPIK Eenzaamheids probleem Contact-adres Sprang Bram Boelee Défilé op Soestdijk op T.V. Waspik Wit Zwart Fa. Schuurmans MAANDAG 29 APRIL 1968 89e JAARGANG No. 35 De tcho van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,30+ 2ct. inc.k.) 10,32 P-mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3.78 kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Vorig jaar 1 november is opgericht de bond voor weduwen en weduw naars. Beide categorieën zitten met het feit, dat zij hun levenspartner kwijt zijn. Een groot probleem komt daar nog bij en wel de opvoeding van de kinderen en niet te vergeten de eenzaamheid. Er zijn in Ne derland 600.000 weduwen en weduwnaars, waarvan de vrouwen het grootste deel uitmaken en wel tweederde. Wat men beslist niet wil zijn, is een bemiddelings- of huwelijksbureau. In november werd dan het plan opgevat door de heren Runia en Van de Heyden en Mevr. Nuis om te komen tot de oprichting van een bond. Van tevoren is al wel eens een poging gedaan maar dat was tot mislukken gedoemd. Half januari heeft men de inschrijvign voor de leden opengesteld en reeds nu heeft men zo'n 700 leden. Men heeft reeds afdelingen in 't Gooi, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Gorinchem, Leiden, Haarlem en Amsterdam. Het doel is nu om ook Brabant hierin te gaan betrekken en daar toe zijn al de eerste contacten ge legd en wel in Eindhoven. Alles wordt voor Brabant geregeld van uit Waspik en het is Mevr. Schaaps meerders die zich daarmee bezig houdt. Zoals de heer Van de Heyden ver telde, heeft de bond zich een aantal punten gesteld. Op de allereerste plaats is dit dan het eenzaamheids probleem. Hij voegde hieraan toe, dat het persé niet de bedoeling van de bond is om in de plaats van reeds bestaande instanties te treden. Zij willen slechts als tussenpersoon fun geren. Bepaalde regelingen - zullen van tevoren worden getroffen. Bo vendien zullen er ontmoetingen worden georganiseerd, die niet al leen zullen dienen als „gezellige" avondjes, maar waar serieuze on derwerpen ook aan bod zullen ko men, zoals problemen met betrek king tot belastingen, erf- en succes sierechten en toeziend voogd. Ook wil men reizen gaan organiseren en dan in de trant van bustochten, die dan weer onderverdeeld kunnen zijn in dagtochten en weekendtochten, waarop ook de kinderen kunnen worden meegenomen. Tevens hoopt men te komen tot culturele manifestaties. Problemen op het gebied van de sociale wet geving zullen ook onder de aandacht van de leden worden gebracht en men hoopt dit te kunnen verwezen lijken door het aantrekken van des kundige sprekers. Momenteel heeft de bond reeds een mededelingen blad, maar over niet al te lange tijd hoopt men te kunnen starten met de uitgave van een maandblad. Cur sussen wil men ook gaan organise ren en hiervoor zal een centrale ad viesgroep in het leven worden ge roepen. Hoewel nog toekomstmu ziek, zal er ook aandacht worden besteed aan selectie wat betreft de gezinshulp. De vereniging is niet commercieel, maar heeft toch behoefte aan gel delijke steun. Daarom zijn giften natuurlijk altijd van harte welkom. Het lidmaatschap kost 2.50 per maand. Het is een algemene bond en zal steeds landelijk optreden. Samenwerking bestaat er met ver schillende werkgroepen. De bond heeft ook reeds een koninklijke er kenning gekregen. Voor inlichtingen kunnen jong en oud zich wenden tot Postbus 3135 in Rotterdam, Me vrouw Schaapsmeerders, Kerkstr. 16 in Waspik en tot Mevr. Vissers- Hoogland in Eindhoven, tel. 32409. ORANJEFEESTEN KONINGINNEDAG Dinsdag 30 april zu'len vanwege de Oranjevereniging „Juliana" te Sprang voor de kleuters en kinderen van beide scholen feesten worden georganiseerd op het voet balterrein van NEO aan het Molenplein, 's-Morgens zullen de kinderspelen voor de schooljeugd plaats vinden, terwijl in de middaguren voor de ouderen eveneens spe len zul'en plaatsvinden. Voor de kinderen zal ook een tractatie aanwezig zijn. terwijl voor de kinderen mooie prijzen beschikbaar zijn. Het programma luidt als volgt: 9 uur: voor meisjes van 6-7 jaar: vlaggetjes steken, jongens blokjes lopen; voor meisjes 7 - 8 jaar: koókhappen, jongens steprijden. 19 uur: meisjes 8 - 9 jaar: letters tot woord hangen, jongens zaklopen; 9 - 10 jaar meisjes: was ophangen, jon gens touwtrekken. 11 uur: meisjes 10-11 jaar: sinaasappel op lepel, jongens hindernis lopen; meisjes 11-13 jaar: stoelendans, jon gens mastklimmen. 11.30 uur: meisjes en jongens 7 - 9 jaar: tekenwedstrijd. Voor de tekenwedstrijd van de kinderen van 7 - 9 jaar worden tekenpapier en kleurkrijt vertrekt. Middagprogramma: 13.30 uur: ringsteken voor brommers met duopassagiers, voor jongens boven de 16 jaar. 14.30 uur: wielerwedstrijd voor kinderen van 12-14 jaar. 15.15 uur: wielerwedstrijd vanaf 15 jaar. 16 uur: wielerwedstrijd voor veteranen. Voor de wielerwedstrijden worden op het terrein rugnummers verstrekt, die weer moeten worden ingeleverd. 17 uur: wedstrijd parenkruien vcor dame en heer. Stoelen dans voor dames on der de vrolijke tonen van muziek. Wanneer het weer mag meewerken, belooft het voor de jeugd een prettige feestdag te worden. ONGEVAL Toen de heer G. uit de Van der Duin straat zaterdagmorgen met zijn Dafje over het Oosteind reed, bleek bij het remmen een der voorwielen plotseling geheel te zijn geblokkeerd, waardoor de wagen enkele malen over de kop s'oeg en totaal werd vernield. De heer G. kwam wonder boven wonder vrijwel met de schrik vrij. DODENHERDENKING Zaterdagavond a.s. zal de jaarlijkse do denherdenking worden gehouden met een gemeenschappelijke herdenkingsdienst in de Ned. Herv. Kerk, waarin zal voorgaan Ds W. R. Barkema, Gcref. predikant. Aanvang 7 uur. Na de dienst zal een stille tocht worden gehouden naar het Jan de Rooij- monument aan de Tilburgseweg, waarvoor de opstelling van de stoet bij de kerk zal plaatsvinden. Bij het monument zal gelegen heid worden gegeven tot het leggen van bloemen. Op donderdag 2 mei 1968 om 20.15 uur wordt in de Stadsschouwburg te Tilburg het 5e abonnementscon cert in de serie A van Het Bra bants Orkest gegeven door het Rot terdams Philharmonisch Orkest olv. Bruno Maderna. Dit concert vindt plaats in het kader van de uitwis seling. Solistische medewerking zal worden verleend door de Neder landse pianist Bram Boelee. Het programma is als volgt samen- steld: 1. Maderna - Music of gaiety (Eli- sabethaanse dansen). 2. Chopin Pianoconcert no. 1 in e-moll. Pauze. 3. J. S. Bach - Concert voor viool, hobo en strijkorkest. Gabor Radnai, viool en Heinz Friesen, hobo. 4. Ravel - Rhapsodie espagnole. Willem Andriessen aan het Am sterdams Conservatorium. Binnen twee jaren behaalde hij het eind diploma uitvoerend kunstenaar, als mede het Staatsdiploma piano. Daarop volgde een studietijd van twee jaren te Parijs bij Lazare- Lévy en Marquérite Long. Op voor dracht van laatstgenoemde kende de Franse regering hem een studie beurs toe. Tevens volgde hij nog een meestercursus bij Alfred Cortot te Lausanne. In 1950 behaalde hij de Dr. Julius Röntgen-prijs en in de jaren 1951 en 1954 behoorde hij tot de prijswinnaars van het Inter nationale muziekconcours te Genè- ve. Sinds die tijd heeft Bram Boe lee veelvuldig geconcerteerd in het binnen- en buitenland. In ons land heeft hij bekendheid verworven met recitals en door zijn optreden met nagenoeg alle grote orkesten, alsook voor radio en televisie. RECEPTIE NEO In de 'mooie en daartoe feestelijke ver sierde kantine van NEO aan het Molenplein te Sprang, had zaterdagmiddag een recep tie plaats van het bestuur en de spelers van het eerste elftal, in verband met het be halen van het kampioenschap van de derde klas amateur KNVB afd. Zuid 1 Zaterdag competitie en de hieraan verbonden promo tie naar de 2e klas amateur KNVB. Er was veel belangstelling en een groot aantal ca deaus in verschillende vorm en boemstuk- ken mocht NEO ontvangen. Ook waren schriftelijke en telegrafische blijken van be langstelling ontvangen. In de eerste plaats kwamen deputaties van de plaatselijke zus terverenigingen SSC, Wit-Zwart en HNC hun gelukwensen aanbieden, waarbij ca deaus werden overhandigd, maar daarnaast lieten de zusterverenigingen uit de omge ving en ver daarbuiten zich niet onbetuigd, waaronder Rillandia uit Rilland Bath voor welke vereniging de heer Kleijn het woord voerde. Right 'Oh uit Reijen, Helmond '62, Bram Boelee werd in 1927 te Rot terdam geboren en volgde op jeug dige leeftijd al lessen aan de Toon kunst-Muziekschool van zijn ge boortestad, die destijds geleid werd door Willem Pijper. Nadien begon hij zijn vakstudie onder leiding van Eduard en Marinus Flipse. In 1946 ging hij deze studie voortzetten bij Nadat in de loop van de zaterdag al een vergadering had plaats ge had van het Districtsbestuur met kringfunctionarissen en van 't dis- trichtsbestuur met de afgevaardig den van de afdelingen, begon voor de E.H.B.O.-ers het hoogtepunt van deze dag: de districtswedstrijden. De voorzitter, Dr. Franssen, heet te alle aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder heren Dok toren Beekman, Oerlemans en Her mans, die zich beschikbaar hadden gesteld om te jureren. Welkom ook aan de docent van de plaatselijke afdeling dokter v. Tuyn, aan de ge nodigden, aan alle deelnemende ploegen en belangstelenden. De deelnemende ploegen kwamen uit Andel, Breda, Boxtel, Dussen en Heusden. Na een spannende strijd kwam de afdeling Dussen als win naar uit de bus. Hoe spannend het was, bleek wel uit de nabeschouwing van Dokter Beekman, die geconstateerd had dat hier wel goede ploegen aan 't werk waren geweest, want de voornaam ste, levenreddende handelingen wa ren door allen goed verricht; 't ging dus om de finesses van de behande ling, wat wel zou blijken uit het geringe puntenverschil bij de eind uitslag. Loco-burgemeester J. van Hees- wijk reikte aan de afdeling Dussen de eerste prijs uit in de vorm van een beker en zij mocht ook nog de fraaie wisselbeker mee naar huis nemen. Hij feliciteerde hen harte lijk en wenste hen succes bij de landelijke wedstrijd in Zwolle, waar zij het district gaan vertegenwoordi gen. Aan de overige deelnemers werd een herinneringsbeker uitgereikt. Hierna bracht de voorzitter, Dr. Franssen, een woord van dank aan de juryleden en aan de afdeling Waalwijk voor de perfecte organi satie van deze dag. LICHTGEWICHT KOSTUUMS, in de allernieuwste tinten, vanaf f 109,~ Vakkundig gepast, event, veranderingen zonder bijkomende kosten. Speciaalzaak heren- en jongenskleding - Wolput 20, Vlijmen - Tel. 04108-2279-3056-2161 Dinsdag namiddag gesloten, De reportage van het défilé in de tuin van paleis Soestdijk op konin ginnedag wordt in kleur uitgezonden. Deze directe reportage wordt uitge zonden van 10.25 tot 11.30 uur via Nederland I. Het nationale programma gaat 's-morgens om 10.20 uur de lucht in met de gebruikelijke gelukwens door de minister-president. Speciale avond-programma's zijn de amusementsproduktie. ,,Met de beste wensen van de Shepherds en het Cocktailtrio", de eerste aflevering van de serie Saltimbanque, getiteld: ,,De man met de wassen beelden" en een optreden van het Metropole Or kest met de Engelse jazz-zangeres Cleo Lane., De speciale attractie voor de kleuters gaat die dag niet verder dan een Pipo de Clown in kleur op het gebruikelijke tijdstip van 18.50 tot 18.55 uur. Nivo Sparta uit Zaltbommel, DESK uit Kaatshcuvol, RKC, Baardwijk en WSC uit Waalwijk. Voor de laatste sprak de heer Van Loon en bood een voetbal aan, Wilhel- mina uit Wijk en Aalburg en meer anderen. Tevens werden verschillende cadeaus onder couvert overhandigd. Voorzitter de Vries had voor alle sprekers een toepasselijk dankwoord. De plaatselijke predikanten ds G. Wur- sten en ds W. R. Barkema kwamen NEO ook hun gelukwensen aanbieden, waarbij de eerste de vereniging hartelijk feliciteerde met het geweldige resultaat. Hij had zich in de eerste plaats bijzonder daarover ver heugd, omdat men a!s elftal steeds op el kaar moet zijn ingesteld en juist bij deze sport elk egoïsme contrabande is en Ds Wursten sprak de hoop uit dat men ook in de nieuwe klasse succes zou mogen behalen. De voorzitter van NEO, de heer De Vries, noemde het een primeur dat op deze re ceptie twee dominees aanwezig waren en zei dat hun komst zeer op prijs gesteld werd. Namens de KNVB was de heer Willemse aanwezig, terwijl ook burgemeester en me vrouw Van Prooijen, bestuur en spelers nogmaals hartelijk kwam gelukwensen met het behaalde kampioenschap. Ook vele le den van NEO kwamen bestuur en spelers hun gelukwensen aanbieden en boden even eens cadeaus aan, evenals deputaties van vele plaatselijke verenigingen, als Toneel vereniging Gezelligheid, Chr. Volksbond, Zangverenigingen, enz. NEO mag terug zien op een middag waarbij geheel Sprang blijk gaf van het meeleven met haar club. P.V. „NOOIT GEDACHT" Uitslagen van de wedvlucht vanauit Gem- bloux, gehouden door de postduivenvereni ging „Nooit Gedacht". Eerste duif 9.48.20; laatste prijsduif 10.2.10 uur: N. Treffers 1 39 55 65 68 84; M. de Jong 2 19 20; F. Tactor 3 12 56 86 92; J. IJpe- laar 4 5 6 54 57a; D. v. Os 7 11 25 26 44; D. v. d. Schans 8 49 58 59; C. Ver hagen 9 89; C. Broeks 10 47; M. Netten 13 23 76; A. Tactor 14 35; P. Blom 15 17 31 42 52; J. v. Zeist 16 24 60 66 67; G. Geenen 18 87; A. Heyblom 22 78 88; Joh. Sterrenburg 21 43; A. Snaphaan 27 74; A. Treffers 28; C. Tilborgh 29 79 81; A. Florijn 30 85; A. Leeggangers 32 73; H. Spuvbrock 33 80; E. Braspenning 33 61 77 94; A. v. Gooi 34 36 45 62: A. Vos 37 53 70; 1. Kramer 38 72 82; M. Mesch 40 51; A. Spuijbroek 41 50 93; J. Brok 48 71; Rosenbrand 63 69; A. J. Ophorst 64; A. v. Tiggelen 57 75; C. Pullens 83; P. de Meter 90; Jo Sterrenburg 91. Vrijdagavond inmanden tussen half 7 en half 9 voor Coney. In een aantrekkelijke wedstrijd hebben de reserves van SSC hun laatste competitiewedstrijd tegen Beatrix uit Den Bosch in een ge lijkspel weten te beëindigen. Door dit resultaat zijn zij op de tweede plaats van de ranglijst komen te staan. Geen onverdienstelijk resul taat voor de SSC-reserves. SSC 4 moest een 31 nederlaag in casseren tegen Sprang 3. - De statistiek deelt mee dat de kloosters in ons land steeds min der bevolkt raken; er komen steeds minder roepingen voor zus ters en broeders. Tegelijk met onze koningin verjaart dinsdag de heer Pieter van Vollen- hoven. Hij is nog weinig op de voor grond getreden. Niemand zou hem zelfs ooit hebben opgemerkt, als hij niet de echtgenoot was geworden van prinses Margriet, zo houdt hij zich op de achtergrond. Als vader van Mar- griets kind is hij nogmaals naar voren gehaald. We hebben bij de geboorte weer kunnen merken, dat hij een ide ale echtgenoot is voor onze derde prinses. Zij zijn beiden bescheiden figuren, kunstminnend en eenvoudig van aard. Zij kiezen zich een eigen weg. En wij laten graag die weg voor hen open. Wij wensen hen nog heel veel mooie jaren In de eerste klas van de afdeling Brabant is VVN zaterdag kampioen geworden. De roodwitten uit Kl-un- dert triomfeerden met 61 over Tholense Boys. Een kwartier lang konden de Zeeuwen de stormlopen van de thuisclub weerstaan. Toen kwam VVN op 10 door een straf schop van Blommers. Aanvoerder L. de Bakker zorgde voor 20 en door. dat een speler van Tholense Boys de bal in eigen doel werkte, stond het nog voor rust 3G\ VVN was toen heer en meester van het ter rein. Door treffers van Blommers (2) en Viergever liepen de VVN-ers uit tot 61. SSC 2 speelde de laat ste wedstrijd gelijk (11) tegen Beatrix. Voor Good Luck 3 is in de tweede klas B het pleit beslecht. De Veerse reserves verloren met 63 van WVO en keren daardoor terug naar de derde klas. ONI 2 stelde zich de finitief veilig. De oranjeblauwen uit s Gravenmoer klopten het door in vallers sterk verzwakte Beatrix 2 met 50. UITSLAGEN VVN'Tholense Boys 61 (VVN kamp.) SSC 2—Beatrix 1—1 ZANGAVOND IN NED. HERV. KERK Koordirigent Paul Christ uit 's-Gravcn- moer verkreeg allerwege grote waardering voor het concert dat onder zijn leiding in de Ned. Herv. Kerk te Waspik werd ge geven. De avond was bijzonder goed ver zorgd, organisatorisch zowel als wat de uit voering betreft. De heer Christ bracht hier vier vocale ensembles bijeen, Oefening Kweekt Kunst uit Waspik, Looft den Heer uit Sprang, het Hervormd kerkkoor van Baardwijk-Drunen en het Prot. Gem. Koor Vught-St. Michielsgestel. Mevr. Rebel be speelde het historische orgel, Albert Christ begeleidde op het harmonium en Jacky Christ solieerde als jongenssopraan. Na de opening door ds Rebel wisselde samenzang en koorzang elkaar af. Na het optreden van de ontvangende verenigingen OKK was er een duidelijke climax in het programma merkbaar, culminerend in een gezamenlijk optreden van de vier koren met composi ties van Grell, Shaw en Handel. Het initia tief tot deze avond verdient zeker herhaling. FOKKERSCLUB Tijdens een bijeenkomst in Zidewinde te Sprang-Capelle is men gekomen tot de op richting van een fokkersclub van rundvee. Onder leiding van de heer P. Bastiaansen, assistent van de rijksveeteelt consulent van Noord-Brabant werden hierover besprekin gen gevoerd. Er gaven zich al 22 geani meerde zwartbont-veefokkers als lid op, af komstig uit de plaatsen Heusden, Drunen, Elshout, Waalwijk, Sprang-Capelle, Kaats heuvel, Waspik en Raamsdonk. In het be stuur van deze nieuwe vereniging werden gekozen de heren Joach. Kamp uit Waspik, M. Keetels uit Drunen en J. Craayo uit Capelle, resp voorzitter, secretaris en be stuurslid. 2e klas B ONI 2Beatrix 2 50 Good Luck 3WVO 36 (Good Luck 3 deg.) 3e klas E Sprang 4SSC 3 31 JPS 2Wit-Zwart 3 21 Beatrix 3—HNc 2 0—1 Wit-Zwart speelde zaterdag in Heus den een vriendschappelijke wed strijd tegen het eerste elftal van Heusden. De Capellenaren zegevier den met niet minder dan 60. In het doel van Wit-Zwart stond de van RWB gekomen Toon van der Heide. Hij speelde een uitstekende wedstrijd. Voor de rust al bleek dat Wit-Zwart meer te vertellen had dan de oranjewitte Heusdenaren. De thuisclub weerde zich geducht en kwam tot enkele gevaarlijke aan vallen. Na ongeveer een half uur verkreeg Wit-Zwart met een door Johan Rosenbrand genomen straf schop de leiding: 01. In de tweede helft ging Heusden volkomen door de knieën. Door treffers van Johan Rosenbrand en Gerry Dorresteijn (2) liep Wit-Zwart uit tot 04. An ton van Beek maakte er op fraaie wijze 05 van en rechtsbinnen Jan de Rooij zorgde tegen het einde met een kopbal voor 06. Een keurig resultaat van het vooral na de rust over alle linies beter spelend Wit- Zwart. Verhuur en verkoop van TENTEN, LUCHTBEDDEN, GASSTELLEN en alle soor ten KAMPEER-ARTIKELEN Thorbeckelaan 23, Waalwijk tel. 04160 - 2929 Men verwacht dat in de komende maanden 10 miljoen Nederlanders op reis zullen gaan, waarvan 6 miljoen in eigen land zullen blij ven en 4 naar 't buitenland. Op een audiëntie heeft Paus Pau- lus gezegd dat door re traditie en door het leergezag vastgelegde waarheden niet ter discussie mo gen worden gesteld, al kunnen na tuurlijk vele zaken worden verbe terd, gewijzigd en verduidelijkt. Z.H. riep op tot gehoorzaamheid. In de Nieuwe Maas te Rotterdam zijn de 2 vermiste meisjes gevon den. De politie denkt niet aan mis daad.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5