waalwijkse en LanqstRAAtse couRant Défilé op raadhuisplein trok veel belangstelling Mei-maand viering in Genade-kerk in Elshout (oCi ampe x ampe De 2 scholen op Vliedber" in Vlijmen duurder dan gedacht aw KWJ en Grasduiners pan „blauwe boekje" verkopen OPEN OOG WAALWIJK VIERDE KONINGINNEDAG Uitslagen „Blauwe Boekje" Aangeboden Fa. Schuurmans m Aktie in Waalwijk 50.000 verkocht Tilburg Good Luck verloor van Brab. elftal WAALWIJK Volleybal In een van de buitenwijken van de miljoenenstad Rio de Janeiro staat 'n wagen van de hulporganisatie van de V.N. de UNICEF. Er zijn n aantal zusters bij die bekers melk uitdelen aan kinderen die rond deze wagen staan. Er was ook 'n Nederlandse zuster bij en die vertelde later: „Ik had aan 'n kind 'n beker gegeven en werd door dat kind aangesproken in 'n taal die ik niet verstond. Die grote vragende ogen dwongen mij echter er 'n tolk bij te roepen. Op mijn vraag wat er was, antwoorde hij: Dat kind vraagt U tot hoever 't de beker mag leegdrinken. Het ivas 'n eenvoudig verhaal, maar die vraag doet je toch even nadenken. Patronaat moet gymzaal worden Succes voor Waal wijkse hockeyers Gymzaal Waspik VRIJDAG 3 MEI 1968 8 9e JAARGANG No. 36 De echo vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN' Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 P mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3.75 p kwrt p. post 4.25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECKO" Door de vier oranjeverenigingen te Waalwijk werd de jeugd ook dit jaar weer een sterk gevarieerd pro gramma geboden, zoals fietstochten, kinderspelen, filmvoorstellingen e.d. 's Morgens vond de gebruikelijke huldigingsbijeenkomst van school kinderen plaats op het Raadhuis plein. Een grote stoet, bestaande uit afgevaardigden van de Waalwijkse sportverenigingen, kinderen van al le scholen en alle Waalwijkse mu ziekcorpsen trok van 't Vredesplein naar het Raadhuisplein. Burgemees ter Teijssen, geflankeerd door de 3 wethouders, sloeg het défilé gade. Op de kiosk en het aangebouwd po dium had onder grote belangstelling een optreden plaats van de Accor deonvereniging ,Accordeola" de bal letgroep ,De Terp' en de zanggroep ,Hügo de "Groot'. 's Middags werden er door de oran- ievereniging .Koninginnedag" te Be. soyen een fietsenrallye en kinder spelen gehouden. De uitslag van de fietsenrallye was als volgt: 1. Ad Colijn; 2. Cees Didden; 3. Roel Did- den; 4. Tonny Kiviets; 5. Elly Broos; 6. Cootje van de Heuvel; 7. Adria van de Ven; 8. Ina Holtgreve; 9. Ina Broeders; 10. José van Iersel; 11. Kees Hoevenaars; 12. Anja van Zon; 13. Karei Schretlen. Ook de oranjevereniging „Oranje Boven" te Baardwijk organiseerde kinderspelen, waar voor ieder een prijs en een tractatie aanwezig was, en een fietsenrallye waarvan de uit slag als volgt was: 1. Leon Zijlmans en N'anni de Kroon; 2. Rudi Brok; 3 Tonny Thomassen; 4. Henk Rij singen; 5. G. Thomassen; 6. Theo Schuurmans; 7. Frans van Beijnen; 3. Tini van Hoef; 9. Domina Roitero; 10. Cilly Klerks; 11. Dimphy van Kuick; 12. A Schilders; 13. Olga Smits; 14. José van Houten; 15. Unar Santi: 16. Koosje van Beijnen; 17. Jan Richters; 18. Coby Kuysten; 19. H. Leytens; 20 Janny Kelder. Ook de onderdelen van de andere oranjecomité's waren een succes. Hier waren geen grote wedstrijden aan verbonden. Na de huldigingsbijeenkomst ter ere van Koninginnedag volgde in 't gemeentehuis nog een plechtigheid, waarbij aan burgemeester Teijssen door de K.W.J. (De Waalwijkse af deling van de Katholieke Werkende Jeugd) en de Grasduiners 't „blau we boekje" werd aangeboden. Het boekje is geschreven door Piet Reckman en moet gezien wor- Verhuur en verkoop van TENTEN, LUCHTBEDDEN, GASSTELLEN en alle soor ten KAMPEER-ARTIKELEN Thorbeckelaan 23, Waalwijk tel. 04160 - 2929 Een beeld van de stoet die op Koninginnedag door het centrum van Waalwijk trok. Er waren heel wat belangstellenden op de been. den in het kader van een 'vredes- diensiregeling'. Daar de laatste ja ren de nadruk meer is komen te liggen od het financiële vlak wat betreft de ontwikkelingshulp, wil men met dit boekje proberen, om zoveel mogelijk jongeren te laten ontdekken, dat alle mensen recht hebben op een gelijkwaardig be slaan. Nu reeds zijn zo'n 50 duizend exemplaren verkocht. Zaterdag a.s. 4 mei zal door middel van een blik semactie door de KWJ en de Gras duiners het boekje aan de Waalwijk se bevolking worden aangeboden. Dit gebeurt in een huis-aan-huis- actie. Het is merkwaardig in deze tijd van vernieuwing en verwarring, hoe de Mariaverering diep geworteld blijft in het hart van de Katholieke christenmens. Tienduizenden reizen en trekken, vooral in de meimaand, waar naar Lourdes, Fatima, Beau- raing of Kevelaar, om bij enkele ste den van West-Europa te blijven. Bij zoveel afbraak, onzekerheden en twij fels (wat op zich ook weer niet zo'n drama is, omdat in de Kerk veel vast geroest en bevroren ivas, dat om be vrijding en ruimte vroeg) zoekt en verlangt de gelovige mens toch ergens naar een houvast", een steun, een toevlucht of troost, en waar zouden we beter terecht kunnen dan bij Haar, die ons onder het Kruis door Jezus werd gegeven tot Moeder. In de heilsgeschiedenis is geen belangrijker moment denkbaar dan de Menswor ding van God in de schoot van Maria. In haar werd dit ondoorgrondelijk ge heim voltrokken. Zaterdag 4 mei zal er door de KWJ (Katholieke Werkende Jeugd) en de Grasduiners een bliksemactie wor den georganiseerd in Waalwijk ten einde het 'blauwe boekje' te veHto- Pen. Dit gebeurt dan in een huis- aan-huis-actie. Het boekje werd op 30 april reeds op een informele bij eenkomst ten gemeentehuize aange boden aan burgemeester J. Teijssen, hetgeen vergezeld ging van het op spelden van de erbij horende rode roos. Toen de uurloonactie 1968 ter sprake kwam, was men unaniem van oor deel dat er meer aandacht besteed zou moeten worden aan de vormen de waarde van de aktie. Het komt er op aan zoveel mogelijk jongeren te laten ontdekken dat alle mensen recht hebben op een gelijkwaardig bestaan. Het is de plicht van allen, die in een welvaartsstaat geboren zijn, de grote verschillen te nivelle ren. Mede om een discussie op gang te brengen heeft de nationale KWJ opdracht gegeven de feiten in een boekje samen te vatten. Waarom heet dit rode boekje het 'blauwe boekje' Dit komt omdat rood de centrale kleur is van de culturele revolutie en blauw de kleur is van de Verenigde Naties. Tevens is de blauwe oorlog de naam voor de strijd die gevoerd wordt te gen alles, wat de wereldvrede in de weg staat. Nu reeds zijn zo'n 50.000 boekjes verkocht en de KWJ van België en Duitsland hebben reeds de tekst ter vertaling opgevraagd. Daar dit boekje tot nu toe in Ne derland een groot succes is, kon de afdeling Waalwijk van de KWJ niet achterblijven in het verspreiden van het 'blauwe boekje'. Dit gebeurt dan op zaterdag 4 mei a.s. door de KWJ- ers en de Grasduiners. Het boekje zal worden aangeboden voor de prijs van 99 cent. Het boekje is ge schreven door Piet Reckman en be oogt een vredesdienstregeling te zijn. De 66-jarige Franse chauffeur Roblain, op wie een harttransplan tatie was toegediend is overleden, als gevolg van een hersenaandoe- ning, zeggen de professoren. Door de genade van God en haar vrijwillige toestemming werd zij uit verkoren boven alle vrouwen om de Moeder van God te worden. Hoewel zij van dit alles niets begreep, ge loofde zij onvoorwaardelijk, tegen al le schijn en mogelijkheid in. Hier ligt haar grote kracht en de diepe kern van haar persoonlijkheid, waar in zij zich in volle overgave toever trouwde aan de Heer, als de nederige dienstmaagd, in wie het Woord kon geschieden. Haar onwankelbaar ge loof, haar trouw, haar dienstbaarheid zullen ons moed en kracht geven ons met haar hulp, naar haar voorbeeld en op haar voorbede, ons zonder voorbehoud over te geven aan Gods bedoelingen met ons. Vol vertrouwen gaan wij tot haar met al wat ons ge moed bezwaart, wat onze geest bezielt en wat ons hart verlangt. Stond Maria in het verleden te zeer naast en buiten de Christus-figuur, vandaag gaan wij tot haar juist van wege de intieme betrekking, waarmee zij als geen ander met God-Mens Christus is verbonden. Daarom reizen en trekken wij als Gods volk opweg, naar de genade-oorden om uit te rus ten bij haar van onze vermoeienissen, zorgen, angsten, pijn en stil verdriet; om op haar machtige voorspraak ver horing, genezing, bekering, opbeu ring, troost en uitkomst te vinden. Van oudsher trokken en trekken hon derden pelgrims op de zondagen in mei door het schone Brabantse land naar „De Wonderbare Moeder" van Elshout, gemeente Drunen. Behalve de Genade-kapel en het fraaie park, is nu ook de parochiekerk geheel ge restaureerd. De mistijden door de week zijn iedere morgen om 8.15 uur; woens dag- en vrijdagavond om 7.30 uur; zaterdagavond om 8 uur. 's Zondags om 7 uur, half 9, 10 uur (pi. hoog mis) en om half 12; 's-middags om 4 uur een namiddagdienst. Zondag 5 mei om 4 uur processie naar de Ge nade-kapel waar een Maria-preek ge houden wordt. HEEFT ALTIJD veel nieuws, veel moois, veel chics en veel „hips" KOM KIJKEN pantalons, jersey pakjes en japonnen, vesten, jumpers, nylons, shawls, zakdoeken, enz. enz. 'n REUZE-COLLECTIE in Heuvelstraat 14 RAAMSDONK - De op Koninginne dag gespeelde voetbalwedstrijd tus sen het eerste elftal van Good Luck en het zaterdagelftal van de afde ling Brabant is geëindigd in een 21 zege voor het zaterdagteam. De wedstrijd die de Brabantse ploeg enkele weken geleden speelde tegen Sleeuwijk, leverde haar eveneens 'n 21 zege op. Op zaterdag 11 mei a.s. 's avonds om half zeven, treedt het Brabants elftal aan tegen Wit-ZWart in Sprang-Capclle ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van Wit- Zwait. Good Luck nam na 20 min. de leiding met een treffer van J. Ver hagen. Tien minuten later bracht van Osdorp (DVO) de Brabanders naast de thuisclub: 11. Na de rust was de Raamsdonkse ploeg een tijd lang in de meerderheid. Een keihard schot van Broeders trof de paal. Te gen het einde kwam het Brabantse team waarin rechtsachter C. Geu ze van het Bredase DEB een voor treffelijke partij speelde tot ge vaarlijke acties, uit één waarvan J. Viergever het winnende doelpunt scoorde: 12. De VVN'-er stak ove rigens niet in zijn beste vorm. Circa 300 toeschouwers woonden de wed strijd bij. wsc 1—AUTOMEDON 2 1—2 Vrijdag j.l. trad WSC 1 in eigen huis aan tegen de reserves van Automedon uit Tilburg. Deze wed strijd was van rechtstreeks belang voor promotie naar de 3e klas van de afdelingscompetitie Tilburg, want bij een overwinning van de Waal wij kers zou een beslissingswedstrijd noodzakelijk zijn, terwijl Automedon bij een overwinning direkt zou pro moveren. Helaas, het is WSC niet gelukt de punten in Waalwijk te houden, zodat zij het volgend jaar in de 4e klas zal moeten uitkomen. Over de wedstrijd het volgende. Precies om half acht klonk het be- ginsignaal van de scheidsrechter, dat echter ruimschoots werd overstemd door het enorme kabaal dat de on geveer 200 volleyballiefhebbers pro duceerden. Automedon ging goed van start en liep snel uit tot 40. Enkele spelerswisselingen brachten de noodzakelijke rust in de WSC- ploeg en tot 10-10 was er van enig krachtsverschil geen sprake. Toen maakte de Tilburgse ploeg gebruik van enkele misverstanden in de WSC-ploeg en wist zo de eerste set te winnen (11-15). In de tweede set kwam WSC met een geheel nieuwe opstelling, die, naar later zou blijken, beter voldeed dan de basisopstelling. WSC liep snel uit (6-2) maar kreeg toen te kampen met een geweldige inzin king, waarvan Automedon dank baar gebruik maakte Het werd 11-11 13-13 en Automedon had de setzege en dus ook de eindoverwinning voor het grijpen, maar een, in'deze fase, koelbloediger WSC wist een beslis singsset te forceren (15-13). In de derde set wilde WSC snel doordrukken en bouwde al snel 'n voorsprong op (8-6), maar men ging toen voorzichtiger spelen en Auto medon liep puntje voor puntje in. Alle aanmoedigingen van het gewel dig te keer gaande publiek mochten niet baten. Automedon greep de set zege, tevens de eindoverwinning en is daardoor gepromoveerd naar de 3e klasse. Recapitulerend mogen we zeggen dat Automedon als team een beter geheel vormde, waartegenover WSC wel een sterke aanval, maar ook een zwakke verdediging stelde. Al met al een goede reclame voor het volleybal in het algemeen en voor het Waalwijkse volleybal in het bij zonder. WAT NOU WEER? „Hoever mag ik deze beker leegdrinken"? Och, we worden dage lijks op T.V. of door radio en tijdschriften geconfronteerd met ont wikkelingshulp. En dan gaan we wel 'ns denken of zeggen: „Wat nou weer"? Al die beelden en woorden zijn bedoeld om ons aan te spreken, op 't gevaar af dat we er immuum voor worden door de veelvuldigheid. Omdat dat gevaar er is, zijn er mensen die er met U eens over willen praten. Hoe dan? Hierover is een prachtboekje verschenen, het zgn. Blauwe Boekje, en wel met een tweeledig doel. Allereerst om U een beeld te geven over ontwikkelingshulp en de manier die aanvaardbaar is voor de ontwikkelingslanden. Dan ook nog om die vele enthousiaste jongeren die een paar jaar van hun jonge leven geven om aan n projekt in een ontwikkelingsland te bouwen de morele steun te geven die ze wel tenvolle verdienen. Ik vind 't pracht jeugd. Als de jongeren van de K.W.J. en de Grasdui ners 4 mei in Waalwijk verschijnen met dat Blauwe Boekje, laat dan zien dat wij allen 't werk van deze jeugd ivaarderen en laat ons spontaan reageren. J. TROMMELEN De kredieten, die voor de bouw van twee nieuwe scholen in het uit breidingsplan op de Vliedberg be schikbaar werden gesteld in februari 1967, moeten worden verhoogd. Stij ging van loon- en materiaalkosten, van omzetbelasting enz. maken het, zo is bij de aanbesteding gebleken, niet mogelijk voor al eerder goedge keurde kredieten nieuwbouw te rea liseren. Dat voor de R.K. kleuter school moet met f. 10.853 worden verhoogd en dat voor de prot.-chr. lagere school met f. 45.800, terwijl voor de laatste school het bedrag voor aanvullende voorzieningen met f. 18.990, - moet worden verhoogd. Als aannemingssom voor de nieu we R.K. kleuterschool op de Vlied berg was een bedrag uitgetrokken van f. 210.747,-. Dit werd in februari 1967 goedgekeurd. Inmiddels heeft Na een dag inspannend werken hebben de Waalwijkse dames en he ren van de Hockeyclub „Waalwijk" zondag resp. de le en 3e prijs ver overd, tijdens een zwaar toernooi in Sittard. De heren begonnen met een wed strijd tegen Sittard. Aan beide zijden werd behoorlijk gespeeld. Waalwijk was de betere ploeg, maar enkele reddingen van de Sittardse doelman voorkwamen doelpunten. De tweede wedstrijd tegen 'n team van de „Bri tish Army" was zeer hard, maar spor tief en werd door Waalwijk met 2-1 gewonnen. In de derde match tegen HBS was één doelpunt voldoende om de weste lijke ploeg te verslaan. De voorlaatste strijd tegen HOD werd 'n doelpunt loos gelijkspel na een snelle en aar dige wedstrijd. Eindhoven was de laatste tegenstander en er werd ver diend met 1-0 van verloren. De moe heid speelde een beslissende rol. De Waalwijkse dames deden het echter beter. Ze verloren de 2e wedstrijd te gen Maastricht met 1-0, maar wonnen alle andere, tegen HBS zelf met 6-0. Deze uitslag zou later beslissend zijn, omdat ook Maastricht 4 won en één verloor, zodat het doelgemiddelde de doorslag moest geven. Dit in Waal- wijks voordeel. men de bouw aanbesteed. Als laagste kwam de firma Van Lieshout uit dc bus voor f. 221.600, - De andere 5 plaatselijke aannemers overschreden dit bedrag. Deze overschrijding is aanvaardbaar, omdat er sinds plan ning en aanbesteding zo'n 14 maan den zijn verlopen met allerlei kosten stijgingen. Na goedkeuring van een aanvullend krediet kan men tot ver gunning overgaan. Hetzelfde verhaal gaat eigenlijk op voor de nieuwe prot. lagere schoei op de Vliedberg. Daarvoor werd in februari 1967 'n bedrag van 458.350 gulden uitgetrokken. De school zal worden opgetrokken volgens het z.g Dure Atlassysteem. Deze firma heeft inmiddels echter een herberekening van de bouwkosten moeten maken. Men komt nu op een bedrag uit, dat f. 45.800 of 13 procent hoger ligt. Voor Nieuwkuijk komt er binnen afzienbare tijd een gymnastiek-acco- modatie voor de schooljeugd en sport verenigingen beschikbaar. Het plan van de dienst gemeentewerken om d" grote zaal van 't Patronaat in Nieuw kuijk voor dit doel om te bouwen heeft bij de diverse instanties goed keuring gevonden. G.W. berekend^ een investering voor de ombouw f. 52.375,-. Het kerkbestuur d"1 eigenaar is van het gebouw, 7a' d- investering nu doen en het werk 1- ten uitvoeren. B. en W. zal dn jaarlijks een bedrag van f 7.2"^ vragen naast de vergoeding v onderwijs voor het gebnuk 1 zaal, zodat het kerkbest"nr J exploitatiekosten rond kon kw" Het plan voorziet in de bouw yn r toestellenberging en tal van and—" nuttige ruimten. DUIVENSPORT Uitslag St. Quentin, P V. Do Waspik, N. Smits 1 2 16 24: J. 'y »*-' 3; Th. v. d. Broek 4 19; P. v H 5 22; B. Kuyten 6: H. Nérn«*« 7 nq. v. Tilborgh 8; A. Faro 9; A. Kuvton '0 17; H. Langermans 11; M. Bax 1° 10 Vermeulen 13; Gebr. Selder"! 14: C ters 15; A. Broekmans 20; Joh Sm't® ?1 Dré de Wit 25. P.V. „Waspik", uitslag Neufv5''ee* A. v. d. Mosselaar 1 19; P. d" 3 7 8 13 14 16 20 24 25: H TV'- - 17; P. v. d. Mosse'aar 5; C de J. Gommers 9 11 22; F. v. Onz"noort 10: J. Timmers 12 18; A. Smits 15: P Fm- mers 21; J. Pagie 23; A. van Tilborgh 28

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5