wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Uitgaan in het weekend 100 GULDEN Ipolio üdo k I u. VAN MIL Loon op Zand vierde koninginnedag Koninginnedag werd in Kaats heuvel een geslaagd festijn KAATSHEUVEL feis Sacrum teantica Ber?» en Bal Taxasidria-Bar ft ft, ft ft ft ft .ftftftftftftftftftft iMc®a» [^odieiispoar van een killer Finale in Berlijn der wellust Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Sneeuwwitje en de zeven dwergen Le grand restaurant Appaloosa Frankenstein Mei rode kaperschip Wederom dubbel succes voor TTV RM.C. BANKETBAKKERIJ GROTESTRAAT 234 WAALWIJK TELEFOON 2312 VRIJDAG 3 MEI 1968 89e JAARGANG No. 36 De tcho VAn het Zuióen Jitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 j>. kwrt. p. post /4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" In het deftige kantoor van een be kende Londense verzekeringsmaat schappij valt een man in een licht- koker. Het is de detective John Wyle, die sterft juist op het moment dat hij iets belangrijks aan de weet is geko men, over een uitgebreide oplichting van deze maatschappij. Vóór zijn dood had Wyle echter zijn collega uit New York, Fred Lester, gevraagd naar Londen te komen. Lester moet nu trachten uit te zoeken waarom een aantal personen nadat zij een levens verzekering hadden afgesloten door een hartaanval worden getroffen. De verzekerde som liep in de miljoenen en steeds was de begunstigde een bank. Het spoor leidt tenslotte naar de president-direkteur van de verze keringsmaatschappij, die nog slechts één uitweg ziet: zelfmoord. Donderdag, vrijdag en zondag. In deze film is Harry Palmer niet langer „het mannetje .uit Londen", maar een volgroeide Britse geheime agent, belast met een opdracht van politieke wereldbetekenis. Agent Pal mer moet nu ook zeer moeilijke be slissingen nemen, die diep ingrijpen in zijn persoonlijk leven. Berlijn vormt hier een zeer passende achter grond bij het uitspelen van gespan nen, dramatische en emotionele situa ties. De hele situatie van een in tweeën verdeelde stad levert een sfeer die geen regisseur ter wereld zou kunnen creëren. Zaterdag, maandag en dinsdag. Het idyllische dorp Jonkborn bezit een liefdesbron die volgens de legen de aan mannen die het water drinken jeugdige kracht schenkt en die vrou wen, die er in baden, zeer begerens waardig maakt. De gemeenteraad wil hier reclame voor maken door een re- clamebiljet uit te geven, voorstellende een naakt meisje bij de bron. Burge meester Nils loopt er niet mee weg en besluit de bron af te dammen. Dit be tekent een ramp omdat de loeristen juist met busladingen tegelijk het dorp binnenkomen. Nils laat de bron toch weer stromen juist op het mo ment, dat twee jonge mensen daar minnekozen. De mensen menen dat dit een bekrachtiging is van de oude legende. Vrijdag 11 uur. i Spaarvormen (evt. te combineren): levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen effectenbewijzen garantiekredietaflossingen Nadere Inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Ralffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen. Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan. Postbus 51. Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. Alle figuren uit 't beroemde sprook je zijn tot leven gebracht in deze ver rukkelijke en betoverende kinderfilm van Walt Disney. Zoals het sprookje wil kust de Prins Sneeuwwitje wak ker uit een diepe slaap. Nagewuifd door de 7 dwergen begint zij met de prins een nieuw leven. Zondagmiddag 3 uur. Op een avond komt een Zuidame rikaans staatshoofd bij Septime, eige naar van een groot restaurant in Pa rijs, dineren. Het opdienen van een spektaculair dessert veroorzaakt een enorme explosie. Alle lichten gaan uit en 't staatshoofd verdwijnt spoor loos. Septime (Louis de Funès) wordt in het nauw gedreven. Hij vlucht en wordt met zijn vulkanische secretares se ontvoerd om aan de Riviera het verloren gewaande staatshoofd terug te vinden. Het staatshoofd had zich zelf echter een paar dagen rust be loofd om Septime echter voor zijn moeite te belonen laat hij zich door hem „terugvinden" wat van Septime in ieders ogen een held maakt. Marlon Brando in de rol van Matt zit rustig in een kerkje als hij er plot seling van wordt beschuldigd een vrouw te hebben lastig gevallen. Als de bandiet Chuy hem wil neerschieten blijkt dat de vrouw Trini, het verhaal heeft verzonnen, alleen om het prach tige paard van Matt te bemachtigen. Wanneer Matt, het dorp verlaten heeft wordt hij door Chuy achter volgt. Het komt tot een typische Mexicaanse strijd. Na veel spannende avonturen weet Matt de bandiet te doden. Inmiddels heeft Trini zich bij hem gemeld en samen gaan zij verder door het leven. De jonge Baron Frankenstein is be zeten geraakt van het idee, dat het mogelijk moet zijn om met chemische en galvanisch biologische middelen afgestorven weefsels en vezels tot nieuw leven te brengen. Na tal van proeven op dieren strekt hij zijn ex perimenten uit op mensen, voor als nog dode. Als hij in een dood lichaam hersens van een misdadiger aanbrengt is een monster geschapen, dat voor veel paniek zorgt in huize Franken stein. Uiteindelijk wordt het monster in de molen gesleept, waarna de dor pelingen de molen in brand steken. Luitenant Brian Fleming, officier aan boord van een Brits koopvaardij schip wil graag aan 20 zeeslagen meewerken. Een er van is verfilmd. Fleming moest proberen de zeer ver dekt opgestelde en moeilijk bereik bare kanonnen van Diego Suarez tot zwijgen te brengen. Met de nodige doden en gewonden die er vallen lukt hen dat. In bar-dancing Romantica wordt 't mei-programma komende zaterdag avond ingezet met een dansavond van het Enclave Combo. Dit orkest, waar van de hoofdformatie uit het grens dorp Baarle Nassau komt staat borg voor een gezellige avond. The Blue Birds uit Kaatsheuvel blijken iedere zondagmiddag opnieuw goed te zijn voor een volle zaal van Berg en Dal. Een heerlijk tochtje naar deze uitspanning gaan ieder weekend opnieuw steeds meer mensen maken. op het podium om het de tieners naar de zin te maken. Het Kaatsheuvelse ensemble „The Wavo's" vragen zon dagavond de aandacht. Zowel zaterdag- als zondagavond kan men in de bar van de sporthal Taxandria dansen op de platen die op de draaitafel worden gelegd door Ra dio Arwino. Een uitgebreide disco theek staat borg voor goede muziek. - Koninginnedag is in ons land overal met opgewektheid gevierd. Ongeveer 14.000 mensen hebben om 't paleis Soestdijk gedéfileerd. De aanwezigheid van de kleine Prins Willem-Alexander wekte grote vreugde. Was RKC enkele weken geleden in het JCV-tournooi al succesvol met een eerste en een tweede plaats, af gelopen zondag werd wederom dit succes behaald in het bekende Boe- merang-tournooi te Nijmegen. Bij dit internationale tournooi. wat ove rigens perfekt was georganiseerd, waren ock onze oosterburen zeer sterk vertegenwoordigd, zowel in de enkel- als in .de dubbelspelen. Dit nam niet weg dat de RKC- combinatie, de heren N. v. d. Vel den en J. Sars, in het herendubbel ccn prachtige en spannende finale partij speelden tegen een overigens sterke Duitse formatie. Met deze overwinning van de heren N. v. d. Velden en J. Sars, betekent dit de tweede in successie van dit RKC- duo. De heer N. v. d. Velden moest hierna uitkomen in de finale heren enkel. Evenwel, de Duitser, tegen wie hij uitkwam, was op dat mo ment wel iets te sterk voor hem. Dit nam niet weg dat v. d. Velden hem uitstekend partij gaf en wel degelijk trotsv mag zijn met deze tweede plaats. Over het algemeen weer een prachtig resultaat voor t.t.v. RKC, dat in de komende we- 1 ken aan nog meer tournooien gaat I deelnemen, o.a. op 18 en 19 mei a.s. in Munster. Duitsland EIGEN FABRIKAAT g| Bob Smit en zijn Duke City Sextet is voor zaterdagavond weer de grote trekpleister in het Lido. Zondagmid dag staan de Waalwijkse „Rowdies" In het dorp Loon op Zand is dit jaar spontaan de verjaardag van H.M. Koningin Juliana gevierd. Het Gezamenlijk Oranjecomité dat zetelt op het gemeentehuis heeft voor de delen van de gemeente een program ma gemaakt dat bijzonder in de smaak is gevallen. Om 10 uur begon de kinderoptocht begeleid door de beide harmonieën van Loon. Harmo nie Sophia trok voorop met haar splinternieuw majorettencorps in de finitief uniform. De majoretten wa ren gewapend" met paraplutjes. Harmonie Concordia trok mee met het tweede deel van de stoet. De uit slag van de kinderoptocht was als volgt: Jongensschool: de eerste 10 prijzen in volgorde: nrs 213, 231, 32, 194, 7, 60, 55, 49, 107 en 17. Voor de meisjesschool de nrs 107, 12, 82, 11, 84, 80, 81, 20, 2 en 120. Voor de kleuterschool: Wimke VeTa, Berti Vera, Corrie Hamers en nr. 44. Tegelijkertijd streed de plaatselijke Brandweer „Steeds Paraat" in Kaats heuvel om de prijzen. Om 13.00 uur hield burgemeester Van Erp een ont vangst in de grote zaal van de Gil denbond te Kaatsheuvel waar een au bade in ontvangst werd genomen door de lagere scholen in de gemeente. De Loonse ponyclub gaf een demonstra tie mee met de Kaatsheuvelse en Moerse in Kaatsheuvel op het Prins Mauritsplein. De fietsenrally, waarvan de start plaats de Emiliusschool, had de vol gende uitslag: I. Hans Leijtens - L. v. d. Aa, 5 straf- punten; 2. D. en P. Appeljan met 5 strafpunten; 3. Marjan Broeders- Gerrie Rekkers met 10 strafpunten; 4. Karin van Iersel - Hanny V/outers 11 strafpunten; 5. Mirjan de Jong- Dinny Spierings, 16 strafp. Inmiddels had de voetbalwedstrijd plaats tussen de straten of wijken van Loon op Zand. Dit experiment is bij zonder goed geslaagd. De stand in Poule I is: Rijckevorselstraat 7 pnt.; Kloosterstf. 6 pnt.; Weteringstraat, 5 pnt.; Willi- brordusstraat 2 pnt.; Kraanven 0 pnt. De stand in poule II: Hogesteenweg 6 pnt X); Bergstraat 6 pnt X); Nieuwe wijk 6 pnt X) Fi- nantie, 2 pnt; Van Salm, Salmstraat 0 pnt. X) is beslist door strafschoppen Finale: om de eerste en tweede plaats: Hogesteenweg - Rijckevorselstr. 0 - 3 derde en vierde plaats: Bergstraat - Kloosterstraat 3-0 De einduitslag is: 1. Rijckevorselstraat; 2. Hoge Steen weg; 3. Bergstraat; 4. Kloosterstraat. De prijzen van de einduitslag werden uitgereikt door de edelachtbare heer burgemeester Van Erp, die speciaal naar Loon op Zand was gekomen om de koninginnedag op een waardige manier te sluiten. Hij zei, dat het een prachtdag was waarin veel sportivi teit is getoond. Er heerste in dit deel van zijn gemeente een prima verhou ding tussen de oude en nieuwe wij ken. Dit alles werd bekroond door de geweldige supportersschare langs de lijn. De burgemeester prees de prach tige opzet van dit toernooi, dat ge wonnen werd door de oude wijken van het dorp. 's Avonds gaf harmo nie Sophia nog een pracht show weg met haar nieuw majorettencorps, tij dens het vuurwerk te Kaatsheuvel. Dank zij het gevarieerde program ma van het Centraal Oranje-Comité kan Kaatsheuvel op een geslaagde Koninginnedag terugzien. De ouver ture van de nationale feestdag speel de zich 's-morgens af in de grote zaal van de Gildenbond, waar deputaties van de leerlingen van alle scholen uit de gemeente werden ontvangen door het gemeentebestuur en Oranje-Co mité, en een gevarieerd programma presenteerden in de vorm van zang, voordracht of declamatie. Burgemees ter L. van Erp sprak aan het siot van deze bijeenkomst een begeesterend dankwoord tot de jongelui en stelde in het vooruitzicht dat men pogingen in het werk zal stellen om het vol gend jaar dit gebeuren in de hal van het nieuwe gemeentehuis te doen plaatsvinden. Rond hetzelfde tijdstip gaven de brandweerkorpsen uit Kaatsheuvel, Loon op Zand en De Moer op een braakliggend terrein in de „Panne- hoef", een demonstratie van hun pa raatheid, waaraan de bewoners van deze nieuwe wijk 'n aangename tijds passering hadden. Terwijl om 2 uur een fietsenrally van start ging voor WEDVLUCHT De C.C. Kaatsheuvel en Kaatsheu vel-West hielden met 340 duiven een wedvlucht vanuit Vilvoorde. De uit slag was als volgt: L. Ververs 1 29; A. Couwenberg 2 18; C. Moreval 3; D. Snoeren 4; A. Dirksen 5; W. de Benis 6 23; J. Du- quesnoy 7 20; M. Snoeren 8 13; M. Damen 9 22; T. Snoeren 10 11 19; A. van Wanrooij 12; C. van Dongen 14 27; A. Ververs 15; M. Brokx 16; G. van der Linden 17; A. Snoeren 21 30; A. Schepers 24; Fr. v. Woen- sel 25; J. Hamers 26; J. Kemmeren 28. OUDERAVOND LEVENS SCHOOL Maandagavond organiseerde de le vensschool te Kaatsheuvel een ge slaagde ouderavond, welke gehouden werd in verband met de a.s. kampen voor de eerstejaars deelnemers. Voor af werd een sportdemonstratie gege ven, welke klonk als een klok. In snel tempo werden behendigheid en lenigheid getoond en tot slot beproef den een aantal vaders ook nog hun krachten in een partijtje touwtrekken. Vervolgens werd door de heer Stok man, directeur van de school, een uit eenzetting gegeven over het doel van deze kampen. Tijdens de pauze ver telde de heer J. Beerens, voorzitter van het schoolbestuur, iets over de bouw van de nieuwe Levensschool. Daarna werd een filmpje vertoond over de noodzaak van sexuele voor lichting „Verteld U het ook aan Uw kind?" Er vond na afloop een zeer interessante en vruchtbare discussie plaats over dit onderwerp en uit het gehoor kwam de wens naar voren om een volgende maal zelf ook eens de filmstroken en filmpjes te kunnen zien, welke op de school voor de deel nemers zelf in het kader van de sexu ele opvoeding worden vertoond. Men wilde aan deze wens gaarne gehoor geven. De kampen voor de deelne mers van de levensschool zullen dit jaar worden gehouden van 7 tot 11 mei en van 14 tot 18 mei in het Pol- vokamp te Riethoven bij Valkens- waard. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Van zaterdagmiddag 12 u. tot maan dagmorgen 8 uur zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerkstr. 99, Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige M. v. Vlejken, Ru- bensstr. 8, Kaatsheuvel, tel. 04167— 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTOR IEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's-middags 12 u. tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jozef, Wilhelminaplein 3, tel. 2516. GEMEENTERAADS VERGADERING Hedenavond om half acht komt de gemeenteraad in het gebouw Open bare Werken in openbare vergadering bijeen ter behandeling van een korte agenda. Deze bevat o.a. een voorstel tot onbewoonbaarverklaring van wo ningen, t.w. Marktstraat 17 en 17a, Huijgenstraat 57 en 87, Gaslhuisstr. 76 en 78, Kegelaar 2 te Kaatsheuvel en Hoge Steenweg 22 en 24 te Loon op Zand; vaststelling van een bedrag per leerling, ad f. 90, - voor de openbare lagere school in De Moer; begrotingswijziging in verband met de rekonstruktie der Mgr Völkersstr. en Leo XlII-straat en herstraten Ju- lianastraat; grondstransacties; voor stel tot het aangaan van een vaste geldlening, groot een miljoen gulden, met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. - In Londen is in korte tijd weer in een bosrijk terrein het lijk gevon den van een jongen, hangende aan een touw aan een boom. Veertien dagen geleden vond men het lijk van een 14-jarige jongen gewurgd op ongeveer dezelfde plaats. de oudste schooljeugd en de Kaats heuvelse gymnastiekvereniging in de loop van de middag op het Wilhel minaplein haar capaciteiten toonde, afgewisseld door een judo-demonstra tie, verzamelden zich veel belangstel lenden rond de fraaie grasmat van 't riante Prins Mauritsplein om getuige te zijn van een zeer interessant on derdeel van het feestprogramma, nl. de ponywedstrijden, waaraan werd deelgenomen door de ponyclubs uit Loon op Zand, De Moer en Kaats heuvel. Nadat de ongeveer 60 jonge ruiters door de drumband van de K.G.V. naar het toernooiveld waren begeleid, bestreden zij elkaar de ere palm in springen, stoelrijden, na- troulle-springen en talia. Wedstrijd leider C. van Rooij uit Loon op Zand zorgde voor een vlotte afwerking van het lijvige programma, zodat burge meester Van Erp rond het geplande tijdstip de prijzen kon uitreiken. De slotakkoorden van dit Oranje feest vielen te beluisteren op het zgn. kerkplein, waar de plaatselijke mu ziekgezelschappen Euphonia, Apollo en St. Jan een muzikale show ver zorgden, met als speciale attractie 'n boeiende uitvoering van de indruk wekkende Kon. Harmonie „Sophia's Vereeniging" en haar gracieuze ma jorettes, terwijl een schitterend vuur werk, ondanks het onaangename weer door een grote menigte gadegeslagen, een waardige bekroning vormde van deze dag. UITSLAGEN De uitslagen van 't ruiterfeest waren: Springen, categorie A; 1. J. Zijlmans, Kaatsheuvel, 0 fouten; 2. J. v. d. Linden, Loon op Zand, 0; 3. Corry v. Rooij, Loon op Zand. 4; 4. Joop van Iersel, Loon op Zand, 4 fouten. Springen, categorie B-C: 1. P. Verboven. De Moer. 0 fouten; 2. Ad v. Rooij. Loon op Zand, 4 ft.; 3. H. de Bie, De Moer. 4 ft.; 4. T. van Beek, De Moer, 4 fouten. Stoelrijden: 1. W. de Kort, De Moer: 2. Corrv v Rooij. Loon op Zand; 3. Toos Do men. Loon op Zand; 4. Kees Klijn. De Moer. Patrouillespringen 1. patrouille B-C. Loon on Zand- P patrouille A. Loon on Zand: 3 trouille B, De Moer; 4. patrom'le C De Moer. Talia, categorie A: 1 Verhoven. De Moer* P B Pw- bonts. Kaatsheuvel; 3. C Kliln TV Moer; 4. A. Broeders. De Moer. Talia, categorie B-C: 1 G. Hamers. Loon on Zand- P P Verhoven. De Moer- 3. Maria Knv- ners, Loon od Zand; 4. Ad v. Rooii. Loon op Zand. Uitslag fietsenrally: 1Constant Franken - Ton v. Ham. 2 strafp.; 2. Maria in 't Groen - An* Dirksen, 3: 3. Mnryam v. Vu^ht - M. Oosterwaal, 4: 4. Hunb T.iebre$rts - Stan v. d. Linden, 8; 5. Mieke de Nijs - Ad Kleiineeld. 8; 6. Tosé Snoe ren - Coby v. d. Broek, 10; 7. Tosien Oosterwaal - José Snoeren. 10- 8. M. v. d. Riiken - Peter K'erkx. 11: 9. Joost v. Heijst - Harold Emmer* 11 10. Ansje Huijbregts - Ans Nouland. 12 strafpunten.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9