waalwijkse en LanqstRaatse coulant Uitgaan in het weekend Lido Gemeenschapshuis Boerenleenbank W'wijk hield vergadering Voor sportieve aktieve mensen Jubiieumwedstrijd Waalwijk - Sprang-Capelle Musis Sacrum Apollo Berg en Dal Romantica El Mas Taxandria-Bar Bar Hertog Jan <^Bogaertó Moederdag Juwelier G. Both Laat Uw bril van tijd tot lijd eens bijstellen HET KOST U NIETS erm BViijn prinses Bron der wellust Het masker van Zorro Angelique Eiland der verschrikking Ursus en de gladia toren Brillenspecialisf Optica Grotestraat 220, Waalwijk Houdt Bogaorti Telefoon 3560 igen t.g.v, 50-jarig bestaan v.v. Baardwijk Sprang-Capelle Een steeds groeiende briljant! Capelle Drunen VRIJDAG 10 MEI 1968 89e JAARGANG No. 38 De tcho YAn het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,30+ 2ct. inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1,30 10 et. inc.k.) 1,40 p. kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO' Het is de geschiedenis van Seya Mattson. Zij was 20 jaar en mooi. maar haar diagnose: ongeneeslijk. Voor een meisje van 20 jaar is de food onverstelbaar. Gunnar Matt- son ging aanvankelijk graag om met levenslustige en gezonde meisjes. Hij had enige tijd nodig om zijn me delijden met het zieke meisje om te zetten in sympathie, die later overgaat in liefde. Hij noemt haar 'Mijn Prinses'. Seya wil leven, zelfs leven geven. A]s zij een kind ver wacht, wil ze het ook ter wereld brengen. Na een moeilijke bevalling schenkt zij een zoon. De doktoren stellen vast dat het kind gezond is en dat zij ook vrij van symptonen js. Het wonder der liefde was vol bracht. Zij schonk leven en het werd haar gegeven. Donderdag t.m. dinsdag. Het idyllische dorp Jonkborn be zit een liefdesbron die volgens de legende aan mannen die het water drinken jeugdige kracht schenkt en die vrouwen, die er in baden, zeer begerenswaardig maakt. De gemeen teraad wil hier reclame voor ma ken door een reclamebiljet uit te geven, voorstellende een naakt meis je bij de bron. Burgemeester Nils loopt er niet mee weg en besluit de bron af te dammen Dit betekent een ramp, omdat de toeristen juist met busladingen tegelijk het dorp binnenkomen. Nils laat de bron toch weer stromen juist op het mo ment, dat twee jonge mensen daar minnekozen. De mensen menen dat dit een bekrachtiging is van de oude legende. Vrijdag 11 uur. Een geheimzinnige, gemaskerde ruiter in het zwart gekleed, ver schijnt in Californië om de geweld dadigheden van een bende te wre ken. Niemand vermoedt dat Coyote en de zoon van de grootste land eigenaar in de omgeving dezelfde persoon is. Overdag gedraagt de jongen zich laf, 's nachts trekt hij er gemaskerd op uit en verslaat in talrijke duels de bendeleden van de Pistoleros. Als de orde weer her steld is kan Coyote het masker van Zorro weer afleggen. Zondagmiddag 3 uur. Angélique moet de ambassadeur van Perzië er van zien te overtui gen de geloofsbrieven aan de ko ning te overhandigen. Zij krijgt van de koning het vroegere hotel van haar vermoorde man terug. De am bassadeur wordt verliefd op Angé lique. De koning weet hem. op deze wijze te dwingen de geloofsbrieven te overhandigen. De ambassadeur wil één geschenk terug: Angélique. Men weet hem er echter van te overtuigen dat zij de grote favoriete van de koning is. Men wil Angéli que laten doden. Er komt een red der, het blijkt haar man te zijn, die dus niet vermoord is. Angélique zal geen rust meer hebben voor ze hem terugvindt. Zij begeeft zich °P weg naar het zuiden. De koning laat haar door zijn musketiers achtervolgen, doch zij weet op diabolische wijze te ontkomen Op Petrie's eiland wordt op zeke re dag een lijk ontdekt, waaruit al lc beenderen verdwenen zijn. De plaatselijke arts, Dr. Landers, be sluit prof. Dr. Stanley en de botten- specialist Dr. West in Londen te consuleren. Hij weet deze beide col legae er toe over te halen het lijk op het eiland te onderzoeken. Nie mand kan aanvankelijk ook maar iets van de "ontbening" begrijpen en het enige spoor leidt naar het la boratorium van een zekere Dr. Phi lips, die daar bezig is met experi menten ter bestrijding van de kan ker. In het laboratorium vindt men ontbeende lichamen van Dr. Philips en zijn assistenten. Terwijl men de ze ontdekking doet, ziet men plot seling een monsterlijk wezen met het lichaam van een enorme schild pad en de kop van een slang. Dr. Landers tracht het monster met een bijl te doden, doch de bijlslagen hebben geen enkele uitwerking; in tegendeel, het monster slaagt er in Dr. Landers te overmeesteren en te ontbenen. Nog mysterieuzer wordt de zaak als het monster na het ver slinden van Dr. Landers in twee gelijke delen uiteenvalt. Al spoedig blijkt deze schepsels elke 6 uur zich zelf vermenigvuldigen en Dr. West en prof. Stanley schijnen voor een onoplosbaar probleem te staan. Als Commodus zoon van Kei zer Marcus Aurelius de Romein se troon heeft bestegen, ontstaat er ontevredenheid. Men tracht aan 't verderfelijke regiem van Commodus een einde te maken. Deze doet niets liever dan oorlog voeren. In 'n dorp stuit hij op tegenstand van 'n bij zonder sterke jongeman, Ursus. Als zijn meisje door de Romeinse solda ten wordt ontvoerd zet hij de strijd in. In een felle strijd wordt Com modus verslagen. De gerechtigheid heeft gezegevierd. Zondagmiddag 3 uur. dagmiddag presenteren The Ceders zich aan de tieners. The All Stars met medewerking van Frank Scott zijn zondagavond in het Lido te vinden. Iedere zondagmiddag opnieuw is het gezellig druk in de Roestelberg, waar dan het Kaatsheuvelse orkest The Blue Birds spelen. Voor dege nen die van een wandeling houden een ideaal uitstapje. John Desmares en Les Copains zijn weer terug in Waalwijk. Dit bij de tieners en twens uit de Lang straat zo populaire Tilburgse orkest is zaterdagavond in bar-dancing Ro mantica te vinden. Het zal onge twijfeld weer een top-avond wor den. Zaterdagavond speelt in het Lido traditiegetrouw het Duke City Sex tet. Dit ensemble met zang van Bob Smit trekt iedere weck honderden danslustigen naar Waalwijk. Zon- In de Kaatsheuvelse jongerenso- ciëteit speelt zondagavond de beat- groep The Spec's. Deze soos heeft zijn bestaansrecht wel bewezen. El ke zondag zijn er een groot aantal jongeiui in zaal Van Dun te vinden. Na een korte onderbreking gaat a.s. zondag het Gemeenschapshuis weer van start met 'n bal. 's Avonds treedt daar op het bekende orkest Protocol. Voor liefhebbers van beat en blues is het weer eens een an der geluid. Het zal best aanslaan. u In de Taxandria-bar draait Radio Arwimo weer zijn platen. Deze voortzetting bewijst dat zij goede gasten zijn in deze zaak en dat zij met een uitgebreide discotheek het zeer goed doen. De aanvang is zowel zaterdag als zondag 7.30 uur. Soos Memphis Gold draait op een geheel originele wijze in Bar Her tog Jan. De hele maand mei is voor haar daar gereserveerd. Op de dinsdagavond gehouden jaarvergadering van de Boerenleen bank Waalwijk, in café ,,'t Vosje", werd door de voorzitter van het dage lijks bestuur, de heer R. van Loon en directeur L. Keetels kritisch commen taar geleverd over het uitblijven van goedkeuring voor de bouw van een nieuw kantoor. Op de jaarvergadering van 1967 was gesteld, dat binnen een week na de vergadering de vergunning kon worden verwacht. De kansen nu ech ter liggen niet zo best en merkwaar digerwijze, staat de gemeente Waal wijk niet afwijzend tegenover nieuw- bouwplannen. Een blijvend contact, beloofde de heer Keetels over deze materie met de gemeente Waalwijk. Hierna werd door de heer L. Keetels Maandag de gehele dag geopend, dinsdag de gehele dag gesloten een overzicht gegeven van de groei van het bedrijf. Wederom werden het afgelopen jaar opmerkelijke resultaten geboekt. Het spaartegoed gaf een rekord-aan- was te zien. Het totaal ingelegd spaartegoed steeg van 13,5 mil joen per 31 december 1966 tot 16,2 miljoen gulden per 31 december '67. In totaal werd voor 610.000,- rente uitbetaald of op desbetreffende rekeningen bijgeschreven. Het aantal in omloop zijnde spaarboekjes groei de tot 11.000 stuks. Mede door de krachtige groei van het aantal gezins rekeningen stegen de tegoeden reke ning-couranthouders fors. Binnen 'n half jaar werden bijna 1.000 gezins rekeningen geopend. Het totaal der toevertrouwde middelen steeg per 31 december tot 18,9 miljoen gulden. Per 30 april j.l. werd de 20 miljoen aan toevertrouwde middelen over schreden. Bijna f. 1.000,- is er per inwoner van Waalwijk thans aan de plaatselijke boerenleenbank toe vertrouwd. In het verslagjaar werd in ver sterkte mate een beroep op de boe renleenbank gedaan voor 't verstrek ken van geldleningen tegen hypothe caire en andere zekerheid. In totaal werd 3,8 miljoen aan nieuwe lenin gen verstrekt. Het overgrote deel is bestemd voor de financiering van het eigen woningbezit. Bijna 100 nieuwe woningen werden het afgelopen jaar gefinancierd. De vergadering had verder een vlot verloop. Verschillende subsidies, voortvloeiende uit de winstdeling, hadden ieders instemming. De heer R. van Loon werd als lid van het da gelijks bestuur herkozen. En de heer J. van der Mee als lid van de Raad van Toezicht. Bij de v.v. Baardwijk gonst het momenteel van aktiviteitcn en wel om het feit dat deze vereniging op 19 maart 1969 haar 50-jarig bestaan viert. De jubileumcommissie, hier voor in het leven geroepen, heeft het klaargespeeld om met medewer king van een aantal zusterverenigin gen, op zaterdag 18 mei a.s. een grandioze wedstrijd te organiseren. Op die dag zal op het Olympia- cportpark een wedstrijd gespeeld worden tussen het Waalwijks elftal, geformeerd uit de beste spelers van de vier Waalwijkse verenigingen en het elftal van Sprang-Capelle, even eens samengesteld uit de 4 Sprangse verenigingen. Dat dit een spannen de wedstrijd belooft te worden komt wel door het feit dat de laatste ja ren het voetbal in Sprang-Capelle met snelle sprongen is vooruit ge gaan en zodoende een ware rivali teit is ontstaan met het zondagvoet bal. De meeste Waalwijkse voetballief hebbers waren de mening toege daan, dat het voetbal in Sprang- Capelle op veel lager peil stond dan in Waalwijk. Dat dit niet het geval was bleek o.a. hieruit dat de v.v. SSC het onlangs nog presteerde al le Waalwijkse verenigingen 'n ne derlaag toe te brengen. Ook de v.v. NEO wist dit jaar door te dringen tot het hoogste zaterdagvoetbal, door dit alles belooft het 18 mei een spannende onmoeting te wor den. Waalwijk zal alles in het werk stellen om zich toch de sterkste te tonen, terwijl Sprang-Capelle het tegendeel wil bewijzen. Rest nog te vermelden dat er po gingen worden gedaan om voor de ze derby een scheidsrechter van in ternationale klasse uit te nodigen, verder zal er onder de rust 'n show gegeven worden door een bekend muziekgezelschap. Al met al is 18 mei een datum om zeker in het oog te houden. Opstelling Sprang-Capelle: Treffers (SSC) H. Lagrouw (SSC) Mandemakers (HNC) H. v. Peer (SSC) J. de Rooy (Wit-Zwart) A. v. Beek (Wit-Zwart) C. v. d. Schans (NEO) K. Mandemakers (HNC) C. Smits (SSC) W. de Rooy (NEO) P. Paulides (NEO) Mulders (Baardw.) B. v. Cromvoirt (Baardw.) J. Bruurmijn (RWB) H. Passier (RKC) Schapendonk (WSC) Snels (RWB) v. d. Schans (RWB) Verhoeven (RKC) P. Pruyscns (RKC) De Ronde (WSC) v. d. Anker (RKC) Opstelling Waalwijk.- DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dok ter K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN Zondag 12 mei: Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 en 2.30 uur: ds G. Wursten. Geref. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 uur: ds W. R. Barkema. Geref. Gemeente Julianalaan, 9.30 en 3 u.: Leesdienst. GEREF. KERK Ter verkiezing van ambtsdragers bij de Geref. Kerk te Sprang, wagens periodieke aftreding van de heren J. Zijderveld en P. Verbeek, zijn door de kerkeraad de vol gende dubbeltallen gesteld: voor ouderling de heren H. R. Bisschop en A. Braspen ning, en voor diaken de heren P. van Don gen Jzn. en J. Genuit jr. UITSTAPJE De leden van de Chr. Gemengde Zang vereniging „Looft den Heer" gaan dinsdag a.s. het jaarlijkse uitstapje maken. De reis gaat ditmaal naar Rotterdam en Den Haag, waarbij een bezoek aan de Metro en Madu- rodam zal worden gebracht. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Hubertus Johannes Arie z.v. A. C. Werther en M. Prins; Yolanda d.v. J. P. A. Gerssen en J. J. P. de Werd; Johannes Adriaan z.v. A. van Wijlen en J. C. Spuijbroek; Cornelis z.v. A. Verhagen en D. H. Waarte. Huwelijks-aangiften: J. Kraak en J. L. van Veen; A. Quirijns en J. de Bie. Huwelijken: A. Ros en A. H. Rietveld; L. J. G. van de Wouw en G. J. van Bergen; J. M. Wervers en G. de Bie; H. Goedhart en A. C. van Zeist; G. C. van Dongen en H. M. Doorn kamp. Overlijden: A. Wagenmakers, 79 jaar; R. van Dalen, 78 jaar. Vertrokken: A. R. Zandvliet naar Tilburg; L. J. de Groot naar Zwolle; C. Chabot naar Apel doorn; R. Kuijsten naar Hilversum. Ingekomen: M. H. Mandemakers van Loon op Zand; J. Bax en gezin van Loon op Zand; A. Mol van Amsterdam; J. A. Zwart en kinderen van Loon op Zand; D. Klootwijk en gezin Als U bij ons een ring met een. briljant koopt, en hebben wij voor U al héél jmaakvol, voor rond honderd gulden, dan kunt U die later inruilen voor een ring met een GROTERE BRILJANT en U krijgt dan 't GEHELE BEDRAG IN MINDERING GEBRACHT Dit inruil-systeem biedt U de mogelijkheid zonder veel geld ineens uit te geven, een steeds grotere en waardevol lere briljant te dragen en bovendien GROEIT met de steen Uw WAARDEVAST BEZIT. Komt U met ons eens hierover praten Waalwijk, Stationsstraat 34 telefoon 04160 - 4087 van Loon op Zand; J. van Dicmcn cn kind van Bergen; M. G. G. Zanclla en gezin van Hoensbroek; G. Boer van 's-Gravenmocr; C. A. J. Verhagen en gezin van Eethcn; J. M. Timmermans e.v. Brocks van Loon op Zand. P.V. „DE LUCHTVAART" De postduivenvereniging 'De Luchtvaart' te Capelle hield afgelopen zondag een 2-tal wedvluchten vanuit Noyon, afstand 272 km en van St. Ghislain, afstand 160 km. De uitslagen waren als volgt: Noyon: C. Blok 1 4 16; H. de Jong 2 15 36; L. ten Berge 3 8 13 14 18 20 28 29 35 38; B. Pols 5; B. van Campen 6; C. H. de Cloe 7; M. v. d. Galiën 9 17 26; Jac. Verduyn 10; P. Nieuwenhuizen 11; A. van Beek 12 25 42; Dick de Jong 19; B. van Pelt 20 21 43; G. Treffers 22 39; A. Kloot wijk 23 31; H. Verduyn 24; P. Rutters 27 33; H. Brok 30 37; W. de Rooy 32; A. van Iersel 34; E. Haverhals 40; H. Vos 41. St. Ghislain: G. Treffers 1 6 10; H. Dalmayer 2 13; P. Nieuwenhuizen 3; W. de Rooy 4 11; H. Veruyn jr. 5 7; A. Tac- tor 8; H. Brok 9; H. van Campen sr. 12 15 17; H. de Jong 1^ B. Pols 16; H. van Dam 18. Zondag a.s. wordt een wedvlucht gehou den vanuit Pont St. Maxence, afstand, 315 km. Inkorven a.s. vrijdagavond in café De Witte Brug, A. de Ruiter. AUTO-TOCHT BEJAARDEN 1968 Dezer dagen ontving het comité Bejaar den van Capelle, Vrijhoeve en Prot. Kaats heuvel de heuglijke mededeling, dat de be jaarden, op Paleis Soestdijk mogen defile ren op dinsdag 18 juni 1968, zulks in ver band met het 20-jarig bestaan van het co mité. De tocht zal dus een week eerder plaatsvinden, dan oorspronkelijk was ge pland. De organisatoren van dit défilé, waaraan nog meerdere groepen zullen deel nemen, zullen nog nadere gegeven zenden omtrent de regeling. Het echtpaar van der Galiën, wonende aan de Hoge Akkcrweg, alhier, hoopt a.s. vrijdag de dag te herdenken waarop zij voor 50 jaren in het huwelijk traden. Deze gebeurtenis zal in eigen familiekring wor den herdacht. Het echtpaar Wervers, wonende aan de Nieuwevaart, alhier, hoopt op 16 mei a.s. de dag te herdenken waarop zij voor 50 jaren in de echt werden verbonden. Ter gelegenheid hiervan zal het echtpaar Wer vers recipiëren in zaal P. Pruyssers, op de gouden huwelijksdag van 7 tot 8 uur. Beide echtparen genieten nog een goede gezondheid en het zal hun op die dag ze ker niet aan belangstelling ontbreken. PLATTELANDSVROUWEN OP REIS De dames van de afdeling Sprang-Capel le van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen maakten dinsdag 7 mei hun zomerreis 1968. Met een tweetal bussen van „Musa" vertrokken de plattelandsvrouwen uit Sprang-Capelle naar Rotterdam, waar de morgenuren werden doorgebracht in Dier gaarde Blijdorp. Het buiige weer kon aan de goede stemming geen afbreuk doen, daar vooral in de kassen zoveel te bewon deren viel. De vele en veelkleurige tropi sche vogels passen zo mooi in deze sprook jesachtige omgeving. De namiddag werd - hoe kan het anders - op de Beurs van Plattelandsvrouwen in de Ahoyhallen door gebracht. Hier was zoveel aanwezig dat vrouwen interesseert, dat het 5 uur was voor men er erg in had. Natuurlijk ont brak ook een ritje met de Metro niet op het programma. Een voortreffelijk diner bij Engels (Groothandelsgebouw) besloot deze voor de dames zo gezellige dag en om half 11 leverden de chauffeurs de dames weer, moe maar zeer voldaan, in Sprang-Capelle af. ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maandagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen dist: Dr. van de Wouw. FILM Zaterdag 8.30 uur, zondag 6.15 en 3.30 uur: Kanonnen van Navarone, 14 jaar. Zondag 4 uur: De Flintstones. JUBILEUMSHOW ROMANTICA Het meisjeskoor Romantica geeft op donderdag 16 mei haar grote ju bileumshow in de Hoge Braken. Op gevoerd zal worden Het Bloemen meisjes van de Notre Dame. Voor deze show, waarvan veel verwacht wordt, bestaat zeer veel belangstel ling. Dit zangspel geeft aan vele so listen grote mogelijkheden, terwijl het als show-musical bijzonder ont- spanend is. Aan deze avond werkt ook mee André van Duin.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13