wAalwijkse en UnqstRAAtse couraiu Kamer van Koophandel blijft bezorgd over de Langstraatweg top orm Boerenleenbank wil nauwere samenwerking met Raiffeisenbank ampe x UW MING Verdere afname werkloosheid in gewest Waalwijk Si® Geslaagde Shiseldo-demonstratie drogisterij Zegers In Waalwijk meubelen J ampe Wit Zwart ontvangt Brabants elftal W. Hens en Zn Communie prentjes GEVAARLIJK KRUISPUNT KRUISSTRAAT DIENT VERBETERING Moederdag... iets bizonders... iets van de juwelier MOGELIJKHEID GEMEENSCHAPPELIJK INSTITUUT BESTUDEREN IN SPRANG-CAPELLE van Complete Woning inrichting (en voor nog véél, héél veel méér) in Tilburg Fa. Schuurmans - - rfMim «ra» Glas - Verf Behang Huidverzorging In 20 minuten veranderd Waspik VRIJDAG 10 MEI 1968 89e JAARGANG No. 38 De tcho van het Zuióen 89e JAARGANG No. 38 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN' Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Buieaus: Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p week (0,30-f- 2 ct. inc.k.) ƒ0.32 P mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3.75 P kwrt. p. post 4,25 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" De Langstraatweg blijft een van de grote zorgenkinderen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord-Brabant. Dit zei de voorzitter van de Kamer, de heer J. Timmermans bij de aanbieding van het jaarverslag aan de pers. Enige tijd geleden besloot Provinciale Waterstaat om het gedeelte Waspik - Raamsdonk definitief te verharden. Maar vanuit Den Haag zijn de plannen weer op de lange baan geschoven moeten worden wegens geldgebrek. Ook het kruispunt Kruisstraat - Lang straatweg in Besoyen dient een ernstige verbetering. In het kader van het Rijkswegen plan brengt Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat zeer binnenkort een werkbezoek en zal ook de Langstraatweg ter sprake komen. Niet alleen de Kamer van Koop handel te Waalwijk, maar ook die te Rotterdam ziet het dringende belang in van een optimaal functioneren van de Langstraatweg. Het gedeelte Was pik - Raamsdonk komt dus voorlopig niet voor verharding in aanmerking. Het gedeelte Waspik - Waalwijk zal pas dan verbetering ondergaan, als de werken in 't Volkerak en het Ha ringvliet gereed zijn. Voor die tijd be staat ieder jaar weer het gevaar van het onder water komen van de weg. De Kamer betreurt het, dat het ge deelte Waspik - Raamsdonk wegens gebrek aan geld niet gerealiseerd kan worden. Reeds jaar en dag pleit de Kamer voor een verbetering van het kruis punt Kruisstraat-Langstraatweg. Van juni 1966 tot oktober 1967 hebben op dit kruispunt 36 ernstige én min der ernstige ongevallen plaatsgehad. De Kamer en de gemeente Waalwijk doen alles wat in hun vermogen ligt om verbetering in deze situatie te brengen. De Langstraatweg en het kruispunt Kruisstraat- Langstraatweg zullen ook onder de aandacht van Minister Bakker van Verkeer en Wa terstaat gebracht worden, als deze in verband met het Rijkswegen plan een werkzoek komt afleggen. De werkzaamheden van de Kamer strekten zich uit over een breed ter rein. Waalwijk werd aangewezen als losplaats voor goederen, die per spoor binnenkomen. Tevens irv ver band met het bovenstaande werd een Commissie Planologie en Verkeer in gesteld. De zomeruitverkoop is dit jaar vervroegd en wel naar 6 juli. Tevens werd een speciale vergadering gehouden over de werkgelegenheids- problematiek in de provincie Noord- Brabant. Carnets de passage en dou ane wérden er totaal 173 uitgereikt, TILBURG PIUSPLEDJ 20.38 tel. 33080 Busdiensten lfln 2 en 6 ■toppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur hetgeen een zeer hoog aantal is. Te gelijkertijd blijkt hieruit, dat Waal wijk zeer internationaal georiënteerd is. Van het ledenbestand van de Cen trale Kamer voor Handelsbevorde ring komt 12% uit het gebied van Waalwijk en omstreken. Een moeilijk jaar was het voor de schoenindustrie door het achterblij ven van de totale economische bedrij vigheid en de verder toegenomen im porten van schoeisel. Verder speelden de werktijdverkorting en de sluiting van enkele bedrijven een rol. De pro- duktie van dames- en kinderschoenen nam af. De export van schoeisel nam toe, hetgeen een verheugend teken is. De export naar Rusland kwam goed op gang en bedroeg in 1967 een aan tal van 1.250.267. De lederindustrie kampt met moeilijkheden wat betreft de perssoneelsbezetting. Vooral de Russische orders betekenden een steun voor deze bedrijfstak. Brieven werden verstuurd aan de leden van de vaste commissie Verkeer en Waterstaat van de Tiveede Kamer in verband met de schadeloosstelling bij de afsluiting van het Haringvliet. Een kwestie die een spoedige oplos sing noodzakelijk maakt voor wat be treft de aanpassing van de bedrijven die gedupeerd worden. Grote inves teringen zullen voor deze bedrijven nodig zijn om hun bedrijf ook na de sluiting van het Haringvliet optimaal te kunnen laten renderen. Ook werd in nauw overleg met de Kamer van Koophandel te Dordrecht een brief verstuurd aan de colleges van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland en Noord-Brabant betreffende „Veer Kop van 't Land". PRACHTRINGEN met briljant en vele andere edelstenen. Gouden armbanden Broches enz. Ook sieraden in doublé Mogelijk tot nauwere samenwerking tussen beide centrale landbouwkre dietorganisaties - de Boerenleen bank en de Raiffeisenbank - was een van de vele onderwerpen, die door voorzitter C. G. A. Mertens werden aangeroerd in de te Eindho ven gehouden algemene vergadering van de Coöperatieve Centrale Boe renleenbank. Tot dusver is door de beheersor ganen van beide banken een perma nente commissie in het leven geroe pen, die o.m. tot taak heeft adviezen uit te brengen over vestigingsafspra ken tussen Boerenleenbanken en Raiffeisenbanken. Van de zijde der Centrale Boerenleenbank valt te pra ten over verdergaande samenwerking, verklaarde de heer Mertens. „Verschillende malen", zo vervolg de hij, „worden vragen gesteld door Raiffeisenbanken en Boerenleenban ken inzake de mogelijkheden tot fu sie. Wij zijn van mening, dat in dit verband de gedachte van een ge meenschappelijk instituut van de 2 centrale banken, waarbij daarvoor in aanmerking komende fusionerende banken zich desgewenst zouden kun nen aansluiten, de moeite waard is om nader bestudeerd te worden". „Het is ons echter gebleken, dat onze zusterorganisatie daarover niet de zelfde gedachten heeft". De heer Mertens wees voorts op de ontwikkelingen, die zich in het bank wezen voltrekken. Sommigen zien de maatschappij zonder contant geld al in het verschiet liggen. Als een van die ontwikkelingen noemde hij de in ternationale vervlechting van het Europese bankwezen, deze zal voor het jaar 2000 haar beslag hebben ge kregen. Ook de boerenleenbankorga nisatie ondergaat de invloed van deze ontwikkeling. Voorzitter Mertens vestigde nog de aandacht op het uitblijven van een verdere ontspanning op de kapitaal markt. De vraag naar kapitaal is gro ter dan het aanbod van besparingen. „Het ware te wensen", aldus de heer Mertens, „dat de overheid voor haar investeringsactiviteiten in ruimere mate een beroep zou kunnen doen op leenkapitaal. Een vereiste daarvoor zou echter, dat in de particuliere sector en met name in'het bedrijfsleven voldoende besparingen voor zelffinanciering tot stand zouden kunnen komen. Daar wringt echter juist de schoen. Laten wij in Nederland toch oppassen, dat wij niet te veel aan consumptie uit geven en te weinig overhouden om voor de toekomst voldoende produk- tiecapaciteiten te waarborgen", aldus de voorzitter. Cc VOOR VOOR VOOR ajouren, stoppen, plisseren repareren, inkorten, borduren stofknopen, gespen, ceintuurs Heuvelstraat 14 Horloger-Juwelier- Opticiën Stationsstraat 88 Waalwijk - Tel. 3037 - (04160) De oplossing van het woningvraag stuk is niet zo eenvoudig. Uit het laatste raadsverslag blijkt, dat de si tuatie, althans voor een groot gedeel te van de bevolking, moeilijk ligt. Niet moeilijk ligt het voor een wo ningzoekende, die bereid en in staat is maandelijks voor huur inclusief verwarming (kolenverwarming ge schat op ca. f. 360, - per jaar) een cheque ad. ca. f. 210, - op tafel te leggen. We moeten reëel blijven. Voor velen ligt deze huur boven hun financiële draagkracht. Ik hoop dat de raad een oplossing zal kunnen vinden in die geest, dat geen enkele van te bouwen woningen leeg blijft staan, door gegadigden, die graag 'n woning er van zouden hebben maar de huur eenvoudig niet kunnen be talen, naar eis van hun nood, met een financiële toeslag in staat te stellen mede deze woningen te betrekken. Mijns inziens zal er althans iets ge daan moeten ivorden wil men een op lossing van de woningnood vermij den, waarbij de financieel zwakere woningzoekende vast en zeker het haasje wordt. Geachte redactie, dank voor de plaat sing. ABONNEE Verhuur en verkoop van TENTEN, LUCHTBEDDEN, GASSTELLEN en alle soor ten KAMPEER-ARTIKELEN Thorbeckelaan 23, Waalwijk tel. 04160 - 2929 Zaterdagavond om half zeven komt het eerste elftal van de v.v. Wit- Zwart in het veld tegen het zater dagelftal van de afdeling Brabant. De wedstrijd wordt gespeeld ter ge legenheid van het 30-jarig bestaan van Wit-Zwart. Als voorwedstrijd begint om 5 uur het duel tussen de A-junioren van Wit-Zwart en de A- junioren van Berkdijk. Het Brabants elftal trad reeds eerder aan tegen de sterke derde klassers Sleeuwijk en Good Luck. Eeide ontmoetingen leverde de ver tegenwoordigende ploeg een 21 zege op. Voor de jubileumontmoe- ting tegen Wit-Zwart die zal worden opgeluisterd door de drum band van de harmonie Marijke uit Sprang heeft de technische com- De situatie voor wat betreft de ge registreerde arbeidsreserve in het ge west Waalwijk heeft zich in april in een gunstige lijn voortgezet. Het werkloosheidspercentage bedroeg bij de mannelijke bevolking 2,6%, het geen een gunstige afspiegeling ge noemd mag worden met de provincie Noord-Brabant, dat een percentage heeft van 3,5 het verschil met het rayon Waalwijk is te verwaarlozen, terwijl het cijfer voor het rayon Don gen nog gunstiger tevoorschijn komt met 2,4%. Dit is een gunstige ontwikkeling, zo stelde de heer A. I. Maas, direc teur van het Gewestelijk Arbeidsbu reau te Waalwijk. De sanering in de struktuur van de schoenindustrie ver loopt heel geleidelijk en wij staan de ze geleidelijkheid voor. De minder- geschikten en minder-validen vormen nog een groot probleem, maar door middel van de Sociale Werkvoorzie ning hopen wij dit tot een oplossing te kunnen brengen. We verkeren momenteel in een gunstige situatie en de toekomst zal door ons dan ook nauwgezet in de gaten gehouden worden. Verheugd toonde de heer Maas zich ook over de samenwerking van de verschillen de bedrijven, die op gang begint te komen. Per eind april bedroeg het geregistreerde aanbod van mannen in het gewest Waalwijk 597 personen, een daling ten opzichte van maart met 40. Vooral in de bouwsector was er een grote daling en wel van 93 naar 50. Daarentegen valt er bij de minder-geschikten en minder-validen een lichte stijging van het aanbod waar te nemen. In het rayon Waal wijk lagen de cijfers wat betreft het aanbod voor de maanden maart en april op respectievelijk 438 en 422. Bij de geregistreerde vraag naar personeel is de vraag het grootste in de sohoen- en lederbranche, nl. 204. Op de tweede plaats komt hier de metaalsector met een vraag van 84. In het rayon Waalwijk liggen deze cijfers respectievelijk op 141 en 57. In vergelijking met maart zijn beide cijferreeksen nagenoeg constant ge bleven. Verf Van Vettew!r?vel SCHILDERIJLIJSTEN Alles voor de amateur kunstschilder Grotestraat 163 Waalwijk Gratis Zilverzegels missie van de KNVB de volgende spelers uitgenodigd: A. Mulders, G. Schulte en A. Tempels allen van Beatrix '63, Den Bosch; C. Geuze en J. Geuze beiden van DEB, Breda; G. van Opdorp, DVO, Roosendaal; M. van Tilborgh, FSV, Fijnaart; W. Mol, The Gunners, Breda; J. Schip pers, Kogelvangers, Willemstad; F. Slebach, Post Boys, Breda; P. de Rijke, SPS,. Scherpenisse; W. Hou- mes, Tholense Boys, Tholen; J. Blommers en J. Viergever beiden van VVN, Klundert en W. Mathon, SSC, Sprang-Capelle. De wedstrijd wordt geleid door scheidsrechter P. Drop uit Sprang- Capelle. Als grensrechters zijn aan gewezen de heren J. Romers en H. v. d. Galiën, eveneens uit Sprang- Capelle. Maandagavond was de bovenzaal van de Twee Kolommen gezellig ge vuld met enthousiaste dames, die iets meer wilden iveten over huidverzor gingspreparaten en haarverzorging. Het is voor niet-ingewijden moeilijk een juiste keuze te doen uit de vele middeltjes - cosmetica - die in de handel zijn. In zijn openingswoord zei de heer Zegers, van de bekende drogisterij aan het Oranjeplein, dat een juiste keuze van cosmetica een eerste ver eiste is voor een goede huidverzor ging. Het bespaart geld en teleur stelling. Een goed advies is daarom noodzakelijk. Door de toenemende vervuiling van de lucht, door fabrie ken en uitlaatgassen van auto's, is 't onmogelijk om zonder hulpmiddelen een goede gezonde huid te behouden. Shiseido cosmetica zijn geneesmid delen voor de huid. Alle Shiseido- preparaten zijn getest en moeten voldoen aan de zware eisen, die door de geneesmiddelenwet in Japan zijn gesteld. Dit houdt in, dat wan neer men Shiseido huidverzorgings preparaten koopt, men de zekerheid heeft, dat men iets goeds koopt. Het is een geneesmiddel, waardoor de huid gezond wordt en blijft. En een mooie huid, zo vervolgde de heer Zegers doet het nog beter, indien men daarbij een goede deodorant en een vleugje parfum gebruikt. Vervolgens stelde een van de dames ziCh beschikbaar voor een make up, die werd uitgevoerd door mej. Van de Wiel, terwijl mej. Koek, eveneens van Shiseido hierbij uitleg gaf. De make-up slaagde bijzonder goed. Daarna was het de beurt aan het team van de „Carmen Curler Com pany" om te laten zien wat men met de beroemde Carmen haarkrulset kan doen. Het klinkt haast ongelooflijk, maar we hebben het met eigen ogen gezien: glad, steil en droog haar bleek in welgeteld 20 minuten veran derd te kunnen worden in een coif fure, die tot nu toe alleen gecreëerd kon worden tijdens een urenlange be handeling bij de kapper. Tot slot werd een film vertoond over de Shiseido-fabrieken in Japan. Shiseido is een zeer groot bedrijf, waar meer dan 10.000 personen werkzaam zijn, waaronder 130 huid specialisten. De modernste laborato ria en apparatuur, staan Shiseido ten dienste. De cliënten kunnen vun deze ervaring mee profiteren. Al met al was het een geslaagde en leerzame avond. Bestel tijdig Uw Komt U onze exclusieve col lectie prentjes eens bekij ken. In vele modellen en prijzen. Waalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 - 2746 DOKTERSVAKANTIE Met ingang van heden is dokter R. F. Wijffels voor twee weken wegens vakantie afwezig. Zijn praktijk zal worden waarge nomen door dokter Gerlach uit Capclle, tel. 350. FRANS DE BONT IN DE PRIJZEN De Waspikse wielrenner Frans de Bont behoeft een succesvol seizoen tegemoet te gaan. Deze enige Waspikse coureur met 'n licentie van de Unie reed zich tijdens de laatste 4 wedstrijden evenzoveel keren in de prijzen. De adspiranten zullen dit seizoen cmstig rekening met hem moeten houden want deze 14-jarige adspirant klasseerde zich als tweemaal als 7e en tweemaal als 8e. DE POEDELAARS Bij de prijsuitreiking na de competitie van de biljartclub De Poedelaars in café Montens werd het nieuwe gemiddelde voor de 30 beurten vastgesteld. De heer S. Sel ders bleek relatief de grootste vorderingen te hebben gemaakt zodat aan hem de le prijs toegekend werd. De totaaluitslag: C. Montens van 269 naar 230; Th. Berkel- mans van 94 naar 91; J. v. Dongen 88-89; P. v. d. Elshout 71-80; A. Feyneman 68-75; J. Zwaans 59-60; S. Selders 39-47; N. Smits 41-42; A. Smits 46-40; A. v. Gerwen 25-29; J. Schouten 36-31; Th. Montens 20-21.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 17