waalwijkse en LanqstRaatse coimant Uitgaan in het weekend Meisjeskoor Romanticauit Drunen wacht grote toekomst VAN MIL u KAATSHEUVEL a uto verzeker i ng Musis Sacrum ftpollo Lido Berg en Dal Romantica El Mas Taxandria-Bar slagroomsoezen mèt aardbeien U PREMIÈRE VAN „HET BLOEMENMEISJE VAN OE NOTRE DAME" W. Timmermans en Zonen Django De wereld zonder sluier Agent 077, operatie Tanger De wrede heerseres van Babyion Tobroek drukkerij van engelen The 2nd Best Secret Agent in the whole wide world Ih Venus armen Agent 077, operatie Lissabon Vlijmen Waspik BANKETBAKKERIJ RIJD AG 17 MEI 1968 89e JAARGANG No. 40 De tcho \c\n het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,30-f- 2ct. inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 I'- kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" In het grensgebied tussen Mexico en de V.S., bevechten elkaar twee groepen bandieten. Brandpunt van de strijd is een kleine nederzetting met één saloon. De vier dames van de saloon verkopen hun gunsten aan beide partijen. Op zekere dag komt een vreemdeling de nederzetting binnen, Django, In de saloon wordt hij met argus-ogen bekeken maar krijgt in ruil voor zijn geld, eten en onderdak. Opeens verschijnt een van de bendeleiders met vier handlan gers. Zij komen met de saloonhou der afrekenen. Django bemoeit zich ermee en schiet de vier handlangers neer. De bendeleider weet te ont komen. Korte tijd later echter keert hij terug, vergezeld van zijn hele bende, maar Django weet met een machinegeweer de hele bende weer uit te roeien, behalve de bendelei der. De wereld zoekt naar sensatie. De film laat zien welke uitwerking het geld van de toeristen in de Afri kaanse landen heeft. Men maakt hier de ontwikkeling van het nacht, xeven mee. In deze landen heersen vaak nog zeer vreemde gebruiken, mdat bij de toeschouwer slechts 'n vraag blijft: in wat voor wereld le ven we eigenlijk Vrijdagavond 11 uur. In een topgeheim laboratorium zijn twee geleerden bezig met een belangrijk experiment. Een metalen p'aatje van een samenstelling die uitsluitend aan hen bekend is, plaatsen zij in een geheel nieuw type pistool. Professor Gref neemt het geheimzinnige wapen, richt van uit het raam op een auto en haalt de trekker over. Uit de loop van de revolver komt een lichtstraal die de auto raakt; even later is het voertuig verdwenen. De ontdekking is een succes en zoals altijd zijn er kapers op de kust Agent 077 biedt de helpende hand. Zaterdag, maandag en dinsdag. Ondanks de tegenwerking van en kele hovelingen gelukt het Semira- mis, de beeldschone koningin van Assyrië, haar koninkrijk tot een pe riode van grote bloei te brengen. Semiramis is verliefd op een slaaf. Haar adviseurs staan een huwelijk niet toe. Heen en weer geslingerd tussen haar liefde en trouw aan haar lijk zoekt ze in de dood de vrede. Met haar sterft Kir, de slaaf, die ook uit de gifbeker drinkt. De gevangen genomen Britse Ma joor Graig wordt tijdens de 2e wereldoorlog bevrijd. De reden Graig opperde eens het plan de ben zinevoorraden van de Duitsers in Tobroek te vernietigen. Nu is het zover en men heeft de majoor nodig. Met 83 Engelsen trekt hij de woes tijn in, een poging die op zelfmoord lijkt. Ontmoetingen met de vijand zorgen voor boeiende sensaties. Na veel strijd lukt het de Engelsen om de tanks met benzine in brand te steken. Van de 83 manschappen ko men er 80 om het leven. Ook Graig weet te ontsnappen en wordt opge pikt door een Engelse marineboot. Donderdag, vrijdag en zondag. tweede zeine 6a waalwijk - telefoon 4173 Twee Zweedse geleerden hebben cm belangrijke ontdekking gedaan. Als men naar Engeland trekt om de uitvinding te verkopen wordt oen van hen neergeschoten. Prof. J'acobsen die alleen overblijft krijgt een lijfwacht die aanslagen moet afslaan. Als de professor zijn uitvinding verkoopt en naar Ameri ka wil vertrekken hebben zijn te genstanders nog maar enkele uren de tijd. Er is dus haast bij en dit noodzaakt hen alle voorzichtigheid te laten varen en dit leidt tot een even verrassende als sensationele ontknoping waaruit de lijfwacht als (.verwinnaar te voorschijn komt. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Volgens deze film is de nacht be stemd voor dromen. Dromen die werkelijkheid worden in strip-tease- iheaters. Dit maak de avonden en nachten in de wereld veel aantrek kelijker. De film laat de bezoeker kennis maken met de nachtelijke wereld in tal van wereldsteden. Hierbij wordt werkelijkheid waar van vroeger alleen maar durfde dromen. Vrijdag en zaterdag. Geheim Agent 077 krijgt opdracht zich naar Lissabon te begeven om daar de strijd aan te binden tegen een misdadige geraffineerde spiona. gegroep, die zich meester heeft ge maakt van het belangrijkste deel van een uitvinding van prof. Von Keister, een uitvinding waarvan het wel en wee van de mensheid afhan kelijk is. Zondagmiddag 3 uur. Het Duk City Sextet met zanger Bob Smit is. zaterdagavond in het Lido te vinden. Het Waalwijkse or kest The Rowdies zal zondagmiddag wel weer heel wat danslustige tie ners trekken. Voor de ouderen wachten zondagavond The All Stars met zang van Frank Scott. 'idere zondagmiddag is in De Roes- telberg het Kaatsheuvelse ensemble The Blue Birds te vinden. Telkens opnieuw bewijst dit orkest bij een groot publiek in de smhak te val len, gezien de grote belangstelling die er 's zondagmiddag bestaat. The Sound Specials zijn "in". Van hun drie platen zijn inmiddels al 22.000 exemplaren verkocht, een aantal dat geen enkel Midden-Bra bants orkest heeft gehaald. Een vierde plaat met op één kant De Zeven Katers staat op stapel. Zater dagavond kunnen de fans hun in Romantica bewonderen. In de Kaatsheuvelse jongerensoci- eteit s zondagavond de beatgroep Team te vinden. Hun optreden wordt zoals gewoonlijk afgewisseld met plaatjes uit de disco-bar. Het Waalwijkse duo Radio Arwimo vei zorgt zowel zaterdag- als zondag avond de muziek in de Taxandria- bar. Een grote collectie platen staan borg voor goede muziek. De man in Aardenhout, die eigen schilderijen verduisterde om de verzekeringsgelden binnen te krij gen, heeft nu bekend een andere oplichting van f. 25.000, - ge pleegd te hebben. De overvallers van de stations te Voorburg, Soest en Roosendaal zijn in Doornik (B.) gepakt. Het zijn een Tilburger en een inwoner van Baarn. BALLETUITVOERING Op zaterdag 18 en zondag 19 mei a.s. geeft de afdeling ballet van de vereniging voor Kulturele Vorming te Vlijmen haar jaarlijkse uitvoering in de Mariaschool aan de Julianastraat. Een 100-tal meisjes zullen, onder leiding van mevr. J. A. de Graaf- Boguais, een aantal sprookjes dansen. Er is dit jaar weer veel werk gemaakt van de costuums. terwijl de decors vervaardigd werden met medewerking van de afdeling handenarbeid van deze vereniging, onder leiding van Pater Stanislaus. Gezien de sucessen der voorgaande ja ren, verwacht men ook dit jaar weer een grote belangstelling. Rest ons nog te ver melden dat beide voorstellingen aanvangen om 14.30 uur. KONINGSCHIETEN „ROZENJACHT" Zaterdag 18 mei zal het kruisbooggezel schap „Rozenjacht" haar jaarlijkse konings- schieten houden in café P. Engelen, Wol- put. Na afloop de huldiging van de koning en tevens zal de heer Mari de Laat, in ver band met zijn 50-jarig lidmaatschap, een gouden speld ontvangen van de Nederland se Kruisboogbond. CONCOURS „JULIANA" Zondag hield de scherpschuttersvereni ging „Juliana" haar jaarlijks concours. De uitslagen waren als volgt: Koning: A. Verbeek, Gendcrcn; le kam pioen: Th. Verhoeven, Haarsteeg; 2e kam pioen: A. de Beer, Geldrop. Personeel opgelegd: 1. F. Manie; 2. Ser- raris; 3. S. Manie. Extra aanbieding: 1. Juliana, Vlijmen; 2, 3 en 4: De Zwaan, Genderen. Vrije hand: 1. Boers, Kaatsheuvel; 2. Ser- raris, Vlijmen; 3. Peijnenburg, Udenhout. Korps: 1. St. Joris, Udenhout; 2. Juliana, Vlijmen; 3. St. Maurits, Udenhout; 4. St. Ambrosius, Haarsteeg. BARAKCONCOURS Zaterdag 18 en zondag 19 mei a.s. zijn de laatste speeldagen van het groot barak concours dat de carnavalsbuurt De Ros- kammers in café De Roskam te Waspik- Boven organiseert. De laatste kans voor hen die naar de hoofdprijs van f. 50, - of naar een van de vele dagprijzen willen sto ten. VETERANENTOERNOOI De voetbalclub Waspik organiseert een nederlaagtoernooi voor veteranentcams. Tot en met 22 juni zullen er elke zaterdag om 4 uur wedstrijden worden gespeeld tussen de oude glorie van Waspik en min of meer verbleekte sterren uit de omgeving. Inge schreven hebben HNC Capelle, Raasdonk, RKC Waalwijk, Good Luck Raamsdonks- veer, SDO Genderen en WVO Oosterhout. De eerste nederlaag welke de Waspikse ve teranen in dit toernooi opliep, tegen HNC, bleef beperkt tot 1-2. (Van onze verslaggever) DRUNEN - Donderdagavond gaat een nieuwe show van het meisjes koor Romantica uit Drunen in première. Met het „Bloemenmeisje van de Notre Dame" hoopt het dertig meisjes sterke koor dit jaar op toernee te gaan. In de vijf jaar van haar bestaan heeft het koor een meer dan regio nale bekendheid gekregen. Dat is voornamelijk te danken aan de heer Jo Manders die dagelijks voor „zijn" koor in de weer is. Hij ziet voor Romanticagrote toekomst weggelegd. „Hoewel de zang de hoofdzaak zal blijven, zal de komende jaren wel een omschakeling komen naar een moderne jeugdbeweging die de zingende jeugd van Drunen opvangt". Een jeugdbeweging die de jeugd ook aanspreekt. Dat is opzet van de heer Manders. ,,De verkennerij 'en de gidsen zijn begrippen, maar 't spreekt de jeugd niet meer zo aan als vroe ger. Dat doet ons koor gelukkig wel. Sinds wij vijf jaar geleden zijn be gonnen, telt de omgeving al meerdere jeugdkoren. Het slaat dus blijkbaar wel aan. Een koor is een uitstekende jeugdbeweging want de kinderen worden op deze manier opgevangen, terwijl ze creatief bezig kunnen blij- ven Jo Manders is er van overtuigd, dat het idee van een jeugdbeweging in de toekomst nog sterker wordt. Een student van een Pedagogische Hogeschool uit München die een van de voorstellingen van Romantica mee maakte en zich verder over het koor oriënteerde vertrok enthousiast uit Drunen. Het koor-idee wilde hij met een van zijn hoogleraren bespreken. „De meisjes willen we in de toe komst zelf een musical laten maken. Met dat idee lopen we al langer rond. We proberen met onze nieuwe show. Jo Manders doelt hier op „Het bloe menmeisje van de Notre Dame", dat vanavond (donderdag) in de Hoge Braken in primière gaat. In deze show, die is gebaseerd op een liedje van de heer Manders, worden ver schillende landen door de meisjes uit gebeeld. De kostuums en de teksten zijn aangepast. Er is ook wat ruimte gelaten voor een bredere interpreta tie, zodat de meisjes gedeeltelijk op hun eigen wijze de show kunnen brengen. Om een dergelijk koor als Roman tica goed te laten draaien komt heel wat kijken. De leiding wordt dan ook bijgestaan door een zakelijk bestuur, bestaande uit de heren Merkx en Bouwhuis en mevr. Manders. Dit 3- tal bespreekt de zalen, organiseert de reizen, houdt de speelagenda bij en ontwikkelt aktiviteiten om een zo breed mogelijke financiële onder grond te krijgen. Een van deze stunts wordt in de komende zomervakantie gehouden. Dan staat er een fancy- fair en een vlooienmarkt op het pro gramma. Hoewel de kas er niet slecht voor staat is er veel geld nodig om en kostbare kostuums te kunnen kopen en de technische installatie en decors op een goed peil te houden. Muzikaal wordt 'Romantica' draaien de gehouden door Jo Manders die voor het artiestieke gedeelte zoals shoiv en dans wordt geassisteerd door de danslerares mevrouw Klerks, die in Drunen ook een balletschool heeft. De heer Wassing ontwerpt de decors, die de heer Melis bouwt. Bij de uit voeringen zorgen The Swinging Co- mets (drums Ton Pol, slaggitaar Bert Jansen, solo-basgitaar Bert AUessie en piano Jo Manders) voor de muzi kale begeleiding. Aan alle voorstel lingen werkt dit orkest belangeloos mee. Jo Manders heeft plezier in het werk voor het koor. Hij is op en top muziekman die aan 't Brabants Con servatorium in Tilburg een goede on dergrond kreeg. Als pianoleraar leidt hij regelmatig Drunense jongeren op die dan in Antwerpen een examen doen. De muziek neemt een grote plaats in het leven van deze blinde telefonist in. Behalve de leiding van Romantica heeft de heer Manders ook nog zor gen over het kinderkoor „De Duin zangertjes". Twee jaar geleden ont stond die koor uit leerlingen van de Wilhelminaschool. Nu zingen 125 jongens en meisjes bij de Duinzan gertjes, die tal van evenementen in Drunen en de streek opluisteren. Za terdag neemt 't koor deel aan Avro's Korenfestival in Hilversum. Beide koren mogen zich bij elke uitvoering van een grote belangstelling verze kerd zien. Het meisjeskoor heeft nooit minder dan 350 bezoekers ge trokken. Op dit aantal rekent de heer Manders ook vanavond. Te meer om dat in het voorprogramma de beken de parodist André van Duin optreedt. Voor de Belgische en Nederlandse radio werden reeds 16 uitvoeringen gegeven. Momenteel is men in be spreking over een TV-optreden. Dat zou dan een fraaie bekroning zijn op de eerste 5 jaar van Romantica. f» mr 'tv* êtt/wGF6(& éttyti ZOMERFR1SSE GROTESTRAAT 234 WAALWIJK TELEFOON 2312 ZIEKENTRIDUUM Het jaarlijkse ziekentriduum voor de zieken van Kaatsheuvel zal dit maal gehouden worden op dinsdag 28, woensdag 29 en donderdag 30 mei a.s. Het bestuur van de stichting „Huize Bethlehem" heeft de kapel en de recreatiezaal wederom gastvrij ter beschikking gesteld. De geestelijke leiding is in handen van pater W. van Brederode S.J., conrector van het Maria-ziekenhuis te Tilburg. Onge twijfeld zullen het weer dagen wor den waarin de deelnemende zieken nieuwe geestelijk kracht kunnen op doen. De deelnemers zullen die dagen 's morgens tussen 9 en 9.15 uur thuis worden opgehaald. De H. Mis is dan om 9.30 uur. Zondag 19 mei a.s. zal er in de pa rochiekerken ter plaatse worden ge collecteerd, opdat het de zieken die dagen aan niets zal behoeven te ont breken. Gaarne wordt gerekend op ieders milde bijdrage. VERKEERSONGEVALLEN Dinsdagmiddag omstreeks zes uur moest de bestuurder van een station car van de firma L. Hamers uit Kaatsheuvel op de Dongenseweg plotseling uithalen voor een jeugdige wielrijder, die onverwacht de weg overstak. De wagen botste hierdoor frontaal tegen een boom en werd to taal vernield. De bestuurder en drie van de vier inzittenden, personeels leden van genoemde firma, liepen verwondingen op door glasscherven, doch konden na onderzoek in het zie kenhuis naar hun woning worden ver voerd. Dinsdagavond rond 12 uur werden in de Hoofdstraat twee ge parkeerde personenwagens bescha digd, doordat een dezer door een vrachtwagen werd aangereden en ver volgens op de andere auto botste. De onbekende bestuurder van de vracht wagen wachtte de gevolgen van de door hem aangerichte ravage niet af en ging er ijlings van door. GOUDEN BRUILOFT Dinsdag 21 mei a.s. hoopt 't echt paar Joh. de Nijs-Damen, wonende in het bejaardencentrum „Rosagaerde" z'n gouden huwelijksfeest te vieren. Het officiële gedeelte zal o.a. be staan uit een H. Mis 's-middags om 2 uur in de St. Jozefkerk, in welke parochie het a.s. gouden paar ruim 25 jaar heeft gewoond, alsmede een receptie van vier tot half zes in café restaurant „De Steenbakker". Een comité uit de bewoners van Rosagaer de heeft een inzameling gehouden om namens deze oudjes een geschenk te kunnen offreren. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de prak tijk van dokter K. van Tuijn worden waargenomen door collega H. Win kelman, Kerkstraat 99, Sprang, telef. 04167-2350, terwijl de dienst van verloskundige M. van Vlerken wordt waargenomen door de huisartsen. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot s nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jan, Hoofdstraat 34, tel. 04167-2515. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven slaagde voor het Inge nieusexamen van de afdeling Werk tuigbouwkunde de heer H. F. A. M. Klijn te Kaatsheuvel. K N B B DISTRICT KAATSHEUVEL Zondag 12 mei nam Nooit Volleerd 2 deel aan de gewestelijke ronde in de klasse C 4 van 't gewest Brabant- Zeeland te Roosendaal. Dit viertal, dat bestaat uit de heren J. Kleijsen, H. v. Riel, A. Bekke en P. v. d. Vel den, wist na een zware strijd, na in de eerste ronde SOKO uit Oss met 7 - 2 te verslaan en in de 2e ronde T.O.G. uit Zevenbergen met 9 - 0 te overwinnen, zioh te plaatsen in de fi nale. In de finale tegen O.K.K., die uit de 2 gespeelde wedstrijden 14 punten hadden gehaald, had Nooit-Volleerd aan 2 gewonnen partijen genoeg om zich kampioen te mogen noemen, wat dan ook gedaan werd door J. Kleijsen en A. Bekke. Hierdoor is Nooit Vol leerd 2 dus kampioen geworden van het gewest Brabant-Zeeland klasse C 4 en zullen zich straks moeten gaan verdedigen om het Nederlands kam pioenschap in Haarlem. MAKELAARS IN ASSURANTIËN Grotestraat 341, Waalwijk tel. 04160 - 4131 KONKURRERENDE PREMIE speciaal tarief voor beperkt gebruik desgewenst premiebetaling in halfjaarlijkse termijnen AANTREKKELIJKE VOORWAARDEN no-claim: 10, 20, 30, 40 tot max. 50% na 5 jaar; overname mogelijk tot 30% bij schade door schuld vermindering van no-claim met slechts 20% nieuwwaarde clausule Inlichtingen: J. Groothuis, Prof. Nolenslaan 9, tel. 3098 W. Remmers, van Lovenlaan 18, tel. 3626 G. Dingemans, Victoriestraat 21, tel. 3292

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13