Diploma's sociale school Drunen - Waalwijk uitgereikt Vierdaagse in Waalwijk van start gegaan vaklieden en leerlingen Een nieuwe woning? w Leek Mertens S. KEMPT ZN. ~meer voor uw spaargeld EXTRA voordeel voor U! NU slechts f .298,- stationsstraat 84 waalwijk tel.(04160) 4379 Albertus Magnusschool uit Goirie won Interdorpentoernooi DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 17 MEI 1968 19 Drunen Loon op Zand Sprang net meisje Vlijmen ƒ10— a 3.50 a ƒ12— p. koppel 4— 4.50 3— ƒ10— 4— 5— M. DE ROY BESTAANSZEKERHEID Tolet-Air Maar wel voor Uw meubelen, vloerbedekking, gordijnen enz. Raadhuisstr. 121, Sprang-Capelle (solide uitvoering, met Formica of Skai bekleed) bij aankoop van een moderne eetlioek, bestaande uit een tafel van volwaardig teak, voorzien van praktisch tuimel blad en vier comfortabele stoelen, stijlvolle vormgeving, bekleed met de nieuwste importstoffen. Deze aanbieding is geldig in de week van vrijdag 17 tot en met donderdag 23 mei 19G8. f n S W u i u 4 Dinsdagavond had in Hotel Royal e Drunen de sluitingsavond plaats an de Sociale school Drunen-Waal- ijk Voor het eerst werden aan een ntal cursisten, welke drie jaar de cursussen aan deze school hadden eevolgd, een einddiploma uitgereikt. )e sociale school Waalwijk-Drunen ing drie jaar geleden van start met 'iQ leerlingen. Het tweede jaar wa- en er 46 leerlingen en het derde jaar ;veneens 46 leerlingen. Aan 11 cur sisten kan nu een diploma worden litgereikt. E«n heugelijke gebeurtenis waar bij tegenwoordig waren voorzitters en besturen van het N.K.V. uit Drunen en Waalwijk. Burgemeester Stieger namens het gemeentebestuur Drunen en wethouder v. d. Hoven namens het oemeentebestuur van Waalwijk. Het Hoofdbestuur van het N.K.V. werd vertegenwoordigd door de heer P. de Laat. Het geheel werd omlijst door het meisjeskoor „Romantica". De heer P. J- M. de Koning, directeur van de Sociale school, gaf in zijn openingswoord een overzicht van het doel en de strekking van de school, alsmede de betekenis van deze cursus voor de cursist, die dankzij zijn op leiding en vergaarde kennis nu met verstand van zaken zal kunnen mee praten over de vele vraagstukken welke er in het bedrijfsleven bestaan. De heer De Koning sprak ook over de groei van de sociale scholen in het land. In 1964 telde men 64 scho len, in 1988 zullen er 80 scholen zijn met een gemiddeld aantal leerlingen van 83. De heer De Laat bracht hulde aan de cursisten welke drie jaar lang trouw de lessen hadden gevolgd en spoorde hen, die nog aan deze school als cursist stonden ingeschreven, aan te blijven volhouden. Burgemeester Stieger had bijzonder veel waardering voor het werk van de sociale school en ook voor het feit dat er op dit gebied ook een goede samenwerking bestond tussen Waal wijk en Drunen. „De geestelijke ba gage, welke U met deze cursus krijgt, zal zeker zijn profijten gaan afwer pen", Burgemeester Stieger sprak daarbij de hoop uit dat dit ten gunste zal zijn van de gehele gemeenschap. Het woord werd nog gevoerd door wethouder v. d. Hoven, die ook als docent aan de cursus verbonden is. De einddiploma's werden uitgereikt aan J. Rijpert, M. v. d. Berg en A. v. d. Brand uit Drunen, Mej. van Vliet en de heren J. Boons, C. Brok, J. v. Dalen, B. Elings, M. de Ruiter, N. Verschuren en L. v. Vliet uit Waalwijk. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn, waarbij de heer Rijpert namens de cursisten een dankwoord sprak. Onder zeer grote belangstelling is woensdagavond vanaf het RKC-ter- rein de avondvierdaagse weer van start gegaan. Ook langs de route in geheel Waalwijk was de belangstel ling groot, mede veroorzaakt 't feit dat het nu mooi weer was, terwijl het andere jaren altijd regende. Zaterdagavond rond 6 uur volgt dan het slot van het eerste lustrum. Deel nemers, afkomstig uit Waalwijk en omstreken, verzamelen zich dan op 't Vredesplein en trekken om half ze ven naar het Raadhuisplein. Met vlaggen en bloemen, vergezeld door 6 muziekcorpsen, t.w. St. Jan uit Baardwijk, harmonie St. Crispijn, het Jachthoornkorps Cornu Copiae, de Jeugddrumband Elshout, Drumband Drunen en de Harmonie Vlijmen zal dan door het college van b. en w., Waalwijks Belang en de Sportraad 'n défilé worden afgenomen. Door bur gemeester J. Teijssen zullen dan aan de geüniformeerde en ongeunifor- meerde groepen de prijzen worden uitgereikt. De prijzen voor de indivi duele deelnemers, die in een indivi- Woensdagmiddag werd op de voetbalter reinen van DESK in „De Efteling" het in- tcrdorpen-voetbaltoernooi gehouden. Deel nemende ploegen waren de winnaars van de Paas-jeugdvoctbaltoernooien, t.w. de Al- bertus Magnusschool uit Goirie, de Berna- dctteschool uit Rijen, de St. Jansschool uit Kaatsheuvel en de Joh. de Doperschool uit Oisterwijk. Er was veel belangstelling van de zijde' der jeugd voor dit sportevenement en er was vooral veel sfeer alsof het een cupfinal gold. Daarvoor zorgde in het bij zonder de enthousiaste supportersschare uit Goirie. Voorzien van spandoeken, Albertus- parapluics, -hoedjes en -toeters waren zo'n ca. 200 jongens en meisjes van de Albcrtus Magnusschool met 4 bussen naar Kaatsheu vel gekomen om als extra ruggesteun te lungeren voor hun favorieten. En niet te vergeefs. Want toen rond vijf uur het laatste fluit signaal klonk van de ontmoeting Goirie - Oisterwijk, gingen de Goirlese voetballetjes als winnaars van dit toernooi op de schou ders van hun enthousiaste aanhangers en werden zij van het terrein gedragen om vervolgens uit handen van de heer L. Horn- man, hoofd van de St. Jansschool uit Kaats heuvel en organisator van dit toernooi, de prachtige wisselbokaal in ontvangst te ne men. De gelukwensen van de heer Hom- man gingen echter verloren vanwege de toe juichingen en het getoeter van de Goirlese supportersjeugd. De eerste wedstrijd tussen Goirie en Rijen leverde meteen het bewijs dat het ieam van de Albertus Magnusschool heel wat in z'n mars had. Met niet minder dan 5-0 moest de Bernadetteschool er aan ge loven. De ontmoeting tussen Kaatsheuvel en Oisterwijk bracht laatstgenoemde met rust een 2-0 voorsprong. De jongens van St. Jan lieten het er echter niet bij zitten, scoorden na de hervatting op hun beurt middels uit stekende corners en Dyon Couwenberg eveneens tweemaal, zodat 2-2 het resul taat werd. In het duel tussen Kaatsheuvel en Goirie bewees de verdediging van St. Jan van uitnemende kwaliteit te zijn, zodat met rust de score nog dubbelblank was. Me de omdat de voorhoede van St. Jan niet op gang kon komen, werd haar achterhoede op de duur te zwaar belast, zodat deze twee maal het antwoord schuldig moest blijven, 2-0. Oisterwijk - Rijen was over het algemeen een gelijkopgaandc wedstrijd, waarin de jongens van de Bernadetteschool desondanks 'n 2-0 voorsprong behaalden. Na rust kwam Oisterwijk echter anders uit de verf en boog de achterstand tenslotte om in een 2 - 3 voorsprong. Ook tegen Kaatsheuvel moest Rijen tenslotte het onderspit delven met 2-1, waarbij Couwenberg en Laros voor St. Jan scoorden. De wedstrijd tussen Goirie en Oisterwijk werd een debacle voor de jongens van de Johannes de Doper- school, die met niet minder dan 10 - 0 van de grasmat werden geveegd, zodat de eind uitslag werd: 1. Albertus Magnus, Goirie, 6 punten; 2. St. Jan, Kaatsheuvel, 3 pun ten; 3. St. Jan de Doper, Oisterwijk, 3 pnt.; 4. Bernadetteschool, Rijen, 0 punten. ET DOKTERSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spocJ- gevallen, dienst: dokter Verhaak. Vanaf donderdagmorgen 8 uur tot vrijdag- moigen 8 uur, uitsluitend voor spoedgeval len, dienst: dokter v. d. Wouw. DOKTERSDIENST De doktersdienst op het weekend zater dag 18 en zondag 19 mei zal worden waar genomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, telef. 04167- 2550. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok tersdienst worden waargenomen door dok ter H. Winkelman, tel. 04167-2350. KERKDIENSTEN Zondag 19 mei 1968: Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 en 2.30 uur: ds G. Wursten. Gcref. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 uur: ds M. J. Mulder van Badhoevedorp. Geref. Gemeente Julianalaan, 9.30 en 3 u.: Leesdienst. RECTIFICATIE De naam van de benoemde directrice aan de Huishoudschool aan de Heistraat is in ons bericht van maandag j.l. per abuis fou tief bericht. Dit moet zijn mej. J. J. Wil- lemse uit Nieuwdorp. BENOEMINGEN Door het gemeentebestuur van Sprang- Capelle zijn uit een dertigtal sollicitanten tot gemeente-werkman in algemene dienst - wegens pensionering van de heren A. Klop eft J. van Oosterhout - benoemd de heren L. van Zutphen, Korte Nieuwstraat en A. Goedhart, Heistraat. Tot werkster voor het zwembad zijn benoemd de dames Jenny van de Flier en Nel van de Wiel. WANDELSPORT Enkele leden van de wandelsportclub 'Er op Uit', die volgende maand in Nijmegen zullen deelnemen aan de Vierdaagse, na men j.l. vrijdag deel aan de nachttocht van 60 km., georganiseerd door de Wandel sportvereniging te Rotterdam. Een 200 duele groep lopen zullen worden uit gereikt op het RKC-terrein. De avondvierdaagse is 5 jaar gele den opgezet door de Stichting Jeugd- belangen uit Baardwijk. Toen werd gestart met 280 deelnemers; thans is er een record aantal inschrijvingen van 2100. Van de gemeente werd reeds een sub sidie ontvangen voor het vele werk dat voor de avondvierdaagse verzet wordt. - Het succes van dit jaar zal ongetwijfeld weer een stimulans kun nen zijn om voor het volgend jaar voor een grotere uitkering in aanmer king te komen, want de organisatie van een dergelijk evenement kost nu eenmaal veel geld. deelnemers uit het hele land namen aan de tocht deel en startten op het terrein van de ijsclub Charlois, waar zaterdagmorgen om 9 uur aan de finish arriveerde. De tocht ging over de eilanden Voorne en Putten en de Hoekse Waard. Het weer was koel en vochtig, maar niettegenstaande dat was het voor de deelnemers een goede training. GEBOUW CHR. VOLKSBOND Het geheel gemoderniseerde en uitge breide gebouw van de Vereniging Chr. Volksbond, Kerkstraat 117, zal vrijdagavond worden heropend. Na een openingswoord door de voorzitter, de heer C. LI. van Caem, houdt 't bestuur een receptie, waar na er gelegenheid bestaat het gebouw te bezichtigen. CHR. ULO De Vereniging voor Christelijk uitgebreid lager onderwijs voor Sprang-Capclle en om geving, houdt a.s. maandagavond in de lchthusschool aan de Irenestraat een alge mene vergadering. De agenda bevat o.m.: verslagen van secretaris en penningmeester en bestuursverkiezing. „DE LAATSTE EER'' Maandag 20 mei a.s. 's-avonds om 8 uur, zal de Chr. Begrafenisvereniging „De Laat ste Eer" haar jaarvergadering houden in het Cultureel Centrum „Zidewinde". Se cretaris en penningmeester zullen verslag uitbrengen over het werk der vereniging in 1967. Ook zal er bestuursverkiezing plaats vinden. UITSTAPJE De leden van de Chr. Gemengde Zang vereniging „Looft den Heer" maakten j.l. dinsdag per touringcar een uitstapje, dat mede dank zij het mooie weer bijzonder ge slaagd is. Om plm. 8 uur werd vertrokken en ging het via Moerdijk naar Rotterdam, waar in Hotel Schuttershof aan het Zuid plein koffie gedronken werd. Vervolgens werd een ritje gemaakt met de Metro, waarna gelegenheid tot winkelen werd ge geven. De lunch werd gebruikt in Leo's Cafetaria, waarna het verder ging naar Den Haag. Hier werd eerst een bezoek gebracht aan de Ridderzaal. Vandaar ging het naar het gebouw van de Tweede Kamer, die in vergadering bijeen was en men getuige kon zijn van de debatten rond het voorstel van de heer van Rossum (SGP) tot wijziging van de Waterstaatswet 1900. Vandaar ging het naar Madurodam en Scheveningen. De thuisreis ging over Utrecht en in De Meern deed met zich tegoed aan een uitstekend diner. In Cromvoirt werd nog een verfris sing gebruikt en om plm. 11 uur arriveerde het uit ca. 40 personen bestaande gezel schap zeer voldaan weer in Sprang. carnavalsvereniging Knotwilgendam kunnen samen een bedrag van f. 7000, - delen. Dit was nl. de opbrengst van de gehouden Vlooienmarkt. GEVRAAGD voor hele of halve dagen. Mevr. Meys Grotestraat 207, tel. 2190 Waalwijk 4 Kopen zaterdag a.s. van 4.30 tot 5.30 uur: VLOOIENMARKT EEN SUCCES Voor harmonie Concordia, het georgani seerd Jeugdwerk Nieuwkuijk-Vliedberg en Mannenkanaries Poppen Bastaardputters Zebravinken grijze en bruine witte Japanse Meeuwtjes Diamantduifjes Grasparkieten Deense bonten Lut. en Alb. TILBURG OISTERWIJK Vogels brengen: Café Spierings Hugo de Grootstraat 6 Waalwijk STEEDS MEER MENSEN DRAGEN SCHOENEN VAN VAN HAREN. Daarom gaan wij door met de verdere uitbouw van onze bedrijven. Dnze medewerkers hebben het veilige gevoel van zekerheid. Ook voor de toekomst. De afzet is gewaarborgd via onze honderd schoenwinkels in eigen land. Hier ligt de kans om zich een behoorlijk bestaan te verwerven. IVO VAN HAREN'S SCHOENFABRIEKEN N.V. Afd. Personeelzaken, Hoogeinde 35, Waalwijk, tel. 2041. Orthenseweg 80, Den Bosch, tel. 32212 Wij hebben plaatsingsmogelijkheden voor Jeugdigen krijgen een speciale begeleiding door vormingskursussen of erkende vakopleiding. Belangstellenden nodigen wij uit voor een per soonlijk gesprek op afdeling personeelzaken. Geen tijd? Schrijf ons dan en wij komen U thuis opzoeken. Het op 13 maart 1968 door de Arrondissements-Recht- bank te 's-Hertogenbosch uitgesproken faillissement van B. H. Arts, Noordstr. 254 te Waalwijk, is door voor noemde Rechtbank op 8 mei 1968 opgeheven wegens ge brek aan baten. Mr. J. L. H. Hoek Forestierlaan 11, Waalwijk curator. WIJ HEBBEN tijdelijk luchtverfrissend van 3.95 voor 3.50 Drogisterij Van Amelsvoort Aan de Markt, Kaatsheuvel telefoon 2286 DROGISTERIJ PARFUMERIE JBB Grotestraat 131, Waalwijk tel. 2045 Vermoeide voeten, rugklachten en hoofdpijn zijn vaak een gevolg van minder goede pasvorm. Gezondheidssandalen helpen U hier radicaal van af. Florit 16.90 Pescura Dr. Scholl 24.75 Pescura Dr. Scholl met blokhak 27.75 Kitty 20.35 Gratis kindermuntzegels Voor een woning moet U niet bij ons zijn, daar kunnen wij niet voor zorgen. Wij leveren U al een prima BANKSTEL vanaf 395— bijpassende tafel 4 eetkamerstoelen, bekleed met skai vanaf 160. teak tafel met tuimelblad 80 x 120 »'.5U SLAAPKAMER, bestaande uit grote 3-deurs kast, ledikant met nachtkastje 550— bijpassende tafel en stoelen toilet 15ü_~ KAMERBREED TAPIJT Kijzer Bonaparte met 3 jaar slijtgarantie vanat li).— Gratis gelegd. Telefoon 04167 - 2414 r r Keukenstoelen voor f. meubelbeurs L anton timmermans

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 19