waalwijkse en UnqstRütse couRant Uitgaan in het weekend Effecten leveren ons ineens extra voordeel op... dank zij het Premie Spaarplan! PREMIE SPAARPLAN Musis Sacrum txO°V Romantica Apollo Roestelberg Taxandria-Bar fiets een TOON AARTS Bar Hertog Jan Gemeenschapshuis Geen premie voor Kiowa Jones Het 25ste uur Lollipop, een meisje van zeventien De man van Istanboel r\0 rVP drukkerij van engelen -Qen heerlijke heel het voor warme maaltijd gezin Restaurant „De Gouden Leeuw" The Glenn Miller Story J.S. FILM'S Peperstraat 25 Kaatsheuvel Jonge oorlogshelden Kindar, de onkwetsbare Blijf fit en jong De sheriff schiet altijd raak Mijn vrouw en ik zijn aandeelhouders gewordenWe doen mee aan het Premie Spaarplan en kopen nu jaarlijks voor zo'n 500 gulden aandelen en obligaties. Straks krijgen we daarover elk jaar 100 gulden premie van dit nationale plan. Belastingvrij! We kopen er nog een aandeeltje voor... Basis voor persoonlijk bezit Zondag 23 juni Ronde van Waspik met prominenten Fa. Schuurmans Tuinfeest in Waspik geslaagd Waspik won in Chaam met 2—0 Vader in de mode! HOt^pERVANGERS Herenmode Jeugbende berooft chauffeur van Kennedy VRIJDAG 14 JUNI 1968 89e JAARGANG No. 48 De rcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0.32 p mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 P kwrt. (3,65 10 ct. inc.k.) 3,75 p kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Kiowa Jones, een werkeloze boe renknecht, trekt door 't Westen rond. Op een bepaald moment stopt hij bij een kamp dat door ziekte geteisterd wordt. Er zijn daar drie mannen: 2 misdadigers die gevangen gehouden worden door Sheriff Duncan. Deze ligt echter op sterven. Hij heeft als opdracht de misdadigers naar Fort Smith te brengen, waar de twee man nen ter dood gebracht zullen worden. De gevangenen zijn Levi Skoda, een zigeuner, die zijn vrouw in een vlaag van woede heeft neergeschoten en Bobby Jack Wilkes, een moordenaar met een baby-face. Er staat een pre mie van 1000 dollar op het hoofd van Wilkes. Deze heeft echter bekend gemaakt dat hij het dubbele zal be talen aan diegene, die hem bevrijdt. Zaterdag, maandag en dinsdag. De film vertelt het relaas van een eenvoudige Roemeense boer, die ge trouwd is met de knappe Suzanne. Het is oorlog De boer, Johann Moritz, wil echter niets van het ge weld weten en het enige doel dat hij nastreeft is zijn werk op zijn boerde rij en met rust gelaten worden. Wan neer hij bij het uitbreken van de 2e Wereldoorlog ten onrechte als Jood, tot dwangarbeid veroordeeld wordt, is dit het begin van een lijdensweg vol avontuur, waarbij Johann resp. door Russen, Duitsers en Amerika nen gevangen wordt genomen. Zijn grote vijand is Dobresco, hoofd van de plaatselijke politie. Het is Do bresco, die Johann als Jood naar een arbeidskamp heeft laten sturen, om op die manier de weg vrij te krijgen teneinde Suzanne het hoof te maken. Als hij bemerkt dat zijn pogingen geen succes hebben, dwingt hij de radeloze Suzanna een papier te teke nen, waarin zij verklaart van haar man te willen scheiden met de bedoe ling haar boerderij te beschermen te gen de vernielzucht van de binnenge vallen Duitsers. Donderdag, vrijdag en zondag. =23 Engracadinia, die als kind naar de troetelnaam Lollipop luisterde, is op gegroeid tot een mooi behaagziek meisje. Veel mannen zien haar echter nog als een kind, onder andere Sil vio, de verloofde van haar vriendin Leticia. Als er bij Engracadinia thuis een bal gegeven wordt, kwets 't haar dat Silvio helemaal geen aandacht aan haar schenkt. Zij vraagt hem dan of hij over vijf minuten naar de bi bliotheek wil komen om iets te be spreken. Wat zich daar afspeelt kan het daglicht niet goed verdragen. Vrijdagavond 11 uur. De F.B.I. staat voor een pijnlijk feit. Na één miljoen dollar losgeld te hebben betaald voor de teruggave van een gekidnapt Amerikaans geleerde, professor Pendergast, explodeert het vliegtuig, dat hem terug moet bren gen, in de lucht en blijkt bovendien, dat Pendergast zich nog steeds in vreemde handen bevindt. Kenny, een jonge medewerkster, gelooft een aan- tweede zeine 6a - waalwijk - telefoon 4173 Les Copains zijn 't komende week einde weer in Waalwijk te vinden. Zaterdagavond treedt dit populaire ensemble met zang van John Desma- res - die bij velen nog steeds bekend staat als de „Nederlandse Adamo" - in bar-dancing Romantica op. brengen wij U gloeiend heet aan huis, in mooi vuurvast porselein, om zo op tafel te zetten. Ruime keuze in gerechten. Het bespaart U handen vol werk. Belt U even 04160 - 2330 WAALWIJK, Grotestraat 208 - HOTEL VERWIEL Smakelijke koude schotels in alle prijsklassen. wijzing te hebben, dat men het spoor moet zoeken in Istanboel Daar spelen zich spannende avonturen af. Zondagmiddag 3 uur. Het grootste struikelblok in de car rière van de trombonist, Glenn Miller, is zijn grote verlangen iets nieuws te vinden op het gebied van populaire muziek, een nieuwe combinatie van instrumenten, een nieuwe klank. Hierdoor bevindt zijn trombone zich vaker in het pandjeshuis van Mr. Kranz dan bij hemzelf. Zelfs het on beperkt vertrouwen van zijn vriend, de pianist Chummy, begint te wanke len. Pas als Glenn gelegenheid krijgt zijn eigen arrangement van „Every body Loves My Baby" te doen horen cp een auditie voor Ben Pollack, maakt hij een kans. Pollack neemt hem mee als trombonist-arrangeur en de band gaat op tournee. Tijdens deze tournee ontbreekt het Glenn niet aan liefdesavontuurtjes. Uiteindelijk ver overt zijn muziek echter de wereld. zijn een succes voor de verjaardag-avond van uw zoon of dochter. Tevens verhuur van PROJECTORS Telefoon 04167 - 2100 Nieuwe recruten arriveren bij de groep, die door sergeant Cooley ge leid wordt en de sergeant is met zijn aanwinsten niet erg blij. Voor hem, de ervaren frontsoldaat, zijn die re cruten nog echte kinderen, die van 't verbitterde vechten in de voorste li nies nog niets weten. Gelukkig zijn er nog enkele veteranen bij het pelo ton, die de jongeren wel wegwijs zul len maken. Cooley's kinderen worden echter al heel snel wegwijs in de praktijk, want zij komen al vrijwel on middellijk in de strijd. Zij ondergaan de vuurdoop, zij leren kruipen en sluipen, dekking zoeken en geven. Zij zien doden vallen en leren doden. In de film worden het tenslotte hel den. sheriff benoemen. Juist als dat ge beuren zal strompelt de gewonde Chad binnen, die niet weet dat Cap op hem geschoten heeft In lang vervlogen tijden stond mid den in de Egyptische woestijn de fraaie stad Uthor, gebouwd rond de enige nimmer opdrogende bron in dat gebied. Om het in de woestijn zo schaarse water, werd Uthor voortdu rend bedreigd door Nomadenstam men. Aangezien deze machteloos stonden tegen de machtige muren van Uthor, probeerden zij Uthor te ver zwakken door de voor deze stad be stemde karavanen met bevoorrading aan te vallen en uit te moorden. Vooral de stam van Seimut was bij zonder driest in zijn aanvallen en zo is de toestand geleidelijk zeer moei lijk geworden voor de koning van Uthor. Met een zonnetje in de rug is een tocht naar De Roestelberg (Berg en Dal) aantrekkelijk. In deze uitspan ning kan men rustig verpozen en een dansje maken op de tonen van het Kaatsheuvelse orkest The Blue Birds, dat ook zondagmiddag hier weer te vinden is. Bob Smit en zijn Duke City Sextet zijn de komende zaterdag in het Lido. De tieners kunnen zondagmiddag tij dens het thé-dansante luisteren naar The Electric Brothers. Zondagavond is 't Kaatsheuvelse orkest The Wavo's dat de danslustigen moet trekken. Zowel zaterdag- als zondagavond worden in de bar van sporthal Taxan dria grammofoonplaten gedraaid door de gebroeders Wim en Amoud Moo- nen die onder de naam Radio Arwi- mo opereren. Koop bij Grotestraat 322, Waalwijk Telefoon 3613 Sheriff Chad Lucas, die de orde in het stadje Lodgepole moet hand haven en zijn oudere assistent Cap Holt zijn in de buurt als een trein tot stilstand gebracht wordt door een bende, die een geldzending uit de trein wil roven. Als Chad zich ijlings naar de plaats van de misdaad be geeft en Cap wegstuurt om in de stad hulp te halen, blijkt dat Cap andere plannen heeft. Hij volgt Chad en schiet hem van achteren neer. De sheriff valt naar beneden en Cap denkt dat hij dood is. Terug in het stadje, waar een beloning van Drago, de leider der roverbende hem al wacht, overtuigt Cap de notabelen, dat het beste is als zij hem maar tot Misschien is het Premie Spaarplan ook iets voor Even een briefkaartje aan Premie Spaarplan, Postbus 51Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alle mogelijkheden (effecten- en spaarbewijzen, levensverzekeringen, hypo theekaflossingen, spaarkasinschrijvingen, garantiekredietaflossingen). Wilt u persoonlijk advies? Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarplan vertellen. STATIONSTRAAT 5I« WAALWIJK Voor vrijdagavond staat er in bar- dancing Hertog Jan weer een Bra bantse avond op het programma. Na het roggebrood vraagt nu het „ka detje van jetje" de aandacht. Zater dagavond is er een dicco-bal. Na een lange periode nu ook weer een „open" bal in het Gemeenschaps huis. Zondagavond zijn het The In- ders die de tieners en twens naar Baardwijk moeten trekken. De 17e editie van de Ronde van Waspik, zondag 23 juni a.s., belooft een bijzonder goede uitgave te wor den. Secretaris W. Baaten jr. is er in geslaagd een tiental amateurs te con tracteren wier namen in wielerkrin- gen een beste klank hebben verwor ven. Mannen met een prachtige staat van dienst die zich in vele coursen en klassiekers uit de meute wisten los te maken om de erepalmen voor zich op te eisen. Wat denkt U van een Wim Prinsen die als winnaar van de ronde van Twente alle aandacht ver dient, of van Cor Baars die de om loop van de Baronie met machtsver toon op zijn naam bracht. Dan een Jan van Karwijk, eerste in de ronde van Drente en Leen Poortvliet, oran jetruidrager in Olympia's tour. Ver volgens komen aan de start Cornelis- sen die in de ronde van Noord Hol land door de jury naar de 2e plaats werd verwezen en R. Schnijder, de kampioen van Noord-Holland. Een goede bekende in Waspik is ook Frits Hoogerheide die in '66 en '67 de ronde van Waspik won en ook dit seizoen telkens in de voorste gelede ren over de finish flitst. Grootheden genoeg dus om van de 17e ronde van Waspik weer een waar spektakelstuk te maken. Verhuur en verkoop van TENTEN, LUCHTBEDDEN, GASSTELLEN en alle soor ten KAMPEER-ARTIKELEN Thorbeckelaan 23, Waalwijk tel. 04160 - 2929 De stichting jeugdcarnaval kan op enkele bijzonder geslaagde evenemen ten terug zien. Vooreerst ivas daar 't wijkvoetbal, waar in de 8 carnavals buurten elkaar bekampten. Hier greep de wijk tussen kanaal en spoor de eerste prijs door in de finale te winnen van de Am. Verschuren- straat. Derde en vierde werden resp. Vrouwkensvaartsestraat en Schotse Hooglandersstraat. Burgemeester H. C. Welling reikte tijdens het tuin feest de prijzen uit, om 11 minuten over 11, toen de feeststemming naar een climax groeide. De hofkapel van de prins van Oeteldonk, De Kikvor- schen, droeg hiertoe in niet geringe mate bij. Ook de hele outillage was overigens voortreffelijk van opzet de versiering en verlichting, de Wein- stube met zijn Tiroler serveerstertjes, de muziek van The Same, enz. enz. Ook het talrijk publiek werkte mee om de juiste sfeer te helpen bevor deren en zo ontstond er al heel spoe dig een feestroes die pas in de kleine uurtjes doofde. Niet echter voordat nog was bekendgemaakt dat 't Vaar tje de grote ballonwedstrijd van car naval had gewonnen. Een bericht uit Hulst bevestigde dit. Het eerste team van Waspik is op gemakkelijke wijze doorgedrongen tot de kivartfinale van de competitie om de KNVB-beker. In Chaam onder vonden de blauw-witten niet die te genstand welke men had verwacht. Immers, Chaam schakelde vorige week VCW uit en kon dus als een ge duchte tegenstander worden be- schouivd. In de wedstrijd tegen Waspik bleef Chaam echter een straatlengte achter. Waspik had duidelijk meer kwalitei ten in zijn elftal hetgeen ook de wed- strijdinzet van de thuisclub niet kon genivelleerd. De doelman van Chaam kreeg bergen werk te verzetten en het is alleen maar verwonderlijk dat de overwinning van Waspik tot slechts 2 - 0 beperkt bleef. Schoten van Wil ly Vervoort, Kees Smits en Piet Smits troffen paal en lat. Een doel punt van Hans Bot die zich revan cheerde voor een gemiste kans, werd wegens buitenspel afgekeurd, 'n kop stoot van Paul Smits vond de weg naar het doel de vuist van achterspe ler Jan Diepstraten van Chaam. De hieruit voortvloeiende strafschop werd door Kees Smits goed ingescho ten. Toen na de hervatting Paul Smits de stand op 2-0 bracht stond de overwinning voor Waspik wel veilig. Chaam hanteerde het laatste half uur van de wedstrijd veelvuldig de buiten- spelval waar de voorwaartsen Waspik gretig intippelden. van en er is zoveel b.v. 'n pull-polo van astralon, een „ander" overhemd of sportshirt, modekleuren of strepen. Een kamerjas pyama-set, een gebreid jasje of 'n jack. Geef iets van badstof en kies uit tientallen modellen, er zijn honderden dassen, sokken, manchetknopen en. kom zelf eens kijken er is nog zoveel meer. Door specialisatie meer keus. herenmode adviseurs Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk GESLAAGDEN LASCURSUS LTS DONGEN Voor de lascursus op de RK Tech nische School voor Dongen en om streken slaagden o.m. uit Waspik: P. S. Boons. P. W. Boons, A L. van der Flier. J. .A. Halters; A. C. van Hoorn, J, P. Langerwerf, C. J. Schapers, J. P. Wagemakers, C. T. Zijlmans en W. J. Zijlmans. M. J Hamers uit Kaatsheuvel, A. L. Oerlemans en J. C. Schellekens uit De Moer. Lee Morrow, de neger chauffeur van de familie Robert Kennedy is door een jeugdbende geslagen en be roofd, nog geen etmaal na de begra fenis van zijn baas. Hij iverd niet ernstig gewond. Morrow werd op enige afstand van zijn woning aangevallen door zeven jongelui, die hem met stokken sloe gen en zijn portefeuille roofden. De portefeuille bevatte Morrows papie ren, kredietkaarten ten name van de familie Kennedy en een kleine som geld. Morrow had zojuist leden van de familie teruggebracht van de Ar- lington-begraafplaats, waar Kennedy zaterdag begraven \yas. Wat een men taliteit

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13