De Écho van het Zuiden Gemeenschappelijke regelingen voor vleeskeuringsdienst en brandweerwezen Parochie schonk de jubilerende Pastoor vernieuwd priesterkoor Grootste jachthaven van West Europa in Brabant Zo vlogen de duiven autoverzekering een fiets TOON AARTS RAAD WASPIK VERGADERDE ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR MEEUWISSEN IN DRUNEN W. Timmermans en Zonen PRINSES BEATRIX EN PRINS CLAUS ZATERDAG NAAR OMMELEN Bijdrage geschenk provinciaal bestuur Diversen Sprang-Capelle Vlijmen Drunen Sprang-Capelle Fa. Schuurmans Loon op Zand 10 JAAR BESTAAN VAN BEJAARDEN- BOND AANTREKKELIJKE VOORWAARDEN De haven Wedstrijden Veel feesten Blijf fit en jong De NCVB afdeling Waalwijk nam afscheid van mevr. Barkema Waspik ATAKTOERNOOI EEN SPANNEND EVENEMENT MAANDAG 17 JUNI 1968 89e JAARGANG No. 49 Als de diverse gemeenteraden er mee instemmen zal er een vleeskeurings dienst in het leven worden geroepen welke 17 gemeenten zal gaan om vatten. De raad van Waspik gaf donderdagavond al haar fiat aan het desbetreffende voorstel van B. en W. Dit houdt in dat de vleeskeurings kringen Waalwijk" en „Het Land van Heusden en Altena en de Bies- boschzullen worden samengevoegd, hetgeen zowel organisatorisch als financieel belangrijke voordelen zal bieden. De gemeenten welke onder de op te richten dienst gaan resorteren zijn Drunen, Loon op Zand, Raamsdonk, Sprang-Capelle, Waalwijk, Waspik, Andel, Dussen, Eethen, Giessen, Heusden, Rijswijk, Veen, Werkendam, Woudrichem en Wijk en Aalburg. Vertegenwoordigers van de colle ges van B. en W. van genoemde ge meenten namen op 19 april in deze een principe-besluit. De nieuw te vor men vleeskeuringsdienst zal worden gevestigd in Waalwijk, daar deze ge meente over een slachthuis beschikt. Samenvoeging van de vleeskeurings diensten houdt voor de slagers in geen geval de verplichting in gebruik te maken van het slachthuis te Waal wijk. Voor slagers, gevestigd in de ge meente Waalwijk blijft deze verplich ting echter wel van kracht. Het be stuur van de op te richten dienst zal bestaan uit: a. een kringraad, waarin elk college van B. en W. van de 17 deelnemende gemeenten vertegen woordigd zal zijn en waarbij de ver tegenwoordiger van Waalwijk als voorzitter als optreden; b. een dage lijks bestuur, bestaande uit een voor zitter, een 2e voorzitter, een secretaris en 2 andere leden, te kiezen door en uit de kringraad. Ook m.b.t. de brandbestrijding be sloot de raad van Waspik toe te tre den tot een gemeenschappelijke rege ling, een kleine 20 tal gemeenten om vattend. Voor kleinere gemeenten is 't n.l. niet mogelijk over bestrijdings middelen te beschikken welke nood zakelijk zijn voor het bestrijden van grotere branden. De verdeling van kringen in het gebied van de regio nale brandweer van Midden-Brabant wordt bij deze grotere samenwerking afgeschaft. Er zal één centrumge meente zijn waaraan begin en eind van elke brand moet worden gemeld. De commandant daar bepaalt bij vraag daartoe welke gemeente en in welke vorm hulp verleend zal worden. Voorop staat echter dat elke aange sloten gemeente potentieel in staat moet zijn aan normale gevallen van brand en brandgevaar het hoofd te bieden. Bij de behandeling van het voor stel van de veelomstreden „dikke deur', houdende een bijdrage van 10 cent per inwoner in de kosten van 'n geschenk voor het provinciaal bestuur bij de ingebruikneming van het nieu we provinciehuis kwam er uit de raad slechts een enkele opmerking. In ter men als 'er wordt met geld gesmeten en 'te luxueus' gaf de heer A. v. d. Wassenberg als zijn mening dat de overheid met de hele opzet van het provinciehuis veel te verkwistend te werk ging. Tegen het aanbieden van een cadeau had hij evenmin, evenals de andere heren, geen enkel bezwaar. Burgemeester Welling stelde: het is niet aan ons te beoordelen of de monumentale deur wel het juiste ge schenk is. Wij willen iets bijdragen. We kregen een verlanglijstje. Waar om zouden we daarvan afwijken en iets anders geven dan de ontvanger van het geschenk heeft gevraagd? In de verordening regelende de te gemoetkoming in de vervoerskosten van scholieren bracht de raad enige wijziging omdat in de praktijk is ge bleken dat velen gebruik maken van het openbaar vervoer waar dit niet noodzakelijk is. In de verordening wordt nu een bepaling opgenomen dat gedurende een bepaald tijdvak de scholieren de weg naar school per rijwiel moeten afleggen en daarvoor een vergoeding ontvangen, tenzij we gens bijzondere omstandigheden hier van moet worden afgeweken. Leeftijd en afstand worden in de nieuwe be- De St. Jozefmrochie in Drunen vierde zondag 't zilveren priesterfeest van haar pastoor, de Z.E. heer C. A. Meeuwissen. Men deed dit op een stijlvolle en eigentijdse wijze waarin niet zozeer de nadruk werd gelegd op de persoon als wel de betekenis en de waarde van het priesterschap in deze tijd. De plechtige H. Mis, welke om 10 uur in de noodkerk werd opgedra gen, stond dan ook geheel in het te ken van het priesterschap. Het gehele misformulier was ingesteld op dit priesterschap, terwijl ook de leken bij deze Eucharistieviering werden ingeschakeld. Zo werden de wel komstwoorden, de lezingen en de voorbedens gebracht door leken. Kapelaan Slenders, een familielid van de jubilaris, verrichtte de feestpredi katie waarin hij speciaal de waarde 'en de betekenis belichtte van het priesterschap in deze tijd. Het ge mengd koor o.l.v. de heer Vossen voerde de meerstemmige mis uit in d klein van J. Haydn. Tijdens deze Eucharistieviering werd in een samenspraak, door drie kinde ren namens de parochie, het geschenk aan de jubilaris overhandigd. Dit ge schenk, bijeengebracht door de pa rochie, bestond uit een tweetal kera- mieken en een geheel vernieuwd priesterkoor in deze noodkerk. 's-Middags bracht de harmonie Dru nen de jubilaris een serenade, terwijl de parochie op een speelweide naast de Oranjestraat hun pastoor een pas sende hulde bracht. Ook deze huldi ging, welke bijzonder spontaan werd gebracht en waarmede de parochie haar verbondenheid met zijn pastoor demonstreerde, had een prettig en mooi verloop. Aan deze huldiging werkte mede het St. Hubertus Gilde, het Kinderkoor en de Duinzangertjes en de kleuters van de kleuterschool met een bloemen- en zanghulde. Het woord werd gevoerd door burgemeester Stieger namens de ge meente en de heer J. Pelders namens de parochie. Burgemeester Mr Stie ger benadrukte speciaal de belang stelling van het gemeentebestuur voor deze jonge parochie en had bijzonder veel waardering voor de wijze waarop pastoor Meeuwissen in deze nieuwe parochie werkte. De heer Pelders be nadrukte in zijn toespraak het gemak waarmede in de parochie van St. Jo zef de pastoor met zijn parochianen en de parochianen met hun pastoor omgaan. In de noodkerk werd daarna nog een zeer druk bezochte receptie ge houden waarbij velen ook door ge schenken hun sympathie voor de ju bilaris tot uitdrukking brachten. De jonge St. Jozefparochie in Drunen heeft het zilveren priesterfeest van haar pastoor op een bijzondere wijze gevierd. Een parochie-geschenk ter waarde van ca. 15.000 gulden en een stijlvolle viering. paling verdisconteerd. De gemeente is door het overne men van het vermogen van de ge meentelijke instelling voor maatschap pelijke zorg 100 ha. grond rijker ge worden, omdat deze instelling is op geheven. Het is wel eens pijnlijk, al dus de voorzitter, dat een dergelijk bezit niet kan worden omgezet in mid delen waarmee andere objecten zou den kunnen worden gefinancierd. De raad stelde zich vervolgens ga rant voor een geldlening door de bouwvereniging Volksbelang van f. 48.000 t.b.v. de financiering van de aanlegkosten van een individuele centrale verwarming in 16 te bouwen keuzewoningen. De huur van deze woningen zal inclusief de centrale verwarming ongeveer f. 109 per maand gaan bedragen. Ter ontsluiting van het industrieterrein en voor de uitbreiding van de meisjesschool waarvoor credieten beschikbaar wer den gesteld van resp. f. 260.000,- en f142.000,- werd een geldlening aangegaan met de N.V. bank voor Ned. Gemeenten van f. 402.000, - tegen een koers van 99% en een rente van 6 Vè P.V. „NOOIT GEDACHT" Zaterdag hield de postduivenvereniging „Nooit Gedacht" een wedvlucht vanuit Creil. De prijzen werden als volgt behaald: P. Blom 1 7 17; D. v. Os 2 20 43 46; J. v. Zeist 3 5 10 14 16 36; IJpelaar 4; A. Spuybroek 6 8 24 45; N. Treffers 9 27 34 48 50 51; D. v. d. Schans 11; G. Rozen- brand 12 28 29 39; A. Nieuwenhuizen 13; A. Vos 15 25 26 30 32; A. Florijn 19 49; A. Spierings 19 49; v. Gooi 21 38; A. J. Ophorst 22; H. Dekkers 23; Heiblom 31; H. Nieuwenhuizen 35; C. Broeks 37; J. Kramer 40 52; A. Tactor 41; A. M. de Jong 42; A. Leeggangers 44; A. v. d. Schans 47. Eerste duif 3-12-10 uur; laatste prijsduif 3-48 uur. Dinsdag inmanden voor Chateauroux tussen 7 - 8 uur. Vrijdag inmanden voor jonge duiven voor Breda. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" De postduivenvereniging „De Reisduif" hield een wedvlucht vanuit St. Denis; af stand 367 km. Los 6.30 uur. Eerste duif 12-50-29 uur; laatste prijsduif 14-01-18 u. De uitslag is als. volgt: R. Berkelmans 1 10 16; N. v. Dal 2; W. van Ravensteijn 3 9 23 25; P. Diepstraten 4 13 14; H. v. d. Ven 5 23; Jo v. d. Heu vel 6 12; C. Berkelmans 7 20; H. Berkel mans 8; H. Boom 11 15; J. Koks 17; P. v. Dal 18 26; B. v. Esdonk 19; C. IJpelaar 21 22; Th. v. Overdijk 24. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zaterdag hield De Postduivenvereniging „De Zwaluw" een wedvlucht vanuit Cha teauroux; afstand 602 km. Los 6 uur. Eerste duif 15-50-16 uur; laatste prijsduif 17-10-20 uur. De uitslag is als volgt: M. de Laat 1; Jo Merkx 2; M. Nicols 3; H. v. d. Wiel en Zn. 4; K. Kivit 5; M. Liebregts 6; B. Herman 7. BALLET Heden is mevrouw Verhelst-van Eeten, reeds op zeer jeugdige leeftijd geslaagd voor het Ned. Staatsdiploma Dans Pacda- gege. Wij mogen ons gelukkig prijzen dat de jeugd van Drunen en omstreken, waar Mevr. Verhelst-van Eeten diverse bloeiende balletscholen heeft, in de gelegenheid is op zulk een verantwoorde wijze balletles te krijgen. Mevrouw Verhelst-van Eeten is te vens lid van de Royal Academy of Dancing te Londen. Haar vooropleiding genoot zij bij mevrouw Vasseur die tot haar vertrek naar Amerika directrice was van de Ballet-, academie aan het Brabants Concervatorium te 'l ilburg. GESLAAGD Aan de Maricnburg te Den Bosch slaag den voor onderwijzeres de dames Marijke Brok en Maria Kamp, aan de kweekschool Concordia Pietie Kamp. Wij wensen de ge slaagden van harte proficiat. WEDSTRIJD BRANDWEER In de zaterdag 8 juni j.l. te Berkel-En- schot gehouden 3e Regionale Wedstrijd voor Brandweerkorpsen heeft het Brand weerkorps uit Sprang-Capelle in de wed strijd „onbekende objecten" de 4e prijs behaald. Aan deze wedstrijd namen elf groepen deel. Bevelvoerder de heer A. Ro- zenbrand kreeg de bevelvocrdersprijs voor die dag, n.l. een beker. Dit was de tweede maal, dat hij een dergelijke prijs ontving. In de wedstrijd „bekende objecten", ver wierf het korps, onder bevelvoering van de heer T. A. Brouwers de 3e prijs. Aan deze laatste wedstrijd namen 12 korpsen deel. Verhuur en verkoop van TENTEN, LUCHTBEDDEN, GASSTELLEN en alle soor ten KAMPEER-ARTIKELEN Thorbeckelaan 23, Waalwijk tel. 04160 - 2929 BILJARTEN De stand van de biljartwedstrijden van Loon op Zand is: Centrum 1 Brandaris 3 Brandaris 2 Brandaris 1 Sukscs 1 Vriendenkring 1 Finantie Vriendenkring 2 Centrum 2 12 407 13 407 11 404 12 404 11 385 11 358 10 343 10 340 9 333 7 231 Het programma voor deze week is: 17 juni: Sukses 2 - Vriendenkring 1 17 juni: Centrum 1 - Brandaris 2 18 juni: Brandaris 1 - Sukses 1 20 juni: Brandaris 3 - Centrum 2 21 juni: Vriendenkring 2 Sukses 2. SOPHIA'S KLEIN ORKEST In het kader van het 10-jarig bestaan van de Harmonie van de Heikant te Til burg, dat op het Moleneind deze week ge vierd wordt zal ook Het Sophia's Klein Or kest - de Boerenkapel ofwel de Hofkapel van Prins Carnaval - deelnemen. Het zal zondag 23 juni a.s. om 8 uur het bal ver zorgen. De kapel staat onder leiding van kapelmeester IJpelaar. De afdeling van de R.K. Bejaardenbond in Loon op Zand telt momenteel 160 leden. Het is een bloeiende vereniging, die on danks de oudere leeftijd van de leden toch bijzonder jong en vitaal is. Op woensdag 19 juni a.s. zal zij haar tweede lustrum gaan vieren. In de parochiekerk zal een H. Mi6 worden opgedragen om drie uur 's-middags, waarna in zaal Vermeulen een feestverga- dering plaats heeft, gevolgd door een kof fietafel. Om half 8 wordt een cabaretavond gehouden, waaraan wellicht door de mede werking van eigen leden de stemming zal opgevoerd worden. Het zijn tegenwoordig meestal de teeners en twens die van zich laten horen. Hier zullen de bejaarden van zich laten spreken. Het belooft een groot feest te worden. HEARING VAN GEMEENTERAADS LEDEN MET AGRARIËRS Maandagavond vindt in het Cultureel Centrum een hearing plaats van de vier Loonse gemeenteraadsleden met de land bouwers in Loon op Zand. In de vorige hearing hebben zij ook een en ander ge hoord, doch deze was voor iedereen. Nu zullen zij de kans krijgen uitvoerig de pro blemen die de landbouwende bevolking aan gaan rustig en breedvoerig te mogen be luisteren en hun bevindingen hierover ken baar te maken. MAKELAARS IN ASSURANTIËN Grotestraat 341, Waalwijk tel. 04160 - 4131 KONKURRERENDE PREMIE speciaal tarief voor beperkt gebruik desgewenst premiebetaling in halfjaarlijkse termijnen no-claim: 10, 20, 30, 40 tot max. 50% na 5 jaar; overname mogelijk tot 30% bij schade door schuld vermindering van no-claim met slechts 20% nieuwwaarde clausule Inlichtingen: J. Groothuis, Prof. Nolenslaan 9, tel. 3098 W. Remmers, van Lovenlaan 18, tel. 3626 G. Dingemans, Victoriestraat 21, tel. 3292 STATIONSTRAAT 5I« WAALWVK De staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. H. J. van de Poel, zal op zaterdag 22 juni a.s. om 14.00 uur de nieuwe jachthaven Drimmelen officieel openen. Een vlaggenparade, het lossen van duizenden duiven en een parade van sportorganisaties zal op de opening volgen. Om 16.00 uur zal door H.K.H. Prinses Beatrix van de Groene Draeck en in aanwezigheid van Z.K.II. Prins Claus der Nederlanden een défilé van het admiraalzeilen worden afgenomen, waaraan door meer dan 50 grote ronde- en platbodemjachten zal worden deelgenomen. De jachthaven Drimmelen, gelegen aan de rivier de Amer en recht tegen over de Brabantsche Biesbosch, heeft ligplaats voor 1.200 schepen. De oppervlakte van het gehele haventerrein beslaat 26,5 ha., waar van 10 ha. worden ingenomen door de havenkom. De lengte van deze kom bedraagt 620 meter, de breedte 165 meter en de diepte 3 meter. De 1.200 schepen vinden een lig plaats aan drijvende steigers, met polyester drijvers. De totale aanleg- lengte van deze verplaatsbare stei gers bedraagt ruim 8 kilometer. Met de aanleg van dit grote pro ject werd in september 1964 begon nen, onder directie van de N.V. Grontmij. Door de aanwezigheid van jachten uit België en West- Duitsland zal de jachthaven Drim melen een internationaal karakter hebben. Vele nationale watersportorgani saties hebben in het kader van de officiële opening wedstrijden geor ganiseerd. Een internationale ster- tocht van acht dagen zal deelne mers uit vele windhoeken naar Drimmelen doen varen. Op zondag 23 juni wordt een speciale toertocht door de Biesbosch georganiseerd, tal van waterski-evenementen vin den op de Amer plaats, waaronder als primeur voor Nederland: de eer ste Grand Prix, een lange afstand- waterskitocht van Kerkdriel tot Drimmelen over een lengte van 50 kilometer. In de haven zullen de monstraties van het redden van drenkelingen worden gegeven. Op het haventerrein zal een open luchttentoonstelling worden inge richt van Biesbosch-producten en hun verwerking, aangevuld met Brabantse kunst en Brabantse nij verheid. Klompenmaken, potten bakken, het vervaardigen van Bra bants bont etc., zal daar te zien zijn, terwijl eveneens inzendingen zullen worden uitgestald van deel nemers aan de school jeugd wedstrij den van Made. Op zondagmorgen 9.00 uur zal ten gerieve van de aanwezige water sporters een openlucht-oecumeni- Koop bij Grotestraat 322, Waalwijk Telefoon 3613 Op 12 juni werd de laatste bij eenkomst van de Vrouwenbond voor de grote vakantie gehouden. Het was verblijdend dat er op deze stralende voorjaarsdag zo'n grote opkomst was. Spreekster was mej. C. den Boer uit Andel over het on derwerp: Koningin of Slavin. Met talrijke voorbeelden lichtte zij toe, dat er veel manieren zijn om het werk van de huisvrouw te verlichten, opdat zij niet bedolven wordt onder haar werk, maar ook tijd en energie overhoudt om zelf in het volle leven te blijven staan en haar man en kinderen met haar belangstelling en medeleven te kun nen omringen. Wat het belangrijk ste is, moet op de eerste plaats ko men. Zo is zij koningin in haar huis en geen salvin van het vele werk. De presidente, mevr. Barkema, die ongeveer 4 jaar met jeugdig en thousiasme de afdeling heeft geleid, moet helaas aftreden omdat haar man een beroep als predikant naar Elburg heeft aanvaard. Zij kreeg als afscheid een blijvende attentie en veel goede wensen in de nieuwe standplaats. Nog enkele leden na men afscheid wegens vertrek naar elders; ook deze leden gaan met de beste wensen voor de toekomst. De afdeling Waalwijk en Omstre ken van de NCVB wenst alle leden een mooie vakantie toe. sche gebedsdienst worden geleid door de geestelijkheid van Made en Drimmelen. De festiviteiten worden op zondagavond om 10.00 uur opge luisterd met een vuurwerk. Gedurende de beide dagen zal op het haventerrein een feeststraat de bezoekers in de avonduren veelsoor tig vermaak brengen. GESLAAGD Op het gymnasium „Beekvliet" in St. Michielsgestel slaagde voor gymnasium-A de heer Th. van de Rijken uit Waspik. SCHITTEREND CONCERT DOOR VIER HARMONIEËN Een groot aantal toehoorders bevolkte zaterdagavond de zaal van café De Statie in Waspik waar vier harmoniegezelschappen een greep uit hun repertoire verklankten. Euphonia uit Kaatsheuvel, St. Jan even eens uit Kaatsheuvel, Volksvlijt en Volks vermaak uit Waspik en St. Caecilia uit Schijndel, alle vier onder bezielende leiding van de heer Chr. Kuyten, brachten samen een programma met vele hoogtepunten. En al groeide deze avond naar een climax, ook St. Jan en Euphonia die in een geza menlijk optreden de spits mochten afbijten, dwongen ondermeer met de ouverture lm Reiche des Indra's van Paul Lincke in een bewerking van S. P. van Leeuwen en met de Symphonie Populaire van Jourquin ie ders bewondering af. Wat de keuze van de uit te voeren werken betreft mocht het Waspiks gezelschap vervolgens de andere korpsen naar de kroon steken. Wat een veelheid van indrukken laten werken als de High road impressions van Pi Scheffer, het Undine Ballet en de Fest ouverture beide van Lortzing in een arrangement van P. Stalmeier niet achter. Magistraal van klank, met name in het koperwerk. Met een mis schien nog iets verfijndere techniek trad daarna St. Caecilia uit Schijndel aan dat werken van Panelle, Smettana en Delibes (On 't square, Die Vcrkaufte Braut en La Source) alle eer aan deed. En terecht zag men later op de avond verlangend uit naar „The five minutes with Jerome Kern", waarin de artiesten van de houten blaas instrument van Caecilia zouden worden ge combineerd met het koper van Volksvlijt. Het machtige orkest dat Schijndel en Was pik in een gezamenlijk optreden op het po dium bracht gaf aan deze avond een waar dig slot. Niet minder dan 300 actieve volleybal spelers, ondergebracht in 37 teams van ver enigingen uit Waspik, Tilburg, Breda, Dru nen, Boxtel, Oosterhout, Made, Rosmalen, Goirle, Kaatsheuvel, Vlijmen en Raams- donksveer streden in Waspik in een groots Ataktoernooi om een aantal fraaie trofeeën. Om 11 uur 's-morgens werd een begin ge maakt met de 87 te spelen wedstrijden, na dat burgemeester H. C. Welling de ope ningsceremoniën had verricht. Natuurlijk ging de meeste aandacht van de talrijke toeschouwers rond dit sportfestijn uit naar de strijd van de overgangsklassen en eerste klasser, waar dan ook vaak van verbluffend fraaie spelmomenten te genieten viel. Atak drong in deze hoogste poules met twee teams tot in de finale door. Merkwaardig dat het zestal dat als Atak 2 werd aange duid de finale na een strijd op leven en dood op haar naam bracht. Een bijzonder goede wedstrijdmentaliteit toonde hierbij Atak 1 dat in de beslissende set een achter stand van 14-4 wist terug te brengen tot 15-13. Voor elke bal werd gevochten in een goed teamverband. Voorzitter T. van Gorp dankte na afloop het gemeentebestuur, de Stichting Jeugdbelangen voor de fraaie wis selbeker, de EHBO, de jury en de scheids rechters met de toemooicommissie. De voornaamste uitslagen: Overgangs klasse en le klasse: 1. Atak 2; 2. Atak 1; 3. LVC 1 Breda; 4. Minenco 2, Tilburg. Tweede klasse: 1. OJC, Rosmalen; 2. LVC 2, Breda; 3. Atak 3, Waspik; 4. SSS 1, Raamsdonksveer. Derde en vierde klasse: 1. Condor 1, Kaats heuvel; 2. SSS 2, Raamsdonksveer; 3. Nie- govoc, Goirle; 4. Condor 2, Kaatsheuvel. Jeugdklasse: 1. Olympus, Made; 2. Torna do, Tilburg; 3. Minenco, Tilburg; 4. Atak- A, Waspik. VETERANENTOERNOOI De veteranen van het Waalwijkse RKC hebben op het toernooi dat de oud-gedien- den van Waspik organiseren de leiding ge nomen. De Waalwijkers wonnen in Waspik met maar liefst 6-0 en drongen daardoor Good Luck uit Raamsdonksveer naar de 2e plaats. - Waarnemers voorspellen dat pre sident Johnson zal toetreden tot de Katholieke Kerk.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5