III V/AALWIJK 4 Leerkrachten Jongenschool verlaten Loon op Zand Delegatie bejaarden uit Sprang- Capelle aan Koningin voorgesteld BURGEMEESTER VAN PROOIJEN BOOD BONTLAARSJES AAN VOOR PRINS WILLEM-ALEXANDER EN PRINS MAURITS RKDVC organiseert jeugdvoetbaltoernooi DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JUNI 1968 253 bejaarden maakten fraaie jubileum-reis Loon op Zand Dank voor werk gedurende 20 jaar Ontvangst in dorp Sprang-Capelle Capelle 14 442 P- 12 438 P- 13 437 P- 13 430 P- 12 425 P- 10 364 p. 11 358 P- 10 343 P- 10 340 p. 7 231 P- Frater Angelico verlaat het onderwijs Musicus Viering INGESLOTEN Voorzitter Sportraad benoemd tot manager van F.C. Oen Bosch Goede resultaten A.C. Waalwijk Jeugdbeweging Dukdalf sloot vrijdag seizoen af Wederom succesvol weekend voor RWB Onderling concours Hengelsportver. „Maar Geduld Hebben" Op dinsdag 18 juni 1968 verzamelden zich omstreeks 8 uur 53 auto's, een grote bus met air-conditioning, een auto van de wegenwacht en een Esso-wagen bij de Kon. JuLianaschool, om in verband met het 20-jarig bestaan van het comité Bejaarden, een bezoek te brengen aan Soestdijk. Om kwart over 8 vertrok de stoet uit Capclle, dank zij de hulp van de schoolkinderen, die bonnen verstrekten aan de Bejaarden. Via Waspik, Raamsdonk, Gorkum, Vianen, waar de politie helaas verstek liet gaan ondanks de schriftelijke toezegging, werd de bekende rotonde Oudenrijn gepasseerd en rustig toerde de stoet verder in de richting Amersfoort. Bij de Stichtse rotonde hielp de Amersfoortse politie en een kwartier na de afgesproken tijd bereikte men het mooi gelegen Dierenpark—Amers foort, waar de koffie werd gebruikt. De verse vlaatjes van de firma Vos uit Sprang smaakten uitstekend. Deze waren gratis door deze firma be schikbaar gesteld voor de Bejaarden, een gebaar dat zeer op prijs werd gesteld door het 253 personen tellende gezelschap. Op de foto naast koningin Juliana mevrouw Meter-Paans, de heren J. de Jong en L. Poldervaart, mevrouw Kommers-Roover.s en burgemees ter Van Prooijen, die de koningin kinderschoentjes aanbood. Om half 12 ging een kleine dele gatie vooraf naar het Paleis. Deze delegatie bestond uit de volgende personen: de burgem. van Sprang- Capelle, de heer M. v. Prooijen, de voorzitter van het Bejaarden-comi té, de heer L. Poldervaart, een co mité-lid, mevr. Kommers, alsmede twee Bejaarden, mevr. Meter-Paans uit de Heistraat en de heer Janus de Jong uit Capelle. Om kwart voor 12 werd de ene delegatie na de andere aan de Ko ningin voorgesteld, die zich op in nemende wijze met de groepjes on derhield, informeerde naar ver schillende zaken en tegelijkertijd wuifde naar de Bejaarden, die in THUIS UIT DE MISSIE Pater Mar. Brands C.S.Sp., is de zer dagen met verlof teruggekeerd uit zijn missiestatie Dimaco, Frans Cameroen. Daar is hij werkzaam aan de bouw van een kerk en een school. Voor de tijd van zes maan den zal hij zijn vakantie hier door brengen. De Pater is nu ZVi jaar in Frans Cameroen. BOERENLEENBANK De 65ste algemene ledenvergade ring van de Boerenleenbank, afde ling LoonopzandDe Moer, zal op woensdag 26 juni a.s. gehouden wor den in zaal De Bie in De Moer om 8 uur n.m. Op de agenda staat: Goedkeuring van balans en re sultatenrekening 1967. A. van Beek zal niet meer herkiesbaar zijn als bestuurslid; de heer A. Kennekens is als kandidaat gesteld. A. Kenne kens is aftredend als lid van de raad van toezicht en de heer A. van Beek wordt als kandidaat gesteld. Na de vergadering spreekt dhr. Friederichs, kandidaat-notaris, over „erfrecht en huwelijksgoederen- recht". P.V. DE LUCHTBODE De Postduivenveren. „De Lucht bode" hield zondag 23 juni j.l. haar vlucht vanuit St. Denis; afstand 357 km.; deelname 66 duiven; gelost om 12.10.00 uur met zuid-west-wind. Aankomst eerste duif 15.59.10; laatste prijsduif 16.21.25 uur. Over- duif: C. IJpelaar; tweede overduif: Gebrs. v. d. Velden. De uitslag was: Sj. Hooijmaijers 1, 11, 14; A. Kuij- ten 2, 10, 12; M. Veraa 3, 4, 7, 16; C. IJpelaar 5; Gebrs. v. d. Velden 6; K. Aarts 8; K. v. Esch 9; A. Leer- makers 13; G. Schoenmakers 15; H. v. d. Linden 17. De vlucht vanuit St. Vincent had het volgende resultaat: H. v. d. Vel den 1, 2, 3. Zaterdag inmanden jonge duiven van 34 uur. Woensdag inmanden voor de vlucht vanuit Limoges van 78 uur. BILJARTEN De stand van de Loonopzandse bil- jartcompetitie is deze week: Brandaris 3 Brandaris 2 Centrum 1 Brandaris 1 Succes 1 Centrum 2 Vriendenkring 1 Finantie Vriendenkring 2 Belga Het programma voor de komende week is als volgt: 24 juni Centrum 2Finantie 1 24 juni Succes 1Succes 2 25 juni Brandaris 3Brandaris 1 27 juni Brandaris 2Centrum 2 28 juni Belga 1Brandaris 1 28 juni Vriendenkring 1Succes 1 28 juni Finanti 1Brandaris 1 een lange stoet voorbij het bordes trokken. Toen de delegatie van Sprang-Capelle aan de beurt was, begon het een beetje te regenen. Direct werden paraplu's gehaald. De heer Janus de Jong mocht er zelfs een boven het hoofd van de Konin gin houden. Nadat de delegatie aan de Koningin was voorgesteld, wer den eerst bloemen aangeboden door mevr. Meter. Vervolgens boden de burgemeester en de heer Polder vaart bontlaarsjes aan, resp. be stemd voor de kleinkinderen van de Koningin, Prins Willem-Alexander en Prins Maurits. De Koningin was zo verrukt door deze fraaie laars jes, geschonken door de „Jimmy- Joy" fabriek van de firma Schuwer te Waalwijk, dat zij de aanwezige persfotografen verzocht een extra foto te maken van dit mooie pro duct uit de Langstraat. Toen de lange stoet tenslotte het bordes was gepasseerd, werd het tijd om afscheid te nemen, waarna allen weer terug reden naar Dieren parkAmersfoort, begeleid door onze twee voortreffelijke ordonnan sen, de heer Th. en C. v. Beek, zon der wier hulp deze tocht onmogelijk zou zijn geweest. Ook de politie van Soest verleende weer assistentie. Na het diner, dat extra was ver zorgd en zich uitstekend liet sma ken, hield de voorzitter een korte toespraak, waarna de heer A. van Dommelen, de oudste deelnemer aan de tocht (bijna 90 jaar) werd toegesproken en een kistje sigaren in ontvangst mocht nemen voor het feit dat hij 20 maal de tocht had meegemaakt. Daarna sprak de bur gemeester, die enkele leden van 't comité, o.a. de voorzitter, de secre taris, mevr. Waverijn en mevr. Pol dervaart naar voren riep en met enkele toepasselijke woorden van zijn waardering getuigde voor het vele werk dat geheel belangeloos gedurende 20 jaren was verricht voor de Bejaarden. Na het diner werd de tocht voort gezet, de zon brak door en na een rit door fraaie, rustige lanen en langs prachtige wegen, ging de stoet via Leersum, Amerongen, Eist naar Rhenen. In café-rest. „De Stichtse Oever" met het gezicht op de rivier en de Rijnbrug, werd de thee ge bruikt. De koekjes, beschikbaar ge steld door de firma Heys en Pay- mans, smaakten uitstekend. Wegens het fraaie weer, konden velen bui ten zitten en van het landschap ge nieten. Met behulp van de plaatse lijke politie werd om 5 uur de terugreis aanvaard. Op vele plaat sen werd door de politie hulp ver leend, o.a. bij de Baily-brug, door Waalwijk en bij de Tilburgse weg door de politie van Sprang-Capelle, die ook 's morgens in Capelle voor treffelijk hulp verleende. Om ongeveer half zeven werd ca fé-restaurant „Lido" in Waalwijk bereikt, waar de Bejaarden in ver band met het jubileum, een feeste lijke Brabantse koffietafel wachtte. Het geheel was uitstekend verzorgd en een woord van dank aan 't eind van deze maaltijd was dan ook ze ker op zijn plaats. Om 8 uur ver trok de stoet naar Sprang en op de gebruikelijke wijze werden alle Be jaarden verwelkomd in Vrijhoeve door „Sirena" en in Capelle door „Kunst na Arbeid". Beide muziek korpsen bliezen er lustig op los en onder oorverdovend claxonneren werd tenslotte in twee colonnes ge stopt in de Schoolstraat, waar een ouderwetse gezellige drukte heerste Na een slotwoord van de heer Poldervaart aan allen, die hadden meegewerkt om deze dag tot onvergetelijke te maken, bracht de heer A. Kerst nog een woord van dank aan 't comité, dat zulk prach tig werk had geleverd, waarna ie der voldaan huiswaarts keerde, na een fijne dag, begunstigd door fraai ANJERCOMITE Het plaatselijk Anjercomité kwam ten gemeentehuize in vergadering bijeen onder leiding van voorzitter Van Prooijen, ter bespreking van de te voeren akties. De vertegenwoor digers van de muziek- en zangver enigingen zegden hun medewerking toe bij het organiseren van een col lecte ten bate van het fonds, terwijl de besturen van de plaatselijke voetbalverenigingen een, voetbal wedstrijd vaststelden op de verjaar dag van Prins Bernhard, op zater dag 29 juni a.s. 's middags om 4 uur op het SSC-terrein. Deze wedstrijd van het Sprang-Capelse elftal zal worden gespeeld tegen DESK uit Kaatsheuvel. De opstelling van het elftal van Sprang-Capelle is als volgt: Doel: D. Treffers, SSC, Achter: J. Lagrauw, SSC; Chr. v. d. Schans, NEO; H. van Peer, SSC; P. Treffers, HNC. Midden: A. Snijders, HNC; Andrè v. Beek, Wit-Zwart. Voor: A. v. d. Broek, SSC; G. Dor- restein, Wit-Zwart; W. de Rooij, NEO; P. Paulides, NEO. HEROPENING DE DRUIVENTROS Morgenvroeg zal de heer P. Spran- gers zijn nieuwe winkel in de Raad huisstraat openen voor het publiek, nadat deze hedenavond officieel ge opend zal worden. Enkele maanden geleden werd zijn winkel tijdens 'n brand verwoest in het pand Raad- STAT ION STRAAT 5I« WAALWIJK huisstraat 91, terwijl hij nu een nieuwe winkel heeft in het pand Raadhuisstraat 117, VERGADERING SCHOOLVERENIGING In één der lokalen van de Prin ses Wilhelminaschool aan de Zuid Hollandse Dijk wordt a.s. woensdag avond een ledenvergadering belegd i.v.m. oestuursverkiezing. GESLAAGD Op het te Utrecht gehouden exa men voor sport-masseur van de NSF s'aagde j.l. zaterdag de heer G. v. d. Wiel, alhier. KNA OP CONCOURS Onze plaatselijke muziekvereni ging KNA heeft op het te Leuven- heim gehouden Federatieve muziek concours slechts een 3e prijs weten te behalen. zomerweer. De daders die de roofoverval op een auto pleegden en 200.000 meenamen, zijn gearresteerd. In Poppel heeft een man zijn vrouw en zoontje vermoord en zich daarna bij de politie aangegeven. Aan de r.k. Jongensschool St. Emilius te Loonopzand zal een vier voudig afscheid gehouden worden op woensdag 3 juli a.s. Het betreft hier het vertrek van de leerkrach ten welke sedert jaren hun beste krachten hebben gegeven. Vooreerst zal Frater Angelico iedereen in het dorp bekend afscheid van de school nemen in verband met zijn ziekte, welke enige tijd heel veel van hem heeft gevergd. Vervolgens zal frater Hyacinthus ook wegens ziekte en tewerkstelling elders, de school verlaten. Deze is nog niet zo lang in Loonopzand. Ook frater Placidus gaat heen. Vervolgens vertrekt de heer Jan sen, woonachtig in Kaatsheuvel. Deze staat in de tweede klas. In 1949 kwam frater Angelico naar Loonopzand, omdat pastoor Schoenmakers iemand nodig had voor de zang en het koor. Hier in Loon werd de frater eerst in de 2e klas geplaatst en na een jaar in de eerste klas, waar hij bleef tot de dag van heden. Voornamelijk was dit te danken aan de bijzondere zorg voor de jongste leerlingen, die opgeleid werden door hem voor de eerste H. Communie. Het muzikale element in hem heeft er toe bijgedragen dat hij veel werk verrichtte voor het parochieel kerkkoor; hij zette veel muziek om en arrangeerde het voor koorzang. Op zijn naam staan de H. Missen van O.L. Vrouw en de Paulusmis welke hij heeft gecomponeerd, die nu nog in de parochie wekelijks ge zongen worden. Zijn grote sympa thie bij het Loonopzands Jeugd koor dat hij oprichtte en tot op he den bestaat (in de vorm van een reisvereniging). Zij de leden van het toenmalige koor dragen nu bijzonder veel bij voor zijn af scheid. Als assistent-organist in de kerk en als organist bij de zusters, luisterde hij de diensten op. Vroegtijdig gaat frater Angelico de school verlaten, maar het is geen afscheid van Loonopzand. Hij zal nog met hart en ziel voor zijn dorp, dat hij voor een groot gedeelte mee heeft helpen opvoeden, blijven wer ken voorzover zijn toestand dat toe staat. Mogen we wensen dat dat vele jaren zullen mogen zijn. We willen hem nog niet missen. Ook frater Hyacinthus heeft een mooie bloeiperiode in Loonopzand gehad. Tijdens de ziekte van frater Hyacinthus heeft frater Placidus, de functie als waarnemend hoofd vervuld. Ook deze frater heeft van de overheid een andere functie ge kregen en verlaat Loonopzand. Dan verlaat Mhr. Jansen uit Kaatsheuvel de Loonse school, om dat ook deze een andere functie zal aanvaarden. Dit zijn dus vier men sen die de Loonse jeugd hebben op gevoed, welke wij vanzelfsprekend node zien vertrekken, omdat zij in him periodes een zeer verdienste lijke plaats hebben ingenomen. Alleen frater Cunibert zal nu de geestelijke onderwijzer zijn die overblijft. ST. MICHAËL-ULO WAALWIJK Ulo A met middenstand 100% Alle Ulo-A candidaten slaagden dit jaar. De laatste lijst: J. Boom, B. Bijnen, J. Eibers, T. Gloudemans, G. Hoezen, A. de Kort, P. Leijtens, J. v. d. Meijdenberg, W. Leijtens, B. v. Spaandonk, H. Ves- ters, V. de Waal, St. Verwiel, allen uit Waalwijk; P. Blom, Kaatsheu vel; J. Floris, Drunen; A. Verstij- nen, Udenhout en J. Muskens, Els- hout. GESLAAGD VOOR 3-JARIGE HANDELSAVONDSCHOOL De dames: Hanny v. Seist, Waal wijk; Harriëtte Verhulst, Waspik. De heren: K. Beerens, Kaatsheu vel; R. v. d. Berg, Waalwijk; M. Güppertz, Drunen; W. van Hest, Waalwijk; J. v. Huiten, Waalwijk; J. Sperber, Kaatsheuvel; H. v. Tuyl, Waalwijk; J. Westenburger, Waal wijk; W. Witlox, Kaatsheuvel en A. Kroot, De Moer. DRUK BEZOCHTE ALGEMENE VERGADERING R.K. Bond van Bejaarden en Ge pensioneerden, afd. Waalwijk In het Parkpaviljoen hield de afd. Waalwijk van de R.K. Bond van Be jaarden en Gepensioneerden een algemene vergadering, die zeer druk bezocht was. Na een kort welkoms woord sprak de voorzitter, de heer H. Klerks, dan ook zijn grote tevre denheid uit over dit uitermate druk bezoek. Het hoofdpunt van de besprekin gen vormde „een uitstapje voor de leden naar Nijmegen en Arnhem e.o.". Vooraf werd het verslag van de vorige vergadering uitgebracht door de secretaris, de heer L. A. Kroot, dat zonder op- of aanmer kingen werd goedgekeurd en vast gesteld, onder dankzegging aan de secretaris. Wat het uitstapje voor de leden betreft, werd besloten dit op dins dag 6 augustus a.s. te maken. De afdeling zal de buskosten voor haar rekening nemen, terwijl verder en kele consumpties zullen worden aangeboden. Voor dit uitstapje kan men zich tot 2G juli a.s. opgeven. Het vertrek werd bepaald om 10 u. Verder werd voorzien in de vaca tures van twee concierges, alsmede in de vacature van de heer L. Scha pendonk, die tot heden het blad „Levensavond" in de St. Antonius- parochie bezorgde, doch dit werk Wilde beëindigen. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt, waarna de voorzit ter de vergadering op de gebruike lijke wijze sloot. De viering van het afscheid van dit onderwijspersoneel zal zijn op woensdag 3 juli a.s. voormiddag in schoolverband. In de avond zal van Frater Angelico omdat hij een vaste plaats in de Loonse gemeen schap heeft ingenomen een af scheid bereid worden van het on derwijs voor heel de parochiege meenschap. Hier zullen allen hem de hand kunnen drukken en hem bedanken voor al wat hij voor ie der van onze kinderen gedaan heeft. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Capuchon en regenbroek kettinkje en medaille; 4 sleutels met ring; grijze pet; polshorloge (Union) zakje met gordijngeleiders; metalen smeedband; koperen rol; voetbal. Verloren: bos sleutels; parapluie 'zwart); wieldop; herenhorloge (Bi- fora); zwemkaart; jachthond; blauw damesvest; bruine knipbeurs; zwar te herenportemonnee; rijbewijs A en BE; armbandje doublé. Een zekere L.; oud 47 jaar. werk zaam als administrateur bij een Waalwijks bedrijf, verrichtte 'n sta ting en hield een bedrag van ruim f 2.000.achter. Enkele dagen ver dween hij spoorloos, totdat hij op zaterdag 22 juni in Eindhoven werd aangehouden met nog een heel klein gedeelte van het geld. L. werd over gebracht naar Waalwijk en voor een nader onderzoek ingesloten. JEUGDTOTO AC WAALWIJK '66 Opbrengst 3e week f 280,40. Ie prijs A. de Graaf. v. Lovenlaan 49; G. Brok, Alb Thijmstraat 11; L. van der Gouw, Crispijnstraat 122; H. van Eeuwijk. Antoniusstraat 56; A. van Helvert. Gen. Bothastraat allen uit Waalwijk en Chr. Smits, 't Vaartje 68. Waspik. Zij hebben ge raden f 280,40 en ontvangen f 6. 2e prijs P. van Wezenbeek. Paul Krügerstraat 9 en M. de Ruyter, Mgr. Zwijsenstraat 17 beiden te Waalwijk. Zij hebben f 280.33 gera den en ontvangen ieder f 14,02. 3e prijs A. de Graaf, v. Lovenlaan 49. Waalwijk. Geraden f 280,48 en- ontvangt f 14,02. VRIJWILLIGE BRANDWEER WAALWIJK Na een 3-jarige cursus gevolgd te hebben aan de brandweerschool te Tilburg, slaagden voor het examen bevelvoerder brandweer C. Pot, J. Dekkers, J. Vugts en N. van Wel. Verder slaagden voor brandwacht Je klas M. van Bokhoven, M. v. d. Broek, J. v. d. Houdt, J. van Daa- len, Th. de Peffer. C- Sprangers, G. van de Velden, C. van Vugt, A. van Wel. Donderdag 20 juni vond in Tilburg de diploma-uitreiking plaats. Met gemengde gevoelens heeft de Sportraad Waalwijk kennis geno men van het feit, dat haar voorzit ter, de heer J. C. v. d. Klink, kor telings is benoemd tot manager van de voetbalclub „F.C. Den Bosch". Deze benoeming is voor de heer v. d. Klink namelijk een reden ge weest zijn voorzitterschap van de Sportraad neer te leggen. Gedurende de oprichting van de Stichting Sportraad Waalwijk heeft de heer v. d. Klink zich doen ken nen als een kundig organisator en zijn heengaan is voor de Sportraad dan ook een gevoelig verlies. Het bestuur van de Sportraad heeft echter het volste begrip voor het standpunt van de heer Van der Klink en wenst hem derhalve van harte geluk met deze benoeming. Over enige weken zal een stich tingsvergadering plaats vinden, waarin een nieuWe voorzitter zal worden gekozen en de scheidende voorzitter een waardig afscheid zal worden bereid. De seniorenploeg van AC Waal wijk, die voor de landelijke compe titie uitkomt in de 3e klasse, moest zondag 23 juni naar Oisterwijk waar AV Taxandria deze wedstrijden or ganiseerde. Op de goed onderhou den sintelbaan werden weer goede resultaten behaald. Er werden weer 2 nieuwe Waal wij kse records gevestigd n.l. op de 400 meter door Antoon Verhoeven in 52.3 sec. en door Fons van Dijk op de 1500 meter in 4.30.7 sec. De in dividuele prestaties zijn als volgt: 100 m 11.6 sec. 2e A. Verhoeven; 400 m 52.3 sec le A. Verhoeven; 1500 m 4.30.7 3e F. van Dijk; 300-0 m 9.23.0 le P. v. d. Geld; Hoogspringen 1.50 m 4e P. v. d. Geld; Verspringen 5.07 m 5e J. Knuist; Discuswerpen 25.37 5e L Gouda; Kogelstoten 9.89 m 2e L.' Gouda; Speerwerpen 30 m 4e j Knuist. 4 maal 100 meter estafet te in 47.7 sec: 2e F. van Dijk, P. v. d. Geld. L. Gouda en A Verhoeven. In ±*i£A Vrijdagavond vond in het gebouw van de hervormde jeugdbeweging „Dukdalf" de officiële sluiting plaats van het eerste seizoen. Voorzitter J. Wuyten heette alle aanwezigen van harte welkom. J. Muis declameerde daarna twee gedichten, terwijl ds. Kroes voorging in gebed. Door de heer Wuyten werd een overzicht gegeven van de aktiviteiten van 't afgelopen jaar. De samenhang tus sen hervormde jeugdraad en de Stichting Hervormd verenigings leven, de kerk en de bestuurlijke opbouw, werden tevens door hem onder de loupe genomen. Hierna volgde een overzicht van de heer P. van den Hoven met be trekking tot de exploitatie. Na de pauze werd door leerlingen van het Willem van Oranjecollege te Waal wijk een eenacter opgevoerd: „Jen ny in de boomgaard", hetgeen veel bijval oogstte. Het stuk stond onder regie van de heer Drs. G. Smit, leraar Engels aan het Willem van Oranjecollege. Tot slot van de avond volgde nog een groot Fancy-fair, dat georganiseerd was door de le den van de tienersociëteit. Zaterdagmiddag was er een fan cy-fair voor de kinderen, terwijl 's avonds een dansavond werd ge organiseerd. RWB heeft ook in Tilburg in het internationale A-tournooi, georgani seerd door SET, van hun beste zij den laten zien door in een sterk be zet tournooi de 2e plaats te berei ken. In de poule-wedstrijden wer den zij onbetwist eerste, door over- v/inningen op Bensveld (Duitsland) mei 30. RWBOns Vios 61 en RWBGudok 61. Door dit resul-. taat kwamen ze in de finale tegen Vorselaar (België), die in een mooie wedstrijd met 42 werd verloren. De conditie van de tegenstander was iets beter. Zij wonnen dan ook ver diend. Een mooie prestatie voor het A-elftal van RWB. Het C-lelftal deed het zaterdag in het tournooi om de Leo van der Gouw-wisselbeker bij SET ook goed. Het behaalde een eerste prijs, en kwam in het bezit van deze fraaie beker. Zondag nam het B-elftal van RWB deel aan het Chris van Herwijnen- tournooi, georganiseerd door Baard wijk. In hun poule behaalde RWB en Zwaluw VFC hetzelfde resultaat, waardoor deze clubs gelijk eindigde. Omdat Zwaluw VFC één doelpunt meer nad gescoord kwam zij in de finale en moest RWB strijden om de 3e en 4e plaats. Deze wedstrijd wonnen zij met 41 van Baardwijk. Hier volgen de uitslagen: RKC—RWB 1—2 PWB—Zwaluw VFC 1—1 Waspik—RWB 1—6 Om de 3e en 4e plaats: RWBBaardwijk 41 De RWB-ers hebben weer getoond dat zij in elk tournooi een tegen stander zijn waar men terdege re kening mee moet houden. De Hengelsportvereniging .Maar Ge duld Hebben' hield in haar viswater de Koningsvliet haar jaarlijks on derling hcngelconcours. Ondanks de stromende regen waren toch nog ruim 300 leden aanwezig om de on derlinge strijd aan te binden. De vangst was evenals het weer zeer slecht. Slecht 59 deelnemers wisten een of meer visjes te ver schalken. Kampioen werd M. van Wanrooij met een vangst van 67 cm. De grootste vis, 44 cm, werd ge vangen door J. de Baar. In het club lokaal, bij de heer L. van Cromvoirt werden door de voorzitter J. van de Ven de prijzen uitgereikt. Zeer veel leden, vergezeld van hun dames waren hierbij tegenwoordig, omdat na het uitreiken van de prijzen aan de winnaars, nog een 7C'-tal prijzen verloot moesten worden. Nadat ieder zijn prijs in ontvangst genomen had, had nog een extra verloting plaats \oor een 4-tal geschonken prijzen n.l. een paar herenschoenen, ge schonken door een zustervereniging De Vrolijke Vissers uit Loon_op Zand. een paar damesschoenen van N. V. Bloch en Stibbe, alsmede 2 werphengels van fa. Bakkers en Sporthuis van der Ven. Ondanks het slechte weer en slechte vangst is het concours tot ieders tevredenheid ge slaagd. AGENDA Dinsdag 9 uur: bestuursvergade ring Liedertafel „Oefening en Ver maak" in De Twee Kolommen. Woensdag 7.45 uur: repetitie Da meskoor „Oefening en Vermaak"; 9.30 uur: repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zaterdag 29 juni organiseerd het Drunense RKDVC haar jaarlijks pu- pillentournooi. Aan dit tournooi wordt deelgenomen door de voetbal verenigingen Baardwijk, Haarsteeg, Nieuwkuyk en RKDVC, die in pou le A om de eer zullen strijden en door BW, DESK. Uno Animo en Wilhelmina die poule B vormen. De f nale zal worden betwist tussen de winnaar van poule A en B, terwijl de nummers 2 van iedere poule om de 3e en 4e prijs zullen spelen. De aanvang van het tournooi is om 2 uur. De finale zal om half zes ge speeld worden. Zondag 30 juni wordt het tour nooi voortgezet met de wedstrijden voor A-junioren Ook hier wordt in 2 poules gespeeld. In poule A komen uit de elftallen van OJC. St. Mi chielsgestel, Waspik en RKDVC en in poule B Baardwijk. BW, Uno Animo en Wilhelmina. Ook hier spe len de winnaars van poule A en B om de eerste prijs en de nummers 2 om de 3e en 4e plaats. Dit tour- rooi begint om 12 uur en de finale zal om ongeveer 5 uur beginnen. Gezien de sterke bezetting van bei de tournooien mag men rekenen op spannende wedstrijden met veel goed voetbal. Voor de toeschouwers een gelegenheid om kennis te ma ken met het jeugdvoetbal.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3