De Echo van het Zuiden SSG met 4-2 de baas over RKC om Burgem. v. Prooijen-bokaal Dr. Mollercollege nam afscheid van de heer Govers autoverzekering Echtpaar van Gastel-Wijdemans uit Kaatsheuvel vierde gouden bruiloft Harmonie St. Jan uit Waalwijk wint opnieuw 1e prijs op Bondsconcours Loon op Zand W. Timmermans en Zonen Henk van Leeuwen wint 17e ronde van Waspik Vimmen WAALWIJK Capelle €©ed iieraar en prettig collega Leerlingen vol Sof Revue AANTREKKELIJKE VOORWAARDEN Slechts 21 renners haalden finish Holland Heating ongeslagen kampioen 5 Solisten met le prijs bekroond Nieuwe instrumenten Fa» Schuurmans Christ v. Herwijnen- toernooi Baardwijk' Gemeenteraad Waalwijk vergadert donderdag Jachthaven open in Orimmelen MAANDAG 24 JUNI 1968 89e JAARGANG No. 51 (van onze verslaggever) WAALWIJK De schoolgemeen schap van het Dr. Mollercollege heeft vrijdagmiddag afscheid geno men van de heer J. Govers, die we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd de school heeft verlaten. Sinds 1948 was de heer Govers als leraar Frans in Waal wijk werkzaam. Zowel schoolbe stuur als leraren en leerlingen spra ken hun waardering uit over het werk van de heer Govers in de af gelopen periode. Htet was de president-curator, de heer Jud. Timmermans, die namens het college van curatoren de schei dende leraar dank bracht. Als blijk van waardering bood hij een boe- kenbon aan. Drs. Th. Noorman van der Dussen vergeleek in zijn toe spraak de heer Govers met een rots blok, die het toestromend water (de leerlingen) de goede kant op stuwt. A//c benodigdheden van STATIONSTRAAT 51* WAAIWSK „DE POSTDUIF" WAALWIJK Zondag 16 juni hield „De Post duif een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. Door de zeer slechte weersomstandigheden werden de duiven echter eerst maandag 17 ju ni om 2 uur in vrijheid gesteld. Deze vlucht werd voor de liefheb bers in Waalwijk en geheel Brabant een ware rampvlucht. De eerste duif bereikte haar hok dinsdagmor gen om 8.47.00 uur; de laatste prijs werd verdiend woensdag om 12.09.00 uur. We kunnen wel stellen dat 60 a 70% van de duiven hun hok niet hebben kunnen bereiken. De uitslag was: v. Riel de Louw 1, 17, 34, 39, 53, 57; A. v. Hilst 2, 5, 13, 22; L. v. Zon 3, 47; Jos v. Bladel 4; M. v. d. Griendt 6, 20; P. de Laat 7, 29, 48; Th. Groe- neveld 8. 25; G. Schoemans 9, 36; Th. Reuser 10; Jac Ophorst 11; J. Merkx 12, 23. 33; A. Dekkers 14, 15, 41; J. de Jong 16, 21, 30; J. Hamers 18, 32, 45, 52; J. J. Timmermans 19; L. v. Son 24, 42; H. Pullens 26, 56; P. Adriaanse 27; J. v. Daalen 28, 31; Fr. Verhoeven 35; H. Schafer 37; M. v. d. Heuvel 38. 46; Joh. C. Verhagen 40; Adr. Leijtens 43, 59; L. Remme ren 44; Fr. v. Gerven 49; W. Snels 50; C. v. Bijnen 51; A. v. Mierlo 54; J. v. d. Heuvel 55; G. de Man 58. Zaterdag 15 juni hielden de ver eniging 'n wedvlucht vanuit Chate- roux. De eerste 20 meldingen wa- G. de Man 1; Jos Biekens 2; J. Hamers 3, 7; Th. de Ronde 4, 8; Jac. Ophorst 5, 12; Jos v. Bladel 6; Jan Timmermans 9; J. Verwiel 10, 11; A. Vermeer 13, 19; Th. Groene- veld 14; G. Schoemans 15; H. Pul lens 16 18; L. v. d. Heuvel 17; W. Snels 20. P.V. „DE LUCHTBODE" De postduivenvereniging „De Luchtbode" hield maandag j.l. haar vlucht vanuit Pont St. Max. Deze vlucht is ook voor de Loon op Zandse duivenliefhebbers een ware rampvlucht geworden. De duiven zijn maan dag gelost in plaats van zondag. Zij hadden bijzonder slecht weer. De afstand is 312 km. Gelost om 14.- uur. De stand van de aangekomen duiven was: G. Schoenmakers 1 21; C. Schapendonk 2 9; M. Vera 3 4 23; M. v. d. Velden 5 7 8; Gebr. v. Noije 6 15a 27; A. v. Laarhoven 10 11 22 24; J. v. Dongen 12 16 25; G. IJpelaar 13 26; K. Aarts 14; A. J. van Dongen 15; Henk v. d. Velden 17; Gebr. v. d. Velden 18; H. v. d. Linden 19; J. Aarts 28. DE LUCHTVAART De uitslagen van de door de PV georganiseerde wedvluchten vanuit Chateauroux, afstand 570 km en Pont St. Maxence. afstand 313 km, luiden als volgt: Chateauroux: A. Bakkeren 1; L. ten Berge 2 4 5; B. van Campen 3. Pont St. Maxence: B. van Pelt 1 7 14 20; A. Bakkeren 3 6 11 12 21; W. de Rooij 4; H. Verduyn jr. 5 8 9 15; L. ten Berge 10 19; M. Bax 13; H. Vos 16 17; G. Treffers 18. De heer B. van Pelt is hiermede winnaar geworden van de wijlen M. van Peer-bokaal. Vol lof sprak hij over de wijze waarop de heer Govers precies 20 jaar de leerlingen de kennis van de Franse taal heeft bijgebracht. Drs. Th. van der Vight, sprekend namens de leraren, haalde in zijn toespraak de 17e eeuwse schrijver Fénelon aan, die het boek „De l'e- ducatión des filles" heeft geschre ven. De heer Van der Vight haalde enkele passages uit dit boek aan. Hij schetste de heer Govers als een leraar die de zaak altijd in handen had en nooit streng optrad. Hij noemde hem een geweldig man voor de leerlingen; iemand die het niet bij het lesgeven hield, maar ook 'n oog voor andere zaken had. Dat de leraren de heer Govers een prettig collega vinden, bleek wel uit het afschiedscadeau, een schrijfmachine. Ook de leerlingen staken hun lof niet onder stoelen of banken. De voorzitter van 't leerlingenbestuur, de heer Ad. v. Riel, zei met een dubbele stemming naar de bijeen komst gekomen te zijn. Enerzijds een prettige stemming, omdat men nu eens een leraar kon bedanken, anderzijds een vertwijfelende stem ming omdat men afscheid moest ne men van een vertrouwd persoon. Een vitaal mens. waarvan de leer lingen volgens Ad. van Riel nooit hadden verwacht dat de pen sioengerechtigde leeftijd al was aan gebroken. Bang dat de heer Govers zich in de toekomst zou vervelen, was men niet. Nu is immers de tijd aangebro ken dat hij zich aan zijn vele hob by's kan wijden. Het geschenk was hier ook op afgestemd, namelijk 'n zaagtafel en een projektie-tafel. De leerlingen wilde het afscheid van de heer Govers die op deze bijeenkomst vergezeld was van echt genote en kinderen meevieren. Daarom hadden zij een korte feest revue ingestudeerd. Onder leiding van mej. Van den Broek en de heer Van Dinther, voerden de leerlingen van de klassen lc en 2b twee stuk-' jes op. De zaal zong o.l.v. Frans Wilmont enkele liedjes. De solo werd door Els v. Beers voor haar rekening genomen. Aan het slot van de bijeenkomst dankte de heer Go vers. Hij hoopte, dat, als hij tekort was geschoten, iedereen het hem graag zou vergeven. Dat wilde hij op zijn beurt ook graag doen. MAKELAARS IN ASSURANTIËN Grotestraat 341, Waalwijk tel. 04160 - 4131 KONKURRERENDE PREMIE speciaal tarief voor beperkt gebruik desgewenst premiebetaling in halfjaarlijkse termijnen no-claim: 10, 20, 30, 40 tot max. 50% na 5 jaar; overname mogelijk tot 30% bij schade door schuld vermindering van no-claim met slechts 20% nieuwwaarde clausule Inlichtingen: J. Groothuis, Prof. Nolenslaan 9, tel. 3098 W. Remmers, van Lovenlaan 18, tel. 3626 G. Dingemans, Victoriestraat 21, tel. 3292 'n Uitzonderlijke gouderr bruiloft is ongetwijfeld die van het echtpaar v. Gastel-Wijdemans geweest op 12 juni j.l., waarvan de finale vrijdag j.l. draaide in de zaal van de heer P. van Dun aan de Markt alhier. We mogen met recht zeggen, ook na de wetenschap dat Kaatsheuvel de viering van gouden bruiloften met intense spontaniteit voorbereid, dat de gouden bruiloft van het echt paar v. Gastel-Wijdemans hierbij 'n aparte beurt gekregen heeft. Er wa ren hiervoor grondige redenen. Zel den immers komt het voor, dat het echtpaar op de dag van zijn gouden bruiloft dertien kinderen, allen ge huwd, waarvan ook een drietal uit Autralië overgekomen, op de feest dag rond zich geschaard ziet. Geen wonder dat er een enorme belang stelling was toen om 10 uur de so lemnele Mis in de St. Janskerk werd opgedragen. De stoet daar heen geleek wel een optocht. In een keurig versierde open wagen, bege leid door 16 kleinkinderen, ging de stoet kerkwaarts, vergezeld van het actieve buurtcomité en de gehele grote familie. Pastoor v. d. Spijker, geassisteerd door de beide kapelaans De Groot en Van den Berg, droeg de feestmis op. Het damesparochie- kerkkoor zong op verdienstelijke wijze de 2-stemmige Perosi-mis, waaronder mej. Wellens, onder het uitreiken der H. Communie, stijlvol het Panis Angelicus van C. Frank ten gehore bracht. Na een korte rondrit werd naar Hotel-Restaurant Euphonia gereden, waar de koffie tafel volgde. Om kwart over 2 werd het buurt comité ten huize van het gouden echtpaar ontvangen. Bij monde van de voorzitter, de heer A. Dekkers, bood deze het echtpaar de stijlvolle versiering van het grote woonhuis op de hoek Hoofdstr.-Jan de Rooy- straat aan, kunstvol verzorgd door bloemenmagazijn Van Kempen en een filmreportage van de feestvie ring van de gehele dag. De receptie die daarop volgde, ook in het grote woonhuis, gaf hon derden belangstellenden, vrienden en zakenkennissen de gelegenheid om hun opwachting te maken. Meer dan 400 handtekeningen werden ge plaatst in het receptieboek, meer dan 200 bloemstukken en ontelbare geschenken werden aangeboden. Onder leiding van de heer P. v. Dijk werd om half acht door Apol lo een serenade gebracht, waarbij de voorzitter, de heer A. Ververs, met dank releveerde dat de heer v. Gastel jarenlang een verdienstelijk bestuurslid van 't korps is geweest. De grote familie vierde in intie me kring het verdere feest op deze dag in het Cultureel Centrum te Loon op Zand. Maar hiermee was 't feest niet beëindigd. Op zaterdag 15 juni kwamen de buurtgenoten aan de beurt. Een ge zellige avond met stemmingsvolle muziek in de Euphonia-zaal was de dank van het gouden bruidspaar voor het vele, dat de buurtgemeen schap had gepresteerd. Maar nog was het slot niet daar. Vrijdag j.l. volgde de grote finale in de zaal van de heer P. van Dun, waar het fabriekspersoneel van Be- niamino een prettige avond met 'n prima verzorgde koffietafel, onder stemmige muziek van The Blue Bii'ds, werd aangeboden. In totaal een gouden bruiloftviering, welke een apart woordje verdient. VAN IIAREN DEZE WEEK KAMPIOEN De afgelopen week zijn er weer veel wedstrijden gespeeld in de Be- drijfs- en Zomeravondvoetbalcompe- titie voor Waalwijk en omstreken. De uitslagen waren als volgt: E'ok v. HeijstHolland Heating 02 AmstelTimtur 33 Jonker Frisv. Haren 03 VerolmeLips 1 21 TimturLips 2 52 Noord-BrabandHoll. Heating 11 Gem. WaalwijkJonker Fris 12 RexVerolme o1 AmstelHolland Heating 02 TimturNoord-Braband 17 De stand is als volgt: Poule 1: Lips 1 10 5 3 2 13 22—10 v. Haren 8 6 0 2 12 23—11 Verolme 9 4 2 3 10 13—13 Rex 8 2 2 4 6 7—12 Jonker Fris 9 2 2 5 6 1520 Gem. Waalwijk 8 2 1 5 5 11—25 Poule 2: Holl. Heating IC1 De beslissende ontsnapping in de 17e ronde van Waspik voor ama teurs viel al in de 20e van de 70 te lijden ronden. H. Uitenboogaard uit Cap. a.d. IJssel ging al na amper 20 kilometer op avontuur waardoor het peloton al enigszins uit elkaar ging. Enkele ronden verder kreeg de^e wedstrijdmaker gezelschap van vV. de Vlam uit Sambeek, B. van Dorth uit Rotterdam en II. v. Leeu wen uit Den Haag. Uitenboogaard kwam na 45 ronden in moeilijkhe den en kon het tempo van de kop lopers niet meer bijbenen. Men slaagde er aan de kop van het pelo ton echter niet in de juiste formatie te vinden om een geslaagde tegen actie te ondernemen. Het gevolg van deze toch meestentijds niet zó felle reacties was, dat iedereen zich genoodzaakt zag alles te geven om aan het tempo het hoofd te kunnen bieden. Vooral toen de 4 koplopers in de 42e ronde ineens 10 seconden van nun voorsprong moesten prijsgeven Zaterdag j.l. nam een 5-tal jonge dames, leden van de Harmonie St. Jan, alhier, deel aan het solisten concours van de RK Bond van Mu ziekgezelschappen, georganiseerd door de Kon. Harmonei Semper Cre- sendo te Kerkdriel. Vier van hen wisten in de 3e afd. een eerste prijs le behalen en één in de 2e afd.. In de 3e afd. waren het de dames Toos van Huiten, Willie van Huiten. Ber tie var Deelen en Nel v. d. Westen, ellen op clarinet en in de 2e afd. Corry van Kuyk, eveneens met cla rinet Vermeld mag nog worden dat Nel v. d. Westen met 98 punten die dag de hoogst geklasseerde in de 3e afd. werd. Zondag nam de harmonie St. Jan deel aan hetzelfde bondsconcours te Kerkdriel. Onder leiding van haar nieuwe, jonge direkteur, de heer H. Merkx uit Drunen, werd uitgevoerd in de 3e afd harmonieën .Weekend', ouverture van G. Boedijn (verplicht werk) en .Trilogie' van Cor Kee als gekozen nummer. De jury had naast de gebruikelij ke kritiek, bijzonder veel lof voor de goede muzikale vertolking en kende St. Jan voor het eerste num mer 140 en voor het gekozen werk 137 Vè punten toe, wat ruim voldoen de was voor een eerste prijs. Als we ,n aanmerking nemen dat St. Jan nog pas kort geleden met een nieu we, zeer jeugdige en onervaren di- lekteur de voorbereiding voor dit concours moest aanpakken, terwijl het nieuwe instrumentarium nog maar nauwelijks was ingespeeld, aan mag een le prijs wel een bij zonder fraai resultaat worden ge noemd. Voor belangstellenden, ver enigingen en particulieren, zij hier vermeld dat St. Jan a.s. woensdag avond om half negen in het Ge meenschapshuis iedereen in de ge legenheid stelt haar bekroonde con coursnummers te komen beluisteren en direkteur, corps en solisten met dit succes te komen gelukwensen. Verhuur en verkoop van TENTEN, LUCHTBEDDEN, GASSTELLEN en alle soor ten KAMPEER-ARTIKELEN Thorbeckelaan 23, Waalwijk tel. 04160 - 2929 Zaterdag j.l. speelde SSC haar derde wedstrijd voor de burgemees ter van Prooijen-bokaal. De strijd ging tegen de Waalwijkse le klasser RKC. SSC had in deze wedstrijd de jeugdspeler Frans Wittebol opge- sield en van deze speler mag men m de toekomst veel verwachten. RKC, dat niet op volle sterkte kon komen, was in deze wedstrijd toch geen volwaardige partij voor de Vrijhoevenaren. Het leek meer op een goed oefenduel dan op een wed strijd waarbij toch wel enig belang staat. Het eerste initiatief in deze wedstrijd was voor RKC, maar even later kon toch SSC in de aanval gaan en een goede combinatie tus sen Wittebol en Faro bracht de bal bij Maton die beheerst 10 kon sco ren. Beide partijen kwamen nu af wisselend in de aanval en dit re sulteerde bij RKC in een fraai doel punt gescoord door Beerens. Enkele minuten later speelde van Dalen de bal iets te nonchalant op zijn kee per terug, doch de bal ging over de RKC-doelman heen en verdween in het net: 21. SSC kwam steeds be ter in vorm en debutant Wittebol smaakte het genoegen om in de 35e minuut met een goed schot de stand op 31 te brengen, met welke stand ook de rust aanbrak. Na de thee kwam het eerste succes voor RKC. In de 4e minuut reeds kon Bruur- mijn de stand terug brengen tot 32. RKC probeerde alles om tot gelijke hoogte te komen, maar hun aanvallen werden keurig afgeslagen waarbij ook de SSC-doelman Tref fers zich van goede klasse toonde. In de 18e minuut kon SSC door Fa ro de stand op 42 brengen. Wat daarna RKc ook probeerde het luk te hen niet om nog een enkele maal te scoren. Soms duurde het ook te lang in hun voorhoede waarbij de SSC-achterhoede volop gelegenheid kreeg goed in te grijpen. Het is een alleszins verdiende 42 zege voor SSC geworden. De reserves van SSC zorgden voor 'n mooie verrassing door te Terheij- den in de beslissingswedstrijd tegen VVN uit Klundert om de afdelings beker een zeer verdiende 21 zege te behalen. De SSC-doelpunten wer den gescoord door De Roon en Van Zeist. SSC onderstreepte hiermede hun fx-aaie 2e plaats in de eindrang schikking van de competitie. Uit 'n strafschop wist VVN de eer te red den. Voor de promotie werd SSC 3 met 30 verslagen door Beatrix uit Den Bosch. De eerste wedstrijd is door SSC gewonnen, zodat hier een beslissingswedstrijd zal moeten wor den gespeeld. Afgelopen weekend werd het Christ van Herwijnentoux-nooi, georgani seerd door de v.v. Baardwijk voort gezet met wedstrijden voor A-pupil len en B-junioren. De uitslagen wa ren als volgt: A-pupillen: RKC—RWB 1—0 RKDVCWSC 1—2 RKC—Waspik 1—1 RKDVCNieuwkuyk 40 RWBWaspik 06 RKDVC—Baardwijk 2—1 WaspikZwaluw VFC 12 NieuwkuykBaardwijk 03 RWB—Zwaluw VFC 0—5 WSC—Baardwijk 1—2 RKC—Zwaluw VFC 1—6 WSCNieuwkuyk 20 De finale werd door Zwaluw VFC met 2—1 van RKDVC gewonnen. De strijd om de 3e en 4e plaats werd door Baardwijk met 31 van Waspik gewonnen. Uitslagen van zondag voor B-juni- cren: RKC—RWB 1—2 RKDVC—WSC 0—2 RKC—Waspik 2—3 Baardwijk—RKDVC 1—0 Waspik—RWB 1—6 NieuwkuykRKDVC 15 WaspikZwaluw VFC 16 BaardwijkNieuwkuyk 20 RWBZwaluw VFC 11 NieuwkuykWSC 00 RKC—Zwaluw VFC 0—3 BaardwijkWSC 01 De finale werd met 30 door Zwa luw VFC van WSC gewonnen. RWB won met 61 van Baardwijk in de strijd om de 3e en 4e plaats. Baard wijk kan terugzien op een zeer ge- slaag tournooi. N.-Braband Blok v. Heijst Lips 2 Timtur Amstel 0 19 25—7 2 9 16—8 3 8 20—8 6 4 13—22 6 3 13—25 6 3 9—30 toen P. van Donk, P. Franken, Fr. lloogerheide, J. Hoi'dijk en W. Prin sen de zweep erover legden, kwam de spanning terug. Baai*s, Hesemans c.n Willemsen trokken echter het pe. leton weer bij elkaar in hun poging met de achtervolgers mee te gaan, zodat het tempo weer zakte. Nadat ook Barten en Hesemans nog een te- genstootje zorgden ging opnieuw W. Prinsen aan de haal met aan zijn wiel een aantal prominenten. De verstandhouding bij de achtervol gers bleef echter zoek, zelfs toen mannen als Poortvliet, Barten en TToogerheide elkaar in nog 10 ron den voor de boeg vonden in een ont snapping. Alleen Baars kon zich te gen het einde nog losmaken om ech ter ruimschoots na de strijders van hot eerste uur te eindigen. Het feit dat 21 renners de finish bereikten bewijst wel dat een winnaar van de ï-onde van Waspik ui het goede hout gesneden moet zijn. Ook dc wedstrijd bij de nieuwe lingen en aspiranten was een ware slijtageslag. Bij de nieuwelingen be reikten slechts 19 renners de finish. Uitslagen amateurs: 93 km in2.22.19: 1. H. van Leeuwen, Den Haag; 2. B. van Dorth, Rotterdam; 3. W. de Vlam, Sambeek; 4. A. Overveld, Zegge; 5. C. Baai-, Haarlem. Nieuwelingen: 50 km 1.21.45: 1. F. van Katwijk; 2. G. Walters, Midden Beemster; 3. H. van Groezen, Made; 4. H den Boer. Hilversum; 5. B. ter Harmei. Lage Zwaluwe. Aspiranten: 20 km 34.5: 1. E. Meyle. mans, Ossendrecht; 2. R. BeusekampI H. I. Ambacht; 3. F. van Enden, Monster; 4. A. Verkerk. 's-Graven- c'eel; 5. T. Huyzen, Ellewoutsdijk. WAALWIJK - De leden van de raad van de gemeente Waalwijk komen donderdagavond om 19.30 u. op het gemeentehuis voor een open bare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 19.800, voor de uitbreiding van de gasvoor- ziening en een krediet van 22.500,- voor de uitbreiding van de water voorziening in de omgeving van de Taxandriaweg. 4. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 25.000, voor de aankoop van 170 keuken- geysers ten behoeve van het ge meentelijk gasbedrijf. 5. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van ƒ21.335, voor het slopen van de voormalige openbare lagere school aan de Sta tionsstraat. 6. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 471.500,- voor de uitbreiding van de Pastoor van Haarenschool, De Jonghestraat 3, met 7 lokalen. 7. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen en meu bilair voor het onderwijs in het vak handenarbeid t.b.v. de r.k. meisjes ulo-school „Maria Koningin, Taxan driaweg 7. 8. Voorstel tot verlening van medewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor de vakken Franse taal en wiskunde, ten behoeve van de r.k. meisjes ulo-school „Maria Koningin", Tax andriaweg 7. 9. Aankoop woning Kloosterweg 62 van W. A. van Beek. 10. Verkoop van grond, gelegen in het plan „Groenewoud". aan P. L. Breed. 11. Verkoop van grond, gelegen ten zuiden van de Bloemendaalweg, aan J. P. Pullens. 12. Verkoop van grond, gelegen aan de Stationsstraat, aan Van Dijk Modehuis Waalwijk N.V. 13. Toelating van A. J. Pullens als nieuwbenoemd raadslid. 14. Begrotingswijziging. Het 2Vz-jarig meisje Marianne Wijfjes uit Zandvoort, dat sinds woensdag werd vermist, is zondag door 'n paar wandelaars in de dui nen gevonden. Het kind was honge rig, dorstig en geschramd, maar ove rigens geheel gezond. Het is door de politie aan de beide ouders te ruggebracht. De wedstrijden voor de rest van de competitie zijn als volgt: Maandag 24 juni: Gem. Waalwijk v. Haren terrein A; Blok v. Heijst Timtur terrein B. Dinsdag 25 juni: Jonker FrisRex terrein A; Noord- Bi-abandAmstel terrein B. Don derdag 27 juni: Gem. Waalwijk Verolme terrein A; Blok v. Heijst Lips 2 terrein B. Vrijdag' 28 juni: Rexv. Haren terrein A; Noord- BrabandTimtur terrein B. Maan dag 1 juli: AmstelLips 2 terrein A; Noord-BrabandBlok v. Heijst ter. rein B. Vrijdag 5 juli kampioen afd. 1kampioen afd. 2 terrein A. Terrein A is Baardwijk; terrein B is RWB (Besoyen). Vrijdag 5 juli speelt de kampioen van afd. 1 tegen de kampioen van afd. 2. Wie hiervan wint wordt uit gezonden naar de Brabantse kam pioenschappen. Na deze wedstrijd is de prijsuitreiking en een balavond, vanwege het feit dat de B.Z.A. haar 3e lustrum viert, waarbij iedere deelnemende vereniging een aan denken zal ontvangen. Deze bal avond is voor iedereen toegankelijk. Deze wordt gehouden in café De Lindeboom, J. Timmermans. Antoni- usstraat 136. De aanvang is 9 uur. DEPUTATIE UIT LOCHRISTIE (BELGIË) IN VLIJMEN OP BEZOEK Zaterdagmorgen kwam een depu tatie uit Lochristie (België) in Vlij men op bezoek. Dit gebeuren be staat al enkele jaren, maar dit jaar was het uitgebreider. Eerst was het alleen het gemeentebestuur, maar nu waren er ook voetballers en een zangkoor present. De begroeting was om half 12 in de raadzaal van het gemeentehuis te Vlijmen, waar burgemeester L. Schweitzer een welkomswoord uit sprak. Hierna ging het gezelschap naar Hotel Prinsen, waar geluncht werd. Om 3 uur werd op 't Sport park De Hogeheide een voetbalwed strijd gespeeld tussen een selectie elftal van de verenigingen Nieuw- kuijk, Haarsteeg en Vlijm. Boys en het Belgische elftal Begonia uit Lochristie, een elftal uit de 4e klas van de Belgische Voetbalbond. De uitslag was 82 voor Groot- Vlijmen. Na afloop van de wedstrijd was er een diner in Hotel Prinsen, waar na een gezellig samenzijn. Eerst trad het St. Franciscuskoor uit Lochris tie op, en daarna het Vlijmens Ge mengd Koor. Vervolgens kwamen twee teams van 5 personen uit bei de gemeenten op de planken en al les bijeen werd het een gezellige avond. Het was al laat toen er af scheid werd genomen. GESLAAGD Op het te houden examen in Utrecht slaagde voor sportmasseur de Vlijmenaar J. v. d. Pol. Zijn hobby is wielrennen; hij zal zijn ui terste best doen in de komende wielerwedstrijden. MEDEWERKING GEVRAAGD VAN AUTO-BEZITTERS Er zijn enkele auto-bezitters die zondags oude mensen die niet goed ter been meer zijn, mee naar de kerk nemen. Mogelijk zijn er nog meer auto-bezitters die zo iemand willen meenemen. Wanneer deze zich opgeven op de pastorie, kan daarvoor een oplossing worden ge zocht. Met een feest van twee dagen is het afgelopen weekeinde de groot ste jachthaven van West-Europa in Drimmelen, gelegen aan de Amer en tegenover het recreatiegebied De Biesbosch, geopend. De staatssecre taris van Recreatie, mr. H. J. van de Poel, zei zaterdag in zijn ope ningstoespraak, dat de Biesbosch na de sluiting van de zeegaten 'n grote toekomst tegemoet gaat. Langs af gedamde wateren zullen landschap pelijke voorzieningen worden ge troffen, gepaard gaande met ruil verkavelingen. De Cultuurtechnische Dienst en het departement van Re creatie zullen zeventig percent van de kosten dragen. Prinses Beatrix en prins Claus waren er bij tegenwoordig. De Gaulle heeft bij de eerste stemming in Frankrijk een éclatan te overwinning van minstens 70% (een miljoen stemmen) behaald. De communisten en het centrum waren de grote verliezers (200 a 300.000 stemmen). Pompidou werd bij deze eerste verkiezing herkozen met 80 procent der stemmen.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5