Peugeot-204 met recht „een wonder op wielen" VAN MIL I KAATSHEUVEL Peugeot-204 met re wonder op wie Brigadier H. Peters woensdag In Waalwijks raadszaal gehuldigd Garage en Quick Service „Bloemenoord" i. Kano's of gevulde koeken met amandelspijs 25 JMR IR POLITIEDIENST 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 5 JULI 1968 15 BANKETBAKKERIJ 15 ut Goed afgewerkte wagen die veel comfort biedt PEUGEOT 204 voor de prijs van 7.990,— Garage- en Autobedrijf H. DOEVENDANS Sinds 1950 bij gemeentepolitie in Waalwijk werkzaam Vakbekwaam Politie-organisatie Praktisch Wegligging Adjudant De Klerk uit Drunnen nu groepscommandant in Dongen actieve bezorger voor ons blad prisma7 bijou uw PRISMA horloger Vrijdag finale Bedrijfs- en Zomer avondvoetbal in Waalwijk Diploma-zwemmen in Drunen Loon op Zand Sprang-Capelle Capelle 3-Jarige jongen vanmorgen in Kaatsheuvel dodelijk verongelukt Kastekort op postkantoor in Kaatsheuvel Drunen SHELL Wij voeren uit: EEN SMAKELIJKE KOEK VOOR ONDERWEG. ,"2 GROTESTRAAT 234 WAALWIJK TELEFOON 2312 (van onze verslaggever) WAALWIJK „Wie twee dagen in een Peugeot-204 heeft gereden, wil beslist geen andere auto meer", zo vertelde ons de heer Doevendans, eigenaar van Garage- en Autobedrijf H. Doevendans in Waalwijk, toen hij ons de jongste Peugeot-telg toevertrouwde. Een wat overdre ven verkoopterm dachten wij. Maar na twee dagen Peugeot-rijden, wa ren we het voor een groot gedeelte met deze uitspraak eens. De 204 is een heerlijke wagen, beslist niet te duur. Voor bijna 8000 gulden koopt men een bijzonder goede auto, die met recht het predikaat „wonder op twee wielen" draagt. De Peugeot-204 is een perfect af gewerkte auto, die we zowel qua interieur als exterieur bijzonder charmant zouden willen noemen. De wagen beidt veel comfort. Wat te denken van een schuifdak, chroomstrips en verstelbare voor lampen. Het veiligheidsdashbord met drie klokken recht achter het stuur, is over de gehele lengte voor zien van een bagageplank, terwijl aan beide zijden ruime vakken zijn aangebracht, die alle voor de be- een wonder op wielen compleet met schuifdak, rembekrachtiging, slaapzittin- gen, Micheiin-X banden en 2 jaar lakgarantie PEUGEOT, een wonder op wielen Vraag het haar berijders. Dealer voor Waalwijk en omgeving: Laageinde 103, Waalwijk Telefoon 2665 Verkoop: Fr. Hensen Tel. 04160 - 4557 Van onze verslaggever) WAALWIJK - Woensdag herdacht de heer H. J. P. Peters (45) het heugelijke feit dat hij 25 jaar in politiedienst is. Brigadier Peters, die sinds 1950 in Waalwijk is gestationeerd werd in de raadszaal door burge meester J. Teijssen gehuldigd. Ook de korpschef, inspecteur L. v. Hooff, roemde de heer Peters om zijn werklust 'en plichtsbetrachting. Beiden bo den de jubilerende brigadier geschenken aan. ,,Het is voor u een heugelijke dag. 25 jaar in politiedienst is een lange periode. Een tijdvak waarvan u ver reweg het grootste gedeelte in Waal wijk heeft doorgebracht. Sinds 1950 bent u - na in Zwolle en Zuylen gestaan te hebben - ingedeeld bij de Waalwijkse gemeentepolitie. In de afgelopen 18 jaar bent u hier voor het korps een belangrijke functiona ris geweest. U heeft getoond hele maal geschikt te zijn voor het politie vak. Een vak dat u arbeidsvreugde schonk en waarin u carrière heeft ge maakt", aldus burgemeester Teijssen. „Met deze staat van dienst ver dient u hulde. Daarom zijn we alle maal feestelijk gestemd". Burgemees ter Teijssen bood als stoffelijk blijk van waardering brigadier Peters een geschenk onder couvert aan. Me vrouw Peters verraste hij met een boeket bloemen. Inspecteur Van Hooff vond het 'n moeilijke taak om met een ervaring van 5 maanden in Waalwijk, de jubi laris te moeten toespreken. Wel was hij verheugd dat het 25-jarig jubile um officieel werd gevierd. „Als men ergens 25 jaar heeft gewerkt Is het toch niet overtrokken om daar een dag bij stil te staan. Het leven kent toch al zo weinig rustpunten". „Van mijn voorgangers", zo zei de heer Van Hooff, "heb is gehoord dat u een vakbekwaam politieman bent. Zoals ik u in de afgelopen 5 maan den heb leren kennen kan ik dat U beamen. U bent een man met veel plichtsbetrachting en dienstijver. Ook beschikt U over een goede algemene ontwikkeling. Juist dit laatste is van zoveel belang, nu de problemen waar mee de politie te maken krijgt, veel- zijdiger worden". De korpschef bracht dank voor al datgene wat brigadier Peters in de afgelopen 18 jaar voor Waalwijk heeft gepresteerd. Namens alle korpsleden bood hij 'n Gelderse klok aan, waaraan hij de spreuk verbond ,,De uren gaan voorbij, maar ze wor den ons aangerekend". Mevrouw Pe ters bood hij een bloemstuk aan. Namens de Katholieke Politiebond St. Michaël sprak de heer Marcelis, die zei verheugd te zijn dat aan dit politiejubileum een officieel karakter werd gegeven. Hij wees op de veran- op elk terrein veel verbeterd is. Van- deringen in het politievak, waardoor uit dit gezichtspunt bezien wenste hij Brigadier Peters veel geluk met zijn zilveren jubileum. Dank bracht hij de heer Peters ook voor zijn werk als secretaris van de afdeling Waalwijk van de politiebond. Een dank die hij onderstreepte met een geschenk on der couvert en een bondsgratificatie. Mevrouw Peters, wiens gastvrijheid hij roemde, kreeg bloemen aangebo den. Nadat een toast op de jubilaris was uitgebracht sprak deze nog een dankwoord. stuurder en inzittenden nuttige voorwerpen onder handbereik hou den. Het nieuwe instrumentenbord groepeert in deze drie grote ronde klokken, resp. de snelheidsmeter, 't contrólelampje voor de clignoteurs, de kilometerteller met dagteller, de benzinestandmeter, de controle- lampjes voor oliedruk en water temperatuur, de voltmeter en een elektrisch klokje. De (stuur)ver- snelling bevindt zich rechts van de stuurkolom met links claxon- en verluchtingsschakelaar. Naast de kachelregelaar is ruitenwisserscha- kelaar en chokeknop aangebracht. Het uitzicht is ruim. De stoelen zitten gemakkelijk en bieden veel comfort aan de inzittenden. De rug leuning van de voorstoelen is neer klapbaar, zodat twee slaapbanken kunnen worden verkregen. De bre de en comfortabele achterbank biedt plaats aan drie personen. De bekle ding is voor dezelfde prijs te krijgen in stof of ventilerend kunst leer. De portieren zijn van kunst leer met achter asbakken. Ook is er een speciaal veiligheids-kinder- slot gemonteerd. De stevige hand grepen zijn beslist praktisch. Dat zelfde geldt voor het slotensysteem. Voor de gehele wagen is slechts één sleutel nodig: voor de portieren, bagageruimte en contaaktslot. De wegligging van de Peugeot- 204 is perfect. Over de slechte Langstraatweg naar Breda, reden we zonder de minste hinder met 'n snelheid van 135 kilometer. Dit was ook bijna de top, want een goed in gereden Peugeot bereikt de 140 km. Het brandstofverbruik is vrij rede lijk. Een pittige rijder haalt altijd nog de 1 op 11. Wordt met rustige snelheid gereden, dan is 1 op 14 vrij normaal. We schreven een per fecte wegligging, makkelijk bestuur baar en ondanks voorwielaandrij ving, korte draaicirkel. In de boch ten is de wagen niet van de weg te krijgen. Zelfs niet met ontkoppelde motor, wat we rond het Lido pro beerden. De wagen is uitgerust met een dwarsgeplaatste 1130 cc motor. Ook is levering met een dieselmotor mo gelijk. De Peugeot-204 is in diverse modellen leverbaar, waaronder de Break Grand Luxe, de Cabriolet, de Coupé Grand Luxe en de Luxe be stelwagen. De bagageruimte is geheel be kleed en heeft een inhoud van 370 dm'. Door de rechthoekige vorm en platte bodem, is de gehele ruimte bruikbaar. Het reservewiel is onder de bodem van de bagageruimte aan gebracht en wordt op zijn plaats gehouden door een vergrendeling van binnen uit. Concluderend kunnen we stellen dat de Peugeot-204 een wagen is met fantastische rijmogelijkheden, gemakkelijke besturing, veel com fort biedt, een prettige zit heeft en weinig geluidshinder en alle snufjes biedt wat men van een auto voor die prijs verlangt. Dealer voor Waal wijk en omstreken is het Garage en Automobielbedrijf H. Doeven dans, Laageinde 103, Waalwijk. De verkoop berust bij de heer Hensen, tel. 04160 - 4557. Adjudant De Klérk, welke na 8 jaar dienstverband bij de Rijkspolitie te Drunen benoemd werd tot adjudant groepscomman dant te Dongen, nam woensdagmiddag af scheid van de groep Drunen. Dit afscheid ging vergezeld van een gezellige bijeen komst op het groepsbureau waarbij tegen woordig waren burgemeestér Mr H. Stie- ger, pastoor Mecuwissen en adj. Vermeulen van de groep Drunen. Bij dit afscheid werden hartelijke woor den gesproken waarbij de verdiensten van de heer De Klerk nog eens breedvoerig werden uitgemeten. De meeste sprekers hadden niet alleen waarderende woorden maar eveneens een geschenk als blijk van waardering voor datgene wat de heer De Klerk voor de politie en de gemeenschap heeft gedaan. Adj. Vermeulen bracht de dank over van het gehele korps en deed zijn woorden vergezeld gaan van 'n scheer- apparaat. Burgemeester Stieger bracht dank voor de goede samenwerking en bood een Delftsblauw wandbord aan. De res.-wachtmeester v. d. Poel had bij zondere waarderende woorden voor de wij ze waarop de heer De Klerk als klasse instructeur de mannen van de reserve rijks politie had opgeleid tot geoefend man. Ook hij had een fraai geschenk, nl. een mist lamp en bloemen voor mevr. De Klerk. Adjudant de Klerk dankte tot slot voor de waarderende woorden en wees er op dat zijn benoeming tot adjudant in Dongen me de te danken was aan het feit dat de man nen van de groep Drunen tezamen steeds in een goede geest en samenwerking had den gedaan. Een grappige bijkomstigheid bij deze benoeming is dat adj. Vermeulen, welke eerst in Dongen gestationeerd was iedere morgen vanuit Dongen naar Drunen komt en dat Adj. de Klerk iedere morgen vanuit Drunen naar Dongen gaat. Beiden zullen binnenkort wel gaan verhuizen. Wij vragen een in Loon op Zand. Aanmelden bij Bureau Jan Tuerlings, Dr. v. Beurden straat 8, Kaatsheuvel tel. 2002 1) verfijnd model fraai bewerkte band 155.- 2) nouveauté met gesatineerde band en champagne-kleurige wijzerplaat 159.- STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK V WAALWIJK Vrijdagavond om 7 uur wordt op het Baardwijk-terrein de finale van het Bedrijfs- en Zo meravondvoetbal in Waalwijk ver speeld. Het zijn de teams van Van Haren en Holland Heating de 2 poule-winnaars die dan tegen el kaar in het strijdperk treden, om uit te maken wie zich kampioen 1968 mag noemen. De finale betekent tevens de af sluiting van 15 jaar BZA. De prijs uitreiking is na afloop van de wed strijd om 21.00 uur in café De Lin deboom. Na afloop is er gelegenheid tot dansen op de muziek van Henry and the Blue Stars. Zaterdagmiddag recipieert het bestuur van de Com missie Bedrijfs- en Zomeravondvoet bal in verband met het derde lus trum van 15 tot 17 uur in café Pas sier, De Heibloem, in de Antonius- straat. Bewijs zwemproef diploma A: 1. Annemarie IJpelaar, Wilhelminaschool; 2. Jan v. d. Pol, Paulusschool; 3. Jean Louis Kop, Paulusschool; 4. Mirjam Klomp, Paulusschool; 5. Gonny v. d. Wiel, Wilhel minaschool; 6. Leonne v. d. Wiel, St. Jo zefschool; 7. Erik Dortmans, Dr Mollercol- lege; 8. Elly Knippels, St. Jozefschool; 9. Hans van Meel, LTS Waalwijk; 10. Kathy van Delft, Wilminaschool; 11. Anja Knip pels, Wilhelminaschool; 12. Marja Vissers, St. Jozefschool. Diploma geoefend zwemmen, diploma B: 1. Hans Meeuwisse, Paulusschool; 2. Peter van Drunen, Wilhelminaschool; 3. Jan van Sambcek, Wilhelminaschool; 4. Gert Klomp, Dr Mollercollege; 5. Ankie Nelis, Albert Schweiszerschool; 6. Paul Vinkenvleugel, Dr Mollercollege. Zwcmvaardigheidsdiploma I, diploma C: 1. Wim van Sambeek, Dr Mollercollege. M. BRANDS, DIRECTEUR SCHOENFABRIEK LE ClIIQ PARIS OVERLEDEN Heden is in het Mariaziekenhuis ie Tilburg overleden, de heer Mar. Brands, in leven directeur van N.V. H. Brands Zn. „Le chiq Paris". Hij was de mede-oprichter van dit bedrijf in 1918 met zijn eerder over leden broer Jan Brands. Hij ruste in vrede t BENOEMING AMBTENAREN Door het gemeentebestuur zijn als onbe zoldigd ambtenaar van de Burgerlijke Stand benoemd, de heren A. v. d. Graaf en C. Stange, beiden ambtenaar, alhier. BENOEMING Naar wij vernemen is enige weken ge leden, benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Sprang, mej. E. v. Prooijen. De nieuwe onderwijzeres is in het bezit van de acte Handenarbeid. NAAR CONCOURS Het fanfarecorps „Sirena" hoopt a.s. zaterdag 6 juli deel te nemen aan het Na tionaal federatief muziekconcours te Eiber- gen. Het korps komt uit in de tweede afd. en staat onder leiding van de heer A. v. d. Heijden te Vlijmen. BEDANKT De heer H. Haverhals, notabel van de Ned. Herv. Kerk aan de Zuidhollandsedijk, heeft deze functie neergelegd. ZAALSPORTVER. „ZIDEWINDE" Op vrijdag 28 juni 1968 heeft de afde ling badminton haar eerste oefenwedstrijd gespeeld tegen haar zustervereniging uit Made in de sporthal te Sprang-Capelle. Vrijwel alle partijen gaven interessant en levendig spel te zien, waarbij vooral het optreden van mej. Els Rozenbrand in hét dames-enke en dames-dubbel opviel. Dat de sportieve wedstrijd door de jonge club uit Sprang-Capelle uiteindelijk werd verloren, was vooral te wijten aan het gebrek aan routine. Gezien het vertoonde spelpeil mag worden verwacht dat successen in de nabije toekomst niet zullen uitblijven. UITKERING SPAARGELDEN De spaarvereniging „Vele kleintjes ma ken een grote", gevestigd in café De Witte Brug, alhier, zal a.s. zaterdagavond in een vergadering de gelden uitbetalen welke in het afgelopen jaar zijn gespaard. De leden worden om 8 uur ter vergadering verwacht. DE LUCHTVAART De postduivenvereniging De Luchtvaart, alhier, houdt a.s. zondag met jonge duiven een wedvlucht vanuit Duffel; afstand 73 km. Inkorven in het clublokaal, café De Witte Brug. (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - Een ernstig ongeval in Kaatsheuvel heeft vanmor gen het leven gekost aan de 8-jarige Herman van Best. Het slachtoffer fietste omstreeks half 10 met een vriendje in het nog bereidbare ge deelte van de Vaartstraat, waar weg werkzaamheden worden uitgevoerd. De twee jongens raakten met de stu ren van hun fietsen in elkaar. Her man van Best, gewoond hebbende Frederik Hendrikpark 22 in Kaats heuvel, viel tegen een rijdende vracht wagen en vervolgens met zijn hoofd op de trottoirrand. De zwaargewonde jongen werd, nadat dr. Wijtenburg medische assistentie had verleend, met spoed naar het St. Elisabethzie- kenhuis in Tilburg overgebracht, doch operatief ingrijpen mocht niet meer baten. Hij overleed korte tijd later. Een der loketambtenaren van het postkantoor te Kaatsheuvel heeft op vrijdag 28 juni j.l. een kastekort gehad van precies f 500,De mo gelijkheid bestaat dat het tekort is ontstaan doordat iemand een cheque van f 500.inde en deze cheque niet aan het loket heeft achtergela ten maar onbewust heeft meegeno men. De directeur van het postkan toor verzoekt ieder die op genoemde datum een cheque van f 500.heeft geïnd te willen nagaan of het be talingsstuk werd meegegeven en zou dit het geval mogen zijn, het weer af te geven aan het loket. Voor de betrokken ambtenaar is dit vanzelf sprekend van groot belang. JUDOKAMPIOENSCHAPPEN In de sportzaal van de R.K. Le- In de sportzaal van de R.K. Levens school werden de kampioenschappen gehouden van de Eerste Kaalsheuvel- se Judoclub. De volgende judoka's behaalden de titel in de diverse ge wichtsklassen; 20-25 kg: 1. v. d. Colk; 2. v. Dustel- houd. 26-31 kg.: 1. E. de Wijs; 2. J. IJpelaar. 32-37 kg.: 1. J. Laros; 2. J. van Wanrooij. 38-43 kg.: 1. K. IJpelaar; 2. A. van Beers. 44-49 kg.: 1. H. Klerks; 2. J. Dekkers; 50-60 kg.: 1. R. Brekelmans; 2. D. Ververs. Het kampioenschap van de senioren werd behaald door M. van Heumen. GESLAAGD Voor het bedienden-diploma dames kapster slaagde dezer dagen te Arn hem mej. Karin Didden uit Kaats heuvel. BOTSING Op de provinciale weg werd een personenwagen dinsdagmiddag om streeks half 1, terwijl deze voorge sorteerd stond om de Duinlaan in te rijden, bij deze poging van achter ge grepen door een met grote snelheid naderende auto. De eerste wagen, be stuurd door de heer v. R. uit Kaats heuvel, waarin nog 2 kinderen geze ten waren, werd in de naast de weg gelegen sloot gesmakt en vrijwel to taal vernield. De ingezetenen liepen vrijwel geen letsel op. De bestuurder van de tweede wagen, v. d. M. uit Berkel-Enschot, liep lichte verwon dingen op, terwijl zijn voertuig even eens ernstig werd beschadigd. SPORTDIPLOMA'S LEVENSSCHOOL Aan het einde van het tweede jaar werden aan onderstaande deelnemers van de Katholieke Levensschool te Kaatsheuvel het Levensschool-sport- diploma uitgereikt. A-diploma met aantekening zwem men: Sjaar van Dijk, Piet Vervoort, Henk Akkermans, Dammie Broeken, Leo van Boxtel, Ad Brok, Kees Wee- terings, Kees Molenschot. B-diploma (zonder zwemmen): Jan Vugts, Harm v. d. Aa, Jan Stans, René van Riel, Peter van den Hoven, Harry van Boxtel, Sjef van Seters. Mari v. d. Velden, Jan Couwenberg en Ad de Kort. Jammer dat het aan tal, overigens sportieve, jongens die een diploma zonder aantekening zwemmen hebben behaald, nog zo groot is. In dit opzicht is er ook in deze gemeente nog een achterstand in te halen. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 6, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Van zaterdagmiddag 12 u. tot maan dagmorgen 8 uur zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang wor den waargenomen door collega K. v. Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaats heuvel, tel. 04167-2006. Verloskundige M. van Vlerken, Ru bensstraat 8, Kaatsheuvel, telefoon 04167-3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's-middags 12 uur tot 's-nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jo zef, Wilhelminaplein 3, Kaatsheuvel, tel. 2516. DOKTERSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedge vallen, dienst dokter Overgaag. ZONDAG DRUNENSE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN Zondag a.s. zullen in het zwambad, al hier, de jaarlijkse wedstrijden worden ge houden voor de Drunense zwemkarttpioen- schappen. Deze wedstrijden worden gehou den door de zwemvereniging Drunen-Els- hout. Inmiddels heeft deze vereniging zich zeer sterk uitgebreid en telt reeds een groot aantal leden, men streeft naar 100 leden. Men verwacht zondag met de Drunense zwemwedstrijden een grote belangstelling. De wedstrijden beginnen om 2 uur. E.H.B.O. De EHBO Drunen-Elshout is momenteel bezig met een ledenwervingsactie, alsmede een actie voor werving van donateurs. In het najaar van dit jaar zal de vereniging starten met een EHBO-cursus. Alle inlich tingen voor de E.H.B.O. kan men krijgen bij mej. A. Hombergen, Grotestraat 198 te Drunen, tel. 2456. Bloemenoordplein 26, Waalwijk tel. 04160 - 2138 kleine en grote reparaties aan uw auto onderhoudsbeurten veiligheidsinspecties verkoop auto-accessoires Wij zijn ook 's avonds tot 9 uur open voor kleine reparaties, doorsmeren en olie-verversen. Benzinepomp geopend van 7.30 tot 23.00 uur. v* Zondags van 11.00 tot 19.00 uur.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 15