waalwijkse en LanqstRMtse couraiu 't Vosje Lido Vtamel VAN ZATERDAG 13 JULI TOT EN MET WOENSDAG 17 JULI KERMIS IN WAALWIJK POLAROID ZONNEBRILLEN REEDS VANAF f 14.75. de Lindeboom Gemeenschapshuis is Sacrum bü «'EDe gouden eeuw» VRIJDAG 12 JULI 1968 j— j— 89e JAARGANG No. 56 De vacanties hebben gelijke tred met de kermissen in onze streek en het is Waalwijk dat vanaf zaterdag 13 juli tot en met woensdag 17 juli de bloemetjes eens buiten zet. De vakanties zijn uitgestippeld, maar velen blijven thuis en weer anderen komen hier naar Waalwijk om gedurende deze dagen eens te komen genieten van de kermissfeer. Welnu er is weer volop de gelegenheid. Op het Vredesplein hebben de spul le bazen hun tenten opgeslagen, waaruit vijf dagen lang de muziek en vrolijkheid de boventoon zullen voeren. Niet alleen op het plein is vertier te vinden maar ook in de diverse zaken van Waalwijk, want iedereen heeft zijn best gedaan het beste te geven wat hij kan, hetzij in muziek, dranken, etenswaren, cadeau-artikelen en wat al niet meer. Het is daarom wel de moeite waard eens over de advertentiepagina's van ons blad te lo pen; wij zullen u daarbij even helpen. In "Uitgaan met de kermis" zijn al diverse zaken bekeken. I)e bio scoopprogramma's zijn uitvoerig en de zaken waar ge danst wordt zijn genoemd: Romantica, Lido, De Linde boom, 't Vosje, Taxandria-Bar en vele andere. «uit» en «tkuió» «thuió» ook «uit» Maak bij ons keus uit de grote collectie. B. Bouwman Steeds meer mensen gaan ertoe over hun dage lijks brood, lux brood en luxe broodjes in onze échte bakkerswinkel zelf uit te kiezen. Met ingang van a s. maandag 15 juli zijn er geen bezorgers meer bij ons werkzaam. U bent van harte welkom in onze 100-jarige zaak, waar onze ovenverse produkten elke dag voor U klaar staan. LUXE BAKKERIJ Angelique ABs de dauw hangt, komt er regen ™e)ë: BRUINT SNÉL Johnny, waar kom je vandaan De lc h o vAn het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30-f 10 ct. inc.k.) 1,40 p kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p kwrt p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 De tros wordt los gesmeten Telegram-adres „ECHO' N'a een bezoek aan het Vre desplein, dat tjokvol staat, gaan we door geheel Waalwijk om eens een lichtje op te steken voor de lezer. Gaat u ook mee. We doen dat kris-kras-gewijs en be. ginnen bij De Heibloem, waar men een aanloopje moet nemen om de kermis te beginnen. Het is er rustig en men geniet er van een goede bor rel met desnoods wat te eten erbij. Op het Bloemenoordplein zetten we de bloemetjes buiten. Het is Bar Petite Fleur waar het zeer intiem is; een eindje van de kermisdrukte, maar wel aardig daar eens te gaan zitten. Doe het beslist! Op naar de Waalwijkse Ponderosa om wat op stemming te komen. In het Karre- wiel zal dat best lukken. Een knikje en de waard weet wat u bedoelt het staat al klaar. We blijven in de Grotestraat, want bij De korenbeurs bij Mari Brok zijn de croquetten warm en hanen popelen om veror berd te worden, maar dan bij een glaasje bier, nietwaar? Bij de in gang van Waalwijk wacht Elzenho ven op de binnenkomers of op de „afzakkers". Blaas er eens uit want dat kan best nodig zijn bij het ker- misvieren. Ook kan dit aan het an. dere eind van Waalwijk, bij de Gal- genwiel, daar zit men dicht bij de vrije natuur Daar op het terras, dat is je ware! In Hotel De Twee Kolommen is het zondag matinee en 's avonds amusementsmuziek dat verzorgd zal worden door een accordeontrio. Toch moet men niet vergeten te eten. Snackbar ANKA weet daar wel weg mee. Kroquetten, loempia's, hanen, etc. zijn er de specialiteiten. Ga naar Ad van Cromvoirt in de Molenvliet, die men niet vergeten moet. Daar is het goed toeven; enfin, zie zelf maar eens. Dan naar Restaurant Olympia. Hier een rustig panorama over de sportvelden. Ga er eens opuit. Bij Teun en Elly in bar De Hoefslag is muziek voor iedereen van de stereo- fonisch disco-installatie. Daar heb ben ze een lekker glaasje. Bij Mari Leenheers in Besoyen, daar zit men pas lekker en daar is een gezellig onderonsje. Belieft men gebakken paling dan gaat men maar eens zitten bij café Kees de Ruyter, dat is zijn specialiteit. Het zal je echt bekomen. En mocht u wer kelijk niet weten waarheen, dan zal Reisbureau Musa u de weg wel wij zen, dat heeft een exclusief reis programma opgesteld. In Baardwijk, bij L. van Cromvoirt, zit je rustig te genieten van een lekkere borrel; dat kan ook voor thuis. U bent „uit" en „thuis" in Hotel Verwiel voor 'n genoeglijk etentje met familie of bent bent door ye tSpeclalltelten-<^eótaurant »'•- S Sjofel ^Verwiel - cWaalu>yk Grotestraat 208 Telefoon 04160 - 2330 Een genoeglijk „etentje" met fami lie of vrienden bij kaarslicht en zachte muziek, schept de sfeervolle omgeving waarin U zich thuis zult voelen. Onze uitgebreide spijskaart biedt keuze naar ieders smaak voor groot en klein. Ook thuis kunt U genieten van de heerlijke specialiteiten van onze keuken, die wij U gloeiend heet in keurig vuurvast porcelein aan huis bezorgen, zodat U ook thuis eens uit de sleur van alle dag kunt zijn. BRILLENSPECIAALZAAK v/h Tausch Grotestraat 231, Waalwijk Telefoon 3866 ..Polaroid" is het handelsmerk van Polaroid Corp.,Cambridge, Mass. U.S.A. vrienden. Wees eens uit de dage lijkse sleur. Snackbar Teurlings is splinter nieuw aan Grotestraat 391. Zij is bij zonder smaakvol ingericht en heeft een grote keuze aan specialteiten. Breng er zeker eens een bezoek, t Is de moeite waard. Nu we het toch over eten hebben, dan ook maar 'ns flink doorzetten bij Snackbar King- ma in de Stationsstraat. Er is van alles wat heerlijk is. Rust er eens wat uit en ga verder naar De Vo- lendammer Vishandel, Fa. Koekoek- Slaats, als u van lekkere vis en pa ling houdt; om van te watertanden, 't Is kermis in Waalwijk, maar ook in Besoyen en wel bij café bar 't Hoefijzer. Al deze dagen brengt het dans- en showorkest Cees de Nijs daar vrolijke muziek met zang van Albert Brosens. Zondag om 12 uur matinee met niemand minder dan de bekende artiest Sjakie Schram. Ook treedt hier de Zangeres Zonder Naam op. Bij de heer Hoevenaar is nog meer dan muziek en een extra goed glaasje, want in zijn Snackbar Henco weet hij ook wat goed is. Proef het zelf maar eens. Hier merkt de bezoeker dat hij in Besoyen is; daar is het goed! Bezocht u de kermis, dan is een be zoek bij Het Nieuwe Centrum zeker op zijn plaats. Een hartig hapje en een lekker glaasje bier hebben ze daar. U komt er nog vaker! Voor vrolijkheid eens even aanwippen bij café ^Spierings-Timmermans, Het Oude Schippershuis aan de Gedemp te Haven. Daar wordt de muziek verzorgd door het Party Trio, met het zangeresje Robertha. Overdag speelt er het oude bekende Mortier orgel. Zondagmiddag is er een ma tinee met een bonte verscheiden heid. Daar treden op De Gibama Ha waii's o.l.v. B. v. d. Broek. Confe rencier is Harry van den Bosch, de komieken De Karilon's zullen er de boel weten te vermaken. Bij voor baat reeds: tot ziens. Nog even uit blazen en wel bij Sars in de Stati onsstraat, daar is aan het snelbuffet van alles te krijgen wat lekker is. Haantjes, croquetten, ijsspecialitei- ten, belegde broodjes en weten wij wat al meer. Maar wat te denken van De Brou wer in de Smeelelaan. Daar maken we er een heerlijk avondje van met natuurlijk haantjes. Mocht u met sexuele problemen zitten dan kan de beter gesitueerde bij De Cate- comben zijn licht eens gaan opste ken. De hanen en wild van Poulier Kuijsten zijn bereid! Wees er als de kippen bij. In zaal van Helvoirt aan de Putstraat speelt het duo Nico Schoolenburg, de muziek wordt ge bracht op electrisch orgel, electri- sche accordeon en hammondorgel. Acrobatiek en goocheltrucks zullen zij vertonen. Zaterdag- en zondag avond is er dansen vanaf 8 uur. Zon dag om 12 uur matinee Ga eens uit, maar dan naar Van Helvoirt. Elders nemen wij nog de „nako- mers" op. We hebben met zevenmij ls-laar- zen door Waalwijk gewandeld en onze adverteerders bezocht. Met ons zult u zien dat iedereen het beste heeft gepresenteerd. Het zou te veel zijn om alles te noemen, maar we willen echter nog even verwijzen r.aar de vaste adverteerders van De Zes van het Centrum. Kijk er ook eens naar en doe uw voordeel. De bakkers Van Mil, Pulles-Heesbeen, Verwiel. Bogers, van Mierlo, Be- rings en weten wij wie nog meer, hebben het heerlijkste voor dit sei zoen gemaakt. We denken nog aan de firma's Orie Dumoulin, Loek Mertens, Hens voor drogisterij en parfumerie, en nog velen meer, maar het is ondoenlijk ze allen op te noemen. Bedenk echter dat wij niemand willen vergeten. Neem het ons niet kwalijk als het wel is. Daarom prij zen wij nu de adverteerders allen, zonder uitzondering, aan en advise ren nu tijdens deze kermis en va kantieweken De Echo van het Zui den eens goed door te lezen. U weet het: het laatste nieuws staat ook op de advertentiepagina's. Het laatste woord is aan de lezer. We zouden van onze kant willen zeggen, ga 'ns kijken en proeven, ga er eens rustig bij zitten en geniet met volle teu gen, de kermis is er voor en we kun nen er weer een jaartje tegen! UITGAAN TIJDENS DE KERMIS De kermis voor Romantica en haar bezoekers heeft iets bijzonders dit jaar. Op zaterdag zal deze daar wor den ingezet met een groot bal waarbij Miss Romantica zal worden gekozen. Hiervoor zullen drie leuke prijzen ter beschikking worden gesteld. Dit gaat onder de tonen van Les Copains met zang van John Desmares. Zondag zal er om 12 uur matinee zijn waar veel bekende artiesten zullen optreden, o.a. Willi Alberti, De Twee Wama's, Willeke Alberti, Tonny Eijck, terwijl de muziek dan is van The Sound Spe cials. De avonden van zondag tot en met woensdag worden verzorgd door Les Copains en The Sound Specials. Een programma dat er wezen mag Vergeet dus Romantica niet Men krijgt er waar voor zijn geld. Ook nieuw is de muziek in De Lin deboom, want daar is de sfeer die men er proeven kan met een Zuid- Amerikaans aroma doordrenkt. De Latijns- en Zuid-Amerikaanse muziek wordt gebracht door het orkest The Tovils en biedt voor jong en oud wat de kermisvreugde verhoogt. Voor de inwendige mens heeft de heer Tim mermans ook goed gezorgd. Is men op doortocht naar het duinengebied, dan is het aangenaam verpozen in De Lindeboom, vooral omdat daar exclu sieve muziek wordt gemaakt. Zon dagmiddag is het daar matinee door The Tovils met speciale attractie van De Toby's. In Baardwijk, in het gemeenschaps huis, treden tijdens de kermisdagen vele bekenden op, met zeer goede namen. Zaterdagavond speelt daar Wally Tax met zijn Outsiders. Zij hebben vele plaatjes op hun naam en zijn bekend van radio en TV. Zon dagavond trachten The Indeps daar de teeners en twens bezig te houden; maandag The Shoes en om in de stijl te blijven zijn er woensdagavond The Ferraries. Iets anders zijn dinsdagavond De Heikrekels waarvoor jong en oud wat te beluisteren - en wat mee te doen - valt. Al bij al een aantrekkelijk kermisprogramma; het zal er daveren van beat- en popmuziek. Zondagmiddag brengt het Trio Remie een bijzonder aantrekkelijk amuse mentsprogramma in een matinee. Ook hier is voor ieder wat te vinden. In Baardwijk heeft Het Vosje een speciaal programma voor de kermis. De muziek die daar gebracht wordt is geen onbekende meer, want het zijn The Blue Birds uit Kaatsheuvel, wel ke geruime tijd aan De Roestelberg hun klanken uitstrooiden. Zondag 12 uur matinee met dit orkest met mede werking van de parodist Jacco, be kend van het optreden in de Gert en Hermien-show. Bij het Vosje zijn maar liefst drie bars ingericht om de dorstigen te laven. Al bij al een ge zellige kermissfeer. Bij het Lido zal de kermissfeer ten top worden gedreven, want het samengestelde programma is er bij zonder groots! Zo speelt gedurende c'eze vijf dagen daar het Duke City Sextet met de bekende zanger Bob Grotestraat 309 Waalwijk Telefoon 2617 Smit. Hierbij behoeven we echter nets meer te schrijven, want dit Sextet heeft reeds ieders bewonde ring. Zaterdag wordt de kermis in Lido geopend om 8 uur en voortge zet tot en met woensdag met een buitengewoon slotbal. Maandagavond werkt aan de viering mede het Trio Los Alegres. Het brengt een repertoire van Zuid- Amerikaanse liedjes. Naast hun eigen muziek zullen zii het bekende lied van het laatste songfestival ten gehore brengen La, La, La, La, en dit nog wel in het Spaans. Dezer dagen is van dit trio een plaat ver schenen en hun LP ,Viva Mexico' komt eind augustus op de markt. Voor hen die het programma van zaterdag 29 juni (verjaardag van Prins Bernhard) op de TV zagen in .Tempo Tropica' zijn zij al geen on bekenden meer. Zij traden toen op met Thom Keiling. Dinsdagavond wordt de avond ge vuld met niemand minder dan „het paar apart", Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooijer Zij brengen Bostel- la-sfeer in de Saloon van Lido. Maar de heer v. Hooff heeft nog meer voor deze feestdagen. Trio-Bar en Kakatoe-Bar nodigen u uit voor heerlijke etentjes en dranken. Het zijn de Bar's waar iedereen zich thuisvoelt. Dan in café De Schuur (v.h. café v. Heesbeen) aan de Burg. van de Klokkenlaan Daar vermaakt het HeVinKa-Trio met de Melodia- Majorvox (wonderaccordeon) de gast. Zondagmiddag is er 'n mati nee met Dineke v. d. Haak, bekend van het TV-programma Tween. Van Hooff's ijs en -sigaren zijn niet te versmaden. Komt men langs het St. Antoniusplein, profiteer er van! Een jaar na de dood van Maar schalk de Plessis-Bellières wordt Angélique onder voorwendsel van een belangrijke opdracht, terugge roepen aan het hof van de koning. Om haar van zijn gevoelens te over tuigen, geeft de koning haar het ho tel de Beautreillis terug, vroeger eigendom van haar eerste man Jof- frey de Peyrac, die als tovenaar ver brand werd. Als de koning er op aandringtvan haar zijn maitresse te maken, verklaart zij, dat dit onmo gelijk is. omdat de schaduw van Peyrac nog altijd tussen hen staat. Hierop onthult hij haar een geheim: hij heeft Peyrac laten ontsnappen en een ander in zijn plaats ver brand. Na een mislukte poging An gélique te vergiftigen, doet een ge huurde moordenaar een poging haar te doden, doch wordt hierin ver ijdeld door Peyrac. Buiten zichzelf van vreugde wil Angélique op hem toelopen, doch zonder een woord te spreken verdwijnt Peyrac. Nu zal zij geen rust hebben voor ze hem terugvindt. Angélique begeeft zich op weg naar het zuiden. De koning laat haar door Desgrez en zijn mus ketiers achtervolgen, doch zij weet op diabolische wijze te ontsnappen. Donderdag t.m. dinsdag. 14 jaar. De hereboer en weduwnaar Ger- mund heeft een dochter, Marit, die verloofd is met de rijke boerenzoon Mats. Marit echter houdt van Jon, een zwervende speelman, wiens moeder lang geleden de grote jeugd liefde was van Germund. Zij had Germund echter verlaten voor Jon's vader, die ook speelman was. Toen Jon nog een klein kind was, stier ven zijn ouders door een noodlottig ongeval. Wanneer Germund Marit's liefde voor Jon ontdekt, organiseert hij een drijfjacht met het doel Jon uit de omgeving te verjagen. Maar BESCHERMT het lukt hem niet Jon in handen te krijgen, mede dankzij Marit. die hem voor haar vader verbergt. Ge dwongen door haar familie stemt Marit er toch in toe met Mats in het huwelijk te treden Maar als zij voor het altaar staan, beseft Marit plotseling hoe groot haar liefde voor de speelman is en zij snelt de kerk uit. Samen met Jon begint zij in de uitgestrekte wouden een nieuw le ven. Na een ongeval bij de jaarlijkse zalmvangst verbroederen Germund en Jon zich. Vrijdag 11 uur. Johnny is dol op muziek. Met z'n vrienden en vriendinnetje Gigi re peteert hij liedjes in de nachtclub van een zekere Franck. Deze vraagt hem op een keer om een koffertje van een luchtreiziger af te halen. Johnny doet dat zonder bijgedachte, maar merkt dat hij gevolgd wordt. Dankzij zijn motor raakt hij de ach tervolgers kwijt en bemerkt dat de koffer verdovende middelen bevat. Hij gooit de pakjes in de Seine en om zich hieruit te redden, vlucht Johnny naar de Camargue Gigi kan haar vriend niet vergeten en gaat naar hem toe, maar zij werd gevolgd en Johnny wordt opnieuw bedreigd. De hulp van een vroegere'brigadier helpt hem aan de bandieten te ont komen. Hij gaat naar Parijs terug, want daar ligt zijn bestemming. Zondagmiddag 3 uur.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5