SPORTPRAAT Tom Okker heelt niet te klagen over successen en prof-aanbiedingen de echo van het zuiden Pientere Jongeman Café=par „Be <Pul Voor mannen die altijd lieor moeten zijn „een kwaliteits kostuum voor iedere dag «oor bijna de halve prijs" Amateurclub „Zilvermeeuwen" vertegenwoordigt Nederland in de West ADVERTEERT IN DIT BLAD VERSBERG Wolput 20 VLIJMEN GRAAG GEZIENE GAST t VELE SPOTKOOPJES DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 JULI 1968 Propagandist voor tennissport Rod Laver verslagen Tussen profs Uitwisseling vereniging Rijks- spelen Zes jaar 1964 beslissend jaar Liefst eerste Johanna Petronelia van M5I Autorijschool AKKERMANS geen theorieles Bromfietsen advertentie Opruiming Antonio Kaas voor picnic en vakantie De Echo van het Zuiden SIEV1SON JUWELIER Voor mannen waar kwaliteit en duurzaamheid een grotere betekenis heeft dan de allerlaatste mode. kunnen nooit beter slagen dan nu. HERENKOSTUUMS, merkkostuums waar onze naam in staat. Pracht kwaliteiten in prijzen van 198.-, 189.-, 179.- worden opgeruimd voor79.-, 89.-, 98.-, 109.- gulden Volledige garantie en veranderingen gratis. REGENJASSEN 49.- in heren- en jongenskleding en modes. Geeft U voorkeur aan het allernieuwste, wij geven U eerlijke 20% korting op alles wat U koopt in de opruimingsperiode. Ook in de opruiming bent U bij ons zeker van kwaliteit en prima service. Komt U eens kijken, U kunt beslist als U het nodig heeft nooit voordeliger slagen. Tel. 04108-2279-2161-3056 Dinsdag namiddag gesloten Tom Okker, het Nederlandse tennis-idool, is een artiest. In. het juist ge- eindigde Wimbledon-kampioenschap behoorde hij tot de zeer weinige top- spelers, die het niet alleen van het murw spelen van de tegenstander hoeven te hebben. Het is niet voor niets, dat de wedstrijdleiding tot zes keer in dit ene kampioenschap toe besloot om een wedstrijd met 'lom Okker op het centre-court, het zogenaamde hoofdveld te laten spelen. Tom speelt een partij tennis waar je graag naar kijkt: het is gevarieerd, de hele partij door tracht hij zijn hele slagenrepertoire te tonen. Dat is juist in tegenstelling tot de Australische tennissers, die zich richten met bepaalde slagen op de zwakte van de tegenstander. Een hele wedstrijd C lang. En dan kan zon partij lang duren en vervelend, oervervelend worden. Onze landgenoot is een graag ge ziene tennisser in de internationale toernooien. Niet dat hij zon gemak kelijk mens is, dat is vrijwel niemand die tot de hoogste rangen in de top sport is gekomen. Maar de sponsors en organisatoren van toernooien ha len hem graag naar hun wedstrijden toe, want zij weten, dat Okker een speler is die door zijn speelwijze en gedrag op 'en buiten de baan een pro pagandist is voor de tennissport. Tom Okker werd 10 jaar geleden door de leden van de technische com missie van de tennisbond (NKLTD) nog maar een matig talent genoemd. Hij heeft hard, keihard getraind en een jaar na zijn matige beoordeling had hij volgens een andere technische commissie opeens een negen voor ta lent. Door te trainen heeft de nu 24- jarige Haarlemmer zijn talent ont wikkeld. In dit seizoen heeft Okker al heel wat successen geboekt. Eén van de mooiste was ongetwijfeld het gedeel de kampioenschap van Queensclub, waarvan de finale in het heren enkel spel vanwege de regen niet kon wor den gespeeld. Dit toernooi, dat tra ditioneel vooraf gaat aan het Wim bledon-kampioenschap, leverde Ok ker een zege op in de halve finale op niemand minder dan de Australische kampioen van de prof-tennissers Rod Laver, die Wimbledon won. De kracht waarmee Okker dit jaar doorstootte naar de wereldtop heeft verbazing gewekt. Dat hij een heel eind zou komen was wel verwacht, maar dat hij het open kampioenschap van Zuid-Afrika - ook een sterk tennisland - zou winnen, evenals 't kampioenschap van Rome en dat van Queensclub, dat had men niet ge dacht. Ook zijn spectaculaire over winning op de Spaanse winnaar van Wimbledon in 1966 Manuel Santana in Barcelona in de strijd tussen Ne derland en Spanje om de Davis Cup baarde opzien. Temeer omdat het de eerste nederlaag sinds vijf jaar van Santana in Spanje was. Door al deze successen werd Ok ker als één van de zeer weinige 'ama teurs' in staat geacht het op Wimble don een heel eind te brengen tegen de profs. Daarom was het voor vele Ne derlanders een teleurstelling, dat hij in de kwartfinale door de Amerikaan se 'amateur' Arthur 'Aces' Ashe werd verslagen. Na de oorlog heeft overi gens nog geen enkele Nederlander 't tot de laatste acht in Wimbledon we ten te brengen, waar elk jaar de we reldélite van de tennissers samen komt. De kracht van Okker ligt niet in keiharde slagen, maar in snelheid en variatie. Hij speelt daardoor niet al tijd even effectief, maar voor het pu bliek we! mooi. Daarom willen de toernooi-organisatoren hem maar al te graag hebben en daarom heeft hij al verscheidene aanbiedingen gekre gen om van het tennissen zijn beroep te maken. Dat is een zaak waar Ok ker nog eens goed over wil nadenken, want als 'amateur' kan hij flinke 'on kostenvergoedingen' vragen en bo vendien is hij vertegenwoordiger van Zilvermeeuwen zal als enige Ne derlandse voetbalclub van 22 juli tot 22 augustus a.s. ons land vertegen woordigen in de West. Het is opval lend, dat de Vereniging Rijksspelen dit jaar een amateurclub uitkiest, die afgelopen seizoen niet tot denderende prestaties kwam. Zilvermeeuwen zal het dan ook bijzonder zwaar krijgen, want de tegenstanders in de West (Suriname en de Antillen) zijn niet voor de poes. Behalve een groot aan tal Zaandamse voetballers, officials en supporters zullen o.m. judoka Wim Ruska en het basketbalteam van AMVJ uit Amsterdam op 22 juli a.s. per vliegtuig van Schiphol vertrek ken naar Parimaribo. De uitwisseling geschiedt om de banden tussen Ne derland en de West nog nauwer aan te halen. Daar Zilvermeeuwen veel geld moest bijpassen om deze fantastische trip te realiseren, heeft men een grootscheepse loterij georganiseerd. Er werden 20.000 loten verkocht, waarvan de opbrengst f. 20.000 be droeg. Voor Zilvermeeuwen, dat zal moeten wennen aan de tropische warmte, wordt het een vermoeiende trip. Naast voetbal zijn er excurises, o.m. een bezoek aan het dagverblijf van premier J. Pengel op Suriname. Ook is er een officiële ontvangst bij gouverneur dr. Ferrier. Voorts maakt het gezelschap een interessante boot tocht dwars door het oerwoud naar een oud-joodse nederzetting op Suri name en zal het bezoeken brengen aan Brits en Frans Guyana, alsmede aan de Antillen. Er was eerst nog sprake van geweest, dat Zilvermeeu wen tevens zou voetballen in Brazilië. Dit gaat niet door, omdat het al te vermoeiend zou zijn. Nadat Zilvermeeuwen in het war me Suriname zal zijn geacclamiti- seerd, volgt op 28 juli a.s. de eerste wedstrijd tegen 't sterke Robin Hood. Robin Hood zal twee van zijn beste spelers, t.w. de keeper en de midvoor, moeten missen. Deze komen straks uit voor een Nederlandse profclub. Drie dagen later treedt Zilvermeeuwen aan tegen MVV, een militair elftal van Suriname. Op 4 augustus volgt er dan in de omgeving een wedstrijd te gen een districtselftal. Op 8 augus tus verlaat het gezelschap Paramari bo. Dan wordt een bezoek gebracht aan Trinidad. In de plaats Port of Spain speelt Zilvermeeuwen dan te gen het vertegenwoordigende elftal van Trinidad. Vijf dagen later komen de meeuwen andermaal in actie en wel tegen het team van Brits Guyana in Georgetown. Tevoren ontmoet Zil vermeeuwen nog een tegenstander in San Fernando. Voorts kwam er nog een telegram uit Frans Guyana. Daar wil men op 18 augustus voetballen tegen de Zaandammers. Het kan niet op Zilvermeeuwen gaat in spe ciaal tropenvoetbaltenue spelen. de Dunlop tennisracketfabriek, waar de oud-kampioen van Nederland Hans van Dalsum de vertegenwoor diging voor Nederland beheert. Tom Okker was zes jaar toen hij voor het eerst op de baan kwam. Geen wonder, want zijn familie in Haarlem behoort al lang tot de meest enthousiaste leden van de Haarlemse Lawntennis Club. Het tengere jochie had er in het begin heel wat moeite mee om de ballen over het net te krijgen. Het voetballen offerde Tom op voor het tennissen en in zijn vrije tijd ivas hij vaak op de baan te vin den. De bejaarde oefenmeester Nico las Gurowitsch ontdekte hem en in 1960 nam hij als 16-jarige voor het eerst deel aan de Nederlandse kam pioenschappen. In de tweede ronde kreeg Tom flink op zijn broek van zijn latere werkgever Hans van Dal sum. Een prachtige mogelijkheid om zijn talenten verder te ontwikkelen kreeg Tom Okker in 1964 toen hij op uit nodiging van het Leo van der Kar- fonds een trip van drie maanden door Zuid-Afrika mocht maken. Veel suc cessen behaalde hij niet, maar wel deed hij enorm veel ervaring op. Dat bleek later in dat jaar toen hij de En gelsman Mike Sangster versloeg. Sa men met Trudy Groenman kwam hij in 1964 tot de halve finale in het ge mengd dubbelspel van Wimbledon, waardoor een golf van enthousiasme door ons land ging. Dat jaar 1964 is van beslissende betekenis geweest voor Okker s ten niscarrière. Met Jan Hayer kon hij op kosten van de KNLTB en direc teur Otten van Philips een toernee van drie maanden door Australië ma ken. Wat hij daar leerde bewees hij op Wimbledon 1965. In een prachti ge partij tegen de Fransman Barthes moest hij in de eerste ronde weliswaar het onderspit delven, maar zijn klasse was aanleiding voor de kenners om hem te bestempelen tot één van de topspelers van de naaste toekomst. En dat heeft hij in het afgelopen Wimbledon-toernooi ruimschoots be- wezen. In het internationale tennis heeft Tim Okker lange tijd bekend gestaan als een prachtige speler, die tennis van de hoogste plank laat zien zolang hij de partij maar in handen heeft. Zijn moreel was echter vrij zwak, waar door hij op een beslissend moment nooit zijn klasse waar kon maken. Het moment waarop hij een zeer hoge plaats zal krijgen op de plaat- singlijst voor Wimbledon, het offici ële wereldkampioenschap van de ten nisspelers en -speelsters, lijkt nu ech ter zeer nabij. Als tivaalfde geplaatst voor het afgelopen Wimbledon-kam pioenschap bereikte hij de laatste acht en dat is een bijzonder mooie presta tie. Hoewel Okker er bepaald niet te vreden over is, want zoals het een goede top-sportman betaamt wil hij alleen maar eerste worden. Een twee de plaats telt niet. En daar wil Okker ook geen genoegen mee nemen. Niet erg, want we zullen in de komende ja ren nog wel meer van onze succes volle landgenoot horen, zien en lezen! - Mr. Marijnen, thans voorzitter van de Rijnmondraad en oud-minister en minister-president, zal worden benoemd tot burgemeester van Den Haag. - Vorige week en dit weekeinde zijn tal van verkeersongelukken voor gekomen, met vele doden, o.a. bij Diepenveen; ook vielen er vele ge wonden. - „De Ster" behaalde dit jaar een winst van 47 miljoen gulden; de pers verloor daardoor 31 miljoen en kreeg 17 miljoen uit de pot. - Er zouden 47.000 buitenlandse ar beiders in ons land zijn, het meest Marokkanen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een sterk gedragen lijden, voorzien van het Sacrament der Zieken, te St. Michielsgestel, in de leeftijd van 56 jaar, mijn lieve vrouw en onze onvergetelijke moeder echtgenote van Johannes Franeiscus Zijlmans St. Michielsgestel: J. F. Zijlmans André Ruud Christina van Moergestel St. Michielsgestel, 18 juli 1968 Heesakkerstraat 36 De plechtige Uitvaart, waarbij wij U beleefd uitno digen, zal plaatshebben op dinsdag 23 juli a.s. om 10.30 uur in de Parochiekerk van „St. Michael" te St. Michielsgestel. Vertrek vanaf het sterfhuis om 10.15 uur. De avondmis tot intentie van de overledene zal maandagavond om 19.15 uur worden opgedragen in de Parochiekerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in hotel „De Drie Zwaantjes". De overledene is opgebaard in de rouwkapel van Huize Adrianus, Torenstraat 9 te St. Michielsgestel. Besoijensestraat 6 Waalwijk Wegens vakantie van 20 juli tot en met 11 augustus. Inkoop en verkoop Florett Zündapp Puch EEG Magneet Sparta Solex Batavus Inruil mogelijk. Zuidhollandsedijk 85, Kaatsheuvel UW in bereikt een KOOPKRACHTIG EN KOOPLUSTIG PUBLIEK Kampeerbed van f 27.50 voor f 22.50 Pick-nick stoel van f 9.95 voor f 8.50 Kampeertafel van f 17.50 voor f 15.- Kampeerstoel van f 10.50 voor f 9.50 Imperials van f 35.- voor f 29.95 tent-asbakken, fleshou- ders, koelzakjes, voor lage prijs, enz. Loeffstraat 77, Waalwijk (oost) tel. 4582 Camping artikelen, caravan verkoop, verhuur. Dan wilt U iets goeds, dan wilt U iets vers Vers gesneden, goed verpakt, eerste kwaliteit. Dat vindt U dag-in-dag. uit bij: A.s. woensdag op de markt in Waalwijk De plaatselijke- en streekbelangen, het meest gelezen in N.V. Industriële Maatschappij Stationsstraat 48 Waalwijk zoekt voor haar boekhoudafdeling een van 16 a 17 jaar, die een mulo-opleiding of een daarmee overeenkomende opleiding genoten heeft. Voor ambitieuze jongeman zijn goede toekomstmogelijkheden aanwezig. Sollicitaties worden gaarne ingewacht op bovenver meld adres. Eventueel telefonisch: 04160 - 4255. Bezoekt tijdens de kermisdagen in NIEUWKUYK Hier is gezelligheid en sfeer. T. A. PULLEN St. Jorisstraat 11, Nieuwkuyk W.M.F. CASSETTES PLEET CHROMARGAN HORLOGERIE GOUD ZILVER PAST. KUYPERSSTRAAT 24 - TEL. 2292 - WAALWIJK Burghouts

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 6