waaLwijkse en UnqstRAAtse couRant Uitgaan in het weekend Roestelberg Arbeidsreserve in gewest Waalwijk van GAB in juli iets toegenomen Leo Louer 40 jaar chauffeur op lijn- en stadsdiensten BBA Musis Sacrum Apollo Romantica El Torreno Lido Taxandria-bar Bar Hertog Jan u X Bananen soezen jj| POLAROID ZONNEBRILLEN REEDS VANAF f 14.75. TILBURGER LEERDE DE STREEK EN ZIJN BEWONERS DOOR EN DOOR KENNEN Jubileum op 22 augustus BESLIST GEEN SPRAKE VAN JEUGDWERKELOOSHEID Vaak laat Plezierige taak 30 jaar chauffeur op trajekt door de Langstraat Tram van Drunen naar Neusden Bertrand in on (t) roerend goed Kopstand Madam Lemmy houdt van dames Mijn Prinses Onverzadigde driften Het zwaard van Zorro BANKETBAKKERIJ VAN MIL Aanbod in de bouw neemt toe Metaalsector Arbeidstijd verkortingen Maak bij ons keus uit de grote collectie. B. Bouwman VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1968 89e JAARGANG No. 64 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent o vAn net Zuióen Opgericht 1878 Bureaus Groiestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 - Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,30+ 2ct. inc.k.) 0,32 p. mnd. v (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief (Van onze verslaggever) TILBURG - In het stadsverkeer neemt ook de bus een vertrouwde plaats in. De bus die dagelijks voor het vervoer van duizenden personen zorgt. Hetzij voor locaal vervoer in de stad van wijk naar wijk, hetzij voor inter lokaal vervoer van stad naar stad, van dorp naar dorp. Zoals de bus een vertrouwd beeld vormt, zo zijn ook de chauffeurs vaak goede bekenden voor diegenen, die dagelijks gebruik maken van deze vervoersdienst. Wie het dan over de B.B.A. heeft en over zijn chauffeurs noemt in een adem de naam Louer. Een naam die raak is, want achter het stuur van twee BB A-bussen zijn dagelijks Leo en Jos Louer te vinden. Deze tweeling, met het chauffeursvak vergroeid, heeft al heel wat passagiers vervoerd. Een er van wordt deze maand op de voorgrond geplaatst: Leo Louer. Veertig jaar mensen behulpzaam zijn, pakjes en brieven meenemen en de mensen met raad en daad bijstaan, dat heeft deze Tilburgse BBA-chauf- feur allemaal gedaan. Hij kent zijn vaste klanten nog allemaal. „Ze krij gen van mij allemaal een kaart", ver telt Leo Louer als hij de tekst voor zijn jubileum-aankondiging opstelt. Dan denkt hij aan de schooljongens die hij dagelijks van Waalwijk naar Den Bosch en Tilburg vervoerde; jon gens waarvan er velen nu topfunkties in de maatschappij bekleden, dan denkt hij aan de oude moedertjes die naar de markt gingen of naar de kin deren, aan de invaliden en gehandi capten, die zijn speciale aandacht kre gen. Met plezier denkt de heer Louer ook terug aan zijn koffie-adressen in Drunen, Nieuwkuijk en Vlijmen, waar hij als het laat geworden was te gast was. En het werd vaak laat. Zeker in de wintermaanden. Dan zit Leo op zijn praatstoel en vertelt hij over de vaak angstige wintermaanden. „Als we 's-avonds om 8 uur het station in Tilburg verlieten was er niets aan de hand. Het was droog vriezend weer, maar dan 'kwam er ineens 'n regen buitje opzetten. Het werd ijzel en de poppetjes waren aan 't dansen. Met de grootste moeite kon ik doorrijden. Zo ben ik meermalen in Vlijmen ble ven steken. Wanneer de bus terug ar riveerde? De volgende morgen rond 7 uur". Dat is rake taal en tekent het zware leven van een buschauffeur, wiens taak in het drukke verkeer steeds moeilijker wordt. Leo Louer is nu iedere morgen op een stadsbus in Tilburg te vinden. Met zijn gebruinde armen vriendelijk naar iedereen zwaaiend. In die 40 jaar maakte hij immers vele vrienden. Vrienden in Tilburg maar ook veel in de streek. Dertig jaar heeft de heer Louer op het trajekt Tilburg-Waal- Op donderdag 22 augustus a.s. her denkt Leo Louer namelijk het heuge lijke feit dat hij 40 jaar als chauffeur bij de BBA in dienst is. Vier decen nia lang heeft hij duizenden, nee tien duizenden kilometers met 'zijn' bus sen afgelegd. Met recht 'zijn' bussen want Leo Louer beschouwt zowel de bus als de passagiers als zijn eigen bezit. Hij waakt er over en zorgt er voor dat beiden keurig op de plaats van bestemming worden afgeleverd. Met trots vertelt Leo Louer dan ook dat hij in de afgelopen 40 jaar niet één noemenswaardig ongeluk heeft gehad. Dat is een knappe prestatie als men zich voorstelt voor wat een ver keerstechnische problemen een chauf feur al niet kan komen te staan. En dfn in 40 jaar, het tijdvak van de evolutie van de auto. Veertig jaar ge leden was Leo Louer met zijn bus een van de weinige drukverkeersgebrui- kers. Denk daar nu maar eens aan. wijk-Drunen-Vlijmen-Den Bosch ge reden. In de vroege jaren toen er veel meer personen op de bus aangewezen waren dan nu, had Leo Louer een drukke maar, zoals hij zelf onder schrijft, plezierige dagtaak. „Och je kreeg van alles te vervoe ren. De mensen namen ook veel mee. Men had immers alleen maar 'n fiets. In die periode reed Leo Louer in de oude Renault-bussen van de Holland- sche Buurt Spoorwegen, welke maat schappij later fuseerde met de BBA. In 1928 was hij bij deze maatschappij in dienst getreden, na eerst taxi chauffeur te zijn geweest en later als chauffeur op de „Voorwaarts"-bus- sen van Tilburg naar Goirle te hebben gereden. Als BBA-chauffeur werd hij ge stationeerd in Drunen, waar hij be halve de buschauffeurs ook als con ducteur moest fungeren op het tram metje van Drunen naar Heusden. Dat was de goede oude tijd. Leo Louer was ook de chauffeur die de lijn dienst opende van Waalwijk naar Kaatsheuvel en Rijen. Zo heeft hij de gehele streek door en door leren ken nen. De steden, de dorpjes, de wegen en straten maar ook de mensen die er wonen, want als men 40 jaar elke dag opnieuw met mensen te maken heeft, leert men ze wel kennen. Ook voor de schooljeugd is Leo een vertrouwd figuur. Jaren verzorg de hij met zijn bus de schoolreisjes in Nederland en België. In de glorie tijd van Jan Pijnenburg - zijn grote vriend - vervoerde hij heel wat Bra bantse wielerfans naar het Sportpa leis in Antwerpen. Leo Louer heeft zijn bussen over heel wat wegen ge voerd. Bij de BBA is hij een vertrouwd en alom geacht en gewaardeerd figuur geworden. Daar is de naam Louer 'n begrip, want behalve Leo de nu 40- jarige jubilaris, is zijn tweelingbroer Jos 38 jaar aan de BBA verbonden. Wie over Louer spreekt, denkt aan de BBA en wie over de BBA spreekt noemt in één adem de chauffeurs Louer. Het leidt dan ook geen twijfel of het zal een drukke receptie worden donderdag 22 augustus in L'Industrie aan de Heuvel. 's-Morgens wordt de heer Louer door direktie én personeel van de BBA gehuldigd. Een veertig jarig jubileum is immers de moeite van het vieren waard. Bertrand, een rijke makelaar, leidt een rustig leventje met zijn vrouw en dochtertje Colette. Om in conditie te blijven traint hij onder leiding van 'n jonge atleet, wiens intelligentie in geen verhouding staat tot zijn kracht. Zijn medewerker Martin, brengt op een dag grote opschudding teweeg door een verdubbeling van salaris te eisen. Barniers concurrent is bereid dit wel te doen, want Martin heeft geld nodig omdat hij wil trouwen met Barniers dochter. Bovendien heeft Martin in de loop der tijd een for tuintje bij elkaar gestolen. Barnier kan hem niet bij de politie aangeven, want Martin weet van Barniers belas tingontduiking. Centraal in deze film staat de 30- jarige getrouwde Karin. Na haar hu welijk heeft ze haar beroep van tolk opgegeven. Haar man is ingenieur, ze hebben een dochter van 7 jaar. Het huwelijk is niet ongelukkig. De man heeft het tot een luxe flat, een auto en een weekendhuisje gebracht. Toch voelt Karin zich niet tevreden. Ze voelt zich in de tredmolen van het huishouden vereenzaamd en beperkt en wil die beperking doorbreken door haar oude beroep opnieuw op te vat ten. De beroemde FBI-agent, Lemmy Caution, brengt zijn vakantie door aan de Riviera. Zonder het te willen, wordt hij betrokken in een zeer bij zonder gecompliceerde moordzaak. Wat was het geval? Vier aantrekke lijke jongedames bewonen een riante villa aan de Franse zuidkust. Lemmy Caution vindt het lijk van één hunner op een rotspartij bij de villa. „Wij weten niets van geneeskunde. Wij weten wel dat het echt gebeurd is", zo luidt de korte inleiding tot Ake Falcks nieuwe film „Mijn Prin ses". Gunnar Mattson, zelf een jon geman, die graag van het leven ge noot, stond op een keerpunt in zijn leven. Hij ging aanvankelijk graag met meisjes om en had wel enige tijd nodig om het medelijden, dat hij met het zieke meisje Seya had, om te zet ten in sympathie. Hij merkt dat zijn sympathie overgaat in liefde. Hij noemt haar „Mijn Prinses". Zij wil innerlijk niet accepteren, dat haar le ven ten einde loopt. De beiden trou wen. 'De Prinses' verwacht een kind, en tegen de raad van de artsen in, wil zij haar kind ook ter wereld bren gen. Zij ziet af van bestralingen en medicamenten, leeft tussen hoop en vrees, maar schenkt na een moeilijke bevalling een zoon het leven. De dok toren stellen met verbazing vast, dat het kind gezond is en dat zij zelf ook vrij van symptomen is. Het wonder der liefde was volbracht. Zij schonk leven en het werd haar gegeven. Op een verlaten station, midden in de nacht, maken de bokser Eriguchi en de masseuse Naomi kennis met elkaar. Zij verbaast zich erover dat een, nog kort geleden, zo befaamde bokser zich gedraagt alsof hij met het leven heeft afgedaan. Dan neemt hij Naomi mee naar een hotelkamer en vertelt haar zijn geschiedenis. Toen hij pas naam begon te maken als bokser, zat bij elke match op de voorste rij een beeldschone vrouw, Kaori. Zij was de geliefde van de bokser Nuzeki, maar toen diens roem begon te tanen, had zij haar zinnen op een nieuwe ster laten vallen. Nu zeki, geheel groggy, volgt haar nog overal. Als hij haar in een bar lastig valt, vraagt zij Eriguchi, in wiens ge zelschap zij zich bevindt, haar vroe gere minnaar een afstraffing te ge ven. Eriguchi weigert eerst, maar als Nuzeki hem ook beledigt, geeft hij hem een afstraffing. Hertogin Giovanna en haar doch ter Elisabeth zijn, onder begeleiding van een aantal getrouwen, op weg naar een geheime plaats om zich in veiligheid te stellen tegen de soldaten Telegram-adres „ECHO' NIEUW GROTE STRAAT 234 WAALWIJK TELEFOON 2312 van Ramon, de zwager van de her togin. Deze wil namelijk na de dood van zijn broer de Hertog, de vader van Elisabeth, zich meester maken van de macht. Maar hij ziet zijn boze plannen gedwarsboomd door zijn jon ge nicht, die tot erfgename van het hertogdom benoemd is, onder regent schap van haar moeder. Het dansseizoen voor dancing Ro mantica is weer aangebroken. Nu de vakanties voorbij zijn wordt met frisse moed begonnen. Het grote openings bal, komende zaterdag, wordt ver zorgd door The Chumps, een orkest dat niet zo vaak in Waalwijk te vin den is. In de Roestelberg zijn The Blue Birds uit Kaatsheuvel weer terugge keerd. Dit orkest verzorgd zondag middag de muziek in de zaal. Als 't weer meewerkt kan men buiten op de terrassen van de fraaie natuur genie ten. Zoals wij vorige week reeds schre ven gaat zondag Dancing El Terreno in Hotel Smit in Kaatsheuvel van start. Voor dit openingsbal heeft men niemand minder dan The Motions uit genodigd, een van Nederlands beste beat-orkesten. Behalve op zondag, met goede orkesten, wordt er voor taan ook zaterdags op disco gedraaid. In het Lido zijn zowel zaterdag- als zondagavond The All Stars met zang van Frank Scott te vinden. Het tie nermatinee op zondagmiddag wordt deze keer opgeluisterd door de beat- band The Electric Brothers. Voor disco-dansen kan men ieder weekend terecht in de bar van sport hal I axandria. Voor de juiste keuze van de platen zorgen de gebroeders Moonen die onder de naam Radio Arwino opereren. Ook bar dancing Hertog Jan be gint aan een nieuw seizoen. Vrijdag avond is er een Franse avond met „garniture". De meeste platen die gedraaid worden zullen van Franse zangers(essen) zijn, waaronder na tuurlijk een aantal chansons van Jacques Brell. De drukbezochte bar is exclusief ingericht. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De arbeidsreserve in het Gewest Waalwijk van het Ge westelijk Arbeidsbureau is in de maand juli iets toegenomen. Van 2,3 steeg dit percentage naar 2,5. Ten opzichte van het voor de provincie Brabant geldende percentage van 3,0 altijd nog een gunstig beeld. De lichte stijging geeft geen enkele reden tot ongerustheid. Voor deze toeneming zijn enkele oorzaken aan te wijzen die vooral betrekking hebben op de bedrijf svakantie. In verhouding van 1967 is de stij ging in de maand juli ten opzichte van juni minder groot. Voor wat het rayon Waalwijk betreft liggen de cij fers op gelijke hoogte. Het ongunsti gere beeld is voornamelijk veroor zaakt door het aanbod in de bouw. Hierin speelt zeer sterk de bouwvak vakantie mee en het gereed komen van bouwprojekten in de eerste helft van de maand. Veel - vooral kleinere - aannemers hebben hierna personeel afgestoten, mede met het oog op de te verwachten daling van de bouw- produktie in het najaar en de winter. De heer A. Maas, direkteur van 't GAB in Waalwijk, verwacht dan ook dat het werkloosheidscijfer in de bouw de komende maanden nog zal toenemen. Dit is echter een jaarlijks terugkerend verschijnsel, waarbij di rect aangetekend kan worden, dat het aanbod in verhouding met andere ja ren nu beslist gunstiger ligt. Het aanbod in de schoen- en le derbranche liep zelfs iets terug. De vraag nam met 3 toe. Hoewel het Rapport Veldkamp bij sommige men sen misschien enige reden tot be zorgdheid heeft gegeven is de heer Maas van oordeel dat het sanerings proces zich geleidelijk aan voltrekt en dat het vraagcijfer dat nu bereikt is, altijd wel te noteren zal zijn. Als we de vraag in de schoen- en ledersector bekijken springt ook meteen 't vraag cijfer van 210 in de metaalnijverheid in het oog. Deze enorme vraag is vooral te wij ten aan de expansie van de bedrijven in het gebied. Voor Lips N.V. in Dru nen blijft het moeilijk om geschikte arbeidskrachten in eigen land te vin den. De heer Maas wist te vertellen dat door dit bedrijf opnieuw in Tur kije mannelijke arbeidskrachten wor den ge werft. Het aantal mindergeschikten en min- dervaliden nam opnieuw iets toe. Een beeld dat ook in de toekomst wél zal blijven bestaan. Overigens kan men voor deze categorie niet van „werke lijke werkloosheid" spreken omdat 'n groot gedeelte van deze 266 personen in de sociale werkplaats of op ver schillende projekten is geplaatst. Verheugend is het dat in het Ge west Waalwijk absoluut geen sprake is van jeugdwerkloosheid. Alle 85 ge slaagden van de LTS die aan werk ge holpen moesten worden zijn geslaagd. Er was zelfs nog een tekort om aan de grote vraag te kunnen voldoen. Al met al dan ook bepaald geen slechte situatie op de arbeidsmarkt in mid den De Langstraat. Een apart hoofdstuk vormt de aan vrage tot werktijdsverkorting. In het eerste kwartaal van dit jaar betrof dit in het Gewest Waalwijk 14 bedrijven met totaal 405 werknemers. In het 2e kwartaal hadden 20 bedrijven ver korting van werktijd aangevraagd, in totaal voor 413 personen. Als deze bedrijven geen vergunning tot werk tijdsverkortingen was verleend, zou den in het le kwartaal 21 mannen en 2 vrouwen en in het 2e kwartaal 24 mannen en 2 vrouwen zonder werk zijn geweest. De hierbij betrokken be drijven zijn hoofdzakelijk in de schoen- en lederbranche. BRILLENSPECIAALZAAK v/h Tausch Grotestraat 231, Waalwijk Telefoon 3866 ■.Polaroid" is het handelsmerk van PolaroidCorp.Cambridge.Mass.U.SA. In Gouda is 'n constructie-bedrijf voor 135.000,- opgelicht. De dader is gearresteerd. De Franse bisschoppen hebben zich achter de pauselijke encycliek geschaard.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 1