ut: rriio van het zuiden van maandag 12 augustus 1968 Prachtig geslaagde kampen voor de jeugd van RKC Abonneert U op dit blad WOONRUIMTE VERSBERG NJ„ SchoeiifabrieV G. L. Smits en Êii KANTOORBEDIENDE Ie Vijfde Colonne t 4 Vijf teams naar deze NoK.S.-kampen Capelle Vlijmen kamer of woonruimte Wonïngruil Wie kan voor mij maken zit/siaapkamer Een pension gevraagd dwergpoedel foxterrïer prima riet jonge geit kinderwagen Meisje gevraagd een diepvrieskist Bureau Jan Tuerlings Hoge bijverdienste Hypotheken P. H. Jansen Hoge bijverdiensten Eugenie J. M» Akkermans Wegens vakentie gesloten Ad van Overkeek J. IViaiburg JUWELIER M. Schapendonk n.v. fhuissfiksiers Meisjes en jongens Een auto uit deze spuit- en t droogcabine i mag gezien worden! J AUTO SPUITINRICHTING a» Stikkers en jongens bH Overleersnijders Standers Co enkele thuisstiksters Seerisng en haSfwas METAALBEWERKERS een vrouwelijke Fa- ^erst en Oeriemans verkoop van schoenei gewoon door De N.K.S. Jeugdsportkampen, waaraan de jeugd van RKC in de loop van de maand juli heeft deel genomen, zijn, wat RKC betreft, zeer zeker heel geslaagd te noemen; het dikwijls niet al te mooie weer heeft geen roet in het eten kunnen gooien. Op deze kampen wordt, afhanke lijk van de leeftijdsklasse, een af wisselend sportprogramma afge werkt, waarbij voetbal zeker niet de hoofdschotel is, maar waar o.m. aan bod komen een wandelrally, volley- en handbal, slagbal, ver springen, hoogspringen, hardlopen individueel en estafette, hinkstap- sprong, kogelstoten, volksspelen en bosspelen. De laatste twee spelen worden hoofdzakelijk 's avonds ge bruikt. Tevens wordt er tijdens zo'n kampweek een filmavond ge houden. Dit alles met als enig doel de deelnemende jongens een plezierige week te bezorgen met verantwoor de ontspanning en hen de kans te geven wat meer zelfstandig te wor den, terwijl zij tevens kunnen le ren zich in een groep jongens in te leven en aan te passen. Dat vraagt heel wat van de leiders, die de jon- VOLLEYBALVERENIGING EXPLOSIE '67 Hebt U belangstelling voor de volleysport? Zorg dat je er bij komt. Kom eens vrijblij vend kennismaken op de trainingsavond iedere dinsdag voor dames van 19 tot 20 uur en voor heren van 20 tot 21 uur, in de sporthal Zidewinde, alhier. Opgave van nieuwe leden kan geschieden op de trai ningsavond of bij de volgende adressen: J. Hoevenberg, Lage Zandschel 2, Kaatsheu vel; J. de Haan, Schrevelstraat 52, alhier; J. Hermsen, Adr. Brouwerstraat 33, Kaats heuvel; Mevr. A. Crezee-van Vuuren, Prins Hendrikstraat 9 en mej. T. v. d. Mast, Ach ter de Hoven 9, alhier. Bij voldoende belangstelling zal een jeugd groep worden gevormd voor jongens en meisjes van 12 tot 15 jaar. gens vergezellen. RKC mag zich daarom gelukkig prijzen dat het in totaal 5 teams heeft kunnen uitzen- denen dat het voldoende mensen heeft die zich hiervoor beschikbaar willen stellen. Dit jaar zijn allereerst de pupil len met 26 man naar Griendtsveen geweest, onder leiding van Br. Hen drik en J. v. Pruyssen. In Griendts veen ligt hiervoor een prachtig ge schikt barakkenkamp. De groep van 1213 jaar was weer in Horst met als leiders L. v. d. Hoven en J. de Werd, terwijl de jongens van 14—15 jaar naar Weert werden ver gezeld door Th. Pullens en J. v. d. Eerden. Deze groep verbleef op de prachtige accomodatie van het Bis schoppelijk College op de Tranchee. weg. Een team van 1718 jaar reis de tenslotte naar Eschweiler mid den in de prachtige streek van de Zuid-Eifel aan de Luxemburg-Duit se grens met als leiders J. Kolster en M. Verdonk. RKC mag best tevreden zijn met het verloop van het voor RKC reeds elfde kampjaar. RONDE VAN DE VLIEDBERG Dc wielerclub De Zwaluw organiseert op zondag 18 augustus de jaarlijkse wielerron de op De Vliedberg, met medewerking van de harmonie Concordia. De 40 aspiranten gaan om 12.30 uur van start. Uit de omge ving zullen deelnemen: F. de Bont, Waspik; de gebr. Liebregts uit Den Bosch; A. Vis sers, Raamsdonksveer cn J. v. d. Wakker uit Drunen. De 80 nieuwelingen gaan om 13.30 uur van start. Uit eigen omgeving starten: H. Prin sen, Hank; J. Salm, Verkooijen, A. van An kert en A. v. Beek uit Waalwijk; A. van Delft en J. Klerks uit Drunen; R. de Wit, Raamsdonksveer en de Vlijmense favorieten B. Aloscry, v. Beijnen, H. Fitters en P. Kuijs. Dc dames starten om 14.30 uur; waaronder de kampioen van Nederland K. Hagc en de 2e H. Hondeveld en de eerst Vlijmense dame mej. Oosterwaal. De amateurs vertrekken om 15.30 uur. Uit eigen omgeving starten J. v. d. Hoek, Kaatsheuvel; L. v. Laarhoven, Haaren; H. Verhoeven, Tilburg en de winnaar van de vorige ronde van Vlijmen A. Lodewijks uit Arnhem en de Vlijmense favorieten W. Ni- cols, P. Deenen en N. Henskcns. NEDERLAAG-JEUGDTOERNOOI HAARSTEEG De Vlijmense Boys A-junioren namen za terdag deel aan het nederlaagtoemooi te Haarsteeg en won met 1-4 van Haarsteeg A en behaalde hiermede de 4e plaats. Ie werd Nieuwkuijk; 2e Heusden en 3e RKDVC. De bedoeling van Haarsteeg is dit neder laagtoemooi uit te laten groeien tot een volledig jeugdtoernooi. ZOMERVOETBAL Het nederlaagtoemooi van HSV te Vlij men is zaterdag geëindigd. Het was de bil jartvereniging NAO te Vlijmen die de grootste overwinning behaalde. De Haar- steegse biljartvereniging werd 2e. Beide verenigingen ontvingen een prachtige beker. WILHELMINA - VLIJMENSE BOYS Zondag speelden de Vlijmense Boys een vriendschappelijke wedstrijd tegen Wilhcl- mina te Den Bosch. Wilhclmina was het eerst in de aanval en de boys moesten zich met man en macht inspannen om de aan vallen af te slaan. De boys kwamen ook en kele malen goed voor het doel van Wilhel- mina maar ook zonder succes. Weer kwam Wilhelmina voor het boys-doel, maar doel man Vos stopte het goede schot van Van Overdijk. Bij een volgende aanval was het de linksbinnen van Wilhelmina die onhoud baar inschoot: 1 - 0. Dc boys antwoordden met een serie aan vallen, maar het juiste schot was zoek. Wilhelmina deed het aan de andere kant niet beter en eenieder dacht dat de rust met 1 - 0 voor Wilhelmina zou ingaan. Maar kort voor de rust kreeg de rechtbuiten van de boys een goede pass en schoot fraai in, 1 - 1. Na de rust waren beide partijen om beur ten in de aanval. De boys hadden het eerst succes door rechtsbuiten Oremans die fraai inschoot; 1 - 2. Wilhelmina probeerde de stand weer op gelijke hoogte te brengen en het was ex-boys-speler Van Overdijk die voor Wilhelmina gelijk maakte; 2 - 2. Met deze stand eindigde de matige wedstrijd. WILHELMINA 2 - VLIJM. BOYS 2 De boys-reserves deden het beter en speelden een goede wedstrijd cn wonnen verdiend met 1 - 2 door doelpunten van Verboord en Kiviets. HEER zoekt met of zonder pension. Condities nader overeen te komen. Brieven onder nr. 6545 aan het bureau van dit blad. Heb woning, Tweede Zeine 22, Waalwijk. Wil ruilen tegen andere hele woning. Brieven onder nr. 6548 aan het bureau van dit blad. Shagzakken, Sigaren- en Sigarettenkokers Brieven onder nr. 6549 aan het bureau van dit blad. LERAAR zoekt voor onge veer 2 maanden in Waalwijk of direkte omgeving: met pension. Brieven aan: A. P. G. van Binnendijk Verhagenlaan 19, Emmeloord C. Adriaansens p/a Albert Heijn Irenestraat 4, Waalwijk STAAT TER DEKKING wit en zwart met stamboom. TE KOOP teefje, 6 weken. M. van Gelder Loeffstraat 69A, Waalwijk TE KOOP GEVRAAGD Hogevaart 10, Capelle TE KOOP merk: Mutsaerts. Hoog model. Le Sage Crisp ij nstraat 96, Waalwijk voor enkele middagen in de week. Mevr. Van Gils Orteliuslaan 27, Waalwijk telefoon 4503 TE KOOP binnenmaat 90 x 55 x 75 cm. Merk: General-electric; een jaar oud; vraagprijs 900, Rozenstraat 18, Drunen Voor advertenties en ahon nementen blijft ons adres te Kaatsheuvel: Or v. Beurdenstr. 8, UI. 2002 Kaatsheuvel Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen ie geldende tarieven opge- ïomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonné's aan ons bureau. (thuiswerk voor iedereen) aangeb. van 50,- tot 150,- per week. Centrum, postbus 263 Haarlem (2 postz. van 20 insluiten) Op nieuwbouw en be staande panden 80 a 90 procent. Ook 2e hypo theken beschikbaar. Financiering van auto's e.d. Persoonlijke lenin gen enz. Verzekeringen op elk gebied. Makelaar in assurantiën Dr. Ariënsstr. 5, Tilburg Telefoon 04250-20036 b.g.g. 73917 aangeboden (o.a. thuiswerk voor iedereen) Inlichtingen: Postbus 413, Eindhoven. Met droefheid geven wij U kennis, dat na een ge duldig gedragen lijden en voorzien van de laatste sacramenten der zieken in het St. Antonius-zieken- huis te Utrecht is overleden, onze geliefde zuster en tante in de leeftijd van 62 jaar. Namens de familie: J. van Helvoirt-Akkermans Waalwijk, 8 augustus 1968 Grotestraat 166 De plechtige Uitvaart heeft plaatsgevonden op zater dag 10 augustus j.l. om 11.30 uur in de parochiekerk van St. Johannes de Doper te Waalwijk. van 18 augustus tot en met 2 september. HERENKAPSALON Prof. Nolenslaan 16, Waalwijk Telefoon 3895 Industrie- en Handelsonderneming N.V. Grotestraat 108, Waalwijk tel. 3361 Voor één van onze ongehuwde buj-j| landse werknemers zoeken wij bestaande uit 1 of 2 kamers met vf kookgelegenheid. Gaarne sluiten. antwoordzegel bij- VERLOVINGSRINGEN HORLOGERIE GOUD ZILVER .flAST. ,KUYPER$StRAAT 24""- TAV'22'92 WAALWIJK Lederwarenfabriek, Waalwijk vraagt voor de portemonnaies en portefeuilles, met eigen machine. voor de afdeling Stikkerij van 15-17 jaar voor de Montage-afdeling Aanmelden: fabriek Elzenweg 27, Waalwijk HOE IS HET MET DE UWE musa Aanbieding gaarne telefonisch of schriftelijk aan. adres. Kerkstraat 53, DONGEN vraagt voor direkt: die hiervoor opgeleid willen worden Eigen vervoer vanaf Waalwijk- naar Dongen. Sollicitaties aan 't kantoor van bovengenoemde N' tel. 01623 - 2753; 's avonds na 18.30 uur: v. Assendelftstraat 1, Waalwijk GEVRAAGD Machinefabriek „EMCE" Grotestraat 21a, Waalwijk telefoon 04160 - 2980 Wij vragen voor spoedige indiensttreding Zij zal belast worden met diverse we: zaamheden, o.a. de orderadministratie. Onze voorkeur gaat uit naar een meisje r. ±17 jaar, die haar Mulo-opleiding volto: heeft. Eventuele kantoorervaring strekt tot aï veling. Wij bieden: een leuke afwisselende funktie met go« promotiekansen, die, naar gebleken geschil heid, overeenkomstig gehonoreerd zal wc den. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de direc: van de Heistraat 256, Sprang-Capelle Wegens verbouwing, gaat de en hebben wij de heer G. v. d. Galit. Wendelnesseweg Oost 88 te Sprang-C: pelle bereid gevonden om enige ruin beschikbaar te stellen. FEUILLETON door Evan John 19 HOOFDSTUK 12 De priester sloot juist de deur van het kapelletje, toen er onverwachts 'n gedaante verscheen bij de trap die be neden naar de crypte-gewelven voer de. Zo in de schemering vertoonde de pas aangekomene een komische gelijkenis met De Kleine Man, dop hoed, slobberige kleren en een soort ingeschapen trek van schrik cn zelf verweer. „O" zei de gedaante. ,,Bent U de pater?" „In levende lijve, zoals U ziet". „Kan ik U spreken?" „Dat doet U al. Overigens zal ik U niet tegenhouden. Maar het is een koude avond voor de maand mei. Kunnen we niet beter in mijn zitka mer praten? Mijn huishoudster zal de haard wel aangestoken hebben". Dat had ze inderdaad. Gezeten in een gemakkelijke stoel bij het knetterende vuur scheen de bezoeker zich net zo weinig op zijn gemak te voelen als daarnet in het schemerdonker. „Ik ben in uw geloof opgevoed, pater. Mijn moeder was katholiek". „Ik ben blij te horen dat zij haar plicht aan u volbracht heeft." „Natuurlijk betekent dat alles nu niets meer voor mij". „Natuurlijk niet. U hebt bétere op voedingsmethoden ontdekt. U hebt zeker veel gelezen, de krant en zo?" „Precies pater. Ze zeiden altijd dat ik van de familie de meeste hersens had. Boeken lezen en dergelijke. Ik ging al geregeld naar de openbare leeszaal toen ik nog een snotneus was en nog maar een shilling of tien per week verdiende. Ziet u..." „Ja, ja, ik zie het best. Ik ben maar al te goed op de hoogte. Maar om precies te zijn, u zei daarnet tien shil ling; bedoelde u toen niet vijfender tig? Geen slecht loon voor een snot neus". De man keek de priester met knip perende ogen aan, half eerbiedig en half bijgelovig. „Hoe weet u dat, voor de duivel?" vroeg hij. „Van mijn loon bedoel ik". „O, ik sloeg er maar een slag naar. Dat hoort bij mijn beroep, ziet u, luis teren naar wat ze me vertellen en ra den hoeveel er van waar is'. Hij klop te zijn pijp uit op het haardrekje en stopte die vervolgens met verse ta bak. „Ga door", zei hij rustig. „Dat is uw beroep, hé, luisteren naar wat de mensen - eh - biech ten? Hun zonden en zo. En daar praat u met geen mens anders over?" „Ja zo zoudt u het kunnen uitdruk ken. Ik doe het liever in de kerk, op de daarvoor bestemde tijd. Maar u zegt dat u de kerk de rug toegekeerd hebt. Dadelijk komen er een paar jon gens voor mij en ik wil graag op tijd zijn". „Nu het gaat hierom, pater", zei hij. „Om die gewelven onder uw kerk. Die verhuurt u immers aan het pas poortenbureau? Voor de dossiers". „Dat klopt. We doen er anders op het ogenblik toch niets mee. En zo brachten ze nog wat op - twintig pond per jaar, nietwaar. En de kerk, hoe heilig en katholiek ze ook is, kan zich niet veroorloven haar neus op te halen voor twintig pond per jaar". „Dat weet ik. Maar ik dacht dat u misschien wel uw raad zou willen ge ven aan iemand die niet goed weet - die zich afvraagt of hij goed of slecht gedaan heeft". „Die vraag is gemakkelijk te be antwoorden. U zou waarschijnlijk niet naar mij toegekomen zijn, daarstraks toen u als een duveltje uit een doosje uit de gewelven opdook, wanneer u niet zeker wist dat u iets verkeerds gedaan had en... dat u het nog deed" „Wat nog deed?" „Nu iets verkeerds. Een zonde. Vergeef me het ouderwetse woord. U hebt het zelf in dit ietwat merk waardige gesprek ter sprake gebracht' Er kwam een sluw licht in de ogen van de bezoeker. „Luister eens pater, zei hij, „ik ben niet hierheen geko men om mij door u in de maling te laten nemen. Ik ben een kantoorbe diende, een eenvoudig mens, begrijpt u dat!" „Dat begrijp ik volkomen. Ik hoef maar naar uw gezicht te kijken." De priester wachtte even, zag dat zijn ironie paarlen voor de zwijnen was, en besloot in meer alledaagse trant door te gaan. „Zoudt u mij ook in duidelijke bewoordingen kunnen ver tellen", vroeg hij, waarvoor u geko men bent?" „De duivel hale me, als ik nou nog iets zeg... na die schampere opmer kingen van u!" Er klonk toorn in de stem. „Dat spijt me". De priester trok heftig aan zijn pijp. „Het spijt me dat u zich liever door de duivel laat ha len dan te zeggen waarvoor u geko men bent. Men zegt dat het een lang en pijnlijk proces is... dat halen door de duivel. Natuurlijk is dat uw zaak, niet de mijne". Er volgde geen antwoord, alleen 'n vijandige blik. „Zo!" De paspoort klerk schreeuwde bijna. „Ik dacht dat ik een vriend tegenover me zon vin den, geen verwaande spotter. Ik heb u gezegd dat ik iets gedaan heb, en dat ik niet weet of het goed of slecht is. En in plaats van een herder te vinden, krijg ik allerlei sarcasme te slikken en een massa geleerde non sens, waaraan ik niets heb!" Hij stond op en beende kwaad naar de deur. Maar hij kon er niet toe ko men naar buiten in de frisse lente avond te stappen, zonder nog een laatste pijl af te schieten. „En als iemand u soms vraagt", zei hij, „waarom zeker iemand die bij u kwam om op te biechten, zoals zijn moeder hem geleerd had te doen, waarom die zeker iemand onverrich- terzake terugkeerde - zeg dan maar dat hij bang was dat de weleerwaarde zijn mond niet kon houden. Straks verraad u me aan de regering, en ben ik mijn baantje kwijt. En als het al leen om mij ging... maar ik heb een vrouw en kinderen, en ik kan me niet veroorloven aan de dijk gezet te wor den en ze te zien verhongeren!" Er viel een lange stilte in de zitka mer. Het rode schijnsel van 't haard vuur speelde grillig over de meube len, over de platen der martelaren aan de wand. De klok met zijn bronzen fi guren op de schoorsteenmantel tikte volle 120 seconden weg, eer de ziele- herder zijn pijp uit zijn mond nam en opnieuw sprak. „U wilt mij niet vertellen", zei hij, „waarom u hier gekomen bent. Ik moet dus opnieuw raden. Ik hoef er niet naar te raden - omdat ik het al weet dat u mij wantrouwt omd ik mijn boord toevallig ten achter: voren draagt, en omdat ik geen ui ting geef aan mijn ergernis dcor u drukkingen te bezigen als „de duin hale mij". Ik zou spoedig al mijn i vloed verliezen, als ik ongekuiste!: ging gebruiken om de kuise waarhe te vertellen. Maar om terug te kerf tot de reden waarom u hier gekome bent. Ik verhuur de gewelven ondf de St. Thomas kerk om wat geld vo mijn kerk te verdienen en om het Pa poortenbureau gelegenheid te gev zijn oude dossiers te bergen. Naar moet aannemen hebt u van de afge genheid van deze plaats gebruik gt maakt, om een of ander klein bedrc te plegen, hetgeen uw superieurf stellig zouden afkeuren. U zegt di het bekend worden van dit feit k bestaan van u, uw vrouw en kinderc op losse schroeven zou stellen. Vat zulke dingen weet u meer dan ik. weet alleen dat geen macht ter aarc of in de hel mij zou kunnen dwingt: ruchtbaarheid te geven aan hetge? mij in de biecht zou worden meegf deeld. Ik ben gebonden door mijn ge lofte zowel als door de voorschrift' van de Kerk. Wat u denkt, is iets 02 mogelijks. Overigens geloof ik da! weinig te betekenen zou hebben, dien ik mijn gelofte zou breken naar de autoriteiten stapte. Ik ken autoriteiten. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 4