wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Ere-medaille in zilver voor jubilerende Joh. Maijers LUISTER NAAR IVR WIN MEI UPEl C. Hoevenaar en C.deCloe 40 jaar lid van Sirena uit Sprang-Capelle WAVEEM ÜV. KAATSHEUVEL Babysitter 10 OR I Kinderstoel 00 qc Extra lage prijzen VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1968 89e JAARGANG No. 72 40 JAAR LID VAN ZANGVERENIGING EXCELSIOR" IN SPRANG In verband met zijn 40-jarig lidmaatschap van de Chr. Gemengde Zang vereniging .Excelsior" werd de heer Joh. Maijers, in een feestelijk samenzijn van genoemde vereniging in het Herv. Jeugdcentrum te Sprang j.l. woensdagavond door burgemeester M. van Prooijen de zilveren ere medaille in de Orde van Oranje Nassau op de borst gespeld. De voorzitter van Excelsior, de heer W. van Beek, heette na opening de aanwezigen hartelijk welkom op deze bijzondere samenkomst, in het bijzonder het voltallige college van burgemeester en wethouders, waarbij de burgemees ter niet alleen als ere-voorzitter maar ook als hoofd der gemeente, de heer Nauta, voorzitter van de Chr. Bond van Zang- en Oratoriumvereni gingen uit Breda, dominee en mevrouw Wursten, afgevaardigden van C.B.B., afd. Houtbewerkers Sprang en meer anderen. Ook verdiensten ander terrein op Nadat hij zich tot de jubilaris en zijn familie had gewend en er op had gewezen dat de jubilaris 40 jaar de zang beoefend had en men deze avond bijeen was om hem te laten be merken hoe men dit heeft gewaar deerd, verkreeg bugemeester Van Prooijen het woord. Persoonlijk was de burgemeester met bijzondere ban den aan de vereniging verbonden en daarbij trof spr. steeds de sfeer van vriendschap 'en gezelligheid, maar nu er een jubilaris was vond spr. het toch wel een bijzondere reden te ko men. Hugo de Groot zei reeds dat de drang naar gezelligheid ieder mens aangeboren is, wat zeker ook voor deze vereniging een grote waar heid bevat, want geboren als kerk koor, dat het ook gedurende de oor log weer was, is het toch ook nu weer meer een gezelligheidsvereni ging Nu zijn 40 jaar voorbij en vele le den zijn gekomen en gegaan en maar enkele leden van toen zijn nog over, maar de geest in de vereniging is dezelfde gebleven. Als lid en meer dan 30 jaar als bestuurslid is de ju bilaris 'n grote steun geweest voor de ver. en heeft hij de belangen behar tigd waar maar nodig was. Hij heeft de vereniging ook mede door diepte punten geholpen en daarom is het goed gezien vandaag bij elkaar te ko men om van de waardering te doen blijken die hij heeft verdiend. Ook in andere verenigingen heeft de jubila ris in al die jaren meegewerkt en zo is hij een belangrijk burger van Sprang-Capelle geweest. Als bestuurslid van de Chr. Bond van Houtbewerkers heeft hij zijn beste krachten gegeven. Hij was een verenigingsmens en had ook als be stuurslid van de Chr. Volksbond een belangrijke functie en dat alles bete kent dat vandaag naast zijn 40-jarig lidmaatschap van Excelsior ook an dere dingen worden betrokken en waardering krijgen, waarom hij ook als voorzitter van de Woningstich ting de jubilaris dankt voor wat de jubilaris als toezichthouder deed. Onderscheiding Wij zijn hier gekomen om de heer Maijers te huldigen, maar, zegt de burgemeester, het is niet bij de waar dering van ons gebleven, want die is °ok in hogere kringen gebleken en spr. is verheugd te kunnen meedelen dat het H.M. de Koningin heeft be haagd de heer Maijers de ere-me daille in zilver in de Orde van Oranje Nassau toe te kennen, welke medaille de burgemeester de jubilaris op de borst speldde (onder het C.N.V.- speldje, zoals hij zei) en hem harte- 'jk gelukwenste met deze onderschei ding en de hoop uitsprak dat God hem zou moge sparen om op de inge slagen weg voort te gaan. Gangmaker" De heer Nauta, die als voorzitter van de Chr. Zang- en Oratoriumver enigingen sprak, zei een bekende fi guur in deze kring te zijn, want het was reeds de vierde maal dat hij een feestelijk gebeuren bij Excelsior mee maakte. Het was moeilijk steeds met iets aparts te komen, maar spr. had zich bij de opsomming van de func-, ties van de jubilaris afgevraagd of hij ook nog een beroep had. Naast het feit dat Maijers een dominerende partij was bij het zingen, had hij als bestuurslid alls functies gehad, maar was daarbij ook nog gangmaker en voordrachtkunstenaar bij bijzondere gelegenheden, zodat hij voor dat alles terecht waardering ontvangt. Ook had hij meegewerkt voor aansluiting bij de bond en ook had spr. alle res pect voor wat Excelsior presteert en betekent voor Sprang en omgeving. Hij feliciteerde de jubilaris hartelijk met de zilveren onderscheiding en speldde hem als dank en waardering van de bond de bondsmedaille op. Ook de heer Overweel, dirigent van het Meisjeskoor van Excelsior, wilde de heer Maijers gaarne namens zijn koor van harte gelukwensen. Na mens het meisjeskoor bood de heer Overweel bloemen aan. De heer C. H. van Caem was blij deze huldiging te mogen meemaken. Hij was aanwezig met mensen van de Chr. Vakbeweging en de Chr. Volks bond, waarvoor de jubilaris ook niet weinig deed, waarom de Koninklijke onderscheiding hem een dubbel ge noegen was. De heer J. A. de Jong bracht na mens de afdeling Sprang van de NCB de jubilaris dank voor wat hij circa 40 jaar als lid en 35 jaar als penningmeester deed. Het zilver ahd hij volgens spreker bij de afdeling verdiend, want hij was een zeer goed penningmeester. Hij betrok ook mevr. Maijers bij de huldiging, want er werd veel bij Maijers aan huis ver gaderd. Ook hij bood bloemen aan. Goede sfeer Ds Wursten zei dat het hem een behoefte was hier iets te zeggen, want het was voor de jubilaris en zijn familie vanavond groots wat men mocht meemaken. In de eerste plaats zegt deze huldiging voor de vereni ging iets, want naar de burgemeester zei heerste er in de vereniging een RADIO LUXEMBURG ZONDAG 11.00 UUR Automobielbedrijf goede sfeer. Ook namens de kerke- raad bracht de dominee dank aan een dergelijke bloeiende vereniging, want hoe kan men een betere vrijetijdsbe steding hebben. Ds Wursten hoopte dat die sfeer zo mag blijven en er een aantrekkingskracht van zal uit gaan. De voorzitter, de heer W. v. Beek, noemde de familie Maijers een zan gersgezin, want ook de vader van de jubilaris was 36 jaar lid van Excel sior. Ook persoonlijk was de voor zitter dankbaar voor de samenwer king met de jubilaris in het bestuur. De voorzitter bood de jubilaris na mens de vereniging enige prachtige geschenken aan in de vorm van een electrisch scheer apparaat, een staan de schemerlamp en bloemen. De ju bilaris dankte de sprekers voor de waarderende woorden en de cadeaus en in het bijzonder H.M. voor de onderscheiding. Hij verzocht twee coupletten van het Wilhelmus te zin gen, waaraan spontaan werd voldaan. Nadat Ds Wursten in dankgebed was voorgegaan, bleef men nog geruime tijd onder het genot van een verfris sing en een rokertje gezellig bijeen. TAMBOERCORPS BEHAALT le PRIJS J.l. zaterdag nam het tamboerkorps van de muziekvereniging 'Sirena' deel aan het nationaal drumbandconcours te Aalst (N.B.) ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van de harmonie 'De Volharding'aldaar. De tam boers namen voor de eerste maal aan een concours deel en kwamen uit in de derde afdeling. Uitgevoerd werd als lopende mars: wedstrijdmars nr. 2 van A. v. Veluwen en als staande mars: IJsselmonde Voorwaarts van H. v. Kapel. Met het eerste nummer werden 35 punten behaald en met het tweede 33, totaal 68 punten, zodat een eerste prijs was toebedeeld, welke ook de enigste was in deze afdeling, zodat het succes voor de 'Sirena'-tamboers nog des te groter was. Koninklijk zilver voor C. Hoevenaar Om 7 uur 's avonds arriveerden de tamboers aan het gemeentehuis waar de harmonie reeds klaar stond om hen te verwelkomen, waarna een mu zikale wandeling door een deel der gemeente werd gemaakt. Tevens werd een serenade gebracht aan burge meester Van Prooijen, die hartelijk bedankte voor deze muzikale hulde en de leden van tamboerskorps har telijk feliciteerde met het mooie re sultaat. Om 8 uur kwam het gezel schap in het versierde repetitielokaal van café W. Kuis in feeststemming bijeen. De voorzitter van het korps de heer Jac. Vos riep allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder richtte spreker zich hierbij tot burgemeester Van Prooijen, de beschermvrouwe mevr. Oerlemans, het ere-lid mevr. Dekkers uit Waalwijk, het oud-be stuurslid D. van Pelt en echtgenote en verdere genodigden. De voorzitter bracht vervolgens namens het gehele korps een warme hulde en felicitatie aan de tamboers voor hun prachtige succes dat ze die dag behaald hadden. De instructeur, de heer H. Netten, werd dank gebracht voor het vele werk en de vele repetities om tot dit resultaat te kunnen komen, terwijl de tamboer-maitre L. v. Zutphen even- ,eens in dit dankwoord werd betrok ken. Aan de dames van beide heren werden bloemen aangeboden. De voorzitter dankte ook hartelijk het oud-bestuurslid D. van Pelt die om gezondheidsredenen onlangs zijn functie moest neerleggen. U was een zeer trouw bestuurslid, en bijna alle repetities werden door U bijgewoond en het bestuur heeft dan ook ge meend het voorstel te moeten doen U tot ere-lid van onze vereniging te benoemen, hetgeen met een daverend applaus werd gesteund. Maar het belangrijkste van deze avond is wel, aldus de voorzitter, dat er twee jubilarissen in ons midden zijn, n.l. de heren C. Hoevenaars en C. de Cloe, welke beiden 40 jaar werkend lid zijn van onze fanfare. Dit is een belangrijke mijlpaal, die niet onopgemerkt voorbij mag gaan. Namens het bestuur en leden wil ik U beiden hartelijk dank brengen voor Uw trouw en liefde voor het korps, ook in moeilijke jaren, in tijden van ups en downs zijt ge beiden op Uw post gebleven. Het zal ongetwijfeld .voor U jubilarissen als werkers van het eerste uur een grote voldoening zijn dat onze jeugdige tamboers van daag zulk een prettige thuiskomst hadden. Spreker bracht ook dank aan mevr. Hoevenaar (mevr. de Cloe kon we gens ziekte niet aanwezig zijn) voor de grote steun en medewerking voor de 'Sirena'-familie. Hierna gaf de voorzitter het woord aan burgemees ter Van Prooijen, die de jubilarissen en het oud-bestuurslid D. van Pelt feliciteerde met deze belangrijke ge beurtenissen. Zich tot de jubilaris richtend zei de burgemeester: U bent 40 jaar lang werkzaam geweest voor Uw vereniging, voor het maatschap pelijk belang voor een belangrijk stuk volkscultuur. Wij hebben hiervoor grote waardering en zijn dankbaar en erkentelijk voor de aktiviteiten van de pioniers van het korps. Dank zij Tot op het ogenblik zijn er in Per- zië 12.000 doden en 50.000 ge wonden bij de aardbevingen ge teld. Ook in Turkije hebben aard bevingen plaats gehad. Hier zijn 15 doden en 100 gewonden te be treuren. In Sassenheim heeft een jongetje van 5 jaar zijn 4-jarig vriendje uit een put met 1,5 meter water ge red. De haardenfabriek Beckers te Ber gen op Zoom heeft 370 mari per soneel ontslag aangezegd. Bij de geboorte van het tweede kind van prinses Beatrix en prins Claus krijgen de schoolkinderen 'n dag vrijaf. In Burgos is een Bulgaars vlieg tuig met 100 Oostduitse vakantie gangers neergestort. 50 konden zich redden. In Rotterdam is weer een juwelier bestolen van een portefeuille met 10 briljanten ter waarde van 35- duizend gulden. Uw enthousiasme, goede geest en grote ijver kan U op Uw corps trots zijn, waaraan ge beiden 40 jaar Uw krachten en tijd hebt gegeven. Maar er is niet alleen het feit dat men 40 jaar werkend lid is, de heer Hoeve naar is bovendien 22 jaar secretaris geweest, vele jaren had hij de leiding van de leerlingen, indien nodig was hij weernemend directeur, organisa tor van de oud-papier aktie. Al dit werk heeft ook waardering gevonden in hogere kringen en het is mij een genoegen U te mogen mede delen dat het H.M. de Koningin heeft behaagd U te onderscheiden met de ere-medaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. Nadat de burgemeester de onder scheiding op de revers had gespeld werd het Wilhelmus gespeeld, het geen een diepe indruk maakte. De heer Hoevenaar sprak, mede namens zijn vrouw, een dankivoord waarin hij de burgemeester verzocht zijn dank aan H.M. de Koningin te willen overbrengen en merkte op dat het tevens ook voor 'Sirena' een grote eer was dat hij deze onderscheiding mocht ontvangen. De voorzitter dank te de burgemeester voor zijn mede werking waarna aan de heren Van Pelt, Hoevenaar en De Cloe cadeaus werden overhandigd, terwijl hun echtgenoten een bloemstuk kregen. Namens de Federatie van muziekver enigingen overhandigde de voorzitter aan de jubilarissen een diploma en de federatie-speld 'en dankte allen voor de prettige medewerking voor 't officiële gedeelte van deze avond, waarna men nog een paar uurtjes ge zellig bijeenbleef. Bambino Babyspeciaalzaken, Grotestraat 142-144, Wilhelminastraat 19, Waalwijk. SCHUUR AFGEBRAND Woensdagmorgen omstreeks kwart voor 8 werd de vrijwillige brandweer gealarmeerd voor 'm brand, die uit gebroken was in een schuur, eigen dom van en staande achter het woon huis van de heer H. van der Linden aan de Dreefseweg 26 te Kaatsheu vel. Bij aankomst werd de brand met twee hogedruk- en drie lagediukstra- len aangepakt en slaagde men er in te voorkomen dat het vuur naar het woonhuis oversloeg. De uit hout en stenen opgetrokken schuur, waarin 'n hoeveelheid huishoudelijke artikelen en schoenen waren opgeslagen, was niet meer te redden en brandde to taal uit. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. De schade wordt op 6.000, - geschat. De eigenaar is verzekerd. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel wor den waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaats heuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige M. v. Vlerken, Ru bensstraat 8, Kaatsheuvel, telefoon 04167-3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jo zef, Wilhelminaplein 3, Kaatsheuvel, tel. 2516. N. M. v. Huiten Dierenarts afwezig van 7 tot en met 11 sept. De praktijk wordt waarge nomen door drs. Zijlmans, Sprang-Capelle. Burgemeester M. van Prooijen speldt de heer C. Hoevenaar de Konink lijke onderscheiding op Sprang-Capelle Vlijmen De Icho YAn Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Git blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Zuióen Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 - KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,30+ 2ct.inc.k.) ƒ0,32 p-mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 I'- kwrt. P- P°st 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" 99 MARIJKESTRAAT 1 WAALWIJK TEL. 2171 1e kwaliteit met formicablad UfcawO Voor ledikantjes met commode of kast. Geboorten: Jacoba Clasina Johanna Cornelia d.v. A. Spicrings en C. J. A. Harteveld; Adriana Gerdina d.v. J. K. Quirijns en C. J. van den Hoven; Hendrik Johannes Mathijs z.v. M. A. van Dongen en A. Leeggangers. Huwelijks-aangiften: K. de Groot en J. E. van der Hoeven. Huwelijken: A. Splinters en H. van Dongen; K. P. van Suylekom en G. J. van Vuuren. Overleden: S. Kooman, w.v. Bouman, 81 jaar. Ingekomen: A. de Haan van Middelburg; P. A. M. v. Gorkum, e.v. Verduijn, van Dongen; A. Hartman van Woudrichem. Vertrokken: A. Roomer naar Duitsland; W. R. Barke- ma en gezin naar Elburg; W. Zitman en echtg. naar Drunen; A. C. Vermeulen naar Tilburg; C. J. Treffers en gezin naar Ee- then. KRUISBOOGCONCOURS Het 5e en laatste concours van de Lang- straatse schuttersbond werd gehouden op banen van het kruisbooggezelschap 'Vriend schap Onder Ons' te Haarsteeg. Na afloop was de stand als volgt: Korps A: 1. Rozenjacht, Vlijmen; 2. De Vrolijke Schutters, Rosmalen; 3. Willem Teil, Vlijmen; 4. Vriendschap Onder Ons, Haarsteeg; 5. De Spruit wordt een Boom, Oisterwijk. Korps B: 1. De Vrolijke Schutters; 2. Vriendschap Onder Ons; 3. Rozenjacht 2. Koningskruis: 1. H. Verhagen, Rosma len; 2. P. v. Engelen, Vlijmen; 3. J. Jan sen, Oisterwijk. Ere-teken: 1. A. v. Beijnen; 2. J. v. Beij- nen; 3. B. Herman. Personele A: 1. P. v. Engelen; 2. M. v. Ravensteijn; 3. B. v. d. Meijden; 4. W. Koks. Personeel B: 1. M. v. Ravensteijn; 2. H. v. Ravensteijn; 3. Van Gestel; 4. M. Verhagen; 5. G. de Groot. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" Zondag a.s. wordt door de postduiven vereniging „De Reisduif" een wedvlucht gehouden vanuit St. Denis, Frankrijk. In- korven vrijdagavond. Tevens zondag eerste wedvlucht van de navluchten vanuit Vilvoorde, België. Inkor- ven zaterdag in café H. Boom-v. d. Wiel. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zaterdag a.s. wedvlucht van De Zwa luw vanuit Chateauroux, Frankrijk; afstand 601 km. De duiven zijn woensdagavond in- gekorfd. Los zaterdagmorgen. Zondag wedvlucht van De Zwaluw van uit Diest, België; 2e serie navluchten. Inkorven zaterdagmorgen van half 11 tot 12 uur in café Ant. Klerks.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13