Raad van Loon op Zand voor aansluiting bij ambulance-dienst P f V Nieuwkuijk DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 SEPTEMBER 1968 Tijdens de donderdagavond gehouden vergaderingheeft de ge meenteraad van Loon op Zand besloten om deel te nemen aan een gemeenschappelijke regeling gewonden- en ziekenvervoer- dienst van gemeenten in de Langstraat. Deze regionale dienst zou. na uitvoerig voor-overleg kunnen omvatten de gemeenten Drunen, 's GravenmoerHeusden, Sprang-CapelleWaalwijk en Waspik. Door dit besluit treedt de gemeente Loon op Zand uit een dergelijke gemeenschappelijke regeling, die zij sedert 1939 had met Tilburg. Déze regeling bleek in de praktijk niet te vol doen, aangezien het tijdstip van ongeval en het tijdstip van aan komst van een ziekenwagen nogal ruim was. Het provinciaal be stuur van Noordbrabant kent een startsubsidie van 30.000,- toe aan de rayonale ambulancedienst, die circa 65.000 inwoners zal omvatten en waarvoor twee ambulances aanwezig dienen te zijn. Een en ander dient dan vóór 1 januari 1969 tot stand te komen. Lange discussie over beroepschrift Enkele raadsleden vonden het 'n goed voorstel en dat deze regeling met name voor Kaatsheuvel wel be langrijk was, maar de heer Huij bregts voorzag moeilijkheden wan neer zich gevallen zouden voordoen tussen Loon op Zand en Tilburg. Hij meende dat een patiënt veel eerder in het Maria-ziekenhuis te Tilburg zou zijn, dan een ambu lancewagen vanuit vermoedelijk Waalwijk in Loon op Zand kan ar riveren. De heer Eijkemans was dezelfde mening toegedaan en dat er bij zul ke gelegenheden stagnatie zal ont staan, althans wanneer men naar de letter van de regeling verplicht zou zijn van de eigen dienst gebruik te maken. De heer J. Beerens vroeg tenslot te of de ondernemingen, die een vervoersvergunning hebben, door deze regeling nu zijn uitgeschakeld. Burgemeester L. van Erp voorzag geen moeilijkheden met deze nieu we regeling. Hij merkte op, dat de samenwerking met de Tilburgse GG en GD steeds uitstekend is geweest, maar dat de nieuwe regeling snel lere hulverlening mogelijk zal ma ken. Mochten er zich exceptionele gevallen voordoen bij eventuele on gevallen aan de grens met Tilburg, dan zullen er volgens hem geen pro blemen ontstaan en zal de Tilburg se GG en GD beslist genegen zijn om een ambulance te sturen. Bur gemeester en wethouders zullen zich over deze mogelijke grensge vallen nog eens beraden. Met be trekking tot de ondernemingen die een vervoersvergunning hebben, merkte de burgemeester op, dat deze ook nu geen ambulance-auto hebben. Zij zullen hun diensten kunnen blijven verlenen, voor zover het geen ambulancevervoer betreft. De raad ging hierna met 't voor stel ac coord. Bouwvergunning Langdurig is er gediscussieerd naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om het beroepschrift af te wijzen van de heer J. Trom melen te Waalwijk, die verzocht had een oud huisje aan de Van Haes- trechtstraat in ,,'t Hoekje" te mogen verbouwen. Het betreffende perceel is gelegen in het gebied, dat inge volge het bestemmingsplan in hoofd zaak de bestemming heeft van „Landelijk Gebied I". Op grond van de bestemmingsbepalingen en alge mene voorschriften, behorende bij dit bestemmingsplan, mag in dit ge bied uitsluitend worden gebouwd ten behoeve van een agrarisch be drijf. De overgangsregéling van deze voorschriften bepaalt omtrent gebouwen die afwijken van 't plan, doch reeds aanwezig waren toen dit bestemmingsplan werd vastgesteld, dat deze gedeeltelijk mogen worden vernieuwd, veranderd of uitgebreid, mits daarbij de bestaande afwijking van het plan niet wordt vergroot. De strekking van dit voorschrift is om gelegenheid te scheppen, het geen in strijd met het plan aanwe zig is, in stand te houden. Het ver bouwen moet hierop duidelijk zijn gericht. De woning in kwestie is qua type en karakter een agrarische woning, die geheel past in deze agrarische omgeving. De voorgeno men verbouwing gaat, volgens B. en W., uit boven het instandhouden van het bestaande, omdat hierdoor een woning van een geheel ander karakter ontstaat, waardoor de be staande afwijking van het bestem mingsplan wordt vergroot. De over gangsbepaling is daarom in deze niet van toepassing. Het bouwplan is dus in strijd met 't bestemmings plan, waardoor ingevolge de Wo- nmgwet de bouwverordening moet worden geweigerd. De heer L. Hornman was de eer ste die het opnam voor adressant. n een uitvoerig betoog vroeg hij on W. alsnog een vergunning te verlenen, aangezien de gemeente daartoe moreel verplicht zou zijn. De heer Trommelen had zich uit voerig laten voorlichten door amb tenaren van de dienst Openbare Werken over de mogelijkheden tot verbouwing. De heer Hornman kon zich voorstellen dat adressant na deze voorlichting hierop was inge gaan en tot aankoop van het be wuste huisje had besloten. Het door de heer Trommelen ingediende plan was naar zijn mening erg sober en door de voorgenomen verbouwing wordt het karakter van het huisje niet veranderd. De heer Huijbregts was het met deze zienswijze geheel eens. Er was een verschil van zienswijze tussen dienst Openbare Werken en de ad viserende afdeling van het gemeen telijk bestuursapparaat ter secreta rie en dit deed hem vragen hoe het nu precies in elkaar zat. Wanneer B. en W. betrokken adressant voor een gesprek zouden uitnodigen, dan zou het volgens hem al gek moeten gaan als men niet tot een vergelijk kon komen. De heer Eijkemans plaatste zich achter de voorgaande sprekers en de heer Elshout stelde daarom voor dat B. en W. het voorstel zouden te rugnemen om het opnieuw te be zien. Uit het antwoord van burgemees ter Van Erp kon men opmaken dat de raad en B. en W. elkaar niet he lemaal begrepen. Volgens de burge meester sprak de heer Hornman maar steeds van drie plannen, ter wijl er volgens hem maar van twee sprake was. Hij betoogde dat het ingediende bouwplan grondig in greep in het karakter van 't huisje. Na veel heen en weer gepraat bleek uiteindelijk dat het door de heer Trommelen ingediende plan maar geringe wijzigingen van het bewus te huisje inhield. Burgemeester Van Erp deed de toezegging dat, als het om een plan gaat dat instandhou ding van het woninkje inhoudt met slechts geringe veranderingen, een bouwvergunning zou worden ver strekt. Met betrekking tot het ver schillend adviseren door de betref fende gemeentelijke diensten, wees de burgemeester er nog eens heel nadrukkelijk op, dat geen enkele ambtenaar, zolang er geen delegatie heeft plaats gehad, zelfstandig een beslissing kan nemen. Hij kan slechts B. en W. adviseren, die zich dan over de kwestie beraden tijdens hun wekelijkse vergadering. Het is niets bijzonders dat er wel eens spanningen ontstaan tussen de be treffende diensten, want de dienst Openbare Werken heeft ambtenaren die de zaak vanuit technisch oog punt bezien, terwijl de ambtenaren ter secretarie vanwege hun oplei ding vanuit een juridisch standpunt bekijken en beoordelen. Sportraad Het kiezen van twee leden uit de raad voor een in te stellen Sport raad, was een vlot bekeken zaak. De heren J. v. Nieuwstadt en N. Kerssens uit Kaatsheuvel werden met grote meerderheid hiervoor ge kozen. In verband met een opmer king van de heer Huijbregts, dat de Loon op Zandse gemeenschap wat schamel vertegenwoordigd was in deze Sportraad, beloofde de burge meester dat bij het eventueel zoe ken naar nog enkele sportdeskun- digen eerst in Loon op Zand zou worden geïnformeerd en daarna zo nodig pas in Kaatsheuvel. In verband met het voor bewo ning gereedkomen van de premie woningen in de Tuinstraat te Loon op Zand, waardoor deze straat moet worden gereconstrueerd, stelde de raad een krediet van 43.050,be schikbaar voor het uitvoeren van riolerings- en bestratingswerkzaam. heden en het plaatsen van licht masten in deze straat. In verband met het voorstel tot ruiling van grond ter realisering van de eerste fase van het bestemmingsplan „Mo lenwij ck" te Loon op Zand, merkte de heer Elshout op, dat de prijs toch wel een beetje overdreven was. Ook de heer Beerens was de zelfde mening toegedaan. De voorzitter wees er echter op, dat men als het ware met de rug tegen de muur had moeten onder handelen, nu men deze grond drin gend nodig had. Met het aanwijzen van de grond voor de nieuwe be stemming was het onvermijdelijk dat deze wat in waarde was geste gen. De overige agendapunten, waar onder enkele grondtransacties met M. van Beers en mej. Th. v. Beers te Kaatsheuvel, het beschikbaar- Waspik 49.75-59.75 24.75- 29.75 •VXX 59.75-72.25 19.75-20.75 10.75-15.50 27.75-31.75 29.75 □•□•□•□•□•□•□•□•□•□•□•□•a* GEGREPEN DOOR MESTVERSPREIDER i De heer A. van Dongen uit de Beneden- kerkstraat is bij werkzaamheden op zijn land ernstig gewond geraakt toen hij door een mestverspreider, waarmee hij zijn land bewerkte, werd gegrepen. Het slachtoffer moest door omstandigheden geruime tijd op medische verzorging wachten alvorens hij naar het ziekenhuis kon worden ver voerd. CURSUS E.H.B.O. De Waspikse EHBO-vereniging St. Jan gaat in september weer van start met een nieuwe cursus. De eerste les zal worden gegeven op 26 september. Men kan zich melden bij de diverse bestuursleden. De noodzaak van een goede plaatselijke vereni ging voor eerste hulpverlenieg is ook vorig jaar weer gebleken. St. Jan bood nl. 70 maal eerste hulp aan. RAADSVERGADERING De raad van Waspik komt donderdag- stellen van een krediet voor de aan schaffing van een bestelauto ten be hoeve van het gasbedrijf, werden zonder opmerkingen afgewikkeld. avond, 12 september om half 8 in openbare vergadering bijeen. Er zijn slechts 'n handje vol agendapunten, waarvan alleen het voor stel tot het verlenen van een crediet van f. 10.000,- en een van f. 2500,- (resp. voor de bestrijding van de kosten welke ter voorbereiding van het bestemmingsplan Waspik-Beven moeten worden gemaakt en ter dekking van de kosten van het opmaken van het ontwerp structuurplan) van enige betekenis is. Om uitvoering te kunnen geven aan het bestemmingsplan Noordelig gedeelte, stel len B. en W. aan de raad voor een stukje grond van 1060 m2 in eigendom van de heer A. de Hond en gelegen aan de Kerk straat, te gaan onteigenen. Het pand Schot se Hooglandersstraat 36, in eigendom van de heer J. Ruytenberg, zal met de grond, 94 ca, door de gemeente worden aange kocht, dit in het kader van het plan tot sanering van dit deel van Waspik-Boven. Tenslotte is er een voorstel tot het voeren van een rechtsgeding tegen de heer A. Jan sen, Burg. Dekkersstraat 7, omdat deze nog een bedrag van 90,75 heeft te voldoen ter verrekening van de 'meer'-grond, door het kadaster berekend na aankoop van een bouwperceel. JEUGDTOTO ATAK De inleg in de 2e jeugdtoto van de vol leybalclub Atak bedroeg 415,70. De eer ste prijs ging naar A. Jacobs uit Venray c'ie daarmee f. 62,36 rijker werd. Een ge deelde 2e prijs was cr voor P. Lodewijks en A. Feijncman uit Waspik, ieder f. 20,79. Een zelfde bedrag kreeg de 3e prijswinnaar, T .v. d. Mey uit Venlo. E.H.B.O.-KRINGWEDSTRIJD In Drunen zullen dinsdagavond EHBO- wedstrijden worden gehouden. De deelne mende verenigingen komen uit Waalwijk, Drunen, Elshout, Raamsdonksveer en Was pik. Deze vormen samen een district en komen regelmatig voor oefenbijeenkomsten samen. JEUGDSOOS Jeugdsoos 'Twiener' is, gezien de aard van de georganiseerde evenementen, van plan de zaken groots aan te gaan pakken. Om te beginnen is er een non-stop beat- programma aangekondigd, te geven door de 'After Tea' en Nex Stop Grave Yard. GEVAARLIJKE WEG In de Mommersteeg geraakte E. uit Haarsteeg met zijn truc met oplegger in een slip en reed tegen een verkeerspaal. Wonderwel liep alles goed af. ON, iWIND, REGEN... zekunnen er weer tegen! O n Mathilde in een sportief JL velours manteltje met lJ leuke stiksels en ceintuur. Margot is modebewust in dit aparte donegal tweed jurkje, met ceintuur en effen inzet met col. Maten 104/134. MATHILDE AGEETH JACQUELINE SANDRA MARGOT THEA Maten 116/146. Ageeth voelt zich heerlijk vrij in deze asymmetrische overgooier met gespjes, PI van visgraat tweed Maten 128/146. n leuk gekombineerd met y deze Draion fantasie-pull, X ronde hals en rits achter. U Maten 98/164. Jacqueline is helemaal onder-ste-boven van dit modieuze y flanneljurkje met X chic wit kraagje en U manchetten. Maten 116/140 Sandra flaneert in een geruit spencerpakje met puntmodel vest en gérend effen gevoerd rokje, y Maten 140/167. Thea draagt een lekker warme sport-coat met klepzakken, sierstiksels en geheel Borgvoering en Borg langs kapuchon. Maten 116/146. cunen OSS - WAALWIJK - VEGHEL

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3