WAALWIJK Wit Zwart oppermachtig tegen Rust Roest 4-0 GOUDEN BIREKTEUR" j. van lier DOOR PERSONEEL UITBUNDIG GEHULDIGD t WETHOUDER J. VAN HEESWIJK OPENDE MET BEENWORP D0J0 „SHIN-GI-TAI" Bestuurskamer van RWB werd officieel geopend DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 SEPTEMBER 1968 Nu de eer die hem toekomt Aparte sfeer Goed geslaagde Mounties-show in „Zidewinde" Het accent Feest Bambino gaat be langrijk uitbreiden Ha ruim 15 jaar nu eindelijk eigen „home" Zelfwerkzaamheid Opening ln de Vijverzaal van de Efteling is door het hele personeel met hunne resp dames de oudste directeur van G. van Lier N.V. te Loon op Zand op uitzonderlijke wijze gehuldigd. Het was niet alleen omdat hij op 24 augustus 70 jaar geworden was, maar ook omdat hij op 31 augustus door de Paus is onderscheiden als ridder in de orde van St. Gregorius de Grote, welke onderscheiding ook afstraalt op het bedrijf in de persoon van Jan van Lier. Een andere rede van deze hulde was het 50-jarig directeurs schap van de N.V. Dit alles bijeen was dan ook een reden te meer om hem eens door zijn medewerkers in de bloemetjes te zetten. De Jongste werknemer onthult het portret van de heer Van Lier. Het was de technische directeur, de heer A. van Mierlo, die allen har telijk welkom heette. Het waren alle medewerkers en oud-medewerkers met hunne echtgenoten. Spreker me moreerde de drie grote feiten, welke we hierboven noemden. Ondanks de leeftijd van 70 jpar staat de heer Jan van Lier nog aan het hoofd van het bedrijf. Vijftig jaar geleden maakte hij met de oude leerlooierij en schoenfabriek een ommezwaai, want hij was het die het bedrijf op machi nale manier liet gaan draaien. Het was de vlijt en ijver, aldus de heer Van Mierlo, zijn fijne kijk op de toekomst, zelfstudie en het wijs en zakelijk beleid dat met hem de zaak groot ging maken, waardoor iedereen hem kent, zowel binnen als buiten de schoenenbranche. Daarom zou hem nu de eer gebracht worden welke hem beslist toekomt. Zo werden de heren Harry f, Jacq f en de huidige mede directeur Jos van Lier, genoemd, welke de steunpilaren van het bedrijf zijn geweest, om ervan te maken wat het nu is: een bedrijf waar het goed is te werken en dat een waardig pro- dukt aflevert. Mevr. Van Lier-Wage- makers werd eveneens bij deze hulde betrokken. Namens het personeel mocht de heer Chr. Hoogendoorn, voorzitter Uitgaande van de jeugd-soos werd vrijdagavond in het culturele cen trum Zidewinde de Mounties-show gehouden, waarvoor ongeveer 300 rezoekers aanwezig waren. Namens de jeugdsoos sprak de heer Hoef nagel een openingswoord waarin hij de aanwezigen hartelijk verwel komde, en in het bijzonder 'n woord van welkom richtte tot de wethou ders Jac. Vos en F. Minnaard en gemeentesekretaris A. Zonneveld met hunne dames. Onze vereniging is niet alleen voor jongeren maar ook voor de ouderen, wij zijn een ontspannings vereniging, aldus de voorzitter en hij nodigde de aanwezigen ook uit eens naar een dansavond te ko men kijken. Tot slot wenste hij de aanwezigen een gezellige avond toe Hiuna traden de artiesten van de Mounties-show voor het voet licht, t.w. conferencier Frans Vro lijk, de tienerzangeres Gonnie Baars de illusioniste Alice Williams, de Mounties, Piet Bambergen en René van Vooren, terwijl het geheel om lijst werd door Tonny Bakkenes. Conferencier Frans Vrolijk en de Mounties brachten de aanwezigen met hun leuke zetten en grappen reeds snel tot schaterlachen. De zangeres Gonnie Baars bracht met veel élan en op humoristische wijze haar liedjes, zodat de aanwe zigen volop mee konden zingen, terwijl ook de accordeonist-pianist Tonny Bakkenes de zaal in beroe ring wist te brengen. Door mej. Alice Williams werden op verbluf fende wijze goochelkunsten ver toond. Het geheel was een goed ge slaagde avond. Aan het slot sprak de heer Hoefnagel een dankwoord tot de aanwezigen en de artiesten, waarbij aan de dames Baars en Williams bloemen werden aangebo den. Jammer dat de zaal niet ge heel uitverkocht was, want dege nen die thuis zijn gebleven hebben veel gemist. van de bedrijfsraad, de gehele direc tie gelukwensen met deze directeur Jan, die naast zijn economische slag vaardigheid een sociale gevoeligheid ten toon spreidde. De heer Jan had altijd voor elke arbeider een persoon lijk woord, hetgeen een speciale sfeer in dit bedrijf schept. Veel dank bracht hij voor diens werk en hij kon met behulp van de jongste arbeider, de heer G. Ligtenberg Pzn., het ge schenk aanbieden. Het was een ge schilderd portret van de directeur, uitgevoerd door kunstschilder Van Roosmalen uit Den Bosch. Hij be schouwde het als een symbool voor 't bedrijf. Zichtbaar geroerd door de vele woorden die tot hem gericht waren, omdat hij de laatste tijd zoveel goede compilimenten heeft moeten incasse ren richtte de heer Jan van Lier zich tot het gezelschap, dat maar liefst uit ca. 300 personen bestond. Alles kon hij accepteren onder bescheidenheid, want, zo zei hij, „het leven verloopt volgens een bepaald patroon". De goede sfeer in het bedrijf accen tueert hier deze grootse huldiging. Over de periode 1918 - 1968 zei de heer Van Lier, dat hij maar dankbaar was voor hetgeen er in die jaren tot stand is gekomen. Het bedrijf is uit gegroeid van 15 tot 140 personen, mede door toedoen van de arbeiders welke in alle opzichten achter het be leid van de directie stonden. Daar heen ging voornamelijk zijn dank baarheid. Het spontaan aangeboden geschenk zou een ereplaats krijgen op kantoor en zeer waardevol zijn voor de toekomst, „opdat men later zal kunnen zeggentoen bij dieje Jan van LierVanzelfsprekend sprak hij over het bedrijf, de mede werkers en de produkten. Het doel is naast een goed artikel een redelijke prijs te noteren en hierop heeft de zaak zich weten te handhaven. Sprekend duidde hij nog op de in- voercijfers van de laatste tijd, waar door de Nederlandse schoenindustrie voor n moeilijke taak komt te staan. „Met actief aanpakken", aldus de heer Van Lier, „en zich niet laten af glijden in de tijd dat het gezag slechts weinig telt, moet men waakzaam zijn en stabiel blijven". Dank voor de wei- vaart die we nu beleven, die alleen geconsolideerd kan blijven met een doorlopend samenspel. In verband met dit feest zal de directie als dank aan alle werknemers en oud-werk nemers een gratificatie verstrekken. Deze mijlpaal voor de gouden direc teur is er ook een voor het bedrijf en voor alle medewerkers. In de panoramazaal van De Efte ling werd na het diner 'n groot feest gehouden waar het orkest van Cees de Nijs de muziek verzorgde. De zang was van Albert Brosens en als klap op de vuurpeil heeft Ria Valk er me nig liedje ten beste gegeven. De Wama's en Bouk Martens als confe rencier hebben alles tot in de kleine uurtjes prachtig weten te vermaken. Begin oktober gaat Bambino, de babyspeciaalzaak uitbreiden en de gehele sector op babygebied wordt gevestigd in de Wilhelminastraat 17a (voorheen De Vocht). De t°tale op pervlakte t.w- winkel en showkelder zal ongeveer 150 m2 worden. In de showkelder komt een zeer uitgebreid assortiment aan commo. des, kasten en ledikantjes. Diverse slaapkamerkleedjes, sluiers en gor dijnstoffen zorgen voor complete ka mertjes. De kinderwagens en wan delwagens komen in rijk assorti ment van diverse gerenommeerde merken. Babykleding (03 -jaar) kan men kiezen uit diverse huizen, alles aangepast op de laatste mode. In babykleding komt men meer kleur tegen dan alleen, blauw, wit en rose, zelfs zeer moderne tinten als groen, oranje, bruin vindt men voor de baby. JUBILEUMTOTO BAARDWIJK De Baardwijk-jubileumtoto be loofd steeds beter te worden. Start ten zij vorige week na een inzet van f 780,10 onder het motto „op naar de duizend", is dit deze week bijna gebeurd. De inzet bedroeg n.l. f 958,3C\ Komende week hoopt men deze begeerde duizend waar te ma. ken. Ie prijs geraden f 958.30 W. v. d. Gouw. Liefrinckstraat 3. Waalwijk. Deze ontvangt f 143.75. 2e prijs geraden f 958.40 A. de Vaan, Priemstraat 15, Haarsteeg. Deze ontvangt f 95,83. 3e prijs geraden f 958,18 B. van Cromvoirt, Laageinde 30, Waalwijk. Deze ontvangt f 47,92. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: blauw damesvest; brui ne kinderportemonnee; goudfazant; 4 jonge poezen; sleutelbos; sleutel hanger; damespolshorloge; schil dersdiploma; wieldop; zonnebril. Verloren: donkere jongensbril; zil veren ring; rood portemonneetje; 2 verzekeringsbewijzen bromfiets; enveloppe met foto's; controlekaart baby; foxhond; boekentas met boe ken; bruinieren portemonnee; witte boodschappentas met ziekenfonds. kaart; scooterbril; blauwe regen broek; damesbril; zwarte herenpa- rapluie. AANRIJDING Op het beruchte kruispunt Kruis- straat-Langstraatweg kwam de in noordelijke richting van de Kruis straat rijdende H. uit Kaatsheuvel in botsing met de in westelijke rich ting over de Langstraatweg rijden de v. d. B. uit Raamsdonk. Na eer- ate hulp van Dr. Hermans werden de echtgenote van v. d B. en H. en zijn zoon per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Alle drie ble. Ken zij een hersenschudding te heb ben. Beide auto's waren total-loss. RKC-PUPILLEN OP REIS In plaats van de jaarlijkse sport dag organiseerde de jeugdafdeling van RKC nu .een reis naar Rotter dam. 's Morgens werd rond 9 uur vertrokken. Gevoetbald werd er in Rotterdam tegen de pupillen van ONI. Men bezocht in de middag Blij dorp en maakte daarna een rit door de stad. Moe en voldaan keer den de 126 pupillen en 13 leiders weer huiswaarts. COLLECTE MET DRAAIORGEL Woensdagmiddag tijdens de markt wordt er op het Vredesplein een col lecte gehouden voor de ontwikke lingshulp in Brazilië. De Paters Carmelieten zijn dan met hun draai orgel present. JONGETJE BIJ BOTSING GEWOND Op de hoek Grotestraat-Mr. van Coothstraat in Waalwijk zijn gis termiddag twee auto's op elkaar ge reden. tengevolge waarvan een vijf jarig jongetje aan zijn gezicht werd gewond. Hij moest met een ambu lance naar het ziekenhuis worden gebracht. De eerste auto, bestuurd door de heer S. uit Waalwijk, wilde van de Grotestraat de Mr. v. Cooth straat inrijden en kwam daarbij in botsing met een tegemoetkomende auto, bestuurd door de heer R., eveneens uit Waalwijk. Het 5-jarig zoontje van de heer R. werd hierbij gewond. AGENDA Woensdag 7.15 uur: repetitie dames koor in. De Twee Kolommen. Om half tien mannenkoor BIBLIOTHEEK GEREF. KERK Ambrosiusw., hoek Mgr. Prinsenstr. Uitleningen: vrijdagavond 8-9 uur ingang: Mgr. Prinsenstraat STICHTING PROTESTANTSE CHR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw Chr. Belan- rton. Besoyensestraat 3. geopend or donderdag van 7.15-8 uur. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend: vrijdagavond van 7-8 uur. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Grotestraat 196a - tel. 3787 Jeugdbibliotheek: Maandag 16.00-17.30 uur Dinsdag 16.00-17.30 uur Woensdag 15.00-17.30 uur Vrijdag 14.00-17.30 uur Iedere woensdag wordt er voorge lezen van 14.30 tot 15.00 uur. Volwassenen: Maandag 14.00-16.00 19.00-20.30 u. Dinsdag 14.00-16.00 Woensdag 19.00-20.30 u. Vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 u. Zaterdag 10.00-12.30 13.00-15.00 u. GEZINSZORG Inlichtingen te vragen bij: Mevr. G. E. van de Veen-Kroon, Westeinde 5, tel. 2449, b.g.g. 2331. HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 2778, b.g.g. 2604 of 2726. ..MOEDERS VOOR MOEDERS" van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haaff- van Helvoirt. Ie Zeine 22. tel. 4026 GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden boven dien: vrijdagavond van 7.00 tot 8.00 uur. WAALWIJK Zaterdagmiddag vond de officiële opening plaats van de judoruimte de dojo aan de Grotestraat 150. Niet door middel van woorden, maar door daden opende loco-burgemeester en wet houder voor sportzaken de heer J. J. M. van Heeswijk de dojo. Met een eerste beenworp werd het slachtoffer L. van Veldhoven gevloerd en was de officiële opening een feit. Na deze opening volgden nog diverse demonstraties en een wedstrijd tussen judoteams van Waal wijk en Tilburg. De heer J. Wijkmans, voorzitter van de judoclub Shin-gi-tai, heette alle genodigden van harte welkom. Ook was hij blij te kunnen consta teren, dat ook de heer v. Heeswijk acte de présence had willen geven en tevens de opening te willen verrichten. Het heeft lang geduurd, zo vervolgde hij, voor wij een eigen dojo hadden. In 1951 zijn we ge start in het Gemeenschapshuis te Baardwijk. Daarna zijn we van de ene ruimte naar de andere getrok ken. Het waren allemaal de zalen van de diverse etablissementen in Waalwijk. In 1964 trokken we in de Open bare school aan de Stationsstraat, een tehuis, waar we na medewer king van gemeente in konden. Toen hadden we zo'n 80 leden. In deze ruimte hebben we verblijf gevon den tot december 1967. Toen was het ondertussen ook wachten op de sporthal, maar de sporthal zou geen gelukkige keuze geweest zijn voor een club als de onze. De ruim te is daar voor ons te groot. Boven dien kwam daar nog bij, dat we iedere keer, dat er door ons ge bruik zou worden gemaakt van de sporthal, de mat zou moeten wor den gelegd en opgeborgen, wat een heel karwei is. Er is lang gezocht en uiteindelijk hebben we dit ge bouw van de heer Slaats gevonden. Buiten de ruimte waar de sport be dreven kan worden, bevinden zich in het gebouw nog een heren- en dameskleedkamer, toiletten en een douche. We kunnen nu pas spreken van een eigen home. Het gebouw is voornamelijk door zelfwerkzaamheid tot stand geko men. En dan zou ik toch wel willen iLr; men de heer H. Ros, die vanaf december al zijn vrije tijd er aan btsteed heeft. Ook bracht hij dank aan de gemeentelijke instanties, die dit alles mogelijk hebben gemaakt. Verder hoopte hij, dat zij in dit ge bouw nog lang zouden kunnen zijn. Hij gaf hierna het woord aan de heer .'an Heeswijk. Deze zei het zeer opprijs te stel len te ^.ijn uitgenodigd om de offi ciële opening te verrichten. Na mens het gemeentebestuur wens ik u veel geluk met deze ingebruikne ming. Uw sport is iets aparts; het brengt vriendschap en sfeer. Ik ge loof. wel dat u er in geslaagd bent van dit gebouw iets te maken. Ook de heer J. Horsten, de trainer, wen ste hij met zijn pupillen veel succes. Hij zei verder alle pogingen in het werk te stellen om te komen tot v/eastrijden tussen Waalwijk en Unaa, de stad in Duitsland, waar mee Waalwijk een jumelage heeft. Hij hoopte verder, dat dit alles 'n propaganda zou zijn voor de judo- sport in het algemeen en voor de stad Waalwijk in het bijzonder. Door de heer L. van Veldhoven met een eerste beenworp te vloeren verrichtte de heer van Heeswijk de officiële opening. Voor zijn vele ac tiviteiten, de sport betreffende, was het voor de heer J. Horsten, zoals hij stelde, een hele eer de heer v. Heeswijk te begiftigen met de gra duatie bruine band, een hoge on derscheiding, die de judosport toe kent aan personen, die zich jegens de judosport verdienstelijk hebben gemaakt. De heer v. Heeswijk weet zich hierbij in goed gezelschap van o.a. Prins Bernhard en Jhr. de Ra- nitz, burgemeester van Utrecht. Tevens werd door de heer J. Wijk mans van de gelegenheid gebruik gemaakt de heren J. van Ham, L. van Veldhoven en H. van de Heu vel te huldigen met het behalen van de eerste dan, een hoge graduatie in de judosport, verkregen na met goed gevolg het examen ervoor af gelegd te hebben. De heer Horsten bood nog een heinneringsmedaille aan met inscriptie. Door de heer H. v. d. Heuvel werd namens de le den een geschenk aangeboden aan de heei Wijkmans voor zijn vele activiteiten. De geschonken klok bestemde de heer Wijkmans voor het gebouw. Voor de sportraad van Waalwijk werd het woord gevoerd door ue heer H. Paans, die namens de sp'itraad een geschenk onder couvert aanbood. Hierna volgden judodemonstraties door de jeugd en de senioren, ter wijl ook een inzicht werd gegeven in het jiu jitsu. De wedstrijd Waal- wijk-Tilburg, die daarna gedraaid werd, eindigde in een gelijkspel. Tot slot sprak de heer J. Wijkmans nog een dankwoord, waarin hij al len, die meegewerkt hadden bij de totstandkoming van de inrichting in zijn totaliteit van het gebouw nocmiaals dankte. De v.v. Rood Wit Blauw uit Waal wijk nam zondagmorgen de nieuwe bestuurskamer officieel in gebruik. Om plm. 11.30 uur waren aanwezig, behalve het bestuur, op de eerste plaats oprichter en erelid Marinus van Vught en echtgenote, erelid en oud-voorzitter Snels, erelid W. van Vught en lid van verdienste H. Bruurmijn sr. en diegenen die aan de totstandkoming van bestuurska mer hebben medegewerkt. Voorzit ter Bruurmijn riep alle aanwezien een hartelijk welkom toe. Schetste hierna in het kort de gang van za ken bij deze verbouwing en bracht nogmaals al diegene hartelijk dank voor hun bereidwilligheid. Hierna kreeg oud-voorzitter de heer Snels het woord. Hij memoreerde nog maals de eigen activiteit van de RWB-leden, Niet alleen de bestuurs kamer kreeg bij de heer Snels zijn aandacht, maar ook de eerste ver bouwing die hieraan vooraf ging n.l. Ie keuken en materiaalopslagplaats. Gelukkig voor RWB. aldus de heer Snels, is er nog een kern in de ver eniging waar het bestuur een be roep op kan doen om aan dergelijke activiteiten gestalte te kunnen ge ven. Dit alles komt de verenigings geest zeer zeker ten goede. Ook na mens de Waalwijkse sportraad kon de heer Snels RWB de gelukwen sen overbrengen en RWB als ver eniging veel succes toewensen. Hier na opende L. Snels die de leiding heeft gehad officieel de deur van de bestuurskamer. In de bestuurskamer werd ver volgens aan mevr, van Vught de eer gelaten de foto te onthullen van haar man Marinus van Vught, die nog altijd zo nauw bij het wel en wee van zijn RWB betrokken blijft. Namens zijn echtgenote en hemzelf oankte de heer Van Vught, trots maar toch wat aangedaan, het be stuur en de vereniging voor deze huldeblijk. Het geheel van de bestuurskamer ziet er dan ook verzorgd uit. De grote bestuurstafel met 10 stoelen met armleuningen is nog gedeelte lijk gefinancieerd door het comité 60 jaren RWB. ,.Zo spelend hoort Wit-Zwart thuis in de derde klas KNVB," merkte secretaris Eisma op van Rust Roest na afloop van het duel Wit-Zwart Rust Roest. En daarmee zei de Eind. Wethouder J. van Heeswijk in de nieuwe dojo als judoka in aktie. Hij verrichtte de beenworp zo uitstekend dat de judo-oefenmeester hem de bruine band kon aanbieden (foto onder) hovenaar niets teveel, want Wit- Zwart toonde zich in deze wedstrijd oppermachtig. We zagen nu een heel ander Wit-Zwart dan in de wed strijden tegen Nivo Sparta en Bra- kel. Van het begin af aan had Rust Roest de handen vol aan de snel en voortreffelijk combinerende thuis club. Ook verdedigend was Wit- Zwart sterk. N'och Verhoeven (ex- Eindhoven), noch Diepstraten (ex- Right 'Oh), noch de goed spelende Murray kreeg ook maar enige kans gevaarlijk te worden. Het lukte Rust Roest een half uur lang staan, de te blijven. Maar toen moesten de oranjezwarten het hoofd buigen voor de wervelende acties van Le Sage en zijn mannen. Rechtsbuiten Albert van Beek rondde een mooie aanval doeltreffend af 10 En wat later was het opnieuw Albert van Beek die sroorde na prachtig sa-- menspel van de gehele voorhoede 2—0. Na de rust trachtten de Eindho- venaren nog een keer te brengen in de strijd en het was even ge vaarlijk toen zij uit een vrije trap op doel centerden, maar met een mooie zweefduik ving keeper Toon van der Heijden de bal. Sterk kwam Wit-Zwart terug en toen met een onverwacht schot Gerry Dorresteyn de bal onder de kruising van paal en lat in het Eindhovense doel joeg, was de, strijd beslist: 30. Tegen 't einde bezegelde Albert van Beek de overwinning met een vierde tref fer. Scheidsrechter Schot uit Breda leidde de wedstrijd correct. In de buurt van Zuidwolde in de provincie Drente zijn bij een auto ongeluk 4 personen gedood en drie ernstig gewond. Bij Abcoude vielen 2 doden. Elders in ons land waren er op de weg nog 5 doden.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 7