wAAlwijkse en UngstRaatse couRant Opmerkelijk initiatief van de Ned. Blindenbond StaRsar Feest rond 10-jarig bestaan jeugdwerk in Waspik Zuid-Nederlandse skelter kampioenschappen in Drunen HYPOTHEKEN INITIATIEF VAN BESTUUR MEISJESKOOR „ROMANTICA" HEEL EESHOUT OP DE FILM h \0° In kader van actie voor geluids installatie Ploegenrit flndivlduelen Organisatie MIJN BRIL....? natuurlijk Capelle 10e cursusjaar St. Gerlach-instituut in Den Bosch 0<a drukkerij van engelen Wedstrijd „Spreken in het openbaar" in Tilburg Lustrum-ralley A.C. Aurora in Dongen W. Timmermans en Zonen Brunen Sprang-Capelle Waspik DONDERDAGAVOND 19 SEPTEMBER 1968 89e JAARGANG N0 76 De rcho vAn het Zuióen /fitgever waalwijksche Stoomdrukkerij Waaiwy Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TTEI iF.N Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,30+ 2ct.inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 I'- kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO' (Van onze verslaggever) DRUNEN - De Snelheidssport is in Nederland bijzonder populair. Veel jongelui dromen er van nog eens achter het stuur van een heuse race wagen plaats te mogen nemen. Dat valt echter niet mee en wie vorige week zaterdag het televisieprogramma van Fred van der Vlugt heeft ge zien, weet dat er voor de auto-racesport in Nederland maar weinig moge lijkheden zijn. In dit programma leerden we dat de cartingsport een goede voorbereiding voor elke coureur is. In Drunen krijgt men de gelegenheid met een skelter snelle ronden te draaien. Op 12 en 13 oktober organiseert 't bestuur van het meisjeskoor 'Romantica' namelijk de Zuid-Nederlandse skelterkampioenschappen met als onderdeel hiervan het kampioenschap van de Langstraat voor merkenteams. Het is al weer eventjes geleden dat er in de Langstraat skelterwedstrijden (officieel cartingwedstrijden) zijn ge houden. Het bestuur van 'Romantica' greep de gelegenheid om een onder deel van de Nederlandse kampioen schappen te organiseren, dan ook met beide handen aan. Het meisjeskoor is namelijk met een aktie bezig om gel den te verzamelen voor een kostbare geluidsinstallatie. Die moet men - hoopt het bestuur - na de carting wedstrijden kunnen aanschaffen. Het skelterfeest is vastgesteld voor zaterdag en zondag 12 en 13 oktober. De organisatoren denken aan het Winkelcentrum Plantaanplein, doch voor deze plaats is nog geen toestem ming ontvangen. Het lijdt echter geen twijfel dat er een geschikt terrein wordt gevonden, waar de rondjes ge draaid kunnen worden en het publiek de coureurs kan aanmoedigen. Dat alles brengt dan het zo broodnodige geld in het Romantica-laadje. De wedstrijden worden in 5 cate gorieën verreden. De spectaculairste races vallen ongetwijfeld in de ploe genrit, om het kampioenschap van de Langstraat. Alle middenstanders wor den uitgenodigd een ploeg van 5 per sonen (dames of heren) samen te stellen. De leden van de ploegen ko men tegen elkaar uit, waarna de ge zamenlijke tijden van een ploeg wor den opgeteld, De twee snelste cou reurs van de winnende ploeg worden automatisch in de finale van de in- dividuelen geplaatst. Voor de individuelen zijn er vier categorieën: junioren tot 14 jaar, junioren boven 14 jaar, dames en ge- trainden skelteraars. Met de voor wedstrijden wordt zaterdagmiddag om 2 uur gestart en bij grote deelname zal er zelfs 's morgens weer worden gereden. De finalewedstrijden begin nen zondagavond 13 oktober om 6 u. Dan zal de winnaar van deze Zuid- Nederlandse cartingkampioenschap- pen bekend zijn. De algehele leiding van het evene ment berust bij de Nederlandse Car ting Club, die zorg draagt voor een goed verloop van de wedstrijden en de jurering. De speaker van de NCC verzorgt ook de reclame-boodschap pen tijdens de ploegenwedstrijden. Elke sponsor van een ploeg krijgt na melijk gratis zijn reclame gedurende de periode dat de renners op de baan zijn. Nu reeds hebben zich 10 ploe gen aangemeld. Verwacht wordt dat dit aantal nog belangrijk zal stijgen. Zowel ploeg-sponsors als individu elen die aan de Cartingkampioen- schappen willen deelnemen kunnen voor inlichtingen of inschrijving te recht bij mevrouw Klerkx, Kon. Em- mastraat 6, telef. 04163-2962 of bij de heren Manders, Prins. Bernhard- straat 14 en Wassing, Pr. Bernhard- straat 20, allen in Drunen. In het kader van zijn landelijke filmactie laat de Nederlandse Blin denbond in Elshout een film opne men. De te vervaardigen film wordt iets bijzonders omdat deze niet, zo als bij een documentaire alleen het karakteristieke van de plaats zal to nen, doch omdat het oog van de ca mera speciaal op de inwoners gericht zal worden. Dit wordt bereikt doordat woensdag, 25 september een filmop namewagen door de plaats rijdt om de mensen bij hun huis, op de boer derij, opstraat en bij hun werk te fil men. Het is de bedoeling dat de film ook een beeld van het verenigings leven zal geven en wel door het hou den van een optocht. De opstelling vindt plaats om 18.00 uur op het pleintje Schanswijk-Kerkstraat, ter wijl op de dag van opname eveneens geluidsopnamen worden gemaakt. Je ziet dat Stassar een fijne collectie monturen heeft. Ik heb niet lang gezocht en voel mij er prettig mee uitzien! Vind je ook niet? Bovendien de service is uitstekend! STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK TEL. 04160-3037 In het komende winterhalfjaar zal de film vertoond worden. Men kan dan zijn familie, bekenden, kinderen enzichzelf eens op het witte doek aanschouwen, hetgeen onge twijfeld zijn bekoring heeft. De Ned. Blindenbond tracht met zijn actie te bereiken, belangstelling en sympathie voor zijn werk te wekken door hier voor bij de voorstellingen even de aandacht te vragen. Eén van de doel stellingen van de Ned. Blindenbond, waarbij blinden van alle gezindten zijn aangesloten, is dat blinden eco nomisch onafhankelijk worden. De kosten hieraan verbonden, alsmede aan de vele taken die de bond nog meer heeft worden uit de inkomsten, zoals elke vereniging van niet-blin- den die ook heeft, bestreden. Een be roep op de liefdadigheid door geld inzamelingen te organiseren wordt door de Ned. Blindenbond van de hand gewezen, omdat dit lijnrecht te gen zijn principes indruist. Uit het feit dat de bond sinds '61 door heel Nederland in kleine plaat sen, dorpen en buurtschappen films van het leven van alledag laat opne men, blijkt dat de actie een groot succes is. Dat men om zijn propagan distische sympathieke doeleinden te bereiken een dienende weg heeft in geslagen door met het laten vervaar digen van films, de plaatsen een dienst van historische betekenis te bewijzen op een manier waaraan de bevolking veel genoegen beleeft, valt alleen maar toe te juichen. Men moet al van elk voorstellings vermogen gespeend zijn om niet te beseffen, welk een waardevol docu ment de film in latere jaren zal zijn. Hel ligt in de lijn der verwachting dat de Ned. Blindenbond ook daar om van alle plaatselijke verenigingen en elke rechtgeaarde inwoner mede- v/erking voor het slagen van de film zal ondervinden. MOTORSPORT Zaterdag 21 september a.s. wordt in de omgeving van Doorn gestreden om het landelijk kampioenschap oriëntatie-rijden, uitgaande van de KNMV. Voor deze rit, die een lengte heeft van 180 km., zijn de Brabantse kampioen uitgenodigd, t.w. solo, Buys, Eindhoven, duo, Th. van Beek en C. van Beek, Sprang-Capelle, leden van de MAC Marijke, alhier, alsmede de motor club Eindhoven. Wij wensen hen allen veel succes toe. Vanwege de Stichting „Het St. Ger lach-instituut" te 's-Hertogenbosch wordt, nu reeds voor de 10e maal, een avondcursus georganiseerd voor dames en heren, die geacht kunnen worden te behoren tot de midden groepering. Op het lesrooster staan o.m. de vakken: Christelijk Humanisme, Cul tuurgeschiedenis, Sociologie, Psycho logie, Sociale Aardrijkskunde, Maat schappelijke stromingen, Staatsin richting en Literatuurgeschiedenis. Overtuigd dat beroepsspecialisatie noodzakelijk is voor wie zich in de moderne maatschappij wil handhaven, ervaart toch menigeen hoe beperkt zijn deskundigheid is. Men is vaak bevoegd op een bepaald terrein, maar schiet te kort aan aangepaste alge mene ontwikkeling. Het St. Gerlach- instituut nu, wil geen specialisten vormen, maar mensen, die enige her kenningspunten hebben op de ver schillende levensterreinen. Daarom draagt het onderricht in de onder scheidene vakken een algemeen-in leidend karakter, dat geen speciale vooropleiding vereist van de cursist. Wel staat de kwaliteit van de docen ten borg voor gedegen informatie. Prospectus en inschrijvingsformulier worden op aanvrage gaarne toegezon den door het secretariaat van het St. Gerlach-instituut, Havenstraat 18, tel. 40175, 's-Hertogenbosch. tweede zeine 6 a - waalwijk - telefoon 4173 Tijdens de a.s. Wijnfeesten in Til burg organiseert de Nederlandse Ver eniging tot Bevordering van de Wel sprekendheid John F. Kennedy op 20 en 21 september a.s. in een speciaal daartoe ingerichte zgn. Speakers Cor ner een wedstrijd spreken in 't open baar, waaraan eenieder die dit wenst kan deelnemen. Minimale spreektijd 3, maximaal 5 minuten over één der volgende on derwerpen, Ontwikkelingshulp, Bia- fra, de presidentsverkiezingen in de USA, Tsjecho-Slowakije, Iets over Waalwijk. Daarnaast zal eenieder die in het openbaar iets naar voren wenst te brengen over een door hem of haar zelf te bepalen onderwerp door de Kennedyclub in de Speakers Corner in de gelegenheid worden gesteld. Nadere inlichtingen alsmede opgave tot deelname aan: Secretariaat Ken nedyclub, Postbus 7, Oisterwijk, tel. 04242-2876. Zondag 22 september a.s. start te Dongen bij café-rest. 'Aurora', Kerk straat 43 een oriëntatierit voor auto's, moters en scooters, georganiseerd door de Autoclub 'Aurora'. Deze rit valt samen met het 5-jarig bestaan van de Autoclub en heeft daardoor een enigszins feestelijk ka rakter. Een van de oprichters, de heer C. Vorstenbosch, heeft in samenwer king met de heer M. v. d. Veeken de rit uitgezet. Er wordt gereden vol gens het KNMV-reglement 1968. Lengte van de rit ca. 45 km. Gemid delde snelheid 24 km. per uur. In schrijving op de dag der rit vanaf 1 uur. Prijsuitreiking direkt na afloop van de rit. Speciaal voor deze lustrum-ralley is aan de prijzentafel extra zorg be steed. Een op de vier deelnemers ont vangt een prijs. MAKELAARS IN ASSURANTIËN Grotestraat 341, Waalwijk tel. 04160 - 4131 Vraagt eens inlichtingen over onze konkurrerende voorwaarden Waspik-Boven heeft een grandioos feest gevierd. Aanleiding hiertoe was het 10-jarig bestaan van het jeugd werk. Dit tweede lustrum betrof Jong Nederland én het Katholieke meis jes gilde, waarbij 125 jongens en meisjes zijn aangesloten, verdeeld over een zestal groepen. Al mocht de hoofdschotel van het feest dan wor den genuttigd door de jeugd zelf, ook de staf van 15 leidsters en leiders deelde ruimschoots in dit jubileum. En verdiend! Uiteindelijk zijn het deze dames en heren die het jeugd werk met opoffering van heel veel vrije tijd tot bloei brachten. 's-Mor- gens was er een zgn. teenermis in de Theresiakerk, gecelebreerd door de oprichter en geestelijk adviseur pa ter rector Servatius en door de oud aalmoezenier pater Dominicus. De gezangen werden geleid door aalmoe zenier pater Guliëlmus en begeleid door The Same. Een warme huldi ging viel later op de dag drie jubi larissen ten deel, t.w. restor Serva tius, gilde-leider L. Verschuren en vaandrig Harry van Iersel. Zij wer den ondermeer toegesproken door districtscommissaris Brock, die hen tevens een insigne opspeldde. Lof zwaaide de heer Broek ook toe aan de leidsters en leiders die in de af gelopen 10 jaar enorm veel élan en talent toonden. Rector Servatius schetste nog even hoe het jeugdwerk DOKTERSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: dokter Verhaak. AGENDA Hoge Braken: Zaterdag 8.30, zondag 4 en 8 uur: „The Sound of Music". Alle leeftijden. ZOMERFESTIVAL WORDT BESLOTEN MET EEN KERMIS EN BRADERIE Het zomerfestival van het Plataanplein wordt zaterdag, zondag en maandag beslo ten met een kermis en Braderie. Het zomer festival is evenwel dit jaar geen succes ge worden i.v.m. het bijzonder slechte weer, maar 't besluit hoopt men bijzonder attrac tief te maken, waardoor veel belangstelling kan v/orden getrokken. Zaterdag, zondag en maandag is er op het P'ataanplein een kermis met diverse attrac ties. terwijl op de trottoirs de verschillende winkeliers in markt-kraampjes hun waren zullen tonen en proberen aan de man te brengen. Zwiebetje zal in hoogst eigen per soon zondag aanwezig zijn. 's-Avonds is 't gehele plein feestelijk verlicht. Een en an der wordt georganiseerd door de winkeliers van het Plataanplein, aangevuld me: enkele branche-genoten. 2e NAJAARSRIT A.C. HUNENRIJDERS Op zondag 22 september a.s. zal door de aktieve Automobielclub „De Hunenrijders" te Drunen de traditionele 'Najaarsrit' wor den georganiseerd, zijnde een oriënterings- rit voor auto's. De door de sportcommissie van De Hunenrijders uitgezette rit heeft een lengte van 60 km. en moet gereden worden op het NRB/KNMV-reglement '68 met een gemiddelde snelheid van 24 km per uur. Dat de door De Hunenrijders georga niseerde oriënteringsritten door de auto sportliefhebbers ten zeerste worden gewaar deerd bewijst het grote aantal deelnemende équipes bij o.a. Sinterklaasrit 1966 (85), Koninginnedagrit '67 (135), Najaarsrit '67 (97), Koninginnedagrit '68 (123), Roman- ticarit (145), Caeciliarit Haarsteeg (142) en als record de Waalwijkse l'Ecurierit met 223 équipes. Gezien deze stijgende tendens van het aantal deelnemers verwachten De Hunen rijders voor de Najaarsrit a.s. zondag weer een groot aantal deelnemers waarvoor een prachtige prijzentafel is samengesteld, met als hoofdprijs een eetservies t.w van f. 225 en een keur van andere waardevolle (to taal 30) prijzen. De start vindt plaats om 13.01 uur. Het inschrijfbureau is gevestigd in café-bar 'Dominique', Stationsstraat 49 te Drunen. Hier zal om ca. 19.00 uur ook de prijsuitreiking plaatsvinden. in Waspik-Boven door medewerking én tegenwerking groot werd. 's Mid dags leefde de jeugd zich uit in goed georganiseerd Olympische spelen, welke veel aantrekkelijke hoogtepun ten inhielden. Grote belangstelling was er ook op de receptie waar on dermeer vertegenwoordigers van de jeugdraad en van vele verenigingen en nog vele andere sympathiesanten gelukwensen aanboden. Een waardig sluitstuk vond de dag in de reünie van oud-leidsters en leiders waarbij in geanimeerde gesprekken het wel en wee van vroegere jaren herleefden niet in het minst door het doen klin ken van vele jeugd- en kampliederen. UITNODIGING De Chr. Gem. Zangvereniging 'Looft den Heer', alhier heeft een uitnodiging ontvan gen van het Leger des Heils te Dordrecht om in samenwerking met de Chr. Gem. Zangverenigingen uit Baardwijk-Drunen, Waspik, Vught en St. Michielsgestel, mede werking te verlenen aan een zangersavond te Dordrecht op zaterdag 9 november a.s. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dok ter K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN Zondag 22 september: Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 en 2.30 u.: Ds Post uit Giessendam-Hardinxveld. Geref. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 uur: ds S. Wouters. Geref. Kerk Vrijhoeve, 9.30 uur: Ds Mod deraar uit Voorschoten; 3.00 uur: Ds Vor- meler uit 's-Gravenmoer. Herv. Kerk Loonsedijk, 9.30 en 2.30 uur: de heer Kommers uit .Gorssel. Geref. Gemeente Juliananlaan, 9.30 en 3 u.: Leesdienst. BENOEMING AMBTSDRAGER In de Geref. Kerk te Sprang is de heer H. J. Molenwijk benoemd tot diaken. GOEDGESLAAGDE TAPTOE Op het terrein van de voetbalvereniging NEO gaf j.l. zaterdagavond de harmonie en drumband van 'Marijke' in samenwer king met de muziekgezelschappen uit Meeu wen en Elshout een goed geslaagde taptoe. Voor deze taptoe, welke begunstigd werd door goede weersomstandigheden, bestond veel belangstelling. De aanwezigen konden getuige zijn van een mooie show, die zeker voor herhaling vatbaar is. JONGERENSOOS De jeugdsiciëteit Mon Plaisir gaat het seizoen weer openen. Op zaterdag 21 sep tember is er in het gemeenschapshuis te Waspik-Boven een instuifavond. VOLLEYBAL Voor het eerste team van de Waspikse volleybalclub Atak, ingedeeld in de over gangsklasse van NeVeBo gaat de competi tie begin oktober van start. Atak zal haar thuiswedstrijden weer gaan spelen in de Taxandria-sporthal van Waalwijk. De ande re teams kwamen al in het strijdperk. Hier bij bleek de tijd van voorbereiding en trai ning te kort te zijn geweest. Atak 2 verlooT met 2-0 van Sarto 3 en Odulphus 3. Atak 3 ging ook tweemaal ten onder, resp. met 2-1 en 2-0 tegen Paulus 1 en Sarto 4. De A-jeugd leed eveneens nederlagen en wel tegen Tornado en Favorita. STUDIECLUB De leden van de tuinbouwstudieclub, waarbij leden uit Waspik en omliggende plaatsen zijn aangesloten bespraken in café C. Montens te Waspik de agenda van ac tiviteiten voor het komende seizoen. Aan dacht zal worden geschonken aan onkruid- bestrijding en economische bedrijfsvoering. In verband met de komende ruilverkaveling zal voorlichting worden gegeven op het ge bied van financiering.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13