WAALWIJK Dit weekeinde tdelvoetbaltoernooi lies heeft altijd iets vGor U! iedereen weet dat! Raad van Waalwijk vergadert maandag KAATSHEUVEL in Bar Kakatee Bij Hollandia hebt U beter werk Gemeenteraadsleden Sprang-Capelle bezochten Renkum en Arnhem 1868 - 1968 3Xeebs 100 jaar ?tjn int) gespectaltëeerb in luxe öroobjcé 23 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 26 SEPTEMBER 1968 23 tandartsendienst N.II. KERK BESOYEN interessante excur sie afdeling Waalwijk naar Den Haag Cornu Copiae in Frankrijk !Ï?Ameling oud-papier VOOR de NED. HERV. KERK TE BAARDWIJK „DE BIEKORF" Inbreker richtte grote schade aan A. W. M. E¥léBotte-Athmer spreekuur Interkerkelijke dienst in de Befi-nadettekerk Organisatie van Carnavalsvereniging De Feestneuzen Correspondenten De Echo v. h. Zuiden Sprang-Capeile ZONDAGDIENST ARTSEN Zaterdag 28 en zondag 29 september Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Arts: Dr. Langemeijer, tel. 3050 Apotheek: Pollmann, tel. 2012 Zaterdag 28 september Uitsluitend voor spoedgevallen van 17.00 tot 17-30 uur: landarts: E. L. Steens, Waalwijk ZONDAGDIENST VOOR WIT GELE- EN GROENE KRUIS Zaterdag 12.00 uur tot maandag morgen 8 uur. Zr. A. Fuikschot, Mr. van Cooth- straat 52, tel. 3185. ZONDAGDIENST PASTORIëN Zondag 29 september van 13.00 tot 24.0o uur astorie: St. Bernadette, L)r. Schaepmanlaan 126, tel. 2021 N.H. KERK WAALWIJK Zondag 29 september '0.00 uur v.m.: Ds. Ph. Kroes Gezinsdienst Zondag 29 september 10 u.: Ds. G. Wursten, Sprang o.30 uur n.m.: Ds. J. Vink Afscheidsdienst Extra kollekte voor de kerkvoogdij N.II. KERK BAARDWIJK Zondag 29 september 9.00 uur: Ds. J. J. Kooman GEREFORMEERDE KERK WAALWIJK Zondag 29 september 10 en 5 uur: Ds. Js. v. d. Linden, Huizen (N.H.) Voorbereiding H. Avondmaal LUXE BAKKERIJ Grotestraat 309 Waalwijk, tel. 2617 GESLAAGD Aan de R.K. Universiteit van Nij megen slaagde voor het candidaats- examen rechten de heer H. Slaats uit Waalwijk. WAALWIJK Een 50 tal leden van de Kon. Ned. Mij. van Tuin bouw en Plantkunde hebben vorige week een excursie naar Den Haag gehouden. In het Zuiderpark wer den de uitheemse planten getoond. De excursieleider, de heer Mol, wees op de schadelijke invloed van de zoute zeewind. Niet afle planten nleken bestand te zijn tegen de westenwind. Hoogtepunt van de dag was wel het bezoek aan het Vredespaleis met de prachtige tuin. Ook 't West- broekpark trok veel aandacht. Hier jonden de leden een keus doen uit c.e overweldigende sortering rozen, waarvan sommige met de „gouden roos" bekroond waren. Ook al drong de tijd, de gids liet de Waalwijkers cok nog het park Clingendaal zien, met de slangenmuur, oude „ijskast" cn de zeer mooie Hollandse tuin. werd het een goed bestede dag voor de leden van de KNMTP afde ling Waalwijk. WAALWIJK - Het Jachthoorncorps Cornu Copiae heeft vorige week meegewerkt aan een groot volks- jjest in St. Camond, nabij Lyon. net Waalwijkse gezelschap had voor oeze reis drie dagen uitgetrokken. Het optreden in dit Middeleeuwe Plaatsje was een waar succes. Op -et gemeentehuis werd Cornu Co- Piae ontvangen door burgemeester net; de bekende oud-minister. Hij zwaaide de Nederlanders veel lof jOe. Zondagsmiddags was er een moemencorso, waarbij het publiek net korps onder de confetti bedolf, ^msdagmorgen om 4 uur arriveerde 9?p*ae met een Franse er- ring rijker in Waalwijk. ?t^-atfdag a,s- ho°Pt ïAen weer van jc te ?aan met de inzameling van -1p papier e-d. Zoals bekend komt dp hiervan ten bate van mJl' Herv* Kerk te Baardwijk, uw m j°Pt op. een flinke vracht en dicr^f we door het papier tij. aig klaar te zetten. Raadhuisplein - Waalwijk Telefoon 04160 - 2351 MEER DAN 8000 ARTIKELEN De Waalwijkse politie heeft de 18- jarige J. van H. gearresteerd, die in de afgelopen 3 weken driemaal heeft ingebroken in fabrieken in Waalwijk en er een enorme ravage aanrichtte, omdat hij niets van zijn gading kon vinden. In totaal richtte hij voor on geveer 7.000 gulden schade aan. Van H. viel door de mand toen hij op het bureau werd verhoord over een fiet sendiefstal. Hij vertelde toen ook zijn andere daden, die hij naar zijn zeg gen in dronkemanswoede had begaan. De raad van de gemeente Waalwijk komt maandag in openbare vergade ring bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 86.900. - voor de uitbreiding van het gas-, water en elektriciteitsnet en de openbare verlichting in het plan „Zanddonk". 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 16.500.- voor het aanbrengen van een watervoorzie ning aan de havenkade rondom de zwaaikom. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 17.200.- voor de verharding van achterompa den bij een aantal woningwetwonin gen. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een tweetal kredieten, groot resp. 12.543,30 en 4.171,20, voor het aanbrengen van douchegelegenheden in 2 complexen woningwetwoningen. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 679.895. - voor de bouw van een r.k. lagere school op een aan de Eikenlaan ge legen terrein. Zenuwarts houdt met ingang van 1 oktober a.s. op DINSDAG- en VRIJDAGMIDDAG in het St. Nicolaas-ziekenhuis te Waalwijk, doch uit sluitend volgens afspraak. De afspraken kunnen gemaakt worden met de poli- kliniekzuster van het ziekenhuis, op maandag, woens dag en donderdag tussen 4 en 5 uur. PRINSEBAL BIJ SOOS L'ECURIE Ter gelegenheid van de geboorte van het tweede prinsje van prinses Beatrix en prins Claus hebben de organisatoren van de Waalwijkse soos L'Ecurie besloten om van de soosavond van a.s. zondag 29 sep tember een prinsebal te maken. Aan deze feestelijke soosavond zijn vier attrakties verbonden nl. 1. twee bekende disc-jockeys zullen op hun eigen prettige wijze de platen (met diverse nieuwe) op deze speciale avond annonceren. 2. elke 25e be- zoeker(ster) ontvangt een gratis consumptie. 3. elke 50e bezoeker ontvangt een platenbon. 4. er zal 25.verloot worden onder alle leden die zich tot dusver voor dit seizoen hebben laten inschrijven (circa 150), dit bedrag wordt echter alleen uitbetaald indien hij 0f zij, op wiens (wierl lidmaatchapsnum- mer het lot is gevallen, op dezelfde avond aanwezig is (zo niet, dan zal het bedrag gereserveerd worden voor de volgende sooavond, wan neer dan een nieuw lot getrokken wordt). Zo te zien is het dus aanbevelens waardig, om zondagavond de blijde en feestelijke gebeurtenis van gis- 1eren bij soos L'Ecurie te gaan vie ren. De „staldeuren" zijn daartoe geopend vanaf 8 uur boven de zaal van De Gecroonde Leersse en in- troducees zijn ook welkom. SOOS MEMPHIS GOLD Leden en introducees kunnen zondagavond weer terecht in Soos Memphis Gold om daar te dansen en er te luisteren naar muziek uit het repertoire van soul, rhytm and blues. Franse en Spaanse musici. In de maand oktober draait de soos iedere zondagavond. KYNOLOGENVERENIGING De Kynologenvereniging „Waal wijk en omstreken" houdt zondag 29 september om 12.00 uur een al gemene ledenvergadering in zaal Romantica in Waalwijk. Op de agenda staat o.m. het vaststellen van de puntentelling voor de jaar prijs. Leden van de Waalwijkse ver eniging behaalden in het buitenland onderstaande successen. Op de Brabo tentoonstelling in Ant. werpen. Hollandse herdershonden (ruwharig): Astrid 't hoefke Nooit Volmaakt 1 uitm. en kampioen Eig. A. van Hilst sr. Arietta 't Hoefke Nooit Volmaakt 3 uitm. Eig. A. van Hilst jr. Whelsh Terrier. Merthyr's Mighty Mimosa. 1 uitm en kampioen. Eig. W. van Son. Bedlington Terriers. Charming Am bassador Quito 1 uitm. en kamp. Enny van Weiendaal, 1 uitm. en kampioen. Eig Heer en mevr. v. d. Loo. Airdale Terriers: Kathleen v d. Pearl of Walewyc. ZG. Eig: B. de Koning. Dwergpoedels: White Jacky v. d. Molenvliet, 3 uitm. Eig. mevr. van Bokhoven-v. d. Broek. Silver Kithy v. d. Molenvliet, 1 uit muntend. Eig: mevr. Beekmans- Lommers. Lady Arlette of the White Jewels, 1 uitm. en kampioen. Beste dwerg poedel. Eig: H. Blom. Op de Deutsche Bundessieger- Zuchtchau welke op 15 sept. jl. in Frankfurt a.M. gehouden werd be haalde laatstgenoemde dwergpoedel van de heer Blom de kwalificatie Uitmuntend. Door de Oecumenische Raad Waal wijk werd in het kader van de Vre- desweek afgelopen dinsdagavond in de kerk van de parochie van de H. Bernadette een interkerkelijke dienst gehouden. Europa, verzoening, vrede en veiligheid was het thema van de bijeenkomst, die werd geleid door ds Ph. Kroes en rector A. Vugts. Naast een declamatie van mevr. G. Koster-van der Starre, een schrift lezing door mevrouw A. C. Krijger- Vlasveld en de heer J. C. van Beur den bestond de dienst uit afwisselend koor- en samenzang. Rector Vugts sprak over de interesse te tonen op alle terreinen waar de vrede gediend en gestimuleerd kan worden, terwijl Ds Kroes de aanwezigen aanspoorde om getuigenis van verzoening. Bo vendien werd gesteld, dat wanneer er voldoende belangstelling bestaat om te komen tot een gespreksgroep over oorlog en vrede en dat de Oecume nische Raad Waalwijk daar graag de helpende hand in zal bieden. Het koor van de Hervormde Ge meente Waalwk en het parochieel koor van St. Jan verzorgden afwis selend de gezangen van deze inter kerkelijke Vredesdienst. Tijdens de dienst werd nog een collecte gehou den, die ten goede kwam aan de ge wonde kinderen uit Vietnam, die in Nederland zijn voor een medische behandeling. Een redelijk aantal be langstellenden woonden de dienst bij. 8. Voorstel tot verlening van mede werking voor het treffen van voorzie ningen aan het gymnastieklokaal van de St. Antoniusschool, St. Crispijn- straat 83. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 3.751. - voor het aanschaffen van leer- en hulp middelen ten behoeve van het onder wijs in het vak biologie aan de Mavo- school „St. Michaël", Hadewych- straat 4. 10. Voorstel tot aankoop van een strook grond gelegen langs de Burg. Verwielstraat, van de Deken van Rielstichting te Waalwijk. 11. Voorstel tot verkoop van twee bouwterreinen, gelegen in het plan Meerdijk, aan de fa. G. van Heesch en Zonen. 12. Voorstel tot verkoop van bouw terrein, gelegen in het plan Meerdijk aan A. F. J. Mannaerts. 13. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van grond, gelegen aan de Taxandria- weg, aan Automobielbedrijf „De Langstraat" N.V. 14. Voorstel tot vaststelling van het maximumbedrag, tot hetwelk door B. en W. kasgeld kan worden opge nomen gedurende het 4e kwartaal 1968. 15. Voorstel tot benoeming van le den van de Commissie van Advies in gevolge de Woonruimtewet 1947. 16. Wijziging begroting. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg. en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel wor den waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 0416&-250. Van zaterdagmiddag 12 u. tot maan dagmorgen 8 uur zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang wor den waargenomen door collega K. v. Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaats heuvel, tel. 04167-2006. Verloskundige M. v. Vlerken, Ru bensstraat 8, Kaatsheuvel, tel. 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jozef, Wilhelminaplein 3, Kaatsheuvel, tel. 2516. EERSTE PRIJSWINNAAR IN TOTO Een van de ondersteunende leden van de voetbalvereniging DESK slaagde er in om zondag j.l. alle uit slagen juist aan te geven. Maandag avond om half 5 waren er 30 win naars geregistreerd en hierin zal niet veel meer veranderen volgens mede delingen van het Toto-bureau. De ge lukkige winnaar zal een dikke 8.000 gulden kunnen incasseren.. Inschrijving is nog steeds mogelijk. Voor deelname aan de toto kan men zich via de voetbalvereniging DESK laten inschrijven bij Jan Verhiel, Pe perstraat la. Zij die zich zondag la ten registreren, kunnen de week daarop reeds meespelen. .De Carnavalsvereniging ,.De Feest neuzen" organiseert van vrijdag 11 okt. t.m. zondag 13 okt. een tafel- voetbaltournooi. dat gehouden zal worden in Bar Kakatoe. Deze sport wordt de laatste tijd in de Lang straat steeds meer beoefend. In het buitenland, met name in Bel gië en Frankrijk is deze sport zeer populair en in Nederland vooral in Limburg. Hier komt het dan ook regelmatig voor dat men zo'n tour- nooi organiseert. De Carnavalsvereniging De Feest neuzen gaat nu proberen of zoiets in de Langstraat ook mogelijk is. Blijkt dit inderdaad het geval te zijn dan zal men er vast en zeker loe overgaan om vaker en in ver schillende gelegenheden een derge lijk tournooi te doen plaatsvinden. Degenen die hiervoor belangstel ling tonen kunnen zich wenden tot de heer N. Rombouts (Bar Kakatoe) Sta donsstraat 6, Waalwijk. Hier kan men zich tevens laten inschrijven. Op 6 okt. sluit de inschrijvingster mijn. Wij hopen op veel belangstel ling en een grote deelname om de prachtige bekers en prijzen, die be schikbaar gesteld zijn, in de wacht te slepen. nv Blocli Stibbe Geboorten: Edwin zv R A C van der Lee-Roosen- brand; Jacco G H zv J W van Mier- lo-van Helvoirt; Roland G zv C J A H Jansen-van den Heuvel; Sherry- leen S E dv H W E H Klein-Lotu- lung te Sprang-Capelle; Alida J M dv M F Muskens-Pompen; Marius W S zv F J IJpelaar-van der Heij den; Anna J M D dv H J M Meijs- Coesmans; Peggy P A W M dv E H van Zon-Brekelmans; Anneke J dv A A Vennings-Prinse te Drunen; Ja cob M M B zv J van Drongelen-Oer- lemans; Dingeman zv H D L den Engelsen-Kappers; Yvonne H M M dv M C Sterken-van de Ven. Huwelijken: A J Pennings, 25 j. te Rosmalen en A J B Beekmans, 25 j. te Waalwijk; A. Middelink, 27 j. te Gorinchem en C J C B Brok, 21 j. te Waalwijk. Huwelijks-aan gi ften J W G A M van Es, 26 j. en J M Duquesnoy, 24 j. beiden te Waalwijk; J. Weertman, 25 j. te Velsen en G J W Ophorst, 21 j. te Waalwijk; E T C M Minke, 25 j. te Tilburg en E F L M Beunes, 23 j. te Waalwijk; C C G M Hoevenaars, 25 j. en W H M Bont, 23 j. beiden te Waalwijk. Ingekomen: J Klomp en echtg. van Drunen; J C Schalken en echtg. van Loon op Zand; M G J Raijmakers van Hel mond; G E J M van Odijk van Duits land; A G M v. d. Hoven van Loon op Zand; M v d Does van Delft; J J M v d Heuvel van Den Bosch; A M van Daelen van Vlaardingen; W J W Casteleijn van Duitsland; N J J van Hoof en echtg. van St. Oeden- rode; G de Bruijn van Wijk en Aal burg; E S Oilira en gezin van Woer den; M A J Laros van Loon op Zand. Vertrokken: A L de Graaff naar Vlijmen; L C Voorhorst en gezin naar Goirle; G Bakker en gezin naar Groot-Ammers; A M Steemers naar Tilburg; W B Koekkoek en gezin naar Gilze c a; C J C B Brok naar Gorinchem; P L A van Cromvoirt naar Loon op Zand; E Wijnbeek naar Bergen op Zoom; H G J van Veldhoven naar Leusden; H W J Schrauwers naar Tilburg; A Soeters naar Hoogeveen; D v Noor- denne en echtg. naar Vianen; L A C Boom naar Waspik; H N JM Dore- mans naar Duitsland; M J Steemers naar lilburg; A J B Beekmans naar Rosmalen; W J van Bokhoven naar Rotterdam; G M M van Driel naar Eindhoven; P P M W Barendregt naar Heumen; J E J de Wit en ge zin naar Australië; REM Meulen- dijk naar Beek en donk; H M de Jong naar Waspik; F Verhoeven naar Drunen; L J J Dumoulin naar Am sterdam; N A van Beek naar Rotter dam. Herfst '68 rijn de modelleurs van „Kopf bis Fuss" op ORNAMENTIC ingesteld. Om dat de ORNAMENTIC-iook zo heerlijk speels is. Past voor treffelijk bij kostuumpjes cn mantels. Ongelooflijk vrou welijk. MARKT - WAALWIJK Om voor een optimale nieuws- voorziening uit Sprang-Capelle te kunnen zorgen hebben we ons correspondentenkorps in deze gemeente uitgebreid. Naast de heren JGenuit, Jan de Rooijstraat 12, tel. 04167- 3404; H. Kommers, Wendel- nesseweg 52 en A. van Pas, Willem van Gentsvaart 18, tel. 04168-570 is nu ook de heer P. Vos, Julianalaan 36 als cor respondent benoemd. Voor het plaatselijk nieuws kan men zich steeds tot een van deze correspondenten wenden, waar bij dan Ar ie van Pas zich in het bijzonder met de sportver slaggeving belast. Uiteraard kan men zich ook altijd recht streeks tot de redaktie van 'De Echo van het Zuiden' in Waal wijk, tel. 04160-2621wenden. Woensdag maakten de leden van de gemeenteraad van Sprang-Capelle onder leiding van burgemeester M. van Prooijen en in gezelschap van hunne dames hun jaarlijkse uitstapje, waaraan ditmaal een excursie was verbonden aan de gemeente Renkum. Met een touringcar van de Fa. Mul- ders-Sars uit Waalwijk, werd de reis om 8 uur begonnen en ging het door de Bommelerwaard en via Rhenen 'en Wageningen naar Renkum, waar het gezelschap om 10 uur in het nieuwe gemeentehuis te Oosterbeek door burgemeester Mr. Matzer van Bloois en de wethouders werd ontvangen. Burgemeester Matzer kon in zijn welkomstwoord het gezelschap in kennis stellen van de geboorte van een nieuwe prins, wat na tuurlijk een spontaan applaus ont lokte. De burgemeester vertelde een en ander omtrent de gemeente Renkum en de totstandkoming van het nieu we gemeentehuis, waarna dit laatste werd bezichtigd. Burgemeester M. v. Prooijen dankte voor de ontvangst en vertelde een en ander omtrent Sprang-Capelle. Vervolgens werd 'n rondrit door de verschillende delen van de uitgestrekte gemeente ge maakt, waarbij ondermeer 't woning complex Sonnenberg, het sportpark, het N.O.C.-centrum en het militaire kerkhof Military Cemetery werden bezocht. In het restaurant-parkhotel Hartenstein, in welk hotel de beken de Engelse Generaal R. E. Urquart, commandant van het le Airborn-Di- vision zijn hoofdkwartier vestigde, werd, nadat in de kelder van het ho tel de drank van de dag, Oranjebit ter, was aangeboden, de lunch ge bruikt, waarbij de burgemeester van Renkum met zijn echtgenote en de heren wethouders mede aanzaten. Aan tafel werd hier het woord ge voerd door burgemeester v. Prooijen, die namens 't gezelschap dank bracht voor de goede ontvangst en de Ren- kumse gastheren een aandenken aan bood in de vorm van een Ieren etui met inscriptie van het gemeentehuis van Sprang-Capelle. Burgemeester Matzer dankte en bood de raadsleden een met foto's verluchtte beschrijving van het nieu we gemeentehuis aan. De rondrit werd hierna vervolgd, waarbij o.a. de Duno, een fraai heuvellandschap met de landingsterreinen van de Airborn- divisie werden bezocht en het ver maarde kasteel Doorwerth, waarbij in het restaurant Beaulieu de thee werd gebruikt. Verder werden in Arnhem nog winkel- en woningcomplexen be zocht en kregen de dames gelegen heid daar te winkelen, waarna het gezelschap in restaurant Royal zich kon verfrissen en zich na een apiré- tief tegoed kon doen aan een uit stekend diner. Tijdens het diner wees burgemeester op het nut van een der gelijke excursie en constateerde de heer Winkelman dat Sprang-Capelle wat betreft voorzieningen de verge lijking met het veel grotere Renkum goed kon doorstaan, want hij had daar een gelegenheid als het dorps huis, de sporthal en het zwembad ge mist. Te middernacht arriveerde het gezel schap, na een voorspoedige reis via Nijmegen en Den Bosch, zeer vol daan weer in Sprang-Capelle.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 23