Raad Sprang-Capeile werkte agenda in halfuur af l Bij HolEasidia Een, schoolkind belt, zegels besteld nederland y Daarom is er ook in de Langstraat maatschappelijk werk neem nu eens uw geval.... t OPEN DEUNEN OP DINSDAG I OKTOBER Volksuniversiteit Kaatsheuvel opende winterseizoen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 SEPT. 1968 In werkelijkheid Vertrouwensman Adressen V!??mer* Sprang-Capeile Cnpelle Zegefis Beloning Tja neem nu eens uw geval. U praat er niet graag over. Misschien hebben ze in de familie of bij de buren wel in de gaten dat er iets n schort, maar u houdt zich flink. Er zijn maar weinig mensen die met hun moeilijkheden te koop lopen en u hoort daar niet toe. Tegenover een geestelijke wilt u misschien wel eens wat laten mer ken, of aan de huisdokter als het zo in de praat te pas komt. Omdat dit bij traditie de vertrouwensmannen van de gezinnen zijn. Maar stel u zich eens voor dat die u de raad zouden geven eens met een maatschappelijk werkster te gaan praten Waarschnijlijk zou u niet de eni- er heel anders uitziet. Maatschappe. ge zijn die een beetje moeite met zo'n voorstel zou hebben. Dokter, pastoor en dominee zijn goede be kenden. Je weet wat je eraan hebt en wat je ervan verwachten kunt. Ze zijn geregeld in je leven ver schenen, net als in dat van je ou ders en grootouders. Maar 'n maat schappelijk werkster of -werker is nog steeds voor een heleboel men sen een enigszins onduidelijke fi guur. Wat heeft die met uw geval te maken? Laten we eens kijken wat u alle maal zou kunnen denken en hoe u zich zou kunnen vergissen. Toegegeven: het woord „maat schappelijk" is niet zo'n leuk woord, maar we moeten het er mee doen al is het in vroeger jaren met .maatschappelijk hulpbetoon" en zo een beetje besmet met het luchtje van soep-op-bonnen en met gedra gen kleding. U weet natuurlijk dat dit soort „maatschappelijkheid" al lang niet meer bestaat, maar toch past u er voor u te laten helpen door idealistische weldoeners en dank-u-wel te zeggen, want u bent mans genoeg om voor uzelf op te komen. Dit was misverstand num mer één. Hier is het tweede; Een maatschappelijk „bureau" of „cen trum" lijkt iets „ambtelijks". En „ambtelijk" staat gelijk met „het hemd van je lijf vragen". Daar heeft u helemaal geen zin in. Gelijk hebt u. Derde misverstand: De meeste bureau's voor maatschappelijk werk hebben een kerkelijke „kleur". Maar zo kerkelijk bent u nu ook weer niet, of u bent juist door uw geval heel ver van de kerk af ko men te staan en geen haar op uw hoofd dat eraan denkt u via het achterdeurtje van de maatschappe lijke hulp weer de kerk te laten binnensmokkelen. (Tussen twee haakjes: de maatschappelijk wer ker ook niet). Laatste vergissing: het maatschap pelijk centrum is een soort red dingsboei bij rampsituaties en zover is het met uw geval nog lang niet en als het dit wél zou worden, zou u nog niet voor een zielepoot ver sleten willen worden. Het is maar goed dat het maat schappelijk werk in werkelijkheid lijk werksters en -werkers zouden zonder idealisme natuurlijk niet kunnen werken. Dat kunnen dok ters en onderwijzers bijvoorbeeld ook niet. Maar net als dokters en onder wijzers zijn het in de eerste plaats vakmensen, die hun deskundigheid beschikbaar stellen voor wie deze nodig heeft. Het gaat er hun niet in de eerste plaats om de maatschap pij te verbeteren, maar om in uw geval even een hand toe te steken, weer op dreef te helpen in de strijd om 't bestaan. Er komt geen „hemd van het lijf" vragerij aan te pas. Er wordt voornamelijk geluisterd naar wat u kwijt wilt. Praat eens rustig uit: u zult er nooit nadeel van ondervinden, want alles wat u zegt blijft „onder ons". Net als de geestelijke en de dokter heeft de maatschappelijk werker zijn be roepsgeheim. Als u 't vraagt, komt hij bij u thuis. Bekeringswerk is er niet bij. Of iemand een trouwe kerkganger is of niet, doet er niet toe. Hij is welkom zoals hij is en zoals hij leeft. Want pas als je de mensen respecteert in hun eigen si tuatie, als je begrip hebt voor hoe het zo gekomen is, kun je erachter komen hoe je ze het beste helpen kunt. Je kunt een maatschappelijk wer ker het best beschouwen als een vertrouwensman en de maat schappelijk werkster als een ver- trouwenvrouw waar je goede raad kunt komen halen als je in huwelijk, gezin, opvoeding, werk en huisvesting voor situaties komt te staan, waar je alleen geen gat meer in ziet. Goede raad óf hulp, óf het adres van een andere instelling die ge specialiseerd is in het oplossen van een bepaald soort gevallen. Het be hoeven echt geen rampen te zijn: kleine moeilijkheden kunnen net als kleine kinderen heel groot wor den en je kunt er maar het best op tijd bij zijn. Het maatschappelijk werk is be doeld om u te helpen een veilige weg voor uw bestaan te vinden, om u een beetje sterker te maken voor de onvermijdelijke tegenslagen en een beetje gelukkiger. U hoeft geen In de j.l. vrijdagavond onder voor zitterschap van burgemeester M. van Prooijen gehouden vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capel- le, werden de dames mevrouw S. G. Quirijns-Janson en mevr. E. Winkel man-Mulder, en de heren G. P. Da- men, A. P. de Raat 'en J. P. Vos, herbenoemd tot leden van de Com missie van advies als bedoeld in ar tikel 8 der Woonruimtewet 1947. De voorzitter dankte te commissie, die moeilijke problemen tot oplossing heeft moeten brengen en dankte de leden dat zij zich wederom beschik baar stelden. Hij verzocht de heer De Vos de dank aan de commissie te willen overbrengen. De heer De Vos dankte als tolk van de commissie voor de herverkie zing en zei dat het de commissie spijt dat zij nog steeds voor een vrij moei lijke zaak is geplaatst. Al is hij er van overtuigd dat de gemeente alles doet om meer woningen te krijgen, vreest hij dat het probleem van de woningnood in onze gemeente nog niet in de nabije toekomst opgelost zal zijn. Er zullen meer woningen moeten komen, meent spreker. De raad werkte zich binnen een half uur door de agenda heen. Het voorstel tot wijziging van de Bouwverorde ning ontlokte nog enige discussie. Zo vroeg de heer Winkelman welke wo ningen in de toekomst in aanmerking zullen komen voor een verplichte schuilplaats. Hij vondt de redactie van de verordening heel moeilijk en wees op art. 278. In Zwitserland worden atoomvrije schuilplaatsen in gebouwd. De voorzitter lichtte een en ander breedvoerig toe en wees er op dat dit artikel alleen betrekking heeft °P nieuw te stichten gebouwen. Ver der betreft het hier niet normale wo ningen, maar woningen met drie en meer verdiepingen. Deze zullen dan niet atoomvrij, maar wel scherfvrij zijn. De heer De Bie sprak nog over „dank je" te zeggen: het is graag gedaan. U mag het best vergeten. Het maatschappelijk werk is echt voldaan als u er niet meer naar om hoeft te kijken en kunt zeggen: nu rooi ik het verder alleen wel. Voor het geval u er eens behoefte aan heeft: het maatschappelijk werk heeft u ook in uw eigen omgeving bij de hand. Er zijn bureaus voor maatschappelijk werk in Waalwijk: Grotestraat 244a, tel. 2882; in Kaats heuvel: Hoofdstraat 32, tel. 3126; in Drunen: Burg. v. d. Heijdenstraat 25, tel. 2422'; in Vlijmen: Vondel straat 52, tel. 2621. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 nv Block Stibbe 4 4 4 O 4 4 4 4 O 4 4 Kinderen moet men wel eens iets weigeren. Ze kunnen véél vragen! Anders wordt het, wanneer ze niet voor zichzelf vragen, maar voor anderen. Dat is ontwapenend en dat gebeurt op 1 oktober a.s. in Zoutkamp, Terneuzen, in Dedemsvaart, Tzum, in Schin op Geul en in Den Haag. En in alle andere plaatsen in ons land, wanneer op die dag na de ochtendschooltijd honderduizenden leerlingen hun ak- tie „open deur" beginnen: de jaarlijkse vraag aan volwassenen om mee te helpen de nu 42ste kinderpostzegelaktie tot een dave rend succes te maken. de brandveiligheid van paardestallen en vroeg hoe de constructie daarvan bedoeld in art. 3 moet voldoen, waar op de voorzitter antwoordde dat brandvrij materiaal moet worden ge bruikt. Bij het agendapunt: Voorstel tot openbare verkoping van de boerderij Zuid-Hollandsedijk 179 te Kaats heuvel vroeg de heer De Bie schor sing van de openbare vergadering. Na heropening van de vergadering werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De rest van de agenda bleken hamerstukken. De notulen werden goedgekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. De wijziging van de Rangen- en Bezoldigingsverordenin gen werd goedgekeurd, evenals de wijziging van de Verordening school geld kleuteronderwijs. Medewerking werd verleend aan de Chr. ULO tot verandering van de kantine, die als leslokaal moet worden gebruikt, als mede tot aanschaffing van meubilair. Verder werden garanties verleend als bedoeld in artikel 63 der Woningwet en werd bouwgrond verkocht aan de heren W. de Rooij en A. C. Wagema- kers voor het bouwen van een dubbel woonhuis. Een wijziging van de ge meentebegroting werd eveneens goed gekeurd. Naar aanleiding van een schrifte lijke vraag omtrent speelterreintjes voor de jeugd door het lid Genuit, antwoordde de voorzitter dat op de plaatsen waar uitbreidingen komen door het college rekening gehouden wordt met de bedoeling van vraag steller en dit zeker de aandacht heeft. Op het door de heer Genuit bedoelde terrein zou het college dit echter ze ker niet willen doen, omrede in het verleden door de bewoners veel klach ten zijn ingediend. Op een andere plaats waar zelfs goalpalen werden geplaatst, werden deze ontvreemd. BILJARTCOMPETITIE Het programma van de Vlijmense bil jartverenigingen voor deze week zijn als volgt: Klasse C 1, poule A: ONA - Poedelvrees; Limburgia - ÓBK; De Unie - NAO Klasse C 2, poule A: OBK 2 - 't Zwaantje Klasse C 3, poule A: Poedelvrees 2 - Pa ternoster Klasse C 3, poule B: NAO 2 - Wapen van Liempde. KORFBAL NEVER DOWN De wedstrijd ZIGO Never Down 2 werd afgelast. Never Down C - Haarsteeg A, 4 - 2 Aspiranten: Never Down 1-Dakowc 1, 3-0 DAMVERENIGING D.V.S. Voor de onderlinge competitie van de Vlijmense damvereniging DVS waren de uitslagen als volgt: J. v. d. Lee - H. Brok 1 - 1 L. Peijnenburg jr. - Th. van Overdijk 1-1 H. Brok - H. v. d. Lee 2-0 S. v. d. Griendt - Scholts 2-0 L. Peijnenburg sr. - C. de Laat 2-0 WIELRENNEN VLIJMENSE NIEUWELINGEN IN GROTE VORM De Vlijmense nieuwelingen Kuijs, Alose- ry, Fitters en Van Heivoort namen deel aan de clubkampioenschappen te Dronthe. 74 ploegen namen er aan deel. De Zwaluw uit Vlijmen werd 14e. RONDE VAN LIEMPDE De Vlijmense nieuwelingen namen zon dag deel aan de Ronde van Liempde en met succes. Kuijs werd le, Van Beijnen werd 4e en Alosery werd 13e. DALHIA-VERENIGING „ONS GENOEGEN" De Vlijmense Dalhiavereniging „Ons Ge noegen" hield haar jaarlijkse tafelkeuring, welke gehouden wordt in café van Beijnen. De wedstrijd ging over drie weken. De keurmeesters waren de heren Van Genuch- te, Vorstenbosch en Swinkels van de Dalhia vereniging uit Vught. De heren hadden geen gemakkelijke taak en de volgende prij zen werden toegekend: le prijs: Mevr. Appel, 75 pnt. 2e prijs: de heer Van Mierlo, 74 pnt. 3e prijs: M. v. d. Wiel, 66 pnt. 4e prijs: G. van Kessel, 64 pnt. 5e prijs: Mevr. v. d. Lee, 63 pnt. Het jongste lid, Loekie de Vaan, wist zich een 6e plaats te verwerven. EHBO-CURSUS Men verzoekt ons van de zijde van de EHBO-verenigmg Sprang-Capeile mee te delen dat, bij voldoende deelname, weder om een nieuwe cursus EHBO gegeven zal worden in „Zidewinde". Van groot belang voor eenieder is aan een dergelijke cursus deel te nemen, maar zulks geldt speciaal voor de huismoeders, daar de meeste on gevallen nog steeds voorkomen in de ge zinnen. Voor deelname kan men zich steeds aanmelden bij: H. Haitsma, Heistraat 130, M. de Roon, Korte Nieuwstraat 21 en J. Zwart, Molenstraat 61. GESLAAGDE FEESTAVOND „NOOIT GEDACHT" Vrijdagavond jl. werd in het cul tureel centrum „Zidewinde" een feestavond gehouden voor de leden met hun dames of verloofden van de postduivenvereniging „Nooit Ge dacht", ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan dezer vereniging. Omstreeks 8 uur sprak de voor zitter, de heer W. Nieuwenhuizen, een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezigen. Hij bracht naar voren dat de vereniging in de afgelopen 20 jaren veel werkzaamheden heeft verricht en dat er vele aktiviteiten waren ontplooit, zoals het organi seren van concoursen en tentoon stellingen. Dit alles had altijd voor de bestuursleden vele werkzaam heden meegebracht. Op deze feestavond wenste spre ker de aanwezigen (ruim 100 per sonen) een gezellige avond toe, waarna het gezelschap v. d. Galiën een aanvang maakte met hun vro lijke programma van muziek, zang en sketches. Dit trio wist op aange name wijze de aanwezigen te ver maken, terwijl ook nog diverse le den zelf hun aandeel in deze feest avond leverden. De heer A. J. Ophorst was de tolk van alle leden die de dank over bracht aan het bestuur voor alles wat ze in deze 20 jaren voor de ver eniging had verricht, waarbij hij zich speciaal richtte tot de voorzit ter de heer W. Nieuwenhuizen en de secretaris de heer H. de Jong. Aan beide functionarissen werd door hem, namens de leden, een zo- merstoel aangeboden, terwijl mevr. Nieuwenhuizen bloemen in ont vangst mocht nemen. Het werd al met al een goed geslaagde feest avond voor de duivenvrienden, mede dank zij het gezelschap v. d. Galiën en het was reeds ruim na midder nacht toen allen voldaan huiswaarts keerden. Zaterdag 5 oktober prijsuitreiking van de kasvlucht bij de heer C. van Tilborgh, om half 8. OPENING BIBLIOTHEEK De leesbibliotheek van de Chr. Volksbond zal a.s. woensdagavond 2 oktober weer worden geopend. Van 78 uur zal er elke woens dagavond gelegenheid zijn om boe ken af te halen en om te wisselen. De bibliotheek is weer uitgebreid met een aantal boeken en het be stuur van de Chr. Volksbond is van mening dat er ongetwijfeld voor ie dereen wel leerstof te vinden zal zijn, zodat iedereen in het komende seizoen op deze manier zich kan ontspannen. GEWESTELIJKE VERGADERING De Bond van Christelijke Onder nemers in het bakkersbedrijf, ge west Noord-Brabant, komt dinsdag 8 oktober des avonds om 7 uur in het cultureel centrum „Zidewinde" in ledenvergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. verkiezing van een Hoofdbestuurslid voor de bond voor het gewest Noord-Brabant, waarbij aftredend en herkiesbaar is de heer D. Vos te Sprang-Capeile. Daarnaast zijn een tweetal tegen kandidaten gesteld, n.l. de heren B. A. van Ballegoijen te Veen en C. W. v. d. Koppel te Nieuwendijk. Als spreker hoopt in deze samen komst op te treden de Bondssecre- taris, de heer D. Zuidhof te Biltho- ven. over de onderwerpen: De BTW 1969, de minimumprijs voor brood en de Bakkerij paragraaf van de Ar beidswet. De leden zijn uitgenodigd hun vrouwen of andere huisgenoten mee te brengen op deze vergadering. Het fs de eerste maal dat deze gewes telijke vergadering in Sprang-Ca- oelle wordt gehouden. De afdeling Sorang-Capelle is de grootste in Noord-Brabant. JUBILEUM De firma Johan Vos, handel in tuinbouwbenodigdheden, gevestigd in de Hoofdstraat in Sprang-Capel- le. hoopt maandag 7 oktober in het cultureel centrum „Zidewinde" het 25-jarig bestaan van de zaak te her denken. terwijl dan ook het 25-jarig huwelijksfeest zal wordt gevierd. Het zal zowel des middags als des avonds receptie zijn in „Zidewinde". Ongetwijfeld zullen zeer velen bij deze feestelijkheden acte dg pre sence geven. De zaak die in 't klein is begonnen, is belangrijk uitge groeid. VERGADERING SCHOOLVERENIGING A.s. woensdagavond zal in de Prinses Wilhelminaschool aan de Zuidhollandsedijk een ledenverga dering worden gehouden van deze schoolvereniging, waarbij o.a. be stuursverkiezing zal plaats hebben voor drie vacatures. Door een aantal leden zijn in de betreffende vacatures de volgende kandidaten gesteld: voor de vaca ture J. A. Bossers de heer J. A. Bossers, Rechtvaart 4 te Kaatsheu vel; voor de vacature H. J. de Bie de heer A. Zonneveld, Vrijhoeve plein 4 te Sprang-Capeile; voor de vacature L. Heurter de heer D. v. d. Schans, Zuidhollandsedijk 18 te Sprang-Capeile. Jawel, de mini-verkopers en ver koopsters rekenen op een open deur, na hun belletje. Ze komen met hun lijst, waarop U kinderpostze gels en ook kaarten kunt bestellen. Bijzonder mooie zegels en aller leukste kaarten. Nee, nog niet be talen, dat komt later, wanneer Jo ke, Lenie, Ans, Rob, Jan of Kla'as bij U terugkomen, mét de zegels, mét de kaarten. Is het niet hartverwarmend kin deren op Uw drempel te ontmoeten die Uw hulp komen inroepen voor andere kinderen, die om welke reden ook niet bij U kunnen aan bellen? Dat zijn er vele tienduizen den. Zorgenkinderen, voor wie al tijd extra geld nodig is. Hun pleitbezorgers de kinde ren van 1 oktober weten niet zo precies hoe dat allemaal in elkaar zit, hebben er geen weet van dat er wordt geappelleerd aan een ge zamenlijke verantwoordelijkheid van het Nederlandse volk ten op zichte van dat kind-in-de-schaduw. U verwacht ook geen uiteenzetting, U begrijpt het wel. Verlegen of vrij moedig,maar zon der veel woorden, zullen ze U de lijst voorhouden. Ze doen het in hun „vrije tijd". Nergens in de wereld kent men dit: de jaarlijkse „opera tie kinderpostzegel", breed van op zet: vóór allen, dóór allen. voor een achterhoede Kinderzegels èn wenskaarten. Ze zullen zonder twijfel weer no dig zijn in de komende tijd, voor de feestdagen Kerstfeest, Oud en Nieuw, voor verjaardagen of zo maar eens, wanneer U iemand een kleine attentie, een groet, wilt zen den. We zeiden het U al, de eigenlijke verkoop is later, die begint pas op 12 november. Op die eerste oktober hebben de schoolkinderen behalve hun enveloppe, ook het bekende ze geltje, dat U naast de deui'bel kunt plakken. Het teken, dat U al be steld hebt, dat anderen nog niet eens moeten bellen. Vraagt U maar om dat zegeltje. Natuurlijk rekenen ze op een „open deur" enop goede be stellingen. Houdt U er een beetje rekening mee dat er op die eerste oktober „bezoek" komt? Door Uw houding kunt U het enthousiaste legioen sterken in zijn volstrekt belange loze ijver. Misschien komt hun komst U niet helemaal gelegen, maar dan wilt U toch wel proberen hun geestdrift te belonen. Een be loning, die deze voorhoede vraagt Voor de goede orde: een velletje nieuwe kinderzegels kost een rijks daalder, een map wenskaarten 1.50. Niet de volledige opbrengst komt ten goede aan de jongens en meis jes die aan de zorgen van de kin derbescherming zijn toevertrouwd. Van die rijksdaalder is 1.56 fran- keerwaarde. Het gaat immers om onvervalste postzegels voor brieven en briefkaarten. Die vier en negen tig cent die overblijft, die is voor die andere kinderen, die het niet, of nog niet redden in onze maat schappij, maar die net zo goed recht hebben op levensvreugde als die geestelijk en lichamelijk gezon de schoolkinderen, die hun verte genwoordigers zijn Uw gewaardeerde „open deur" kan betekenen dat U, als het U even mogelijk is, zegels en kaarten bestelt, liefst flink wat zegels en kaarten. GIFT VOOR BEJAARDEN-KOMITEE Het bejaarden-komitee, alhier, mocht een dezer dagen een gift van 50, - ontvan gen van de spaarkas „Vele Kleintjes maken een Grote", gevestigd in café 'De Witte Brug'. Een geste die het komitee zeer op prijs heeft gesteld. OPENING NUTS-BIBLIOTHEEK De Nuts-bibliotheek gaat op 9 oktober a.s. weer open. De bibliotheek, die is on dergebracht in het cultureel centrum „Zide winde", zal elke woensdagavond van 7 tot 8 uur voor belangstellenden geopend zijn voor het uitlenen van boeken. De biblio theek is weer aangevuld met vele nieuwe boeken op velerlei gebied. Voor dk boeken lezers is er dus volop keuze. JEUGDTOTO SSC De inzet voor de jeugdtoto van SSC was op 26 september j.l. 561,30. De le prijs, geraden door Annie Pruyssers, Grotestraat 15, Waalwijk, met een bedrag van 561,30 ontvangt 84,19. De 2e prijs ging naar C. Kleinloog, Margrietstraat 5, met een geraden bedrag van 561,19. Hij ontvangt 56,13. De 3e prijs was voor A. v. d. Mast, Julianalaan 4, met een geraden be drag van 561,16. Hij ontvangt 28,07. RIKCONCOURS De supportersvereniging van SSC houdt a.s. vrijdagavond om 8 uur in café Veld kamp een rikconcours, waarvoor weer vele fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Donderdagavond j.l. om kwart over 8 opende de Volksuniversiteit te Kaatsheuvel weer haar poorten, om een groot aantal leden te ontvangen bij de opening van het winterseizoen. Na een inleidend woord van de voorzitter, de heer G. van den Berg, waarin hij vervolgens de leden wel kom heette, dank bracht o.a. aan het gemeentebestuur, directeur van de le vensschool, alsmede de pers, en de aandacht vestigde op de te organise ren cursussen, gaf hij het woord aan de spreekster van deze avond, de schrijfster en journaliste Harriet Freezer, die een lezing hield over het 'geven en nemen' in het dagelijks le ven. Op vaak humoristische wijze, welke ook getuigde van een raak psychologisch inzicht, schetste zij het geven, dat vaak iets neemt en het ne men, dat iets geeft. Haar voorbeel den in diverse schakeringen, vroeger tegenover nu, o.a. uit het huwelijks leven, waarmee haar lezing rijkelijk gekruid was, waren spitsvondig en raak getypeerd. Een moeder, die o zo zorgzaam is voor man en kinderen en alles klaar zet en alles tot in de puntjes wil regelen, doodt vaak het initiatief in de man en de kinderen, waardoor deze erg passief worden. Iemand, die iets kan ontvangen van een ander, een bos bloemen uit eigen tuin of iets dergelijks, stelt de ander in de gelegenheid om te geven. Op geestige wijze toonde spreek ster aan, dat alles in het leven zijn keerzijde heeft. Je hebt een positie opgebouwd met een baan en een ei gen huis, en je bent 40 geworden, dan zeg je tegen jezelf: „was het dat nu"? Veiligheid heb je wel gekregen, want vooral geld geeft veiligheid, maar je bent je vrijheid kwijt. Een meisje dat trouwt, neemt wel een man met diens baan en status enz., maar zij geeft haar vrijheid daarvoor in de plaats. Nooit zal zij meer als met een vriendin kunnen lachen, vlug begrijpend, over een sexe-genoot met exentrieke oorbellen; als zij haar man aanstoot om zulke oorbellen, zegt hij: „hè, wat? Was er iets?". Met deze en nog veel andere voor beelden hield mevr. Freezer de toe hoorders een spiegel voor, waarin niet moeilijk was zichzelf te herken nen. Dat de aanwezigen, waaronder wij ook veel jonge meisjes opmerkten, die allen ondanks het slechte weer de gang naar de levensschool gemaakt hadden, genoten hebben van deze kostelijke avond bleek wel uit het spontane applaus na afloop voor de inleidster. Uit zulke avonden blijkt weer dat Kaatsheuvel zijn Volksuni versiteit niet moet willen missen. Nieuwe leden zijn van harte welkom, want de Volksuniversiteit is er im mers ook voor U. Men kan zich op geven bij mevr. C. Roest-v. d. Sandt, Willem de Zwijgerlaan 10, tel. 3088.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3