WAALWIJK Luxorama-10 stond 3 dagen in de belangstelling Fa. De Vocht opent dinsdag fraai verbouwde zaak UW MENING (Avoko Bij hebt U altijd werk Antoon Verhulst J. van Helvoirt Damesmode's Herenmode's en Kinderconfectie COUTURE'68 t DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 SEPT. 1968 6 7 Tombola voor „St. Jan" - Baard wijk bijzonder geslaagd o f O O O 136 woningen in Groenewoud Veel aanrijdingen in Waalwijk Dank Werken voor de jeugd Succes voor wandel- sportvereniging „IHleriog Jan" waa iwijkse politie kan reservisten gear ui Ken Nieuw benzine station Past. Kuy- persstraat Meubelzaak met 225 m2 verkoop ruimte Loon op Zand De wijkverwarming Johan Friso Wilhelminastraat 17 Waalwijk. ABONNEERT U OP DIT BLAD Anna Jozephina Sombroek boeiende demonstratiedag met dia 's en deskundige toelichting! zaterdag 5 oktober a.s. Roest belaagt uw auto. Doorgeroeste chassis en caros- sene betekenen een gevaar in het verkeer. Bovendien vermindert het aanzienlijk de inruilwaarde van uw auto. Dit hoort en ziet u tot in de finesses op onze boeiende demonstratiedag. Samen met de importeur van het beroemde Zweedse Dinitrol demonstreren wij o.a. de originele Zweedse ML-methode. De gehele dag „door lopende voorstelling1 met koffie en... kans op gratis behan deling van uw auto met Dinitrol! DINITROL anti-roest -1 ZWEEDS ML-STATIÖN GESLAAGD Aan de kweekschool te Dongen slaagde voor het examen hoofdon derwijzer de heer Th. van Dongen te Waalwijk. Aan dezelfde school slaagde voor onderwijzer de heer C. Oosterbaan, eveneens uit Waalwijk. Ten bate van het instrumenlen- i'onds van de Harmonie St. Jan te BaardwijK werd zaterdagavond in het Gemeenschapshuis een tombola genouden. 's Middags was een mars verzorgd door een gedeelte van Baardwijk door het jachthoorncorps Cornu Copiae met majorettes, die later nog een show gaven op het plein voor het Gemeenschapshuis, en de harmonie St. Jan. Aan belangstelling heeft het deze avond niet ontbroken en werd dan ook een groot succes. Hierdoor heeft bovendien het fonds weer een gro te injektie gekregen en is men weer dichter bij het gestelde doel geko men. Aan de tombola was tevens een grote verloting verbonden met vele mooie prijzen. De eerste prijs, een herenrijwiel is gevallen op lot 226, 2e prijs een spaarbankboekje ter waarde van f 50- op lot 39, 3e prijs elektr. koffiemolen op 736, 4e prijs een lamp op 435, 5e prijs een bloemenchèque op 859, 6e prijs een spel op 737, 7e prijs een serveer blad op 648, 8e prijs een postzegel album op 468 en de 9e prijs een fles wijn op lot 967. JEUGDTOTO BAARDWIJK Inzet 986.50. Ie prijs: P. Langermans, Stadhou- dersdijk 16, Waspik, geraden 986,49. Hij ontvangt 147.97. 2e prijs: J. Jansen, Bergstraat 3 te Loon op Zand. Geraden f 986.45. Hij ontvangt S 98.65. 3e prijs: J. Duquesnoy, Mr. v. Hall straat 5, W. v. d. Gouw, Liefrinck- straat 3, J. v. Helvoirt, Loeffstraat 35, H. Pullens, Loeffstraat 35, L. Slaats, van Vessemstraat 18, A. v. Vuuren, Wendelnesseweg 56, Ca- pelle. Geraden 986.40 en 986.60. Zij ontvangen elk 8.22. Reclames tot woensdagavond bij: J. Boele, Korenbloemstraat 22, te Waalwijk. AGENDA Woensdag 7.45 uur: repetitie da meskoor,1 om 10 uur mannenkoor, beide in de Twee Kolommen. nv Bloch Stibbe WAALWIJK In de gemeente raadsvergadering van vanavond komt ook nog het voorstel aan de orde om 136 woningwetwoningen in het plan „Groenewoud" te bou wen. Het betreft hier een bijzonder soort systeemwoningen, bestaande uit 3 bouwlagen, waarvan de on derste laag bestaat uit zgn. bejaar denwoningen terwijl de twee bo venste lagen uit maisonettes be staan. De bouw van deze 136 woningen zal, als de raad met het voorstel ak koord gaat plaatsvinden in het plan Groenewoud, en wel op het bouw terrein begrensd door de Akker- laan, de Coubertinlaan en de Ber kenlaan. De bebouwing zal hoofd zakelijk in de plaats komen van de op dit terrein geplande hoogbouw en bungalowbouw. BILJARTEN Op donderdag 3, vrijdag 4 en za terdag 5 oktober worden in het clublokaal van de b.v. Centraal, in café M. Leenheers, Grotestraat 63 te Waalwijk de finales gespeeld van de 5e klas libre. De deelnemers zijn: H. Mutsaerts, b.v. HBS, J. Wijman, b.v. Centraal, J. Kerstens, b.v. Centraal, A. Pul lens, b.v. Centraal, K. Brok, KOT E, J. Bruijstens, KOT W, J. Leijtens Ons Vermaak, J. Hesselberth, 't Vosje. De wedstrijden beginnen om 7 uur. Na afloop zaterdag wordt de kam pioen door de districtsvoorzitter gehuldigd. Woensdag vond een aanrijding plaats tussen een trekker met op legger, bestuurd door H. uit Oeffeit en de wieLrijdster A. v. D. uit Spr.- Capelle. Beiden reden in westelijke richting over de Grotestraat. Door dat H. uit moest wijken voor een geparkeerde wagen, kwam v. D. te vallen. Het bij haar achterop zitten de dochtertje liep een lichte her senschudding op. Donderdag vond een aam-ij ding plaats in de van Brederodelaan, waarbij betrokken waren de be stuurder C. S. van een vrachtwa gen en 'n personenwagen bestuurd door M. H. beiden uit Waalwijk. S. verleende geen vrije doorgang ko mende uit een inrit aan de perso nenwagen. Er was materiële schade. Ter hoogte van de spoorwegover gang aan de Floris V-laan kwam de in oostelijke richting in een perso nenwagen rijdende R. H. in een slip terecht in de bocht. Een licht mast en een boom werden geraakt, terwijl de wagen daarna in de naast de weg gelegen spoorsloot raakte. De bestuurder liep slechts enkele lichte verwondingen op. Vrijdag vond eveneens een aan rijding plaats op de Baardwijkse brug. Een personenauto bestuurd door E. IJ. uit Drunen kwam met de ook in westelijke richting rij dende BBA-bus bestuurd door L. v. H. uit Tilburg in aanraking, na dat IJ. de bus gepasseerd was en weer te snel naar rechts zwenkte. Hij raakte daarbij de macht over 't stuur kwijt en kwam verderop tot stilstand. Een van de buspassagiers liep een lichte verwonding op. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: een paar zwarte hand schoenen; ring met 2 sleutels; sier- ring; kinderfietsje; wit konijn; he renportemonnee; herenpolshorloge; zwart damestasje; gouden trouw ring; bruine portemonnee, bruine sleuteletui; bruine takshond; zwar te langharige poedel; tas met vis- Vrijdagavond is in de voormalige Luxor-bioscoop op de hoek Putstraat- Grotestraat Luxorama 10 van start gegaan, een uiting van vrije expres sie. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden hebben de or ganisatoren over gebrek aan belang stelling niet te klagen gehad en is deze herdenking van het 10-jarig be staan van de Stichting Jeugdbelangen en de Terp een succes geworden. Een welkomstwoord werd gespro ken bij de opening door de heer J. de Waal, voorzitter van de Stichting Jeugdbelangen Waalwijk. Deze stel de, dat hoewel al het werk door de jeugdleiders uit puur idealisme ge daan wordt, er toch ook wel finan ciële consequenties zijn. Zich speci aal richtend tot burgemeester J. Teijs- sen, zei hij over dit onderwerp, dat het gemeentebestuur zoveel mogelijk de financiële problemen mee oplost. Nu staan we weer voor de opening van een groots opgezette manifestatie en nodigen wij iedereen uit het feest van het 10-jarig bestaan met ons te komen vieren; een feest dat toch ook weer de nodige voorbereiding heeft gevraagd. Niet alleen voor de jeugd is dit Luxorama opgezet, maar toch ook vooral voor de ouderen. Het past ons bij het 10-jarig be staan dank te brengen aan mijn mede bestuursleden van de Stichting, aan de leden van de Adviesraad, aan de medewerkers van de verjaardagaktie, maar vooral aan onze leiders en leid sters. Zij zijn het die in eerste in stantie alles voor de jeugd gedaan hebben. Het is voor henzelf ook een prachtige vrijetijdsbesteding, waarin zij met blijheid hun vakliefde of ge luk in een of andere hobby over dragen op de jeugd. Dat de Terp leeft, bewijst de aanmelding in enige weken van 135 nieuwe jeugdleden. Totaal zijn er thans zo'n 500 jeugd leden. Een speciaal woord van dank en waardering is hier op zijn plaats voor de heer Wim Suermondt, de geestelijke vader van Luxorama-10, onder wiens leiding de metamorfose van dit gebouw heeft plaatsgevonden. Burgemeester J. Teijssen prees het initiatief van de Stichting Jeugdbe langen. Hij onderkende het feit, dat door de Stichting veel aandacht aan de jeugd besteed wordt en dat deze ook goed opgevangen wordt. Reeds 10 jaar wordt er voor de jeugd ge werkt en steeds met meer succes, het geen tenslotte geresulteerd heeft in het 10-jarig bestaan, wat toch zeker een felicitatie waard is. Hierna kreeg hij het plastic kloddekleed met verf, palet en penselen aangeboden en door het cijfer 10 op het nog witte doek aan te brengen werd het feest, Luxorama 10, geopend. Na deze 3 dagen van feest en vrije expressie zal een aanvang genomen worden met de sloop van dit pand om ruimte te kun nen maken voor de verbetering van de verkeerssituatie ter plaatse. gerei; herenpolshorloge; plastic bal. Verloren: tweewielig kinderfietsje; wieldop Simca; rode schooltas; gou den schakelarmband; bromfiets plaatje; damesportemonne; zwarte regenbroek; loonzakje; rood kin derfietsje; gouden sla venarmband; blauw dekzeil; verzekeringsplaatje; zwarte dwergpoedel. HERV. GEMEENTE BESOYEN Door de kerkeraad der Herv. Gemeente te Besoyen is een toezegging van beroep uitgebracht op Ds J. Noltes te Slikkerveer. Ds en mevrouw Noltes hopen op woensdag 9 oktober een bezoek te brengen aan be soyen. De laatste twee maanden zijn voor de op 30 sept. 15 jaar bestaande wandelsportver eniging „Hertog Jan" uit Waalwijk wel bij zonder succesvol geweest. Half augustus werd deelgenomen aan een wandeltocht in Overschic (Rotterdam) met als resultaat 'n eerste prijs uit 43 verenigingen. De volgen de tpcht was eind augustus in Raamsdonks- veer waar „Hertog Jan" een tweede prijs haalde uit 23 verenigingen. Wederom een eerste prijs werd meege bracht uit 's Hertogenbosch op 14 septem ber van een wandeltocht „Ons Verbond", waar 16 verenigingen meededen. Tenslotte veroverde „Hertog Jan" evenals in de ja ren 1964, 1965, 1966 en 1967 de eerste prijs alsmede de wisselbeker bij „De Dra ken" in 's Hertogenbosch op j.l. zaterdag 28 september. In het licht van deze succes sen van „Hertog Jan" maat de uitslag van de op 7 september j.l. gehouden „Felle- noord-tocht" waaraan bijna uitsluitend schoolgrocpen deelnamen en waar ook „Hertog Jan" van de partij was, een eigen aardige indruk. De groep van „Hertog Jan" kwam in de uitslag n.l. niet voor. Vermeld dient nog te worden dat de groep op alle tochten onder leiding stond van Mej. M. Kooien. (van onze verslaggever) WAALWIJK - De gemeen- te-poiitie van Waalwijk moet in buitengewone om standigheden kunnen wor den versterkt. Daarvoor is het korps reserve-politie met een organieke sterkte van 25 man. Aan deze grondwettelijke bepaling wordt echter momenteel niet voldaan. De Waalwijk- se politie kent slechts 16 reservisten. Korpschef In specteur L. van Hooff wil daarin dan ook verandering hebben en een paraat korps op de been brengen. De reserve-politie is ont staan in de tijd van grote oorlogsdreiging uit het oos ten. De taak van de reser visten is, in buitengewone omstandigheden zoals oor log en rampen, de beroeps- politie te versterken. Daar naast treedt men wel eens geüniformeerd naar buiten bij oefeningen, die dan ge koppeld worden aan grote manifestaties, waarbij veel politie nodig is om alles in goede banen te leiden. De reservisten volgen in Waalwijk een cursus die 'n theoretisch en praktisch ge deelte kent, welk laatste onderdeel o.a. uit sport, oe fening in wapengebruik en het verzorgen van afzettin gen bestaat. Daarnaast wordt ook de gezellige zijde niet vergeten. Het reservis ten-korps krijgt een eigen kommandant. De kursus wordt afgesloten met een examen, waarna de reser visten worden geünifor meerd. Om reservist bij de Waal- wijkse gcmeente-politie te worden, moet men min stens 1.70 m. lang zijn en niet jonger dan 21 jaar of niet ouder dan AO jaar. Ui teraard mogen de reservis ten niet in militaire dienst zijn of een mobilisatie-be stemming hebben. Inspek- teur Van Hooff verstrekt belanghebbenden graag alle inlichtingen. Gegadigden voor de op leiding kunnen zich schrif telijk melden bij de korps chef van de gemeente-poli- tie in Waalwijk. Door de heer B. Demmers werd afge lopen week op de hoek Past. Kuypersstraat- Dr. Ringerstraat een BP quick service-sta tion in gebruik genomen. Naa6t het ben zineverkooppunt is er ook een doorsmeer- station aan verbonden. Bovendien kunnen degenen die hun auto zelf thuis niet willen wassen er terecht in de autowasserette. Kleine reparaties kunnen ook verricht wor den, terwijl ook de verkoop van auto-acces soires ter hand is genomen. De autoverhuur blijft ook gehandhaafd. Door de heer Dem mers zijn bovendien een aantal autoboxen gebouwd, die reeds nu allen bezet zijn. De aanvrage is zo groot, dat er een wachtlijst is. Dinsdag hoopt de Fa. De Vocht aan de Grotestraat 270 de geheel gemoderniseerde zaak te heropenen. Dit gebeurt dan door middel van een receptie voor genodigden van 4 tot half 6. Woensdagmorgen zal dan de zaak geopend worden voor het publiek. Tijdelijk heeft de heer De Vocht een on der komen gevonden in de Wilhclmina- straat. Beneden is de zaak uitgebreid tot een oppervlakte van zo'n 225 m2, terwijl op de bovenverdieping zich nog een ruimte be vindt van 150 m2. Door deze uitbreiding is de collectie meubelen vergroot kunnen worden, terwijl nu ook aan de vloerbedek king een grotere plaats gegeven kon wor den. Niet alleen voor meubelen en vloer bedekking kan men terecht maar voor de complete woninginrichting. Ook kan men nu de cliënt een groter assortiment aan bieden. Vooral voor het meer klassieke genre kan men een goede keus maken van wege de veelheid van stijlen, die bijeenge bracht zijn. ATLETIEK-SUCCESSEN Tijdens de atletiekwedstrijden te Rotterdam, welke werden georgani seerd door A.V.R., wist Jozef Ma- hieu een nieuw Waalwijks record te vestigen op de 3000 m. jongens B, sin- 9.31.4 seconden. Peter van de Geld won de 800 meter heren B in 2.00.7 seconden. Het ongunstige weer was van invloed op de tijden. De verdere uitslagen zijn: 300 m. jongens B, C. Broumels 5e 2.19.3; 800 m. jongens B, G. v. Esch 7e 2.21.5; 800 m. heren D, A. Verhoeven 3e 2.11.3 Het is nu een modern ingerichte zaak ge worden, geheel aangepast aan de eisen des f tijds. Alles is in lichte kleuren gehouden, hetgeen goed harmonieert met hetgeen de cliënt geboden wordt. Door de grote op pervlakte is men tevens in staat geweest alles zo overzichtelijk mogelijk te rang schikken. De verbouw van het pand ge schiedde door de Fa. Kleijngeld-Couwen- berg. De Fa. G. Hens nam het schilder werk voor haar rekening. De verlichting werd aangelegd door de Fa. Ophorst. De Fa. De Graaff verzorgde de gehele sani taire inrichting. Waalwijk is met de uit breiding van deze zaak weer een fraai pand rijker geworden en een 30-jarige ervaring van de Fa. de Vocht staat er borg voor, Jat de cliënten kunnen rekenen op een op timale service. GEGUND Het bouwen van een fabriekshal voor rekening van de contrefortfa- broek W.E.K. C.V. aan de Jan de Rooijstraat te Kaatsheuvel onder ar chitectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel, is na gehouden open bare aanbesteding gegund aan het aannemersbedrijf L. Struycken te Til burg. GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen Geneeskunde (C3) de heer Kor van Huiten, alhier. BOND VAN BEJAARDEN Dinsdagmiddag om 3 uur zal de bond van bejaarden haar bijeenkomst houden in het cultureel centrum. Hier zal dan Pater van Dijk, rector van het convict alhier, een inleiding houden over de Mariaverering in nieuwe vorm. Ook weer een mooi punt dat beslist ter sprake zal moeten komen in de komende pastorale gesprekken. In de avonduren van donderdag 26-9 werden de bewoners van plan Laageinde I via een circulaire ver rast met een vroegtijdige St. Nico- laas-surprise. In deze circulaire werd zonder meer een verhoging op de variable kosten van de wijkver warming met ca. 130 procent aan gekondigd. In het Brabants Dag blad van 28-9 verklaart wethouder v. d. Hoven onder wiens verant woordelijkheid deze zaak valt tus sen de regels door de oorzaken. Prijsstijging olie, hoge grondwater standen, waardoor veel warmtever lies, de post N.V. Warmtemeter, enz. enz. Is het wethouder v. d. Hoven niet bekend dat er in het afgelopen sei zoen door de bewoners uit angst voor de warmtemeters zeer zuini is gestookt en dat dit ongetwijfeld een grote besparing aan oliekosten heeft opgeleverd? Kunnen de bewo. ners dan ook nog een navordering verwachten? Belachelijk Is het de schuld van de bewoners dat bevoegde instanties zich van verkeerd advies laten bedienen wat betreft aanleg, kostenverlies enz buiten de woningen? Is het de schuld van de bewonen dat de post „N.V. Warmtemeter" zozeer doordrukt op de variable kosten? De bewoners hebben hier echt niet om gevraagd. De bewo ners kunnen zelfs de verwarming zelf niet regelen zoals dit moet en zijn volkomen onbekend gelaten over hun eventueel toegestane ver- bruikskwantum. Al met al veel onduidelijkheid en willekeur van gemeentewege. Het ware dan ook van gemeentewege sportiever en redelijker geweest dat men al deze vergissingen en/of fouten en/of verkeerde berekenin gen niet op de toch al smalle beur zen der bewoners had verhaald, maar deze onkostenpot desnoods in het miljoenen haven- of cityplan had gecalculeerd. Met alle bewoners van „Plan Laageinde I" roep ik uit „een treu- rige zaak" Een bewoner van „Plan Laageinde I" Utrecht - Johan Friso Bernhard Christiaan David zijn de vijf namen van het zoontje van Prinses Beatrix en Prins Claus, dat zaterdagmorgen op het stadhuis in Utrecht officieel werd aangegeven. In het Academisch Ziekenhuis was de prinselijke baby door Prins Claus getoond aan de burgemeester van Utrecht, jhr. C. de Ranitz, aan dr. L. Beel en minister-president P. de Jong. Na de officiële aangifte volgde de traditionele kandeel en een glas champagne. Nieuwe modellen, ontworpen door couturiers van naam dragen nu het Tweka merk. Dit betekent, dat modieus raf finement en praktische kle ding samengaan. Vergeet dus niet op het Tweka merk A te letten. Tweka bete-1 kent nu ook couture. JLSjL lieden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van het H. Sacrament der Zieken, onze lieve vrouw, moeder? en oma Mevrouw echtgenote van Gerardus v. Velzen in de leeftijd van 70 jaar. Kaatsheuvel: G. van Velzen Waalwijk: M. Chr. Klerkx-van Velzen W. Klerkx Loon op Zand: J. H. van Velzen G. J. J. van Velzen-v. Dijk en kleinkinderen Kaatsheuvel, 29 september 1968 Willem de Zwijgerlaan 26 Corr.-•adres: De Coubertinlaan 45, Waalwijk. De plechtige uitvaartdienst, waartoe U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats vinden op donderdag 3 okto ber 1968 om 2 uur in de kerk van St. Antonius te Waalwijk. Avondmissen: dinsdag en woensdag om 7 uur. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van het St. Nicol aas-ziekenhuis te Waalwijk. Bezoekuur van 7 8 uur. Gelegenheid tot condoleren: na de Uitvaartmis in de parochiezaal. roest: Op van 10 - 16.00 uur op onderstaand adres Loeffstraat 35 - Waalwijk Tel. 04160 - 4157 DINITROL, HET ORIGINELE ZWEEDSE PRODUKT DAT BU DE BEROEMDE ZWEEDSE ML-METHODE HOORL

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 6