Vlag op nieuwbouw Christelijke school in plan Sprang-Zuid Garagebedrijf Wellens in Kaatsheuvel door Burgemeester L. v. Erp geopend Eerste woningen van complex in Groenewoud opgeleverd WAALWIJK KAATSHEUVEL MODERN van opzet 1 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 OKTOBER 1968 7 10-klassige school volgend jaar in gebruik Burgemeester Financiën dinsdag a s. v.v. Baardwijk in televisie-quiz o.a. tegen Ajax WSC toonde zich in oefenwedstrijd meerdere van RWB 4-1 BURGEMEESTER J. TEI.ISSEN OPENDE MODELWONING AAN MADELIEFSTRAAT Dit type woning nieuw voor Waalwijk Goede keuze Indeling Loon op Zand Biljarten Johan Rozenbrand De vlag in top op de nieuwe lagere school in Sprang. Links op de foto slaat burgemeester M. van Prooijen het hijsen van de vlag gade In verband met het feit dat het hoogste punt was bereikt van de nieuwbouw van de Christelijke School in het nieuwe uitbreidingsplan Sprang-Zuid, kwamen donderdagavond in de zaal van de Chr. Volks bond het bestuur van de schoolvereniging, personeel van lagere- en kleuterschool, het gemeentebestuur, architect, aannemer en personeel bijeen om dit feit enigszins officieelte vieren. Gezamenlijk werd naar de in aanbouw zijnde school gewandeld, waar allereerst de vlag werd gehesen, wat natuurlijk op de gevoelige plaat werd vastgelegd, waar na onder leiding van de architect, de heer Loonen, door de in aan bouw zijnde nieuwe school werd gewandeld. De heer Loonen gaf een uitvoerige explicatie van de inrichting der leslokalen, de gemeen schapsruimte, waarin de leerlingen van 2 a 3 klassen gelijk zullen kun nen worden ondergebracht, speelplaats, sportveldje enz. De architect toonde het gezelschap de trappenhuizen voor de bovenverdieping aan oost- en wetzijde, welk aan de oostzijde een glas-in-lood-raam zal krij gen, terwijl hij er eveneens op wees dat het gebouw zal worden voor zien van de nieuwste snufjes op brandblusgebied. De twee benedenlokalen aan de westzijde van de tienklassige school worden voorlopig ingenomen door de kleuterschool, waarvan een lo kaal als leslokaal en het andere als speellokaal zal dienen. Zover dit nu reeds mogelijk was, kreeg het gezel schap een indruk van het nieuwe moderne gebouw, dat zeet zeker 'n aanwinst voor de gemeente gaat worden en waarvan men hoopt dat de ingebruikname met ingang van het nieuwe schooljaar zal kunnen plaats vinden. Het schoolbestuur, in gezelschap van hunne dames, verenigde zich daarna met de genodigden in de zaal van de Chr. Volksbond. Hier sprak de voorzitter van de school vereniging, de heer W. H. Spuij- broek, er zijn blijdschap en dank baarheid over uit dat men getuige mocht zijn van het bereiken van het hoogste punt van de nieuwbouw. Hij wees er op dat het bestuur heel veel steun heeft mogen ontvangen van het college van Sprang-Capelle om de plannen tot werkelijkheid te brengen en die nu zo ver gevorderd zijn. Hij dankte de architect Loo nen, de opzichter De Bont en aan nemers Gebr. Van Broekhoven en zijn personeel hartelijk voor 't feit dat zij in het korte tijdsbestek zo ver met de bouw gevorderd zijn. Allen hebben hun beste krachten aan 't werk gegeven en hoewel het minder goed weer was, is men toch een week op het bouwprogram voor. Ook het personeel van de lagere- en de kleuterschool betrok de voorzit ter in zijn rede. Zij waren getuige van de vorderingen van de bouw der school, waarin zij straks hun werk zullen kunnen ontplooien. Hij wensfe allen Gods zegen toe en hoopte dat als de school zal worden geopend, zij met nieuwe energie hun werk voor de jeugd zullen voortzetten. Tenslotte dankte hij ook de dames van het bestuur, die hun mannen zo dikwijls moesten missen en sprak de hoop uit dat dit ook in de toekomst zo zou blijven, dat zij mede hun mannen zullen aansporen voor het werk van het bestuur. De aannemer overhandigde de voorzitter hierbij een enveloppe met inhoud voor zijn personeel, het zogenaamde vlaggengeld, waarvoor de heer v. Broekhoven dankte. Nadat een heildronk op het nieu we gebouw was uitgebracht, ver kreeg burgemeester M. v. Prooijen het woord, die zei dat het gemeen tebestuur graag gekomen was om met het bestuur in de blijdschap te delen. Er was, zo zei hij, een goed samenspel geweest om tot 't bouw plan te komen en was dankbaar bij het bereiken van deze mijlpaal. Bouwen is bouwkunst, dat is de ma terialen zo hanteren dat er 'n mooi spel komt van vorm en lijnen, dat naar binnen en naar buiten in de omgeving past. Men kan zich geluk kig prijzen met het feit dat dit ge bouw wordt verwezenlijkt en in de architect had men, aldus de burge meester, de man gevonden om tot dit goede resultaat te komen, een gebouw dat een sieraad is in 't uit breidingsplan Sprang-Zuid. Maar dit moet door de werkers gereali seerd worden en de burgemeester bracht hulde aan de aannemer en zijn personeel, die het gebouw uit de grond deden verrijzen. De kinderen krijgen tot nu toe on derwijs in een gebouw dat niet meer voldoet en niet meer was aangepast aan de eisen en daarom zal ieder blij zijn wanneer de kinderen ont vangen zullen kunnen worden in 'n nieuwe school, waarin hij hoopt dat de heer Overweel en zijn personeel in een prachtige omgeving zullen kunnen werken aan de opvoeding der kinderen, opdat zij hun plaats in de maatschappij zullen kunnen innemen, want het gebouw is niet het doel, maar slechts het middel om dat doel voor de kinderen te be reiken, want de mooiste bezitting voor de mens zijn de kinderen, waarvoor 't allerbeste slechts goed genoeg is. De penningmeester van 't school bestuur, de heer A. J. Kuijsten, be sprak nog het financiële gedeelte van de bouw, want daar is geld voor nodig. De gemeenteraad had wel spontaan een bedrag beschikbaar gesteld, maar voor men geld krijgt, moet men een waarborgsom, zijnde 10% van de stichtingskosten, pl.m. 90.000.storten. Nu had de ver eniging wel een paar centen, maar geen 90.000.en om daar aan te komen was toch wel heel moeilijk, zei de heer Kuijsten. Door mede werking van de ingezetenen had men de beschikking gekregen over de helft van het benodigde bedrag, wat. hij uniek noemde en de inge zetenen hartelijk dank bracht. Tenslotte wees hij er op dat de heer De Kloe, die sinds vier jaar de verwarming in de school verzorgde, straks op non-actief zal gaan en al is cr vooi hem geen pensioen aan vei bonden, hij hoopte toch dat er t.z.t. iets tot afscheid zal kunnen v/orden gedaan. Met een dankwoordje van de voorzitter kwam aan dit gezellig samenzijn een einde. EERSTE RONDE Op uitnodiging van de KRO- TV zal de v.v. Baardwijk deel m°g:en nemen aan de sport quiz „Kopduel". De eerste se rie begint reeds dinsdag 15 ok tober om vijf over zeven op het eerste net. In de tweede serie, welke eveneens op het eerste net wordt uigezonden. ontmoet Baardwijk o.m. het Amsterdamse Ajax. Deze uit zending is op 12 november a.s. De quiz bestaat uit zes se ries, terwijl de winnaar van elke serie in de finale uitkomt, welke gehouden wordt op 27 uiei 1969. De vragen zullen gaan over voetbal na 1945 en diverse andere takken van sport over de laatste 2 jaren. Het bestuur van Baardwijk heeft reeds uit een aantal can- didaten een selectie gehouden, die straks de eer van de club op het TV-sche^m hoog zullen trachten te houden. Bestuurs leden en supporters zullen het team naar de studio vergezel len, ter ondersteuning van hun ongetwijfeld zware taak. Kaatsheuvel is met een nieuwe aan winst voor autobezitters verrijkt. In de bocht Roestenbergstraat - Vaart straat heeft de firma J. M. Wellens en Zn., kolen- en oliehandel, de ou derlijke woning met een gedeelte van de opslagruimten plaats laten maken voor een riant garagebedrijf, dat met het oog op de toekomst geëxploiteerd gaat worden naast de ruim honderd jaar bestaande brandstoffenhandel. Het bijzonder fraaie pand met 2 bovenwoningen, dat naar ontwerp van architect Van Ginneken uit Dongen door bouwbedrijf Pepping uit Kaats heuvel werd gerealiseerd, is qua vormgeving uiterst modem. Ook het interieur is navenant en zo is de rui me garage berekend op alle mogelijke reparaties. Deze bevat daarnaast een shop met 'n keur van automobielbe nodigdheden, 'n kantoor en een was gelegenheid. Burgemeester L. van Erp, die vrij dagmiddag dit bedrijf opende, noem de 't niet alleen een architectonische aanwinst, maar gezien de voormalige situatie ter plaatse 'n belangrijke ver keerstechnische verbetering, waar door de firma Wellens een niet gerin ge bijdrage heeft geleverd aan de verfraaiing van Kaatsheuvel. In dit verband wees burgemeester Van Erp op de taak van de gemeente in het aanwakkeren en opwekken van alle mogelijke zaken, die een gemeente op een hoger peil kunnen brengen, maar dan zullen de particulieren hier ook volledig achter moeten staan. Gedu rende zijn werkzaamheid in de ge meente Loon op Zand was hem ge bleken, dat bij de ingezetenen een sterk streven aanwezig was naar zelf standigheid, hetgeen onontbeerlijk was om een goed verzorgingspeil te bereiken. De heer Van Erp nam nog even de te verwachten stedebouwkundige veranderingen in de omgeving van 't nieuwe bedrijf onder de loupe, name lijk de voorgenomen plannen tot wo ningbouw op de ruimte, welke om sloten wordt door de Roestenbergstr.- Vaartstraat - Pater van den Elzenstr. en Mgr. Völkerstraat. Wanneer dit eventueel nadelig zou kunnen werken voor dit bedrijf, dan zou het gemeen tebestuur zeker eerst 'n gesprek heb ben met de firma Wellens, die hij ten slotte feliciteerde en het allerbeste met haar onderneming toewenste. Omdat door de KNVB alle ama teurwedstrijden waren afgelast en liet WSC-terrein goed bespeelbaar bleek, speelden de elftallen van RWB en WSC een vriendschappe lijke oefenwedstrijd onder leiding van de heer Brood. WSC was volledig, terwijl RWB met twee invallers moest uitkomen. Direct na het begin had WSC een klein veldoverwicht en het was Sj. v. d. Steen die al gauw met 'n laag schot 10 liet aantekenen. Voor de rust nog kon RWB gelijk komen door een dbelpunt van Konings, uit een voorzet van Timmermans. Ook na de rust hield WSC een licht overwicht, vooral door 'n goe de middenveldbezetting, hoewel Bruurmijn bepaald geen geluk had met enkele goede schoten. Een goe de aanval van WSC over links werd besloten met een laag hard schot van Berkelmans, dat door doelman Avontuur niet voldoende gestopt kon worden en Sj. v. d. Steen had geen moeite er 21 van te maken. Met een ver hard schot maakte Cor Schapendonk nr. 3 en in de laatste minuut kon Sj. v. d. Steen zijn hat trick voltooien, door een misver stand in de RWB-achterhoede goed af te straffen. GESLAAGD Te De Haag slaagde voor het exa men Wiskunde M.O.B. de heer J. Goossens te Waalwijk. RIKCONCOURS BV OOG Op 18 en 25 oktober 1 en 8 no vember organiseert de BV OOG 'n groot rikconcours met als hoofd prijs een fiets. Tevens zijn er di verse dagprijzen. De geldelijke dag prijs wordt procentsgewijze uitbe taald, dus hoe meer rikkers hoe groter de dagprijs is. Deze rikproef om grote prijzen ligt nu bij de wer kelijke liefhebbers. Drie van de vier dagpunten worden bij elkaar geteld voor de eindstand. Liefhebbers, tot kijk op bovengenoemde data in ca fé J. Hoevenaar, Grotestraat 31 te Waalwijk. Aanvang 20.30 uur. INGEBROKEN In de nacht van woensdag op don derdag is er ingebroken in de kleu terschool Zandhoek aan de Tweede Zeine. Er werd een ruit vernield. Niets wordt vermist. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: bruine hond; bruine handschoenen; wit tam konijn; kin derfietsje; scheerapparaat; Ierse set ter; bos sleutels en een zwart-witte poes. Verloren: portefeuille; regenpak; verzekeringsbewijs; damesparapluie Nederlands rijbewijs BE; blauw re genpak; doublé herenhorloge; blau we tas met inhoud; herenbril; zie kenfondsboekje; witte poedel; ver zekeringsbewijs. Duitse herder; da mesportemonnee (bruin)zwarte knipbeurs; bruine actetas; en een blauw kinderfietsje. JUBILEUMTOTO BAARDWIJK Nog steeds is de Baardwijk jubi leumtoto in stijgende lijn. De zesde loto bracht 'n inzet op van f 1175,30. Dit is de hoogste inzet tot nu toe. Hopelijk zal dit bedrag de komende vijf weken nog verhoogd worden. Prijswinnaars deze week zijn: le prijs geraden f 1175,30 W. v. d. Anker, Weth Smoldersstraat 16, Waalwijk. Hij ontvangt f 176.25. 2e prijs geraden f 1175,40 J. Klerx, Besoyensestraat 18a, Waalwijk. Hij ontvangt f 117,55. 3e prijs geraden f 1175,11 J. F. v. Geenen, Liefrinckstraat 6, Waal wijk Hij ontvangt f 58,75. Reclames tot woensdagavond bij J. Boele, Jasmijnhof 5, Waalwijk. AGENDA Woensdag 7.45 uur: repetitie dames koor Om 9.30 uur: mannenkoor in De Twee Kolommen. OPGEDRAGEN SHOWROOM VAUXHALL- GARAGE Het bouwen van 'n showroom en kantoren voor Centraal Automobiel bedrijf De Graaff Co. te Waalwijk aan de Grotestraat is opgedragen aan Constructiebedrijf Van Delft en aan nemersbedrijf De Wit te Drunen, on der architectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel. KONINGIN WILHELMINAFONDS VOOR DE KANKERBESTRIJDING De plaatselijke afdeling van het Koningin Wilhelmina Fonds vraagt uw aandacht voor een ernstige zaak: de Kankerbestrijding. - Naast de hart- en vaatziekte is kanker één van de meest gevreesde ziekten. In ons land worden ieder jaar ruim 30.000 nieuwe gevallen geregistreerd, waarvan gelukkig dank zij de steeds verdergaande medische wetenschap 10.000 niet meer met dodelijke afloop. Om u in de gelegenheid te stel len iets meer over dit brandende vraagstuk te vernemen, heeft de af deling Kaatsheuvel van het Konin gin Wilhelmina Fonds besloten om op donderdag 17 oktober aanstaan de 's avonds om 8 uur in „De Gil denbond", Mgr. Völkerstraat 3, een avond te organiseren, die kosteloos toegankelijk is voor personen van 16 jaar en ouder. Het programma van de avond is als volgt: 1. Opening. 2. Medische causerie over kanker door de heer K. van Tuyn, arts. 3. Vertoning van een film over de kankerbestrijding. 4. Namens het Koningm Wilhel mina Fonds spreekt de heer H. van Wijck, hoofdpromotor. 5 PcIUZG 6. Gelegenheid tot vragen stellen aan de arts. 7. Sluiting. VOLKSUNIVERSITEIT Praktisch iedereen krijgt elke dag minstens één krant in de bus. Maar hoe komt een dagblad tot stand? Wat moet er allemaal gedaan worden voordat de krant uit de pers rolt? Een krant die leugens in het land brengt leest U niet. Dat is het punt van uit gang waar alles om draait. De krant bestaat bij de gratie van het nieuws. Welke bronnen staan de redactie ten dienst? Over alles wat daarmee verband houdt, over leuke interessante „ge vallen", kortom over het ontstaan van de krant tot op het moment dat men die onder de ogen krijgt, vertelt de heer Claessen, chef-redacteur van het Nieuwsblad van het Zuiden, aan de leden van de Volksuniversiteit op dinsdag 15 oktober a.s. in de Levens school, aanvang 20.15 uur. Aansluitend op deze causerie, or ganiseert het bestuur van de Volks universiteit een gratis excursie naar deze krant te Tilburg, die zal plaats vinden op dinsdag 22 oktober. De bus vertrekt aan de markt te Kaatsheuvel om 2CLOO uur precies. Men kan zich vóór 16 oktober, dus uiterlijk op de avond van de lezing aan de zaal bij Vcm onze verslaggever) WAALWIJK - Een stad die bouwt aan zijn toekomst zorgt voor wonin gen. Woningen in diverse klassen, in de laagbouw. Waalwijk is daar een sprekend voorbeeld van. De komende maanden komen er honderden wo ningen gereed. Dat is een reden om bij stil te staan. D& oplevering van een gedeelte van het complex van 113 woningen die in opdracht van de Woningbouwevereniging Baardwijk zijn gebouwd, geschiedde vrijdagmid dag dan ook feestelijk. Burgemeester J. Teijssen was de eerste die de nieuwe, fraaie ingerich te (raodel)-woning aan de Madelief straat betrad. Met een grote sleutel ontsloot hij dit pand voor de talrijke aanwezigen, die met enthousiasme dit voor Waalwijk nieuwe woningtype begroette. ,,De gemeente is bijzonder verheugd over het grote aantal wo ningen dat de laatste maanden ge reed is gekomen. Dit type is nieuw en mijn eerste indrukken ervan zijn uitstekend', aldus burgemeester Teijs sen. Waalwijks eerste burger twijfelde er niet aan of deze woningen zouden in een grote behoefte gaan voorzien. „Dit type ligt goed in de markt. Over de snelle oplevering zijn we erg te vreden. Het was een goed initiatief van U", zo sprak de heer Teijssen tot de heer Wijtman, bedrijfsleider van Bouwbedrijf De Bont uit Oss. De Woningbouwvereniging „Baardwijk" wenste de burgemeester alle succes toe. Woningbouw-voorzitter J. van der Mee was verheugd met de oplevering van een gedeelte van dit belangrijke complex. ,,Nu we de eerste ingerichte woning zien, weten we onze keuze om dit type te kiezen bevestigd. Over de wijze van samenwerking met aanne mer en de gemeentelijke instanties zijn we erg tevreden. Ik hoop dat we deze oplevering dan ook feestelijk kunnen vieren. Wij als bouwvereni ging zullen ons best doen de huizen zo goed mogelijk te onderhouden". Met de bouw van dit complex heeft de woningbouwevereniging een be langrijke bijdrage geleverd aan de oplossing van het woningprobleem van de gemeente. De komende maan den worden steeds blokjes woningen opgeleverd. Het gehele complex hoopt het aannemingsbedrijf N. de Bont eind januari op te leveren. De heer Wijtman bracht later op de avond tijdens een feestelijke bij eenkomst in Hotel Verwiel dank aan het gemeentebestuur. Hij roemde de enorme bouwaktiviteit in Waalwijk. Daarbij sprak hij zijn bewondering uit over de vlotte gang van zaken bij de realisatie. „De ambtelijke molen in Waalwijk draait bijzonder vlot en valt beslist niet onder monumentenzorg". De heer Wijtman hoopte dat dit type woning een visitekaartje voor de ge meente mocht zijn. Voor de woningen bestaat veel be langstelling. Ruim 80 woningen zijn reeds verhuurd. De huizen hebben 'n grote Z-woonkamer van 38 m2, een open trap vanuit de woonkamer naar boven. Op de eerste etage zijn 4 slaapkamers en een grote douche-cel. De huizen hebben 'n individuele gas- verwarming. De huurprijzen varieren van 180,- tot 200,- per maand, exclusief de stookkosten. Behalve de ze 113 woningen komen dit jaar ook de eerste 40 galerij woningen aan de Ambrosiusweg gereed. Ook hiervoor bestaat veel belangstelling. De nieuwe woningen aan de Madeliefstraat. Op de onderste foto opent burgemeester J, Teijssen met een levensgrote sleuel de modelwoning. mevr. Roest, Willem de Zwijgerlaan 10, Kaatsheuvel, opgeven, tel. nr. 3088. PONYCLUB VAN R.O.S. Zeven ruitertjes van de Ponyclub van R.O.S. hebben zaterdagmiddag mee gedaan aan de cross welke werd georganiseerd door de bereden politie van Boxtel. De uitslag is als volgt: Kleine maat onder 1.30 meter: Chr. Hamers, met Evril, 4.12.5 min. (4) P. Oomen met Olga, 4.37.8 min. (17) Corry v. Rooij met Ronald, 4.39.9 min. (18) Ger. Kuijpers met Flikka, 4.50. - min. (23) Klasse boven 1.30 meter: A. v. Rooij met Arion, 4.2.3 min. (4) Jan Schellen met Sonja, 4.9.2 min. (7) Ad. Schellen met Revia, 4.29.3 min. (14). Op 16, 17, 18 en 19 oktober a.s. wordt in het clublokaal van de BV Nooit Volleerd, café L. van Crom- voirt, Hoogeinde 7 te Waalwijk de finale gespeeld van de 4e klasse li- t re. De deelnemers zijn: J. Merks, 't Vosje; P. v. Brunschot, 't Vosje; J. Fitters, JBCW; A. Heeren, Cen traal; L. Amersdorfer, BVO; C. v. üuijl, BVO; H. Wieggerink, De Schuur; J. v. Esch, Ons Vermaak. Na afloop zal de kampioen door de Districtsvoorzitter worden gehuL digd en de Bondsmedaille worden overhandigd. Uitslagen van de Districtsronde in het District Waalwijk: Klasse Cl: OG 1—NV 1 4—5 't Vosje 1—HBS 1 7—2 't Bruggetje 1OOG 27 't Zwaantje—BSV 2—7 Klasse C2: Keesje 1HMS 1 36 OOG 2Centraal G.F. KOT W 1—KOT E G.F. NV 2—OG 2 4—5 Klasse C3: KOT E 2—KNA 1 7—2 BVO 2—HMS 2 5—4 De Schuur—KOT W 2 2—7 Klasse C4 poule A: HBS 2—OV 2 9—0 HMS 3—KOT E 3 2—7 KNA 2—OOG 3 2—7 KOT W 3—'t Vosje 2 G.F. BVO 3—Nooit Thuis 4—5 Klasse C4 poule B: Centraal 2OG 3 72 Keesje 2—KOT E 4 2—7 BSV 3—HBS 3 4—5 't Vosje 3—KNA 3 9—0 OV 3—KOT W 4 5—4 Met oprecht leedwezen geven wij kennis van het overlijden van ons geëerd lid, brandmeester Hij zal in onze gedachten voortleven als een trouw lid, en goed kameraad. Ver. Vrijwillige Brandweer „Sprang-Capelle"

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 7