bij Daniel Sternefeld gastdirigent het Brabants Orkest Enquête wijkverwarming Wit Gele Kruis aid. Loon op Zand hield jaarlijkse ledenvergadering Uit tic Langstraat UW ME KI MO 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 NOV. 1968 3 Sprang-Capelle de heer van schuppen dankstond voor'het gewas EN ARBEID CspeSie Vlijmen De Sprangse kerk - Daniël Sternefeld ABONNEMENTESCONCERT IN TILBURG Waspik Drunen Loon op Zand Biljarten OVERLEDEN In de ouderdom van 89 jaar over leed vrijdagavond de heer Jochem W. B. van Schuppen. De heer Van Schuppen was zowel op kerkelijk- als verenigingsgebied en als stich ter van de bekende manufacturen- en woninginrichtingzaak een gezie ne figuur. Hij was vele jaren lid van het college van kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente en van de Woningstichting voorheen Sprang en later van de samengevoegde Wo ningstichting Sprang-Capelle, waar van hij voor enige jaren om zijn hoge ouderdom ontslag nam. Mede onder zijn bekwame leiding werd de bekende manufacturenzaak tot grote bloei gebracht en uitgebreid. De begrafenis zal woensdagmiddag plaatsvinden. WMJ— Op dinsdagavond 12 november a.s. zal 's avonds om 8 uur in de Geref. Kerk in Sprang een dankstond voor gewas en ar beid worden gehouden in welke dienst hoopt voor te gaan Ds P. Visser uit Til burg. JAARVERGADERING Afgelopen zaterdagmiddag werd in Breda de jaarvergadering gehouden van de wan delkring Noord-Brabant waarbij onze plaat selijke wandelsportvereniging „Er op uit" is aangesloten. Namens „Er op uit" werd deze vergadering bijgewoond door de bestuurs leden P. Hamers, J. P. de Vos en P. Vos. Tijdens deze vergadering werd de wandel agenda voor 1969 vastgesteld, met o.a. de Jan Hendrik de Rooijmars die volgend jaar op zaterdag 21 juni voor de tiende maal zal worden georganiseerd. De heer P. Ha mers, die deel uitmaakt van de Technische Adviescommissie, werd wederom voor een jaar herkozen. Ter gelegenheid van het 15- jarig bestaan van de wandelkring Noord- Brabant werd voorafgaande aan de verga dering een feestelijke lunch gebruikt waar aan werd deelgenomen door circa 140 per sonen. LEDENVERGADERING Dinsdag 12 nov. hoopt de C.B.B. Sprang- Capelle om half 8 in de Chr. Volksbond te Sprang een algemene ledenvergadering te houden. Spreker is de C.N.V.-districtsbe stuurder de heer De Pous. VERKOOPAVONDEN VROUWENVERENIGING De jaarlijkse verkoopavonden van de Herv. Vrouwenvereniging te Capelle zal worden gehouden a.s. donderdag 14, vrijdag 15 en zaterdag 16 november. De verkoping heeft plaats in de voormalige Christelijke school in de Heistraat. De opening zal don derdagmiddag om kwart over 2 plaatsheb ben, op vrijdagavond in de aanvang op 7 uur gesteld, terwijl er 's zaterdags vanaf half 3 een speciale gelegenheid is voor de kinderen. Om 7 uur 's avonds begint de laatste ver- koopavond. Naast de bekende brei- en handwerken zijn er ook weer de attracties zoals sjoelen, ballenwerpen, grabbelton, etc. terwijl er tevens is gezorgd voor koffie of thee. De organiserende vereniging hoopt dat velen een bezoek zullen brengen op deze verkoopavonden. DANKSTOND In de Ned. Herv. Kerk aan de Zuidhol- landsedijk zal de dankstond voor gewas en arbeid a.s. woensdag 13 november worden gehouden, en wel in een tweetal kerkdien sten, welke aanvangen 's middags om half 3 en 's avonds om half 8. In beide diensten hoopt Ds Muilwijk uit Garderen voor te gaan. EXCURSIE HEINEKEN-BROUWERIJ Afgelopen vrijdagmiddag was er voor de leden van de vereniging van gouden kruis dragers (dat zijn personen die reeds tien of meerdere malen de Vierdaagse te Nij megen hebben volbracht) een excursie naar de Heineken Brouwerij te Den Bosch. Namens de directie werd het gezelschap welkom geheten door de heer Sikking die vertelde dat de brouwerij in Den Bosch begonnen was in september 1958. Er werd gestart met een jaarproduktie van 500.000 hectoliter bier, hetgeen inmiddels is opge lopen tot een produktie van anderhalf mil joen hectoliter per jaar, welk produkt exporteerd wordt naar 120 landen. Nadat een bedrijfsfilm was vertoond werd het gezelschap rondgeleid in dit enorme be drijf zodat de bezoekers een beeld kregen hoe de gang van zaken is in een brouwerij. Onze plaatsgenoot P. Vos (tot op heden de enige goudenkruisdrager van onze gemeen te) woonde deze excursie ook bij. SSC JEUGDTOTO De inzet van de laatste jcugdtoto van SSC luidt als volgt: 483,80. De le prijs geraden 483,70 resp. 483.90 was voor M. Zwaans, Wittedijk 7, J. Veldsink, Ju- lianalaan 30 en J. v. d. Meercndonk, Nas- saustraat 8, allen alhier. Ieder ontvangt 24,19. De 2e prijs met een geraden be drag van 483,91 gaat naar A. van Loon, le Zeine 54, Waalwijk. Hij ontvangt 48.38. De 3e prijs met een geraden bedrag van 483,92 gaat naar C. IJpelaar, Boekelaer- straat 20, Waalwijk. Hij ontvangt 24,19. Het bestuur van SSC dankt eenieder die zijn medewerking heeft verleend aan het slagen van deze jeugdtoto. NUTSAVOND De maatschappij tot nut van 't algemeen, departement Langstraat houdt hedenavond een nutsavond in zaal hotel Verwiel te Waalwijk. Als spreker zal optreden de heer Simon de Waard. Hij zal spreken over het zeer in de belangstelling staande land: Roe menië. De heer De Waard staat bekend als een bij uitstek boeiend verteller. Zijn lezing zal worden toegelicht met dia's. Aan vang 8 uur. SPORT De lagere eftallen van SSC hebben afge lopen zaterdag met afwisselend succes ge speeld. De uitslagen luiden als volgt: The Gunners - SSC 2 0-0 SSC 3 - The Gunners 2 0-0 HNC 2 - SSC 4 7-0 DNB - SSC 3 1-7 LANGSTRAATSE JUDOKAMPIOEN Bij de judowedstrijden, gehouden in café 't Centrum te Vlijmen, is J. Verhoeven uit Heusden weer kampioen van de Langstraat Op maandag 18 november 1968 om 20.15 uur geeft Het Brabants Orkest onder leiding van de dirigent Daniël Sternefeld het tweede abon nementsconcert in de serie A in de Stadsschouwburg te Tilburg. Solisti sche medewerking wordt verleend door Pierre Jetteur, viool, Jean-Louis Hardy, cello, George van Renesse, piano. Het programma is als volgt samengesteld: 1. Weber - Ouverture Oberon 2. Beethoven - Tripelconcert Pauze 3. Sjostakowitsj - Symfonie no. 5 De Sprangse kerk rijst gaaf ten top en richt haar spits ten hemel op. Dat zij aanschouwe en steeds bespeure der dorperen trouw en toetrede tot haar deure Eerlang zal zij haar eind genaken. Geen weet wanneer; 'k en zal 't niet mede maken. Als dit eens zij, zie zij nog neder op de huizekens van het land van 't leder. Had dan haar rol alom geïmponeerd Nu staat zij nog: en dat is vele weerd A. van Beek geworden. Tweede werd v. d. Kerkhof uit Den Bosch en derde De Raak uit Vlijmen. CULTURELE KRING VLIJMEN De Culturele Kring Vlijmen is met de toneelgroep „Proloog" uit Eindhoven tot 'n akkoord gekomen over de datum waarop de groep voor de leden van de kring optreedt. Op dinsdag 3 december a.s. zal nu het spel I „Een Geboren Leugenaar" in de aula van j de abdij Mariënkroon te Nieuwkuijk wor- i den opgevoerd. In de Stadsschouwburg te Den Bosch zal op 15 november voor leden, die zich voor 15 nov. opgeven, een voor stelling worden ingelast en wel het stuk: „Kleren maken de Man", van de groep Globe. FILMAVOND VAN 'DE ZWALUW' De leden van de postduivenvereniging 'De Zwaluw', gevestigd in café Ant. Klerks, kwamen met hunne dames bijeen voor een filmavond van de Witte Molen over de duivensport: „58 jaar geleden en de sport nu". De voedermethode en inlichtingen over verschillende ziektes van de duiven werden belicht. Het was een leerzame avond. Over de verschillende ziektes werden vele vragen gesteld. VIERDAAGSE 'DE REISDUIF' Zondag 10 nov. j.l. werden door ieder lid van 'De Reisduif' 2 oude duiven ten toongesteld in café H. Boom-v. d. Wiel. De uitslag werd als volgt: I. H. Boom; 2. H. Berkelmans; 3. Kooien Kuijs; 4. T. Kivits; 5. J. Boom; 6. J. Els- hout; 7. J. Boom; 8. Kooien Kuijs; 9. H. Boom; 11. C. Berkelmans; 12. J. Kuijs VB; 13. A. v. d. Heuvel; 14. C. Berkelmans. De uitslag na 3 weken is: Kooien Kuijs 548Yl pt.; 2. H. Berkelmans; 3. T. Kivits; 4. J. Boom; 5. H. Kooien; 6. P. Diepstraten; 7. C. Berkelmans; 8. Th. van Overdijk; 9. H. Boom; 10. Piet v. Dal; II. R. Berkelmans; 12. J. Kuijs VB; 13. H. Wilhart. KAMPIOENENDAG DEN DUNGEN De afd. Oost-Brabant hield een kampi oenendag in Den Dungen, waar enkele le den van De Zwaluw uit Vlijmen aan deel namen. H. Zeeuwen werd 2e per hok vier- duiven; 3e. M. Liebreghts; 5e. J. Zeeuwen. Van de duiven die een eerste prijs behaal den in de Kring Oost-Brabant werd Fried Liebregts eerste. Een mooi succes. KORFBALCLUB NEVER DOWN De Vlijmense korfbalclub Never Down behaalde een mooi succes in Hatert. Zij wonnen verdiend met 1 - 3. Never Down 3-Irene 1-1; Dakowe 2- Never Down 4, 0 - 10; Never Down A- Nijnsel A, 1 - 0; Never Down B - Boskant A, 0 - 0; Never Down C - Never Down D, 5-0. Aspiranten: Never Down 1 - Deuteren 2, 1 - 1. Haarsteeg 1 - Never Down 2, 4-0. CARNAVALSSCHLAGER 1969 Zaterdag 9 nov. werd in café H. Boom- v. d. Wiel de schlageravond gehouden voor de carnaval 1969. Er was grote belangstel ling. De carnavalsgroepen deden weer hun uiterste best met verschillende schlagers die ten gehore werden gebracht en door de aan wezige jury werd beoordeeld. Hupino de 11e en gevolg waren ook pre sent en 't orkest 'De Expersiestekers' zorg de voor het muzikale gedeelte wat haar goed af ging. Na afloop werd door Prins Hupino de prijzen bekendgemaakt als volgt: I. Parels van Carnaval, 80 pnt.; 2. Paljas sen, 78 pnt.; 3. Piassen, 72 pnt.; 4. Pal- lasse, 71 pnt.; 5. De Kwasten, 70 pnt.; 6. De Piassen met 70 punten. Beerendonk, 30 j. te Dongen en W C van Bruggen, 28 j. te Loon op Zand; J A van de Water, 27 j. te Vlijmen en A. A. van Moergestel, 23 j. te Kaatsheuvel; K M G Broek, 22 j. te Eindhoven en L M J M van i Wanrooij, 20 j. te Kaatsheuvel; P F Ver hoeven, 23 j. te Waalwijk en A P J van Kuijk, 20 j. te Kaatsheuvel; H J M Mahieu 24 j. te Waalwijk en M. J. Coomans, 25 j. te Loon op Zand. LEDENAKTIE NED. ROODE KRUIS j De afdeling van het Nederlandse Roode Kruis te Loon op Zand zal voor deze ge meente deze week gaan starten met de le- denaktie, welke telkenjarc wordt gehouden. De leden zullen de nieuwe kwitanties weer Bij de bewoners van de woningen in het plan „Laageinde I" die zijn aangesloten op de wijkverwarming, is onlangs een enquête-formulier met begeleidend schrijven bezorgd. In de gemeenteraadsvergadering van 31 oktober j.l. is deze enquête voor het eerst ter sprake gekomen. Di- worden aangeboden en getracht zal worden yerse raadsleden hebbcn toen te- b.j de met-leden, dus d.e nog geen l.d z,jn, recht 0pgemerkt dat, zo er een en- hen een jaarlijkse bijdrage te vragen. EUce j quête moegt komen de door wet_ bijdrage, hoe gering ook, is welkom. De houder Van den Hoven voorgestel afdeling Loon op Zand staat goed, gezien de wijze waarop dit zou gebeuren, de vele activiteiten die er gebeuren. Veel i niet aanvaardbaar was, daar o.m. is er niet .van te zien, maar de lcctuurdienst, de Welfare voor de ouden en gehandicap ten, de blocdplasmadienst, het jeugdrode- kruis, de jaarlijkse zakjesaktie enz., enz. Dit alles is mogelijk als iedereen er iets aan doet, vandaar de ledcnaktie, welke nu weer plaats heeft. Bent U geen lid? wordt het dan! Het is immers Uw Rode Kruis dat hulp verleent. Daniël Sternefeld, geboren in 1905 te Antwerpen, voltooide zijn eerste studies aan het Koninklijk Vlaams Conservatorium. Hij studeerde com positie te Brussel bij Paul Gilson, en orkestdirectie aan het Mozarteum te Salzburg bij B. Paumgartner, Cle mens Krauss en Herbert von Kara- jan. In 1935 werd hij dirigent aan de Koninklijke Vlaamse Opera te Ant werpen. Sinds 1948 dirigent van het Symfonie Orkest van de BRT - RTB, bekleedt hij er de plaats van le diri gent sinds 1957. Hij is tevens leraar in orkestdirectie aan het Antwerps Conservatorium. Talrijk zijn de con certen, o.m. het Concertgebouworkest te Amsterdam en Het Residentie-Or kest te Den Haag, de Philharmonie van Leningrad, Moskou en Tel Aviv. Hij dirigeerde in Italië, Duitsland, Zwitserland, Noorwegen, Finland, Denemarken, Roemenië, Tsjecho-Slo- wakije. Hij maakte verschillende con certreizen in Argentinië, Brazilië, Uraguay en Chili. Het orkest van de BRT - RTB speelde onder zijn leiding tijdens het festival te Aix-en-Proven- ce, en maakte verschillende concert reizen in Frankrijk, Zwitserland en Nederland. Hij is auteur van orkest werken, opera en ballet. RECTIFICATIE In ons bericht betreffende het dodelijk ongeval van woensdag j.l. is een fout ge slopen. Wij schreven dat het slachtoffer M. van.Oers geen voorrang verleende, dit moet echter zijn dat het slachtoffer geen voor rang verkreeg. INTOCHT ST. NICOLAAS De intocht van St. Nicolaas, welke dit jaar wordt georganiseerd door het VVV Drunen-Elshout zal plaats vinden op zondag 24 november. De intocht was oorspronkelijk vastgesteld op zondag 17 november, maar moest door omstandigheden worden ver plaatst. De intocht zal zowel in Drunen als Elshout plaats vinden. Aan deze tocht heb ben weer verschillende verenigingen hun medewerking toegezegd. A.s. zaterdag 16 november zal ter bestrijding van de kosten een huis-aan-huis collecte worden gehouden. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Christina Johanna G. M. d.v. J. de Haan- Klerks; Hans Ch. z.v. H. van den Hoven- Konings; Henricus z.v. L. Fitters-van Wijk; Liana d.v. A. Parijs-Sulsters; Lambertus z.v. A. de Jong-van der Aa; Lambertus z.v. L. Klerks-Klerks; Wenda d.v. J. C. Meijer- van Muilekom; Petra d.v. A. Marinus-van Pelt; Monique d.v. J. van Beurden-van Hui ten; Paulus z.v. W. van Weert-Brok. Overleden: Henrika Bergmans, 90 j. te Drunen; Ar- noldus Ackermans, 68 j. te Drunen, echtg. van Anna M. A. Hoogenbergh. Huwelijken: A. C. Veraa, 27 j. te Waalwijk en M. A. N. de Munnik, 34 j. te Drunen; H. C. A. van Gelder, 23 j. te Waalwijk en M. J. C. A. Kuijs 22 j. te Drunen; M. J. M. Vugts 24 j. te Drunen en P. C. W. M. v. Delft 22 j. te Drunen; J. C. M. G. van Uden, 23 j. te Vlijmen en E. G. M. Melis, 19 j. te Drunen; H. J. B. M. Klerx, 25 j. te Waalwijk en M. G. W. C. Sikkers, 20 j. te Drunen; G. C. M. Verheijen, 27 j. te Waal wijk en A. M. W. van Bokhoven, 26 j. te Drunen; J. A. G. van Mierlo, 24 j. te Dru nen en H. F. M. Portier, 20 j. te Drunen; G. P. van Esch, 26 j. te Waalwijk en C. W. M. de Kruijf, 23 j. te Drunen. 11-11 BAL Zaterdagavond had op 2 plaatsen het jaarlijkse 11-11 bal plaats. Prins Dwerg III was daarbij ook aanwezig en deelde zijn eerst eonderscheidingen uit. De belangstel ling voor deze avond was voor Drunen echter niet zo bijzonder groot. BOERENKAPEL OP CONCOURS De Drunense boerenkapel „De Dorstvle- gels" gaan a.s. zondag 17 november op concours in Den Dungen. Dit is een con cours dat op zeer hoog niveau staat met een gerenommeerde jury. Het korps speelt in de topklasse. HUWELIJKS-AANGIFTEN HTM Bakkers 24 j. te Waalwijk en W A M Verboven, 22 j. te Kaatsheuvel; M J G van Laarhoven, 24 j. te Kaatsheuvel en M J W Donders, 20 j. te Kaatsheuvel;, H J G A van den Hout, 26 j. te Goirle en C W J van Iersel, 21 j. te Loon op Zand; C W Schapendonk, 47 j. te Loon op Zand en J M E Boons, 38 j. te Loon op Zand; J A Verschuren, 23 j. te Waspik en 1 C A de Vos, 22 j. te Loon op Zand; J H C van KAMPIOENSCHAPPEN POSTDUIVENVERENIGINGEN De balans bij de twee Waspiksc duiven- verenigingen is na het afgelopen seizoen nu opgemaakt. De diverse kampioenen zijn be kend. Bij de Reisduif: Vitesse, onaangewezen: 1. Gebr. Selders; 2. A. Kuyten; 3. H. Smits. Vitesse aangewezen: 1. H. Smits; 2. A. Kuyten; 3. Gebr. Selders. Midfond, onaangewezen: 1. M. Bax; 2. H. Smits; 3. Gebr. Selders. Aangewezen: 1. H. Smits; 2. M. Bax; 3. P. v. d. Elshout. Jonge duiven, onaangewezen: 1. M. Bax; 2. Gebr. Selders; 3. B. Kuyten-Govaerts. Aangewezen: 1. M. Bax; 2. Gebr. Selders; 3. H. Langermans. Kampioen generaal, onaangewezen: 1. M. Bax; 2. Gebr. Selders; 3. D. Smits. Aangewezen: 1. M. Bax; 2. H. Smits; 3. Gebr. Selders. P.V. 'Waspik', Vitesse, hok: 1. F. van Onzenoort; 2. W. Donks; 3. P. de Graauw; 4. P. Emmers; 5. J. v. d. Vleuten Aangewezen: 1. F. v. Onzenoort; 2. P. Em mers; 3. P. de Graau.v; 4. W. Donks; 5. A. v. Tilborgh. Mid fond, hok: 1. G Knvten: 2. C de Rooy; 3. H. Treffers; 4. Th. Smits; 5. P. de Graauw. Aangewezen: 1. G. Kuyten; 2 C. de Rooy; 3. Th. Smits; 4. A. Smits; 5. P. v. d. Mos- Fond, hok: 1. P. de Graauw. 2. P. v. d. Mosselaar; 3. Th. Smits; 4. H. Treffers; 5. J. Gommers. Aangewezen: 1. P. de Graauw: 2. P. v. d. Mosselaar; 3. Th. Smits; 4. J. Gommers. Jonge duiven, hok: 1. J. Timmers: 2. F. v. Onzenoort; 3.; A. Smits; 4. C. de Rooy; 5. G. Kuyten. Aangewezen: 1. P. de Graauw; 2. C. de Rooy; 3. P. v. d. Mosselaar; 4. J. Timmers; 5. A. Smits. Kampioen-generaal, hok: 1. P. de Graauw; 2. F. .v Onzenoort; 3. C. de Rooy; 4. G. Kuyten; 5. J. Timmers. Aangewezen: 1. P. de Graauw; 2. C. de Rooy; 3. F. v. Onzenoort; 4. P. v. d. Mos selaar; 5. G. Kuyten. VOLLEYBALCLUB ATAK In de Waalwijkse sporthal Taxandria heeft Atak zich na twee nederlagen enigs zins hersteld. Quos Ego uit Drunen werd met 3 - 1 verslagen. De eerste set bracht Atak na een 9 - 0 voorsprong op zijn naam met 15 - 10. De tweede set startte Atak weer goed, 5 - 0, kwam vervolgens achter te staan met 5-10 en verloor daarna met 9-15. De 3e set ging aanvankelijk gelijk op, 6 - 6, maar vanaf dat moment liep Atak van Quos Ego weg om met 15-10 te winnen. Toen was de kracht van Quos Ego gebroken. De 4e set was meer een for maliteit. Atak won deze set met 15 - 4. Het spel van Atak was nog bepaald niet groots maar het heeft nu toch zes winst punten uit 5 wedstrijden. KPJ CYCLE CROSS Een Cycle-cross wedstrijd voor leden van de KPJ uit de kring Breda en georgani seerd door de afdeling Rijsbergcn leverde voor Waspik enkele mooie prijzen op. Bij de meisjes die 5 km te verwerken kregen, klasseerde Annie Biemans zich als 3e. Bij de jongens die een wedstrijd over 15 km uitknokten werd Han Kamp 5e, Louis Bie mans 6e en André Kamp 11e. RAADSVERGADERING Donderdag 14 november a.s. zal de raad der gemeente Waspik om half acht in open bare vergadering bijeenkomen. Met betrek king tot het onderwijs zijn er voorstellen tot vaststelling van de exploitatievergoeding van de lagere- en de kleuterscholen over 1967, terwijl er voor de kleuterschool Was- pik-Boven een crediet van 4279,27 wordt gevraagd voor aanschaf van ontwikkelings materiaal. In de politieverordening zal wor den vastgelegd dat het verscharen van vee na 8 uur 's zaterdags en op zon- en feest dagen zal zijn verboden, i.v.m. bevuiling der straten. De bepalingen betreffende de nakeuring van films zal in de bioscoopwet worden geschrapt. Met de gemeente Sprang-Capelle zoekt men een gezamenlijke aanpak ter zake het creëren van een nieuwe vuilnisstortplaats. Men denkt hierbij aan de putten achter de boerderij van de heer P. de Bont, 't Vaar tje 94. Er is hier stortruimte voor 25.000 m3. Om te voorkomen dat het reinigings recht in Waspik met 30% zou moeten wor den verhoogd (met de voorzieningen voor de stortplaats zal een bedrag van 30.000 gemoeid zijn) is met het gemeentebestuur van Sprang-Capelle overeengekomen in de ze een gemeenschappelijke regeling te tref fen. Gebaseerd op het aantal inwoners zal Capelle dan 19.000 bijdragen. De jaar lijkse lasten zullen dan voor Waspik zelfs 144,- lager zijn dan thans, terwijl voor beide gemeenten de kwestie dan voor 8 jaar is opgelost. 4. niet- of blanco-stemmers geacht worden toch te hebben gestemd en wel voor een stookseizoen van 7 j maanden vollast uren tot 22.30 uur. Op deze wijze worden bij de stem. mers voor 7 maanden opgeteld: 1. Zij, die toevallig niet thuis zijn; 2. Leegstaande woningen; 3. Zij, die bij de stemming geen belang hebben, omdat zij in de naaste toekomst gaan verhuizen; Mensen die om principiële rede nen zich noch op het een, noch op het ander willen vastleggen. Bovengenoemde groepen doen de schaal waarschijnlijk omslaan naar een stookseizoen van 7 maanden. Weliswaar wordt door een stook seizoen van 7 maanden het schan daal van de te hoge tarieven enigs zins beperkt, maar dit gebeurt al leen door aan dit schandaal de schande van een tekort stookseizoen toe te voegen. De belangen van de vrije sector woningen zijn op de raadsvergade ring nauwelijks ter sprake geko men, met uitzondering van een be toog van de heer Brouwer. Het is een beleidsfout van de wet houder van openbare werken ge weest 50 koopwoningen te brengen onder hetzelfde verwarmingssys- 1 teem, waaronder 230 huurwoningen zijn gebracht. Het lijkt er nu op dat deze beleidsfout wordt geneutrali seerd door het onvoldoende verwar men van koopwoningen. Het is im mers duidelijk dat wie f 40.000. heeft betaaald voor een zeker woon comfort, o.m. inhoudende centrale verwarming er niet mee accoord gaat dat deze verwarming wordt af gesteld naar de gemiddelde beurs van de bewoners der woningwet woningen, temeer daar de beroepen van de 42 bewoners van de vrije sector-woningen veelal met zich meebrengen dat warmte tot laat in de nacht onontbeerlijk is. Velen van ons zouden deze wo ningen nooit gekocht hebben indien zij van tevoren hadden geweten hoe te goeder trouw ondertekende con tracten enige tijd na de koop door B. en W. bij herhaling en in ons na deel zouden worden gewijzigd. De koopwoningen zijn door dit juri disch aanvechtbaar gehannes met 't warmte-contract inmiddels practisch onverkoopbaar geworden. De door B. en W. voorgestelde tarieven zijn voor een aspirant-koper geen extra attractie. Van de ons voorgespiegel de goede warmte voor 360.per jaar, blijft niet veel over, zodat we ons toch al op grote schaal genomen voelden, ook zonder de nu te hou den enquête. Overigens doet deze enquête mij denken aan de eerder gehouden enquête betreffende het al dan niet in gebruik nemen van de warmtemeters. Bij die gelegen heid hebben B. en W. zich niet ge houden aan de toezeggingen welke aan de uitslag verbonden waren; waar blijven immers de toen in het vooruitzicht gestelde 20 tot 40% korting? De keus tussen 7 of 10 maanden stoken is niet te maken zolang wij geen gegevens hebben omtrent de kosten van het een of het ander. En verder is de enquête (zo het al mo gelijk is over dit onderwerp een enquête te houden) voorbarig, daar de warmtemetingsapparatuur grote technische gebreken vertoont en de warmte in de woning nauwelijks of niet regelbaar is. Een perfecte wer king van meet- en regelapparatuur zou de uitslag van een enquête be- invloeden. De kostten kunnen nog niet berekend worden, daar er eerst een onderzoek ingesteld moet wor den naar de technische kwaliteit van de installatie in zijn geheel. Het zal dus niet verwonderlijk zijn dat velen zullen weigeren zich in dit stadium op het een of op 't an der vast te leggen. Het is ook daar om dat de wethouder van openbare werken de enquête in die vorm aan ons aanbiedt dat niet-stemmers ge rekend worden tot de groep der 7 maanden-stemmers. Deze methode van stemmen werd voor het laatst toegepast in het jaar 1815 bij een stemming over het al dan niet aan nemen van de grondwet. Het is nauwelijks aannemelijk dat Gedeputeerde Staten met deze werk wijze accoord gaat. R. J. W. van der Linden Mr. v. d. Burgghenstraat 9 Waalwijk In het wijkgebouw van het Wit-Gelc Kruis had de jaarlijkse ledenvergadering plaats. De opkomst was bedroevend weinig doch de voorzitter heette toch allen hartelijk wel kom. Hij bracht eerst dank aan de advi seurs van de afdeling en vooral aan Zr. Sommers die het afgelopen jaar heel veel werk heeft verzet in vérband met de ziekte en het vertrek van Zr. v. d. Weerde uit de wijkverpleging. Dank bracht hij aan de volijverige secretaresse Mevr. van Esch- Leltz en de penningmeester de heer Ha mers. Gelukkig is de taakverdeling in het bestuur goed te noemen, doch een admini strateur is nu, nu het werk zoveel omvat tender is geworden, onmisbaar. Eerst werd dat verzorgd door de heer Lips, die werd opgevolgd door de heer Ros, alhier. Ver volgens dankte hij de bode, de heer M. IJpelaar voor zijn werk bij het incasseren van de contributie. De notulen van de secretaresse en van de penningmeester werden goedgekeurd en ondertekend. Het penningmeesterverslag is allen toegezonden en laat over 1967 een voordelig saldo zien van 2918,44 gulden. Dit jaar is er veel gebeurd in verband met het betrekken van het nieuws kruisgebouw. De contributie en de subsidies hebben het jaar sluitend kunnen maken, terwijl de post- gebouwen toch nog veel investeert en het meeste geld kost, van 13.000 gulden per jaar, waartegenover een subsidie van ge meente en een inkomen van huren staat. De wijkverpleging is het voornaamste on derdeel van dit kruiswerk en vergt zo'n 40.000 gulden per jaar; hiertegenover staat de gemeente en rijkssubsidie die mede com penseert. Ook de wijkkraamzorg bedraagt altijd nog een 1500 gulden meer dan er voor terugontvangen wordt. De contributie over 1967 bedraagt 15.000 gulden. Als de voorzitter spreekt over deze be dragen dan is het duidelijk dat Loon op Zand, dat een contributie betaalt van 15 gulden per jaar, zeer laag ligt in de leden bijdrage. Vandaar dat door de vergadering is goedgekeurd dat de ledencontributie met ingang van 1 januari 1969 wordt vastgesteld op 17,50 per jaar en dat met ingang van 1 januari 1970 dat 20,- zal gaan be dragen. Hiermede is de contributie opge trokken welke gelijk komt te liggen met andere afdelingen in Noord-Brabant. Het aantal leden is op 31 december 1967 voor Loon op Zand en De Moer 927. Voor in terne kraamhulp is geholpen bij 28 geval len. Voor wijkkraamhulp bij 35; gecombi neerd is hulp verleend bij 10 gevallen. Zittingen Consultatiebureau zuigelingen resp. in Loon en De Moer: 52 en 24; kleu terbureau 18. Het aantal verpleegden is 150 en het getal verpleegbezoeken dat is gebracht op 3790. Bij de bestuursverkiezing zijn de heer Ligtenberg en mevr. Van Esch herkozen bij acclamatie. In een toelichting die dokter De Vries als adviseur gaf, heeft hij de vele facetten van deze afdeling nog eens belicht en de nodige mensen geprezen. Thans is Zr. de Kort vervangen door Zr. Egberts, die sedert 15 oktober in vaste dienst is. Hij zei dat er veel plaatselijke veranderingen zijn geweest in het kader van het prov. Wit-Gele Kruis, en dat Loon op Zand hier echt wel bij heeft gevaren. Het plaatselijk en persoonlijk initiatief moet gehandhaafd blijven, want het is een ge zondheidsdienst waar iedereen aan mee moet doen. Inderdaad gaat er wat van het dorpse verloren, maar het gaat immers in de grote lijn en zo moet men dan ook het kruiswerk hier gaan zien. Mededeling kon nog worden gedaan dat Zr. van de Avoird in april haar pensioengerechtigde leeftijd gaat bereiken, en dat de plaatselijke afde ling van het Wit-Gele Kruis nu 40 jaar be staat. Het eerste geval zal niet ongemerkt voorbij gaan. Want jarenlang heeft Zr. v. d. Avoird in de kraamverzorging voor heel veel mensen op de bres gestaan. Tenslotte is nog gesproken over de zgn. TBC-vlucht, welke de duivenvereniging ver zorgde met het Wit-Gele Kruis. Jammer genoeg is dat dit jaar niet geschied. Men zal een nieuwe vorm voor dit doel aan weerszijden moeten gaan kiezen. Namens de aanwezigen dankte de heer C. v. d. Vel den het bestuur voor de bijzondere wijze van vooruitstrevendheid in dit kruiswerk. Uitslagen Districtsronde: Klasse Cl: 't Vosje 1't Bruggetje 1 45 't Zwaantje 1OG 1 54 HBS 1—BSV 1 4—5 OOG 1—NV 1 2—7 Klasse C2: KOT W 1—OOG 2 54 BSV 2't Zwaantje 2 27 NV 2—KOT E 1 7—2 GG 2Keesje 1 72 BVO 1—Centraal 1 5—4 Klasse C3: KOT E 2—De Schuur 1 9—0 KNA 1—HMS 2 5—4 BVO 2—KOT W 2 7—2 Klasse C4 poule A: HMS 3—KOT W 3 2—7 HBS 2—KOT E 3 4—5 OV 2—OOG 3 7—2 BVO 3—KNA 2 4—5 Nooit Thuis 1't Vosje 2 45 Klasse C4 poule B: Centraal 2Keesje 2 72 't Vosje 3—OV 1 6—3 BSV 3—OG 3 7—2 HBS 3—KOT W 4 7—2 KNA 3—KOT E 4 4—5 Standenlijst bijgewerkt t.m. 6 nov. IJflasse Cl: BSV 1 6—38; NV 1 6—34; OOG 1 b'30; 't Zwaantje 1 629; OG 1 6—27; HBS 1 6—21; 't Vosje 1 6—21 't Bruggetje 1 616. Klasse C2: KOT E 1 6—30; Centraal 1 6—28; BSV 2 5—26; Keesje 1 6—26; OOG 2 626; 't Zwaantje 2 524; HMS 1 5—22; BVO 1 4—21; KOT W 1 5—21 NV 2 5—19 Klasse C3: KOT E 2 6—38; HMS 2 6—29; BVO 2 628; KOT W 2 625; De Schuur 1 6—21; KNA 1 6—21. Klasse C4 poule A: BVO 3 6—36; KOT E 3 6—34; Nooit Thuis 1 6—33; HBS 2 6—32; OV 2 C—29; 't Vosje 2 6—28; KNA 2 6—24; KOT W 3 6—22; OOG 3 6—18 HMS 3 6—14. Klasse C4 poule B: Centraal 2 535; KOT E 4 633; KOT W 4 629; 't Vosje 3 6—29; HBS 3 6—29; HBS 3 5—24; BSV 3 523; OG 3 6—23; Keesje 2 6—20; KNA 3 5—18; OV 1 5—18; OV 3 5—15.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3